Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Frederik Schou-Nielsen

Født: 5 februar 1996

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  2 DM‐guld
  •  2 DM‐sølv
  •  1 DM‐bronze
  •  1 IDM‐sølv
  •  2 IDM‐bronze

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

100 m  [13]
10.61
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22-0.1
10.87
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22-1.4
10.26
w
Vári, GREVári, GRE2.6.22+3.0
10.72
Bergen, NORBergen, NOR8.6.22-2.2
10.39
SB HvidovreHvidovre11.6.22-0.3
10.24
=PB HvidovreHvidovre11.6.22+1.6
10.41
CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22-0.5
10.28
w
CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22+2.1
10.30
Kuortane, FINKuortane, FIN18.6.22+1.8
10.28
w
Kuortane, FINKuortane, FIN18.6.22+2.2
10.53
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22+0.3
10.39
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22-0.1
10.34
EMMünchen, GEREM, München, GER15.8.22+0.1
4 x 100 m stafet  [3]
39.61
SB Vári, GREVári, GRE2.6.22
 Denmark
Simon Hansen, Frederik Schou-Nielsen
Tobias Gorgone Larsen, Emil Mader Kjær
39.26
SB BauhausStockholm/S, SWEBauhaus, Stockholm/S, SWE30.6.22
 Denmark
Simon Hansen, Frederik Schou-Nielsen
Tobias Gorgone Larsen, Rasmus Thornbjerg Klausen
DNF
VMEugene, ORVM, Eugene, OR22.7.22
 Denmark
Simon Hansen, Frederik Schou-Nielsen
Tobias Gorgone Larsen, Kojo Musah

2021

60 m  [6]
6.88
i
SB RandersRanders16.1.21
6.99
i
RandersRanders16.1.21
6.92
i
KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
6.87
i
SB KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
6.89
i
DMiRandersDMi, Randers20.2.21
6.84
i
SB DMiRandersDMi, Randers20.2.21
100 m  [18]
10.64
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+1.4
10.52
SB GreveGreve23.5.21+1.3
10.61
GreveGreve23.5.21+0.7
10.36
PB GreveGreve30.5.21+1.3
10.34
w
GreveGreve30.5.21+2.6
10.57
Skara, SWESkara, SWE6.6.21-1.8
10.58
Skara, SWESkara, SWE6.6.21-0.8
10.36
=PB KøbenhavnKøbenhavn8.6.21+0.8
10.44
KøbenhavnKøbenhavn8.6.21+0.2
10.55
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL18.6.21-2.7
10.55
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL19.6.21-2.7
10.36
=PB DMOdenseDM, Odense26.6.21+1.1
10.24
PB DMOdenseDM, Odense26.6.21+0.9
10.54
FrederiksbergFrederiksberg24.8.21+0.1
10.34
AarhusAarhus5.9.21-0.5
10.46
Belfast, GBRBelfast, GBR11.9.21+0.1
10.36
Belfast, GBRBelfast, GBR11.9.21+1.0
10.52
Bergen, NORBergen, NOR18.9.21-1.8
150 m  [2]
15.94
w
KøbenhavnKøbenhavn15.8.21+2.4
15.55
PB (10)KøbenhavnKøbenhavn15.8.21+1.6
200 m  [2]
21.16
PB FrederiksbergFrederiksberg24.8.21-0.4
21.09
PB Bergen, NORBergen, NOR18.9.21-1.0
4 x 100 m stafet  [5]
39.06
DR PB WorldRChorzów, POLWorldR, Chorzów, POL1.5.21
 Denmark
Simon Hansen, Tazana Kamanga-Dyrbak
Kojo Musah, Frederik Schou-Nielsen
39.56
WorldRChorzów, POLWorldR, Chorzów, POL2.5.21
 Denmark
Simon Hansen, Tazana Kamanga-Dyrbak
Kojo Musah, Frederik Schou-Nielsen
39.40
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL19.6.21
 Denmark
Simon Hansen, Frederik Schou-Nielsen
Kojo Musah, Emil Mader Kjær
38.16
DR PB OLTokyo, JPNOL, Tokyo, JPN5.8.21
 Denmark
Simon Hansen, Tazana Kamanga-Dyrbak
Kojo Musah, Frederik Schou-Nielsen
40.31
PB AarhusAarhus5.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Jacob Hvorup, Frederik Schou-Nielsen
Tobias Gorgone Larsen, Tazana Kamanga-Dyrbak

