Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Nicolai Lind Andersen

Født: 30 august 1998

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  1 IDM‐bronze

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

60 m  [4]
7.27
i
SB OdenseOdense5.2.22
7.22
i
SB OdenseOdense5.2.22
7.27
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
7.23
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
Længdespring  [6]
6.78
i
SB KøbenhavnKøbenhavn23.1.22
 
X6.78 SBXXXX
6.74
i
RandersRanders30.1.22
 
XXXX6.744.81
6.60
i
OdenseOdense5.2.22
 
X6.60XXX
6.66
i
DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
 
XX6.66XXX
6.36
SB HvidovreHvidovre11.6.220.0
 
X
 0.0
6.36 SB
 0.0
X
 0.0
6.22
 0.0
X
 0.0
6.18
 -0.8
6.46
SB DMAalborgDM, Aalborg24.6.22-1.9
 
6.42 SB
 -2.0
X6.46 SB
 -1.9

2021

100 m  [6]
11.21
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+0.2
11.33
w
KøbenhavnKøbenhavn29.5.21+2.8
11.21
=SB FrederiksbergFrederiksberg5.6.21+1.3
11.29
FrederiksbergFrederiksberg5.6.21-0.8
11.14
SB HvidovreHvidovre12.6.21+0.7
11.10
SB HvidovreHvidovre12.6.21+1.9
Længdespring  [7]
NM
KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
6.84
SB KøbenhavnKøbenhavn29.5.21+1.6
 
X
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
6.70 SB
 +0.2
6.84 SB
 +1.6
6.71
w
HvidovreHvidovre12.6.21+2.7
6.98
PB DMOdenseDM, Odense27.6.21+1.8
7.02
w
DMOdenseDM, Odense27.6.21+3.3
 
X
 0.0
6.98 =PB
 +1.8
X
 0.0
X
 0.0
6.86
 +1.8
7.02
 +3.3
6.30
Mölndal, SWEMölndal, SWE7.8.21+1.5
 
6.24
 -0.5
6.30
 +1.5
6.28
 -0.6
6.76
KøbenhavnKøbenhavn15.8.21-0.6
 
X
 0.0
X
 0.0
6.71
 0.0
6.76
 -0.6
6.68
 +0.8
X
 0.0
6.53
TårnbyTårnby19.8.210.0
 
X6.53
 0.0
XX6.38
 +0.2
X

2020

100 m  [2]
11.22
SB HvidovreHvidovre1.8.20+0.8
11.30
HvidovreHvidovre1.8.20+0.5
Længdespring  [6]
6.24
w
KøbenhavnKøbenhavn27.6.20+2.3
 
6.06
 +2.1
X6.24
 +2.3
X
6.34
SB KøbenhavnKøbenhavn29.6.20+0.2
 
6.29 SB
 +0.3
X
 +1.7
X
 -1.4
X
 -1.0
6.34 SB
 +0.2
X
 -0.8
6.17
KøbenhavnKøbenhavn2.7.20+0.4
 
6.16
 +0.3
XXX6.17
 +0.4
X
4.67
KøbenhavnKøbenhavn22.7.20+1.3
 
XXXXX4.67
 +1.3
6.24
w
KøbenhavnKøbenhavn26.7.20+2.3
 
6.06
 +2.1
X6.24
 +2.3
X
6.59
SB HvidovreHvidovre1.8.20+1.6
 
6.36 SB
 +1.2
X6.59 SB
 +1.6
6.34
 +2.4
XX

2019

60 m  [9]
7.34
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
7.26
i
SB HelsingørHelsingør2.2.19
7.25
i
SB HelsingørHelsingør2.2.19
7.27
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.19
7.28
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.19
7.27
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
7.21
i
SB DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
7.21
i
=SB iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
7.27
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
100 m  [1]
11.59
SB HelsingørHelsingør15.6.19-0.8
Længdespring  [8]
6.36
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
6.56
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.19
6.66
i
SB DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
 
6.456.66 SB6.646.496.57X
6.80
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
 
X4.83X6.80 PBX6.75
6.35
SB BallerupBallerup18.5.190.0
6.63
SB HelsingørHelsingør16.6.190.0
6.64
SB KøbenhavnKøbenhavn20.7.19+0.7
6.68
SB DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19+0.6
4 x 200 m stafet  [1]
1:30.17
i
DUR-21 SB SkiveSkive24.2.19
 Sparta Atletik og Løb
Oliver Chabert, Jacob Hvorup
Nicolai Lind Andersen, Christian Gundersen

