Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Oliver Chabert

Født: 18 juni 1999

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  1 DM‐guld
  •  2 DM‐sølv
  •  1 DM‐bronze
  •  1 IDM‐guld
  •  1 IDM‐sølv
  •  2 IDM‐bronze

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2020.

2020

60 m  [1]
7.16
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
60 m hæk  [1]
DNF
i
DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
Højdespring  [1]
1.81
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
 
1.75 SB
  XO
1.78 SB
   O
1.81 SB
   O
1.84
XXX
    
Længdespring  [1]
6.65
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
 
6.35 SB6.37 SB6.65 PB
Kuglestød 7.26 kg  [2]
12.07
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
 
11.85 SB11.3711.8112.07 PB11.7811.28
12.55
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
 
12.44 PB12.1912.55 PB
Diskoskast 2.0 kg  [1]
37.43
PB KøbenhavnKøbenhavn24.6.20
 
37.43 PB36.79XXX35.18
Syvkamp  [1]
DNF
i
DMUiRandersDMUi, Randers2.2.20
         
      

2019

60 m  [4]
7.08
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
7.08
i
=PB DMiRandersDMi, Randers2.2.19
7.09
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
7.08
i
=PB DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
100 m  [3]
11.18
=PB VibyViby11.5.19-1.0
11.12
PB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19+1.1
10.96
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19+0.5
400 m  [3]
49.82
PB SlagelseSlagelse27.4.19
49.44
PB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19
49.08
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
1000 m  [1]
2:47.03
i
PB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
1500 m  [2]
4:41.27
PB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
4:43.32
KøbenhavnKøbenhavn1.9.19
60 m hæk  [4]
8.17
i
DUR-20 PB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
8.23
i
v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
8.24
i
DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
8.22
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
110 m hæk  [7]
15.06
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19-0.3
15.13
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19-1.1
14.77
PB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19-0.1
14.81
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19+0.6
14.74
PB DMUGreveDMU, Greve25.8.19-1.6
14.60
PB KøbenhavnKøbenhavn1.9.19+1.2
15.09
OdenseOdense7.9.19-1.9
Højdespring  [4]
1.89
i
PB DMiRandersDMi, Randers2.2.19
1.83
SB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19
1.91
=PB EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO10.8.19
 
1.76
   O
1.86 SB
 XXO
1.91 =PB
  XO
1.96
X
    
1.94
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
Stangspring  [11]
4.60
i
SB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
4.90
i
SB v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
 
4.60 =SB
   O
4.75 SB
  XO
4.90 SB
   O
5.00
XXX
    
4.75
i
DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
 
4.55
  XO
4.75
   O
4.85
XXX
     
4.71
SB BallerupBallerup22.6.19
4.82
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.19
4.78
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19
4.90
PB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
NH
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19
5.10
PB EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO11.8.19
 
4.65
   O
4.85
 XXO
5.00 PB
   O
5.10 PB
  XO
5.20
X
   
5.00
DMUGreveDMU, Greve24.8.19
4.84
OdenseOdense7.9.19
Længdespring  [5]
6.50
i
SB DMiRandersDMi, Randers2.2.19
5.82
SB TårnbyTårnby5.5.19+1.5
6.12
w
TårnbyTårnby5.5.19+3.0
6.37
SB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19-0.1
6.47
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.190.0
Kuglestød 7.26 kg  [3]
11.88
i
PB DMiRandersDMi, Randers2.2.19
11.26
PB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR6.7.19
11.49
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
Diskoskast 2.0 kg  [4]
33.98
PB KøbenhavnKøbenhavn28.5.19
32.76
EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
34.84
PB KøbenhavnKøbenhavn17.7.19
35.61
PB KøbenhavnKøbenhavn1.9.19
Spydkast 800 gram  [3]
50.89
SB HvidovreHvidovre8.6.19
52.21
SB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
55.76
PB KøbenhavnKøbenhavn1.9.19
Syvkamp  [1]
5.381
i
DUR-20 PB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
7.08   6.50   11.88   1.89
8.17   4.60   2:47.03
Tikamp  [3]
DNF
VibyViby12.5.19
11.18/-1.0            
            
7.128
PB EM-Hold Div 1Ribeira Brava, POREM-Hold Div 1, Ribeira Brava, POR7.7.19
11.12/+1.1   6.37/-0.1   11.26   1.83   49.44
14.77/-0.1   32.76   4.90   52.21   4:41.27
7.493
DUR-20
DR22
PB
DMKøbenhavnDM, København1.9.19
10.96   6.47   11.49   1.94   49.08
35.61   5.10   55.76   4:43.32   
4 x 200 m stafet  [1]
1:30.17
i
DUR-21 SB SkiveSkive24.2.19
 Sparta Atletik og Løb
Oliver Chabert, Jacob Hvorup
Nicolai Lind Andersen, Christian Gundersen
4 x 400 m stafet  [1]
3:17.47
DR22
DUR-21
SB
GreveGreve25.8.19
 Sparta Atletik og Løb
Christian Gundersen, Jacob Hvorup
Oliver Chabert, Gustav Lundholm Nielsen

