Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Benjamin Lobo Vedel

Født: 23 september 1997

Klub: Sparta Atletik & Løb

Tidligere klubber:
Aarhus 1900 Atletik og Løb 21.11.2020‐15.10.2021
Aalborg Atletik og Motion ‐20.11.2020

  • 400 m Nr. 4 til VM-inde 2022
    400 m Europamester U20 2015
    400 m Bronze ved EM U23 2017
  •  3 DM‐guld
  •  3 DM‐sølv
  •  4 IDM‐guld
  •  1 IDM‐sølv

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2022.

2022

60 m  [1]
7.03
i
PB KøbenhavnKøbenhavn18.12.21
200 m  [4]
21.12
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE21.1.22
21.01
PB DMAalborgDM, Aalborg26.6.22+1.2
20.64
PB DMAalborgDM, Aalborg26.6.22+0.1
21.58
OdenseOdense3.9.22-4.2
400 m  [15]
46.18
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1.22
45.95
i
DR PB Bærum, NORBærum, NOR29.1.22
46.46
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
45.94
i
DR PB Beograd, SRBBeograd, SRB7.3.22
46.58
i
iVMBeograd, SRBiVM, Beograd, SRB18.3.22
46.30
i
iVMBeograd, SRBiVM, Beograd, SRB18.3.22
45.67
i
DR PB (10)iVMBeograd, SRBiVM, Beograd, SRB19.3.22
45.52
PB Grosseto, ITAGrosseto, ITA22.5.22
45.90
GSpikeOstrava, CZEGSpike, Ostrava, CZE31.5.22
46.13
Vári, GREVári, GRE2.6.22
45.79
BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR16.6.22
46.27
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22
46.27
VMEugene, ORVM, Eugene, OR17.7.22
45.50
=DR PB (94)EMMünchen, GEREM, München, GER15.8.22
DNS
EMMünchen, GEREM, München, GER16.8.22
4 x 400 m stafet  [1]
3:11.36
SB OdenseOdense3.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Benjamin Lobo Vedel, Gustav Lundholm Nielsen
Luis F. Maillet, Sebastian Højriis Monneret

2021

60 m  [2]
7.27
i
SB AarhusAarhus30.12.20
7.23
i
SB AarhusAarhus30.12.20
200 m  [1]
21.43
SB FrederiksbergFrederiksberg24.8.21-0.4
400 m  [3]
48.95
SB AalborgAalborg8.5.21
47.57
SB DMOdenseDM, Odense26.6.21
47.50
SB AarhusAarhus5.9.21
600 m  [1]
1:17.79
i
PB (11)RandersRanders16.1.21
800 m  [7]
1:49.93
i
PB RandersRanders13.12.20
1:49.08
i
PB RandersRanders6.2.21
1:50.50
i
Gent, BELGent, BEL13.2.21
1:49.77
i
DMiRandersDMi, Randers20.2.21
1:50.69
PB Weinheim, GERWeinheim, GER22.5.21
1:49.72
PB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6.21
1:49.39
PB DMOdenseDM, Odense27.6.21
4 x 400 m stafet  [1]
3:18.79
PB AarhusAarhus5.9.21
 Aarhus 1900 Atletik og Løb
Jeppe Ege Nielsen, Martin Johansen
Torúr Mortensen, Benjamin Lobo Vedel

2020

150 m  [2]
15.93
PB (69)AarhusAarhus15.6.20+2.0
16.32
VibyViby18.6.20+0.2
200 m  [2]
21.48
SB HvidovreHvidovre2.8.20+0.8
21.53
AarhusAarhus8.8.20+1.0
300 m  [1]
33.89
SB (90)VibyViby18.6.20
400 m  [7]
48.24
i
SB Toruń, POLToruń, POL8.2.20
48.01
SB AarhusAarhus4.7.20
47.78
SB Karlstad, SWEKarlstad, SWE8.7.20
47.52
SB AarhusAarhus23.7.20
47.10
SB HvidovreHvidovre1.8.20
47.84
Sollentuna, SWESollentuna, SWE10.8.20
47.26
AarhusAarhus6.9.20
800 m  [1]
DNF
AalborgAalborg20.6.20
4 x 400 m stafet  [1]
3:21.91
PB AarhusAarhus6.9.20
 Aalborg Atletik og Motion
Carl August Allerød, Benjamin Lobo Vedel
Kristian Uldbjerg Hansen, Klaus Præst Jaqué

