Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Peter Andersson

Født: 10 juli 1999

Klub: Greve Atletik

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2022.

2022

60 m  [10]
6.99
i
SB KøbenhavnKøbenhavn15.1.22
6.94
i
SB KøbenhavnKøbenhavn15.1.22
7.04
i
OdenseOdense5.2.22
6.93
i
SB OdenseOdense5.2.22
6.96
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
6.96
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
6.95
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
6.93
i
=SB DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
6.96
i
AarhusAarhus2.3.22
6.97
i
AarhusAarhus2.3.22
100 m  [2]
10.94
w
GreveGreve6.8.22+3.5
11.03
w
GreveGreve6.8.22+2.6
4 x 200 m stafet  [1]
1:31.09
i
SB DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
 Greve Atletik
Peter Andersson, Kasper Andersson
Tobias Andersson, Frederik Andersson

2021

60 m  [7]
7.06
i
SB OdenseOdense23.1.21
6.99
i
SB OdenseOdense23.1.21
7.08
i
KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
7.04
i
KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
7.01
i
KøbenhavnKøbenhavn13.2.21
7.00
i
DMiRandersDMi, Randers20.2.21
6.98
i
SB DMiRandersDMi, Randers20.2.21
100 m  [7]
10.98
SB GreveGreve30.5.21+1.3
10.83
w
GreveGreve30.5.21+2.6
10.85
w
KøbenhavnKøbenhavn8.6.21+2.4
10.89
w
HvidovreHvidovre12.6.21+2.3
10.77
SB HvidovreHvidovre12.6.21+1.1
10.96
DMOdenseDM, Odense26.6.21+1.0
11.18
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.1
200 m  [1]
22.58
SB DMOdenseDM, Odense27.6.21+0.7
4 x 100 m stafet  [1]
42.18
SB AarhusAarhus5.9.21
 Greve Atletik
Frankly Dadey, Peter Andersson
Frederik Andersson, Kasper Andersson

2020

60 m  [7]
7.28
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
7.11
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.20
7.07
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.20
7.05
i
SB DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
6.99
i
SB DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
7.06
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
6.95
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
100 m  [9]
10.99
SB GreveGreve25.6.20+0.5
10.90
SB GreveGreve5.7.20+0.3
11.18
GreveGreve5.7.20+1.9
10.81
SB TårnbyTårnby11.7.20+1.5
10.90
TårnbyTårnby11.7.20+0.5
10.77
SB DMKøbenhavnDM, København15.8.20-0.5
10.61
SB DMKøbenhavnDM, København15.8.20+1.1
10.87
FrederiksbergFrederiksberg25.8.20+1.8
10.76
DMUAalborgDMU, Aalborg12.9.200.0
200 m  [7]
22.64
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.20
22.80
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
21.75
w
GreveGreve12.7.20+4.1
21.90
PB HvidovreHvidovre2.8.20+0.8
21.92
DMKøbenhavnDM, København16.8.20-1.1
22.02
w
DMKøbenhavnDM, København16.8.20+3.0
21.75
PB DMUAalborgDMU, Aalborg13.9.20-0.3
Længdespring  [2]
6.24
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
 
6.24 SB
6.61
SB GreveGreve25.6.20+1.9
 
X6.43 SB
 +0.3
6.61 SB
 +1.9
X
6.63
SB DMUAalborgDMU, Aalborg13.9.200.0
4 x 100 m stafet  [1]
41.63
PB AarhusAarhus6.9.20
 Greve Atletik
Frankly Dadey, Peter Andersson
Frederik Andersson, Kasper Andersson
4 x 200 m stafet  [1]
1:29.69
i
PB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 Greve Atletik
Peter Andersson, Tobias Andersson
Frederik Andersson, Kasper Andersson
4 x 400 m stafet  [1]
3:28.21
PB AarhusAarhus6.9.20
 Greve Atletik
Peter Andersson, Kasper Andersson
Tobias Andersson, Frederik Andersson

2019

60 m  [4]
7.05
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE19.1.19
7.07
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE19.1.19
7.11
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
7.48
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
100 m  [11]
11.20
SB HvidovreHvidovre8.6.19+0.7
11.17
SB KøbenhavnKøbenhavn13.6.19-0.5
11.03
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19-1.0
10.90
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+0.5
11.10
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-0.2
11.15
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-2.7
10.73
w
KøbenhavnKøbenhavn10.8.19+2.5
10.90
=SB KøbenhavnKøbenhavn17.8.19-0.7
10.82
SB KøbenhavnKøbenhavn17.8.19-0.4
10.99
DMUGreveDMU, Greve24.8.19-1.8
10.88
DMUGreveDMU, Greve24.8.19-0.4
200 m  [5]
23.11
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE20.1.19
22.49
w
HvidovreHvidovre9.6.19+2.4
22.46
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19+1.3
22.28
w
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19+2.5
21.99
SB DMUGreveDMU, Greve25.8.19-1.4
Længdespring  [9]
6.52
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
 
