Født: 26 februar 1993
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2020. |
100 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.33 | SB | 4 | h1 | København | København | 4.7.20 | 0.0 | |
11.41 | 4 | København | København | 4.7.20 | +0.2 |
100 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.65 | SB | Tårnby | Tårnby | 29.5.18 | -1.6 | |||
11.23 w | København | København | 12.6.18 | +2.6 |
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.24 i | SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.17 | ||||
7.13 i | SB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.2.17 | ||||
7.20 i | Skive | Skive | 19.2.17 | |||||
7.14 i | Skive | Skive | 19.2.17 | |||||
100 m [10] | ||||||||
11.31 | SB | Tårnby | Tårnby | 16.5.17 | -0.2 | |||
11.21 w | København | København | 31.5.17 | +2.2 | ||||
11.32 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.17 | -0.6 | ||||
11.17 | SB | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.17 | +1.7 | |||
11.08 | SB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.17 | +1.0 | ||
11.19 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.17 | +1.4 | ||||
11.10 | 6 | h1 | København | København | 20.6.17 | +0.4 | ||
11.05 w | 3 | h4 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 1.7.17 | +3.2 | |
11.07 | SB | 2 | København | København | 10.8.17 | +1.7 | ||
11.20 | Tårnby | Tårnby | 16.8.17 | -0.1 | ||||
200 m [8] | ||||||||
22.69 i | SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.17 | ||||
22.43 i | SB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.2.17 | ||||
22.84 i | Skive | Skive | 18.2.17 | |||||
22.45 | SB | København | København | 31.5.17 | +1.6 | |||
21.88 w | 4 | B | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.17 | +2.4 | ||
22.09 | SB | 1 | D | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 2.7.17 | +0.7 |
22.42 | Tårnby | Tårnby | 16.8.17 | -0.8 | ||||
22.79 | 7 | h5 | WUG | Taipei, TPE | WUG, Taipei, TPE | 25.8.17 | -2.4 |
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.20 i | SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 30.1.16 | ||||
7.10 i | SB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 6.2.16 | ||||
7.16 i | Skive | Skive | 27.2.16 | |||||
7.15 i | Skive | Skive | 27.2.16 | |||||
100 m [10] | ||||||||
11.30 | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 | -1.4 | ||||
11.27 | SB | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 | -0.4 | |||
11.07 | SB | 2 | h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.16 | +0.3 | |
11.00 w | 5 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.16 | +2.1 | |||
11.16 | 6 | h2 | CoAG | København | CoAG, København | 18.6.16 | +1.5 | |
11.28 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.16 | -0.2 | ||||
11.23 | København | København | 4.8.16 | -0.1 | ||||
11.04 | SB | København | København | 20.8.16 | +1.5 | |||
11.20 | København | København | 20.8.16 | -1.6 | ||||
11.15 | Aarhus | Aarhus | 27.8.16 | -1.7 | ||||
150 m [1] | ||||||||
16.81 | SB | København | København | 20.8.16 | +0.4 | |||
200 m [9] | ||||||||
22.69 i | SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 30.1.16 | ||||
22.44 i | SB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 6.2.16 | ||||
22.50 i | Skive | Skive | 27.2.16 | |||||
22.36 i | SB | Skive | Skive | 27.2.16 | ||||
22.49 | SB | Aalborg | Aalborg | 21.5.16 | -0.3 | |||
22.55 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.16 | -0.1 | ||||
