Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Kasper Olsen

Født: 1991

Klub: Hvidovre Track Club

Tidligere klubber:
Hvidovre Atletik & Motion ‐15.3.2021

  •  1 DM‐sølv
  •  5 DM‐bronze
  •  1 IDM‐guld
  •  3 IDM‐sølv
  •  2 IDM‐bronze

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2021.

2021

100 m  [2]
11.11
SB FrederiksbergFrederiksberg5.6.21-0.8
11.11
=SB FrederiksbergFrederiksberg5.6.21-0.8
200 m  [1]
22.23
SB GreveGreve30.5.21+1.3
400 m  [4]
49.57
SB FrederiksbergFrederiksberg6.6.21
49.31
SB KøbenhavnKøbenhavn8.6.21
49.43
HvidovreHvidovre12.6.21
49.56
DMOdenseDM, Odense26.6.21

2020

200 m  [5]
22.67
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE17.1.20
22.59
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
22.40
i
SB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
22.54
i
DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
22.56
SB AarhusAarhus6.9.20-2.4
300 m  [1]
35.19
SB TårnbyTårnby11.7.20
400 m  [5]
50.04
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE18.1.20
50.41
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
49.46
i
PB DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
49.33
SB HvidovreHvidovre27.6.20
48.61
SB DMKøbenhavnDM, København15.8.20
4 x 100 m stafet  [1]
43.93
PB AarhusAarhus6.9.20
 Hvidovre Atletik & Motion
Andreas Trajkovski, Jacob Chua Ziska
Kasper Olsen, Simon Mathiasen
4 x 200 m stafet  [1]
1:30.08
i
PB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 Hvidovre Atletik & Motion
Jacob Chua Ziska, Kasper Olsen
Iasonas Koniaris, Mikkel Linnemand
4 x 400 m stafet  [1]
3:32.93
PB AarhusAarhus6.9.20
 Hvidovre Atletik & Motion
David Outzen, Haris Khan
Sebastian Larvad, Kasper Olsen

2019

100 m  [2]
11.27
SB BagsværdBagsværd18.5.19-2.3
11.01
SB OdenseOdense1.6.19+1.4
200 m  [4]
22.24
SB HvidovreHvidovre13.5.19+0.6
22.13
SB OdenseOdense1.6.19+0.6
22.28
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19+1.3
22.25
OdenseOdense7.9.19-0.8
300 m  [1]
35.02
SB TårnbyTårnby5.5.19
400 m  [5]
49.59
SB BagsværdBagsværd18.5.19
48.68
SB KøbenhavnKøbenhavn18.6.19
49.17
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19
50.10
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE7.7.19
48.47
SB DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19
4 x 400 m stafet  [1]
3:09.92
SB EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO11.8.19
 Denmark
Gustav Lundholm Nielsen, Philip Braun
Kasper Olsen, Nicolai Trock Hartling

2018

60 m  [6]
7.14
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE3.2.18
7.09
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE3.2.18
7.17
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.18
7.23
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.18
7.04
i
SB DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
7.02
i
SB DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
100 m  [1]
10.94
w
HvidovreHvidovre10.8.18+3.0
150 m  [2]
16.43
KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.7
16.35
SB KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.9
200 m  [9]
22.73
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
22.32
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE3.2.18
22.41
i
SkiveSkive17.2.18
22.52
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
21.98
w
ÖSPHelsingborg, SWEÖSP, Helsingborg, SWE7.7.18+2.2
22.06
w
ÖSPHelsingborg, SWEÖSP, Helsingborg, SWE7.7.18+3.2
22.05
SB DMOdenseDM, Odense26.8.18+1.7
21.93
SB DMOdenseDM, Odense26.8.18+1.5
22.63
BallerupBallerup9.9.18-2.0
300 m  [2]
35.57
SB TårnbyTårnby6.5.18
34.21
PB HvidovreHvidovre10.8.18
400 m  [5]
49.69
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.18
49.26
SB ÖSPHelsingborg, SWEÖSP, Helsingborg, SWE8.7.18
49.03
SB KøbenhavnKøbenhavn18.8.18
48.63
SB DMOdenseDM, Odense25.8.18
50.15
BallerupBallerup9.9.18