2020

50 m  [2]
6.06
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
6.03
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
60 m  [7]
6.97
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
6.88
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
6.96
i
Reykjavik, ISLReykjavik, ISL2.2.20
6.93
i
Reykjavik, ISLReykjavik, ISL2.2.20
6.91
i
v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
7.02
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
6.92
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
100 m  [12]
10.79
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.200.0
10.80
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+0.2
10.83
TårnbyTårnby11.7.20+1.9
10.66
SB TårnbyTårnby11.7.20+0.5
10.86
KøbenhavnKøbenhavn27.7.20-2.7
10.69
HvidovreHvidovre1.8.20+0.9
10.55
SB HvidovreHvidovre1.8.20+1.0
10.59
AarhusAarhus8.8.20+0.6
10.73
DMKøbenhavnDM, København15.8.20+1.7
10.60
DMKøbenhavnDM, København15.8.20+1.1
10.58
FrederiksbergFrederiksberg25.8.20+1.8
10.64
AarhusAarhus6.9.20-1.3
4 x 100 m stafet  [1]
40.36
DUR PB AarhusAarhus6.9.20
 Sparta Atletik og Løb
Sebastian Ree Pedersen, Frederik Schou-Nielsen
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak
4 x 200 m stafet  [1]
1:28.25
i
SB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 Sparta Atletik og Løb
Frederik Schou-Nielsen, Festus Asante
Sebastian Ree Pedersen, Gustav Lundholm Nielsen

2019

60 m  [9]
6.87
i
=PB Växjö, SWEVäxjö, SWE19.1.19
6.87
i
=PB Växjö, SWEVäxjö, SWE19.1.19
6.93
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
6.91
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.19
6.82
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.19
6.87
i
FolksamSätra, SWEFolksam, Sätra, SWE4.2.19
6.88
i
FolksamSätra, SWEFolksam, Sätra, SWE4.2.19
6.89
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
7.10
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
100 m  [13]
10.77
SB BagsværdBagsværd18.5.19-2.3
10.52
SB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP25.5.19+2.0
10.44
w
Skara, SWESkara, SWE6.6.19+2.2
10.46
PB Skara, SWESkara, SWE6.6.19+1.1
10.73
KøbenhavnKøbenhavn18.6.19-1.8
10.62
KøbenhavnKøbenhavn18.6.19-1.0
10.65
EGMinsk, BLREG, Minsk, BLR25.6.19+0.5
10.65
WUGNapoli, ITAWUG, Napoli, ITA8.7.19-0.2
10.67
WUGNapoli, ITAWUG, Napoli, ITA9.7.19-0.2
11.02
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-2.4
11.00
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-2.7
10.84
EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO10.8.19-2.6
10.77
Meet ParisParis, FRAMeet Paris, Paris, FRA24.8.19-1.1
150 m  [2]
16.38
SB KøbenhavnKøbenhavn18.8.19+0.4
16.09
SB KøbenhavnKøbenhavn18.8.19-0.6
200 m  [1]
22.06
SB OdenseOdense7.9.19-0.8
4 x 100 m stafet  [4]
DQ
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP25.5.19
 Sparta Atletik og Løb
Festus Asante, Frederik Schou-Nielsen
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak
40.98
SB Oslo, NOROslo, NOR4.6.19
 Denmark
Andreas Trajkovski, Frederik Schou-Nielsen
Tazana Kamanga-Dyrbak, Albert Ranning
40.29
EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO10.8.19
 Denmark
Tazana Kamanga-Dyrbak, Frederik Schou-Nielsen
Simon Hansen, Albert Ranning
39.61
DR PB Meet ParisParis, FRAMeet Paris, Paris, FRA24.8.19
 Denmark
Andreas Trajkovski, Frederik Schou-Nielsen
Tazana Kamanga-Dyrbak, Kojo Musah

