Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Emil Strøm

Født: 26 februar 1993

Klub: Sparta Atletik & Løb

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2020.

2020

100 m  [2]
11.33
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.200.0
11.41
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+0.2

2018

100 m  [2]
11.65
SB TårnbyTårnby29.5.18-1.6
11.23
w
KøbenhavnKøbenhavn12.6.18+2.6

2017

60 m  [4]
7.24
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.13
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2.17
7.20
i
SkiveSkive19.2.17
7.14
i
SkiveSkive19.2.17
100 m  [10]
11.31
SB TårnbyTårnby16.5.17-0.2
11.21
w
KøbenhavnKøbenhavn31.5.17+2.2
11.17
SB FrederiksbergFrederiksberg3.6.17+1.7
11.32
FrederiksbergFrederiksberg3.6.17-0.6
11.19
HvidovreHvidovre10.6.17+1.4
11.08
SB HvidovreHvidovre10.6.17+1.0
11.10
KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+0.4
11.05
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17+3.2
11.07
SB KøbenhavnKøbenhavn10.8.17+1.7
11.20
TårnbyTårnby16.8.17-0.1
200 m  [8]
22.69
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
22.43
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2.17
22.84
i
SkiveSkive18.2.17
22.45
SB KøbenhavnKøbenhavn31.5.17+1.6
21.88
w
HvidovreHvidovre11.6.17+2.4
22.09
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.17+0.7
22.42
TårnbyTårnby16.8.17-0.8
22.79
WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE25.8.17-2.4

2016

60 m  [4]
7.20
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
7.10
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
7.16
i
SkiveSkive27.2.16
7.15
i
SkiveSkive27.2.16
100 m  [10]
11.27
SB TårnbyTårnby7.5.16-0.4
11.30
TårnbyTårnby7.5.16-1.4
11.07
SB HvidovreHvidovre11.6.16+0.3
11.00
w
HvidovreHvidovre11.6.16+2.1
11.16
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16+1.5
11.28
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16-0.2
11.23
KøbenhavnKøbenhavn4.8.16-0.1
11.04
SB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16+1.5
11.20
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-1.6
11.15
AarhusAarhus27.8.16-1.7
150 m  [1]
16.81
SB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16+0.4
200 m  [9]
22.69
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
22.44
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
22.50
i
SkiveSkive27.2.16
22.36
i
SB SkiveSkive27.2.16
22.49
SB AalborgAalborg21.5.16-0.3
22.55
HvidovreHvidovre11.6.16-0.1
22.40
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+0.4
22.20
SB KøbenhavnKøbenhavn4.8.16+1.9
22.16
SB KøbenhavnKøbenhavn10.9.16-0.8
300 m  [1]
35.59
SB TårnbyTårnby7.5.16
60 m hæk  [1]
8.75
i
PB SkiveSkive27.2.16
110 m hæk  [4]
15.77
SB AalborgAalborg21.5.160.0
15.48
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR29.5.16+0.3
15.99
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16-0.3
16.16
w
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16+3.4
4 x 100 m stafet  [1]
41.36
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR28.5.16
 Sparta Atletik og Løb
Benjamin Gabrielsen, Frederik Schou-Nielsen
Emil Strøm, Morten Jensen
4 x 400 m stafet  [1]
3:12.70
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR29.5.16
 Sparta Atletik og Løb
Philip Braun, Marquis Caldwell
Nicolai Trock Hartling, Emil Strøm