2019

200 m  [5]
21.16
i
SB Clemson, SCClemson, SC19.1.19
21.21
i
Fayetteville, ARFayetteville, AR26.1.19
20.98
i
DR PB Fayetteville, ARFayetteville, AR9.2.19
20.97
i
DR
DR22
DUR-22
PB (46)
SECFayetteville, ARSEC, Fayetteville, AR22.2.19
DNS
i
SECFayetteville, ARSEC, Fayetteville, AR23.2.19
400 m  [17]
46.43
i
SB Fayetteville, ARFayetteville, AR26.1.19
46.63
i
Fayetteville, ARFayetteville, AR9.2.19
46.45
i
SECFayetteville, ARSEC, Fayetteville, AR22.2.19
46.11
i
DR
DR22
PB
SECFayetteville, ARSEC, Fayetteville, AR23.2.19
46.39
i
NCAABirmingham, ALNCAA, Birmingham, AL8.3.19
46.07
i
DR
DR22
DUR-22
PB (16)
NCAABirmingham, ALNCAA, Birmingham, AL9.3.19
46.95
SB Baton Rouge, LABaton Rouge, LA20.4.19
46.69
SB Gainesville, FLGainesville, FL27.4.19
46.52
SB SECFayetteville, ARSEC, Fayetteville, AR10.5.19
46.57
SECFayetteville, ARSEC, Fayetteville, AR11.5.19
46.38
DUR-22 SB EastJacksonville, FLEast, Jacksonville, FL23.5.19
46.18
DUR-22 SB EastJacksonville, FLEast, Jacksonville, FL24.5.19
46.95
NCAAAustin, TXNCAA, Austin, TX5.6.19
46.82
KøbenhavnKøbenhavn18.6.19
47.78
EM U23Gävle, SWEEM U23, Gävle, SWE11.7.19
47.17
EM U23Gävle, SWEEM U23, Gävle, SWE12.7.19
48.99
OdenseOdense7.9.19
4 x 400 m stafet  [5]
3:04.74
i
SB Clemson, SCClemson, SC19.1.19
 Florida
Chantz Sawyers, Grant Holloway
Ryan Clark, Benjamin Lobo Vedel
3:03.17
i
WL
SB
Fayetteville, ARFayetteville, AR9.2.19
 Florida
Benjamin Lobo Vedel, Grant Holloway
Cory Poole, Chantz Sawyers
3:05.31

Gainesville, FLGainesville, FL27.4.19
 Florida
Cole Johnson, Chantz Sawyers
Denzel Villaman, Benjamin Lobo Vedel
3:03.98

NCAAAustin, TXNCAA, Austin, TX5.6.19
 Florida
Benjamin Lobo Vedel, Grant Holloway
Denzel Villaman, Chantz Sawyers
2:59.60

PB
NCAAAustin, TXNCAA, Austin, TX7.6.19
 Florida
Benjamin Lobo Vedel, Chantz Sawyers
Denzel Villaman, Grant Holloway
4 x 400 m stafet mix  [1]
3:27.68
PB EGMinsk, BLREG, Minsk, BLR23.6.19
 Denmark

