Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Emil Frænde

Født: 28 januar 2000

Klub: Sparta Atletik & Løb

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2021.

2021

60 m  [2]
7.22
i
SB KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
7.24
i
KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
100 m  [1]
11.30
SB GreveGreve23.5.21+1.3
200 m  [1]
22.57
w
KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+3.1

2020

50 m  [2]
6.16
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
6.13
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
60 m  [5]
7.20
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
7.13
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.20
7.10
i
SB DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
7.21
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
7.12
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
100 m  [10]
11.29
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.200.0
11.17
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+0.2
10.98
SB TårnbyTårnby11.7.20+1.9
11.17
TårnbyTårnby11.7.20+0.5
11.24
KøbenhavnKøbenhavn27.7.20-2.7
10.91
PB HvidovreHvidovre1.8.20+0.9
10.98
HvidovreHvidovre1.8.20+1.0
10.90
PB DMKøbenhavnDM, København15.8.20+1.7
11.04
FrederiksbergFrederiksberg25.8.20+1.8
10.96
DMUAalborgDMU, Aalborg12.9.200.0
200 m  [6]
21.86
w
GreveGreve12.7.20+4.1
21.75
PB HvidovreHvidovre2.8.20+1.2
21.96
AarhusAarhus8.8.20+1.0
22.01
DMKøbenhavnDM, København16.8.20-0.9
21.82
w
DMKøbenhavnDM, København16.8.20+3.0
21.74
PB DMUAalborgDMU, Aalborg13.9.20-0.3
Længdespring  [8]
6.72
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
 
6.63 SB6.536.72 SB6.596.546.72 =SB
6.61
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.20
 
6.61
6.67
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
 
6.676.676.576.66X6.58
6.67
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
6.93
SB KøbenhavnKøbenhavn27.7.20+0.5
 
6.54 SB
 0.0
6.65 SB
 0.0
6.92 SB
 +1.2
6.93 SB
 +0.5
X
 0.0
X
 0.0
4.71
HvidovreHvidovre1.8.20+0.1
6.69
w
HvidovreHvidovre1.8.20+2.7
 
4.71
 +0.1
6.69
 +2.7
XXX
6.65
w
TårnbyTårnby27.8.20
 
6.65
 0.0
4.59
 0.0
X6.54
 0.0
XX
NM
DMUAalborgDMU, Aalborg13.9.20
4 x 100 m stafet  [1]
40.36
DUR PB AarhusAarhus6.9.20
 Sparta Atletik og Løb
Sebastian Ree Pedersen, Frederik Schou-Nielsen
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak
4 x 200 m stafet  [1]
1:32.34
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
 Sparta Atletik og Løb
Jacob Hvorup, Christian Gundersen
Aske Valdemar Petersen, Emil Frænde

2019

60 m  [3]
7.19
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
7.15
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
7.27
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.19
100 m  [9]
11.21
SB BagsværdBagsværd18.5.19-2.3
10.92
PB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP25.5.19+2.0
10.93
OdenseOdense1.6.19+0.8
11.14
KøbenhavnKøbenhavn18.6.19-1.8
11.22
Mannheim, GERMannheim, GER29.6.19-0.8
11.17
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-0.2
11.34
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-2.7
11.37
DMUGreveDMU, Greve24.8.19-1.7
11.08
DMUGreveDMU, Greve24.8.19-1.6
200 m  [8]
22.66
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
22.36
w
OdenseOdense1.6.19+2.6
22.90
SB HelsingørHelsingør16.6.19-0.7
22.33
SB GreveGreve22.6.19-0.5
22.37
Mannheim, GERMannheim, GER30.6.19+1.0
22.40
KøbenhavnKøbenhavn10.8.19+0.1
22.83
V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR18.8.19-1.9
22.29
SB DMUGreveDMU, Greve25.8.19-2.2
Længdespring  [4]
6.70
SB HvidovreHvidovre8.6.19+0.9
6.62
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19+0.6
6.87
SB V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR18.8.19+0.2
 
6.87 SB
 +0.2
6.75
 +1.3
XX5.41
 +2.5
X
6.89
SB DMUGreveDMU, Greve25.8.19+1.4
4 x 100 m stafet  [2]
DQ
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP25.5.19
 Sparta Atletik og Løb
Festus Asante, Frederik Schou-Nielsen
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak
41.32
V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR17.8.19
 Denmark
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak
Tobias Gorgone Larsen, Frederik Andersson