2017

60 m  [2]
7.19
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1.17
7.20
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
100 m  [1]
11.23
SB Halmstad, SWEHalmstad, SWE17.6.170.0
150 m  [2]
16.38
SB KøbenhavnKøbenhavn20.8.17+0.6
16.60
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17-0.1
200 m  [8]
22.50
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1.17
22.68
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
22.51
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.17
22.49
i
SB DMiSkiveDMi, Skive18.2.17
22.09
w
OdenseOdense21.5.17+2.6
21.93
w
HvidovreHvidovre11.6.17+3.1
21.94
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.17-0.2
22.35
AalborgAalborg3.9.170.0
300 m  [1]
34.92
SB TårnbyTårnby7.5.17
400 m  [11]
50.71
i
SB RIGReykjavik, ISLRIG, Reykjavik, ISL4.2.17
49.59
SB OdenseOdense21.5.17
49.42
SB AarhusAarhus2.6.17
49.39
SB HvidovreHvidovre10.6.17
49.84
Halmstad, SWEHalmstad, SWE17.6.17
49.35
SB KøbenhavnKøbenhavn20.6.17
49.55
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.17
49.64
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17
48.99
SB HvidovreHvidovre26.8.17
48.90
SB DMAalborgDM, Aalborg2.9.17
50.29
OdenseOdense9.9.17
Længdespring  [1]
6.02
SB OdenseOdense9.9.17-1.0

2016

60 m  [5]
7.18
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
7.01
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
7.06
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
7.02
i
DMiSkiveDMi, Skive28.2.16
6.93
i
PB DMiSkiveDMi, Skive28.2.16
100 m  [1]
11.09
SB DT AalborgDT , Aalborg21.5.160.0
150 m  [2]
16.28
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-0.8
16.36
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16+0.4
200 m  [10]
22.18
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
22.32
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
21.94
i
PB v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2.16
22.12
i
DMiSkiveDMi, Skive27.2.16
22.13
i
DMiSkiveDMi, Skive27.2.16
22.32
SB HvidovreHvidovre11.6.16-0.1
21.86
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7.16+1.2
22.17
DMAarhusDM, Aarhus28.8.160.0
21.90
DMAarhusDM, Aarhus28.8.16+1.7
21.90
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16-0.8
400 m  [9]
49.09
=PB DT AalborgDT , Aalborg21.5.16
49.55
FrederiksbergFrederiksberg4.6.16
48.82
PB HvidovreHvidovre11.6.16
49.44
KøbenhavnKøbenhavn18.6.16
48.43
PB AarhusAarhus25.6.16
48.97
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.16
49.73
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
48.53
DMAarhusDM, Aarhus27.8.16
48.53
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16
Længdespring  [1]
6.41
SB AalborgAalborg21.5.160.0

2015

60 m  [2]
7.02
i
PB SkiveSkive21.2.15
6.98
i
PB DMiSkiveDMi, Skive22.2.15
100 m  [3]
11.06
w
EsbjergEsbjerg17.5.15+2.2
11.14
SB FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE14.8.15+1.7
10.91
w
KøbenhavnKøbenhavn5.9.15+2.4
200 m  [6]
22.25
SB AarhusAarhus23.5.15-1.5
21.68
w
HvidovreHvidovre14.6.15+4.6
21.87
SB WUGGwangju, KORWUG, Gwangju, KOR9.7.15+1.6
22.04
w
DMAarhusDM, Aarhus9.8.15+2.4
21.96
DMAarhusDM, Aarhus9.8.15+1.5
22.26
FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE14.8.15+0.6
300 m  [2]
35.06
SB TårnbyTårnby2.5.15
34.66
PB HvidovreHvidovre1.8.15
400 m  [8]
51.10
SB EsbjergEsbjerg17.5.15
49.67
SB AarhusAarhus23.5.15
49.09
PB FrederiksbergFrederiksberg6.6.15
49.11
HvidovreHvidovre13.6.15
50.27
FrederiksbergFrederiksberg25.6.15
49.76
KøbenhavnKøbenhavn5.8.15
49.59
AarhusAarhus8.8.15
49.45
KøbenhavnKøbenhavn5.9.15
4 x 400 m stafet  [1]
3:13.14
WUGGwangju, KORWUG, Gwangju, KOR11.7.15
 Denmark
Kasper Olsen, Emil Strøm
Philip Braun, Nick Ekelund-Arenander