22.40 | SB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.16 | +0.4 | |||
22.20 | SB | København | København | 4.8.16 | +1.9 | |||
22.16 | SB | København | København | 10.9.16 | -0.8 | |||
300 m [1] | ||||||||
35.59 | SB | Tårnby | Tårnby | 7.5.16 | ||||
60 m hæk [1] | ||||||||
8.75 i | PB | Skive | Skive | 27.2.16 | ||||
110 m hæk [4] | ||||||||
15.77 | SB | Aalborg | Aalborg | 21.5.16 | 0.0 | |||
15.48 | SB | 5 | ECCC | Mersin, TUR | ECCC, Mersin, TUR | 29.5.16 | +0.3 | |
15.99 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 1.7.16 | -0.3 | ||||
16.16 w | København | København | 10.9.16 | +3.4 | ||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
41.36 | SB | 5 | ECCC | Mersin, TUR | ECCC, Mersin, TUR | 28.5.16 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Benjamin Gabrielsen, Frederik Schou-Nielsen Emil Strøm, Morten Jensen | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:12.70 | SB | 4 | ECCC | Mersin, TUR | ECCC, Mersin, TUR | 29.5.16 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Philip Braun, Marquis Caldwell Nicolai Trock Hartling, Emil Strøm |
60 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.11 i | =PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 24.1.15 | ||||
7.08 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 24.1.15 | ||||
7.20 i | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 31.1.15 | |||||
7.09 i | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 7.2.15 | |||||
7.12 i | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 7.2.15 | |||||
100 m [8] | ||||||||
11.06 | Tårnby | Tårnby | 2.5.15 | +1.3 | ||||
11.04 | SB | Tårnby | Tårnby | 2.5.15 | +1.6 | |||
11.19 | 6 | r1 | ECCC | Mersin, TUR | ECCC, Mersin, TUR | 30.5.15 | +0.3 | |
10.96 w | 6 | h3 | SkaraRacet | Skara, SWE | SkaraRacet, Skara, SWE | 6.6.15 | +2.8 | |
11.11 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.15 | -0.8 | ||||
11.26 | Halmstad, SWE | Halmstad, SWE | 28.6.15 | +0.7 | ||||
11.04 | København | København | 29.8.15 | +0.8 | ||||
10.92 | PB | 1 | København | København | 29.8.15 | +1.0 | ||
150 m [2] | ||||||||
16.67 | PB | København | København | 29.8.15 | -0.5 | |||
16.50 | PB | 2 | København | København | 30.8.15 | -2.2 | ||
200 m [16] | ||||||||
22.43 i | SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 24.1.15 | ||||
22.40 i | SB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 31.1.15 | ||||
22.38 i | SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 7.2.15 | ||||
21.86 i | PB | 4 | v4Nat | Bærum, NOR | v4Nat, Bærum, NOR | 14.2.15 | ||
22.36 i | Skive | Skive | 21.2.15 | |||||
22.33 i | Skive | Skive | 21.2.15 | |||||
22.26 | SB | Esbjerg | Esbjerg | 17.5.15 | 0.0 | |||
22.13 | SB | Aarhus | Aarhus | 23.5.15 | -1.5 | |||
21.96 w | 5 | SkaraRacet | Skara, SWE | SkaraRacet, Skara, SWE | 6.6.15 | +2.5 | ||
21.85 w | 4 | B | Hvidovre | Hvidovre | 14.6.15 | +4.6 | ||
21.98 w | Frederiksberg | Frederiksberg | 25.6.15 | +2.8 | ||||
22.23 | Halmstad, SWE | Halmstad, SWE | 28.6.15 | +0.2 | ||||
22.14 | 7 | h2 | WUG | Gwangju, KOR | WUG, Gwangju, KOR | 9.7.15 | +0.8 | |
22.31 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.15 | -0.1 | ||||
22.42 | Aarhus | Aarhus | 8.8.15 | +0.7 | ||||
22.34 | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 23.8.15 | -2.3 | |
300 m [2] | ||||||||
35.00 | SB | Tårnby | Tårnby | 2.5.15 | ||||