2018

60 m  [3]
7.22
PB BallerupBallerup20.1.18
7.30
BallerupBallerup20.1.18
7.18
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers3.2.18
100 m  [4]
11.51
SB GreveGreve12.5.18-2.4
11.24
SB Jessheim, NORJessheim, NOR9.6.18-0.3
10.7h
w
FrederiksbergFrederiksberg21.6.18+7.6
11.55
SilkeborgSilkeborg18.8.18-0.9
400 m  [3]
49.95
PB GreveGreve12.5.18
50.76
Jessheim, NORJessheim, NOR9.6.18
52.25
SilkeborgSilkeborg18.8.18
1000 m  [1]
2:52.31
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.18
1500 m  [2]
5:04.81
SB GreveGreve13.5.18
4:43.27
PB Jessheim, NORJessheim, NOR10.6.18
60 m hæk 99.1 cm  [2]
8.21
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
8.18
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.18
110 m hæk 99.1 cm  [7]
14.60
SB KøbenhavnKøbenhavn6.5.18+1.0
14.75
Jessheim, NORJessheim, NOR10.6.18+1.2
14.51
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.18+3.0
14.47
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.18-2.2
14.18
PB NMHvidovreNM, Hvidovre11.8.18+0.3
14.46
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18+0.2
14.60
BallerupBallerup22.9.180.0
110 m hæk  [3]
15.09
PB ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR27.5.18-1.1
14.95
PB DMOdenseDM, Odense26.8.18+1.4
15.22
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18+0.8
Højdespring  [4]
1.77
i
SB DMUiRandersDMUi, Randers3.2.18
1.88
SB GreveGreve12.5.18
1.87
Jessheim, NORJessheim, NOR9.6.18
1.89
SB SilkeborgSilkeborg18.8.18
Stangspring  [15]
4.60
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
4.70
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.18
4.85
i
PB DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
4.80
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.18
4.80
=PB Jessheim, NORJessheim, NOR10.6.18
4.20
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE29.6.18
4.33
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE29.6.18
4.78
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.18
4.60
NMHvidovreNM, Hvidovre11.8.18
 
4.40
   O
4.50
   O
4.60
   O
4.70
XXX
    
4.65
DMOdenseDM, Odense25.8.18
 
4.35
 XXO
4.55
 XXO
4.65
   O
4.75
XXX
    
4.70
AalborgAalborg1.9.18
4.75
BallerupBallerup5.9.18
4.74
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18
5.00
i
DUR
DUR-19
PB (40)
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18
 
4.40
   O
4.60
   O
4.70
   O
5.00 PB
   O
5.21
XXX
   
4.70
BallerupBallerup22.9.18
 
4.00
  XO
4.30
   O
4.50
 XXO
4.70
   O
4.90
XXX
   
Længdespring  [4]
6.59
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers3.2.18
5.95
SB GreveGreve12.5.180.0
6.36
w
Jessheim, NORJessheim, NOR9.6.18+2.5
6.19
SB SilkeborgSilkeborg18.8.18+1.8
Kuglestød 6.0 kg  [3]
12.80
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers3.2.18
11.65
SB GreveGreve12.5.18
12.12
SB Jessheim, NORJessheim, NOR9.6.18
Kuglestød 7.26 kg  [1]
10.27
PB SilkeborgSilkeborg18.8.18
Diskoskast 1.75 kg  [2]
38.45
PB GreveGreve13.5.18
38.33
Jessheim, NORJessheim, NOR10.6.18
Spydkast 800 gram  [2]
49.33
SB GreveGreve13.5.18
52.29
PB Jessheim, NORJessheim, NOR10.6.18
Syvkamp U20  [1]
5.292
i
DUR-19 PB (10)DMUiRandersDMUi, Randers4.2.18
7.18   6.59   12.80   1.77
8.18   4.70   2:52.31
Tikamp U20  [2]
6.053
SB GreveGreve13.5.18
            
            
7.198
PB (23)Jessheim, NORJessheim, NOR10.6.18
11.24/-0.3   6.36w/+2.5   12.12   1.87   50.76
14.75/+1.2   38.33   4.80   52.29   4:43.27
4 x 100 m stafet  [1]
41.47
DUR-19
DR22
DUR
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18
 Sparta Atletik og Løb
Oliver Chabert, Tobias Gorgone Larsen
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak
4 x 400 m stafet  [2]
3:16.01
SB ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR27.5.18
 Sparta Atletik og Løb
Gustav Lundholm Nielsen, Philip Braun
Oliver Chabert, Tobias Gorgone Larsen
3:19.81
SB NMHvidovreNM, Hvidovre12.8.18
 Denmark
Oliver Chabert, Christian Gundersen
Rasmus Rose-Hansen, Mathias Astrup

