Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Nicolai Trock Hartling

Født: 17 januar 1994

Klub: Sparta Atletik & Løb

  • 400 m hæk Bronze ved EM U23 2015
  •  5 DM‐guld
  •  2 DM‐sølv
  •  1 DM‐bronze
  •  2 IDM‐sølv
  •  2 IDM‐bronze

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2022.

2022

400 m  [2]
49.70
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
50.09
HvidovreHvidovre28.5.22
800 m  [7]
1:57.37
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1.22
1:54.58
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE5.2.22
1:52.81
i
SB v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE13.2.22
1:58.04
i
DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
1:56.34
SB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
1:53.87
SB CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22
1:54.56
DMAalborgDM, Aalborg26.6.22

2021

400 m hæk  [9]
53.60
SB RandersRanders2.5.21
52.36
SB Vught, NEDVught, NED13.5.21
53.18
Rehlingen, GERRehlingen, GER23.5.21
54.05
KøbenhavnKøbenhavn29.5.21
53.20
PNGTurku, FINPNG, Turku, FIN7.6.21
52.89
KøbenhavnKøbenhavn8.6.21
52.01
SB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL19.6.21
53.77
DMOdenseDM, Odense27.6.21
54.10
AarhusAarhus5.9.21
4 x 400 m stafet  [2]
3:12.10
SB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6.21
 Denmark
Mathias Astrup, Nicolai Trock Hartling
Iasonas Koniaris, Gustav Lundholm Nielsen
3:17.32
SB AarhusAarhus5.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Nicolai Trock Hartling, Tobias Gorgone Larsen
Jacob Hvorup, Gustav Lundholm Nielsen

2020

300 m  [1]
35.10
SB TårnbyTårnby11.7.20
400 m  [6]
Uregelmæssighed: Oversized track
48.98 OT
i
Pittsburg, KSPittsburg, KS7.12.19
48.29A
i
SB Albuquerque, NMAlbuquerque, NM1.2.20
48.44
i
Lubbock, TXLubbock, TX22.2.20
48.01
i
SB Lubbock, TXLubbock, TX22.2.20
48.27
i
Boston, MABoston, MA28.2.20
48.90
SB KøbenhavnKøbenhavn27.7.20
600 y  [1]
1:11.06
i
PB (13)Lubbock, TXLubbock, TX18.1.20
400 m hæk  [1]
51.44
SB Jyväskylä, FINJyväskylä, FIN8.7.20

2019

200 m  [1]
22.61
SB Abilene, TXAbilene, TX25.4.19+1.8
400 m  [4]
49.64
i
SB Lubbock, TXLubbock, TX1.2.19
49.01A
i
SB Albuquerque, NMAlbuquerque, NM9.2.19
48.42
i
SB Lubbock, TXLubbock, TX16.2.19
47.96
i
PB Lubbock, TXLubbock, TX17.2.19
800 m  [2]
1:52.20
i
SB Boston, MABoston, MA24.2.19
1:51.40A
SB Canyon, TXCanyon, TX6.4.19
400 m hæk  [19]
52.22
SB Lubbock, TXLubbock, TX23.3.19
52.32A
Canyon, TXCanyon, TX20.4.19
52.38
Abilene, TXAbilene, TX25.4.19
53.56A
Portales, NMPortales, NM4.5.19
51.57A
SB Portales, NMPortales, NM4.5.19
51.57A
=SB Canyon, TXCanyon, TX12.5.19
52.29
NCAA-IIKingsville, TXNCAA-II, Kingsville, TX23.5.19
52.18
NCAA-IIKingsville, TXNCAA-II, Kingsville, TX25.5.19
52.02
OdenseOdense1.6.19
51.13
SB München, GERMünchen, GER8.6.19
50.41
SB KøbenhavnKøbenhavn18.6.19
51.25
WUGNapoli, ITAWUG, Napoli, ITA9.7.19
50.51
WUGNapoli, ITAWUG, Napoli, ITA10.7.19
50.51
Heusden, BELHeusden, BEL20.7.19
51.03
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19
51.41
Loughborough, GBRLoughborough, GBR6.8.19
50.01
DR PB EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO10.8.19
50.42
Meilen, SUIMeilen, SUI17.8.19
50.34
Bruxelles, BELBruxelles, BEL23.8.19
4 x 400 m stafet  [1]
3:09.92
SB EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO11.8.19
 Denmark
Gustav Lundholm Nielsen, Philip Braun
Kasper Olsen, Nicolai Trock Hartling
4 x 400 m stafet mix  [1]
3:24.72
DR PB EGMinsk, BLREG, Minsk, BLR25.6.19
 Denmark

