Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Festus Asante

Født: 15 juni 1994

Klub: Sæby Idrætsklub 80

Tidligere klubber:
1.1.2021‐21.11.2023
Sparta Atletik og Løb ‐31.12.2020

  •  1 DM‐guld
  •  4 DM‐sølv
  •  3 DM‐bronze
  •  1 IDM‐guld
  •  3 IDM‐sølv

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

60 m  [3]
7.32
i
SB AalborgAalborg22.11.23
7.32
i
=SB AalborgAalborg29.12.23
7.24
i
SB AalborgAalborg29.12.23

2021

100 m  [2]
11.15
SB GreveGreve23.5.21+1.3
11.17
GreveGreve23.5.21+0.7

2020

60 m  [5]
6.97
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
6.90
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
6.94
i
SkiveSkive1.2.20
6.90
i
=SB DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
6.85
i
SB DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
4 x 200 m stafet  [1]
1:28.25
i
SB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 Sparta Atletik og Løb
Frederik Schou-Nielsen, Festus Asante
Sebastian Ree Pedersen, Gustav Lundholm Nielsen

2019

60 m  [8]
6.85
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
6.76
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
6.80
i
FolksamSätra, SWEFolksam, Sätra, SWE4.2.19
6.83
i
FolksamSätra, SWEFolksam, Sätra, SWE4.2.19
6.78
i
v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
7.03
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
6.80
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
7.05
i
iEMGlasgow, GBRiEM, Glasgow, GBR2.3.19
100 m  [4]
10.59
SB KøbenhavnKøbenhavn13.6.19-0.5
10.81
KøbenhavnKøbenhavn18.6.19-1.8
11.10
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-3.0
11.00
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-2.7
200 m  [2]
21.83
SB OdenseOdense1.6.19+0.6
21.89
KøbenhavnKøbenhavn13.6.19+0.9
4 x 100 m stafet  [1]
DQ
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP25.5.19
 Sparta Atletik og Løb
Festus Asante, Frederik Schou-Nielsen
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak

2018

60 m  [9]
7.04
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE20.1.18
6.77
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE20.1.18
6.94
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
6.82
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
6.92
i
Reykjavik, ISLReykjavik, ISL3.2.18
6.79
i
Reykjavik, ISLReykjavik, ISL3.2.18
6.82
i
v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE11.2.18
7.01
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
6.78
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
100 m  [6]
10.69
SB SkiveSkive19.5.18+0.4
10.65
SB Regensburg, GERRegensburg, GER3.6.18-0.1
10.70
Genève, SUIGenève, SUI9.6.180.0
10.68
KøbenhavnKøbenhavn26.6.18+0.3
10.95
DMOdenseDM, Odense25.8.18+0.8
10.62
SB DMOdenseDM, Odense25.8.18+1.1
150 m  [2]
16.16
KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.7
16.06
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.9
200 m  [2]
22.14
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
21.81
SB SkiveSkive19.5.18-0.2
4 x 100 m stafet  [3]
40.24
SB Regensburg, GERRegensburg, GER3.6.18
 Denmark
Frederik Schou-Nielsen, Kojo Musah
Steffen Udengaard Knudsen, Festus Asante
41.09
Genève, SUIGenève, SUI9.6.18
 Denmark
Festus Asante, Kojo Musah
Steffen Udengaard Knudsen, Frederik Schou-Nielsen
40.04
SB Sollentuna, SWESollentuna, SWE28.6.18
 Denmark
Festus Asante, Kojo Musah
Steffen Udengaard Knudsen, Frederik Schou-Nielsen

