Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Sebastian Ree Pedersen

Født: 13 juli 1997

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  3 DM‐guld
  •  3 DM‐sølv
  •  1 DM‐bronze
  •  5 IDM‐guld
  •  1 IDM‐sølv
  •  1 IDM‐bronze

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

100 m  [2]
11.23
SB GreveGreve6.8.22+0.3
11.13
w
GreveGreve6.8.22+2.6
Længdespring  [10]
7.64
i
SB OdenseOdense5.2.22
 
7.47 SBX7.64 SB7.28X
7.54
i
v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE13.2.22
 
7.457.367.477.447.437.54
7.76
i
SB (80)Kalmar, SWEKalmar, SWE19.2.22
 
7.64 =SB7.76 SB7.617.76 =SB7.737.64
7.66
i
DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
 
X7.667.477.54
7.61
SB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22+0.1
 
7.39 SB
 0.0
7.40 SB
 +0.8
7.61 SB
 +0.1
7.32
 0.0
XX
7.44
VenizHaniá, GREVeniz, Haniá, GRE29.5.22+0.5
7.56
w
VenizHaniá, GREVeniz, Haniá, GRE29.5.22+2.1
 
7.44
 +0.5
7.35
 +1.7
7.56
 +2.1
X7.28
 +1.5
7.67
SB Genève, SUIGenève, SUI11.6.22+0.7
 
7.42
 +1.5
7.52
 +1.8
7.66 SB
 +0.8
7.67 SB
 +0.7
X
 +1.5
7.40
 +1.1
7.61
CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22-0.3
 
7.35
 0.0
X7.61
 -0.3
X7.45
 +1.3
7.09
 -0.7
7.25
Kuortane, FINKuortane, FIN18.6.22+1.1
7.31
w
Kuortane, FINKuortane, FIN18.6.22+2.4
 
6.71
 +0.2
7.25
 +1.1
7.31
 +2.4
7.06
 -0.3
X
 +0.7
7.24
 +0.8
7.23
DMAalborgDM, Aalborg24.6.22-3.4
 
6.97
 -3.4
7.20
 -1.7
7.07
 -1.5
6.94
 -2.0
7.23
 -3.4
7.23
 -1.1

2021

50 m  [1]
5.95
i
PB (4)AarhusAarhus30.12.20
60 m  [3]
6.94
i
PB AarhusAarhus30.12.20
6.96
i
AarhusAarhus30.12.20
6.96
i
KøbenhavnKøbenhavn13.2.21
Længdespring  [13]
7.56
i
SB AarhusAarhus23.1.21
 
7.14 SB7.30 SB7.56 SB7.357.31
7.83
i
PB AarhusAarhus6.2.21
 
7.557.72 PB7.657.83 PB7.817.69
7.77
i
DMiAarhusDMi, Aarhus21.2.21
 
7.59X7.777.557.477.50
7.97
i
PB (22)AarhusAarhus23.2.21
 
7.97 PB7.947.777.707.73
7.82
PB KøbenhavnKøbenhavn29.5.21+0.3
8.01
w
KøbenhavnKøbenhavn29.5.21+2.1
 
7.82 =PB
 +0.3
X
 0.0
X
 0.0
7.91
 +2.2
X
 0.0
8.01
 +2.1
7.63
FBKGHengelo, NEDFBKG, Hengelo, NED6.6.21+1.8
 
7.63
 +1.8
X
 +0.9
X
 +0.9
7.91
PB KøbenhavnKøbenhavn8.6.21-0.8
8.06
w
KøbenhavnKøbenhavn8.6.21+3.8
 
8.06
 +3.8
X
 0.0
X
 0.0
7.83 SB
 +1.4
7.79
 -1.6
7.91 =PB
 -0.8
7.87
Genève, SUIGenève, SUI12.6.21-0.3
 
7.71
 -0.6
7.87
 -0.3

 -0.1
7.63
 +0.4
7.70
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL19.6.21-0.3
 
7.69
 -0.2
7.70
 -0.3
7.54
 -0.3
7.67
 -1.1
7.56
DMOdenseDM, Odense27.6.21+0.6
8.01
w
DMOdenseDM, Odense27.6.21+2.8
 
8.00
 +2.2
7.50
 +1.5
7.56
 +0.6
7.86
 +2.2
8.01
 +2.8
7.98
 +2.5
7.77
Joensuu, FINJoensuu, FIN14.7.21+0.9
 
7.44
 +1.2
X
 +1.1
7.77
 +0.9
7.48
 -1.2
7.69
 +0.2
7.65
 +0.2
7.91
=PB Lapinlahti, FINLapinlahti, FIN17.7.21+1.3
 
7.63
 -0.2
7.72
 +0.7
7.79
 +0.2
7.62
 -0.2
7.91 =PB
 +1.3
X
 +0.2
7.79
RésisprintLa Chaux-de-Fonds, SUIRésisprint, La Chaux-de-Fonds, SUI14.8.21+0.6
 
