Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Tobias Feldborg Nielsen

Født: 2003

Klub: Idrætsklubben Hellas, Roskilde

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2022.

2022

60 m  [2]
7.67
i
PB BallerupBallerup22.1.22
7.75
i
BallerupBallerup22.1.22
100 m  [5]
12.04
SB GlostrupGlostrup30.4.22-2.1
11.99
SB TårnbyTårnby7.5.22+1.7
11.91
PB BallerupBallerup20.8.22+0.2
12.19
GreveGreve24.9.22-1.3
12.26
GreveGreve24.9.22-1.2
150 m  [1]
17.80
PB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22-0.3
200 m  [5]
24.34
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
23.83
PB HvidovreHvidovre12.6.22+0.6
24.12
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22+1.2
24.14
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22+1.4
24.49
GreveGreve25.9.22-0.8
300 m  [2]
36.50
PB TårnbyTårnby16.8.22
37.79
TårnbyTårnby30.9.22
400 m  [9]
53.97
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
53.56
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
53.76
SB GlostrupGlostrup30.4.22
53.00
PB BagsværdBagsværd18.5.22
54.15
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
53.42
HvidovreHvidovre11.6.22
55.59
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22
55.46
BallerupBallerup20.8.22
52.49
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
400 m hæk  [4]
1:01.27
TårnbyTårnby7.5.22
1:02.08
HvidovreHvidovre12.6.22
1:02.03
NordicCMalmö/S, SWENordicC, Malmö/S, SWE16.7.22
1:07.86
BallerupBallerup21.8.22
Højdespring  [1]
NH
i
BallerupBallerup23.1.22
Længdespring  [2]
5.51
i
PB BallerupBallerup22.1.22
 
5.47 PB5.194.665.19X5.51 PB
5.38
SB TårnbyTårnby8.5.22+1.5
 
5.38 SB
 +1.5
5.27
 0.0
X
 +0.6
5.17
 -2.0
5.04
 +0.9
X
 +0.6
Trespring  [3]
12.07
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
11.94 PB11.5211.58X11.2512.07 PB
11.44
PB BallerupBallerup20.8.22+2.0
11.57
w
BallerupBallerup20.8.22+3.0
 
11.44 =PB
 +2.0
11.07
 +3.1
XX10.38
 +1.1
11.57
 +3.0
10.86
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.220.0
 
10.75
 0.0
10.49
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
10.86
 0.0
Spydkast 800 gram  [2]
35.95
PB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
 
33.78 PB32.4431.5635.95 PB33.40X
34.51
GreveGreve25.9.22
 
X34.51X31.00X33.92
4 x 200 m stafet  [1]
1:37.23
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Tobias Feldborg Nielsen, Elias Solvang
Rasmus Jæger, Emil Pontoppidan Jensen
4 x 400 m stafet  [1]
3:33.78
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Tobias Feldborg Nielsen, Elias Solvang
Rasmus Jæger, Lucas Søgaard Hjortkjær

2021

100 m  [4]
11.98
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+0.8
12.11
HvidovreHvidovre12.6.21-0.2
11.70
w
GreveGreve25.9.21+4.7
11.81
w
GreveGreve25.9.21+3.2
200 m  [3]
23.98
PB HvidovreHvidovre13.6.21+0.6
24.30
BallerupBallerup20.6.210.0
24.47
GreveGreve26.9.21-1.3
300 m  [1]
38.00
PB TårnbyTårnby1.10.21
400 m  [6]
53.15
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
54.06
HvidovreHvidovre12.6.21
54.15
BallerupBallerup19.6.21
55.03
KøbenhavnKøbenhavn4.8.21
53.12
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
53.87
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
800 m  [3]
2:10.24
SB KøbenhavnKøbenhavn15.8.21
2:12.22
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
2:10.27
GreveGreve25.9.21
1500 m  [1]
4:44.77
SB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
110 m hæk 99.1 cm  [1]
19.09
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21-1.3
400 m hæk  [3]
1:02.14
HvidovreHvidovre12.6.21
1:02.99
BallerupBallerup20.6.21
1:02.46
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
Højdespring  [1]
1.52
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
 