35.02 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.15 | |||||
400 m [6] | ||||||||
50.20 i | SB | Skive | Skive | 21.2.15 | ||||
48.95 | SB | Helsingør | Helsingør | 9.5.15 | ||||
49.18 | Bagsværd | Bagsværd | 9.6.15 | |||||
50.30 | København | København | 5.8.15 | |||||
49.49 | Aarhus | Aarhus | 8.8.15 | |||||
49.84 | Aarhus | Aarhus | 8.8.15 | |||||
110 m hæk [2] | ||||||||
16.09 | SB | Esbjerg | Esbjerg | 17.5.15 | +1.1 | |||
15.44 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 22.8.15 | -2.4 | |||
400 m hæk [2] | ||||||||
53.70 | PB | 4 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 22.8.15 | |
53.88 | 2 | København | København | 5.9.15 | ||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
1:25.10 i | DR PB | 1 | v4Nat | Bærum, NOR | v4Nat, Bærum, NOR | 14.2.15 | ||
Denmark | ||||||||
Morten Dalgaard Madsen, Andreas Martinsen Emil Strøm, Nick Ekelund-Arenander | ||||||||
1:26.50 i | DR PB | Skive | Skive | 21.2.15 | ||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Mike Kalisz, Emil Strøm Nicolai Trock Hartling, Nick Ekelund-Arenander | ||||||||
4 x 400 m stafet [2] | ||||||||
3:09.89 | SB | 4 | ECCC | Mersin, TUR | ECCC, Mersin, TUR | 31.5.15 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Kasper Stærk, Emil Strøm Nicolai Trock Hartling, Nick Ekelund-Arenander | ||||||||
3:13.14 | 3 | h2 | WUG | Gwangju, KOR | WUG, Gwangju, KOR | 11.7.15 | ||
Denmark | ||||||||
Kasper Olsen, Emil Strøm Philip Braun, Nick Ekelund-Arenander |
60 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.11 i | PB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 1.2.14 | |||||
100 m [7] | |||||||||
10.97 | PB | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | +0.9 | ||||
11.07 w | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | +3.0 | |||||
10.96 w | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 17.5.14 | +3.8 | |||||
11.02 | København | København | 12.8.14 | +0.7 | |||||
11.05 | Holte | Holte | 23.8.14 | +1.2 | |||||
11.00 | København | København | 30.8.14 | +0.2 | |||||
11.15 | København | København | 30.8.14 | -1.5 | |||||
200 m [17] | |||||||||
39.65 i | SB | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 18.1.14 | |||||
22.65 i | SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.14 | |||||
22.27 i | PB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 1.2.14 | |||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
22.30 OT i | 4 | v3Nat | Tampere, FIN | v3Nat, Tampere, FIN | 8.2.14 | ||||
22.48 i | Skive | Skive | 22.2.14 | ||||||
22.60 i | Skive | Skive | 22.2.14 | ||||||
22.28 i | Skive | Skive | 1.3.14 | ||||||
21.98 w | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 17.5.14 | +2.8 | |||||
21.97 w | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 17.5.14 | +2.2 | |||||
21.91 | PB | Aabenraa | Aabenraa | 31.5.14 | +2.0 | ||||
22.10 | Randers | Randers | 7.6.14 | -3.3 | |||||
22.09 | Randers | Randers | 7.6.14 | -0.4 | |||||
21.87 | PB | 2 | København | København | 15.6.14 | 0.0 | |||
22.18 w | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | +3.2 | |||||
22.61 | København | København | 26.7.14 | -1.9 | |||||
22.91 | København | København | 30.8.14 | -2.0 | |||||
22.20 | Aabenraa | Aabenraa | 6.9.14 | +0.2 | |||||
300 m [2] | |||||||||
34.81 | PB | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | |||||
34.83 | København | København | 12.8.14 | ||||||
400 m [12] | |||||||||