7.63
 +2.2
7.69
 +2.0
7.77
 +2.0
7.57
 +1.4
7.79
 +0.6

2020

60 m  [4]
7.11
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
6.99
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
6.98
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.20
7.04
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
100 m  [8]
10.96
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.200.0
10.79
PB GreveGreve12.7.20+1.2
10.81
w
GreveGreve12.7.20+3.0
10.92
HvidovreHvidovre1.8.20+1.2
10.85
HvidovreHvidovre1.8.20+1.0
10.79
=PB DMKøbenhavnDM, København15.8.20+1.7
10.94
DMKøbenhavnDM, København15.8.20+1.1
11.02
DMKøbenhavnDM, København29.8.200.0
200 m  [1]
21.82
PB HvidovreHvidovre2.8.20+1.2
Længdespring  [12]
7.49
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
 
7.36 SB7.44 SB7.297.49 PB7.267.38
7.46
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.20
 
7.46
7.50
i
PB v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
 
7.207.267.397.50 PB7.44X
7.57
i
PB DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
 
7.36XX7.117.57 PB7.50
7.53
=SB KøbenhavnKøbenhavn27.6.20+1.4
7.60
w
KøbenhavnKøbenhavn27.6.20+4.2
 
X7.41
 +2.8
7.53 SB
 +1.4
7.60
 +4.2
7.33
 +1.3
7.44
 +0.7
7.24
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+0.3
 
7.247.127.147.20
7.58
SB TårnbyTårnby11.7.20+1.6
 
7.44
 +2.2
7.45
 +2.4
X7.58 SB
 +1.6
XX
7.60
SB KøbenhavnKøbenhavn26.7.20+1.3
 
X7.41
 +2.8
7.53
 +1.4
7.60
 +4.2
7.33
 +1.3
7.44
 +0.7
7.60
=SB AarhusAarhus8.8.200.0
 
7.37
 0.0
X
 0.0
XXX7.60 =SB
 0.0
7.72
SB DMKøbenhavnDM, København16.8.20+0.3
 
7.15
 +0.7
7.14
 -0.1
7.39
 0.0
7.38
 0.0
7.24
 +0.3
7.72 SB
 +0.3
7.41
DMKøbenhavnDM, København29.8.20+0.9
 
7.23
 -0.2
7.41
 +0.9
7.23
 0.0
7.38
AarhusAarhus6.9.20+0.1
 
7.34
 0.0
7.33
 -0.1
7.26
 +0.7
7.38
 +0.1
Tikamp  [1]
DNF
DMKøbenhavnDM, København30.8.20
11.02/0.0   7.41/+0.9         
            
4 x 100 m stafet  [1]
40.36
DUR PB AarhusAarhus6.9.20
 Sparta Atletik og Løb
Sebastian Ree Pedersen, Frederik Schou-Nielsen
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak
4 x 200 m stafet  [1]
1:28.25
i
SB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 Sparta Atletik og Løb
Frederik Schou-Nielsen, Festus Asante
Sebastian Ree Pedersen, Gustav Lundholm Nielsen

2019

60 m  [2]
7.03
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
7.05
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
100 m  [5]
11.10
SB KøbenhavnKøbenhavn13.6.19-1.5
11.09
SB DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-2.4
11.34
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-2.7
11.05
SB DMUGreveDMU, Greve24.8.190.0
10.95
SB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19+0.5
400 m  [1]
50.86
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
110 m hæk  [2]
16.03
PB DMUGreveDMU, Greve25.8.19-1.6
16.31
KøbenhavnKøbenhavn1.9.19+1.2
Højdespring  [2]
1.84
SB DMUGreveDMU, Greve25.8.19
1.94
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
Stangspring  [1]
2.90
PB KøbenhavnKøbenhavn1.9.19
Længdespring  [13]
7.23
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
7.37
i
SB FolksamSätra, SWEFolksam, Sätra, SWE4.2.19
 
7.33 SB7.15XX7.157.37 SB
7.39
i
SB v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
 
7.137.307.27X7.127.39 SB
7.20
i
DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
 
X7.207.04X
7.38
SB KøbenhavnKøbenhavn18.6.19+0.2
 
7.38 SB
 +0.2
XX7.10
 +0.6
6.83X
7.56
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19-0.1
7.65
SB EM U23Gävle, SWEEM U23, Gävle, SWE11.7.190.0
 
7.65 SBX
 +1.9
7.42
 +1.5
7.33
EM U23Gävle, SWEEM U23, Gävle, SWE12.7.19+0.2
 
7.27
 +0.7
7.33
 +0.2
7.10
 +0.2
7.51
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19+1.0
7.42
EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO10.8.19+1.5
 