1.40 SB
   O
1.46 SB
   O
1.49 SB
   O
1.52 SB
   O
1.55
XXX
   
Stangspring  [1]
2.30
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
 
2.10 SB
  XO
2.20 =PB
   O
2.30 PB
   O
2.40
XXX
    
Længdespring  [1]
5.23
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.210.0
 
5.19 SB
 0.0
X
 0.0
5.23 SB
 0.0
Kuglestød 6.0 kg  [1]
7.06
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
 
6.70 PB6.97 PB7.06 PB
Diskoskast 1.75 kg  [1]
25.03
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
 
24.68 PB22.4325.03 PB
Spydkast 800 gram  [2]
32.51
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
 
32.51 PB31.1431.91
33.20
PB GreveGreve26.9.21
 
29.0430.7831.3729.0833.20 PBX
Tikamp U20  [1]
4.450
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
11.98/+0.8   5.23/0.0   7.06   1.52   53.15
19.09/-1.3   25.03   2.30   32.51   4:44.77
4 x 400 m stafet  [3]
3:45.83
PB BallerupBallerup20.6.21
 Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Tobias Feldborg Nielsen, Rasmus Jæger
Emil Pontoppidan Jensen, Lucas Søgaard Hjortkjær
3:36.44
PB AarhusAarhus5.9.21
 Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Tobias Feldborg Nielsen, Jakob Remontius
Emil Pontoppidan Jensen, Lucas Søgaard Hjortkjær
3:35.05
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Tobias Feldborg Nielsen, Rasmus Jæger
Emil Pontoppidan Jensen, Lucas Søgaard Hjortkjær

2020

100 m  [6]
12.21
w
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+4.4
12.29
SB HvidovreHvidovre1.8.20-0.1
12.04
PB HvidovreHvidovre1.8.20+2.0
12.33
w
SlagelseSlagelse15.8.20+2.2
12.14
SlagelseSlagelse15.8.20+0.9
12.14
DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20-0.9
200 m  [7]
Uregelmæssighed: Oversized track
25.29 OT
i
BallerupBallerup19.1.20
24.91
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
24.88
PB TårnbyTårnby11.7.20+0.9
24.91
HvidovreHvidovre2.8.20+1.8
24.29
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.20+1.1
24.42
DMUAalborgDMU, Aalborg13.9.20-0.7
24.66
GreveGreve27.9.20-1.8
300 m  [1]
38.24
PB TårnbyTårnby2.10.20
400 m  [7]
54.99
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
56.59
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
55.47
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
55.35
SB HvidovreHvidovre1.8.20
54.02
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
54.18
KøbenhavnKøbenhavn4.9.20
54.50
DMUAalborgDMU, Aalborg12.9.20
600 m  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
1:34.78 OT
i
BallerupBallerup27.12.19
800 m  [3]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:12.05 OT
i
BallerupBallerup18.1.20
2:16.76
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
2:06.38
PB GreveGreve26.9.20
1500 m  [2]
4:56.09
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
4:44.83
SB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
110 m hæk 91.4 cm  [2]
18.61
w
KøbenhavnKøbenhavn5.7.20+3.3
18.01
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20+1.1
400 m hæk 84.0 cm  [1]
1:01.76
PB DMUAalborgDMU, Aalborg13.9.20
Højdespring  [2]
1.55
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
 
1.40 PB
   O
1.46 PB
   O
1.49 PB
   O
1.52 PB
   O
1.55 PB
 XXO
   
1.53
DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
1.44
   O
1.47
   O
1.50
   O
1.53
 XXO
1.56
XXX
   
Stangspring  [2]
2.20
PB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
 
2.20 PB
  XO
       
2.10
DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
2.00
   O
2.10
   O
2.20
XXX
     
Længdespring  [5]
5.33
i
PB BallerupBallerup18.1.20
 
XX5.33 PBXXX
5.52
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+1.7
 
5.21 SB
 +0.7
5.52 PB
 +1.7
5.30
SlagelseSlagelse15.8.200.0
5.40
w
SlagelseSlagelse15.8.20+2.1
 
XXX5.30
 0.0
4.405.40
 +2.1
5.29
DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20+0.4
 