6.52 SBXXXX
6.47
SB TårnbyTårnby5.5.19-0.8
6.50
w
TårnbyTårnby5.5.19+2.8
6.35
HvidovreHvidovre8.6.19+1.1
6.78
SB GreveGreve22.6.190.0
6.77
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19-0.3
6.21
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19-0.7
6.57
w
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19+2.4
6.66
KøbenhavnKøbenhavn17.8.190.0
6.98
PB DMUGreveDMU, Greve25.8.19+2.0
Diskoskast 2.0 kg  [1]
29.19
SB GreveGreve28.9.19
4 x 100 m stafet  [2]
40.22
SB EM U23Gävle, SWEEM U23, Gävle, SWE14.7.19
 Denmark
Steffen Udengaard Knudsen, Albert Ranning
Simon Hansen, Peter Andersson
41.71
DUR-22 PB HolteHolte8.9.19
 Greve Atletik

2018

60 m  [6]
7.00
i
SB BallerupBallerup20.1.18
7.08
i
BallerupBallerup20.1.18
7.07
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
7.03
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
6.97
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.18
7.02
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
100 m  [9]
11.05
SB TårnbyTårnby20.5.18+0.6
10.82
SB KøbenhavnKøbenhavn27.5.18+0.4
10.92
Regensburg, GERRegensburg, GER3.6.18-1.4
10.86
Skara, SWESkara, SWE6.6.18+1.2
10.99
Skara, SWESkara, SWE6.6.18-1.3
10.68
SB Genève, SUIGenève, SUI9.6.180.0
10.70
Mannheim, GERMannheim, GER23.6.18-0.8
10.60
PB Mannheim, GERMannheim, GER23.6.18+0.2
11.73
w
KøbenhavnKøbenhavn26.6.18+2.4
200 m  [2]
22.44
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
22.50
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.18
Længdespring  [2]
6.78
i
SB BallerupBallerup20.1.18
6.79
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
Diskoskast 2.0 kg  [1]
31.66
SB TårnbyTårnby20.5.18
Spydkast 800 gram  [1]
39.69
PB KøbenhavnKøbenhavn27.5.18

2017

50 m  [2]
6.22
i
HvidovreHvidovre15.1.17
6.15
i
PB HvidovreHvidovre15.1.17
60 m  [10]
7.02
i
PB BallerupBallerup21.1.17
7.15
i
BallerupBallerup22.1.17
7.01
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.04
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
6.98
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.17
7.04
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.17
6.98
i
=PB DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
6.91
i
PB DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
6.94
i
iDMUSkiveiDMU, Skive25.2.17
6.86
i
DUR-18 PB (70)iDMUSkiveiDMU, Skive25.2.17
100 m  [16]
10.95
SB TårnbyTårnby6.5.17+1.0
10.72
PB GreveGreve17.5.17+1.9
10.69
PB Skara, SWESkara, SWE6.6.17+1.7
10.74
w
Skara, SWESkara, SWE6.6.17+2.2
10.67
PB HvidovreHvidovre10.6.17+1.4
10.73
HvidovreHvidovre10.6.17+0.7
1DNS
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN23.6.17+0.5
10.66
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17+3.8
10.62
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17+1.6
10.77
EM U20Grosseto, ITAEM U20, Grosseto, ITA20.7.17-0.3
10.79
EM U20Grosseto, ITAEM U20, Grosseto, ITA20.7.17-0.8
10.74
w
NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE19.8.17+2.4
10.94
DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8.17+0.9
10.73
DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8.17+0.1
10.96
DMAalborgDM, Aalborg2.9.17-0.3
10.89
DMAalborgDM, Aalborg2.9.17-0.1
200 m  [5]
22.78
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
22.50
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.17
21.94
PB HvidovreHvidovre11.6.17+1.5
22.07
NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE20.8.17+0.1
21.85
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre27.8.17+2.4
300 m  [1]
36.24
PB TårnbyTårnby7.5.17
Længdespring  [9]
6.60
i
=PB HvidovreHvidovre15.1.17
6.52
i
BallerupBallerup21.1.17
6.75
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
6.79
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.17
6.95
PB TårnbyTårnby7.5.17+0.7
6.90
BallerupBallerup28.5.17+1.5
6.51
HvidovreHvidovre10.6.170.0
6.86
HvidovreHvidovre27.8.170.0
6.80
KøbenhavnKøbenhavn23.9.17-0.1
Diskoskast 1.75 kg  [2]
36.75
SB BallerupBallerup28.5.17
38.10
PB KøbenhavnKøbenhavn23.9.17
Diskoskast 2.0 kg  [1]
33.64
PB GreveGreve30.9.17
4 x 100 m stafet  [1]
42.19
NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE19.8.17
 Denmark
Emil Mader Kjær, Tobias Gorgone Larsen
Jacob Hvorup, Peter Andersson
4 x 200 m stafet  [1]
1:30.19
i
DUR-20 PB SkiveSkive19.2.17
 Greve Atletik
Oliver Chabert, Frankly Dadey
Peter Andersson, Kasper Andersson