7.42
 +1.5
X7.25
 +1.1
X
7.30
DMUGreveDMU, Greve25.8.19+0.6
7.29
KøbenhavnKøbenhavn31.8.19+0.7
7.24
OdenseOdense7.9.19+0.4
Kuglestød 7.26 kg  [1]
10.14
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
Diskoskast 2.0 kg  [1]
24.23
PB KøbenhavnKøbenhavn1.9.19

2018

60 m  [3]
7.03
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
7.08
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
7.14
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
100 m  [5]
10.98
SB BallerupBallerup15.5.18+1.4
10.94
SB SkiveSkive19.5.18+0.4
10.85
=PB HvidovreHvidovre9.6.18+1.9
10.98
HvidovreHvidovre9.6.18-0.4
10.98
AalborgAalborg1.9.18-0.5
200 m  [1]
22.28
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.18+1.5
Længdespring  [12]
7.30
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
7.47
i
PB DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
7.44
SB SkiveSkive19.5.18+0.5
7.48
w
SkiveSkive19.5.18+2.6
7.40
Budapest, HUNBudapest, HUN2.6.18+0.6
7.52
SB BislettOslo, NORBislett, Oslo, NOR7.6.18+1.4
 
7.24
 +3.5
7.52 SB
 +1.4
7.43
 +2.2
7.01
 +0.1
7.22
 +1.2
7.11
 +0.5
7.74
PB KøbenhavnKøbenhavn26.6.18+1.9
 
7.507.74 PBX7.137.33
7.27
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.18+0.3
7.69
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.18+3.2
7.35
NMGävle, SWENM, Gävle, SWE11.8.18+1.9
7.50
w
NMGävle, SWENM, Gävle, SWE11.8.18+3.9
 
7.50
 +3.9
X
 +2.5
7.30
 +1.4
7.35
 +1.9
7.21
 +0.5
7.22
 +1.3
7.23
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE18.8.18+1.5
7.24
w
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE18.8.18+2.1
 
7.23
 +1.5
7.17
 +0.7
7.23
 +1.8
7.13
 +3.7
7.24
 +2.1
7.20
 +1.2
7.19
w
DMOdenseDM, Odense26.8.18+2.2
 
7.177.197.17XX6.81
7.28
AalborgAalborg2.9.180.0
7.35
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18+1.9
4 x 100 m stafet  [2]
40.97
SB ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR26.5.18
 Sparta Atletik og Løb
Andreas Trajkovski, Sebastian Ree Pedersen
Tobias Gorgone Larsen, Frederik Schou-Nielsen
DNF
NMGävle, SWENM, Gävle, SWE11.8.18
 Denmark
Sebastian Ree Pedersen, Kojo Musah
Steffen Udengaard Knudsen, Albert Ranning

2017

60 m  [4]
7.13
i
PB Lund, SWELund, SWE14.1.17
7.15
i
PB Lund, SWELund, SWE14.1.17
7.14
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.18
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
100 m  [9]
11.13
SB TårnbyTårnby6.5.17+1.0
11.15
TårnbyTårnby6.5.17+1.2
11.29
TårnbyTårnby16.5.17-0.2
10.86
PB OdenseOdense21.5.17+1.8
11.15
TårnbyTårnby16.8.17-0.1
10.90
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17+1.8
10.85
w
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17+2.5
10.85
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8.17+0.6
11.00
DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8.17+0.2
200 m  [5]
22.84
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
21.69
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.17+3.1
22.33
SB TårnbyTårnby16.8.17-0.8
21.98
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre27.8.17+1.6
22.14
DMAalborgDM, Aalborg3.9.17+0.1
300 m  [1]
34.73
PB TårnbyTårnby7.5.17
Længdespring  [15]
6.99
i
SB AarhusAarhus5.2.17
7.21
i
PB v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
 
X6.787.21 PB7.137.126.94
7.25
i
PB DMiSkiveDMi, Skive18.2.17
7.23
SB IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL27.5.17+0.2
7.09
KøbenhavnKøbenhavn3.6.17+2.0
7.00
Genève, SUIGenève, SUI10.6.17+0.1
7.42
SB KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+1.2
7.23
FolksamSollentuna, SWEFolksam, Sollentuna, SWE29.6.17+1.0
7.54
w
FolksamSollentuna, SWEFolksam, Sollentuna, SWE29.6.17+2.5
 
7.23
 +2.6
7.23
 +1.0
7.03
 +2.2
7.27
 +3.1
6.93
 +1.0
7.54
 +2.5
7.53
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17+2.0
7.20
EM U23Bydgoszcz, POLEM U23, Bydgoszcz, POL13.7.17+2.0
 
7.06
 -0.5
X
 +2.2
7.20
 +2.0
6.91
KøbenhavnKøbenhavn10.8.170.0
7.02
HvidovreHvidovre27.8.170.0
7.36
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre27.8.17+2.2
7.18
DMAalborgDM, Aalborg2.9.17+0.3
6.97
OdenseOdense9.9.17-1.3
4 x 100 m stafet  [1]
40.12
DR22 SB EM U23Bydgoszcz, POLEM U23, Bydgoszcz, POL16.7.17
 Denmark
Sebastian Ree Pedersen, Frederik Schou-Nielsen
Kojo Musah, Kristoffer Hari