2017

60 m  [9]
6.81
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE21.1.17
6.94
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE21.1.17
6.78
i
PB RIGReykjavik, ISLRIG, Reykjavik, ISL4.2.17
6.76
i
PB RIGReykjavik, ISLRIG, Reykjavik, ISL4.2.17
DQ
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
6.81
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
6.78
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
6.79
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
6.80
i
SkiveSkive25.2.17
100 m  [9]
10.62
SB AarhusAarhus2.6.17+0.4
10.66
AarhusAarhus2.6.17+2.0
10.72
HvidovreHvidovre10.6.17+1.0
10.67
HvidovreHvidovre10.6.17+0.7
10.69
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17+1.8
10.56
w
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17+2.5
10.79
DMAalborgDM, Aalborg2.9.17-0.8
10.59
SB DMAalborgDM, Aalborg2.9.17-0.1
10.83
OdenseOdense9.9.170.0

2016

100 m  [10]
10.81
SB DT AalborgDT , Aalborg21.5.16-0.2
10.52
PB Skara, SWESkara, SWE6.6.16+0.2
10.56
Skara, SWESkara, SWE6.6.16+0.8
10.60
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16+1.9
10.45
w
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16+2.3
10.64
AarhusAarhus25.6.16-0.7
10.53
AarhusAarhus25.6.16+0.3
10.50
w
NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN20.8.16+2.6
10.88
DMAarhusDM, Aarhus27.8.16-2.1
10.56
DMAarhusDM, Aarhus27.8.16-0.5
200 m  [2]
21.69
SB KøbenhavnKøbenhavn4.8.16+1.9
21.55
SB NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN21.8.16+1.9

2015

50 m  [1]
6.06
i
=PB AarhusAarhus12.2.15
60 m  [7]
6.93
i
PB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE24.1.15
6.94
i
RödBlåGöteborg/FH, SWERödBlå, Göteborg/FH, SWE7.2.15
6.89
i
PB RödBlåGöteborg/FH, SWERödBlå, Göteborg/FH, SWE7.2.15
6.93
i
AarhusAarhus12.2.15
6.99
i
AarhusAarhus12.2.15
6.92
i
v4NatBærum, NORv4Nat, Bærum, NOR14.2.15
6.97
i
DMiSkiveDMi, Skive22.2.15
100 m  [16]
11.01
AarhusAarhus23.5.15-3.0
11.00
SB AarhusAarhus23.5.15+1.3
10.57
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+3.8
10.74
SB HvidovreHvidovre13.6.150.0
10.63
PB HvidovreHvidovre13.6.150.0
10.81
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6.15-0.7
10.64
w
FolksamSollentuna, SWEFolksam, Sollentuna, SWE25.6.15+2.2
10.81
LaxaspHalmstad, SWELaxasp, Halmstad, SWE27.6.15+0.3
10.87
LaxaspHalmstad, SWELaxasp, Halmstad, SWE27.6.15+0.6
10.78
CoAGKøbenhavnCoAG, København5.8.15+0.3
10.79
CoAGKøbenhavnCoAG, København5.8.15+0.8
10.98
DMAarhusDM, Aarhus8.8.150.0
10.65
DMAarhusDM, Aarhus8.8.15-0.8
10.79
FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE14.8.15-1.0
10.80
FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE14.8.15-0.5
10.53
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.15+1.3
200 m  [8]
21.78
SB EsbjergEsbjerg17.5.150.0
22.60
AarhusAarhus23.5.15-1.5
21.99
w
HvidovreHvidovre14.6.15+3.9
21.86
FolksamSollentuna, SWEFolksam, Sollentuna, SWE25.6.15+0.1
21.85
HvidovreHvidovre1.8.15-0.1
21.62
PB DMAarhusDM, Aarhus9.8.15+0.7
21.48
PB DMAarhusDM, Aarhus9.8.15+1.5
21.87
KøbenhavnKøbenhavn5.9.15+1.6
4 x 100 m stafet  [1]
40.40
SB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6.15
 Denmark
Festus Asante, Nick Ekelund-Arenander
Nicklas Hyde, Frederik Thomsen