49.92 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.14 | |||||
50.24 i | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 15.2.14 | ||||||
49.95 i | Skive | Skive | 22.2.14 | ||||||
50.71 i | Skive | Skive | 1.3.14 | ||||||
49.24 | PB | København | København | 8.5.14 | |||||
49.39 | Randers | Randers | 7.6.14 | ||||||
48.87 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | |||||
49.92 | Odense | Odense | 2.8.14 | ||||||
49.87 | Odense | Odense | 2.8.14 | ||||||
49.36 | København | København | 6.8.14 | ||||||
49.50 | København | København | 16.8.14 | ||||||
50.21 | Holte | Holte | 23.8.14 | ||||||
800 m [1] | |||||||||
1:59.01 | PB | København | København | 16.8.14 | |||||
1500 m [1] | |||||||||
4:30.87 | PB | Holte | Holte | 23.8.14 | |||||
110 m hæk [2] | |||||||||
15.74 | PB | 4 | r1 | ECCC-B | Amsterdam, NED | ECCC-B, Amsterdam, NED | 24.5.14 | -0.4 | |
15.67 w | Holte | Holte | 23.8.14 | +3.2 | |||||
Højdespring [3] | |||||||||
1.93 i | PB | Skive | Skive | 1.3.14 | |||||
1.91 | SB | Holte | Holte | 23.8.14 | |||||
1.84 | København | København | 30.8.14 | ||||||
Stangspring [1] | |||||||||
2.90 | PB | Holte | Holte | 23.8.14 | |||||
Længdespring [1] | |||||||||
5.99 | PB | Holte | Holte | 23.8.14 | +0.8 | ||||
Kuglestød 7.26 kg [1] | |||||||||
9.09 | PB | Holte | Holte | 23.8.14 | |||||
Diskoskast 2.0 kg [1] | |||||||||
21.78 | PB | Holte | Holte | 23.8.14 | |||||
Spydkast 800 gram [1] | |||||||||
28.85 | PB | Holte | Holte | 23.8.14 | |||||
Tikamp [1] | |||||||||
5.824 | PB | Holte | Holte | 23.8.14 | |||||
| |||||||||
4 x 100 m stafet [2] | |||||||||
41.69 | SB | 1 | r2 | ECCC-B | Amsterdam, NED | ECCC-B, Amsterdam, NED | 24.5.14 | ||
Sparta Atletik og Løb | |||||||||
Benjamin Gabrielsen, Emil Strøm Mike Kalisz, Frederik Schou-Nielsen | |||||||||
41.63 | 3 | 22 | NM | København | NM, København | 26.7.14 | |||
Denmark | |||||||||
Festus Asante, Emil Strøm Jonas Lund, Frederik Schou-Nielsen | |||||||||
4 x 300 m stafet [1] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
2:18.75 OT i | 4 | v3Nat | Tampere, FIN | v3Nat, Tampere, FIN | 8.2.14 | ||||
Denmark | |||||||||
Emil Strøm, Andreas Martinsen Philip Braun, Morten Jensen | |||||||||
4 x 400 m stafet [2] | |||||||||
3:09.80 | DR PB | 1 | r2 | ECCC-B | Amsterdam, NED | ECCC-B, Amsterdam, NED | 24.5.14 | ||
Sparta Atletik og Løb | |||||||||
Nicolai Trock Hartling, Nicklas Hyde Emil Strøm, Nick Ekelund-Arenander | |||||||||
3:13.65 | 4 | 22 | NM | København | NM, København | 27.7.14 | |||
Denmark | |||||||||
Festus Asante, Nicolai Trock Hartling Rasmus Jensen, Emil Strøm |
60 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.25 i | København | København | 19.1.13 | |||||
7.19 i | =PB | København | København | 19.1.13 | ||||
7.25 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.13 | |||||
7.26 i | København | København | 13.2.13 | |||||
7.24 i | København | København | 13.2.13 | |||||
100 m [9] | ||||||||
11.19 | SB | Tårnby | Tårnby | 4.5.13 | -0.5 | |||
11.49 | Tårnby | Tårnby | 4.5.13 | -3.2 | ||||
11.23 | Hvidovre | Hvidovre | 11.5.13 | +1.2 | ||||
11.29 | Bagsværd | Bagsværd | 16.5.13 | -0.6 | ||||
11.14 w | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 18.5.13 | +2.1 | ||||
11.43 | 6 | r1 | ECCC | Vila Real de Santo Antonio, POR | ECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR | 25.5.13 | -2.8 | |
11.35 | Hvidovre | Hvidovre | 17.8.13 | +1.3 | ||||
11.47 | Hvidovre | Hvidovre | 17.8.13 | +0.1 | ||||