4.69
 -0.8
4.37
 -0.6
5.29
 +0.4
5.53
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.200.0
 
X
 0.0
5.53 PB
 0.0
X
 0.0
5.52
 -0.3
X
 0.0
4.53
 0.0
Trespring  [4]
11.18
i
SB BallerupBallerup19.1.20
 
10.22 SB11.18 SB10.3010.36X10.75
10.48
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
 
X10.2310.4810.42XX
10.90
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
11.14
SB DMUAalborgDMU, Aalborg12.9.200.0
 
11.14 SB
 0.0
11.11
 0.0
Kuglestød 5.0 kg  [2]
7.90
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
 
7.90 PB7.79
7.53
DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
7.527.536.77
Diskoskast 1.5 kg  [3]
23.06
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
 
23.06 SB
22.24
DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
22.24X21.77
29.74
PB GreveGreve26.9.20
 
29.74 PB23.0923.5626.7123.9627.81
Spydkast 700 gram  [2]
28.60
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
 
28.60 SB28.1628.51
32.02
SB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
29.08 SB24.7332.02 SB
Tikamp U18  [2]
4.299
w
KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
12.21W/+4.4   5.52/+1.7   7.90   1.55   55.47
18.61w/+3.3   23.06   2.20   28.60   4:56.09
4.426
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
12.14/-0.9   5.29/+0.4   7.53   1.53   54.02
18.01/+1.1   22.24   2.10   32.02   4:44.83

2019

60 m  [2]
7.99
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
7.98
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
100 m  [8]
12.59
PB GlostrupGlostrup27.4.19+0.6
12.20
PB TårnbyTårnby4.5.19+1.6
12.29
w
TårnbyTårnby4.5.19+2.6
12.44
HvidovreHvidovre8.6.19+0.2
12.49
HvidovreHvidovre8.6.19+1.1
12.56
HelsingørHelsingør15.6.19-0.7
12.43
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19+1.5
12.42
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19+0.5
200 m  [6]
Uregelmæssighed: Oversized track
25.75 OT
i
BallerupBallerup20.1.19
25.58
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
25.18
w
HvidovreHvidovre9.6.19+2.1
25.59
SB HelsingørHelsingør16.6.19+0.7
25.21
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.19-0.3
25.45
GreveGreve29.9.19+0.5
300 m  [1]
39.87
SB TårnbyTårnby5.5.19
400 m  [10]
55.73
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
55.77
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
56.85
SB GlostrupGlostrup27.4.19
54.37
PB HvidovreHvidovre8.6.19
54.19
PB HelsingørHelsingør15.6.19
56.00
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19
55.00
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19
55.39
DMUGreveDMU, Greve24.8.19
54.86
SlagelseSlagelse7.9.19
56.21
AalborgAalborg14.9.19
800 m  [6]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:12.46 OT
i
BallerupBallerup19.1.19
2:15.37
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
2:15.48
SB TårnbyTårnby4.5.19
2:13.15
SB DMUGreveDMU, Greve25.8.19
2:09.19
SB GreveGreve28.9.19
2:11.92
TårnbyTårnby4.10.19
300 m hæk 84.0 cm  [1]
47.54
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.19
Højdespring  [2]
1.50
i
PB BallerupBallerup9.12.18
1.50
i
=PB BallerupBallerup27.12.18
Længdespring  [4]
4.94
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
 
X4.94 PB4.78
4.93
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
 
4.934.754.75
5.13
w
TårnbyTårnby5.5.19+4.0
5.49
PB SlagelseSlagelse7.9.19+0.9
Trespring  [4]
10.85
i
PB BallerupBallerup20.1.19
 