2018

200 m  [3]
21.02
i
DR
D21
PB (62)
Clemson, SCClemson, SC20.1.18
21.12
i
Clemson, SCClemson, SC10.2.18
21.09
DUR-21 PB Tallahassee, FLTallahassee, FL23.3.18+1.0
300 m  [1]
32.80
i
WL
PB (8)
Clemson, SCClemson, SC6.1.18
400 m  [7]
46.14
i
DR
DR22
DUR-21
PB (34)
Fayetteville, ARFayetteville, AR27.1.18
46.26
i
SECCollege Station, TXSEC, College Station, TX24.2.18
46.20
DUR-21 SB FloridaRGainesville, FLFloridaR, Gainesville, FL30.3.18
46.41
Gainesville, FLGainesville, FL13.4.18
46.42
Fayetteville, ARFayetteville, AR27.4.18
46.94
Knoxville, TNKnoxville, TN12.5.18
46.59
EastTampa, FLEast, Tampa, FL24.5.18
4 x 200 m stafet  [1]
1:21.63
SB FloridaRGainesville, FLFloridaR, Gainesville, FL31.3.18
 Florida
Kunle Fasasi, Benjamin Lobo Vedel
Michael Timpson, Ryan Clark
4 x 400 m stafet  [11]
3:03.49
i
WL
PB
Clemson, SCClemson, SC20.1.18
 Florida
Kunle Fasasi, Grant Holloway
Chantz Sawyers, Benjamin Lobo Vedel
3:02.23
i

PB
Clemson, SCClemson, SC10.2.18
 Florida
Kunle Fasasi, Grant Holloway
Chantz Sawyers, Benjamin Lobo Vedel
3:02.65
i

SECCollege Station, TXSEC, College Station, TX25.2.18
 Florida
Benjamin Lobo Vedel, Kunle Fasasi
Chantz Sawyers, Grant Holloway
3:01.43
i

PB
NCAACollege Station, TXNCAA, College Station, TX10.3.18
 Florida
Kunle Fasasi, Grant Holloway
Chantz Sawyers, Benjamin Lobo Vedel
3:05.22

SB
Tallahassee, FLTallahassee, FL23.3.18
 Florida
Benjamin Lobo Vedel, Chantz Sawyers
Cory Poole, Cole Johnson
3:01.00
WL

SB
FloridaRGainesville, FLFloridaR, Gainesville, FL31.3.18
 Florida
Kunle Fasasi, Grant Holloway
Chantz Sawyers, Benjamin Lobo Vedel
3:03.07


Gainesville, FLGainesville, FL13.4.18
 Florida
Kunle Fasasi, Grant Holloway
Chantz Sawyers, Benjamin Lobo Vedel
3:02.17


Knoxville, TNKnoxville, TN13.5.18
 Florida
Kunle Fasasi, Chantz Sawyers
Benjamin Lobo Vedel, Grant Holloway
3:06.61


EastTampa, FLEast, Tampa, FL26.5.18
 Florida
Kunle Fasasi, Chantz Sawyers
Benjamin Lobo Vedel, Grant Holloway
3:01.61


NCAAEugene, ORNCAA, Eugene, OR6.6.18
 Florida
Kunle Fasasi, Chantz Sawyers
Benjamin Lobo Vedel, Grant Holloway
3:01.83


NCAAEugene, ORNCAA, Eugene, OR8.6.18
 Florida
Kunle Fasasi, Chantz Sawyers
Benjamin Lobo Vedel, Grant Holloway

2017

60 m  [2]
7.14
i
SB AalborgAalborg8.11.16
7.16
i
AalborgAalborg6.12.16
200 m  [2]
21.54
i
DUR-20 SB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1.17
21.18
PB AalborgAalborg2.8.170.0
400 m  [14]
47.13
i
PB SkiveSkive14.1.17
46.78
i
DR22 PB Växjö, SWEVäxjö, SWE21.1.17
Uregelmæssighed: Oversized track
46.58 OT
i
DR22 v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
46.83
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
46.65
i
PB iEMBeograd, SRBiEM, Beograd, SRB3.3.17
46.60
i
PB iEMBeograd, SRBiEM, Beograd, SRB3.3.17
46.33
i
DR22
DUR-20
PB (22)
iEMBeograd, SRBiEM, Beograd, SRB4.3.17
46.37
SB AarhusAarhus2.6.17
46.00
DR22 PB Genève, SUIGenève, SUI10.6.17
46.37
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN23.6.17
DNF
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN24.6.17
47.19
DUR-20
DR22
EM U23Bydgoszcz, POLEM U23, Bydgoszcz, POL13.7.17
45.85
DR22
DUR-20
PB
EM U23Bydgoszcz, POLEM U23, Bydgoszcz, POL14.7.17
46.08
DUR-20
DR22
EM U23Bydgoszcz, POLEM U23, Bydgoszcz, POL15.7.17