2014

100 m  [11]
11.47
FrederiksbergFrederiksberg17.5.14-1.5
11.01
SB FrederiksbergFrederiksberg17.5.14+1.9
11.07
AabenraaAabenraa31.5.14+0.7
11.05
RandersRanders7.6.14+0.3
11.10
RandersRanders7.6.14+0.5
11.16
HvidovreHvidovre14.6.14-1.3
11.02
HvidovreHvidovre14.6.14+0.5
11.25
OdenseOdense2.8.14-0.5
11.35
OdenseOdense2.8.14-2.4
11.23
KøbenhavnKøbenhavn6.8.140.0
11.03
KøbenhavnKøbenhavn6.8.14+0.1
200 m  [8]
22.28
SB RandersRanders7.6.14-0.5
22.35
RandersRanders7.6.14-3.3
21.83
SB KøbenhavnKøbenhavn15.6.140.0
22.00
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+3.2
22.71
Hässleholm, SWEHässleholm, SWE25.7.14-0.9
22.28
OdenseOdense2.8.14+1.3
22.02
DMOdenseDM, Odense3.8.14+1.6
22.18
AabenraaAabenraa6.9.14+0.2
300 m  [2]
35.27
PB TårnbyTårnby3.5.14
34.84
PB KøbenhavnKøbenhavn12.8.14
400 m  [6]
50.12
SB FrederiksbergFrederiksberg17.5.14
49.45
PB AabenraaAabenraa31.5.14
49.25
PB RandersRanders7.6.14
49.29
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
49.40
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
49.44
AabenraaAabenraa6.9.14

2013

100 m  [16]
11.15
SB HvidovreHvidovre11.5.13+0.3
11.05
SB HelsingørHelsingør8.6.13+1.0
11.11
HelsingørHelsingør8.6.13-0.7
11.06
HvidovreHvidovre15.6.13-0.8
11.17
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13-0.6
11.07
WUGKazan, RUSWUG, Kazan, RUS7.7.13-0.8
11.01
SB AalborgAalborg27.7.13+0.2
11.04
AalborgAalborg27.7.130.0
10.95
SB KøbenhavnKøbenhavn1.8.13+1.2
10.92
SB KøbenhavnKøbenhavn1.8.13+0.2
10.81
w
HvidovreHvidovre10.8.13+2.7
11.10
KøbenhavnKøbenhavn16.8.13+0.5
10.99
HvidovreHvidovre17.8.13+1.3
11.02
AarhusAarhus31.8.13-3.7
11.06
AarhusAarhus31.8.13+0.4
11.14
KøbenhavnKøbenhavn7.9.13-2.1
200 m  [10]
22.61
SB HvidovreHvidovre11.5.130.0
22.42
HelsingørHelsingør8.6.13+0.1
22.25
SB HelsingørHelsingør8.6.13-1.0
21.89
w
HvidovreHvidovre16.6.13+2.3
22.32
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13+0.7
22.09
SB WUGKazan, RUSWUG, Kazan, RUS9.7.13+1.1
22.26
AalborgAalborg27.7.13-0.5
21.87
SB AalborgAalborg27.7.13+0.6
22.21
AarhusAarhus31.8.13-0.8
22.29
KøbenhavnKøbenhavn7.9.13-0.8
400 m  [1]
49.87
PB AarhusAarhus31.8.13
4 x 100 m stafet  [1]
41.25
SB EM-Hold Div 2Kaunas, LTUEM-Hold Div 2, Kaunas, LTU22.6.13
 Denmark
Frederik Schou-Nielsen, Andreas Martinsen
Kasper Olsen, Morten Jensen