2016

60 m  [8]
7.22
i
PB Lund, SWELund, SWE16.1.16
7.26
i
PB Lund, SWELund, SWE16.1.16
7.17
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1.16
7.20
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1.16
7.25
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
7.16
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
7.24
i
SkiveSkive27.2.16
7.18
i
SkiveSkive5.3.16
100 m  [10]
11.03
w
BallerupBallerup18.5.16+2.6
11.18
PB TårnbyTårnby29.5.160.0
11.33
HvidovreHvidovre11.6.16-1.2
11.09
PB BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER25.6.16+0.9
11.29
TårnbyTårnby11.8.16-0.8
11.40
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-1.6
11.27
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16+1.5
11.38
AarhusAarhus27.8.16-2.1
11.15
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+1.1
11.22
BallerupBallerup24.9.16+0.3
200 m  [8]
22.77
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1.16
23.03
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
22.79
i
SkiveSkive5.3.16
22.60
PB AalborgAalborg21.5.16-0.7
22.27
PB HvidovreHvidovre11.6.16+1.3
22.20
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.160.0
22.55
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16-1.2
22.43
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR17.9.16+0.3
Højdespring  [2]
1.89
SB AalborgAalborg21.5.16
1.89
=SB KøbenhavnKøbenhavn10.9.16
Længdespring  [17]
7.07
i
PB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE31.1.16
7.00
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
7.18
i
PB (78)DMiSkiveDMi, Skive27.2.16
7.10
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.16
7.20
PB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby8.5.160.0
6.97
BallerupBallerup18.5.16+1.3
7.13
TårnbyTårnby29.5.16-0.8
6.99
HvidovreHvidovre11.6.160.0
6.90
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16-2.0
7.33
PB BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER26.6.160.0
7.51
PB (72)VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.16+1.9
7.15
NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL13.8.16+1.9
7.28
w
NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL13.8.16+2.3
 
6.71
 +2.7
X7.28
 +2.3
7.15
 +1.9
7.04
 +1.7
7.12
 +1.7
7.08
AarhusAarhus27.8.16+1.0
7.13
w
DMAarhusDM, Aarhus28.8.16+2.1
6.88
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+1.6
7.18
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR17.9.16+0.2
7.09
BallerupBallerup24.9.160.0
4 x 100 m stafet  [2]
41.45
SB BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER25.6.16
 Denmark
Peter Andersson, Sebastian Ree Pedersen
Steffen Udengaard Knudsen, Simon Hansen
42.69
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR17.9.16
 Sparta Atletik og Løb
Nicolai Lind Andersen, Gustav Lundholm Nielsen
Sebastian Ree Pedersen, Emil Frænde

2015

60 m  [6]
7.38
i
PB Lund, SWELund, SWE17.1.15
7.27
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
7.32
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
7.41
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
7.43
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
7.53
i
SkiveSkive21.2.15
100 m  [9]
11.54
SB BallerupBallerup13.5.15-0.2
11.66
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+1.6
11.45
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+5.7
11.38
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+3.8
11.34
PB HvidovreHvidovre13.6.15+0.3
11.50
=PB HvidovreHvidovre13.6.15-1.1
11.67
KoldingKolding16.6.15-1.4
11.59
AarhusAarhus8.8.15+0.6
11.14
w
HvidovreHvidovre22.8.15+2.5
200 m  [4]
23.38
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
23.84
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
22.09
w
HvidovreHvidovre13.6.15+4.1
22.64
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+2.2
300 m  [1]
37.87
PB BallerupBallerup13.5.15
Højdespring  [5]
1.89
=PB EsbjergEsbjerg17.5.15
1.84
KøbenhavnKøbenhavn31.5.15
1.80
KoldingKolding16.6.15
1.89
=PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.15
1.90
PB SkiveSkive12.9.15
Længdespring  [14]
6.55
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
6.13
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
6.58
i
SB SkiveSkive21.2.15
6.49
i
KøbenhavnKøbenhavn28.2.15
6.55
SB VejenVejen7.5.15+0.6
6.60
SB KøbenhavnKøbenhavn31.5.15-0.1
6.73
SB HvidovreHvidovre13.6.150.0
7.09
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7.15-1.8
6.65
KøbenhavnKøbenhavn5.8.150.0
6.91
w
CoAGKøbenhavnCoAG, København5.8.15+2.3
7.06
DMAarhusDM, Aarhus9.8.15+1.8
6.94
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8.15+1.9
6.98
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8.15+3.5
7.07
w
NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN29.8.15+4.6
6.95
SkiveSkive12.9.15+0.2