2016

50 m  [4]
6.24
i
PB HvidovreHvidovre6.12.15
6.27
i
PB HvidovreHvidovre6.12.15
6.24
i
=PB AarhusAarhus28.12.15
6.28
i
AarhusAarhus28.12.15
60 m  [1]
7.36
i
SB BallerupBallerup27.12.15
100 m  [12]
11.06
PB KøbenhavnKøbenhavn12.5.16+0.7
11.04
PB BagsværdBagsværd22.5.16-0.5
11.23
HvidovreHvidovre11.6.16-0.4
11.11
HvidovreHvidovre11.6.16+0.3
11.35
BallerupBallerup18.6.16-1.6
10.86
PB BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER25.6.16+0.5
11.23
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16-0.9
11.19
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16-1.1
10.94
EM U18Tbilisi, GEOEM U18, Tbilisi, GEO14.7.16+0.1
12.21
EM U18Tbilisi, GEOEM U18, Tbilisi, GEO14.7.16+1.5
11.36
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+1.1
10.86
w
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+2.4
200 m  [1]
23.40
SB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-1.0
Længdespring  [6]
6.43
i
SB AarhusAarhus28.12.15
6.51
SB TårnbyTårnby7.5.160.0
6.49
BagsværdBagsværd22.5.16+0.4
6.58
SB KøbenhavnKøbenhavn3.9.160.0
6.67
=PB BallerupBallerup24.9.160.0
6.50
GreveGreve1.10.16-1.7
Trespring  [3]
13.00
SB TårnbyTårnby29.5.160.0
13.05
SB BallerupBallerup24.9.16-0.4
12.90
GreveGreve1.10.16+0.6
Kuglestød 5.0 kg  [2]
11.94
PB Playa de las Americas, GBRPlaya de las Americas, GBR24.3.16
12.02
PB GreveGreve1.10.16
Diskoskast 1.75 kg  [1]
37.00
PB TårnbyTårnby29.5.16
4 x 100 m stafet  [1]
41.45
SB BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER25.6.16
 Denmark
Peter Andersson, Sebastian Ree Pedersen
Steffen Udengaard Knudsen, Simon Hansen

2015

50 m  [2]
6.37
i
PB HvidovreHvidovre11.1.15
6.45
i
HvidovreHvidovre11.1.15
60 m  [7]
7.31
i
SB BallerupBallerup17.1.15
7.18
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
7.25
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
7.29
i
HelsingørHelsingør28.2.15
7.23
i
HelsingørHelsingør28.2.15
7.16
i
PB SkiveSkive7.3.15
7.21
i
SkiveSkive7.3.15
100 m  [6]
11.33
PB BallerupBallerup17.5.15+1.7
11.28
PB KøbenhavnKøbenhavn31.5.15-0.1
11.08
PB HvidovreHvidovre13.6.15+1.0
11.27
PB HvidovreHvidovre13.6.150.0
11.00
w
BallerupBallerup20.6.15+2.9
11.18
GreveGreve26.9.15+0.8
200 m  [7]
22.95
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
22.87
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE14.2.15
23.58
i
SkiveSkive7.3.15
23.91
SB BallerupBallerup17.5.15-2.1
22.54
w
HvidovreHvidovre13.6.15+2.7
22.62
PB BallerupBallerup20.6.15+1.6
22.93
GreveGreve26.9.15+1.6
400 m  [1]
53.90
PB GlostrupGlostrup25.4.15
Længdespring  [12]
6.26
i
PB HvidovreHvidovre11.1.15
6.29
i
PB BallerupBallerup17.1.15
6.56
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
6.53
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE14.2.15
6.49
i
HelsingørHelsingør28.2.15
6.60
i
PB SkiveSkive7.3.15
6.12
SB TårnbyTårnby2.5.15+1.7
6.07
BallerupBallerup17.5.15+1.0
6.30
w
BallerupBallerup17.5.15+2.4
6.66
=PB KøbenhavnKøbenhavn31.5.15+1.8
6.44
HvidovreHvidovre13.6.15+0.3
6.67
PB BallerupBallerup20.6.15+0.2
Trespring  [3]
13.16
i
PB BallerupBallerup17.1.15
11.97
SB HvidovreHvidovre13.6.15+0.9
12.36
w
HvidovreHvidovre13.6.15+2.5
Kuglestød 5.0 kg  [1]
11.60
PB Tenerife, ESPTenerife, ESP3.4.15
Kuglestød 6.0 kg  [1]
10.29
PB SkiveSkive12.9.15
Diskoskast 1.5 kg  [1]
37.16
PB GreveGreve26.9.15
Diskoskast 1.75 kg  [1]
34.95
PB SkiveSkive12.9.15