2018

60 m  [6]
7.08
i
PB BallerupBallerup20.1.18
7.17
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE3.2.18
7.12
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE3.2.18
7.16
i
SkiveSkive18.2.18
7.21
i
SkiveSkive18.2.18
7.16
i
SkiveSkive24.2.18
100 m  [12]
11.12
SB BallerupBallerup15.5.18+1.4
11.34
SkiveSkive19.5.18-0.5
11.13
KøbenhavnKøbenhavn27.5.18+0.4
11.32
AarhusAarhus5.6.180.0
11.21
HvidovreHvidovre9.6.18-0.4
11.16
w
HvidovreHvidovre9.6.18+2.2
11.41
BallerupBallerup16.6.18-1.3
11.23
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18+0.4
11.21
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18-0.1
11.29
DMOdenseDM, Odense25.8.18+0.4
11.17
AalborgAalborg1.9.18+0.1
11.53
AalborgAalborg1.9.18-0.2
200 m  [6]
22.79
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
22.76
i
PB SkiveSkive25.2.18
22.11
PB HvidovreHvidovre10.6.18+1.0
22.77
BallerupBallerup17.6.18+0.2
22.23
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.18+2.0
22.41
NMHvidovreNM, Hvidovre12.8.18+2.0
Længdespring  [15]
6.99
i
PB BallerupBallerup20.1.18
6.71
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
6.79
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE3.2.18
6.79
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
6.77
i
SkiveSkive25.2.18
6.49
SB KøbenhavnKøbenhavn27.5.180.0
7.19
w
BallerupBallerup17.6.18+2.6
6.80
SB KøbenhavnKøbenhavn26.6.18+1.2
 
5.54XX3.984.266.80 SB
6.80
=SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE29.6.18+1.3
6.46
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.18+1.1
6.91
SB KøbenhavnKøbenhavn19.8.180.0
6.83
DMOdenseDM, Odense26.8.18+1.8
 
4.756.83XXXX
6.78
AalborgAalborg2.9.180.0
6.92
SB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18-1.2
 
X
 -2.6
6.59
 -1.5
X
 -1.8
6.92 SB
 -1.2
6.70
BallerupBallerup22.9.18-0.2
 
X6.64XX6.70X
4 x 100 m stafet  [2]
41.18
NMHvidovreNM, Hvidovre11.8.18
 Denmark
Daniel Andersen, Frederik Andersson
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak
41.47
DUR-19
DR22
DUR
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18
 Sparta Atletik og Løb
Oliver Chabert, Tobias Gorgone Larsen
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak

2017

60 m  [6]
7.33
i
PB BallerupBallerup22.1.17
7.32
i
PB BallerupBallerup22.1.17
7.35
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.33
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.32
i
=PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2.17
7.38
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2.17
100 m  [17]
11.28
PB TårnbyTårnby6.5.17+0.3
11.37
TårnbyTårnby6.5.17+1.5
11.61
TårnbyTårnby16.5.17-0.2
11.60
BallerupBallerup28.5.17-0.9
11.49
FrederiksbergFrederiksberg3.6.17+1.0
11.30
HvidovreHvidovre10.6.17+1.5
11.37
w
HvidovreHvidovre10.6.17+2.3
11.27
PB KøbenhavnKøbenhavn17.6.17-1.3
11.46
KøbenhavnKøbenhavn17.6.17+0.3
11.11
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17+3.8
11.37
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.17-0.1
11.25
PB KøbenhavnKøbenhavn10.8.17+1.7
11.23
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.17+1.2
11.08
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8.17+1.6
11.19
HvidovreHvidovre26.8.17+0.3
11.51
ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17-0.5
11.21
KøbenhavnKøbenhavn23.9.17+0.2
150 m  [2]
16.81
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.17+0.6
16.88
w
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17+2.3
200 m  [12]
23.27
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
22.85
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE5.2.17
23.01
i
SkiveSkive18.2.17
22.98
i
SkiveSkive26.2.17
23.01
SB TårnbyTårnby7.5.17-0.8
22.74
PB KøbenhavnKøbenhavn31.5.17+1.6
22.63
PB HvidovreHvidovre11.6.17+1.4
22.70
KøbenhavnKøbenhavn18.6.17+1.0
22.37
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.17+3.4
22.45
PB TårnbyTårnby16.8.17-0.3
22.40
PB HvidovreHvidovre27.8.17+1.2
22.60
AalborgAalborg3.9.17+0.5
Længdespring  [13]
6.54
i
PB BallerupBallerup21.1.17
6.49
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
6.54
i
=PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE5.2.17
6.31
i
SkiveSkive18.2.17
6.49
i
SkiveSkive26.2.17
6.87
PB BallerupBallerup28.5.17+1.9
6.59
HvidovreHvidovre10.6.17+0.9
6.77
KøbenhavnKøbenhavn18.6.170.0
6.92
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.17+0.5
6.69
KøbenhavnKøbenhavn10.8.17+0.8
6.71
w
HvidovreHvidovre27.8.17+2.1
6.69
AalborgAalborg2.9.170.0
6.98
PB KøbenhavnKøbenhavn23.9.17+0.9
4 x 100 m stafet  [1]
41.55
SB ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17
 Sparta Atletik og Løb
Emil Frænde, Jonathan Aquino
Nicolai Lind Andersen, Tobias Gorgone Larsen
4 x 200 m stafet  [1]
1:31.61
i
DUR-17 SB SkiveSkive26.2.17
 Sparta Atletik og Løb
Emil Frænde, Vincent Plas
Mikkel Ramlow, Tobias Gorgone Larsen
1000 m stafet  [1]
1:59.79
DUR-17 SB HvidovreHvidovre27.8.17
 Sparta Atletik og Løb