2014

60 m  [5]
7.53
i
PB BallerupBallerup18.1.14
7.44
i
PB BallerupBallerup18.1.14
7.46
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
7.48
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
7.50
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.14
100 m  [15]
11.55
PB KøbenhavnKøbenhavn8.5.140.0
11.75
FrederiksbergFrederiksberg17.5.14-2.0
11.58
LyngbyLyngby1.6.14+1.9
11.76
HvidovreHvidovre14.6.14-2.7
11.72
HvidovreHvidovre14.6.14-3.1
11.53
PB BallerupBallerup21.6.14+1.8
11.41
w
BallerupBallerup21.6.14+2.6
11.57
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14-0.8
11.65
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14-1.3
11.89
OdenseOdense2.8.14-1.6
11.59
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+0.9
11.41
w
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+2.9
11.70
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-2.2
11.50
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-1.4
11.51
VejleVejle3.9.140.0
200 m  [7]
23.55
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
23.79
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.14
23.82
i
SkiveSkive22.2.14
22.97
PB HvidovreHvidovre14.6.14+1.1
23.22
w
BallerupBallerup21.6.14+2.6
23.00
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+2.3
23.26
OdenseOdense2.8.14+1.3
400 m  [1]
52.08
PB LyngbyLyngby1.6.14
110 m hæk 91.4 cm  [2]
16.21
SB HvidovreHvidovre14.6.14-0.9
16.19
SB BallerupBallerup21.6.14-0.9
Højdespring  [12]
1.90
i
PB BallerupBallerup18.1.14
1.85
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
1.86
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.14
1.85
i
SkiveSkive22.2.14
1.80
SB FrederiksbergFrederiksberg17.5.14
1.81
SB Maribo Maribo 9.6.14
1.87
PB HvidovreHvidovre14.6.14
1.81
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
1.75
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
1.86
VejleVejle3.9.14
1.81
AalborgAalborg13.9.14
1.89
PB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9.14
Længdespring  [17]
6.43
i
PB BallerupBallerup18.1.14
5.89
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
6.16
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.14
6.69
i
PB SkiveSkive22.2.14
6.44
i
SkiveSkive1.3.14
6.56
PB BallerupBallerup14.5.140.0
6.67
PB FrederiksbergFrederiksberg17.5.140.0
6.30
LyngbyLyngby1.6.140.0
6.31
HvidovreHvidovre14.6.14+1.2
6.62
BallerupBallerup21.6.14-0.4
6.77
w
BallerupBallerup21.6.14+4.4
6.83
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+1.0
6.90
PB OdenseOdense2.8.14+1.6
7.04
w
OdenseOdense2.8.14+4.7
6.40
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+0.1
6.85
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14+0.8
6.50
AalborgAalborg13.9.14-0.9
4 x 100 m stafet  [1]
43.81
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9.14
 Sparta Atletik og Løb
Aske Valdemar Petersen, Benjamin Gabrielsen
Massin Ait Bouziad, Sebastian Ree Pedersen
4 x 400 m stafet  [1]
3:36.86
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR20.9.14
 Sparta Atletik og Løb
Aske Valdemar Petersen, Benjamin Gabrielsen
Massin Ait Bouziad, Sebastian Ree Pedersen

2013

50 m  [2]
6.72
i
SB HvidovreHvidovre6.1.13
6.66
i
PB HvidovreHvidovre6.1.13
60 m  [7]
7.76
i
BallerupBallerup12.1.13
7.72
i
PB BallerupBallerup12.1.13
7.82
i
BallerupBallerup12.1.13
7.75
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
7.69
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
7.74
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
7.92
i
SkiveSkive9.3.13
100 m  [8]
12.12
PB BagsværdBagsværd16.5.13-0.7
11.94
w
FrederiksbergFrederiksberg8.6.13+3.6
11.92
w
FrederiksbergFrederiksberg8.6.13+2.4
11.98
PB HvidovreHvidovre10.8.13+0.8
11.89
w
HvidovreHvidovre10.8.13+3.4
11.92
PB HvidovreHvidovre17.8.13+1.3
12.40
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-1.1
12.12
AarhusAarhus31.8.13-0.7
200 m  [7]
25.09
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
25.26
i
SkiveSkive9.3.13
24.30
PB TårnbyTårnby4.5.13+1.2
24.07
w
FrederiksbergFrederiksberg4.6.13+2.4
23.61
w
FrederiksbergFrederiksberg8.6.13+2.2
24.40
HvidovreHvidovre10.8.13+1.3
24.25
PB HvidovreHvidovre17.8.13+0.6
300 m  [1]
38.82
PB BagsværdBagsværd16.5.13
110 m hæk 91.4 cm  [6]
16.44
PB TårnbyTårnby4.5.13-0.8
16.57
PB TårnbyTårnby4.5.13-1.2
16.26
PB HvidovreHvidovre15.6.130.0
16.53
KøbenhavnKøbenhavn20.6.13-0.5
16.72
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-2.8
16.06
PB AarhusAarhus31.8.13-0.6
Højdespring  [14]
1.65
i
PB BallerupBallerup12.1.13
1.70
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
1.70
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
1.72
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
1.60
i
SkiveSkive9.3.13
1.71
PB TårnbyTårnby4.5.13
1.78
PB GreveGreve9.5.13
1.73
HvidovreHvidovre11.5.13
1.74
FrederiksbergFrederiksberg8.6.13
1.73
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
1.83
PB AarhusAarhus31.8.13
1.73
KøbenhavnKøbenhavn7.9.13
1.81
KøbenhavnKøbenhavn14.9.13
1.85
PB ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR21.9.13
Længdespring  [10]
5.77
i
PB HvidovreHvidovre6.1.13
5.89
i
PB BallerupBallerup12.1.13
5.34
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
5.80
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
5.81
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
5.51
i
SkiveSkive9.3.13
5.95
PB TårnbyTårnby4.5.130.0
6.27
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13+2.0
6.05
AarhusAarhus31.8.13+1.5
6.13
KøbenhavnKøbenhavn14.9.130.0
4 x 100 m stafet  [1]
DNF
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR21.9.13
 Sparta Atletik og Løb
Sebastian Ree Pedersen, Massin Ait Bouziad
Benjamin Gabrielsen, Frederik Schou-Nielsen