2015

60 m  [5]
7.08
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
7.11
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
7.20
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1.15
7.09
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE7.2.15
7.12
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE7.2.15
100 m  [8]
11.06
TårnbyTårnby2.5.15+1.3
11.04
SB TårnbyTårnby2.5.15+1.6
11.19
ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15+0.3
10.96
w
SkaraRacetSkara, SWESkaraRacet, Skara, SWE6.6.15+2.8
11.11
HvidovreHvidovre13.6.15-0.8
11.26
Halmstad, SWEHalmstad, SWE28.6.15+0.7
10.92
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.15+1.0
11.04
KøbenhavnKøbenhavn29.8.15+0.8
150 m  [2]
16.67
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.15-0.5
16.50
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.15-2.2
200 m  [16]
22.43
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
22.40
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1.15
22.38
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
21.86
i
PB v4NatBærum, NORv4Nat, Bærum, NOR14.2.15
22.33
i
SkiveSkive21.2.15
22.36
i
SkiveSkive21.2.15
22.26
SB EsbjergEsbjerg17.5.150.0
22.13
SB AarhusAarhus23.5.15-1.5
21.96
w
SkaraRacetSkara, SWESkaraRacet, Skara, SWE6.6.15+2.5
21.85
w
HvidovreHvidovre14.6.15+4.6
21.98
w
FrederiksbergFrederiksberg25.6.15+2.8
22.23
Halmstad, SWEHalmstad, SWE28.6.15+0.2
22.14
WUGGwangju, KORWUG, Gwangju, KOR9.7.15+0.8
22.31
HvidovreHvidovre1.8.15-0.1
22.42
AarhusAarhus8.8.15+0.7
22.34
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8.15-2.3
300 m  [2]
35.00
SB TårnbyTårnby2.5.15
35.02
HvidovreHvidovre1.8.15
400 m  [6]
50.20
i
SB SkiveSkive21.2.15
48.95
SB HelsingørHelsingør9.5.15
49.18
BagsværdBagsværd9.6.15
50.30
KøbenhavnKøbenhavn5.8.15
49.84
AarhusAarhus8.8.15
49.49
AarhusAarhus8.8.15
110 m hæk  [2]
16.09
SB EsbjergEsbjerg17.5.15+1.1
15.44
PB HvidovreHvidovre22.8.15-2.4
400 m hæk  [2]
53.70
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8.15
53.88
KøbenhavnKøbenhavn5.9.15
4 x 200 m stafet  [2]
1:25.10
i
DR PB v4NatBærum, NORv4Nat, Bærum, NOR14.2.15
 Denmark
Morten Dalgaard Madsen, Andreas Martinsen
Emil Strøm, Nick Ekelund-Arenander
1:26.50
i
DR PB SkiveSkive21.2.15
 Sparta Atletik og Løb
Mike Kalisz, Emil Strøm
Nicolai Trock Hartling, Nick Ekelund-Arenander
4 x 400 m stafet  [2]
3:09.89
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR31.5.15
 Sparta Atletik og Løb
Kasper Stærk, Emil Strøm
Nicolai Trock Hartling, Nick Ekelund-Arenander
3:13.14
WUGGwangju, KORWUG, Gwangju, KOR11.7.15
 Denmark
Kasper Olsen, Emil Strøm
Philip Braun, Nick Ekelund-Arenander

2014

60 m  [1]
7.11
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.14
100 m  [7]
10.97
PB TårnbyTårnby3.5.14+0.9
11.07
w
TårnbyTårnby3.5.14+3.0
10.96
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE17.5.14+3.8
11.02
KøbenhavnKøbenhavn12.8.14+0.7
11.05
HolteHolte23.8.14+1.2
11.15
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-1.5
11.00
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14+0.2
200 m  [17]
39.65
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE18.1.14
22.65
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
22.27
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.14
Uregelmæssighed: Oversized track
22.30 OT
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN8.2.14
22.60
i
SkiveSkive22.2.14
22.48
i
SkiveSkive22.2.14
22.28
i
SkiveSkive1.3.14
21.97
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE17.5.14+2.2
21.98
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE17.5.14+2.8
21.91
PB AabenraaAabenraa31.5.14+2.0
22.10
RandersRanders7.6.14-3.3
22.09
RandersRanders7.6.14-0.4
21.87
PB KøbenhavnKøbenhavn15.6.140.0
22.18
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+3.2
22.61
KøbenhavnKøbenhavn26.7.14-1.9
22.91
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-2.0
22.20
AabenraaAabenraa6.9.14+0.2
300 m  [2]
34.81
PB TårnbyTårnby3.5.14
34.83
KøbenhavnKøbenhavn12.8.14
400 m  [12]
49.92
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
50.24
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE15.2.14
49.95
i
SkiveSkive22.2.14
50.71
i
SkiveSkive1.3.14
49.24
PB KøbenhavnKøbenhavn8.5.14
49.39
RandersRanders7.6.14
48.87
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
49.92
OdenseOdense2.8.14
49.87
OdenseOdense2.8.14
49.36
KøbenhavnKøbenhavn6.8.14
49.50
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
50.21
HolteHolte23.8.14
800 m  [1]
1:59.01
PB KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
1500 m  [1]
4:30.87
PB HolteHolte23.8.14
110 m hæk  [2]
15.74
PB ECCC-BAmsterdam, NEDECCC-B, Amsterdam, NED24.5.14-0.4
15.67
w
HolteHolte23.8.14+3.2
Højdespring  [3]
1.93
i
PB SkiveSkive1.3.14
1.91
SB HolteHolte23.8.14
1.84
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
Stangspring  [1]
2.90
PB HolteHolte23.8.14
Længdespring  [1]
5.99
PB HolteHolte23.8.14+0.8
Kuglestød 7.26 kg  [1]
9.09
PB HolteHolte23.8.14
Diskoskast 2.0 kg  [1]
21.78
PB HolteHolte23.8.14
Spydkast 800 gram  [1]
28.85
PB HolteHolte23.8.14
Tikamp  [1]
5.824
PB HolteHolte23.8.14
            