2018

300 m  [1]
35.12
SB KøbenhavnKøbenhavn6.5.18

2017

200 m  [7]
22.73
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
Uregelmæssighed: Oversized track
22.72 OT
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
22.69
i
SB SkiveSkive18.2.17
22.70
i
SkiveSkive18.2.17
22.38
w
OdenseOdense21.5.17+2.6
22.31
SB Hässleholm, SWEHässleholm, SWE29.7.17+0.3
22.81
Hässleholm, SWEHässleholm, SWE29.7.17+1.2
300 m  [1]
34.59
SB Mölndal, SWEMölndal, SWE4.8.17
400 m  [7]
49.23
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
48.95
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2.17
48.71
i
SB DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
48.35
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17
48.68
Heusden, BELHeusden, BEL22.7.17
47.80
SB Hässleholm, SWEHässleholm, SWE30.7.17
DNF
WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE23.8.17
400 m hæk  [7]
52.69
SB OdenseOdense21.5.17
51.65
SB IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL27.5.17
51.70
AarhusAarhus2.6.17
52.01
Genève, SUIGenève, SUI10.6.17
53.49
KøbenhavnKøbenhavn20.6.17
52.25
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN23.6.17
53.66
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.17
4 x 100 m stafet  [1]
DNF
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN24.6.17
 Denmark
Steffen Udengaard Knudsen, Frederik Schou-Nielsen
Kojo Musah, Nicolai Trock Hartling
4 x 300 m stafet  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:16.24 OT
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
 DenmarkIceland
Trausti Stefánsson, Martin Johansen
Ívar Kristinn Jasonarson, Nicolai Trock Hartling
4 x 400 m stafet  [1]
DNS
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN25.6.17
 Denmark
Nicolai Trock Hartling, Kojo Musah
Nick Jensen, Andreas Bube

2016

200 m  [3]
22.39
i
SB SkiveSkive27.2.16
22.64
i
SkiveSkive27.2.16
21.78
PB KøbenhavnKøbenhavn4.8.16+1.9
300 m  [1]
34.48
SB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby8.5.16
400 m  [6]
48.23
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
48.31
i
Bærum, NORBærum, NOR20.2.16
48.36
i
DMiSkiveDMi, Skive28.2.16
47.04
PB NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN20.8.16
47.32
DMAarhusDM, Aarhus27.8.16
48.13
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16
800 m  [2]
1:52.38
i
PB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE31.1.16
1:50.26
i
DR22
DUR-22
PB
v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2.16
200 m hæk  [1]
23.82
PB (12)KøbenhavnKøbenhavn4.8.16+0.6
400 m hæk  [12]
51.35
SB JallMünchen, GERJall, München, GER14.5.16
52.16
DT AalborgDT , Aalborg21.5.16
51.35
=SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR28.5.16
51.48
SparkassenRegensburg, GERSparkassen, Regensburg, GER5.6.16
51.41
Genève, SUIGenève, SUI11.6.16
50.94
SB CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16
50.51
DUR-22 SB AarhusAarhus25.6.16
51.49
EMAmsterdam, NEDEM, Amsterdam, NED6.7.16
51.65
FolksamKarlstad, SWEFolksam, Karlstad, SWE27.7.16
50.72
NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN20.8.16
50.82
DMAarhusDM, Aarhus28.8.16
52.09
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16
4 x 400 m stafet  [2]
3:11.50
DR22 SB AtletissimaNamur, BELAtletissima, Namur, BEL25.5.16
 Denmark
Rasmus Jensen, Nicolai Trock Hartling
Frederik Peschardt, Benjamin Lobo Vedel
3:12.70
DR22 SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR29.5.16
 Sparta Atletik og Løb
Philip Braun, Marquis Caldwell
Nicolai Trock Hartling, Emil Strøm