2012

60 m  [6]
8.20
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
8.20
i
=PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
8.30
i
KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
8.16
i
PB BallerupBallerup21.1.12
8.37
i
BallerupBallerup21.1.12
8.16
i
=PB Malmö, SWEMalmö, SWE4.2.12
100 m  [9]
12.72
PB HelsingørHelsingør26.5.12-1.3
12.79
SB HelsingørHelsingør26.5.12+0.1
12.78
w
FrederiksbergFrederiksberg9.6.12+4.3
12.77
w
FrederiksbergFrederiksberg9.6.12+2.3
13.19
LyngbyLyngby16.6.12-2.3
13.04
LyngbyLyngby16.6.12-1.0
13.40
GreveGreve23.6.12-0.6
12.99
Helsinki, FINHelsinki, FIN25.6.12-2.3
13.14
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12-0.4
200 m  [6]
Uregelmæssighed: Oversized track
26.86 OT
i
BallerupBallerup21.1.12
26.73
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
26.82
i
Malmö, SWEMalmö, SWE4.2.12
26.74
i
SkiveSkive3.3.12
26.26
PB TårnbyTårnby5.5.12+0.9
26.51
GreveGreve23.6.12-1.3
300 m  [3]
41.09
PB HelsingørHelsingør26.5.12
40.90
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12
40.84
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.12
300 m hæk 76.2 cm  [3]
43.51
PB LyngbyLyngby16.6.12
44.60
GreveGreve23.6.12
45.90
KøbenhavnKøbenhavn18.8.12
100 m hæk 84.0 cm  [9]
16.14
PB TårnbyTårnby5.5.12+2.0
16.20
w
TårnbyTårnby5.5.12+2.2
16.24
GreveGreve23.6.12-0.1
16.61
GreveGreve23.6.12-0.7
16.28
Helsinki, FINHelsinki, FIN25.6.120.0
16.62
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12-2.4
16.70
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12-1.3
16.55
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12-0.5
16.13
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.12-2.9
Højdespring  [12]
1.60
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
1.58
i
BallerupBallerup21.1.12
1.50
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
1.50
i
Malmö, SWEMalmö, SWE4.2.12
1.50
i
SkiveSkive3.3.12
1.55
=PB TårnbyTårnby5.5.12
1.52
KøbenhavnKøbenhavn13.5.12
1.50
LyngbyLyngby16.6.12
1.60
PB Helsinki, FINHelsinki, FIN25.6.12
1.57
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12
1.61
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.12
1.64
PB AabenraaAabenraa22.9.12
Længdespring  [9]
5.13
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
5.22
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
5.17
i
BallerupBallerup21.1.12
4.81
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
5.40
i
PB SkiveSkive3.3.12
5.17
PB TårnbyTårnby5.5.120.0
5.28
PB FrederiksbergFrederiksberg9.6.12+0.3
4.78
GreveGreve23.6.12-1.2
5.28
=PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.12+2.0