            
4 x 100 m stafet  [2]
41.69
SB ECCC-BAmsterdam, NEDECCC-B, Amsterdam, NED24.5.14
 Sparta Atletik og Løb
Benjamin Gabrielsen, Emil Strøm
Mike Kalisz, Frederik Schou-Nielsen
41.63
NMKøbenhavnNM, København26.7.14
 Denmark
Festus Asante, Emil Strøm
Jonas Lund, Frederik Schou-Nielsen
4 x 300 m stafet  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:18.75 OT
i
PB v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN8.2.14
 Denmark
Emil Strøm, Andreas Martinsen
Philip Braun, Morten Jensen
4 x 400 m stafet  [2]
3:09.80
DR PB ECCC-BAmsterdam, NEDECCC-B, Amsterdam, NED24.5.14
 Sparta Atletik og Løb
Nicolai Trock Hartling, Nicklas Hyde
Emil Strøm, Nick Ekelund-Arenander
3:13.65
NMKøbenhavnNM, København27.7.14
 Denmark
Festus Asante, Nicolai Trock Hartling
Rasmus Jensen, Emil Strøm

2013

60 m  [5]
7.25
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
7.19
i
=PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
7.25
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
7.26
i
KøbenhavnKøbenhavn13.2.13
7.24
i
KøbenhavnKøbenhavn13.2.13
100 m  [9]
11.19
SB TårnbyTårnby4.5.13-0.5
11.49
TårnbyTårnby4.5.13-3.2
11.23
HvidovreHvidovre11.5.13+1.2
11.29
BagsværdBagsværd16.5.13-0.6
11.14
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE18.5.13+2.1
11.43
ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR25.5.13-2.8
11.47
HvidovreHvidovre17.8.13+0.1
11.35
HvidovreHvidovre17.8.13+1.3
11.47
SundbySundby22.8.13+0.6
200 m  [12]
22.90
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
22.65
i
SB SkiveSkive23.2.13
22.76
i
SkiveSkive23.2.13
22.65
i
=SB SkiveSkive9.3.13
22.38
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE18.5.13+4.7
22.73
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE18.5.13+5.4
22.73
SB KøbenhavnKøbenhavn20.5.13-0.2
22.92
Halmstad, SWEHalmstad, SWE13.7.13-0.9
22.96
AalborgAalborg27.7.13-1.6
22.64
SB HvidovreHvidovre17.8.13+0.6
23.51
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-2.5
22.98
AarhusAarhus31.8.13-0.8
300 m  [1]
35.94
SB TårnbyTårnby4.5.13
400 m  [9]
50.54
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.13
50.41
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
50.81
i
SkiveSkive23.2.13
50.95
i
SkiveSkive9.3.13
51.48
SB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE5.7.13
51.45
SB Halmstad, SWEHalmstad, SWE13.7.13
50.92
SB AalborgAalborg27.7.13
50.99
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
50.77
SB AarhusAarhus31.8.13
110 m hæk  [1]
16.31
SB KøbenhavnKøbenhavn7.9.13+0.2
200 m hæk  [1]
25.72
PB SundbySundby22.8.130.0
4 x 100 m stafet  [1]
41.30
SB ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR25.5.13
 Sparta Atletik og Løb
Rasmus Gunnar Jørgensen, Morten Jensen
Emil Strøm, Nicklas Hyde
4 x 400 m stafet  [1]
DQ
ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR26.5.13
 Sparta Atletik og Løb
Emil Strøm, Nick Jensen
Christian Laugesen, Nicklas Hyde