2014

50 m  [2]
6.47
i
PB HvidovreHvidovre9.2.14
6.45
i
PB HvidovreHvidovre9.2.14
60 m  [14]
7.43
i
PB BallerupBallerup27.12.13
7.52
i
BallerupBallerup27.12.13
7.37
i
PB AarhusAarhus29.12.13
7.44
i
AarhusAarhus29.12.13
7.43
i
BallerupBallerup18.1.14
7.52
i
BallerupBallerup18.1.14
7.37
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
7.38
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
7.37
i
=PB HelsingørHelsingør22.2.14
7.43
i
HelsingørHelsingør22.2.14
7.34
i
PB SkiveSkive1.3.14
7.46
i
SkiveSkive1.3.14
7.30
i
KøbenhavnKøbenhavn18.9.14
7.19
i
PB KøbenhavnKøbenhavn18.9.14
80 m  [2]
9.26
SB Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14+0.7
9.24
PB Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14+0.2
100 m  [12]
11.75
SB FrederiksbergFrederiksberg17.5.14-1.7
11.66
w
FrederiksbergFrederiksberg17.5.14+2.2
11.69
SB HelsingørHelsingør24.5.14+0.6
11.93
HelsingørHelsingør24.5.14-2.1
11.67
SB BallerupBallerup1.6.140.0
11.39
SB Maribo Maribo 9.6.14+0.5
12.14
HvidovreHvidovre14.6.14-1.6
11.51
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-0.4
11.34
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-0.1
11.43
AalborgAalborg13.9.14+0.1
11.60
GreveGreve27.9.14+0.3
11.52
GreveGreve27.9.14-1.2
200 m  [6]
23.76
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
23.85
i
SkiveSkive1.3.14
23.99
SB TårnbyTårnby3.5.14+1.7
23.71
SB HelsingørHelsingør24.5.140.0
23.87
BallerupBallerup1.6.14-0.5
23.05
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.140.0
300 m  [1]
37.74
SB BagsværdBagsværd21.9.14
Højdespring  [1]
1.59
i
PB AarhusAarhus8.3.14
Stangspring  [2]
2.40
i
PB HvidovreHvidovre9.2.14
2.50
i
PB AarhusAarhus8.3.14
Længdespring  [16]
6.13
i
PB BallerupBallerup18.1.14
5.67
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
5.96
i
HvidovreHvidovre9.2.14
5.97
i
SkiveSkive1.3.14
6.15
SB TårnbyTårnby3.5.14+1.9
5.53
FrederiksbergFrederiksberg17.5.14-0.1
5.87
w
FrederiksbergFrederiksberg17.5.14+2.5
6.09
HelsingørHelsingør24.5.14+1.6
5.99
BallerupBallerup1.6.14+1.6
5.92
Maribo Maribo 9.6.14+1.9
6.49
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+0.8
6.40
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14+0.6
6.23
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-1.2
6.32
AalborgAalborg13.9.140.0
6.22
BagsværdBagsværd21.9.14+0.1
6.66
PB GreveGreve27.9.14+0.5
Trespring  [1]
13.23
PB GreveGreve27.9.14+0.8
Kuglestød 4.0 kg  [3]
11.01
i
PB AarhusAarhus8.3.14
12.02
PB GreveGreve18.7.14
12.17
PB GreveGreve4.10.14
Diskoskast 1.0 kg  [2]
45.79
PB GreveGreve27.9.14
47.76
PB GreveGreve4.10.14
Vægtkast 9.08 kg  [1]
14.11
PB GreveGreve4.10.14
Hammerkast 4.0 kg  [1]
31.11
SB GreveGreve4.10.14
Spydkast 600 gram  [3]
37.12
SB GreveGreve18.7.14
37.08
GreveGreve27.9.14
35.92
GreveGreve4.10.14
Fempkamp U16  [1]
1.907
i
SB AarhusAarhus8.3.14
Kaste 5-kamp D15  [1]
2192
PB GreveGreve4.10.14