2011

50 m  [2]
7.33
i
SB HvidovreHvidovre12.12.10
7.25
i
PB HvidovreHvidovre12.12.10
60 m  [11]
8.61
i
SB KøbenhavnKøbenhavn18.12.10
8.58
i
SB KøbenhavnKøbenhavn18.12.10
8.65
i
KøbenhavnKøbenhavn8.1.11
8.34
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1.11
8.45
i
BallerupBallerup22.1.11
8.25
i
PB BallerupBallerup22.1.11
8.37
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
8.30
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
8.32
i
HelsingørHelsingør26.2.11
8.56
i
Örebro, SWEÖrebro, SWE26.3.11
8.50
i
Örebro, SWEÖrebro, SWE26.3.11
100 m  [3]
13.26
PB HvidovreHvidovre25.5.11+1.8
12.90
w
HvidovreHvidovre25.5.11+5.1
14.03
KøbenhavnKøbenhavn20.8.11+1.3
200 m  [6]
Uregelmæssighed: Oversized track
27.30 OT
i
BallerupBallerup22.1.11
28.58
i
PB Örebro, SWEÖrebro, SWE26.3.11
27.90
SB TårnbyTårnby7.5.11-3.2
27.39
PB GreveGreve15.5.11+0.2
29.40
LyngbyLyngby4.6.11-1.5
28.56
GreveGreve24.9.110.0
300 m  [1]
45.48
PB HvidovreHvidovre25.5.11
300 m hæk 76.2 cm  [2]
47.99
PB LyngbyLyngby4.6.11
49.21
OdenseOdense27.8.11
100 m hæk 84.0 cm  [7]
17.22
PB TårnbyTårnby7.5.11-1.9
17.58
PB TårnbyTårnby7.5.11-1.2
18.50
LyngbyLyngby4.6.11+0.2
17.58
HelsingørHelsingør13.8.11-0.2
17.64
w
KøbenhavnKøbenhavn20.8.11+3.0
18.38
OdenseOdense27.8.11-0.6
17.52
HillerødHillerød18.9.11-1.1
Højdespring  [13]
1.51
i
PB HvidovreHvidovre12.12.10
1.50
i
HelsingørHelsingør15.1.11
1.50
i
BallerupBallerup22.1.11
1.45
i
HelsingørHelsingør26.2.11
1.55
i
PB SkiveSkive5.3.11
1.45
i
Örebro, SWEÖrebro, SWE26.3.11
1.50
PB TårnbyTårnby7.5.11
1.41
GreveGreve15.5.11
1.51
PB LyngbyLyngby4.6.11
1.50
HelsingørHelsingør13.8.11
1.45
KøbenhavnKøbenhavn20.8.11
1.45
HillerødHillerød18.9.11
1.55
PB GreveGreve24.9.11
Længdespring  [8]
4.95
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1.11
4.74
i
HelsingørHelsingør15.1.11
5.12
i
PB BallerupBallerup22.1.11
4.88
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
4.89
i
SkiveSkive5.3.11
4.49
i
Örebro, SWEÖrebro, SWE26.3.11
4.81
w
TårnbyTårnby7.5.11+2.5
4.53
SB GreveGreve24.9.11+0.9

2010

60 m  [13]
8.63
i
PB HelsingørHelsingør12.12.09
8.80
i
HelsingørHelsingør12.12.09
8.92
i
KøbenhavnKøbenhavn10.1.10
9.03
i
KøbenhavnKøbenhavn10.1.10
8.84
i
HelsingørHelsingør16.1.10
8.80
i
HelsingørHelsingør16.1.10
8.66
i
BallerupBallerup24.1.10
8.71
i
BallerupBallerup24.1.10
8.76
i
BallerupBallerup24.1.10
8.55
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
8.70
i
Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
8.98
i
HelsingørHelsingør27.2.10
8.86
i
HelsingørHelsingør27.2.10
80 m  [12]
11.0h
TårnbyTårnby20.5.100.0
11.18
w
GreveGreve2.6.10+2.1
11.13
PB LyngbyLyngby5.6.10-1.1
10.9h
LyngbyLyngby5.6.10+0.6
11.36
GreveGreve19.6.10-0.4
11.47
GreveGreve19.6.10+0.1
11.28
SundbySundby19.8.10-0.2
11.52
w
FrederiksbergFrederiksberg24.8.10+4.7
11.30
KøbenhavnKøbenhavn29.8.10+1.3
11.13
=PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.10+0.1
11.49
GreveGreve25.9.10-1.0
11.64
GreveGreve25.9.10
100 m  [1]
13.76
PB BallerupBallerup5.5.10+0.8
200 m  [5]
28.80
PB TårnbyTårnby1.5.10+0.2
29.06
KøbenhavnKøbenhavn11.5.10-0.6
28.29
PB LyngbyLyngby5.6.10-2.2
29.11
GreveGreve19.6.10+0.1
27.80
PB GreveGreve19.6.10+1.4
400 m  [2]
1:03.71
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5.10
1:06.3h
TårnbyTårnby20.5.10
600 m  [2]
1:48.61
PB RoskildeRoskilde21.8.10
1:48.08
PB GreveGreve25.9.10
1500 m  [1]
5:23.75
PB KøbenhavnKøbenhavn12.8.10
60 m hæk 76.2 cm  [1]
10.96
PB BallerupBallerup24.1.10
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [4]
14.25
PB LyngbyLyngby5.6.10+1.5
14.34
GreveGreve19.6.100.0
14.43
GreveGreve19.6.10-0.1
14.53
GreveGreve25.9.10+0.2
Højdespring  [13]
1.40
i
PB HelsingørHelsingør12.12.09
1.45
i
PB HelsingørHelsingør16.1.10
1.44
i
BallerupBallerup24.1.10
1.45
i
=PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
1.45
i
=PB HelsingørHelsingør27.2.10
1.40
i
KøbenhavnKøbenhavn23.3.10
1.42
PB TårnbyTårnby1.5.10
1.35
KøbenhavnKøbenhavn9.5.10
1.40
LyngbyLyngby5.6.10
1.41
GreveGreve19.6.10
1.46
PB SundbySundby19.8.10
1.35
HillerødHillerød19.9.10
1.45
GreveGreve25.9.10
Længdespring  [1]
4.97
PB KøbenhavnKøbenhavn12.8.100.0
Kuglestød 3.0 kg  [1]
6.38
PB RoskildeRoskilde21.8.10
Spydkast 400 gram  [2]
12.92
PB TårnbyTårnby1.5.10
15.87
PB RoskildeRoskilde21.8.10

