Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Født:

Klub: Skive Atletik- og Motionsklub

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

4 x 200 m stafet  [1]
1:34.85
i
SB OdenseOdense17.2.24
Jonas Østergaard Stilling, Jakob Rose-Hansen
Hjalte Linnet Løndal, Cornelius Birk Meissner

2023

4 x 100 m stafet  [2]
45.79
SB DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
Noah Birk Meissner, William Kudsk Sejer
Niklas Haupt, Hjalte Linnet Løndal
47.19
SkiveSkive16.9.23
Malthe Asmussen, Jonas Østergaard Stilling
Hjalte Linnet Løndal, William Kudsk Sejer
4 x 200 m stafet  [3]
1:45.46
i
SB SkiveSkive28.1.23
Jonas Østergaard Stilling, Malthe Asmussen
Hjalte Linnet Løndal, Jakob Rose Hansen
1:42.47
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
Jonas Østergaard Stilling, Malthe Asmussen
Hjalte Linnet Løndal, William Kudsk Sejer
1:34.47
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
Niklas Haupt, Cornelius Birk Meissner
Noah Birk Meissner, Jakob Rose-Hansen
4 x 400 m stafet  [2]
3:37.81
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
Niklas Haupt, Noah Birk Meissner
Simon Mortensen Kirkeby, Jakob Rose-Hansen
3:35.31
SB DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
Noah Birk Meissner, Simon Mortensen Kirkeby
Jakob Rose-Hansen, Hjalte Linnet Løndal
1000 m stafet  [1]
2:08.45
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
Malthe Asmussen, Jonas Østergaard Stilling
William Kudsk Sejer, Hjalte Linnet Løndal

2022

4 x 200 m stafet  [2]
1:49.55
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
Jonas Østergaard Stilling, Hjalte Linnet Løndal
Malte Asmudson, William Kudsk Sejer
1:36.61
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
Noah Birk Meissner, Niklas Haupt
Jakob Rose Hansen, Lasse Hvid Jørgensen

2021

4 x 100 m stafet  [1]
44.37
PB AarhusAarhus5.9.21
Niklas Haupt, Jakob Rose Hansen
Noah Birk Meissner, Emil Mader Kjær
4 x 80 m stafet  [1]
45.69
PB SkiveSkive19.9.21
Sebastian Strøbeck, Sebastian Jeppesen
William Kudsk Sejer, Hjalte Linnet Løndal
4 x 200 m stafet  [1]
1:39.11
i
PB SkiveSkive10.12.20
Jakob Rose Hansen, Noah Birk Meissner
Ali Basim Al-Timimi, Juan José Acevedo Rodriguez
4 x 400 m stafet  [1]
3:46.56
SB AarhusAarhus5.9.21
Noah Birk Meissner, Jakob Rose Hansen
Niklas Haupt, Cornelius Birk Meissner
  [3]
2:34.38
SkiveSkive28.9.21
3:24.80
SkiveSkive28.9.21
2:11.43
SkiveSkive28.9.21

2020

4 x 100 m stafet  [1]
45.72
PB AarhusAarhus6.9.20
Ali Basim Al-Timimi, Jonas Bruun Gregersen
Martin Lynderup, Noah Birk Meissner
4 x 200 m stafet  [1]
DQ
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
Jonas Bruun Gregersen, Ali Basim Al-Timimi
Noah Birk Meissner, Jakob Rose Hansen
4 x 400 m stafet  [1]
3:32.01
SB AarhusAarhus6.9.20
Martin Lynderup, Jakob Rose Hansen
Noah Birk Meissner, Rasmus Rose Hansen

2012

4 x 100 m stafet  [1]
57.84
PB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR15.9.12
Nicklas Krogh Andersen, Frederik Neergaard Sørensen
Gustav Vad Thomsen, Morten Dalgaard Madsen
4 x 400 m stafet  [1]
3:38.34
SB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR15.9.12
Nicklas Krogh Andersen, Muharem Gradascevic
Martin Bligaard Sørensen, Gustav Vad Thomsen

2011

4 x 100 m stafet  [1]
DQ
ECCC-ACastellón, ESPECCC-A, Castellón, ESP17.9.11
Nicklas Krogh Andersen, Morten Dalgaard Madsen
Martin Holbøl Kristensen, Mads Dalgaard Madsen
4 x 400 m stafet  [1]
3:35.34
SB ECCC-ACastellón, ESPECCC-A, Castellón, ESP17.9.11
Martin Holbøl Kristensen, Martin Bligaard Sørensen
Gustav Vad Thomsen, Nicklas Krogh Andersen

2010

4 x 400 m stafet  [1]
3:21.29
PB ECCC-B/CRieti, ITAECCC-B/C, Rieti, ITA18.9.10
Festus Asante, Thijs Nijhuis
Nick Jensen, Martin Holbøl Kristensen

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

4 x 100 m stafet
Ude
44.37
Aarhus5.9.2114 
4 x 200 m stafet
Inde
1:34.47
Skive5.3.2310 
4 x 400 m stafet
Ude
3:21.29
Rieti, ITA18.9.10

4 x 80 m stafet
Ude
45.69
Skive19.9.21
1000 m stafet
Ude
2:08.45
Hvidovre3.9.23

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 26
Per disciplin:
4 x 100 m stafet:6
4 x 80 m stafet:1
4 x 200 m stafet:8
4 x 400 m stafet:7
1000 m stafet mix:3
1000 m stafet:1

Danske mesterskaber

Ude
4 x 100 m stafet
DM 2020 3
B
45.72
DM 2021 2
B
44.37
4 x 400 m stafet
DM 2020 4
3:32.01
DM 2021 4
B
3:46.56

Ungdom
1000 m stafet
DMU 2023 2
15
2:08.45
4 x 400 m stafet
DMU 2023 1
22
3:37.81
Inde
4 x 200 m stafet
iDMU 2020
19
iDMU 2022 3
22
1:36.61 2
15
B
1:49.55
iDMU 2023 2
22
1:34.47 2
15
1:42.47