2015

100 m  [1]
11.12
w
TårnbyTårnby2.5.15+4.2
150 m  [2]
16.96
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.15-0.5
16.68
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.15-2.2
200 m  [5]
22.64
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
22.59
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
22.41
i
SkiveSkive21.2.15
22.38
i
PB SkiveSkive21.2.15
22.56
SB HvidovreHvidovre22.8.15-2.3
300 m  [1]
34.41
PB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby3.5.15
400 m  [11]
48.99
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
48.78
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1.15
48.62
i
PB RödBlåGöteborg/FH, SWERödBlå, Göteborg/FH, SWE7.2.15
48.41
i
PB DMiSkiveDMi, Skive22.2.15
48.82
SB HelsingørHelsingør9.5.15
48.68
SB EsbjergEsbjerg17.5.15
48.24
SB BagsværdBagsværd9.6.15
47.55
PB HvidovreHvidovre13.6.15
47.73
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7.15
49.08
AarhusAarhus8.8.15
47.59
DMAarhusDM, Aarhus8.8.15
800 m  [1]
1:51.22
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.15
110 m hæk  [1]
15.39
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8.15-2.4
400 m hæk  [13]
51.81
SB EsbjergEsbjerg17.5.15
51.86
IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL23.5.15
51.12
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR30.5.15
51.32
AtletiCAGGenève, SUIAtletiCAG, Genève, SUI6.6.15
51.58
HvidovreHvidovre14.6.15
50.16
DR
DR22
PB
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6.15
51.67
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7.15
50.73
DUR-21
DR22
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST10.7.15
50.02
DR
DR22
DUR-21
PB (94)
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST12.7.15
51.09
RasschaertNinove, BELRasschaert, Ninove, BEL1.8.15
51.47
CoAGKøbenhavnCoAG, København5.8.15
Uregelmæssighed: Unknown irregularity
50.72
DMAarhusDM, Aarhus9.8.15
51.12
DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8.15
4 x 200 m stafet  [1]
1:26.50
i
DR PB SkiveSkive21.2.15
 Sparta Atletik og Løb
Mike Kalisz, Emil Strøm
Nicolai Trock Hartling, Nick Ekelund-Arenander
4 x 400 m stafet  [2]
3:09.89
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR31.5.15
 Sparta Atletik og Løb
Kasper Stærk, Emil Strøm
Nicolai Trock Hartling, Nick Ekelund-Arenander
3:08.01
SB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL21.6.15
 Denmark
Nicolai Trock Hartling, Nicklas Hyde
Frederik Peschardt, Nick Ekelund-Arenander

2014

100 m  [2]
11.32
PB TårnbyTårnby3.5.14+1.9
11.25
PB HolteHolte23.8.14+1.2
200 m  [4]
22.68
PB RandersRanders7.6.14-3.3
22.51
PB RandersRanders7.6.14+0.2
22.50
PB HvidovreHvidovre14.6.14+1.0
22.35
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+1.8
300 m  [1]
35.32
PB TårnbyTårnby3.5.14
400 m  [5]
49.42
PB KøbenhavnKøbenhavn8.5.14
49.01
PB HvidovreHvidovre14.6.14
48.12
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
48.37
HolteHolte23.8.14
48.13
AabenraaAabenraa6.9.14
800 m  [3]
1:57.94
i
PB SkiveSkive22.2.14
1:58.20
i
DMiSkiveDMi, Skive23.2.14
1:57.45
i
PB SkiveSkive1.3.14
1500 m  [1]
4:23.29
PB HolteHolte23.8.14
110 m hæk  [2]
15.50
w
HolteHolte23.8.14+3.2
15.19
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-1.3
400 m hæk  [11]
52.49
PB Hoorn, NEDHoorn, NED17.5.14
52.73
ECCC-BAmsterdam, NEDECCC-B, Amsterdam, NED24.5.14
53.44
AabenraaAabenraa31.5.14
51.84
PB RandersRanders7.6.14
51.97
EM-Hold Div 2Rīga, LATEM-Hold Div 2, Rīga, LAT21.6.14
51.59
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE27.6.14
51.76
NMKøbenhavnNM, København26.7.14
50.94
DUR-20 PB DMOdenseDM, Odense3.8.14
51.83
DUR-20 CoAGKøbenhavnCoAG, København6.8.14
51.15
EMZürich, SUIEM, Zürich, SUI12.8.14
55.01
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
Højdespring  [1]
1.73
PB HolteHolte23.8.14
Stangspring  [1]
2.90
SB HolteHolte23.8.14
Længdespring  [1]
6.34
PB HolteHolte23.8.14+1.2
Kuglestød 7.26 kg  [1]
8.42
PB HolteHolte23.8.14
Diskoskast 2.0 kg  [1]
21.32
PB HolteHolte23.8.14
Spydkast 800 gram  [1]
38.50
PB HolteHolte23.8.14
Tikamp  [1]
5.947
PB HolteHolte23.8.14
            