2014

60 m  [4]
7.02
i
SB SkiveSkive22.2.14
7.10
i
SkiveSkive22.2.14
7.06
i
SkiveSkive1.3.14
7.15
i
SkiveSkive1.3.14
100 m  [8]
10.82
SB RandersRanders7.6.14+0.5
10.80
SB RandersRanders7.6.14+0.3
11.17
GreveGreve8.7.14-1.2
11.46
Korsør Korsør 9.7.14-2.0
10.83
NMKøbenhavnNM, København26.7.14-2.3
11.21
VejleVejle25.8.14-3.4
10.80
=SB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.14+0.2
11.15
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-0.4
200 m  [6]
22.59
i
SB SkiveSkive1.3.14
22.25
SB GreveGreve8.7.14-0.8
22.77
Korsør Korsør 9.7.14-3.2
22.09
SB OdenseOdense2.8.14+1.2
21.74
PB DMOdenseDM, Odense3.8.14+1.6
22.21
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-2.0
300 m  [1]
34.10
PB (99)TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby4.5.14
400 m  [6]
50.33
SB RandersRanders7.6.14
48.52
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
48.19
PB ÖSPHelsingborg, SWEÖSP, Helsingborg, SWE6.7.14
49.49
OdenseOdense2.8.14
48.66
DMOdenseDM, Odense2.8.14
49.45
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
4 x 100 m stafet  [2]
40.44
SB EM-Hold Div 2Rīga, LATEM-Hold Div 2, Rīga, LAT21.6.14
 Denmark
Festus Asante, Morten Dalgaard Madsen
Mike Kalisz, Frederik Schou-Nielsen
41.63
NMKøbenhavnNM, København26.7.14
 Denmark
Festus Asante, Emil Strøm
Jonas Lund, Frederik Schou-Nielsen
4 x 400 m stafet  [2]
3:13.65
NMKøbenhavnNM, København27.7.14
 Denmark
Festus Asante, Nicolai Trock Hartling
Rasmus Jensen, Emil Strøm
3:08.12
EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI16.8.14
 Denmark
Festus Asante, Andreas Bube
Nick Ekelund-Arenander, Nicklas Hyde

2013

50 m  [2]
6.06
i
PB AarhusAarhus28.12.12
6.08
i
AarhusAarhus13.2.13
60 m  [11]
6.98
i
SB AarhusAarhus28.12.12
6.94
i
PB AarhusAarhus28.12.12
6.96
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
7.13
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
7.03
i
SkiveSkive2.2.13
7.02
i
AarhusAarhus13.2.13
7.10
i
AarhusAarhus13.2.13
6.99
i
SkiveSkive23.2.13
7.02
i
SkiveSkive23.2.13
7.24
i
SkiveSkive9.3.13
7.03
i
SkiveSkive9.3.13
100 m  [6]
10.82
SB HvidovreHvidovre11.5.13+0.6
11.48
HelsingørHelsingør8.6.13+0.2
10.73
PB DMAalborgDM, Aalborg27.7.13+0.9
10.76
DMAalborgDM, Aalborg27.7.13+0.2
10.83
CoAGKøbenhavnCoAG, København1.8.13+0.9
10.79
CoAGKøbenhavnCoAG, København1.8.13+0.2
200 m  [8]
23.00
i
SB SkiveSkive19.1.13
22.74
i
SB SkiveSkive2.2.13
22.49
i
SB SkiveSkive9.3.13
22.32
SB HvidovreHvidovre11.5.130.0
22.28
SB Korsør Korsør 9.7.13-1.4
21.91
PB AalborgAalborg27.7.13+0.6
22.15
AalborgAalborg27.7.13-1.6
21.96
AarhusAarhus31.8.13+0.5
400 m  [2]
52.82
i
PB SkiveSkive19.1.13
51.41
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
4 x 100 m stafet  [1]
40.86
SB NMEspoo, FINNM, Espoo, FIN17.8.13
 Denmark
Kristoffer Hari, Morten Dalgaard Madsen
Festus Asante, Frederik Schou-Nielsen