2016

60 m  [2]
7.07
i
SB AalborgAalborg8.12.15
7.14
i
AalborgAalborg8.12.15
100 m  [3]
11.01
SB DT AalborgDT , Aalborg21.5.16-0.2
11.21
AalborgAalborg28.5.16-1.2
10.73
PB KøbenhavnKøbenhavn10.9.16+0.9
200 m  [4]
21.61
i
DUR-19 SB (41)Växjö, SWEVäxjö, SWE24.1.16
21.71
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.16
21.50
SB DMAarhusDM, Aarhus28.8.16+0.4
21.33
SB DMAarhusDM, Aarhus28.8.16+1.7
300 m  [2]
33.87
PB (91) (12)TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby8.5.16
34.46
HerningHerning16.5.16
400 m  [11]
48.37
i
SB SkiveSkive3.12.15
47.58
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1.16
47.46
i
DUR
DUR-19
PB (14)
v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2.16
47.52
i
DMiSkiveDMi, Skive28.2.16
47.13
SB DT AalborgDT , Aalborg21.5.16
47.09
SB EAFBydgoszcz, POLEAF, Bydgoszcz, POL5.6.16
47.54
AalborgAalborg15.6.16
47.17
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16
47.00
DUR-19 SB (78)DMAarhusDM, Aarhus27.8.16
47.14
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16
48.14
AalborgAalborg17.9.16
4 x 200 m stafet  [1]
DQ
i
v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2.16
 DenmarkIceland
Morten Dalgaard Madsen, Nick Ekelund-Arenander
Kolbeinn Hödur Gunnarsson, Benjamin Lobo Vedel
4 x 400 m stafet  [1]
3:11.50
DR22 SB AtletissimaNamur, BELAtletissima, Namur, BEL25.5.16
 Denmark
Rasmus Jensen, Nicolai Trock Hartling
Frederik Peschardt, Benjamin Lobo Vedel

2015

60 m  [3]
7.31
i
SB AalborgAalborg29.12.14
7.16
i
AalborgAalborg14.1.15
7.06
i
PB AalborgAalborg14.1.15
100 m  [2]
10.91
w
EsbjergEsbjerg17.5.15+2.2
10.83
PB AalborgAalborg30.5.15+0.2
200 m  [3]
21.51
i
DUR
DUR-18
PB (16)
Växjö, SWEVäxjö, SWE18.1.15
21.66
=PB EsbjergEsbjerg17.5.150.0
21.32
PB AalborgAalborg17.6.15+0.2
300 m  [1]
34.18
PB HerningHerning9.5.15
400 m  [10]
47.47
i
WJL
DUR
DUR-18
PB (14)
Växjö, SWEVäxjö, SWE17.1.15
48.16
i
DMiSkiveDMi, Skive22.2.15
48.44
i
iEMPraha, CZEiEM, Praha, CZE6.3.15
47.52
SB AalborgAalborg22.4.15
47.83
AalborgAalborg30.5.15
47.73
AalborgAalborg9.6.15
46.01
DR22
DUR
DUR-18
PB (18)
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER27.6.15
46.87
EM U20Eskilstuna, SWEEM U20, Eskilstuna, SWE16.7.15
46.49
EM U20Eskilstuna, SWEEM U20, Eskilstuna, SWE17.7.15
46.48
EM U20Eskilstuna, SWEEM U20, Eskilstuna, SWE18.7.15