2012

60 m  [5]
7.19
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
7.23
i
BallerupBallerup21.1.12
7.19
i
=PB BallerupBallerup21.1.12
7.19
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
7.22
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
100 m  [7]
11.22
SB TårnbyTårnby5.5.12+1.7
11.10
w
TårnbyTårnby5.5.12+2.4
11.22
=SB HelsingørHelsingør2.6.12-0.1
11.07
w
HvidovreHvidovre8.6.12+2.6
11.55
LyngbyLyngby16.6.12+1.5
11.41
LyngbyLyngby16.6.12+0.7
11.30
AabenraaAabenraa22.9.12+0.3
200 m  [8]
22.37
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
22.64
i
SkiveSkive25.2.12
22.54
i
SkiveSkive3.3.12
22.28
PB Mannheim, GERMannheim, GER23.6.12+1.6
22.73
w
Växjö, SWEVäxjö, SWE18.8.12+2.3
22.72
KøbenhavnKøbenhavn25.8.12+0.2
22.54
KøbenhavnKøbenhavn25.8.12+0.6
22.20
w
HvidovreHvidovre1.9.12+2.8
300 m  [1]
35.81
PB TårnbyTårnby5.5.12
400 m  [7]
50.87
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2.12
51.49
i
SkiveSkive25.2.12
52.33
i
SkiveSkive3.3.12
50.98
SB Mölndal, SWEMölndal, SWE4.8.12
51.77
KøbenhavnKøbenhavn25.8.12
51.75
KøbenhavnKøbenhavn25.8.12
50.88
SB HvidovreHvidovre1.9.12
110 m hæk  [1]
16.29
PB GreveGreve29.9.12
400 m hæk  [3]
58.07
PB OdenseOdense13.5.12
56.69
PB Hässleholm, SWEHässleholm, SWE6.6.12
57.22
HvidovreHvidovre8.6.12
Højdespring  [5]
1.82
PB OdenseOdense13.5.12
1.90
PB ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK27.5.12
1.92
PB HelsingørHelsingør2.6.12
1.88
KøbenhavnKøbenhavn8.9.12
1.81
AabenraaAabenraa22.9.12
4 x 100 m stafet  [2]
41.10
DR22
DUR
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER23.6.12
 Denmark
Asgar Gerrild, Andreas Trajkovski
Emil Strøm, Frederik Thomsen
40.60
DUR VM U20Barcelona, ESPVM U20, Barcelona, ESP13.7.12
 Denmark
Morten Dalgaard Madsen, Andreas Trajkovski
Emil Strøm, Frederik Thomsen
4 x 200 m stafet  [1]
1:31.57
i
DUR
DUR-19
PB
SkiveSkive4.3.12
 Sparta Atletik og Løb
Alexander Hornshøj, Andreas Madsen
Nicolai Trock Hartling, Emil Strøm
4 x 400 m stafet  [1]
3:15.44
SB ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK27.5.12
 Sparta Atletik og Løb
Jacob Riis, Nick Jensen, Emil Strøm, Nicklas Hyde

2011

60 m  [6]
7.44
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE22.1.11
7.37
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
7.33
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
7.41
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE12.2.11
7.29
i
KøbenhavnKøbenhavn15.2.11
7.27
i
=PB KøbenhavnKøbenhavn15.2.11
100 m  [4]
11.66
TårnbyTårnby7.5.11-1.2
11.52
SB TårnbyTårnby7.5.11-0.5
11.37
SB Vila Real de Santo Antonio, PORVila Real de Santo Antonio, POR28.5.11-0.3
11.48
SkiveSkive10.9.11-1.7
200 m  [12]
23.32
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE22.1.11
23.26
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
22.90
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE12.2.11
23.08
i
SkiveSkive19.2.11
22.78
i
PB SkiveSkive5.3.11
22.79
SB KøbenhavnKøbenhavn23.5.11-0.2
22.57
SB KøbenhavnKøbenhavn3.6.11+1.7
22.50
SB OdenseOdense11.6.11-1.7
23.06
BallerupBallerup18.6.11-1.2
22.43
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE2.7.11+2.5
22.27
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE2.7.11+2.8
22.53
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11-1.0
300 m  [1]
36.97
PB TårnbyTårnby7.5.11
400 m  [13]
53.28
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE22.1.11
52.17
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE5.2.11
51.79
i
PB SkiveSkive19.2.11
51.22
i
PB SkiveSkive5.3.11
50.5h
HerlufsholmHerlufsholm21.5.11
50.96
PB OdenseOdense11.6.11
51.02
BallerupBallerup18.6.11
49.76
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE2.7.11
50.00
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11
50.93
KøbenhavnKøbenhavn11.8.11
50.74
HelsingørHelsingør13.8.11
50.49
OdenseOdense27.8.11
50.47
KøbenhavnKøbenhavn3.9.11
110 m hæk  [1]
17.27
PB (95)ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR29.5.11-5.3
4 x 100 m stafet  [1]
41.03
SB ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR28.5.11
 Sparta Atletik og Løb
4 x 400 m stafet  [1]
3:16.86
SB ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR29.5.11
 Sparta Atletik og Løb
Jacob Riis, Nicklas Hyde, Nick Jensen, Emil Strøm