2016

60 m  [3]
7.75
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
7.73
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
7.67
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.16
100 m  [10]
11.45
PB KøbenhavnKøbenhavn12.5.16+0.7
11.54
TårnbyTårnby29.5.160.0
11.42
PB FrederiksbergFrederiksberg4.6.16+0.1
11.53
BallerupBallerup18.6.16-0.5
11.66
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16-1.7
11.74
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16-1.0
11.72
GreveGreve7.8.16-1.1
11.51
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-0.5
11.44
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR17.9.16-0.9
11.34
PB GreveGreve1.10.16-0.2
200 m  [5]
24.27
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.16
24.20
i
PB SkiveSkive5.3.16
23.61
SB FrederiksbergFrederiksberg4.6.16-3.0
23.29
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-1.0
22.96
PB KøbenhavnKøbenhavn3.9.16-0.8
110 m hæk 91.4 cm  [4]
15.33
PB HvidovreHvidovre11.6.16-1.9
15.10
PB BallerupBallerup18.6.16+1.3
15.19
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16-0.5
15.14
GreveGreve1.10.16-0.6
Længdespring  [10]
5.92
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
6.07
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
6.07
i
=PB SkiveSkive5.3.16
6.23
=PB BallerupBallerup18.5.16+1.4
6.37
PB TårnbyTårnby29.5.16+0.6
6.30
HvidovreHvidovre11.6.16+1.8
6.26
BallerupBallerup18.6.16+0.3
6.48
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16-0.6
6.61
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.16+1.7
6.43
KøbenhavnKøbenhavn3.9.160.0
4 x 100 m stafet  [2]
43.27
DUR-17 KøbenhavnKøbenhavn3.9.16
 Sparta Atletik og Løb
42.69
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR17.9.16
 Sparta Atletik og Løb
Nicolai Lind Andersen, Gustav Lundholm Nielsen
Sebastian Ree Pedersen, Emil Frænde