2017

60 m  [5]
7.16
i
PB BallerupBallerup21.1.17
7.22
i
BallerupBallerup22.1.17
7.14
i
PB AalborgAalborg4.2.17
7.14
i
=PB SkiveSkive25.2.17
7.18
i
SkiveSkive25.2.17
100 m  [5]
11.59
SB AalborgAalborg12.5.170.0
11.23
PB NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN10.6.17+0.3
11.28
KøbenhavnKøbenhavn17.6.17-0.5
11.18
PB GreveGreve30.9.17+2.0
11.22
w
GreveGreve30.9.17+2.3
200 m  [2]
22.99
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
22.62
w
HvidovreHvidovre27.8.17+2.6
300 m  [1]
36.13
PB TårnbyTårnby7.5.17
400 m  [2]
51.89
PB AalborgAalborg12.5.17
51.23
PB NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN10.6.17
1000 m  [1]
2:55.12
i
PB AalborgAalborg5.2.17
1500 m  [2]
4:51.42
PB AalborgAalborg13.5.17
4:54.14
NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN11.6.17
60 m hæk 99.1 cm  [3]
8.43
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
8.38
i
PB AalborgAalborg5.2.17
8.57
i
iDMUSkiveiDMU, Skive26.2.17
110 m hæk 99.1 cm  [5]
14.84
PB NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN11.6.17-0.1
14.75
PB KøbenhavnKøbenhavn17.6.17-0.1
14.82
NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE20.8.17+1.2
14.34
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre27.8.17+0.9
14.77
KøbenhavnKøbenhavn23.9.17+0.3
Højdespring  [4]
1.84
i
SB AalborgAalborg4.2.17
1.80
SB AalborgAalborg12.5.17
1.91
PB NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN10.6.17
DNS
NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE20.8.17
Stangspring  [9]
4.20
i
=PB BallerupBallerup21.1.17
4.50
i
PB AalborgAalborg5.2.17
4.35
i
SkiveSkive18.2.17
4.30
i
SkiveSkive25.2.17
4.60
=PB TårnbyTårnby7.5.17
4.40
AalborgAalborg13.5.17
4.50
BallerupBallerup28.5.17
4.32
NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN11.6.17
4.80
PB KøbenhavnKøbenhavn23.9.17
Længdespring  [4]
6.21
i
PB AalborgAalborg4.2.17
6.11
PB AalborgAalborg12.5.17-0.6
6.05
NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN10.6.17+0.6
6.43
PB GreveGreve19.9.17+0.8
Kuglestød 6.0 kg  [4]
11.74
i
PB AalborgAalborg4.2.17
11.95
PB Playa de las Americas, GBRPlaya de las Americas, GBR12.4.17
12.02
PB AalborgAalborg12.5.17
12.40
PB NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN10.6.17
Diskoskast 1.75 kg  [3]
35.25
PB AalborgAalborg13.5.17
29.24
NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN11.6.17
36.48
PB GreveGreve19.9.17
Spydkast 800 gram  [4]
49.77
PB AalborgAalborg13.5.17
48.76
NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN11.6.17
49.64
HvidovreHvidovre26.8.17
51.02
PB GreveGreve26.9.17
Syvkamp U20  [1]
5.078
i
PB (49)AalborgAalborg5.2.17
         
      
Tikamp U20  [2]
6.574
PB AalborgAalborg13.5.17
            
            
6.711
=PB NordicCKuortane, FINNordicC, Kuortane, FIN11.6.17
11.23/+0.3   6.05/+0.6   12.40   1.91   51.23
14.84/-0.1   29.24   4.32   48.76   4:54.14
4 x 200 m stafet  [1]
1:30.19
i
DUR-20 PB SkiveSkive19.2.17
 Greve Atletik
Oliver Chabert, Frankly Dadey
Peter Andersson, Kasper Andersson

2016

100 m  [4]
11.52
w
HelsingørHelsingør15.5.16+2.5
11.70
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16-2.3
11.65
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+0.6
11.78
GreveGreve1.10.16-0.2
200 m  [3]
23.86
SB TårnbyTårnby7.5.16-1.7
23.14
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE8.7.16+1.0
23.09
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE8.7.16+1.7
400 m  [1]
51.98
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE8.7.16
110 m hæk 91.4 cm  [1]
15.00
PB GreveGreve1.10.16-0.6
Højdespring  [1]
1.72
SB HelsingørHelsingør15.5.16
Stangspring  [9]
4.00
i
=PB BallerupBallerup27.12.15
4.00
i
=PB HvidovreHvidovre3.1.16
4.10
i
PB HelsingørHelsingør9.1.16
4.20
i
PB SkiveSkive5.3.16
4.60
PB (69)TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby8.5.16
4.00
TårnbyTårnby29.5.16
3.92
HvidovreHvidovre11.6.16
3.85
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE8.7.16
3.70
BallerupBallerup24.9.16
Længdespring  [1]
6.01
w
HelsingørHelsingør15.5.16+2.9
Kuglestød 5.0 kg  [3]
12.35
PB Playa de las Americas, GBRPlaya de las Americas, GBR24.3.16
11.73
HelsingørHelsingør15.5.16
11.55
BallerupBallerup22.9.16
Spydkast 700 gram  [3]
48.85
PB TårnbyTårnby7.5.16
49.57
PB BallerupBallerup22.9.16
47.68
GreveGreve1.10.16

