Født: 13 juli 1993
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
3000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9:39.41 | SB | 12 | København | København | 9.8.23 | |||
5 km [2] | ||||||||
17:04 | SB | 14 | Hillerød | Hillerød | 15.6.23 | |||
16:58 | 9 | København | København | 17.8.23 | ||||
10 km [1] | ||||||||
36:46 | PB | 38 | København | København | 11.11.23 |
800 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:04.38 | SB | 6 | København | København | 22.5.22 | |||
1:58.76 | SB | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | |||
1:58.9h | 3 | København | København | 14.6.22 | ||||
DNF | CoAG | København | CoAG, København | 16.6.22 | ||||
1:57.11 | SB | 11 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 26.6.22 | ||
1 mile landevej [1] | ||||||||
4:30 | SB | 10 | København | København | 6.6.22 | |||
5 km [1] | ||||||||
15:56 | PB | 28 | Hillerød | Hillerød | 12.3.22 |
800 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:58.40 | SB | 3 | København | København | 15.8.21 | |||
1000 m [1] | ||||||||
2:39.78 | SB | 3 | Herlev | Herlev | 15.9.21 | |||
1500 m [3] | ||||||||
4:11.58 | SB | 3 | København | København | 14.8.21 | |||
4:05.88 | SB | 2 | Tårnby | Tårnby | 19.8.21 | |||
4:17.6h | 2 | København | København | 7.9.21 | ||||
1 mile landevej [1] | ||||||||
4:28 | PB | 14 | København | København | 12.9.21 | |||
3000 m [1] | ||||||||
9:16.97 | SB | 8 | København | København | 4.8.21 |
800 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DNF | København | København | 14.6.20 | |||||
2:00.04 | SB | 3 | København | København | 28.6.20 | |||
2:00.58 | 2 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | ||||
3000 m [2] | ||||||||
9:12.00 i | SB | 8 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 1.2.20 | |||
DNF i | B | DMi | Odense | DMi, Odense | 23.2.20 |
800 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DNF | Amager | Amager | 28.5.19 | |||||
1:59.11 | SB | Odense | Odense | 1.6.19 | ||||
1:58.90 | SB | 8 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 30.6.19 | ||
2:04.58 | 4 | h1 | DM | Esbjerg | DM, Esbjerg | 27.7.19 | ||
1500 m [1] | ||||||||
4:28.08 | SB | 10 | B | Bagsværd | Bagsværd | 18.5.19 |
800 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:55.8h | SB | Aarhus | Aarhus | 7.8.18 | ||||
1:56.51 | 8 | C | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 18.8.18 | |||
1:56.26 | 4 | h2 | DM | Odense | DM, Odense | 25.8.18 | ||
1:58.29 | 5 | DM | Odense | DM, Odense | 26.8.18 | |||
1:59.92 | København | København | 8.9.18 | |||||
1500 m [1] | ||||||||
4:02.68 | SB | København | København | 2.8.18 | ||||
1 mile [1] | ||||||||
4:24.24 | PB | Holbæk | Holbæk | 29.8.18 | ||||
3000 m [1] | ||||||||
8:43.13 | PB | København | København | 12.6.18 |
800 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:56.62 | SB | København | København | 10.8.17 | ||||
1:54.28 | SB | 5 | h7 | WUG | Taipei, TPE | WUG, Taipei, TPE | 26.8.17 | |
1:56.34 | Aalborg | Aalborg | 2.9.17 | |||||
1:56.63 | Aalborg | Aalborg | 3.9.17 | |||||
1500 m [1] | ||||||||
4:09.83 | SB | Tårnby | Tårnby | 16.8.17 |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
51.33 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 7.7.16 | ||||
800 m [6] | ||||||||
1:56.03 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.16 | ||||
1:53.50 | PB | 5 | B | CoAG | København | CoAG, København | 18.6.16 | |
1:54.79 | 3 | Aarhus | Aarhus | 25.6.16 | ||||
1:55.19 | 8 | B | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 3.7.16 | ||