2015

60 m  [10]
7.65
i
PB BallerupBallerup17.1.15
7.69
i
PB BallerupBallerup17.1.15
7.71
i
BallerupBallerup17.1.15
7.77
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
7.75
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
7.83
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
7.78
i
Malmö/M, SWEMalmö/M, SWE25.2.15
7.81
i
Malmö/M, SWEMalmö/M, SWE25.2.15
7.61
i
PB SkiveSkive7.3.15
7.65
i
=PB SkiveSkive7.3.15
80 m  [2]
9.65
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+0.9
9.70
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+0.3
100 m  [11]
11.92
PB TårnbyTårnby2.5.15+1.6
11.81
w
TårnbyTårnby2.5.15+4.0
11.96
KøbenhavnKøbenhavn27.5.15+1.0
11.95
HvidovreHvidovre13.6.150.0
11.67
w
HvidovreHvidovre13.6.15+2.2
11.86
PB BallerupBallerup20.6.15+1.1
11.73
w
BallerupBallerup20.6.15+3.1
11.88
HvidovreHvidovre22.8.15+0.1
11.94
KøbenhavnKøbenhavn29.8.15+1.5
11.90
GreveGreve26.9.15+1.2
11.73
PB GreveGreve26.9.15+0.5
200 m  [6]
24.73
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
24.72
i
PB SkiveSkive7.3.15
24.37
SB TårnbyTårnby2.5.15+0.1
23.98
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+3.7
24.46
HvidovreHvidovre22.8.15-4.0
23.50
PB GreveGreve26.9.15+1.4
100 m hæk 84.0 cm  [6]
14.60
w
TårnbyTårnby2.5.15+2.2
15.22
SB KøbenhavnKøbenhavn31.5.15+0.9
14.70
SB BallerupBallerup20.6.15+0.6
14.96
HvidovreHvidovre22.8.15-3.0
14.88
HvidovreHvidovre22.8.15-3.0
14.83
SkiveSkive12.9.15-1.2
Højdespring  [1]
1.50
i
SB HelsingørHelsingør4.1.15
Længdespring  [17]
5.86
i
PB BallerupBallerup17.1.15
5.80
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
5.55
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
5.48
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.15
5.86
i
=PB HelsingørHelsingør28.2.15
5.86
i
=PB SkiveSkive7.3.15
6.13
PB TårnbyTårnby2.5.15+1.6
5.91
BallerupBallerup13.5.15-0.6
6.23
PB KøbenhavnKøbenhavn31.5.150.0
5.93
HvidovreHvidovre13.6.15-0.9
5.81
BallerupBallerup20.6.15-1.9
6.16
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15-0.3
6.43
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+2.2
5.93
HvidovreHvidovre22.8.15+0.9
6.03
KøbenhavnKøbenhavn29.8.150.0
6.19
SkiveSkive12.9.15+1.2
6.07
GreveGreve26.9.15+0.2
4 x 200 m stafet  [1]
1:38.25
i
DUR-15 SkiveSkive8.3.15
 Sparta Atletik og Løb
Emil Frænde, Mads Lund
Gabriel Lausten, Vincent Plas

2014

60 m  [10]
8.12
i
PB KøbenhavnKøbenhavn15.12.13
8.05
i
PB HelsingørHelsingør11.1.14
8.22
i
BallerupBallerup18.1.14
8.08
i
BallerupBallerup18.1.14
8.11
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
8.00
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
7.99
i
PB HelsingørHelsingør1.2.14
7.98
i
PB HelsingørHelsingør22.2.14
7.95
i
PB SkiveSkive1.3.14
7.89
i
PB KøbenhavnKøbenhavn18.9.14
80 m  [6]
10.13
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14-2.0
10.23
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14-1.7
10.06
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.7.14-1.0
10.14
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.7.14-1.7
10.07
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14-0.3
10.06
=PB Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14+1.4
100 m  [16]
12.50
TårnbyTårnby3.5.14+0.7
12.34
PB TårnbyTårnby3.5.14+1.5
12.52
KøbenhavnKøbenhavn8.5.14+0.5
12.61
HelsingørHelsingør24.5.14-2.1
12.30
PB LyngbyLyngby1.6.14+0.8
12.29
PB LyngbyLyngby1.6.14+0.7
12.47
HvidovreHvidovre14.6.14-1.0
12.49
HvidovreHvidovre14.6.14-1.7
12.13
PB BallerupBallerup21.6.14+0.3
12.22
PB BallerupBallerup21.6.14+1.8
12.38
KøbenhavnKøbenhavn12.8.14+0.2
12.31
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+1.4
12.21
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-0.1
12.15
AalborgAalborg13.9.140.0
12.24
GreveGreve27.9.14-1.2
12.20
GreveGreve27.9.14+0.3
200 m  [8]
26.18
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
26.00
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
24.79
w
TårnbyTårnby3.5.14+2.2
24.95
PB HelsingørHelsingør24.5.140.0
24.76
w
HvidovreHvidovre14.6.14+2.4
24.92
PB BallerupBallerup21.6.14+0.3
24.78
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.140.0
24.34
PB GreveGreve27.9.14+1.6
200 m hæk  [1]
29.69
PB KøbenhavnKøbenhavn8.5.140.0
100 m hæk 84.0 cm  [7]
15.32
PB TårnbyTårnby3.5.14+1.2
15.66
Maribo Maribo 9.6.140.0
15.80
HvidovreHvidovre14.6.14-1.1
14.93
PB BallerupBallerup21.6.140.0
14.35
PB KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+0.8
14.86
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-1.3
14.73
GreveGreve27.9.14+1.6
Højdespring  [5]
1.55
PB TårnbyTårnby3.5.14
1.58
PB Maribo Maribo 9.6.14
1.73
PB AalborgAalborg13.9.14
1.70
KøbenhavnKøbenhavn16.9.14
1.67
BagsværdBagsværd21.9.14
Længdespring  [23]
5.43
i
PB HelsingørHelsingør11.1.14
5.53
i
PB BallerupBallerup18.1.14
5.51
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
5.31
i
HelsingørHelsingør1.2.14
5.53
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
5.48
i
HelsingørHelsingør22.2.14
5.67
i
PB SkiveSkive1.3.14
5.76
PB TårnbyTårnby3.5.14+1.7
5.80
w
TårnbyTårnby3.5.14+3.2
5.38
BallerupBallerup14.5.140.0
5.59
HelsingørHelsingør24.5.14-0.8
5.85
PB LyngbyLyngby1.6.140.0
5.62
HvidovreHvidovre14.6.14+1.0
5.64
w
HvidovreHvidovre14.6.14+2.7
5.52
BallerupBallerup21.6.14-0.2
6.08
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+1.6
5.67
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+1.0
5.80
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.7.14+1.8
5.92
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14+1.6
5.80
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-1.4
5.75
TårnbyTårnby9.9.14+0.5
5.83
w
TårnbyTårnby9.9.14+2.2
5.87
GreveGreve27.9.14+1.2
Trespring  [1]
11.04
PB GreveGreve27.9.14+1.5