10.85 PB10.77XXXX
11.19
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
 
10.6310.2711.19 PB10.14X10.32
10.46
SB BallerupBallerup25.5.19+0.1
10.07
GreveGreve29.9.19+1.4
Kuglestød 5.0 kg  [1]
7.29
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
 
7.29 PB7.226.55X
Diskoskast 1.5 kg  [1]
28.82
PB GreveGreve28.9.19
Diskoskast 1.75 kg  [2]
22.21
PB BallerupBallerup25.5.19
23.83
PB AalborgAalborg14.9.19
Spydkast 700 gram  [3]
28.51
PB GlostrupGlostrup27.4.19
33.29
PB SlagelseSlagelse7.9.19
33.74
PB GreveGreve29.9.19

2018

100 m  [8]
12.94
PB TårnbyTårnby5.5.18+1.0
12.73
PB FrederiksbergFrederiksberg2.6.18+1.8
12.69
w
FrederiksbergFrederiksberg2.6.18+2.3
12.91
HvidovreHvidovre9.6.18-2.6
13.02
HvidovreHvidovre9.6.18-1.0
13.28
BallerupBallerup16.6.18-2.2
13.23
BallerupBallerup16.6.18-2.2
12.64
PB GreveGreve15.9.18+1.3
200 m  [3]
26.22
PB TårnbyTårnby6.5.18-0.4
25.50
PB FrederiksbergFrederiksberg3.6.18+1.9
26.05
AalborgAalborg2.9.18-0.6
300 m  [3]
40.57
PB BallerupBallerup16.6.18
40.12
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.18
39.70
PB AalborgAalborg1.9.18
400 m  [6]
57.31
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
56.27
PB BallerupBallerup15.5.18
56.61
TårnbyTårnby29.5.18
56.12
PB HvidovreHvidovre10.6.18
57.29
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18
56.73
SlagelseSlagelse8.9.18
800 m  [9]
2:13.78
SB TårnbyTårnby5.5.18
2:17.14
FrederiksbergFrederiksberg2.6.18
2:12.95
SB HvidovreHvidovre9.6.18
2:12.47
SB BallerupBallerup17.6.18
2:11.22
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.18
2:11.66
KøbenhavnKøbenhavn19.8.18
2:08.76
PB AalborgAalborg2.9.18
2:15.07
GreveGreve29.9.18
2:12.36
TårnbyTårnby5.10.18
1500 m  [3]
5:04.03
SB GlostrupGlostrup28.4.18
4:43.50
PB GreveGreve15.9.18
4:44.47
GreveGreve30.9.18
300 m hæk 76.2 cm  [2]
44.39
PB HvidovreHvidovre10.6.18
46.33
BallerupBallerup17.6.18
Længdespring  [1]
4.98
PB SlagelseSlagelse8.9.18-1.4
Trespring  [1]
11.19
PB GreveGreve30.9.18+0.4
Diskoskast 1.0 kg  [4]
24.98
SB TårnbyTårnby5.5.18
29.53
PB FrederiksbergFrederiksberg3.6.18
25.74
KøbenhavnKøbenhavn19.8.18
23.04
GreveGreve29.9.18
Spydkast 600 gram  [3]
31.57
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.18
29.05
SlagelseSlagelse8.9.18
29.15
GreveGreve29.9.18