            
4 x 400 m stafet  [3]
3:09.80
DR PB ECCC-BAmsterdam, NEDECCC-B, Amsterdam, NED24.5.14
 Sparta Atletik og Løb
Nicolai Trock Hartling, Nicklas Hyde
Emil Strøm, Nick Ekelund-Arenander
3:07.57
SB EM-Hold Div 2Rīga, LATEM-Hold Div 2, Rīga, LAT22.6.14
 Denmark
Nicolai Trock Hartling, Andreas Bube
Nicklas Hyde, Nick Ekelund-Arenander
3:13.65
NMKøbenhavnNM, København27.7.14
 Denmark
Festus Asante, Nicolai Trock Hartling
Rasmus Jensen, Emil Strøm

2013

60 m  [3]
7.65
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
7.60
i
SB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
7.63
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
300 m  [2]
36.06
PB TårnbyTårnby4.5.13
36.05
PB BagsværdBagsværd16.5.13
400 m  [11]
50.04
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.13
50.37
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
50.64
i
SkiveSkive23.2.13
50.27
i
SkiveSkive9.3.13
49.82
PB GreveGreve9.5.13
50.60
HelsingørHelsingør8.6.13
51.36
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE5.7.13
50.36
BlovstrødBlovstrød10.8.13
49.93
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
50.32
AarhusAarhus31.8.13
50.12
KøbenhavnKøbenhavn14.9.13
800 m  [2]
1:54.86
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
1:56.78
AarhusAarhus31.8.13
110 m hæk 99.1 cm  [1]
15.06
PB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR21.9.130.0
200 m hæk  [1]
25.42
PB SundbySundby22.8.13+1.0
400 m hæk  [11]
54.58
SB HvidovreHvidovre11.5.13
54.59
Oordegem, BELOordegem, BEL1.6.13
53.22
SB HelsingørHelsingør8.6.13
54.17
HvidovreHvidovre15.6.13
53.40
ÅrhusÅrhus20.6.13
53.52
BallerupBallerup22.6.13
52.95
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.13
53.54
EM U20Rieti, ITAEM U20, Rieti, ITA19.7.13
52.76
PB (98)NMEspoo, FINNM, Espoo, FIN17.8.13
53.63
AarhusAarhus31.8.13
54.77
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR21.9.13
4 x 400 m stafet  [1]
3:26.87
SB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR21.9.13
 Sparta Atletik og Løb
Cho Mihn Kyun, Benjamin Gabrielsen
Rasmus H. Christensen, Nicolai Trock Hartling

2012

60 m  [3]
7.44
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
7.46
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
7.47
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
100 m  [2]
11.92
SB TårnbyTårnby5.5.12+1.7
11.69
w
TårnbyTårnby5.5.12+2.4
200 m  [1]
23.48
PB Halmstad, SWEHalmstad, SWE14.7.12-0.1
300 m  [1]
36.38
PB TårnbyTårnby5.5.12
400 m  [8]
50.85
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
51.27
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2.12
51.20
i
SkiveSkive25.2.12
50.00
i
PB SkiveSkive3.3.12
51.40
SB HelsingørHelsingør2.6.12
51.37
SB HvidovreHvidovre8.6.12
50.66
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12
50.27
PB AabenraaAabenraa22.9.12
800 m  [1]
2:01.10
SB GreveGreve29.9.12
110 m hæk 99.1 cm  [1]
14.41
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.12+2.1
400 m hæk  [11]
54.86
SB FolksamHässleholm, SWEFolksam, Hässleholm, SWE6.6.12
55.45
HvidovreHvidovre8.6.12
54.91
LyngbyLyngby16.6.12
54.76
SB Mannheim, GERMannheim, GER23.6.12
54.32
SB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12
53.47
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12
54.62
FolksamMölndal, SWEFolksam, Mölndal, SWE4.8.12
53.49
NordicCVäxjö, SWENordicC, Växjö, SWE18.8.12
53.53
KøbenhavnKøbenhavn21.8.12
53.34
PB DMKøbenhavnDM, København26.8.12
53.20
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre1.9.12
4 x 200 m stafet  [1]
1:31.57
i
DUR
DUR-19
PB
SkiveSkive4.3.12
 Sparta Atletik og Løb
Alexander Hornshøj, Andreas Madsen
Nicolai Trock Hartling, Emil Strøm