2018

100 m  [7]
12.46
SB TårnbyTårnby5.5.18+1.7
12.68
TårnbyTårnby5.5.18-1.6
12.60
TårnbyTårnby20.5.18+0.8
12.69
KøbenhavnKøbenhavn27.5.18-2.4
12.5h
TårnbyTårnby12.6.18+0.3
12.91
BallerupBallerup16.6.18-2.2
12.86
BallerupBallerup16.6.18-2.0
200 m  [1]
25.64
SB TårnbyTårnby6.5.18-1.3
300 m  [2]
40.90
PB KøbenhavnKøbenhavn27.5.18
41.88
BallerupBallerup16.6.18

2017

60 m  [7]
7.22
i
PB BallerupBallerup21.1.17
7.29
i
BallerupBallerup22.1.17
7.24
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.21
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.20
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.17
7.22
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.17
7.22
i
SkiveSkive19.2.17
100 m  [9]
11.10
PB TårnbyTårnby6.5.17+1.2
11.14
TårnbyTårnby6.5.17+1.0
11.05
PB KøbenhavnKøbenhavn1.6.17+1.3
11.12
HvidovreHvidovre10.6.17+0.8
11.07
HvidovreHvidovre10.6.17+2.0
11.27
KøbenhavnKøbenhavn17.6.17-0.5
11.19
HvidovreHvidovre26.8.17+0.1
11.18
HvidovreHvidovre26.8.17+0.9
11.46
ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17-0.5
200 m  [5]
22.88
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.17
22.81
i
PB SkiveSkive26.2.17
22.55
PB HvidovreHvidovre11.6.17+1.5
22.58
KøbenhavnKøbenhavn18.6.17+0.7
22.42
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.17+0.8
Længdespring  [15]
6.63
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1.17
6.47
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
6.72
i
PB AarhusAarhus5.2.17
6.34
i
SkiveSkive18.2.17
6.78
i
PB SkiveSkive26.2.17
6.83
PB KøbenhavnKøbenhavn12.5.17+1.5
6.40
BallerupBallerup28.5.17+1.9
6.68
HvidovreHvidovre10.6.17+0.3
5.18
KøbenhavnKøbenhavn18.6.170.0
6.72
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.17-0.8
6.87
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.17+1.6
6.94
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17+3.5
6.82
HvidovreHvidovre27.8.17+2.0
6.91
w
HvidovreHvidovre27.8.17+3.1
6.87
=PB KøbenhavnKøbenhavn23.9.17+0.6
4 x 100 m stafet  [1]
41.55
SB ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17
 Sparta Atletik og Løb
Emil Frænde, Jonathan Aquino
Nicolai Lind Andersen, Tobias Gorgone Larsen

2016

60 m  [2]
7.37
i
SkiveSkive5.3.16
7.34
i
SB SkiveSkive5.3.16
100 m  [10]
11.67
SB HvidovreHvidovre11.6.16-1.2
11.43
SB AarhusAarhus25.6.16-0.2
11.24
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+1.2
11.36
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+0.6
11.38
KøbenhavnKøbenhavn4.8.16-0.1
11.41
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-1.6
11.19
PB KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+1.1
11.15
PB KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+0.8
11.28
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR17.9.16-0.2
11.22
BallerupBallerup24.9.16+0.3
150 m  [2]
17.08
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16+0.4
17.03
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-0.8
200 m  [4]
23.29
SB HvidovreHvidovre11.6.16+1.3
22.97
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+1.8
23.14
KøbenhavnKøbenhavn4.8.16+1.0
23.01
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16-1.2
Længdespring  [12]
6.45
i
PB SkiveSkive5.3.16
6.28
SB KøbenhavnKøbenhavn12.5.16+0.8
6.30
SB TårnbyTårnby29.5.16+0.1
6.22
HvidovreHvidovre11.6.16-0.9
6.15
BallerupBallerup18.6.160.0
6.37
SB AarhusAarhus25.6.160.0
3.39
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16-1.7
6.56
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+4.4
6.24
KøbenhavnKøbenhavn14.8.16+1.3
6.76
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16+0.7
6.77
PB KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+0.9
6.71
BallerupBallerup24.9.160.0
4 x 100 m stafet  [1]
42.69
ECCC-BLeiria, PORECCC-B, Leiria, POR17.9.16
 Sparta Atletik og Løb
Nicolai Lind Andersen, Gustav Lundholm Nielsen
Sebastian Ree Pedersen, Emil Frænde