2014

60 m  [2]
7.34
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE7.12.13
7.23
i
PB SkiveSkive1.3.14
100 m  [4]
11.04
=PB AalborgAalborg9.6.140.0
11.18
AalborgAalborg18.6.140.0
11.13
AalborgAalborg7.9.140.0
10.92
PB AalborgAalborg13.9.14-0.1
200 m  [7]
22.3h
i
SkiveSkive18.1.14
22.25
i
PB SkiveSkive8.2.14
21.92
i
DUR-17 PB (62) (10)SkiveSkive1.3.14
21.90
PB AalborgAalborg18.6.140.0
21.54
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.14+2.3
22.12
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-1.2
21.66
PB AalborgAalborg7.9.140.0
300 m  [1]
34.44
PB HerningHerning10.5.14
400 m  [14]
49.18
i
PB SkiveSkive8.2.14
48.41
i
DUR-17 PB (32) (5)SkiveSkive1.3.14
49.34
SB AalborgAalborg23.4.14
48.09
PB EYOTBaku, AZEEYOT, Baku, AZE30.5.14
47.44
PB EYOTBaku, AZEEYOT, Baku, AZE1.6.14
48.31
AalborgAalborg9.6.14
48.33
Göteborg GPGöteborg/S, SWEGöteborg GP, Göteborg/S, SWE14.6.14
47.85
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.14
48.13
VM U20Eugene, ORVM U20, Eugene, OR22.7.14
47.06
DUR-17 PB (91) (21)CoAGKøbenhavnCoAG, København6.8.14
47.27
YOGNanjing, CHNYOG, Nanjing, CHN20.8.14
47.29
YOGNanjing, CHNYOG, Nanjing, CHN23.8.14
49.57
AalborgAalborg7.9.14
47.73
AalborgAalborg13.9.14

2013

60 m  [5]
7.51
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE8.12.12
7.47
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE8.12.12
7.27
i
PB AarhusAarhus26.1.13
7.32
i
PB AarhusAarhus26.1.13
7.53
i
AarhusAarhus13.2.13
100 m  [5]
11.25
PB AalborgAalborg9.5.13-0.1
11.22
PB AabenraaAabenraa12.5.13-0.6
11.43
AalborgAalborg21.8.130.0
11.31
SkiveSkive7.9.13-1.6
11.04
PB KøbenhavnKøbenhavn14.9.13+0.6
200 m  [9]
23.03
i
PB SkiveSkive9.3.13
22.40
PB Berlin, GERBerlin, GER18.5.13-1.3
22.79
SkiveSkive15.6.130.0
22.47
AalborgAalborg19.6.130.0
22.34
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13+0.6
22.26
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.130.0
21.97
PB AarhusAarhus31.8.13-1.0
22.06
AalborgAalborg4.9.130.0
22.0h
SkiveSkive7.9.13-1.4
300 m  [1]
34.51
PB AalborgAalborg21.8.13
400 m  [16]
50.74
i
PB SkiveSkive24.11.12
50.33
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE8.12.12
50.33
i
=PB , ???, ???9.12.12
50.06
i
PB SkiveSkive9.3.13
50.06
i
DUR-16 =PB SkiveSkive10.3.13
48.96
PB ÅlborgÅlborg9.5.13
48.70
PB Berlin, GERBerlin, GER18.5.13
49.01
FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE15.6.13
48.68
PB ÅrhusÅrhus20.6.13
48.79
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.13
48.92
DUR-16 EYOFUtrecht, NEDEYOF, Utrecht, NED15.7.13
48.37
DUR-16 PB (78)EYOFUtrecht, NEDEYOF, Utrecht, NED17.7.13
48.84
Espoo, FINEspoo, FIN17.8.13
48.43
AarhusAarhus31.8.13
49.9h
SkiveSkive7.9.13
49.02
KøbenhavnKøbenhavn14.9.13
800 m  [1]
1:58.9h
SB AalborgAalborg24.4.13