2010

50 m  [1]
6.2h
i
HvidovreHvidovre27.12.09
60 m  [6]
7.29
i
HelsingørHelsingør12.12.09
7.27
i
PB HelsingørHelsingør12.12.09
7.41
i
BallerupBallerup24.1.10
7.46
i
BallerupBallerup24.1.10
7.35
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
7.37
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
100 m  [13]
11.52
SB Jönköping, SWEJönköping, SWE26.5.10+0.9
11.31
PB Stockholm, SWEStockholm, SWE11.6.10+1.1
11.33
PB Stockholm, SWEStockholm, SWE11.6.10+1.6
11.37
GreveGreve19.6.10-0.1
11.67
GreveGreve19.6.10-0.2
11.25
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10-1.0
11.47
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10+0.2
11.38
OdenseOdense7.8.10+0.3
11.36
KøbenhavnKøbenhavn12.8.10+0.2
11.32
SkiveSkive14.8.100.0
11.17
PB VejenVejen22.8.10+1.9
11.26
GlostrupGlostrup4.9.10+2.0
11.29
GlostrupGlostrup4.9.10-0.9
200 m  [18]
23.31
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
23.33
i
SkiveSkive28.2.10
23.32
i
SkiveSkive28.2.10
23.36
i
SkiveSkive7.3.10
22.8h
TårnbyTårnby27.4.10+2.0
22.81
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5.10+0.4
23.08
w
EsbjergEsbjerg15.5.10+4.2
22.87
Jönköping, SWEJönköping, SWE26.5.10+2.0
22.60
PB KøbenhavnKøbenhavn4.6.10+1.0
22.74
PB KøbenhavnKøbenhavn4.6.10-0.3
23.17
LyngbyLyngby5.6.10-1.4
23.05
Stockholm, SWEStockholm, SWE11.6.10-1.2
23.13
GreveGreve19.6.10-0.7
22.96
OdenseOdense27.6.10-0.1
22.40
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10+1.2
22.65
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10+1.0
22.87
OdenseOdense7.8.10+0.9
22.84
GlostrupGlostrup4.9.100.0
400 m  [7]
54.06
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE17.1.10
53.37
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
52.71
i
PB SkiveSkive28.2.10
52.34
i
PB SkiveSkive7.3.10
51.78
PB GreveGreve19.6.10
53.18
VejenVejen22.8.10
51.85
GlostrupGlostrup4.9.10
Højdespring  [3]
1.70
i
SB HelsingørHelsingør12.12.09
1.70
i
=SB HvidovreHvidovre27.12.09
1.78
i
=PB BallerupBallerup24.1.10