2015

60 m  [1]
7.64
i
PB BallerupBallerup17.1.15
100 m  [11]
12.00
PB GlostrupGlostrup25.4.15-3.8
11.80
PB TårnbyTårnby2.5.15+1.6
11.69
w
TårnbyTårnby2.5.15+3.2
11.68
PB GreveGreve24.5.15+0.2
11.67
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+2.2
11.80
TårnbyTårnby13.6.15-1.0
11.60
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+2.0
11.58
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+1.5
11.76
Maribo Maribo 15.8.15+0.1
11.64
HvidovreHvidovre22.8.15+0.5
11.72
VejleVejle2.9.15-0.4
200 m  [3]
23.87
PB BallerupBallerup20.6.15+1.2
23.88
HvidovreHvidovre22.8.15-3.4
23.34
PB GreveGreve26.9.15+1.6
400 m  [4]
54.17
PB GlostrupGlostrup25.4.15
54.68
GreveGreve24.5.15
54.68
TårnbyTårnby13.6.15
55.01
Maribo Maribo 15.8.15
1500 m  [3]
5:01.30
PB GreveGreve24.5.15
5:06.29
TårnbyTårnby13.6.15
4:52.57
PB Maribo Maribo 15.8.15
110 m hæk 91.4 cm  [5]
15.84
PB GreveGreve24.5.15+0.5
15.50
PB TårnbyTårnby13.6.15+1.7
15.29
w
BallerupBallerup20.6.15+3.5
15.90
Maribo Maribo 15.8.150.0
17.85
HvidovreHvidovre22.8.15-3.6
Højdespring  [7]
1.83
i
PB BallerupBallerup17.1.15
1.85
i
PB HvidovreHvidovre14.2.15
1.60
i
SkiveSkive7.3.15
1.79
PB BallerupBallerup17.5.15
1.73
GreveGreve24.5.15
1.66
TårnbyTårnby13.6.15
1.81
PB Maribo Maribo 15.8.15
Stangspring  [21]
3.80
i
PB HvidovreHvidovre11.1.15
3.50
i
BallerupBallerup17.1.15
3.80
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
3.70
i
HelsingørHelsingør31.1.15
3.90
i
PB HvidovreHvidovre14.2.15
3.84
i
HelsingørHelsingør28.2.15
4.00
i
PB SkiveSkive7.3.15
3.70
=PB TårnbyTårnby27.4.15
4.10
PB TårnbyTårnby2.5.15
3.14
BallerupBallerup17.5.15
3.80
GreveGreve24.5.15
4.10
=PB KøbenhavnKøbenhavn31.5.15
4.10
=PB FrederiksbergFrederiksberg6.6.15
4.00
TårnbyTårnby13.6.15
3.90
BallerupBallerup20.6.15
3.90
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15
4.00
Maribo Maribo 15.8.15
4.10
=PB HvidovreHvidovre22.8.15
4.20
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.15
4.40
PB SkiveSkive12.9.15
4.40
=PB GreveGreve26.9.15
Længdespring  [3]
5.82
SB GreveGreve24.5.150.0
5.74
TårnbyTårnby13.6.150.0
5.79
Maribo Maribo 15.8.150.0
Kuglestød 5.0 kg  [5]
10.68
PB Tenerife, ESPTenerife, ESP3.4.15
10.72
PB GreveGreve24.5.15
11.15
PB TårnbyTårnby13.6.15
10.34
GreveGreve1.8.15
10.87
Maribo Maribo 15.8.15
Diskoskast 1.5 kg  [4]
34.11
PB GreveGreve24.5.15
34.04
TårnbyTårnby13.6.15
34.64
PB GreveGreve1.8.15
26.49
Maribo Maribo 15.8.15
Diskoskast 1.75 kg  [1]
28.98
PB KøbenhavnKøbenhavn31.5.15
Spydkast 700 gram  [5]
44.26
PB TårnbyTårnby2.5.15
39.67
GreveGreve24.5.15
46.15
PB TårnbyTårnby13.6.15
45.89
GreveGreve1.8.15
44.87
Maribo Maribo 15.8.15
Tikamp U18  [3]
5.821
PB GreveGreve24.5.15
            