1:55.17 | København | København | 20.8.16 | |||||
1:57.49 | Aarhus | Aarhus | 27.8.16 | |||||
1500 m [3] | ||||||||
4:03.13 | SB | Allerød | Allerød | 14.5.16 | ||||
4:02.87 | SB | Aalborg | Aalborg | 21.5.16 | ||||
3:58.10 | PB | Jessheim, NOR | Jessheim, NOR | 2.6.16 | ||||
3000 m [1] | ||||||||
8:44.64 i | PB | 2 | B | DMi | Skive | DMi, Skive | 28.2.16 |
800 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:01.35 | SB | København | København | 27.5.15 | ||||
1:59.6h | SB | Aarhus | Aarhus | 27.6.15 | ||||
1:57.04 | SB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 3.7.15 | ||||
1:56.03 | SB | København | København | 5.8.15 | ||||
1:57.52 | Aarhus | Aarhus | 8.8.15 | |||||
1:56.35 | Aarhus | Aarhus | 8.8.15 | |||||
1500 m [2] | ||||||||
4:05.98 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 22.8.15 | ||||
4:21.15 | København | København | 5.9.15 |
800 m [12] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:57.13 i | SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.14 | ||||
1:56.87 i | SB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 1.2.14 | ||||
1:55.92 i | SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 8.2.14 | ||||
1:55.88 i | SB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 15.2.14 | ||||
1:58.34 i | Skive | Skive | 22.2.14 | |||||
1:58.41 i | Skive | Skive | 22.2.14 | |||||
1:57.86 i | Skive | Skive | 1.3.14 | |||||
2:00.84 | SB | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | ||||
1:56.9h | SB | Malmö, SWE | Malmö, SWE | 15.5.14 | ||||
1:58.34 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | |||||
1:56.98 | SB | Odense | Odense | 2.8.14 | ||||
1:55.14 | SB | København | København | 6.8.14 | ||||
1500 m [3] | ||||||||
4:03.16 i | PB | Skive | Skive | 1.3.14 | ||||
4:05.17 | SB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | ||||
4:21.33 | København | København | 30.8.14 |
200 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
24.12 | København | København | 24.8.13 | -2.9 | ||||
24.04 | PB | København | København | 24.8.13 | -2.0 | |||
400 m [1] | ||||||||
51.87 | PB | Blovstrød | Blovstrød | 10.8.13 | ||||
800 m [14] | ||||||||
1:58.13 i | SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.13 | ||||
1:55.71 i | PB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.2.13 | ||||
1:56.25 i | Skive | Skive | 23.2.13 | |||||
1:57.37 i | Skive | Skive | 9.3.13 | |||||
1:57.77 | SB | Tårnby | Tårnby | 4.5.13 | ||||
1:56.87 | SB | Manchester, GBR | Manchester, GBR | 1.6.13 | ||||
1:56.06 | SB | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.13 | ||||
1:56.05 | SB | Helsingør | Helsingør | 8.6.13 | ||||
1:56.77 | (99) | 4 | E | Folksam | Göteborg/S, SWE | Folksam, Göteborg/S, SWE | 15.6.13 | |
1:56.37 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 28.6.13 | |||||
1:59.42 | Aalborg | Aalborg | 27.7.13 | |||||
1:55.33 | SB | København | København | 1.8.13 | ||||
1:57.42 | København | København | 16.8.13 | |||||
2:02.16 | Aarhus | Aarhus | 31.8.13 | |||||
1500 m [8] | ||||||||
4:05.21 i | SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.13 | ||||
4:09.60 i | Skive | Skive | 9.3.13 | |||||
4:03.02 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 11.5.13 | ||||
4:05.03 | Helsingør | Helsingør | 8.6.13 | |||||
4:04.84 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 28.6.13 | |||||
4:01.27 | SB | København | København | 24.8.13 | ||||
4:15.15 | Aarhus | Aarhus | 31.8.13 | |||||
4:06.09 | København | København | 7.9.13 |