2013

50 m  [2]
6.66
i
PB HvidovreHvidovre2.12.12
6.55
i
PB HvidovreHvidovre2.12.12
60 m  [10]
7.68
i
PB KøbenhavnKøbenhavn16.12.12
7.44
i
PB BallerupBallerup12.1.13
7.54
i
PB BallerupBallerup12.1.13
7.67
i
PB BallerupBallerup12.1.13
7.54
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
7.67
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
7.47
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
7.65
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
7.54
i
SkiveSkive9.3.13
7.69
i
SkiveSkive9.3.13
100 m  [26]
12.06
PB TårnbyTårnby4.5.13-0.5
12.35
SB TårnbyTårnby4.5.13-2.4
11.66
PB BallerupBallerup20.5.13+1.6
11.97
GreveGreve29.5.13-1.6
11.73
w
FrederiksbergFrederiksberg8.6.13+2.8
11.57
w
FrederiksbergFrederiksberg8.6.13+2.3
11.64
PB HvidovreHvidovre15.6.13-1.3
11.65
PB HvidovreHvidovre15.6.130.0
11.98
BallerupBallerup22.6.13-1.3
11.99
BallerupBallerup22.6.13-1.5
11.36
DUR-14 PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13+0.1
11.77
DUR-14 Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13
11.66
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE5.7.13+2.2
12.74
GreveGreve26.7.13-0.3
12.61
GreveGreve7.8.13-0.2
11.81
w
GreveGreve14.8.13+2.1
11.71
AarhusAarhus31.8.13-3.3
11.67
AarhusAarhus31.8.13-1.9
11.74
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13-0.6
11.87
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13-0.4
11.79
TårnbyTårnby10.9.13-1.3
11.53
w
KøbenhavnKøbenhavn14.9.13+2.3
11.78
BagsværdBagsværd22.9.13-1.9
11.83
GreveGreve28.9.130.0
11.94
GreveGreve28.9.13-0.5
12.01
GreveGreve8.10.13-0.5
200 m  [12]
25.40
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
24.82
i
PB SkiveSkive9.3.13
24.94
PB TårnbyTårnby4.5.13-0.8
23.59
PB BallerupBallerup20.5.13+1.3
23.66
FrederiksbergFrederiksberg8.6.130.0
23.46
PB HvidovreHvidovre15.6.13+1.8
24.35
BallerupBallerup22.6.13-3.6
23.54
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13+0.5
24.17
HerningHerning10.8.13+1.5
23.66
AarhusAarhus31.8.13-0.2
23.58
GreveGreve28.9.13+0.5
25.08
GreveGreve8.10.130.0
300 m  [2]
37.63
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE5.7.13
37.51
PB AarhusAarhus31.8.13
800 m  [1]
2:18.59
PB HerningHerning10.8.13
1000 m  [1]
3:11.53
i
PB AarhusAarhus2.2.13
100 m hæk 84.0 cm  [4]
15.42
PB TårnbyTårnby4.5.13-0.3
15.15
PB TårnbyTårnby4.5.13-0.3
15.79
GreveGreve9.5.13-1.0
15.24
HerningHerning10.8.13-1.6
Højdespring  [4]
1.58
i
PB AarhusAarhus2.2.13
1.55
PB HerningHerning10.8.13
1.61
PB TårnbyTårnby10.9.13
1.55
GreveGreve28.9.13
Stangspring  [3]
1.95
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
2.00
i
PB AarhusAarhus2.2.13
2.30
PB HerningHerning10.8.13
Længdespring  [26]
5.72
i
PB BallerupBallerup12.1.13
5.95
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
5.95
i
=PB , ???, ???20.1.13
5.84
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
6.11
i
PB SkiveSkive9.3.13
6.11
i
=PB , ???, ???10.3.13
5.99
PB TårnbyTårnby4.5.13+1.1
5.81
GreveGreve9.5.130.0
6.04
PB BallerupBallerup20.5.13+1.4
6.05
PB FrederiksbergFrederiksberg8.6.13+1.5
6.26
w
FrederiksbergFrederiksberg8.6.13+2.7
5.89
HvidovreHvidovre15.6.130.0
6.09
PB BallerupBallerup22.6.13+0.9
6.33
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13+1.1
5.90
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13+1.7
6.18
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE5.7.13+1.3
6.30
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE5.7.13+3.0
6.10
GreveGreve7.8.13+0.3
5.74
HerningHerning10.8.13-1.0
5.75
AarhusAarhus31.8.130.0
5.97
w
AarhusAarhus31.8.13+3.1
6.10
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13
5.73
TårnbyTårnby10.9.13+1.6
6.16
KøbenhavnKøbenhavn14.9.13-0.2
6.01
BagsværdBagsværd22.9.130.0
5.69
GreveGreve28.9.13+0.4
Trespring  [3]
11.35
i
PB BallerupBallerup12.1.13
11.98
i
PB SkiveSkive9.3.13
12.04
PB Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13+0.1
Kuglestød 4.0 kg  [6]
10.12
i
PB AarhusAarhus2.2.13
10.84
PB Playa de las Americas, GBRPlaya de las Americas, GBR31.3.13
10.61
GreveGreve5.6.13
10.47
HerningHerning10.8.13
11.95
PB GreveGreve5.10.13
11.14
GreveGreve12.10.13
Diskoskast 1.0 kg  [5]
27.04
PB GreveGreve14.4.13
34.09
PB GreveGreve5.6.13
37.78
PB HerningHerning10.8.13
36.81
GreveGreve5.10.13
32.81
GreveGreve12.10.13
Vægtkast 9.08 kg  [2]
12.42
PB GreveGreve5.10.13
13.20
PB GreveGreve12.10.13
Hammerkast 4.0 kg  [5]
25.91
PB GreveGreve14.4.13
27.43
PB GreveGreve29.5.13
27.34
GreveGreve5.6.13
31.91
PB GreveGreve5.10.13
31.51
GreveGreve12.10.13
Spydkast 600 gram  [6]
35.42
PB TårnbyTårnby4.5.13
35.69
PB GreveGreve29.5.13
34.66
GreveGreve5.6.13
34.35
HerningHerning10.8.13
39.60
PB GreveGreve5.10.13
34.18
GreveGreve12.10.13
Fempkamp U16  [1]
2.257
i
PB AarhusAarhus2.2.13
Kaste 5-kamp D15  [3]
1740
PB GreveGreve5.6.13
2020
PB GreveGreve5.10.13
1807
GreveGreve12.10.13