2009

50 m  [2]
6.65
i
PB HvidovreHvidovre15.2.09
6.84
i
HvidovreHvidovre15.2.09
60 m  [5]
7.89
i
PB Karlskrona, SWEKarlskrona, SWE10.1.09
7.81
i
PB HelsingørHelsingør17.1.09
7.86
i
HelsingørHelsingør17.1.09
7.72
i
PB BallerupBallerup23.1.09
7.74
i
BallerupBallerup23.1.09
100 m  [7]
12.18
PB TårnbyTårnby4.5.09-0.9
11.63
PB KøbenhavnKøbenhavn19.6.09+1.5
12.07
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.09+1.5
12.01
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.09-0.8
11.44
w
EsbjergEsbjerg6.9.09+4.0
11.44
PB GreveGreve27.9.09+1.0
11.54
PB GreveGreve27.9.09+0.6
200 m  [10]
Uregelmæssighed: Oversized track
25.18 OT
i
BallerupBallerup23.1.09
24.84
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE31.1.09
24.68
i
PB SkiveSkive28.2.09
24.58
PB TårnbyTårnby4.5.090.0
24.02
PB FrederiksbergFrederiksberg20.6.09+1.5
23.76
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.090.0
23.83
OdenseOdense30.8.090.0
23.55
PB EsbjergEsbjerg6.9.090.0
23.36
PB ECCC-BTuzla, BIHECCC-B, Tuzla, BIH19.9.09-0.2
23.47
GreveGreve27.9.09+2.0
Højdespring  [16]
1.70
i
PB Karlskrona, SWEKarlskrona, SWE10.1.09
1.60
i
HelsingørHelsingør17.1.09
1.69
i
BallerupBallerup23.1.09
1.60
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE31.1.09
1.70
i
=PB HvidovreHvidovre15.2.09
1.78
i
PB AarhusAarhus22.2.09
1.72
i
SkiveSkive28.2.09
1.77
PB TårnbyTårnby4.5.09
1.70
HerlufsholmHerlufsholm9.5.09
1.59
OdenseOdense16.5.09
1.75
ÅrhusÅrhus14.6.09
1.72
FrederiksbergFrederiksberg20.6.09
1.65
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.09
1.68
TårnbyTårnby15.8.09
1.78
PB EsbjergEsbjerg6.9.09
1.61
KøbenhavnKøbenhavn12.9.09
Længdespring  [2]
4.83
PB HerlufsholmHerlufsholm9.5.09+0.6
5.46
PB ECCC-BTuzla, BIHECCC-B, Tuzla, BIH19.9.09-0.1
Trespring  [1]
10.80
PB TårnbyTårnby15.8.090.0

2008

Højdespring  [2]
1.50
i
PB BallerupBallerup19.1.08
1.58
i
PB SkiveSkive15.2.08

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde6.65   Hvidovre15.2.09
60 m
Inde7.08   Malmö/A, SWE24.1.15
100 m
Ude10.92   København29.8.15+1.0
200 m
Ude21.87   København15.6.140.0
Inde21.86   Bærum, NOR14.2.1520 
400 m
Ude48.87   Göteborg/U, SWE27.6.14
Inde49.92   Malmö/A, SWE25.1.1431 
800 m
Ude1:59.01   København16.8.14
1500 m
Ude4:30.87   Holte23.8.14
60 m hæk
Inde8.75   Skive27.2.1641 
110 m hæk
Ude15.44   Hvidovre22.8.15-2.4
400 m hæk
Ude53.70   Hvidovre22.8.1534 
Højdespring
Ude1.92   Helsingør2.6.12
Inde1.93   Skive1.3.1441 
Stangspring
Ude2.90   Holte23.8.14
Længdespring
Ude5.99   Holte23.8.14+0.8
Trespring
Ude10.80   Tårnby15.8.090.0
Kuglestød 7.26 kg
Ude9.09   Holte23.8.14
Diskoskast 2.0 kg
Ude21.78   Holte23.8.14
Spydkast 800 gram
Ude28.85   Holte23.8.14
Tikamp
Ude5.824   Holte23.8.14
4 x 200 m stafet
Inde1:26.50   DRSkive21.2.15
Inde1:25.10   DRBærum, NOR14.2.15
4 x 400 m stafet
Ude3:09.80   DRAmsterdam, NED24.5.14

150 m
Ude16.50   København30.8.15-2.216 
300 m
Ude34.81   Tårnby3.5.1425 
200 m hæk
Ude25.72   Sundby22.8.130.019 
4 x 300 m stafet
Inde2:18.75 OT   Tampere, FIN8.2.14

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 375
Per disciplin:
50 m:3
60 m:41
100 m:79
150 m:3
200 m:110
300 m:8
400 m:54
800 m:1
1500 m:1
60 m hæk:1
110 m hæk:11
200 m hæk:1
400 m hæk:5
Højdespring:29
Stangspring:1
Længdespring:3
Trespring:1
Kuglestød 7.26 kg:1
Diskoskast 2.0 kg:1
Spydkast 800 gram:1
Tikamp:1
4 x 100 m stafet:7
4 x 200 m stafet:3
4 x 300 m stafet:1
4 x 400 m stafet:8

Danske mesterskaber


Ungdom
Ude
200 m
DMU 2015 2
22
22.34
400 m hæk
DMU 2015 4
22
53.70

Internationale stævner


Ude
4 x 100 m stafet
VM U20 2012
6
19
h2
40.60