11.47 | Sundby | Sundby | 22.8.13 | +0.6 | ||||
200 m [12] | ||||||||
22.90 i | SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.13 | ||||
22.65 i | SB | Skive | Skive | 23.2.13 | ||||
22.76 i | Skive | Skive | 23.2.13 | |||||
22.65 i | =SB | Skive | Skive | 9.3.13 | ||||
22.73 w | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 18.5.13 | +5.4 | ||||
22.38 w | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 18.5.13 | +4.7 | ||||
22.73 | SB | København | København | 20.5.13 | -0.2 | |||
22.92 | Halmstad, SWE | Halmstad, SWE | 13.7.13 | -0.9 | ||||
22.96 | Aalborg | Aalborg | 27.7.13 | -1.6 | ||||
22.64 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 17.8.13 | +0.6 | |||
23.51 | København | København | 24.8.13 | -2.5 | ||||
22.98 | Aarhus | Aarhus | 31.8.13 | -0.8 | ||||
300 m [1] | ||||||||
35.94 | SB | Tårnby | Tårnby | 4.5.13 | ||||
400 m [9] | ||||||||
50.54 i | PB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.2.13 | ||||
50.41 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 9.2.13 | ||||
50.81 i | Skive | Skive | 23.2.13 | |||||
50.95 i | Skive | Skive | 9.3.13 | |||||
51.48 | SB | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 5.7.13 | ||||
51.45 | SB | Halmstad, SWE | Halmstad, SWE | 13.7.13 | ||||
50.92 | SB | Aalborg | Aalborg | 27.7.13 | ||||
50.99 | København | København | 24.8.13 | |||||
50.77 | SB | Aarhus | Aarhus | 31.8.13 | ||||
110 m hæk [1] | ||||||||
16.31 | SB | København | København | 7.9.13 | +0.2 | |||
200 m hæk [1] | ||||||||
25.72 | PB | Sundby | Sundby | 22.8.13 | 0.0 | |||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
41.30 | SB | 5 | ECCC | Vila Real de Santo Antonio, POR | ECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR | 25.5.13 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Rasmus Gunnar Jørgensen, Morten Jensen Emil Strøm, Nicklas Hyde | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
DQ | ECCC | Vila Real de Santo Antonio, POR | ECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR | 26.5.13 | ||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Emil Strøm, Nick Jensen Christian Laugesen, Nicklas Hyde |
60 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.19 i | PB | København | København | 14.1.12 | ||||
7.19 i | =PB | Ballerup | Ballerup | 21.1.12 | ||||
7.23 i | Ballerup | Ballerup | 21.1.12 | |||||
7.22 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.12 | |||||
7.19 i | =PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.12 | ||||
100 m [7] | ||||||||
11.22 | SB | Tårnby | Tårnby | 5.5.12 | +1.7 | |||
11.10 w | Tårnby | Tårnby | 5.5.12 | +2.4 | ||||
11.22 | =SB | Helsingør | Helsingør | 2.6.12 | -0.1 | |||
11.07 w | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.12 | +2.6 | ||||
11.55 | Lyngby | Lyngby | 16.6.12 | +1.5 | ||||
11.41 | Lyngby | Lyngby | 16.6.12 | +0.7 | ||||
11.30 | Aabenraa | Aabenraa | 22.9.12 | +0.3 | ||||
200 m [8] | ||||||||
22.37 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.12 | ||||
22.64 i | Skive | Skive | 25.2.12 | |||||
22.54 i | Skive | Skive | 3.3.12 | |||||
22.28 | PB | Mannheim, GER | Mannheim, GER | 23.6.12 | +1.6 | |||
22.73 w | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 18.8.12 | +2.3 | ||||
22.54 | København | København | 25.8.12 | +0.6 | ||||
22.72 | København | København | 25.8.12 | +0.2 | ||||
22.20 w | Hvidovre | Hvidovre | 1.9.12 | +2.8 | ||||
300 m [1] | ||||||||