2017

200 m  [1]
28.06
PB TårnbyTårnby7.5.17-1.4
300 m  [5]
43.23
PB GlostrupGlostrup29.4.17
41.96
PB BallerupBallerup28.5.17
42.24
HvidovreHvidovre10.6.17
41.45
PB KøbenhavnKøbenhavn17.6.17
42.90
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17
400 m  [2]
57.77
PB HvidovreHvidovre11.6.17
56.53
PB HolbækHolbæk29.8.17
800 m  [8]
2:22.04
i
PB SkiveSkive25.2.17
2:40.86
SB HvidovreHvidovre10.6.17
2:15.91
PB KøbenhavnKøbenhavn18.6.17
2:18.14
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17
2:17.07
HvidovreHvidovre27.8.17
2:15.30
PB HelsingørHelsingør9.9.17
2:12.25
PB GreveGreve30.9.17
2:13.87
TårnbyTårnby6.10.17
1000 m  [1]
3:17.16
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
1500 m  [3]
5:03.13
i
PB SkiveSkive26.2.17
4:53.77
PB TårnbyTårnby7.5.17
4:48.14
PB GreveGreve1.10.17
2000 m forh.  [2]
8:14.70
PB KøbenhavnKøbenhavn17.6.17
8:16.37
HvidovreHvidovre26.8.17
300 m hæk 76.2 cm  [3]
46.55
PB HvidovreHvidovre11.6.17
48.12
KøbenhavnKøbenhavn18.6.17
47.27
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17
Længdespring  [1]
4.19
PB RoskildeRoskilde31.7.17+1.3
Trespring  [3]
9.81
PB OdenseOdense2.8.17+1.5
9.85
w
OdenseOdense2.8.17+2.3
9.89
PB GreveGreve1.10.17+0.7
Diskoskast 1.0 kg  [7]
24.73
PB BallerupBallerup28.5.17
24.98
PB HvidovreHvidovre11.6.17
26.22
PB KøbenhavnKøbenhavn18.6.17
25.94
OdenseOdense2.8.17
23.00
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17
23.75
HvidovreHvidovre27.8.17
26.93
PB GreveGreve30.9.17
Spydkast 600 gram  [3]
22.85
PB GlostrupGlostrup29.4.17
24.90
PB RoskildeRoskilde31.7.17
25.14
PB HelsingørHelsingør9.9.17

2016

600 m  [2]
1:49.52
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
1:42.94
PB GreveGreve1.10.16
800 m  [1]
2:24.78
PB TårnbyTårnby7.10.16
1500 m  [1]
5:36.21
PB GreveGreve18.9.16
Diskoskast 0.75 kg  [1]
21.32
PB GreveGreve1.10.16
Diskoskast 1.0 kg  [1]
16.22
PB GreveGreve18.9.16
Spydkast 400 gram  [2]
14.90
SB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
20.72
PB GreveGreve1.10.16

2015

200 m  [1]
32.67
PB GreveGreve26.9.15+1.3
600 m  [3]
2:04.30
PB HvidovreHvidovre13.6.15
1:59.30
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.15
1:55.98
PB GreveGreve26.9.15
1000 m  [1]
3:32.19
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.15
1500 m  [1]
5:44.90
PB HvidovreHvidovre13.6.15
Spydkast 400 gram  [1]
17.03
PB GreveGreve26.9.15

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde7.67   Ballerup22.1.22
100 m
Ude11.91   Ballerup20.8.22+0.2
200 m
Ude23.83   Hvidovre12.6.22+0.6
Inde24.34   Skive6.3.22
400 m
Ude52.49   Hvidovre10.9.22
Inde53.56   Skive5.3.22
800 m
Ude2:06.38   Greve26.9.20
Inde2:15.37   Skive23.2.19
1000 m
Ude3:32.19   København29.8.15
Inde3:17.16   Malmö/A, SWE28.1.17
1500 m
Ude4:43.50   Greve15.9.18
Inde5:03.13   Skive26.2.17
Højdespring
Ude1.55   København4.7.20
Inde1.50   Ballerup9.12.18
Stangspring
Ude2.30   København16.5.21
Længdespring
Ude5.53   København5.9.200.0
Inde5.51   Ballerup22.1.22
Trespring
Ude11.44   Ballerup20.8.22+2.0
Inde12.07   Skive5.3.22
Spydkast 800 gram
Ude35.95   København22.5.22
4 x 200 m stafet
Inde1:37.23   Skive6.3.22
4 x 400 m stafet
Ude3:33.78   Hvidovre11.9.22