2011

60 m  [2]
7.59
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.11
7.62
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.11
200 m  [1]
23.81
i
SB SkiveSkive5.3.11
400 m  [4]
52.02
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
52.07
i
SkiveSkive5.3.11
51.8h
HerlufsholmHerlufsholm21.5.11
50.83
PB OdenseOdense27.8.11
110 m hæk 91.4 cm  [1]
14.90
SB OdenseOdense27.8.11-0.4
400 m hæk 84.0 cm  [3]
54.24
SB VM U18Villeneuve d'Ascq, FRAVM U18, Villeneuve d'Ascq, FRA6.7.11
54.05
DUR-17 SB EYOFTrabzon, TUREYOF, Trabzon, TUR27.7.11
53.69
DUR-17 PB (34) (35) (33)EYOFTrabzon, TUREYOF, Trabzon, TUR28.7.11
400 m hæk  [4]
56.66
SB KøbenhavnKøbenhavn3.6.11
59.36
OdenseOdense11.6.11
55.06
PB Schweinfurt, GERSchweinfurt, GER18.6.11
53.81
PB KøbenhavnKøbenhavn3.9.11

2010

60 m  [11]
7.74
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE21.11.09
7.79
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE21.11.09
7.74
i
=PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE22.11.09
7.79
i
Göteborg, SWEGöteborg, SWE22.11.09
7.60
i
PB BallerupBallerup24.1.10
7.65
i
BallerupBallerup24.1.10
7.58
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
7.59
i
SB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
7.63
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
7.68
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
7.61
i
HelsingørHelsingør27.2.10
100 m  [2]
11.82
PB LyngbyLyngby5.6.10+1.1
11.80
PB RoskildeRoskilde21.8.100.0
200 m  [5]
24.40
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE21.11.09
24.40
i
=PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE22.11.09
23.69
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
23.61
i
PB SkiveSkive7.3.10
23.65
PB GreveGreve19.6.10-0.7
400 m  [5]
52.01
i
PB SkiveSkive7.3.10
51.33
PB KøbenhavnKøbenhavn9.5.10
51.65
GreveGreve19.6.10
50.97
PB SkiveSkive14.8.10
51.19
GlostrupGlostrup4.9.10
800 m  [1]
2:00.69
PB GreveGreve25.9.10
1000 m  [2]
2:57.54
i
PB HelsingørHelsingør7.2.10
2:44.37
PB RoskildeRoskilde21.8.10
110 m hæk 91.4 cm  [11]
14.90
PB TårnbyTårnby1.5.100.0
15.08
KøbenhavnKøbenhavn9.5.100.0
15.23
KøbenhavnKøbenhavn11.5.100.0
15.30
KøbenhavnKøbenhavn11.5.100.0
14.90
=PB LyngbyLyngby5.6.10+1.1
14.84
Stockholm, SWEStockholm, SWE11.6.10-0.2
14.59
PB Stockholm, SWEStockholm, SWE11.6.10+0.4
15.04
GreveGreve19.6.10-0.6
15.53
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE9.7.10-2.7
14.44
PB RoskildeRoskilde21.8.10+2.0
14.52
GlostrupGlostrup4.9.10+0.7
110 m hæk  [1]
16.49
PB OdenseOdense27.6.10-0.7
400 m hæk 84.0 cm  [1]
53.92
DUR-16 PB GlostrupGlostrup4.9.10
400 m hæk  [4]
57.37
PB TårnbyTårnby1.5.10
57.49
OdenseOdense27.6.10
55.32
PB OdenseOdense7.8.10
55.44
HvidovreHvidovre11.9.10
Højdespring  [2]
1.72
i
PB HelsingørHelsingør7.2.10
1.65
PB RoskildeRoskilde21.8.10
Stangspring  [2]
2.40
i
PB HelsingørHelsingør7.2.10
3.00
PB RoskildeRoskilde21.8.10
Længdespring  [5]
5.34
i
SB Göteborg, SWEGöteborg, SWE21.11.09
5.34
i
=SB Göteborg, SWEGöteborg, SWE22.11.09
5.54
i
PB BallerupBallerup24.1.10
5.82
PB LyngbyLyngby5.6.10-0.4
5.72
RoskildeRoskilde21.8.100.0
Kuglestød 5.0 kg  [3]
10.28
i
PB HelsingørHelsingør7.2.10
9.92
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
10.34
PB RoskildeRoskilde21.8.10
Diskoskast 1.5 kg  [1]
20.50
PB RoskildeRoskilde21.8.10
Spydkast 700 gram  [1]
41.91
PB RoskildeRoskilde21.8.10
Femkamp U18  [1]
3.191
i
PB HelsingørHelsingør7.2.10
Nikamp U18  [1]
6.196
PB RoskildeRoskilde21.8.10