2015

60 m  [9]
7.37
i
PB BallerupBallerup17.1.15
7.43
i
PB BallerupBallerup17.1.15
7.37
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
7.24
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
7.28
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1.15
7.38
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
7.36
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
7.28
i
SkiveSkive7.3.15
7.38
i
SkiveSkive7.3.15
100 m  [10]
11.47
PB TårnbyTårnby2.5.15+1.6
11.38
w
TårnbyTårnby2.5.15+3.2
11.55
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE6.6.15-0.9
11.57
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE6.6.15+0.2
11.53
HvidovreHvidovre13.6.15+1.0
11.56
HvidovreHvidovre13.6.150.0
11.37
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+0.5
11.39
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+0.2
11.27
PB HvidovreHvidovre22.8.15+0.5
11.42
HvidovreHvidovre22.8.15-0.7
200 m  [8]
23.94
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
23.48
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1.15
23.18
i
PB SkiveSkive7.3.15
23.83
SB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE6.6.15-0.9
23.28
w
HvidovreHvidovre13.6.15+2.7
23.13
PB BallerupBallerup20.6.15+1.6
23.32
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+0.5
23.71
HvidovreHvidovre22.8.15-3.2
400 m  [1]
54.28
PB HvidovreHvidovre13.6.15
Længdespring  [15]
5.92
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
6.35
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1.15
6.14
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
6.37
i
PB SkiveSkive7.3.15
4.83
SB TårnbyTårnby2.5.15+1.0
6.36
PB KøbenhavnKøbenhavn31.5.150.0
6.02
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE6.6.15+0.3
5.84
BallerupBallerup20.6.15+1.9
6.29
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.150.0
6.46
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+2.5
6.69
PB KøbenhavnKøbenhavn16.7.15-1.1
6.34
KøbenhavnKøbenhavn5.8.15+1.6
6.51
w
HvidovreHvidovre22.8.15+2.4
6.34
KøbenhavnKøbenhavn29.8.150.0
6.31
SkiveSkive12.9.15+0.5

2014

60 m  [10]
7.52
i
PB BallerupBallerup18.1.14
7.54
i
PB BallerupBallerup18.1.14
7.47
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
7.45
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
7.52
i
HelsingørHelsingør1.2.14
7.60
i
HelsingørHelsingør1.2.14
7.61
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
7.54
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
7.49
i
HelsingørHelsingør22.2.14
7.54
i
SkiveSkive1.3.14
100 m  [14]
11.76
PB KøbenhavnKøbenhavn8.5.140.0
11.96
BallerupBallerup14.5.140.0
11.77
Maribo Maribo 9.6.14+1.5
12.33
HvidovreHvidovre14.6.14-1.8
12.21
HvidovreHvidovre14.6.14-3.1
11.65
PB BallerupBallerup21.6.14+1.8
11.54
w
BallerupBallerup21.6.14+2.6
12.02
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14-2.6
11.73
Hässleholm, SWEHässleholm, SWE25.7.14-1.7
11.64
PB Hässleholm, SWEHässleholm, SWE25.7.14+1.1
11.70
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+0.9
11.69
w
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+2.3
11.67
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-1.6
11.58
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-1.4
200 m  [8]
24.30
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
24.78
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
24.10
i
PB SkiveSkive1.3.14
23.90
PB HvidovreHvidovre14.6.14+1.1
24.61
BallerupBallerup21.6.14-1.6
23.98
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+0.4
23.72
PB KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+1.8
24.07
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-2.4
Længdespring  [3]
6.11
PB Hässleholm, SWEHässleholm, SWE25.7.14-1.9
6.07
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+1.2
5.80
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-1.4