2012

50 m  [1]
6.18
i
PB AarhusAarhus8.2.12
60 m  [11]
7.13
i
SB AarhusAarhus27.12.11
7.07
i
SB AarhusAarhus27.12.11
7.18
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
7.23
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
7.16
i
SkiveSkive4.2.12
7.20
i
AarhusAarhus8.2.12
7.14
i
AarhusAarhus8.2.12
7.06
i
SB SkiveSkive25.2.12
7.07
i
=SB SkiveSkive25.2.12
7.11
i
SkiveSkive3.3.12
7.14
i
SkiveSkive3.3.12
100 m  [6]
11.13
SB BallerupBallerup13.5.12-0.6
10.96
SB HerningHerning26.5.120.0
11.18
Korsør Korsør 19.6.12-1.8
10.90
SB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12-0.8
10.93
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12+1.5
11.20
AabenraaAabenraa8.9.12+0.1
200 m  [10]
22.84
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
23.12
i
SkiveSkive4.2.12
22.73
i
SB SkiveSkive25.2.12
22.44
i
SB SkiveSkive3.3.12
22.34
SB BallerupBallerup13.5.120.0
22.37
HerningHerning26.5.12+0.4
22.61
Korsør Korsør 19.6.12-1.4
22.09
SB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12-0.1
22.29
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12-2.6
21.9h
AabenraaAabenraa8.9.12
Længdespring  [1]
6.01
PB BallerupBallerup13.5.12+1.7

2011

100 m  [10]
11.16
SB SkiveSkive18.6.11-1.5
11.04
SB SkiveSkive2.8.110.0
11.06
KøbenhavnKøbenhavn6.8.11+1.3
11.29
KøbenhavnKøbenhavn11.8.11-0.5
11.10
ÅrhusÅrhus16.8.11-1.7
11.40
SkiveSkive23.8.11-2.3
10.97
SB OdenseOdense27.8.11-1.2
11.22
ÅrhusÅrhus6.9.11-0.1
11.12
SkiveSkive10.9.11-1.7
11.07
SkiveSkive30.9.11+0.7
200 m  [5]
22.43
SB KøbenhavnKøbenhavn6.8.11+1.4
22.28
w
KøbenhavnKøbenhavn6.8.11+2.3
22.28
SB ÅrhusÅrhus16.8.11-0.7
22.55
SkiveSkive23.8.11-0.8
22.35
OdenseOdense27.8.11-1.4
400 m  [1]
50.21
SB SkiveSkive2.8.11
Højdespring  [1]
1.67
SB SkiveSkive30.9.11
Længdespring  [1]
5.62
PB SkiveSkive30.9.11-0.4
Kuglestød 7.26 kg  [1]
6.89
SB SkiveSkive30.9.11
Tikamp  [1]
2.172
SB SkiveSkive30.9.11
            
            