            
5.908
PB TårnbyTårnby13.6.15
            
            
5.886
Maribo Maribo 15.8.15
            
            
1000 m stafet  [1]
2:04.08
DUR-16 PB HvidovreHvidovre23.8.15
 Greve Atletik

2014

50 m  [2]
6.97
i
HvidovreHvidovre5.1.14
6.82
i
PB HvidovreHvidovre5.1.14
60 m  [4]
8.04
i
BallerupBallerup18.1.14
7.90
i
PB BallerupBallerup18.1.14
7.93
i
SB HelsingørHelsingør1.2.14
7.95
i
HelsingørHelsingør1.2.14
200 m  [2]
26.13
PB HelsingørHelsingør24.5.14+0.6
25.30
PB HvidovreHvidovre14.6.14+0.3
800 m  [1]
2:20.08
PB HelsingørHelsingør24.5.14
1000 m  [1]
3:09.97
i
PB AarhusAarhus8.3.14
100 m hæk 84.0 cm  [2]
15.25
PB HelsingørHelsingør24.5.14+0.1
15.30
w
HolteHolte23.8.14+2.3
Højdespring  [12]
1.73
i
PB HvidovreHvidovre1.12.13
1.65
i
AarhusAarhus29.12.13
1.75
i
PB HvidovreHvidovre5.1.14
1.60
i
BallerupBallerup18.1.14
1.69
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
1.60
i
HelsingørHelsingør1.2.14
1.64
i
SkiveSkive1.3.14
1.62
i
AarhusAarhus8.3.14
1.66
SB HelsingørHelsingør24.5.14
1.64
Maribo Maribo 9.6.14
1.58
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
1.64
BagsværdBagsværd21.9.14
Stangspring  [20]
3.00
i
PB HvidovreHvidovre5.1.14
3.10
i
PB BallerupBallerup18.1.14
3.00
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
3.07
i
HelsingørHelsingør1.2.14
3.00
i
SkiveSkive1.3.14
3.50
i
PB AarhusAarhus8.3.14
3.25
PB FrederiksbergFrederiksberg17.5.14
3.00
HelsingørHelsingør24.5.14
3.13
BallerupBallerup1.6.14
3.70
PB Maribo Maribo 9.6.14
3.62
HvidovreHvidovre14.6.14
3.20
TårnbyTårnby19.6.14
3.50
BallerupBallerup21.6.14
3.20
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
3.00
HolteHolte23.8.14
3.40
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
3.20
AalborgAalborg13.9.14
3.50
BagsværdBagsværd21.9.14
3.15
TårnbyTårnby25.9.14
3.60
TårnbyTårnby9.10.14
Længdespring  [3]
4.94
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
5.45
PB HelsingørHelsingør24.5.14+1.3
5.85
PB GreveGreve27.9.14+0.3
Kuglestød 4.0 kg  [3]
10.18
i
PB AarhusAarhus8.3.14
11.27
PB Playa de las Americas, GBRPlaya de las Americas, GBR18.4.14
10.08
HelsingørHelsingør24.5.14
Diskoskast 1.0 kg  [4]
34.93
PB FrederiksbergFrederiksberg17.5.14
31.01
HelsingørHelsingør24.5.14
35.28
PB KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
33.39
HolteHolte23.8.14
Spydkast 600 gram  [10]
44.04
PB FrederiksbergFrederiksberg17.5.14
37.68
HelsingørHelsingør24.5.14
45.79
PB HvidovreHvidovre14.6.14
44.47
BallerupBallerup21.6.14
46.67
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE27.6.14
45.93
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
36.65
HolteHolte23.8.14
44.55
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
42.15
AalborgAalborg13.9.14
40.11
GreveGreve27.9.14
Fempkamp U16  [1]
2.696
i
PB AarhusAarhus8.3.14

2013

60 m  [3]
8.25
i
PB BallerupBallerup12.1.13
8.36
i
BallerupBallerup12.1.13
8.53
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
100 m  [1]
13.15
PB TårnbyTårnby10.9.13-1.1
200 m  [1]
29.31
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
1000 m  [1]
3:21.02
i
PB AarhusAarhus2.2.13
100 m hæk 84.0 cm  [1]
16.01
PB GreveGreve28.9.13+1.2
Højdespring  [17]
1.60
i
PB HvidovreHvidovre2.12.12
1.58
i
BallerupBallerup12.1.13
1.61
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
1.52
i
AarhusAarhus2.2.13
1.65
i
PB HvidovreHvidovre10.2.13
1.65
i
=PB HelsingørHelsingør23.2.13
1.55
SB HelsingørHelsingør18.5.13
1.59
SB FrederiksbergFrederiksberg8.6.13
1.51
HvidovreHvidovre15.6.13
1.60
SB GreveGreve26.7.13
1.70
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
1.73
PB AarhusAarhus31.8.13
1.70
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13
1.58
TårnbyTårnby10.9.13
1.64
KøbenhavnKøbenhavn14.9.13
1.67
BagsværdBagsværd22.9.13
1.75
PB GreveGreve28.9.13
Stangspring  [13]
2.40
i
PB HvidovreHvidovre2.12.12
2.70
i
PB BallerupBallerup12.1.13
2.80
i
PB AarhusAarhus2.2.13
2.80
i
=PB HvidovreHvidovre10.2.13
2.70
i
HelsingørHelsingør23.2.13
2.70
i
SkiveSkive9.3.13
2.40
SB TårnbyTårnby4.5.13
2.51
SB BallerupBallerup13.6.13
2.82
PB HvidovreHvidovre15.6.13
2.50
AarhusAarhus31.8.13
2.50
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13
2.90
PB BagsværdBagsværd22.9.13
3.15
PB GreveGreve28.9.13
Længdespring  [2]
4.82
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
4.79
PB GreveGreve26.7.13+1.3
Kuglestød 4.0 kg  [7]
8.51
i
PB AarhusAarhus2.2.13
9.55
PB Playa de las Americas, GBRPlaya de las Americas, GBR31.3.13
8.54
GlostrupGlostrup27.4.13
9.72
PB TårnbyTårnby4.5.13
9.02
GreveGreve5.6.13
9.15
BagsværdBagsværd19.8.13
9.08
GreveGreve5.10.13
Diskoskast 1.0 kg  [6]
23.59
PB GreveGreve14.4.13
27.70
PB TårnbyTårnby4.5.13
26.03
HelsingørHelsingør18.5.13
26.74
GreveGreve5.6.13
26.81
FrederiksbergFrederiksberg8.6.13
25.58
GreveGreve5.10.13
Vægtkast 9.08 kg  [1]
7.57
PB GreveGreve5.10.13
Hammerkast 4.0 kg  [3]
14.25
PB GreveGreve14.4.13
21.83
PB GreveGreve5.6.13
23.92
PB GreveGreve5.10.13
Spydkast 600 gram  [15]
33.44
PB GlostrupGlostrup27.4.13
35.57
PB TårnbyTårnby4.5.13
38.79
PB GreveGreve29.5.13
37.23
GreveGreve5.6.13
33.15
FrederiksbergFrederiksberg8.6.13
35.32
BallerupBallerup22.6.13
39.51
PB GreveGreve26.7.13
43.44
PB BagsværdBagsværd19.8.13
36.41
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
34.92
AarhusAarhus31.8.13
34.99
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13
41.47
TårnbyTårnby10.9.13
43.71
PB KøbenhavnKøbenhavn14.9.13
42.45
GreveGreve28.9.13
40.68
GreveGreve5.10.13
Fempkamp U16  [1]
2.107
i
PB AarhusAarhus2.2.13
Kaste 5-kamp D15  [2]
1451
PB GreveGreve5.6.13
1515
PB GreveGreve5.10.13