2012

50 m  [2]
6.78
i
PB AarhusAarhus27.12.11
6.1h
i
AarhusAarhus7.1.12
60 m  [6]
7.85
i
PB AarhusAarhus27.12.11
7.92
i
SB AarhusAarhus27.12.11
7.4h
i
AarhusAarhus7.1.12
7.59
i
PB AarhusAarhus21.1.12
7.66
i
PB AarhusAarhus21.1.12
7.70
i
AarhusAarhus21.1.12
100 m  [5]
11.68
PB HerningHerning26.5.120.0
11.79
SkiveSkive23.6.12-1.9
11.78
SkiveSkive23.6.12-2.0
11.42
PB Rendsburg, GERRendsburg, GER25.7.120.0
11.59
PB Rendsburg, GERRendsburg, GER25.7.120.0
200 m  [6]
24.67
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE19.11.11
24.14
i
PB , ???, ???3.12.11
23.65
i
PB SkiveSkive3.3.12
23.67
PB SkiveSkive23.6.12-1.7
22.59
w
HvidovreHvidovre1.9.12+5.2
22.0h
AabenraaAabenraa8.9.12
300 m  [4]
36.68
PB AalborgAalborg3.6.12
36.91
LyngbyLyngby16.6.12
36.05
PB Rendsburg, GERRendsburg, GER25.7.12
36.00
PB HvidovreHvidovre1.9.12
400 m  [4]
51.73
i
PB SkiveSkive25.2.12
53.66
PB OdenseOdense13.5.12
50.79
PB AalborgAalborg19.6.12
49.77
PB AabenraaAabenraa8.9.12
800 m  [10]
2:06.74
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE19.11.11
2:05.59
i
PB SkiveSkive4.2.12
2:03.98
i
PB SkiveSkive25.2.12
2:01.70
i
PB SkiveSkive3.3.12
2:08.89
SB AalborgAalborg3.6.12
2:01.98
PB SkiveSkive23.6.12
1:58.48
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12
2:03.47
HvidovreHvidovre1.9.12
1:58.5h
ÅrhusÅrhus5.9.12
2:12.38
AalborgAalborg18.9.12
1500 m  [2]
4:22.33
i
PB , ???, ???3.12.11
4:21.54
i
PB SkiveSkive3.3.12
300 m hæk 76.2 cm  [4]
43.78
PB SæbySæby8.5.12
41.41
PB ÅrhusÅrhus13.6.12
43.46
LyngbyLyngby16.6.12
41.87
SkiveSkive23.6.12
Højdespring  [3]
1.60
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE3.12.11
1.65
i
PB AarhusAarhus7.1.12
1.56
i
AarhusAarhus21.1.12
Diskoskast 1.0 kg  [1]
25.35
PB Rendsburg, GERRendsburg, GER25.7.12
Spydkast 600 gram  [1]
36.45
PB Rendsburg, GERRendsburg, GER25.7.12

2011

200 m  [1]
26.40
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12.10
400 m  [1]
57.3h
AalborgAalborg18.9.11
800 m  [5]
2:11.60
i
PB SkiveSkive5.2.11
2:18.72
i
SkiveSkive5.3.11
2:04.13
PB LyngbyLyngby4.6.11
2:03.62
PB Stockholm, SWEStockholm, SWE30.7.11
2:05.90
OdenseOdense27.8.11
1000 m  [1]
2:43.67
PB Stockholm, SWEStockholm, SWE29.7.11
1500 m  [5]
4:45.57
i
PB AarhusAarhus22.1.11
4:37.95
i
PB SkiveSkive5.3.11
4:24.50
PB LyngbyLyngby4.6.11
4:16.16
PB OdenseOdense27.8.11
4:24.39
HelsingørHelsingør11.9.11
3000 m  [2]
9:54.42
i
PB SkiveSkive9.12.10
9:27.4h
PB Berlin, GERBerlin, GER11.6.11
Højdespring  [5]
1.35
i
SB DybvadDybvad1.1.11
1.50
i
PB AarhusAarhus8.1.11
1.42
i
SæbySæby13.2.11
1.50
SB AalborgAalborg28.4.11
1.55
SB AalborgAalborg18.9.11
Længdespring  [2]
4.73
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12.10
Uregelmæssighed: Unknown irregularity
4.24
i
SæbySæby13.2.11
Kuglestød 4.0 kg  [1]
8.57
PB AalborgAalborg18.9.11
Diskoskast 1.0 kg  [2]
21.60
PB AalborgAalborg28.4.11
20.57
AalborgAalborg18.9.11
Spydkast 600 gram  [2]
27.79
PB AalborgAalborg28.4.11
25.24
HerningHerning7.5.11