2009

300 m  [1]
37.94
PB DMUEsbjergDMU, Esbjerg6.9.09
800 m  [1]
2:07.84
i
PB SkiveSkive28.2.09
50 m hæk 84 cm  [1]
7.13
i
DUR-15 PB HvidovreHvidovre15.2.09
300 m hæk 76.2 cm  [1]
41.69
SB DMUEsbjergDMU, Esbjerg6.9.09
100 m hæk 84.0 cm  [1]
13.57
DUR-15 PB EsbjergEsbjerg6.9.09

2008

60 m  [4]
8.15
i
BallerupBallerup19.1.08
8.13
i
PB BallerupBallerup19.1.08
8.23
i
PB BallerupBallerup19.1.08
8.24
i
SB SkiveSkive15.2.08
100 m  [2]
12.17
PB GreveGreve27.9.08+1.1
12.15
w
GreveGreve27.9.08+2.2
200 m  [2]
25.82
i
PB SkiveSkive15.2.08
24.30
PB GreveGreve27.9.08+1.6
1500 m  [1]
4:47.35
PB GreveGreve27.9.08
300 m hæk 76.2 cm  [1]
41.61
PB , ???, ???14.9.08
100 m hæk 84.0 cm  [3]
13.88
DUR-14 PB Halmstad, SWEHalmstad, SWE20.7.08+0.3
14.54
DMUHvidovreDMU, Hvidovre14.9.08-3.1
14.21
GreveGreve27.9.08
Længdespring  [3]
5.46
i
PB BallerupBallerup19.1.08
5.21
i
SkiveSkive15.2.08
5.54
PB GreveGreve27.9.08+1.9
Spydkast 600 gram  [1]
38.84
PB GreveGreve27.9.08

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde7.44   København14.1.12
100 m
Ude11.25   Holte23.8.14+1.2
200 m
Ude21.78   København4.8.16+1.9
Inde22.38   Skive21.2.1543 
400 m
Ude47.04   Espoo, FIN20.8.1610 
Inde47.96   Lubbock, TX17.2.19
800 m
Ude1:51.22   København30.8.15
Inde1:50.26   DR22 DUR-22Växjö, SWE13.2.16
1000 m
Ude2:44.37   Roskilde21.8.10
Inde2:57.54   Helsingør7.2.10
1500 m
Ude4:23.29   Holte23.8.14
110 m hæk
Ude15.19   København30.8.14-1.3
400 m hæk
Ude50.01   DRVaraždin, CRO10.8.19
Højdespring
Ude1.73   Holte23.8.14
Inde1.72   Helsingør7.2.10
Stangspring
Ude3.00   Roskilde21.8.10
Inde2.40   Helsingør7.2.10
Længdespring
Ude6.34   Holte23.8.14+1.2
Inde5.54   Ballerup24.1.10
Kuglestød 7.26 kg
Ude8.42   Holte23.8.14
Diskoskast 2.0 kg
Ude21.32   Holte23.8.14
Spydkast 800 gram
Ude38.50   Holte23.8.14
Tikamp
Ude5.947   Holte23.8.14
4 x 200 m stafet
Inde1:26.50   DRSkive21.2.15
4 x 400 m stafet
Ude3:09.80   DRAmsterdam, NED24.5.14