300 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
37.78 | SB | Tårnby | Tårnby | 5.5.12 | ||||
400 m [1] | ||||||||
51.93 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.12 | ||||
800 m [11] | ||||||||
1:59.09 i | SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.12 | ||||
1:59.27 i | Skive | Skive | 3.3.12 | |||||
1:57.96 | SB | Tårnby | Tårnby | 5.5.12 | ||||
1:56.71 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.12 | ||||
1:55.66 | PB | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 14.6.12 | ||||
1:54.39 | PB | København | København | 27.6.12 | ||||
1:55.12 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 7.7.12 | |||||
1:56.66 | København | København | 18.8.12 | |||||
1:54.44 | København | København | 21.8.12 | |||||
1:56.54 | København | København | 25.8.12 | |||||
1:58.17 | Hvidovre | Hvidovre | 1.9.12 | |||||
1500 m [7] | ||||||||
4:05.11 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.12 | ||||
4:11.61 | SB | Odense | Odense | 13.5.12 | ||||
3:59.63 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 29.5.12 | ||||
4:12.86 | Helsingør | Helsingør | 2.6.12 | |||||
4:00.64 | Hvidovre | Hvidovre | 1.9.12 | |||||
4:14.69 | København | København | 8.9.12 | |||||
4:09.98 | Aabenraa | Aabenraa | 22.9.12 | |||||
Cross 6 km [1] | ||||||||
19:47 | 39 | 19 | ECCC | Castellón, ESP | ECCC, Castellón, ESP | 5.2.12 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.32 | SB | Greve | Greve | 24.9.11 | -0.2 | |||
300 m [1] | ||||||||
37.72 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.11 | ||||
400 m [5] | ||||||||
52.57 i | PB | Skive | Skive | 19.2.11 | ||||
52.53 | PB | Ballerup | Ballerup | 18.6.11 | ||||
51.88 | PB | Göteborg, SWE | Göteborg, SWE | 8.7.11 | ||||
52.29 | Hvidovre | Hvidovre | 27.7.11 | |||||
52.55 | Odense | Odense | 27.8.11 | |||||
800 m [18] | ||||||||
1:57.83 i | SB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 22.1.11 | ||||
1:58.34 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.11 | |||||
1:59.14 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.11 | |||||
1:58.78 i | Skive | Skive | 19.2.11 | |||||
1:59.38 i | Skive | Skive | 5.3.11 | |||||
1:58.81 | PB | Tårnby | Tårnby | 7.5.11 | ||||
1:59.08 | København | København | 14.5.11 | |||||
2:04.48 | København | København | 3.6.11 | |||||
1:56.98 | PB | Odense | Odense | 11.6.11 | ||||
2:00.37 | Ballerup | Ballerup | 18.6.11 | |||||
1:56.96 | PB | København | København | 21.6.11 | ||||
1:56.66 | PB | Göteborg, SWE | Göteborg, SWE | 8.7.11 | ||||
1:57.17 | København | København | 17.7.11 | |||||
1:56.39 | PB | København | København | 6.8.11 | ||||
1:57.55 | København | København | 11.8.11 | |||||
1:58.41 | Odense | Odense | 27.8.11 | |||||
1:57.28 | København | København | 3.9.11 | |||||
2:01.20 | Skive | Skive | 10.9.11 | |||||
1500 m [4] | ||||||||
4:11.78 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 22.1.11 | ||||
4:10.16 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.11 | ||||
4:09.6h | SB | Næstved | Næstved | 21.5.11 | ||||
4:07.84 | SB | Helsingør | Helsingør | 13.8.11 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||
5.29 | SB | Greve | Greve | 24.9.11 | +0.7 | |||
Trespring [1] | ||||||||
11.46 | PB | Greve | Greve | 24.9.11 | +1.1 | |||
Cross 6 km [1] | ||||||||
21:50 | 44 | 19 | ECCC | San Vittore Olona, ITA | ECCC, San Vittore Olona, ITA | 6.2.11 |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.24 | SB | Greve | Greve | 25.9.10 | +1.0 | |||
200 m [1] | ||||||||