2013

60 m  [9]
7.60
i
PB BallerupBallerup12.1.13
7.67
i
BallerupBallerup12.1.13
7.61
i
BallerupBallerup12.1.13
7.88
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
7.69
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
7.55
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
7.65
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
7.74
i
HelsingørHelsingør2.2.13
7.96
i
HelsingørHelsingør2.2.13
100 m  [9]
11.74
w
FrederiksbergFrederiksberg8.6.13+2.3
12.12
w
FrederiksbergFrederiksberg8.6.13+3.7
11.97
PB HvidovreHvidovre15.6.13-1.3
12.29
SB HvidovreHvidovre15.6.13+0.2
12.22
BallerupBallerup22.6.13-1.5
12.19
BallerupBallerup22.6.13-1.3
12.07
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13-1.1
11.97
=PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13+0.4
11.65
w
KøbenhavnKøbenhavn14.9.13+2.3
200 m  [2]
25.40
i
PB SkiveSkive9.3.13
24.60
PB HvidovreHvidovre15.6.13+1.8
Længdespring  [4]
5.25
i
SB BallerupBallerup12.1.13
5.57
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
5.53
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
5.36
i
HelsingørHelsingør2.2.13
Kuglestød 4.0 kg  [7]
12.76
i
PB BallerupBallerup12.1.13
13.34
i
PB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
13.14
i
Malmö, SWEMalmö, SWE26.1.13
13.16
i
HelsingørHelsingør2.2.13
12.81
i
SkiveSkive9.3.13
12.97
PB GreveGreve9.5.13
13.09
PB KøbenhavnKøbenhavn14.9.13
Diskoskast 1.0 kg  [3]
41.32
PB GreveGreve9.5.13
40.15
KøbenhavnKøbenhavn20.5.13
36.92
KøbenhavnKøbenhavn20.5.13
Hammerkast 4.0 kg  [1]
37.82
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.13

2012

60 m  [15]
7.95
i
HelsingørHelsingør7.1.12
7.91
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
7.99
i
KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
8.00
i
KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
7.90
i
PB BallerupBallerup21.1.12
7.96
i
BallerupBallerup21.1.12
7.92
i
BallerupBallerup21.1.12
8.00
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
7.92
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
8.07
i
Malmö, SWEMalmö, SWE4.2.12
7.91
i
Vellinge, SWEVellinge, SWE11.2.12
7.93
i
Vellinge, SWEVellinge, SWE11.2.12
7.95
i
HelsingørHelsingør25.2.12
7.93
i
SkiveSkive3.3.12
7.89
i
PB SkiveSkive3.3.12
100 m  [15]
12.88
PB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12-2.6
12.73
PB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12-0.2
12.58
PB HelsingørHelsingør2.6.12-0.3
12.26
w
HvidovreHvidovre8.6.12+3.3
12.68
LyngbyLyngby16.6.12-1.7
12.63
LyngbyLyngby16.6.12-1.7
12.24
PB GreveGreve23.6.12+0.6
12.42
PB GreveGreve23.6.12-0.1
12.51
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12-1.4
12.32
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12+0.3
12.44
KøbenhavnKøbenhavn18.8.12+0.7
12.22
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.12+1.6
12.26
HvidovreHvidovre1.9.12+0.4
12.70
BagsværdBagsværd16.9.12-3.2
12.05
w
AabenraaAabenraa22.9.12+3.0
200 m  [8]
25.95
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
25.64
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE4.2.12
26.16
i
SkiveSkive3.3.12
26.11
PB TårnbyTårnby5.5.12+1.5
25.75
PB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12+0.8
25.20
w
HvidovreHvidovre8.6.12+5.3
25.69
PB LyngbyLyngby16.6.12-2.6
24.82
w
HvidovreHvidovre1.9.12+5.6
Længdespring  [17]
5.19
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
5.06
i
KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
5.20
i
PB BallerupBallerup21.1.12
4.80
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
5.18
i
Malmö, SWEMalmö, SWE4.2.12
5.06
i
Vellinge, SWEVellinge, SWE11.2.12
5.48
i
PB SkiveSkive3.3.12
4.57
PB TårnbyTårnby5.5.12+1.2
5.64
PB KøbenhavnKøbenhavn13.5.12+0.3
5.16
HvidovreHvidovre8.6.12+0.7
5.28
w
HvidovreHvidovre8.6.12+3.0
5.70
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12+1.1
5.65
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12+1.7
5.79
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.12+1.3
5.49
HvidovreHvidovre1.9.12+1.1
5.51
w
HvidovreHvidovre1.9.12+3.7
5.34
AabenraaAabenraa22.9.12+0.8
Kuglestød 4.0 kg  [11]
10.59
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
10.82
i
PB KøbenhavnKøbenhavn14.1.12
11.14
i
PB BallerupBallerup21.1.12
10.69
i
Malmö, SWEMalmö, SWE28.1.12
11.29
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE4.2.12
11.90
i
PB HelsingørHelsingør25.2.12
11.41
i
SkiveSkive3.3.12
9.72
PB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12
11.35
PB HelsingørHelsingør2.6.12
11.58
PB GreveGreve23.6.12
11.36
Göteborg, SWEGöteborg, SWE7.7.12
Diskoskast 1.0 kg  [7]
31.85
PB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12
38.49
PB KøbenhavnKøbenhavn6.7.12
36.77
KøbenhavnKøbenhavn18.8.12
39.96
PB HvidovreHvidovre1.9.12
37.73
KøbenhavnKøbenhavn12.9.12
38.06
BagsværdBagsværd16.9.12
38.53
KøbenhavnKøbenhavn17.9.12
Hammerkast 4.0 kg  [2]
29.11
PB KøbenhavnKøbenhavn12.9.12
29.11
=PB KøbenhavnKøbenhavn17.9.12
Spydkast 600 gram  [1]
29.66
PB KøbenhavnKøbenhavn17.9.12