2018

60 m  [4]
6.90
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
6.87
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
6.96
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
6.89
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
100 m  [8]
10.79
SB ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR26.5.18-0.5
10.68
SB AarhusAarhus5.6.18+0.2
10.68
=SB Genève, SUIGenève, SUI9.6.180.0
10.68
=SB KøbenhavnKøbenhavn2.8.18-0.5
11.05
DMOdenseDM, Odense25.8.18+0.4
10.56
SB DMOdenseDM, Odense25.8.18+1.1
10.75
AalborgAalborg1.9.18-0.5
10.85
w
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18+2.2
150 m  [2]
15.83
PB (27)KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.9
16.42
KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.5
200 m  [1]
22.26
SB AalborgAalborg2.9.18-1.0
4 x 100 m stafet  [4]
40.97
SB ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR26.5.18
 Sparta Atletik og Løb
Andreas Trajkovski, Sebastian Ree Pedersen
Tobias Gorgone Larsen, Frederik Schou-Nielsen
40.24
SB Regensburg, GERRegensburg, GER3.6.18
 Denmark
Frederik Schou-Nielsen, Kojo Musah
Steffen Udengaard Knudsen, Festus Asante
41.09
Genève, SUIGenève, SUI9.6.18
 Denmark
Festus Asante, Kojo Musah
Steffen Udengaard Knudsen, Frederik Schou-Nielsen
40.04
SB Sollentuna, SWESollentuna, SWE28.6.18
 Denmark
Festus Asante, Kojo Musah
Steffen Udengaard Knudsen, Frederik Schou-Nielsen

2017

60 m  [12]
6.94
i
SB Lund, SWELund, SWE14.1.17
7.00
i
Lund, SWELund, SWE14.1.17
6.98
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.04
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
6.90
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2.17
6.91
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2.17
6.94
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.17
6.99
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.17
6.92
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
6.88
i
SB DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
6.93
i
iDMUSkiveiDMU, Skive25.2.17
6.88
i
=SB iDMUSkiveiDMU, Skive25.2.17
100 m  [20]
10.88
SB TårnbyTårnby16.5.17-0.2
10.62
w
IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL27.5.17+2.4
10.69
PB IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL27.5.17-0.6
11.18
FrederiksbergFrederiksberg3.6.17-0.6
10.65
PB Skara, SWESkara, SWE6.6.17+1.7
10.44
w
Skara, SWESkara, SWE6.6.17+2.2
10.66
HvidovreHvidovre10.6.17+1.4
10.59
PB HvidovreHvidovre10.6.17+0.7
10.62
KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+0.4
10.50
PB KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+0.2
10.75
KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+0.6
10.91
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN23.6.17-0.5
10.94
FolksamSollentuna, SWEFolksam, Sollentuna, SWE29.6.17-0.5
10.67
EM U23Bydgoszcz, POLEM U23, Bydgoszcz, POL13.7.17+0.5
10.58
w
Manchester, GBRManchester, GBR16.8.17+2.5
10.68
DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8.17+0.3
10.60
DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8.17+0.2
10.70
DMAalborgDM, Aalborg2.9.17-0.3
10.57
DMAalborgDM, Aalborg2.9.17-0.1
10.85
OdenseOdense9.9.17-1.1
150 m  [2]
15.96
PB (42)KøbenhavnKøbenhavn20.8.17+0.6
16.66
w
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17+2.3
200 m  [3]
22.38
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2.17
22.77
i
SkiveSkive26.2.17
21.52
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre27.8.17+1.6
4 x 100 m stafet  [2]
DNF
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN24.6.17
 Denmark
Steffen Udengaard Knudsen, Frederik Schou-Nielsen
Kojo Musah, Nicolai Trock Hartling
40.12
DR22 SB EM U23Bydgoszcz, POLEM U23, Bydgoszcz, POL16.7.17
 Denmark
Sebastian Ree Pedersen, Frederik Schou-Nielsen
Kojo Musah, Kristoffer Hari