2012

50 m  [4]
7.32
i
PB HvidovreHvidovre8.1.12
7.30
i
PB HvidovreHvidovre8.1.12
7.27
i
PB HvidovreHvidovre12.2.12
7.33
i
HvidovreHvidovre12.2.12
60 m  [4]
8.68
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
8.70
i
KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
8.77
i
BallerupBallerup21.1.12
8.76
i
BallerupBallerup21.1.12
80 m  [6]
11.02
PB HillerødHillerød30.5.120.0
10.65
w
FrederiksbergFrederiksberg9.6.12+3.0
10.60
w
FrederiksbergFrederiksberg9.6.12+5.6
11.04
GreveGreve13.6.12+1.6
11.25
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12-1.9
10.69
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12+1.5
100 m  [1]
13.4h
TårnbyTårnby11.9.12+0.3
200 m  [4]
Uregelmæssighed: Oversized track
28.52 OT
i
BallerupBallerup21.1.12
27.63
PB TårnbyTårnby5.5.12+1.5
28.10
LyngbyLyngby16.6.12-2.3
27.34
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.12+0.9
300 m  [1]
43.4h
TårnbyTårnby11.9.12
400 m  [1]
1:02.72
PB GreveGreve13.6.12
600 m  [5]
1:45.63
PB TårnbyTårnby5.5.12
1:43.61
PB HillerødHillerød30.5.12
1:48.09
GreveGreve23.6.12
1:49.35
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12
1:42.86
PB BallerupBallerup11.8.12
800 m  [2]
2:31.95
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
2:29.26
PB HelsingørHelsingør2.6.12
60 m hæk 76.2 cm  [1]
10.26
PB BallerupBallerup21.1.12
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [9]
13.17
PB TårnbyTårnby5.5.12+0.5
12.81
PB FrederiksbergFrederiksberg9.6.12-0.6
13.10
LyngbyLyngby16.6.12-0.6
12.99
GreveGreve23.6.12-0.5
13.21
BallerupBallerup11.8.12-1.5
14.22
KøbenhavnKøbenhavn18.8.12-2.1
13.53
BagsværdBagsværd16.9.12-2.1
13.28
GreveGreve29.9.12-0.1
13.50
GreveGreve29.9.12-0.1
Højdespring  [17]
1.45
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
1.45
i
=PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
1.38
i
BallerupBallerup21.1.12
1.40
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
1.45
i
=PB HelsingørHelsingør25.2.12
1.45
i
=PB BallerupBallerup10.3.12
1.51
PB TårnbyTårnby5.5.12
1.45
Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12
1.47
HelsingørHelsingør2.6.12
1.50
FrederiksbergFrederiksberg9.6.12
1.47
LyngbyLyngby16.6.12
1.44
GreveGreve23.6.12
1.46
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12
1.59
PB FrederiksbergFrederiksberg27.8.12
1.55
BagsværdBagsværd16.9.12
1.50
AabenraaAabenraa22.9.12
1.62
PB GreveGreve29.9.12
Stangspring  [8]
1.65
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
1.92
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
2.05
i
PB HelsingørHelsingør25.2.12
2.10
i
PB BallerupBallerup10.3.12
2.20
PB LyngbyLyngby16.6.12
2.50
PB GreveGreve23.6.12
2.60
PB AabenraaAabenraa22.9.12
2.30
GreveGreve29.9.12
Kuglestød 3.0 kg  [5]
7.80
i
PB HvidovreHvidovre8.1.12
8.27
i
PB HvidovreHvidovre12.2.12
7.58
PB GreveGreve15.4.12
8.16
PB GreveGreve5.6.12
8.77
PB BallerupBallerup11.8.12
Diskoskast 0.75 kg  [3]
20.41
PB GreveGreve15.4.12
16.55
GreveGreve5.6.12
21.28
PB FrederiksbergFrederiksberg9.6.12
Hammerkast 3.0 kg  [2]
11.47
PB GreveGreve15.4.12
17.09
PB GreveGreve5.6.12
Spydkast 400 gram  [9]
27.02
SB GreveGreve15.4.12
32.34
PB TårnbyTårnby5.5.12
35.91
PB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12
36.53
PB GreveGreve5.6.12
38.80
PB LyngbyLyngby16.6.12
35.10
GreveGreve23.6.12
36.33
BallerupBallerup11.8.12
40.14
PB FrederiksbergFrederiksberg27.8.12
34.80
GreveGreve29.9.12
Kaste 5-kamp D13  [1]
1844
PB GreveGreve5.6.12