2011

60 m  [8]
8.70
i
PB KøbenhavnKøbenhavn18.12.10
8.56
i
PB KøbenhavnKøbenhavn18.12.10
8.64
i
KøbenhavnKøbenhavn8.1.11
8.49
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1.11
8.52
i
BallerupBallerup22.1.11
8.59
i
BallerupBallerup22.1.11
8.52
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
8.45
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
80 m  [17]
10.83
PB GlostrupGlostrup30.4.11+0.4
11.05
PB GlostrupGlostrup30.4.11+1.1
10.87
TårnbyTårnby7.5.11-1.4
11.02
TårnbyTårnby7.5.11-2.8
10.65
PB GreveGreve9.6.11+1.8
10.90
BallerupBallerup18.6.11-2.3
10.67
BallerupBallerup18.6.11-1.7
10.75
w
FrederiksbergFrederiksberg25.6.11+4.3
10.83
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11-1.1
10.86
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11-1.3
10.34
w
KøbenhavnKøbenhavn20.8.11+5.3
10.54
w
KøbenhavnKøbenhavn20.8.11+2.3
10.73
FrederiksbergFrederiksberg22.8.11+1.5
10.5h
BagsværdBagsværd1.9.11+0.2
10.73
HillerødHillerød18.9.11-1.4
10.75
GreveGreve24.9.11-1.0
10.82
GreveGreve24.9.110.0
100 m  [1]
13.0h
TårnbyTårnby13.9.11+1.3
200 m  [5]
Uregelmæssighed: Oversized track
28.54 OT
i
BallerupBallerup22.1.11
28.52
PB GlostrupGlostrup30.4.11-3.3
27.89
PB TårnbyTårnby7.5.11-1.7
27.86
PB BallerupBallerup18.6.11-3.8
26.59
PB GreveGreve24.9.110.0
600 m  [1]
1:43.98
PB GreveGreve24.9.11
Kuglestød 3.0 kg  [12]
9.35
i
PB KøbenhavnKøbenhavn18.12.10
9.60
i
PB KøbenhavnKøbenhavn8.1.11
9.06
i
BallerupBallerup22.1.11
9.30
i
Malmö, SWEMalmö, SWE29.1.11
9.85
i
PB HvidovreHvidovre6.2.11
9.07
PB GlostrupGlostrup30.4.11
9.54
PB TårnbyTårnby7.5.11
10.10
PB BallerupBallerup18.6.11
9.64
FrederiksbergFrederiksberg25.6.11
8.75
Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11
11.00
PB HillerødHillerød18.9.11
11.05
PB GreveGreve24.9.11
Diskoskast 0.75 kg  [4]
29.28
PB TårnbyTårnby7.5.11
31.49
PB GreveGreve9.6.11
32.46
PB BallerupBallerup18.6.11
37.56
PB GreveGreve24.9.11
Diskoskast 1.0 kg  [2]
25.68
PB HerlufsholmHerlufsholm21.5.11
31.56
PB HelsingørHelsingør13.8.11
Hammerkast 3.0 kg  [2]
20.98
PB BallerupBallerup18.6.11
28.95
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.11