35.81 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.12 | ||||
400 m [7] | ||||||||
50.87 i | PB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.2.12 | ||||
51.49 i | Skive | Skive | 25.2.12 | |||||
52.33 i | Skive | Skive | 3.3.12 | |||||
50.98 | SB | Mölndal, SWE | Mölndal, SWE | 4.8.12 | ||||
51.77 | København | København | 25.8.12 | |||||
51.75 | København | København | 25.8.12 | |||||
50.88 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 1.9.12 | ||||
110 m hæk [1] | ||||||||
16.29 | PB | Greve | Greve | 29.9.12 | ||||
400 m hæk [3] | ||||||||
58.07 | PB | Odense | Odense | 13.5.12 | ||||
56.69 | PB | Hässleholm, SWE | Hässleholm, SWE | 6.6.12 | ||||
57.22 | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.12 | |||||
Højdespring [5] | ||||||||
1.82 | PB | Odense | Odense | 13.5.12 | ||||
1.90 | PB | 7 | ECCC-B | Dubnica nad Váhom, SVK | ECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK | 27.5.12 | ||
1.92 | PB | Helsingør | Helsingør | 2.6.12 | ||||
1.88 | København | København | 8.9.12 | |||||
1.81 | Aabenraa | Aabenraa | 22.9.12 | |||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
41.10 | DR22 DUR | 2 | 19 B | Bauhaus | Mannheim, GER | Bauhaus, Mannheim, GER | 23.6.12 | |
Denmark | ||||||||
Asger Gerrild, Andreas Trajkovski Emil Strøm, Frederik Thomsen | ||||||||
40.60 | DUR | 6 | 19 h2 | VM U20 | Barcelona, ESP | VM U20, Barcelona, ESP | 13.7.12 | |
Denmark | ||||||||
Morten Dalgaard Madsen, Andreas Trajkovski Emil Strøm, Frederik Thomsen | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:31.57 i | DUR DUR-19 PB | Skive | Skive | 4.3.12 | ||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Alexander Hornshøj, Andreas Madsen Nicolai Trock Hartling, Emil Strøm | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:15.44 | SB | 3 | ECCC-B | Dubnica nad Váhom, SVK | ECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK | 27.5.12 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Jacob Riis, Nick Jensen, Emil Strøm, Nicklas Hyde |
50 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6.2h i | Hvidovre | Hvidovre | 27.12.09 | |||||
60 m [6] | ||||||||
7.29 i | Helsingør | Helsingør | 12.12.09 | |||||
7.27 i | PB | Helsingør | Helsingør | 12.12.09 | ||||
7.46 i | Ballerup | Ballerup | 24.1.10 | |||||
7.41 i | Ballerup | Ballerup | 24.1.10 | |||||
7.37 i | København | København | 21.2.10 | |||||
7.35 i | København | København | 21.2.10 | |||||
100 m [13] | ||||||||
11.52 | SB | Jönköping, SWE | Jönköping, SWE | 26.5.10 | +0.9 | |||
11.31 | PB | Stockholm, SWE | Stockholm, SWE | 11.6.10 | +1.1 | |||
11.33 | PB | Stockholm, SWE | Stockholm, SWE | 11.6.10 | +1.6 | |||
11.67 | Greve | Greve | 19.6.10 | -0.2 | ||||
11.37 | Greve | Greve | 19.6.10 | -0.1 | ||||
11.47 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 2.7.10 | +0.2 | ||||
11.25 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 2.7.10 | -1.0 | |||
11.38 | Odense | Odense | 7.8.10 | +0.3 | ||||
11.36 | København | København | 12.8.10 | +0.2 | ||||
11.32 | Skive | Skive | 14.8.10 | 0.0 | ||||
11.17 | PB | Vejen | Vejen | 22.8.10 | +1.9 | |||
11.29 | Glostrup | Glostrup | 4.9.10 | -0.9 | ||||
11.26 | Glostrup | Glostrup | 4.9.10 | +2.0 | ||||
200 m [18] | ||||||||
23.31 i | PB | Malmö, SWE | Malmö, SWE | 31.1.10 | ||||
23.33 i | Skive | Skive | 28.2.10 | |||||
23.32 i | Skive | Skive | 28.2.10 | |||||
23.36 i | Skive | Skive | 7.3.10 | |||||