2010

60 m  [10]
7.00
i
PB AarhusAarhus5.12.09
7.05
i
SB AarhusAarhus5.12.09
7.00
i
=PB AarhusAarhus29.12.09
7.07
i
AarhusAarhus29.12.09
6.95
i
PB AarhusAarhus24.1.10
6.98
i
SB AarhusAarhus24.1.10
7.10
i
SkiveSkive30.1.10
7.16
i
SkiveSkive28.2.10
7.08
i
SkiveSkive7.3.10
7.21
i
SkiveSkive7.3.10
100 m  [19]
10.92
PB TårnbyTårnby1.5.10+0.8
10.89
PB TårnbyTårnby1.5.10-0.9
11.42
OdenseOdense8.5.10-0.5
10.72
w
EsbjergEsbjerg15.5.10+5.0
11.04
SkiveSkive16.6.10+0.1
10.76
PB OdenseOdense27.6.10+0.9
10.94
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10+0.4
10.83
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10-0.1
11.21
Uddevalla, SWEUddevalla, SWE24.7.10-0.7
11.11
Uddevalla, SWEUddevalla, SWE24.7.10+0.5
11.05
OdenseOdense7.8.10+0.1
10.94
OdenseOdense7.8.100.0
10.97
KøbenhavnKøbenhavn12.8.10+1.0
11.10
SkiveSkive14.8.100.0
11.03
GlostrupGlostrup4.9.10+0.6
10.78
GlostrupGlostrup4.9.10+1.7
11.62
SkiveSkive7.9.10-3.1
10.87
ECCC-B/CRieti, ITAECCC-B/C, Rieti, ITA18.9.10-0.7
11.27
SkiveSkive24.9.10+0.8
200 m  [12]
23.24
i
SB SkiveSkive30.1.10
23.27
i
SkiveSkive13.2.10
22.41
i
PB SkiveSkive28.2.10
22.53
i
PB SkiveSkive28.2.10
22.71
i
SkiveSkive7.3.10
22.22
SB AalborgAalborg19.6.100.0
22.30
OdenseOdense27.6.10-0.1
22.15
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10+0.7
21.93
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10+1.5
22.34
OdenseOdense7.8.10+0.9
22.18
OdenseOdense7.8.10+0.2
22.23
(85)ECCC-B/CRieti, ITAECCC-B/C, Rieti, ITA18.9.100.0
400 m  [2]
50.74
SB SkiveSkive14.8.10
52.71
SkiveSkive24.9.10
1500 m  [1]
5:37.67
PB SkiveSkive24.9.10
110 m hæk  [1]
20.75
PB SkiveSkive24.9.10-0.3
Højdespring  [1]
1.70
PB SkiveSkive24.9.10
Stangspring  [1]
3.00
PB SkiveSkive24.9.10
Længdespring  [1]
5.55
PB SkiveSkive24.9.100.0
Kuglestød 7.26 kg  [1]
7.19
PB SkiveSkive24.9.10
Diskoskast 2.0 kg  [1]
15.86
SB SkiveSkive24.9.10
Spydkast 800 gram  [1]
23.78
PB SkiveSkive24.9.10
Tikamp  [1]
4.269
PB SkiveSkive24.9.10
            
            
4 x 400 m stafet  [1]
3:21.29
PB ECCC-B/CRieti, ITAECCC-B/C, Rieti, ITA18.9.10
 Skive A.M.
Festus Asante, Thijs Nijhuis
Nick Jensen, Martin Holbøl Kristensen

2009

60 m  [3]
7.10
i
PB SkiveSkive31.1.09
7.17
i
SkiveSkive28.2.09
7.08
i
PB SkiveSkive28.2.09
100 m  [2]
11.0h
OdenseOdense16.5.09+0.7
11.28
SB RandersRanders21.5.09-0.8
200 m  [4]
22.65
i
PB SkiveSkive31.1.09
22.56
i
PB SkiveSkive28.2.09
22.11
PB HerningHerning2.5.09+0.4
25.1h
OdenseOdense16.5.09-0.6
400 m  [1]
50.16
SB SkiveSkive12.5.09

2008

100 m  [14]
11.11
w
ÅrhusÅrhus10.5.08+2.1
11.20
PB OdenseOdense17.5.08+1.3
11.26
ÅrhusÅrhus20.5.08+0.8
11.89
SkiveSkive28.5.080.0
11.04
PB AarhusAarhus5.6.080.0
11.04
=PB AarhusAarhus5.6.08+0.3
11.24
OdenseOdense15.6.08-2.0
11.15
Hässleholm, SWEHässleholm, SWE22.6.080.0
11.19
SkiveSkive28.7.08-2.2
11.37
ÅrhusÅrhus19.8.08-1.3
11.02
PB SkiveSkive23.8.08+0.5
11.26
HvidovreHvidovre14.9.08-2.9
11.82
HvidovreHvidovre14.9.08-3.6
11.31
SkiveSkive27.9.080.0
200 m  [8]
22.69
PB HerningHerning3.5.08+1.6
22.49
w
SkiveSkive7.6.08+2.3
22.23
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE27.6.08-1.3
22.17
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE27.6.08+0.5
22.73
SkiveSkive28.7.08-1.4
22.18
w
DMKøbenhavnDM, København3.8.08+3.4
22.21
w
DMKøbenhavnDM, København3.8.08+2.7
22.87
HvidovreHvidovre14.9.08-2.4
300 m  [1]
35.32
PB ÅrhusÅrhus20.5.08
400 m  [6]
49.10
PB SkiveSkive7.6.08
50.38
OdenseOdense15.6.08
48.78
PB (94)VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.08
50.43
SkiveSkive23.8.08
51.91
HvidovreHvidovre14.9.08
52.74
SkiveSkive27.9.08
110 m hæk  [1]
21.62
w
SkiveSkive27.9.08+2.1
Højdespring  [1]
1.69
PB SkiveSkive27.9.08
Stangspring  [1]
2.50
PB SkiveSkive27.9.08
Længdespring  [1]
5.57
w
SkiveSkive27.9.08+2.1
Kuglestød 7.26 kg  [1]
6.82
PB SkiveSkive27.9.08
Diskoskast 2.0 kg  [1]
16.65
PB SkiveSkive27.9.08