2009

80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [1]
16.07
PB GreveGreve27.9.09+1.2
Højdespring  [1]
1.35
PB GreveGreve27.9.09

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde5.95   Aarhus30.12.20
60 m
Inde6.94   Aarhus30.12.2034 
100 m
Ude10.79   Greve12.7.20+1.2
200 m
Ude21.82   Hvidovre2.8.20+1.2
Inde22.77   Växjö, SWE23.1.16
400 m
Ude50.86   København31.8.19
1500 m
Ude5:23.75   København12.8.10
110 m hæk
Ude16.03   Greve25.8.19-1.6
Højdespring
Ude1.94   København31.8.19
Inde1.90   Ballerup18.1.14
Stangspring
Ude2.90   København1.9.19
Længdespring
Ude7.91   København8.6.21-0.8
Inde7.97   Aarhus23.2.21
Kuglestød 7.26 kg
Ude10.14   København31.8.19
Diskoskast 2.0 kg
Ude24.23   København1.9.19

80 m
Ude11.13   Lyngby5.6.10-1.1
300 m
Ude34.73   Tårnby7.5.1722 
600 m
Ude1:48.08   Greve25.9.10
60 m hæk 76.2 cm
Ude10.96   Ballerup24.1.10
110 m hæk 91.4 cm
Ude16.06   Aarhus31.8.13-0.6
300 m hæk 76.2 cm
Ude43.51   Lyngby16.6.1227 
100 m hæk 84.0 cm
Ude16.13   København18.8.12-2.9
Kuglestød 3.0 kg
Ude6.38   Roskilde21.8.10
Spydkast 400 gram
Ude15.87   Roskilde21.8.10

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 529
Per disciplin:
50 m:5
60 m:72
80 m:12
100 m:84
200 m:50
300 m:7
400 m:4
600 m:2
1500 m:1
60 m hæk 76.2 cm:1
110 m hæk 91.4 cm:8
110 m hæk:2
300 m hæk 76.2 cm:5
100 m hæk 84.0 cm:16
:5
Højdespring:74
Stangspring:1
Længdespring:164
Kuglestød 3.0 kg:1
Kuglestød 7.26 kg:1
Diskoskast 2.0 kg:1
Spydkast 400 gram:2
Tikamp:1
4 x 100 m stafet:8
4 x 200 m stafet:1
4 x 400 m stafet:1

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2019 7
11.34 3
h1
11.09
DMU 2019
11.05
DM 2020 7
10.94 2
h2
10.79
200 m
DM 2017
3
h5
22.14
110 m hæk
DMU 2019
16.03
Højdespring
DMU 2019
1.84
Længdespring
DM 2015 5
7.06
DM 2016 3
7.13
DM 2017 2
7.18
DM 2018 2
7.19
DM 2019 1
7.51
DMU 2019
7.30
DM 2020 1
7.72
DM 2021 1
8.01
DM 2022 2
7.23
Tikamp
DM 2020
4 x 100 m stafet
DM 2020 2
40.36
Inde
60 m
DMi 2018
3
h2
7.14
DMi 2020
2
h5
7.04
Længdespring
DMi 2016 1
7.18
DMi 2017 3
7.25
DMi 2018 1
7.47
DMi 2019 2
7.20
DMi 2020 1
7.57
DMi 2021 1
7.77
DMi 2022 1
7.66
4 x 200 m stafet
DMi 2020 1
1:28.25

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2017 5
22
11.00 2
22
h1
10.85
200 m
DMU 2017 3
22
21.98
Længdespring
DMU 2015 1
19
6.98
DMU 2017 1
22
7.36
Inde
Længdespring
iDMU 2016 1
19
7.10

Internationale stævner

Ude
Længdespring
EM-Hold Div 2 2019 4
7.42
EM-Hold Div 2 2021 2
7.70

EM U23 2017
29
22
Q
7.20
EM U23 2019 12
22
7.33 7
22
Q
7.65
4 x 100 m stafet
EM U23 2017
5
22
h2
40.12