22.8h | Tårnby | Tårnby | 27.4.10 | +2.0 | ||||
22.81 | PB | København | København | 11.5.10 | +0.4 | |||
23.08 w | Esbjerg | Esbjerg | 15.5.10 | +4.2 | ||||
22.87 | Jönköping, SWE | Jönköping, SWE | 26.5.10 | +2.0 | ||||
22.60 | PB | København | København | 4.6.10 | +1.0 | |||
22.74 | PB | København | København | 4.6.10 | -0.3 | |||
23.17 | Lyngby | Lyngby | 5.6.10 | -1.4 | ||||
23.05 | Stockholm, SWE | Stockholm, SWE | 11.6.10 | -1.2 | ||||
23.13 | Greve | Greve | 19.6.10 | -0.7 | ||||
22.96 | Odense | Odense | 27.6.10 | -0.1 | ||||
22.65 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 2.7.10 | +1.0 | ||||
22.40 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 2.7.10 | +1.2 | |||
22.87 | Odense | Odense | 7.8.10 | +0.9 | ||||
22.84 | Glostrup | Glostrup | 4.9.10 | 0.0 | ||||
400 m [7] | ||||||||
54.06 i | PB | Malmö, SWE | Malmö, SWE | 17.1.10 | ||||
53.37 i | PB | Malmö, SWE | Malmö, SWE | 31.1.10 | ||||
52.71 i | PB | Skive | Skive | 28.2.10 | ||||
52.34 i | PB | Skive | Skive | 7.3.10 | ||||
51.78 | PB | Greve | Greve | 19.6.10 | ||||
53.18 | Vejen | Vejen | 22.8.10 | |||||
51.85 | Glostrup | Glostrup | 4.9.10 | |||||
Højdespring [3] | ||||||||
1.70 i | SB | Helsingør | Helsingør | 12.12.09 | ||||
1.70 i | =SB | Hvidovre | Hvidovre | 27.12.09 | ||||
1.78 i | =PB | Ballerup | Ballerup | 24.1.10 |
50 m [2] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6.84 i | Hvidovre | Hvidovre | 15.2.09 | ||||||
6.65 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 15.2.09 | |||||
60 m [5] | |||||||||
7.89 i | PB | Karlskrona, SWE | Karlskrona, SWE | 10.1.09 | |||||
7.86 i | Helsingør | Helsingør | 17.1.09 | ||||||
7.81 i | PB | Helsingør | Helsingør | 17.1.09 | |||||
7.74 i | Ballerup | Ballerup | 23.1.09 | ||||||
7.72 i | PB | Ballerup | Ballerup | 23.1.09 | |||||
100 m [7] | |||||||||
12.18 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.09 | -0.9 | ||||
11.63 | PB | København | København | 19.6.09 | +1.5 | ||||
12.07 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 28.6.09 | +1.5 | |||||
12.01 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 28.6.09 | -0.8 | |||||
11.44 w | DMU | Esbjerg | DMU, Esbjerg | 6.9.09 | +4.0 | ||||
11.44 | PB | Greve | Greve | 27.9.09 | +1.0 | ||||
11.54 | PB | Greve | Greve | 27.9.09 | +0.6 | ||||
200 m [10] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
25.18 OT i | Ballerup | Ballerup | 23.1.09 | ||||||
24.84 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 31.1.09 | |||||
24.68 i | PB | Skive | Skive | 28.2.09 | |||||
24.58 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.09 | 0.0 | ||||
24.02 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.09 | +1.5 | ||||
23.76 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 28.6.09 | 0.0 | ||||
23.83 | Odense | Odense | 30.8.09 | 0.0 | |||||
23.55 | PB | DMU | Esbjerg | DMU, Esbjerg | 6.9.09 | 0.0 | |||
23.36 | PB | 3 | 19 r1 | ECCC-B | Tuzla, BIH | ECCC-B, Tuzla, BIH | 19.9.09 | -0.2 | |
23.47 | Greve | Greve | 27.9.09 | +2.0 | |||||
Højdespring [16] | |||||||||
1.70 i | PB | Karlskrona, SWE | Karlskrona, SWE | 10.1.09 | |||||
1.60 i | Helsingør | Helsingør | 17.1.09 | ||||||
1.69 i | Ballerup | Ballerup | 23.1.09 | ||||||
1.60 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 31.1.09 | ||||||
1.70 i | =PB | Hvidovre | Hvidovre | 15.2.09 | |||||
1.78 i | PB | Aarhus | Aarhus | 22.2.09 | |||||
1.72 i | Skive | Skive | 28.2.09 | ||||||