2010

50 m  [1]
7.24
i
PB AarhusAarhus9.1.10
60 m  [13]
8.44
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE21.11.09
8.42
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE21.11.09
8.44
i
Göteborg, SWEGöteborg, SWE22.11.09
8.42
i
=PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE22.11.09
8.43
i
Göteborg, SWEGöteborg, SWE6.12.09
8.40
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE6.12.09
8.48
i
AarhusAarhus9.1.10
8.36
i
PB AarhusAarhus24.1.10
8.28
i
PB AarhusAarhus24.1.10
8.32
i
PB AarhusAarhus24.1.10
8.48
i
AarhusAarhus27.2.10
8.33
i
AarhusAarhus27.2.10
8.49
i
AarhusAarhus27.2.10
80 m  [2]
10.87
PB AabenraaAabenraa24.5.10-0.6
10.81
PB HerningHerning28.8.10
200 m  [8]
27.68
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE21.11.09
27.68
i
=PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE22.11.09
27.51
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE6.12.09
27.10
PB HerningHerning29.5.100.0
26.98
PB Sävedalen, SWESävedalen, SWE5.6.10+0.3
26.69
PB AalborgAalborg19.6.10-1.3
26.10
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10+0.5
24.2h
VejleVejle21.8.10-2.6
600 m  [8]
2:20.52
PB AalborgAalborg4.5.10
1:39.71
PB AabenraaAabenraa24.5.10
1:42.82
SæbySæby1.6.10
1:35.07
PB Sävedalen, SWESävedalen, SWE5.6.10
1:40.03
AalborgAalborg19.6.10
1:38.28
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE6.8.10
1:33.29
PB AalborgAalborg17.8.10
1:31.8h
PB AalborgAalborg7.9.10
800 m  [5]
2:17.39
i
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE6.12.09
2:29.45
i
AarhusAarhus24.1.10
2:32.54
i
AarhusAarhus27.2.10
2:18.45
PB HerningHerning29.5.10
2:20.23
HerningHerning28.8.10
1000 m  [4]
2:52.26
PB AalborgAalborg11.5.10
3:05.93
AalborgAalborg19.6.10
3:11.36
VejleVejle21.8.10
2:59.32
HerningHerning25.9.10
1500 m  [2]
4:41.27
PB Sävedalen, SWESävedalen, SWE5.6.10
4:37.09
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.10
Højdespring  [7]
1.40
i
PB AarhusAarhus9.1.10
1.45
i
PB AarhusAarhus24.1.10
1.40
i
AarhusAarhus27.2.10
1.51
PB SæbySæby1.6.10
1.42
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE6.8.10
1.50
AalborgAalborg19.9.10
1.59
PB HerningHerning25.9.10
Længdespring  [2]
5.03
PB VejleVejle21.8.100.0
4.77
AalborgAalborg19.9.10
Kuglestød 3.0 kg  [4]
7.99
i
PB ÅrhusÅrhus27.2.10
8.34
PB AabenraaAabenraa24.5.10
8.41
PB HerningHerning28.8.10
8.45
PB AalborgAalborg19.9.10
Diskoskast 0.75 kg  [1]
19.68
PB AalborgAalborg7.9.10
Spydkast 400 gram  [6]
29.66
PB AabenraaAabenraa24.5.10
29.95
PB HerningHerning29.5.10
30.46
PB SæbySæby1.6.10
30.95
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE5.6.10
27.29
AalborgAalborg19.6.10
28.76
HerningHerning28.8.10