2016

60 m  [13]
7.00
i
SB Lund, SWELund, SWE16.1.16
7.07
i
SB Lund, SWELund, SWE16.1.16
7.00
i
=SB Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1.16
7.03
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1.16
6.97
i
=PB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE30.1.16
6.91
i
PB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE30.1.16
6.92
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
6.92
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
6.92
i
v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2.16
6.95
i
DMiSkiveDMi, Skive28.2.16
6.87
i
PB DMiSkiveDMi, Skive28.2.16
6.98
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.16
6.87
i
=PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.16
100 m  [17]
10.73
PB BallerupBallerup18.5.16+1.4
10.63
w
BallerupBallerup18.5.16+2.6
10.91
DT AalborgDT , Aalborg21.5.16-0.2
10.85
ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR28.5.16-0.4
10.77
HvidovreHvidovre11.6.16-0.1
10.51
w
HvidovreHvidovre11.6.16+2.1
10.46
w
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16+2.6
10.46
w
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16+2.3
10.79
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.16+0.1
10.79
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.16-0.7
10.97
TårnbyTårnby11.8.16-0.8
10.65
w
NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN20.8.16+3.4
11.04
DMAarhusDM, Aarhus27.8.16-2.1
11.12
DMAarhusDM, Aarhus27.8.16-0.5
11.25
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+0.4
10.74
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+0.6
10.83
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16+0.9
200 m  [8]
22.35
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1.16
22.24
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
22.76
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
22.06
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.16
22.25
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR29.5.16-0.4
21.88
SB HvidovreHvidovre11.6.16-0.1
21.85
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7.16+1.2
22.77
TårnbyTårnby11.8.16-0.4
4 x 100 m stafet  [1]
41.36
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR28.5.16
 Sparta Atletik og Løb
Benjamin Gabrielsen, Frederik Schou-Nielsen
Emil Strøm, Morten Jensen

2015

60 m  [10]
7.07
i
PB Lund, SWELund, SWE17.1.15
6.97
i
PB Lund, SWELund, SWE17.1.15
7.01
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1.15
7.04
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1.15
7.23
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
7.14
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
7.05
i
SkiveSkive21.2.15
7.10
i
SkiveSkive21.2.15
7.10
i
SkiveSkive7.3.15
7.26
i
SkiveSkive7.3.15
100 m  [12]
10.97
SB KøbenhavnKøbenhavn31.5.15-0.1
10.92
SB FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+1.6
10.77
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+5.7
10.96
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+2.7
10.93
HvidovreHvidovre13.6.150.0
10.78
w
BallerupBallerup20.6.15+2.7
10.83
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7.15+2.2
10.82
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7.15+0.8
10.84
DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8.15+1.0
10.74
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8.15+1.1
10.69
w
NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN29.8.15+2.8
10.96
SkiveSkive12.9.15-0.9
200 m  [6]
23.56
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1.15
22.72
i
SB SkiveSkive21.2.15
22.65
i
PB SkiveSkive21.2.15
22.59
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+3.7
21.70
w
HvidovreHvidovre14.6.15+4.1
22.14
SB NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN30.8.15+2.0