1.77 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.09 | |||||
1.70 | Næstved | Næstved | 9.5.09 | ||||||
1.59 | Odense | Odense | 16.5.09 | ||||||
1.75 | Århus | Århus | 14.6.09 | ||||||
1.72 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.09 | ||||||
1.65 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 28.6.09 | ||||||
1.68 | Tårnby | Tårnby | 15.8.09 | ||||||
1.78 | PB | DMU | Esbjerg | DMU, Esbjerg | 6.9.09 | ||||
1.61 | København | København | 12.9.09 | ||||||
Længdespring [2] | |||||||||
4.83 | PB | Næstved | Næstved | 9.5.09 | +0.6 | ||||
5.46 | PB | 7 | 19 | ECCC-B | Tuzla, BIH | ECCC-B, Tuzla, BIH | 19.9.09 | -0.1 | |
Trespring [1] | |||||||||
10.80 | PB | Tårnby | Tårnby | 15.8.09 | 0.0 |
Højdespring [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1.50 i | PB | Ballerup | Ballerup | 19.1.08 | ||||
1.58 i | PB | Skive | Skive | 15.2.08 |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 6.65 | Hvidovre | 15.2.09 | ||
60 m | |||||
Inde | 7.08 | Malmö/A, SWE | 24.1.15 | ||
100 m | |||||
Ude | 10.92 | København | 29.8.15 | +1.0 | |
200 m | |||||
Ude | 21.87 | København | 15.6.14 | 0.0 | |
Inde | 21.86 | Bærum, NOR | 14.2.15 | 23 | |
400 m | |||||
Ude | 48.87 | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | ||
Inde | 49.92 | Malmö/A, SWE | 25.1.14 | 35 | |
800 m | |||||
Ude | 1:59.01 | København | 16.8.14 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:30.87 | Holte | 23.8.14 | ||
60 m hæk | |||||
Inde | 8.75 | Skive | 27.2.16 | 45 | |
110 m hæk | |||||
Ude | 15.44 | Hvidovre | 22.8.15 | -2.4 | |
400 m hæk | |||||
Ude | 53.70 | Hvidovre | 22.8.15 | 37 | |
Højdespring | |||||
Ude | 1.92 | Helsingør | 2.6.12 | ||
Inde | 1.93 | Skive | 1.3.14 | 42 | |
Stangspring | |||||
Ude | 2.90 | Holte | 23.8.14 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.99 | Holte | 23.8.14 | +0.8 | |
Trespring | |||||
Ude | 10.80 | Tårnby | 15.8.09 | 0.0 | |
Kuglestød 7.26 kg | |||||
Ude | 9.09 | Holte | 23.8.14 | ||
Diskoskast 2.0 kg | |||||
Ude | 21.78 | Holte | 23.8.14 | ||
Spydkast 800 gram | |||||
Ude | 28.85 | Holte | 23.8.14 | ||
Tikamp | |||||
Ude | 5.824 | Holte | 23.8.14 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:26.50 DR | Skive | 21.2.15 | ||
Inde | 1:25.10 DR | Bærum, NOR | 14.2.15 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:09.80 DR | Amsterdam, NED | 24.5.14 | ||
150 m | |||||
Ude | 16.50 | København | 30.8.15 | -2.2 | |
300 m | |||||
Ude | 34.81 | Tårnby | 3.5.14 | ||
200 m hæk | |||||
Ude | 25.72 | Sundby | 22.8.13 | 0.0 |
50 m: | 3 |
60 m: | 41 |
100 m: | 79 |
150 m: | 3 |
200 m: | 110 |
300 m: | 8 |
400 m: | 54 |
800 m: | 1 |
1500 m: | 1 |
60 m hæk: | 1 |
110 m hæk: | 11 |
200 m hæk: | 1 |
400 m hæk: | 5 |
Højdespring: | 29 |
Stangspring: | 1 |
Længdespring: | 3 |
Trespring: | 1 |
Kuglestød 7.26 kg: | 1 |
Diskoskast 2.0 kg: | 1 |
Spydkast 800 gram: | 1 |
Tikamp: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 7 |
4 x 200 m stafet: | 3 |
4 x 300 m stafet: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 8 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
100 m | ||||
DMU | 2009 | 11.44 | ||
200 m | ||||
DMU | 2009 | 23.55 | ||
Højdespring | ||||
DMU | 2009 | 1.78 | ||
Ungdom | ||||
200 m | ||||
DMU | 2015 | 2 | 22 | 22.34 |
400 m hæk | ||||
DMU | 2015 | 4 | 22 | 53.70 |
Ude | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | |||||||||
VM U20 | 2012 | 6 | 19 h2 | 40.60 |