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde6.78   Aarhus27.12.11
60 m
Inde7.03   København18.12.2149 
100 m
Ude10.73   København10.9.16+0.945 
200 m
Ude20.64   Aalborg26.6.22+0.1
Inde20.97   DR DR22 DUR-22Fayetteville, AR22.2.19
400 m
Ude45.50   =DRMünchen, GER15.8.22
Inde45.67   DRBeograd, SRB19.3.22
800 m
Ude1:49.39   Odense27.6.2123 
Inde1:49.08   Randers6.2.21
1000 m
Ude2:43.67   Stockholm, SWE29.7.11
1500 m
Ude4:16.16   Odense27.8.11
Inde4:21.54   Skive3.3.12
3000 m
Ude9:27.4h   Berlin, GER11.6.11
Inde9:54.42   Skive9.12.10
Højdespring
Ude1.59   Herning25.9.10
Inde1.65   Aarhus7.1.12
Længdespring
Ude5.03   Vejle21.8.100.0
Inde4.73   Göteborg/FH, SWE4.12.10
4 x 400 m stafet
Ude3:18.79   Aarhus5.9.21
Ude3:21.91   Aarhus6.9.20

80 m
Ude10.81   Herning28.8.10
150 m
Ude15.93   Aarhus15.6.20+2.0
300 m
Ude33.87   Tårnby8.5.16
Inde32.80   Clemson, SC6.1.18
600 m
Ude1:31.8h   Aalborg7.9.1011 
Inde1:17.79   Randers16.1.21
300 m hæk 76.2 cm
Ude41.41   Århus13.6.12
Kuglestød 4.0 kg
Ude8.57   Aalborg18.9.11
Kuglestød 3.0 kg
Ude8.45   Aalborg19.9.10
Inde7.99   Århus27.2.10
Diskoskast 0.75 kg
Ude19.68   Aalborg7.9.10
Diskoskast 1.0 kg
Ude25.35   Rendsburg, GER25.7.12
Spydkast 400 gram
Ude30.95   Göteborg, SWE5.6.10
Spydkast 600 gram
Ude36.45   Rendsburg, GER25.7.12
4 x 400 m stafet
Inde3:01.43   College Station, TX10.3.18

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 365
Per disciplin:
50 m:3
60 m:36
80 m:2
100 m:19
150 m:2
200 m:55
300 m:11
400 m:119
600 m:9
800 m:29
1000 m:5
1500 m:9
3000 m:2
300 m hæk 76.2 cm:4
Højdespring:15
Længdespring:4
Kuglestød 4.0 kg:1
Kuglestød 3.0 kg:4
Diskoskast 0.75 kg:1
Diskoskast 1.0 kg:3
Spydkast 400 gram:6
Spydkast 600 gram:3
4 x 200 m stafet:2
4 x 400 m stafet:20
4 x 400 m stafet mix:1

Danske mesterskaber

Ude
200 m
DM 2016 2
21.33 1
h2
21.50
DM 2022 2
20.64 1
h1
21.01
400 m
DM 2016 1
47.00
DM 2021 2
47.57
DM 2022 1
46.27
800 m
DM 2021 1
1:49.39
4 x 400 m stafet
DM 2020 2
3:21.91
DM 2021 2
3:18.79
Inde
400 m
DMi 2015 2
48.16
DMi 2016 1
47.52
DMi 2017 1
46.83
DMi 2022 1
46.46
800 m
DMi 2021 1
1:49.77

Ungdom
200 m
iDMU 2016 1
19
21.71

Internationale stævner

Ude
400 m
EM-Hold Div 1 2017
1
h2
46.37
DNF
EM 2022
s3
DNS 1
h3
45.50
VM 2022
5
h2
46.27
800 m
EM-Hold Div 2 2021 3
1:49.72
Inde
400 m
iEM 2015
5
h3
48.44
iEM 2017 4
46.33 2
s1
46.60 1
h5
46.65
iVM 2022 4
45.67 2
s1
46.30 2
h3
46.58

Ude
400 m
EYOF 2013 2
16
48.37 1
16
h1
48.92
VM U20 2014
5
19
h7
48.13
YOG 2014 5
17
47.29 2
17
h1
47.27
EM U20 2015 1
19
46.48 1
19
s2
46.49 1
19
h2
46.87
EM U23 2017 3
22
46.08 2
22
s2
45.85 1
22
h3
47.19
EM U23 2019
5
22
s1
47.17 7
22
h4
47.78