2014

100 m  [21]
10.79
w
TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby3.5.14+3.3
10.91
SB TårnbyTårnby3.5.14+0.5
10.91
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE17.5.14+4.4
10.99
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE17.5.14+3.3
11.15
ECCC-BAmsterdam, NEDECCC-B, Amsterdam, NED24.5.14-0.2
10.89
w
AabenraaAabenraa31.5.14+2.1
10.91
=SB RandersRanders7.6.14+0.3
11.11
RandersRanders7.6.14+1.2
11.03
HvidovreHvidovre14.6.14+0.5
11.10
HvidovreHvidovre14.6.14-1.3
11.23
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14-0.4
11.17
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14-1.0
11.23
KøbenhavnKøbenhavn26.7.14-2.3
11.43
OdenseOdense2.8.14-2.3
11.11
KøbenhavnKøbenhavn6.8.140.0
10.93
KøbenhavnKøbenhavn12.8.14+0.7
10.98
Kristiansand, NORKristiansand, NOR16.8.14+1.5
11.05
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-0.5
11.14
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14+0.6
11.10
AabenraaAabenraa6.9.14-0.3
10.93
AalborgAalborg13.9.14-0.1
200 m  [8]
22.28
SB TårnbyTårnby3.5.14+1.7
23.16
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE17.5.14+2.8
22.34
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE17.5.14+3.7
22.43
HvidovreHvidovre14.6.140.0
22.49
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+1.4
22.50
OdenseOdense2.8.14+1.6
22.41
OdenseOdense2.8.14+1.2
22.66
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-1.8
4 x 100 m stafet  [3]
41.69
SB ECCC-BAmsterdam, NEDECCC-B, Amsterdam, NED24.5.14
 Sparta Atletik og Løb
Benjamin Gabrielsen, Emil Strøm
Mike Kalisz, Frederik Schou-Nielsen
40.44
SB EM-Hold Div 2Rīga, LATEM-Hold Div 2, Rīga, LAT21.6.14
 Denmark
Festus Asante, Morten Dalgaard Madsen
Mike Kalisz, Frederik Schou-Nielsen
41.63
NMKøbenhavnNM, København26.7.14
 Denmark
Festus Asante, Emil Strøm
Jonas Lund, Frederik Schou-Nielsen

2013

60 m  [8]
7.26
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
7.35
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
7.26
i
=PB KøbenhavnKøbenhavn13.2.13
7.36
i
KøbenhavnKøbenhavn13.2.13
7.38
i
HelsingørHelsingør23.2.13
7.36
i
HelsingørHelsingør23.2.13
7.19
i
SkiveSkive9.3.13
7.12
i
PB SkiveSkive9.3.13
100 m  [27]
11.57
TårnbyTårnby4.5.13-3.2
11.25
PB TårnbyTårnby4.5.13-0.5
11.34
GreveGreve9.5.13
11.09
PB BagsværdBagsværd16.5.13-0.6
11.21
HelsingørHelsingør18.5.13-1.3
11.20
HelsingørHelsingør18.5.13-2.0
10.97
PB HelsingørHelsingør8.6.13-0.7
11.07
PB HelsingørHelsingør8.6.13+0.2
10.92
PB KøbenhavnKøbenhavn20.6.13+1.3
10.90
PB EM-Hold Div 2Kaunas, LTUEM-Hold Div 2, Kaunas, LTU22.6.13+0.3
11.01
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13-0.4
11.22
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13-1.0
10.93
VM U18Donetsk, UKRVM U18, Donetsk, UKR10.7.13+0.5
11.03
AalborgAalborg27.7.13+0.1
11.04
AalborgAalborg27.7.13+0.2
10.79
PB (54)CoAGKøbenhavnCoAG, København1.8.13+0.2
10.88
KøbenhavnKøbenhavn1.8.13+0.9
11.03
Mölndal, SWEMölndal, SWE3.8.13+0.1
10.92
HvidovreHvidovre10.8.13+0.8
11.00
w
HvidovreHvidovre10.8.13+2.7
11.18
KøbenhavnKøbenhavn24.8.130.0
11.27
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-1.1
11.60
AarhusAarhus31.8.13-3.6
10.91
AarhusAarhus31.8.13-2.6
11.23
KøbenhavnKøbenhavn7.9.13-1.2
10.86
KøbenhavnKøbenhavn14.9.13+0.6
10.80
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR21.9.13+1.0
200 m  [11]
22.16
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13+0.7
22.46
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13+1.5
22.34
VM U18Donetsk, UKRVM U18, Donetsk, UKR12.7.13-0.6
22.44
AalborgAalborg27.7.130.0
22.39
Mölndal, SWEMölndal, SWE3.8.130.0
22.48
HvidovreHvidovre10.8.13+1.3
22.69
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-2.9
22.40
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-2.0
22.03
PB AarhusAarhus31.8.13-1.0
22.52
KøbenhavnKøbenhavn7.9.13-2.4
21.79
PB (74)ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR21.9.13+0.2
4 x 100 m stafet  [3]
41.25
SB EM-Hold Div 2Kaunas, LTUEM-Hold Div 2, Kaunas, LTU22.6.13
 Denmark
Frederik Schou-Nielsen, Andreas Martinsen
Kasper Olsen, Morten Jensen
40.86
SB NMEspoo, FINNM, Espoo, FIN17.8.13
 Denmark
Kristoffer Hari, Morten Dalgaard Madsen
Festus Asante, Frederik Schou-Nielsen
DNF
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR21.9.13
 Sparta Atletik og Løb
Sebastian Ree Pedersen, Massin Ait Bouziad
Benjamin Gabrielsen, Frederik Schou-Nielsen