150 m
Ude17.80   København22.5.22-0.342 
300 m
Ude36.50   Tårnby16.8.22
600 m
Ude1:42.94   Greve1.10.16
2000 m forh.
Ude8:14.70   København17.6.17
110 m hæk 91.4 cm
Ude18.01   København30.8.20+1.1
110 m hæk 99.1 cm
Ude19.09   København16.5.21-1.340 
300 m hæk 76.2 cm
Ude44.39   Hvidovre10.6.1840 
300 m hæk 84.0 cm
Ude47.54   Göteborg/U, SWE28.6.19
400 m hæk 84.0 cm
Ude1:01.76   Aalborg13.9.2014 
Kuglestød 5.0 kg
Ude7.90   København4.7.20
Inde7.29   Helsingør2.2.19
Kuglestød 6.0 kg
Ude7.06   København15.5.21
Diskoskast 0.75 kg
Ude21.32   Greve1.10.16
Diskoskast 1.0 kg
Ude29.53   Frederiksberg3.6.18
Diskoskast 1.5 kg
Ude29.74   Greve26.9.20
Diskoskast 1.75 kg
Ude25.03   København16.5.21
Spydkast 400 gram
Ude20.72   Greve1.10.16
Spydkast 600 gram
Ude31.57   København19.8.18
Spydkast 700 gram
Ude33.74   Greve29.9.19
Tikamp U20
Ude4.450   København16.5.2140 
Tikamp U18
Ude4.426   København30.8.2035 

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 273
Per disciplin:
60 m:4
100 m:31
150 m:1
200 m:26
300 m:13
400 m:40
600 m:6
800 m:30
1000 m:2
1500 m:11
2000 m forh.:2
110 m hæk 91.4 cm:2
110 m hæk 99.1 cm:1
300 m hæk 76.2 cm:5
300 m hæk 84.0 cm:1
400 m hæk 84.0 cm:1
400 m hæk:7
Højdespring:6
Stangspring:3
Længdespring:15
Trespring:16
Kuglestød 5.0 kg:3
Kuglestød 6.0 kg:1
Diskoskast 0.75 kg:1
Diskoskast 1.0 kg:12
Diskoskast 1.5 kg:4
Diskoskast 1.75 kg:3
Spydkast 400 gram:3
Spydkast 600 gram:6
Spydkast 700 gram:5
Spydkast 800 gram:4
Tikamp U20:1
Tikamp U18:2
4 x 200 m stafet:1
4 x 400 m stafet:4

Danske mesterskaber

Ude
400 m
DMU 2019
55.39
800 m
DMU 2019
2:13.15

Ungdom
200 m
DMU 2020 10
17
24.42
DMU 2022 6
19
24.14
400 m
DMU 2020 5
17
54.50
DMU 2021 7
19
B
53.87
DMU 2022 2
19
52.49
800 m
DMU 2021 10
19
2:12.22
400 m hæk 84.0 cm
DMU 2020 5
17
1:01.76
400 m hæk
DMU 2021 3
19
1:02.46
Trespring
DMU 2020 4
17
11.14
DMU 2022 1
19
10.86
Tikamp U18
DMU 2020 10
17
4426
4 x 400 m stafet
DMU 2021 1
19
3:35.05
DMU 2022 1
22
3:33.78
Inde
200 m
iDMU 2019 3
17
r1
25.58
iDMU 2020 2
17
D
24.91
iDMU 2022 2
19
B
24.34
400 m
iDMU 2019 2
17
r1
55.77
iDMU 2020 4
17
56.59
iDMU 2022 2
19
B
53.56
800 m
iDMU 2019 5
17
r1
2:15.37
Længdespring
iDMU 2019 13
17
4.93
Trespring
iDMU 2019 6
17
11.19
iDMU 2020 5
17
10.90
iDMU 2022 1
19
12.07
4 x 200 m stafet
iDMU 2022 2
19
1:37.23