2012

100 m  [18]
10.89
w
HvidovreHvidovre8.6.12+3.2
11.17
SB LyngbyLyngby16.6.120.0
11.26
LyngbyLyngby16.6.12-2.4
11.02
SB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12-0.8
11.05
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12+1.2
11.23
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12-0.1
11.06
Halmstad, SWEHalmstad, SWE14.7.12+0.8
11.09
Halmstad, SWEHalmstad, SWE14.7.12+0.5
10.91
PB HvidovreHvidovre1.8.12+0.6
11.07
HvidovreHvidovre1.8.12-0.7
10.94
w
HvidovreHvidovre8.8.12+3.1
10.91
=PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.12+1.6
11.00
KøbenhavnKøbenhavn18.8.12+0.3
10.98
KøbenhavnKøbenhavn25.8.12+2.0
11.11
KøbenhavnKøbenhavn25.8.120.0
11.09
HvidovreHvidovre1.9.12+1.8
11.02
HvidovreHvidovre1.9.12+1.4
10.85
w
KøbenhavnKøbenhavn8.9.12+2.3
200 m  [16]
22.39
w
OdenseOdense13.5.12+2.3
22.11
PB HvidovreHvidovre8.6.12+1.9
22.61
LyngbyLyngby16.6.12-2.2
22.32
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12-2.6
22.60
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12+0.1
22.21
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12+0.6
22.35
Halmstad, SWEHalmstad, SWE14.7.12-0.7
22.36
Halmstad, SWEHalmstad, SWE14.7.12-3.0
22.19
HvidovreHvidovre1.8.12-0.1
21.99
PB HvidovreHvidovre8.8.12+1.9
22.20
KøbenhavnKøbenhavn18.8.12-1.7
22.17
w
KøbenhavnKøbenhavn18.8.12+2.7
21.93
PB KøbenhavnKøbenhavn25.8.12+0.6
22.63
w
KøbenhavnKøbenhavn25.8.12+2.8
21.99
w
HvidovreHvidovre1.9.12+3.6
21.74
PB KøbenhavnKøbenhavn8.9.12+2.0
300 m  [1]
35.56
SB TårnbyTårnby5.5.12
400 m  [2]
53.03
SB OdenseOdense13.5.12
50.46
SB HvidovreHvidovre1.9.12

2011

50 m  [2]
6.12
i
HvidovreHvidovre9.1.11
6.11
i
PB HvidovreHvidovre9.1.11
60 m  [11]
7.21
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE22.1.11
7.15
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE22.1.11
7.14
i
Vellinge, SWEVellinge, SWE5.2.11
7.09
i
=PB Vellinge, SWEVellinge, SWE5.2.11
7.16
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.11
7.06
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.11
7.07
i
KøbenhavnKøbenhavn15.2.11
7.10
i
KøbenhavnKøbenhavn15.2.11
7.09
i
SkiveSkive19.2.11
7.12
i
SkiveSkive19.2.11
7.19
i
SkiveSkive5.3.11
100 m  [10]
11.18
SB KøbenhavnKøbenhavn14.5.11-1.0
11.07
SB HvidovreHvidovre25.5.11+1.4
11.02
w
HvidovreHvidovre25.5.11+2.5
11.11
KøbenhavnKøbenhavn3.6.11-0.4
10.97
SB KøbenhavnKøbenhavn3.6.11+1.0
11.51
HvidovreHvidovre8.6.11-3.4
11.31
OdenseOdense11.6.11-2.4
11.46
Habo, SWEHabo, SWE18.6.11-1.7
11.19
HvidovreHvidovre24.8.110.0
11.41
SkiveSkive10.9.11-2.1
150 m  [1]
16.91
PB , ???, ???27.7.11-3,276
200 m  [12]
22.65
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE22.1.11
22.49
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
22.70
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.11
22.43
i
PB SkiveSkive19.2.11
22.51
i
SkiveSkive19.2.11
22.87
i
SkiveSkive5.3.11
22.57
SB KøbenhavnKøbenhavn14.5.11-1.0
22.26
SB KøbenhavnKøbenhavn3.6.110.0
22.39
w
KøbenhavnKøbenhavn3.6.11+2.4
22.31
OdenseOdense11.6.11-1.7
22.29
KøbenhavnKøbenhavn6.8.11+1.4
22.57
KøbenhavnKøbenhavn6.8.11+1.6
300 m  [3]
36.24
PB TårnbyTårnby7.5.11
35.34
PB HvidovreHvidovre8.6.11
35.39
HvidovreHvidovre27.7.11
400 m  [2]
50.25
PB OdenseOdense27.8.11
49.97
PB SkiveSkive10.9.11
Længdespring  [2]
6.18
i
PB HvidovreHvidovre9.1.11
6.52
PB HvidovreHvidovre24.8.110.0
Kuglestød 7.26 kg  [1]
8.59
PB HvidovreHvidovre2.10.11
Diskoskast 2.0 kg  [1]
24.07
PB HvidovreHvidovre2.10.11
Vægtkast 15.89 kg  [1]
7.77
PB HvidovreHvidovre2.10.11
Hammerkast 7.26 kg  [1]
17.94
SB HvidovreHvidovre2.10.11
Spydkast 800 gram  [1]
34.14
SB HvidovreHvidovre2.10.11
Kaste 5-kamp  [1]
1596
PB HvidovreHvidovre2.10.11
17.94 8.59 24.07 34.14 7.77