24.80 | SB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 2.7.10 | -0.2 | |||
300 m [1] | ||||||||
38.02 | PB | Tårnby | Tårnby | 2.5.10 | ||||
400 m [1] | ||||||||
53.32 | SB | Greve | Greve | 19.6.10 | ||||
800 m [15] | ||||||||
2:00.92 i | PB | Malmö, SWE | Malmö, SWE | 31.1.10 | ||||
1:57.39 i | PB | Skive | Skive | 28.2.10 | ||||
1:59.81 i | Skive | Skive | 7.3.10 | |||||
2:01.8h | SB | Tårnby | Tårnby | 27.4.10 | ||||
2:00.86 | SB | Tårnby | Tårnby | 1.5.10 | ||||
2:01.09 | København | København | 11.5.10 | |||||
2:05.42 | Bagsværd | Bagsværd | 16.5.10 | |||||
1:59.9h | PB | København | København | 4.6.10 | ||||
2:01.09 | Greve | Greve | 19.6.10 | |||||
2:03.17 | Korsør | Korsør | 27.6.10 | |||||
2:00.97 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 2.7.10 | |||||
1:58.89 | PB | Odense | Odense | 7.8.10 | ||||
1:59.58 | København | København | 12.8.10 | |||||
2:01.00 | Vejen | Vejen | 22.8.10 | |||||
1:59.71 | Glostrup | Glostrup | 4.9.10 | |||||
1000 m [1] | ||||||||
2:36.60 | PB | Sundby | Sundby | 19.8.10 | ||||
1500 m [6] | ||||||||
4:14.60 i | PB | Malmö, SWE | Malmö, SWE | 31.1.10 | ||||
4:13.07 i | PB | Skive | Skive | 7.3.10 | ||||
4:29.41 | SB | Bagsværd | Bagsværd | 16.5.10 | ||||
4:07.13 | PB | København | København | 4.6.10 | ||||
4:12.19 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 2.7.10 | |||||
4:12.80 | Glostrup | Glostrup | 4.9.10 | |||||
400 m hæk [1] | ||||||||
1:23.87 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 16.5.10 |
100 m [2] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.02 | PB | Greve | Greve | 27.9.09 | +1.7 | ||||
12.21 | Greve | Greve | 27.9.09 | +0.6 | |||||
200 m [3] | |||||||||
24.98 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.09 | 0.0 | ||||
24.21 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 28.6.09 | +1.2 | ||||
24.99 | Greve | Greve | 27.9.09 | +2.0 | |||||
300 m [1] | |||||||||
38.1h | Tårnby | Tårnby | 15.9.09 | ||||||
400 m [3] | |||||||||
53.56 | PB | Greve | Greve | 21.5.09 | |||||
52.88 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.09 | |||||
53.17 | DMU | Esbjerg | DMU, Esbjerg | 6.9.09 | |||||
800 m [10] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
2:09.34 OT i | Ballerup | Ballerup | 23.1.09 | ||||||
2:04.97 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.09 | |||||
2:02.17 | PB | Holbæk | Holbæk | 16.5.09 | |||||
2:02.89 | Ballerup | Ballerup | 13.6.09 | ||||||
2:01.82 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 28.6.09 | |||||
2:00.82 | PB | København | København | 6.8.09 | |||||
2:00.94 | Bagsværd | Bagsværd | 20.8.09 | ||||||
2:01.59 | Odense | Odense | 30.8.09 | ||||||
2:04.44 | DMU | Esbjerg | DMU, Esbjerg | 6.9.09 | |||||
2:01.34 | Aalborg | Aalborg | 13.9.09 | ||||||
1000 m [1] | |||||||||
2:37.23 | PB | Sundby | Sundby | 24.8.09 | |||||
1500 m [7] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
4:32.10 OT i | Ballerup | Ballerup | 23.1.09 | ||||||
4:24.30 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 31.1.09 | |||||
4:24.42 i | Skive | Skive | 28.2.09 | ||||||
4:24.27 | PB | Næstved | Næstved | 9.5.09 | |||||
4:14.03 | PB | Lyngby | Lyngby | 31.5.09 | |||||
4:16.41 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 28.6.09 | ||||||
4:24.76 | Aalborg | Aalborg | 13.9.09 | ||||||
3000 m [3] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
9:51.12 OT i | Ballerup | Ballerup | 23.1.09 | ||||||
9:42.38 i | PB | Skive | Skive | 28.2.09 | |||||
9:43.37 | PB | Tårnby | Tårnby | 4.5.09 | |||||