2013

50 m  [2]
7.30
i
HvidovreHvidovre6.1.13
7.24
i
PB HvidovreHvidovre6.1.13
60 m  [11]
8.54
i
PB KøbenhavnKøbenhavn16.12.12
8.49
i
BallerupBallerup12.1.13
8.43
i
PB BallerupBallerup12.1.13
8.41
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
8.35
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
8.23
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
8.43
i
HelsingørHelsingør2.2.13
8.39
i
HelsingørHelsingør2.2.13
8.65
i
HelsingørHelsingør23.2.13
8.45
i
HelsingørHelsingør17.3.13
8.36
i
HelsingørHelsingør17.3.13
80 m  [8]
11.04
TårnbyTårnby4.5.13-0.4
10.73
PB TårnbyTårnby4.5.13-0.9
10.73
=PB BallerupBallerup22.6.13-1.4
10.78
BallerupBallerup22.6.13-2.3
10.84
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.130.0
10.64
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-1.1
10.76
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-1.7
10.70
KøbenhavnKøbenhavn2.9.13+0.3
100 m  [3]
13.16
PB GreveGreve9.5.13-1.3
12.94
PB HvidovreHvidovre15.6.13+1.3
12.78
PB KøbenhavnKøbenhavn14.9.13-0.8
200 m  [5]
27.33
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
26.78
PB TårnbyTårnby4.5.13-0.1
26.52
PB HelsingørHelsingør18.5.13-2.6
26.30
PB HvidovreHvidovre15.6.13-1.1
26.53
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13+1.4
60 m hæk 76.2 cm  [1]
10.60
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [7]
12.55
PB TårnbyTårnby4.5.13-1.7
13.03
PB TårnbyTårnby4.5.13-1.4
12.61
HvidovreHvidovre15.6.13+0.4
13.10
BallerupBallerup22.6.13-1.6
12.67
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-1.9
12.64
BagsværdBagsværd22.9.130.0
12.17
PB GreveGreve28.9.13+1.2
Højdespring  [11]
1.50
i
PB HvidovreHvidovre6.1.13
1.51
i
PB BallerupBallerup12.1.13
1.41
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
1.40
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
1.40
i
HelsingørHelsingør2.2.13
1.53
i
PB HelsingørHelsingør23.2.13
1.44
SB TårnbyTårnby4.5.13
1.30
GreveGreve9.5.13
1.45
=PB HelsingørHelsingør18.5.13
1.48
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
1.44
BagsværdBagsværd22.9.13
Kuglestød 3.0 kg  [3]
7.97
i
PB KøbenhavnKøbenhavn16.12.12
7.80
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
7.39
PB HvidovreHvidovre15.6.13