2010

60 m  [4]
9.18
i
PB KøbenhavnKøbenhavn10.1.10
9.15
i
PB KøbenhavnKøbenhavn10.1.10
8.84
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
8.92
i
HelsingørHelsingør7.2.10
80 m  [7]
11.50
GlostrupGlostrup29.5.10+0.8
11.49
PB GlostrupGlostrup29.5.10-0.4
11.47
PB GreveGreve19.6.10+0.1
11.61
GreveGreve19.6.10-0.5
11.33
w
FrederiksbergFrederiksberg24.8.10+4.3
11.33
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.10+1.5
11.79
GreveGreve25.9.10-0.8
200 m  [4]
29.82
PB GlostrupGlostrup29.5.100.0
29.59
PB LyngbyLyngby5.6.10-2.2
29.46
PB GreveGreve19.6.100.0
29.28
PB GreveGreve25.9.10+1.1
Kuglestød 3.0 kg  [5]
6.33
i
PB KøbenhavnKøbenhavn10.1.10
7.71
i
PB HelsingørHelsingør7.2.10
8.05
i
PB KøbenhavnKøbenhavn23.3.10
8.15
PB LyngbyLyngby5.6.10
8.11
HillerødHillerød19.9.10
Diskoskast 0.75 kg  [1]
23.19
PB GreveGreve25.9.10
Spydkast 400 gram  [3]
25.67
PB FrederiksbergFrederiksberg24.8.10
22.44
KøbenhavnKøbenhavn29.8.10
21.16
GreveGreve25.9.10

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde7.20   Malmö/A, SWE11.2.17
100 m
Ude11.05   København1.6.17+1.3
200 m
Ude22.42   Göteborg/U, SWE2.7.17+0.8
Inde22.81   Skive26.2.17
400 m
Ude54.28   Hvidovre13.6.15
Længdespring
Ude6.98   Odense27.6.21+1.8
Inde6.80   Skive24.2.19

80 m
Ude10.65   Greve9.6.11+1.8
150 m
Ude17.03   København20.8.16-0.828 
600 m
Ude1:43.98   Greve24.9.11
Kuglestød 4.0 kg
Ude13.09   København14.9.13
Inde13.34   København19.1.1332 
Kuglestød 3.0 kg
Ude11.05   Greve24.9.1147 
Inde9.85   Hvidovre6.2.11
Diskoskast 0.75 kg
Ude37.56   Greve24.9.11
Diskoskast 1.0 kg
Ude41.32   Greve9.5.13
Hammerkast 4.0 kg
Ude37.82   København20.5.13
Hammerkast 3.0 kg
Ude28.95   København5.9.1131 
Spydkast 400 gram
Ude25.67   Frederiksberg24.8.10
Spydkast 600 gram
Ude29.66   København17.9.12

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 394
Per disciplin:
60 m:77
80 m:24
100 m:84
150 m:2
200 m:45
300 m:2
400 m:1
600 m:1
Længdespring:94
Kuglestød 4.0 kg:18
Kuglestød 3.0 kg:17
Diskoskast 0.75 kg:5
Diskoskast 1.0 kg:12
Hammerkast 4.0 kg:3
Hammerkast 3.0 kg:2
Spydkast 400 gram:3
Spydkast 600 gram:1
4 x 100 m stafet:2
4 x 200 m stafet:1

Danske mesterskaber

Ude
Længdespring
DM 2019 6
6.68
DM 2021 7
7.02
DM 2022 9
6.46
Inde
60 m
DMi 2019 2
B
7.21 3
h1
7.27
Længdespring
DMi 2019 3
6.66
DMi 2022 8
6.66

Ungdom
60 m
iDMU 2019 5
22
7.27 3
22
h2
7.21
Længdespring
iDMU 2019 3
22
6.80