2010

100 m  [11]
11.17
PB HvidovreHvidovre14.6.10+1.7
10.93
PB OdenseOdense27.6.10+0.9
11.08
HvidovreHvidovre21.7.10-0.3
11.36
Uddevalla, SWEUddevalla, SWE24.7.10-2.2
11.19
Uddevalla, SWEUddevalla, SWE24.7.10+0.5
11.11
w
HvidovreHvidovre28.7.10+2.6
11.06
KøbenhavnKøbenhavn12.8.10+0.2
10.97
Akureyri, ISLAkureyri, ISL28.8.100.0
10.97
GlostrupGlostrup4.9.10+0.6
11.02
GlostrupGlostrup4.9.10+1.6
10.97
HvidovreHvidovre11.9.10+1.8
200 m  [11]
22.86
w
EsbjergEsbjerg15.5.10+4.2
22.70
SB GreveGreve19.6.10-1.2
22.59
=PB HvidovreHvidovre23.6.10+0.5
22.27
PB OdenseOdense27.6.10-0.1
22.40
Uddevalla, SWEUddevalla, SWE24.7.10+1.2
22.16
PB HvidovreHvidovre28.7.10+0.4
22.20
OdenseOdense7.8.10+0.4
22.13
PB OdenseOdense7.8.10+0.2
22.39
Akureyri, ISLAkureyri, ISL28.8.10-1.3
22.19
GlostrupGlostrup4.9.10+0.5
22.32
w
HvidovreHvidovre11.9.10+2.2
Længdespring  [4]
6.12
SB TårnbyTårnby1.5.10+0.2
6.28
w
TårnbyTårnby1.5.10+3.1
6.01
w
EsbjergEsbjerg15.5.10+2.1
5.79
OdenseOdense27.6.100.0
Kuglestød 7.26 kg  [1]
7.89
PB HvidovreHvidovre25.9.10
Diskoskast 2.0 kg  [1]
23.57
PB HvidovreHvidovre25.9.10
Vægtkast 15.89 kg  [1]
7.34
PB HvidovreHvidovre25.9.10
Hammerkast 7.26 kg  [1]
19.47
PB HvidovreHvidovre25.9.10
Spydkast 800 gram  [1]
30.36
SB HvidovreHvidovre25.9.10
Kaste 5-kamp D19  [1]
1480
PB HvidovreHvidovre25.9.10
19.47 7.89 23.57 30.36 7.34

2009

50 m  [2]
6.15
i
HvidovreHvidovre15.2.09
6.12
i
PB HvidovreHvidovre15.2.09
60 m  [4]
7.16
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.09
7.09
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE31.1.09
7.15
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE31.1.09
7.23
i
SkiveSkive28.2.09
100 m  [3]
11.4h
OdenseOdense16.5.09+0.7
11.41
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.09-2.5
11.64
KøbenhavnKøbenhavn12.9.090.0
200 m  [6]
22.63
i
PB SkiveSkive28.2.09
23.0h
OdenseOdense16.5.09-0.6
22.68
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.09-1.0
22.88
w
, ???, ???23.8.09+2.3
23.22
EsbjergEsbjerg6.9.09+0.6
23.00
KøbenhavnKøbenhavn12.9.09+1.8
300 m  [1]
36.83
SB TårnbyTårnby4.5.09
400 m  [2]
50.41
i
PB SkiveSkive28.2.09
52.4h
OdenseOdense16.5.09
Spydkast 800 gram  [1]
34.99
PB HerlufsholmHerlufsholm9.5.09