2012

60 m  [3]
8.91
i
HelsingørHelsingør7.1.12
8.75
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
8.95
i
KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
80 m  [11]
11.12
w
TårnbyTårnby5.5.12+2.5
11.04
w
TårnbyTårnby5.5.12+2.4
11.11
PB HelsingørHelsingør26.5.12+0.1
11.29
PB HelsingørHelsingør26.5.12+0.1
11.02
PB FrederiksbergFrederiksberg9.6.12-0.4
10.82
w
FrederiksbergFrederiksberg9.6.12+3.0
11.25
GreveGreve23.6.12-0.6
11.12
GreveGreve23.6.12-0.2
11.28
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12-0.7
11.16
GreveGreve29.9.12+1.8
10.96
PB GreveGreve29.9.12+1.2
200 m  [2]
28.59
PB GreveGreve23.6.12-1.0
28.42
PB GreveGreve29.9.12+1.9
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [1]
13.72
PB GreveGreve29.9.12-0.1
Højdespring  [10]
1.40
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
1.40
i
=PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
1.35
i
BallerupBallerup21.1.12
1.30
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
1.38
PB TårnbyTårnby5.5.12
1.44
PB FrederiksbergFrederiksberg9.6.12
1.30
LyngbyLyngby16.6.12
1.30
GreveGreve23.6.12
1.43
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12
1.45
PB BagsværdBagsværd16.9.12
Kuglestød 3.0 kg  [2]
6.59
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
6.66
PB TårnbyTårnby5.5.12

2011

Diskoskast 0.75 kg  [1]
16.54
PB HolebyHoleby20.9.11

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde6.13   København4.1.2021 
60 m
Inde7.08   Ballerup20.1.18
100 m
Ude10.90   København15.8.20+1.7
200 m
Ude21.74   Aalborg13.9.20-0.3
Inde22.66   Malmö/A, SWE27.1.19
Højdespring
Ude1.73   Aalborg13.9.14
Inde1.53   Helsingør23.2.13
Længdespring
Ude6.98   København23.9.17+0.9
Inde6.99   Ballerup20.1.1841 
Trespring
Ude11.04   Greve27.9.14+1.5

80 m
Ude9.65   Göteborg/U, SWE3.7.15+0.915 
150 m
Ude16.81   København20.8.17+0.622 
60 m hæk 76.2 cm
Ude10.60   København19.1.1337 
110 m hæk 91.4 cm
Ude15.10   Ballerup18.6.16+1.317 
200 m hæk
Ude29.69   København8.5.140.037 
100 m hæk 84.0 cm
Ude14.35   København16.8.14+0.819 
Kuglestød 3.0 kg
Ude7.39   Hvidovre15.6.13
Inde7.97   København16.12.12
Diskoskast 0.75 kg
Ude16.54   Holeby20.9.11

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 404
Per disciplin:
50 m:4
60 m:59
80 m:27
100 m:89
150 m:2
200 m:59
60 m hæk 76.2 cm:1
110 m hæk 91.4 cm:4
200 m hæk:1
100 m hæk 84.0 cm:13
:8
Højdespring:27
Længdespring:91
Trespring:1
Kuglestød 3.0 kg:5
Diskoskast 0.75 kg:1
4 x 100 m stafet:8
4 x 200 m stafet:3
1000 m stafet:1

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2018
4
h2
11.29
DM 2019 8
11.34 3
h2
11.17
DMU 2019
11.08
11.37
DM 2020
3
h2
10.90
200 m
DMU 2019
22.29
DM 2020 4
21.82 3
h1
22.01
Længdespring
DM 2018 4
6.83
DM 2019 8
6.62
DMU 2019
6.89
4 x 100 m stafet
DM 2020 2
40.36
Inde
60 m
DMi 2020
2
h1
7.10
Længdespring
DMi 2018 5
6.79
DMi 2020 4
6.67

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2017
1
17
h2
11.08
DMU 2020 4
22
10.96
200 m
DMU 2020 1
22
21.74
Længdespring
DMU 2020
22
Inde
60 m
iDMU 2020 7
22
7.12 2
22
h3
7.21
Længdespring
iDMU 2020 2
22
6.67
4 x 200 m stafet
iDMU 2020 1
22
1:32.34