150 m
Ude16.68   København30.8.15-2.218 
300 m
Ude34.41   Tårnby3.5.1514 
600 y
Inde1:11.06   Lubbock, TX18.1.20
50 m hæk 84 cm
Inde7.13   DUR-15Hvidovre15.2.09
110 m hæk 91.4 cm
Ude14.44   Roskilde21.8.10+2.0
110 m hæk 99.1 cm
Ude15.06   Leiria, POR21.9.130.013 
200 m hæk
Ude23.82   København4.8.16+0.6
300 m hæk 76.2 cm
Ude41.61   , ???14.9.0812 
100 m hæk 84.0 cm
Ude13.57   DUR-15Esbjerg6.9.09
400 m hæk 84.0 cm
Ude53.69   DUR-17Trabzon, TUR28.7.11
Kuglestød 5.0 kg
Ude10.34   Roskilde21.8.10
Inde10.28   Helsingør7.2.10
Diskoskast 1.5 kg
Ude20.50   Roskilde21.8.10
Spydkast 600 gram
Ude38.84   Greve27.9.08
Spydkast 700 gram
Ude41.91   Roskilde21.8.10
Femkamp U18
Inde3.191   Helsingør7.2.1013 
Nikamp U18
Ude6.196   Roskilde21.8.10
4 x 400 m stafet mix
Ude3:24.72   DRMinsk, BLR25.6.19

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 344
Per disciplin:
60 m:23
100 m:9
150 m:2
200 m:29
300 m:10
400 m:69
600 y:1
800 m:20
1000 m:2
1500 m:2
50 m hæk 84 cm:1
110 m hæk 91.4 cm:12
110 m hæk 99.1 cm:2
110 m hæk:4
200 m hæk:2
300 m hæk 76.2 cm:2
100 m hæk 84.0 cm:4
400 m hæk 84.0 cm:4
400 m hæk:102
Højdespring:3
Stangspring:3
Længdespring:9
Kuglestød 5.0 kg:3
Kuglestød 7.26 kg:1
Diskoskast 1.5 kg:1
Diskoskast 2.0 kg:1
Spydkast 600 gram:1
Spydkast 700 gram:1
Spydkast 800 gram:1
Femkamp U18:1
Nikamp U18:1
Tikamp:1
4 x 100 m stafet:1
4 x 200 m stafet:2
4 x 300 m stafet:1
4 x 400 m stafet:12
4 x 400 m stafet mix:1

Danske mesterskaber

Ude
400 m
DM 2015 3
47.59
DM 2016 2
47.32
800 m
DM 2022 4
1:54.56
400 m hæk
DM 2012 2
53.34
DM 2014 1
50.94
DM 2015 1
50.72
DM 2016 1
50.82
DM 2019 1
51.03
DM 2021 1
53.77
4 x 400 m stafet
DM 2021 1
3:17.32
Inde
400 m
DMi 2015 3
48.41
DMi 2016 2
48.36
DMi 2017 2
48.71
800 m
DMi 2014 3
1:58.20
DMi 2022 5
1:58.04

Ungdom
Ude
300 m
DMU 2009 1
15
37.94
100 m hæk 84.0 cm
DMU 2008 1
15
14.54
110 m hæk 99.1 cm
DMU 2012 1
19
14.41
110 m hæk
DMU 2015 1
22
15.39
300 m hæk 76.2 cm
DMU 2009 1
15
41.69
400 m hæk
DMU 2012 1
19
53.20
DMU 2015 1
22
51.12

Internationale stævner

Ude
400 m hæk
EM 2014
6
h2
51.15
EM-Hold Div 2 2014 5
51.97
EM-Hold Div 2 2015 1
50.16
EM 2016
3
h2
51.49
EM-Hold Div 1 2017
5
h2
52.25
EM-Hold Div 2 2019 3
50.01
EM-Hold Div 2 2021 5
52.01
4 x 100 m stafet
EM-Hold Div 1 2017
B
DNF
4 x 400 m stafet
EM-Hold Div 2 2014 1
3:07.57
EM-Hold Div 2 2015 1
3:08.01
EM-Hold Div 1 2017
B
DNS
EM-Hold Div 2 2019 4
3:09.92
EM-Hold Div 2 2021 3
3:12.10

400 m hæk 84.0 cm
EYOF 2011 4
17
53.69 1
17
h2
54.05
VM U18 2011
5
17
h2
54.24
400 m hæk
EM U20 2013
5
19
h2
53.54
EM U23 2015 3
22
50.02 2
22
h2
50.73