2008

50 m  [2]
6.34
i
HvidovreHvidovre15.1.08
6.17
i
PB HvidovreHvidovre15.1.08
60 m  [6]
7.32
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.08
7.24
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.08
7.19
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.08
7.16
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.08
7.13
i
PB SkiveSkive15.2.08
7.29
i
SkiveSkive15.2.08
100 m  [9]
11.27
PB ÅrhusÅrhus10.5.08+1.7
11.27
=PB BagsværdBagsværd7.6.08+1.3
11.33
BagsværdBagsværd7.6.08-0.4
11.51
OdenseOdense15.6.08-1.6
11.24
PB , ???, ???26.6.08+2.0
11.20
w
DMKøbenhavnDM, København2.8.08+2.2
11.30
HvidovreHvidovre20.8.08+1.9
11.37
HvidovreHvidovre14.9.08-2.9
11.81
HvidovreHvidovre14.9.08-3.6
200 m  [10]
22.86
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.08
23.26
i
SkiveSkive15.2.08
22.78
PB ÅrhusÅrhus10.5.08+0.3
22.68
SB LyngbyLyngby31.5.08-0.1
22.62
PB LyngbyLyngby31.5.08-2.0
23.02
OdenseOdense15.6.080.0
22.59
PB KøbenhavnKøbenhavn2.8.08+0.7
22.67
v3NatBergen, NORv3Nat, Bergen, NOR17.8.08-1.0
22.33
w
HvidovreHvidovre20.8.08+4.2
22.72
HvidovreHvidovre14.9.08-2.4
300 m  [1]
36.50
PB TårnbyTårnby3.5.08
400 m  [1]
50.45
PB HvidovreHvidovre14.9.08
Længdespring  [1]
6.43
PB HvidovreHvidovre2.9.08+0.2

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde6.11   Hvidovre9.1.1117 
60 m
Inde6.93   Skive28.2.1633 
100 m
Ude10.91   Hvidovre1.8.12+0.6
200 m
Ude21.74   København8.9.12+2.0
Inde21.94   Växjö, SWE13.2.1624 
400 m
Ude48.43   Aarhus25.6.1646 
Inde49.46   Odense22.2.2020 
Længdespring
Ude6.52   Hvidovre24.8.110.0
Inde6.18   Hvidovre9.1.11
Kuglestød 7.26 kg
Ude8.59   Hvidovre2.10.11
Diskoskast 2.0 kg
Ude24.07   Hvidovre2.10.11
Vægtkast 15.89 kg
Ude7.77   Hvidovre2.10.11
Hammerkast 7.26 kg
Ude19.47   Hvidovre25.9.10
Spydkast 800 gram
Ude34.99   Herlufsholm9.5.09
Kaste 5-kamp
Ude1596   Hvidovre2.10.11

150 m
Ude16.28   København20.8.16-0.812 
300 m
Ude34.21   Hvidovre10.8.1812 

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 357
Per disciplin:
50 m:6
60 m:36
100 m:88
150 m:7
200 m:116
300 m:15
400 m:61
Længdespring:9
Kuglestød 7.26 kg:2
Diskoskast 2.0 kg:2
Vægtkast 15.89 kg:2
Hammerkast 7.26 kg:2
Spydkast 800 gram:3
4 x 100 m stafet:2
4 x 200 m stafet:1
4 x 400 m stafet:3
Kaste 5-kamp:1
:1

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2008
3
h3
11.20
200 m
DM 2014 4
22.02
DM 2015 5
21.96 1
h4
22.04
DM 2016 5
21.90 2
h3
22.17
DM 2018 3
21.93 1
h1
22.05
400 m
DM 2016 3
48.53
DM 2017 3
48.90
DM 2018 2
48.63
DM 2019 3
48.47
DM 2020 3
48.61
DM 2021 6
49.56
4 x 100 m stafet
DM 2020 5
43.93
4 x 400 m stafet
DM 2020 5
3:32.93
Inde
60 m
DMi 2015 2
6.98
DMi 2016 3
6.93 1
h1
7.02
DMi 2018 7
7.02 3
h3
7.04
200 m
DMi 2016 1
22.13 1
h7
22.12
DMi 2017 2
22.49 1
h2
22.51
DMi 2018 3
22.52
DMi 2020 4
22.54 1
h4
22.40
400 m
DMi 2020 2
49.46
4 x 200 m stafet
DMi 2020 1
B
1:30.08

Internationale stævner

Ude
4 x 100 m stafet
EM-Hold Div 2 2013 6
41.25
4 x 400 m stafet
EM-Hold Div 2 2019 4
3:09.92