5000 m [1] | |||||||||
16:56.44 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.7.09 | |||||
Højdespring [1] | |||||||||
1.40 | PB | Tårnby | Tårnby | 15.9.09 | |||||
Længdespring [1] | |||||||||
5.72 | PB | Greve | Greve | 27.9.09 | +1.5 | ||||
Diskoskast 1.5 kg [1] | |||||||||
23.95 | PB | Greve | Greve | 27.9.09 | |||||
Spydkast 700 gram [1] | |||||||||
33.31 | PB | Greve | Greve | 27.9.09 |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25.70 | PB | Greve | Greve | 27.9.08 | +0.8 | |||
800 m [3] | ||||||||
2:10.00 | PB | Ballerup | Ballerup | 10.5.08 | ||||
2:08.51 | PB | Hillerød | Hillerød | 14.6.08 | ||||
2:07.80 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 31.8.08 | ||||
1500 m [4] | ||||||||
4:48.30 i | PB | Skive | Skive | 15.2.08 | ||||
4:56.49 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 31.8.08 | ||||
4:25.09 | PB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 14.9.08 | |
4:33.87 | Greve | Greve | 27.9.08 | |||||
3000 m [3] | ||||||||
10:02.50 i | PB | Skive | Skive | 15.2.08 | ||||
10:00.64 | PB | Lyngby | Lyngby | 31.5.08 | ||||
9:50.06 | PB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 14.9.08 | |
Diskoskast 1.0 kg [1] | ||||||||
31.11 | PB | Greve | Greve | 27.9.08 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 12.02 | Greve | 27.9.09 | +1.7 | |
200 m | |||||
Ude | 24.04 | København | 24.8.13 | -2.0 | |
400 m | |||||
Ude | 51.33 | Frederiksberg | 7.7.16 | ||
Inde | 52.57 | Skive | 19.2.11 | ||
800 m | |||||
Ude | 1:53.50 | København | 18.6.16 | ||
Inde | 1:55.71 | Göteborg/FH, SWE | 2.2.13 | 46 | |
1000 m | |||||
Ude | 2:36.60 | Sundby | 19.8.10 | ||
1500 m | |||||
Ude | 3:58.10 | Jessheim, NOR | 2.6.16 | ||
Inde | 4:03.16 | Skive | 1.3.14 | ||
3000 m | |||||
Ude | 8:43.13 | København | 12.6.18 | ||
Inde | 8:44.64 | Skive | 28.2.16 | ||
5000 m | |||||
Ude | 16:56.44 | Frederiksberg | 2.7.09 | ||
5 km | |||||
Ude | 15:56 | Hillerød | 12.3.22 | ||
10 km | |||||
Ude | 36:46 | København | 11.11.23 | ||
400 m hæk | |||||
Ude | 1:23.87 | Bagsværd | 16.5.10 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.40 | Tårnby | 15.9.09 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.72 | Greve | 27.9.09 | +1.5 | |
Trespring | |||||
Ude | 11.46 | Greve | 24.9.11 | +1.1 | |
300 m | |||||
Ude | 37.72 | Tårnby | 7.5.11 | ||
1 mile | |||||
Ude | 4:24.24 | Holbæk | 29.8.18 | ||
1 mile landevej | |||||
Ude | 4:28 | København | 12.9.21 | ||
Diskoskast 1.0 kg | |||||
Ude | 31.11 | Greve | 27.9.08 | ||
Diskoskast 1.5 kg | |||||
Ude | 23.95 | Greve | 27.9.09 | ||
Spydkast 700 gram | |||||
Ude | 33.31 | Greve | 27.9.09 |
100 m: | 4 |
200 m: | 7 |
300 m: | 4 |
400 m: | 12 |
800 m: | 117 |
1000 m: | 3 |
1500 m: | 50 |
1 mile: | 1 |
1 mile landevej: | 2 |
3000 m: | 12 |
5000 m: | 1 |
5 km: | 3 |
10 km: | 1 |
400 m hæk: | 1 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring: | 2 |
Trespring: | 1 |
Diskoskast 1.0 kg: | 1 |
Diskoskast 1.5 kg: | 1 |
Spydkast 700 gram: | 1 |
Cross: | 2 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
400 m | |||||||
DMU | 2009 | 53.17 | |||||
800 m | |||||||
DMU | 2009 | 2:04.44 | |||||
DM | 2018 | 5 | 1:58.29 | 4 | h2 | 1:56.26 | |
DM | 2019 | 4 | h1 | 2:04.58 | |||
DM | 2022 | 11 | 1:57.11 | ||||
Inde | |||||||
3000 m | |||||||
DMi | 2016 | 2 | B | 8:44.64 | |||
DMi | 2020 | B | |||||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
1500 m | |||||||
DMU | 2008 | 3 | 15 | 4:25.09 | |||
3000 m | |||||||
DMU | 2008 | 3 | 15 | 9:50.06 |