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde6.03   København4.1.20
60 m
Inde6.82   Göteborg/FH, SWE2.2.1917 
100 m
Ude10.24   Odense26.6.21+0.9
200 m
Ude21.09   Bergen, NOR18.9.21-1.013 
Inde22.06   Skive5.3.1628 
4 x 100 m stafet
Ude40.31   Aarhus5.9.21
Ude38.16   DRTokyo, JPN5.8.21

150 m
Ude15.55   København15.8.21+1.6

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 307
Per disciplin:
50 m:2
60 m:69
100 m:161
150 m:8
200 m:40
4 x 100 m stafet:26
4 x 200 m stafet:1

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2016 7
11.12 2
h1
11.04
DM 2017 2
10.57 1
h3
10.70
DM 2018 1
10.56 2
h2
11.05
DM 2019 1
11.00 1
h1
11.02
DM 2020 3
10.60 1
h2
10.73
DM 2021 4
10.24 1
h3
10.36
DM 2022 2
10.39 1
h1
10.53
4 x 100 m stafet
DM 2020 2
40.36
DM 2021 2
40.31
Inde
60 m
DMi 2016 2
6.87 1
h3
6.95
DMi 2017 3
6.88 1
h2
6.92
DMi 2018 4
6.89 1
h1
6.96
DMi 2019 7
7.10 1
h4
6.89
DMi 2020 4
6.92 1
h2
7.02
DMi 2021 3
6.84 2
h1
6.89
4 x 200 m stafet
DMi 2020 1
1:28.25

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2015 2
19
10.74 1
19
h2
10.84
DMU 2017 2
22
10.60 2
22
h2
10.68
200 m
DMU 2017 2
22
21.52
Inde
60 m
iDMU 2016 2
22
6.87 1
22
h3
6.98
iDMU 2017 2
22
6.88 1
22
h1
6.93
200 m
iDMU 2016 1
22
22.06

Internationale stævner

Ude
100 m
EM-Hold Div 2 2013 8
10.90
EM-Hold Div 1 2017
5
h2
10.91
EM-Hold Div 2 2019 4
10.84
EM-Hold Div 2 2021 1
r2
10.55 1
r2
10.55
EM 2022
5
h3
10.34
4 x 100 m stafet
EM-Hold Div 2 2013 6
41.25
EM-Hold Div 2 2014 3
40.44
EM-Hold Div 1 2017
B
DNF
EM-Hold Div 2 2019 3
B
40.29
EM-Hold Div 2 2021 1
39.40
OL 2021
7
h2
38.16
VM 2022
h2
DNF

100 m
VM U18 2013
4
17
h11
10.93
EM U23 2017
5
22
h3
10.67
200 m
VM U18 2013
4
17
h8
22.34
4 x 100 m stafet
EM U23 2017
5
22
h2
40.12