2011

50 m  [2]
7.85
i
PB HvidovreHvidovre9.1.11
7.97
i
SB HvidovreHvidovre9.1.11
60 m  [6]
9.05
i
PB BallerupBallerup22.1.11
9.06
i
PB BallerupBallerup22.1.11
8.77
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
9.01
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
9.22
i
HelsingørHelsingør26.2.11
8.83
i
HelsingørHelsingør26.3.11
80 m  [11]
11.37
PB GlostrupGlostrup30.4.11+0.7
11.87
TårnbyTårnby7.5.11-0.5
11.2h
TårnbyTårnby19.5.11+1.4
11.39
GreveGreve9.6.11+2.0
11.44
w
FrederiksbergFrederiksberg25.6.11+2.9
11.32
w
FrederiksbergFrederiksberg25.6.11+4.3
11.5h
HillerødHillerød17.8.110.0
11.49
w
KøbenhavnKøbenhavn20.8.11+5.3
11.65
FrederiksbergFrederiksberg22.8.11+1.5
11.50
GreveGreve24.9.110.0
11.75
GreveGreve24.9.11-0.6
100 m  [2]
14.55
PB BallerupBallerup11.5.11-0.2
14.1h
HerlufsholmHerlufsholm21.5.11-2.5
200 m  [6]
Uregelmæssighed: Oversized track
30.91 OT
i
BallerupBallerup22.1.11
29.73
PB GlostrupGlostrup30.4.11-3.3
29.50
PB TårnbyTårnby7.5.11-1.8
29.58
LyngbyLyngby4.6.110.0
30.44
HolbækHolbæk16.6.11-1.5
28.93
PB GreveGreve24.9.110.0
300 m  [1]
48.7h
TårnbyTårnby13.9.11
400 m  [2]
1:06.9h
TårnbyTårnby19.5.11
1:06.80
PB GreveGreve9.6.11
600 m  [6]
1:54.59
PB TårnbyTårnby7.5.11
1:49.89
PB GreveGreve28.5.11
1:47.37
PB BallerupBallerup18.6.11
1:50.82
FrederiksbergFrederiksberg25.6.11
1:57.5h
HillerødHillerød17.8.11
1:47.23
PB GreveGreve24.9.11
1000 m  [3]
3:28.80
PB BallerupBallerup11.5.11
3:23.41
PB HolbækHolbæk16.6.11
3:21.18
PB BallerupBallerup18.6.11
100 m hæk 84.0 cm  [1]
18.3h
HerlufsholmHerlufsholm21.5.11-1.4
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [7]
14.50
PB GreveGreve28.5.110.0
14.55
LyngbyLyngby4.6.11-1.4
15.05
BallerupBallerup18.6.11-2.1
15.21
BallerupBallerup18.6.11-0.8
14.59
FrederiksbergFrederiksberg25.6.11+1.5
14.64
w
KøbenhavnKøbenhavn20.8.11+2.3
14.28
PB HillerødHillerød18.9.11-0.1
Højdespring  [14]
1.20
i
PB HvidovreHvidovre9.1.11
1.25
i
PB BallerupBallerup22.1.11
1.35
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
1.25
i
HelsingørHelsingør26.2.11
1.35
i
=PB HelsingørHelsingør26.3.11
1.41
PB GlostrupGlostrup30.4.11
1.30
TårnbyTårnby7.5.11
1.30
LyngbyLyngby4.6.11
1.30
HolbækHolbæk16.6.11
1.30
BallerupBallerup18.6.11
1.35
FrederiksbergFrederiksberg25.6.11
1.35
TårnbyTårnby13.9.11
1.35
HillerødHillerød18.9.11
1.30
GreveGreve24.9.11
Kuglestød 3.0 kg  [3]
6.53
PB BallerupBallerup11.5.11
7.07
PB GreveGreve28.5.11
7.05
BagsværdBagsværd1.9.11
Spydkast 400 gram  [5]
27.66
PB GreveGreve28.5.11
30.03
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.11
29.64
FrederiksbergFrederiksberg22.8.11
26.27
TårnbyTårnby13.9.11
31.13
PB GreveGreve24.9.11

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde6.82   Hvidovre5.1.14
60 m
Inde7.08   Malmö/A, SWE26.1.19
100 m
Ude10.96   København31.8.19+0.5
200 m
Ude23.09   Helsingborg, SWE8.7.16+1.7
Inde22.99   Malmö/A, SWE28.1.17
400 m
Ude49.08   København31.8.19
800 m
Ude2:20.08   Helsingør24.5.14
Inde2:31.95   Malmö/A, SWE28.1.12
1000 m
Ude3:21.18   Ballerup18.6.11
Inde2:47.03   Randers3.2.1925 
1500 m
Ude4:41.27   Ribeira Brava, POR7.7.19
60 m hæk
Inde8.17   DUR-20Randers3.2.1910 
110 m hæk
Ude14.60   København1.9.19+1.218 
Højdespring
Ude1.94   København31.8.19
Inde1.89   Randers2.2.19
Stangspring
Ude5.10   Varaždin, CRO11.8.1911 
Inde5.00   DUR DUR-19Castellón, ESP15.9.1812 
Længdespring
Ude6.47   København31.8.190.0
Inde6.65   Randers1.2.20
Kuglestød 7.26 kg
Ude11.49   København31.8.19
Inde12.55   Randers1.2.20
Diskoskast 2.0 kg
Ude37.43   København24.6.20
Spydkast 800 gram
Ude55.76   København1.9.19
Syvkamp
Inde5.381   DUR-20Randers3.2.19
Tikamp
Ude7.493   DUR-20 DR22København1.9.19