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde
6.06
Aarhus28.12.1212 
60 m
Inde
6.76
Reykjavik, ISL4.2.1711 
100 m
Ude
10.52
Skara, SWE6.6.16+0.222 
200 m
Ude
21.48
Aarhus9.8.15+1.539 
Inde
22.14
Malmö/A, SWE28.1.1837 
400 m
Ude
48.19
Helsingborg, SWE6.7.1438 
Inde
51.41
Malmö/A, SWE26.1.13
1500 m
Ude
5:37.67
Skive24.9.10
110 m hæk
Ude
20.75
Skive24.9.10-0.3
Højdespring
Ude
1.70
Skive24.9.10
Stangspring
Ude
3.00
Skive24.9.10
Længdespring
Ude
6.01
Ballerup13.5.12+1.7
Kuglestød 7.26 kg
Ude
7.19
Skive24.9.10
Diskoskast 2.0 kg
Ude
16.65
Skive27.9.08
Spydkast 800 gram
Ude
23.78
Skive24.9.10
Tikamp
Ude
4.269
Skive24.9.10
4 x 400 m stafet
Ude
3:21.29
Rieti, ITA18.9.10

150 m
Ude
16.06
København19.8.18+0.9
300 m
Ude
34.10
Tårnby4.5.14

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 317
Per disciplin:
50 m:4
60 m:80
100 m:112
150 m:2
200 m:67
300 m:2
400 m:18
1500 m:1
110 m hæk:2
Højdespring:3
Stangspring:2
Længdespring:4
Kuglestød 7.26 kg:3
Diskoskast 2.0 kg:2
Spydkast 800 gram:1
Tikamp:2
4 x 100 m stafet:8
4 x 200 m stafet:1
4 x 400 m stafet:3

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2013 2
10.76 1
h3
10.73
DM 2015 2
10.65 1
h3
10.98
DM 2016 1
10.56 1
h1
10.88
DM 2017 3
10.59 1
h2
10.79
DM 2018 2
10.62 1
h3
10.95
DM 2019 2
11.00 1
h3
11.10
200 m
DM 2008 4
22.21 2
h2
22.18
DM 2014 3
21.74
DM 2015 4
21.48 2
h3
21.62
400 m
DM 2014 3
48.66
Inde
60 m
DMi 2015
1
h2
6.97
DMi 2017 2
6.79 1
h1
6.78
DMi 2018 1
6.78 1
h2
7.01
DMi 2019 2
6.80 1
h2
7.03
DMi 2020 2
6.85 1
h3
6.90
4 x 200 m stafet
DMi 2020 1
1:28.25

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2014 2
22
10.80

Internationale stævner

Ude
100 m
EM-Hold Div 2 2015 5
10.81
4 x 100 m stafet
EM-Hold Div 2 2014 3
40.44
EM-Hold Div 2 2015 2
40.40
4 x 400 m stafet
EM 2014
7
h1
3:08.12
Inde
60 m
iEM 2019
7
h6
7.05