2012

50 m  [2]
7.04
i
PB HvidovreHvidovre12.2.12
6.91
i
PB HvidovreHvidovre12.2.12
60 m  [12]
8.21
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
8.31
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
8.32
i
KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
8.33
i
KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
8.28
i
BallerupBallerup21.1.12
8.31
i
BallerupBallerup21.1.12
8.06
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
8.10
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
8.04
i
PB HelsingørHelsingør25.2.12
8.18
i
HelsingørHelsingør25.2.12
8.09
i
HelsingørHelsingør24.3.12
8.15
i
HelsingørHelsingør24.3.12
80 m  [14]
10.35
PB GlostrupGlostrup28.4.12-0.7
10.45
PB GlostrupGlostrup28.4.12+0.9
10.29
w
TårnbyTårnby5.5.12+2.5
10.32
w
TårnbyTårnby5.5.12+3.9
10.29
PB GreveGreve13.6.12+1.6
10.58
LyngbyLyngby16.6.12+0.7
10.23
PB LyngbyLyngby16.6.12-2.0
10.29
GreveGreve23.6.12-1.3
10.08
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12+1.5
10.54
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12-1.9
10.08
=PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12+1.6
10.22
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12-1.3
10.00
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.120.0
10.13
FrederiksbergFrederiksberg27.8.12+0.2
100 m  [6]
12.92
PB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12-2.1
12.45
PB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12+0.5
12.2h
TårnbyTårnby11.9.12+0.3
12.04
w
AabenraaAabenraa22.9.12+3.0
12.21
PB GreveGreve29.9.12+1.3
12.38
GreveGreve29.9.12-0.6
200 m  [10]
Uregelmæssighed: Oversized track
26.90 OT
i
BallerupBallerup21.1.12
26.52
w
GlostrupGlostrup28.4.12+2.3
26.33
PB TårnbyTårnby5.5.12+1.5
25.86
PB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12+0.5
26.15
LyngbyLyngby16.6.12-2.3
25.76
PB GreveGreve23.6.12-0.3
25.93
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12-1.5
25.50
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12+0.4
25.35
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.12+0.9
25.42
GreveGreve29.9.12+0.6
300 m  [1]
40.8h
TårnbyTårnby11.9.12
600 m  [1]
1:48.23
PB BallerupBallerup11.8.12
60 m hæk 76.2 cm  [1]
9.95
PB HelsingørHelsingør25.2.12
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [5]
13.33
PB TårnbyTårnby5.5.12+0.5
12.75
PB FrederiksbergFrederiksberg9.6.12-0.6
12.60
PB BallerupBallerup11.8.12-1.5
12.48
SB GreveGreve29.9.12-0.1
12.42
PB GreveGreve29.9.12-0.1
Højdespring  [7]
1.35
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
1.50
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
1.38
i
BallerupBallerup21.1.12
1.30
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
1.47
PB FrederiksbergFrederiksberg9.6.12
1.50
PB LyngbyLyngby16.6.12
1.54
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.12
Længdespring  [4]
5.34
PB HelsingørHelsingør2.6.12+0.1
5.77
PB FrederiksbergFrederiksberg27.8.120.0
5.75
AabenraaAabenraa22.9.12-0.6
5.86
w
AabenraaAabenraa22.9.12+2.6
Kuglestød 3.0 kg  [6]
9.28
i
PB HvidovreHvidovre12.2.12
8.96
PB GreveGreve15.4.12
9.43
PB GreveGreve5.6.12
11.00
PB GreveGreve5.7.12
10.55
BallerupBallerup11.8.12
11.25
PB BagsværdBagsværd16.9.12
Diskoskast 0.75 kg  [5]
30.77
PB GreveGreve15.4.12
23.04
GreveGreve5.6.12
27.13
GreveGreve13.6.12
29.10
GreveGreve5.7.12
32.76
PB GreveGreve4.10.12
Hammerkast 3.0 kg  [3]
19.29
PB GreveGreve15.4.12
23.54
PB GreveGreve5.6.12
30.03
PB GreveGreve4.10.12
Spydkast 400 gram  [8]
34.56
PB GreveGreve15.4.12
37.10
PB TårnbyTårnby5.5.12
35.32
GreveGreve5.6.12
31.47
LyngbyLyngby16.6.12
32.51
GreveGreve23.6.12
35.96
Göteborg, SWEGöteborg, SWE7.7.12
32.44
BallerupBallerup11.8.12
22.19
FrederiksbergFrederiksberg27.8.12
Spydkast 600 gram  [1]
30.50
PB HelsingørHelsingør2.6.12
Kaste 5-kamp D13  [1]
2351
PB GreveGreve5.6.12