60 m
Ude7.22   Ballerup20.1.18
80 m
Ude10.69   Helsingborg, SWE29.6.12+1.5
300 m
Ude36.13   Tårnby7.5.17
600 m
Ude1:42.86   Ballerup11.8.12
60 m hæk 76.2 cm
Ude10.26   Ballerup21.1.1221 
60 m hæk 99.1 cm
Inde8.18   Randers4.2.18
110 m hæk 91.4 cm
Ude15.00   Greve1.10.16-0.613 
110 m hæk 99.1 cm
Ude14.18   Hvidovre11.8.18+0.3
100 m hæk 84.0 cm
Ude15.25   Helsingør24.5.14+0.1
Kuglestød 4.0 kg
Ude11.27   Playa de las Americas, GBR18.4.14
Inde10.18   Aarhus8.3.14
Kuglestød 3.0 kg
Ude8.77   Ballerup11.8.12
Inde8.27   Hvidovre12.2.12
Kuglestød 5.0 kg
Ude12.35   Playa de las Americas, GBR24.3.16
Kuglestød 6.0 kg
Ude12.40   Kuortane, FIN10.6.17
Inde12.80   Randers3.2.18
Diskoskast 0.75 kg
Ude21.28   Frederiksberg9.6.12
Diskoskast 1.0 kg
Ude35.28   København16.8.14
Diskoskast 1.5 kg
Ude34.64   Greve1.8.15
Diskoskast 1.75 kg
Ude38.45   Greve13.5.1843 
Vægtkast 9.08 kg
Ude7.57   Greve5.10.13
Hammerkast 4.0 kg
Ude23.92   Greve5.10.13
Hammerkast 3.0 kg
Ude17.09   Greve5.6.12
Spydkast 400 gram
Ude40.14   Frederiksberg27.8.1219 
Spydkast 600 gram
Ude46.67   Göteborg, SWE27.6.1439 
Spydkast 700 gram
Ude49.57   Ballerup22.9.16
Syvkamp U20
Inde5.292   DUR-19Randers4.2.18
Fempkamp U16
Inde2.696   Aarhus8.3.14
Tikamp U20
Ude7.198   Jessheim, NOR10.6.18
Tikamp U18
Ude5.908   Tårnby13.6.1518 
1000 m stafet
Ude2:04.08   DUR-16Hvidovre23.8.15

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 582
Per disciplin:
50 m:8
60 m:31
80 m:17
100 m:31
200 m:21
300 m:3
400 m:16
600 m:11
800 m:3
1000 m:8
1500 m:9
60 m hæk:5
60 m hæk 76.2 cm:1
60 m hæk 99.1 cm:5
110 m hæk 91.4 cm:6
110 m hæk 99.1 cm:12
110 m hæk:10
100 m hæk 84.0 cm:4
:16
Højdespring:81
Stangspring:106
Længdespring:23
Kuglestød 4.0 kg:10
Kuglestød 3.0 kg:8
Kuglestød 5.0 kg:8
Kuglestød 6.0 kg:7
Kuglestød 7.26 kg:6
Diskoskast 0.75 kg:3
Diskoskast 1.0 kg:10
Diskoskast 1.5 kg:4
Diskoskast 1.75 kg:6
Diskoskast 2.0 kg:5
Vægtkast 9.08 kg:1
Hammerkast 4.0 kg:3
Hammerkast 3.0 kg:2
Spydkast 400 gram:14
Spydkast 600 gram:25
Spydkast 700 gram:8
Spydkast 800 gram:9
Syvkamp:2
Syvkamp U20:2
Fempkamp U16:2
Tikamp:3
Tikamp U20:4
Tikamp U18:3
4 x 100 m stafet:1
4 x 200 m stafet:2
4 x 400 m stafet:3
1000 m stafet:1
:1
:2

Danske mesterskaber

Ude
110 m hæk
DM 2018 3
14.95
DM 2019 2
14.81
DMU 2019
14.74
Stangspring
DM 2018 2
4.65
DM 2019
DMU 2019
5.00
Tikamp
DM 2019 1
7493
Inde
60 m
DMi 2019 5
7.08 2
h2
7.09
60 m hæk
DMi 2019 2
8.24
Stangspring
DMi 2018 3
4.85
DMi 2019 3
4.75
Syvkamp
DMi 2019 1
5381

Ungdom
Ude
110 m hæk 99.1 cm
DMU 2017 1
19
14.34
Inde
60 m hæk 99.1 cm
iDMU 2017 2
19
8.57
60 m hæk
iDMU 2019 1
22
8.22
Stangspring
iDMU 2018 1
19
4.80
Syvkamp U20
DMUi 2018 2
19
5292
Syvkamp
DMUi 2020
22

Internationale stævner

Ude
Højdespring
EM-Hold Div 2 2019 11
1.91
Stangspring
EM-Hold Div 2 2019 6
5.10
Tikamp
EM-Hold Div 1 2019 6
7.128