2011

60 m  [8]
9.18
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1.11
8.99
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1.11
8.98
i
PB BallerupBallerup22.1.11
8.99
i
=PB BallerupBallerup22.1.11
8.62
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
8.89
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
8.74
i
HelsingørHelsingør26.3.11
8.70
i
HelsingørHelsingør26.3.11
80 m  [17]
11.33
PB TårnbyTårnby7.5.11-1.4
11.36
PB TårnbyTårnby7.5.11-3.7
11.21
LyngbyLyngby4.6.11-1.3
11.11
PB LyngbyLyngby4.6.110.0
11.21
GreveGreve9.6.11+2.0
11.46
BallerupBallerup18.6.11+0.6
11.34
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE2.7.11+2.0
11.02
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE2.7.11+1.8
11.15
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11-1.1
11.13
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11-1.5
10.79
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.11+1.3
10.89
w
KøbenhavnKøbenhavn20.8.11+2.3
10.98
FrederiksbergFrederiksberg22.8.11+1.5
10.7h
BagsværdBagsværd1.9.11+0.1
11.05
HillerødHillerød18.9.11-1.4
11.37
GreveGreve24.9.11-0.3
11.19
GreveGreve24.9.11-0.6
100 m  [2]
13.76
PB BallerupBallerup11.5.11-0.2
13.2h
TårnbyTårnby13.9.11+1.3
200 m  [5]
Uregelmæssighed: Oversized track
30.46 OT
i
BallerupBallerup22.1.11
28.2h
GlostrupGlostrup30.4.11-3.3
28.48
PB LyngbyLyngby4.6.110.0
29.53
BallerupBallerup18.6.11-3.8
27.88
PB GreveGreve24.9.110.0
600 m  [1]
2:05.56
PB GreveGreve28.5.11
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [2]
15.48
PB GreveGreve28.5.11-1.2
15.03
PB LyngbyLyngby4.6.11-1.4
Højdespring  [6]
1.30
i
PB HelsingørHelsingør26.3.11
1.35
PB GlostrupGlostrup30.4.11
1.30
TårnbyTårnby7.5.11
1.36
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE2.7.11
1.35
TårnbyTårnby13.9.11
1.35
GreveGreve24.9.11
Længdespring  [2]
4.64
PB HerlufsholmHerlufsholm21.5.11+1.9
4.80
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE2.7.11+0.6
Kuglestød 3.0 kg  [3]
6.60
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1.11
7.32
PB GreveGreve28.5.11
7.61
PB BagsværdBagsværd1.9.11
Diskoskast 0.75 kg  [2]
21.88
PB BallerupBallerup11.5.11
17.34
GreveGreve9.6.11
Spydkast 400 gram  [7]
27.45
PB TårnbyTårnby7.5.11
23.83
GreveGreve28.5.11
27.92
PB LyngbyLyngby4.6.11
27.32
BallerupBallerup18.6.11
32.41
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.11
28.43
FrederiksbergFrederiksberg22.8.11
28.73
TårnbyTårnby13.9.11
Spydkast 600 gram  [1]
20.24
PB HerlufsholmHerlufsholm21.5.11

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde6.15   Hvidovre15.1.1726 
60 m
Inde6.86   DUR-18Skive25.2.1723 
100 m
Ude10.60   Mannheim, GER23.6.18+0.230 
200 m
Ude21.75   Aalborg13.9.20-0.3
Inde22.44   Malmö/A, SWE28.1.1847 
400 m
Ude53.90   Glostrup25.4.15
800 m
Ude2:18.59   Herning10.8.13
1000 m
Inde3:11.53   Aarhus2.2.13
Højdespring
Ude1.61   Tårnby10.9.13
Inde1.59   Aarhus8.3.14
Stangspring
Ude2.30   Herning10.8.13
Inde2.50   Aarhus8.3.14
Længdespring
Ude6.98   Greve25.8.19+2.0
Inde6.79   Malmö/A, SWE12.2.17
Trespring
Ude13.23   Greve27.9.14+0.8
Inde13.16   Ballerup17.1.1550 
Diskoskast 2.0 kg
Ude33.64   Greve30.9.17
Spydkast 800 gram
Ude39.69   København27.5.18
4 x 100 m stafet
Ude41.63   Aarhus6.9.20
4 x 200 m stafet
Inde1:29.69   Odense23.2.20

80 m
Ude9.24   Stockholm/S, SWE23.8.14+0.2
300 m
Ude36.24   Tårnby7.5.17
600 m
Ude1:48.23   Ballerup11.8.12
60 m hæk 76.2 cm
Ude9.95   Helsingør25.2.1212 
100 m hæk 84.0 cm
Ude15.15   Tårnby4.5.13-0.3
Kuglestød 4.0 kg
Ude12.17   Greve4.10.14
Inde11.01   Aarhus8.3.14
Kuglestød 3.0 kg
Ude11.25   Bagsværd16.9.1240 
Inde9.28   Hvidovre12.2.12
Kuglestød 5.0 kg
Ude12.02   Greve1.10.16
Kuglestød 6.0 kg
Ude10.29   Skive12.9.15
Diskoskast 0.75 kg
Ude32.76   Greve4.10.1225 
Diskoskast 1.0 kg
Ude47.76   Greve4.10.1416 
Diskoskast 1.5 kg
Ude37.16   Greve26.9.15
Diskoskast 1.75 kg
Ude38.10   København23.9.1745 
Vægtkast 9.08 kg
Ude14.11   Greve4.10.1425 
Hammerkast 4.0 kg
Ude31.91   Greve5.10.13
Hammerkast 3.0 kg
Ude30.03   Greve4.10.1222 
Spydkast 400 gram
Ude37.10   Tårnby5.5.1244 
Spydkast 600 gram
Ude39.60   Greve5.10.13
Fempkamp U16
Inde2.257   Aarhus2.2.1314 

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 567
Per disciplin:
50 m:14
60 m:96
80 m:33
100 m:118
200 m:61
300 m:5
400 m:1
600 m:2
800 m:1
1000 m:1
60 m hæk 76.2 cm:1
100 m hæk 84.0 cm:4
:7
Højdespring:18
Stangspring:5
Længdespring:90
Trespring:10
Kuglestød 4.0 kg:9
Kuglestød 3.0 kg:9
Kuglestød 5.0 kg:3
Kuglestød 6.0 kg:1
Diskoskast 0.75 kg:7
Diskoskast 1.0 kg:7
Diskoskast 1.5 kg:1
Diskoskast 1.75 kg:4
Diskoskast 2.0 kg:3
Vægtkast 9.08 kg:3
Hammerkast 4.0 kg:6
Hammerkast 3.0 kg:3
Spydkast 400 gram:15
Spydkast 600 gram:11
Spydkast 800 gram:1
Fempkamp U16:2
4 x 100 m stafet:6
4 x 200 m stafet:3
4 x 400 m stafet:1
:1
:4

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2017 6
10.89 2
h3
10.96
DM 2019 5
11.15 2
h2
11.10
DMU 2019
10.88
10.99
DM 2020 4
10.61 3
h1
10.77
DM 2021
6
h1
10.96
200 m
DM 2019
2
h1
22.28
DMU 2019
21.99
DM 2020 6
22.02 4
h2
21.92
DM 2021
6
h1
22.58
Længdespring
DM 2019 9
6.57
DMU 2019
6.98
4 x 100 m stafet
DM 2020 3
41.63
4 x 400 m stafet
DM 2020 1
B
3:28.21
Inde
60 m
DMi 2017 4
6.91 1
h5
6.98
DMi 2018
2
h1
7.02
DMi 2020 1
B
6.99 2
h2
7.05
DMi 2021 7
6.98 4
h1
7.00
DMi 2022 7
6.93 2
h3
6.95
4 x 200 m stafet
DMi 2020 2
1:29.69
DMi 2022 3
1:31.09

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2017 1
19
10.73 1
19
h2
10.94
DMU 2020 2
22
10.76
DMU 2021
4
22
h1
11.18
200 m
DMU 2017
1
19
h2
21.85
DMU 2020 2
22
21.75
Inde
60 m
iDMU 2017 2
19
6.86 1
19
h1
6.94
iDMU 2019
4
22
h2
7.48
iDMU 2020 3
22
6.95 1
22
h2
7.06
200 m
iDMU 2020 2
22
22.80
Længdespring
iDMU 2019 4
22
6.52

Internationale stævner

Ude
100 m
EM-Hold Div 1 2017
h1
DNS

EM U18 2016
8
17
s1
12.21 3
17
h2
10.94
EM U20 2017
6
19
s3
10.79 5
19
h1
10.77
4 x 100 m stafet
EM U23 2019
5
22
h1
40.22