Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Tobias Feldborg Nielsen

Født: 3 juli 2003

Klub: Idrætsklubben Hellas, Roskilde

  •  1 DM‐bronze

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

200 m  [1]
24.57
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.12.23
400 m  [1]
55.50
i
SB DMiOdenseDMi, Odense16.2.24

2023

60 m  [2]
7.77
i
SB BallerupBallerup18.12.22
7.67
PB TårnbyTårnby6.10.230.0
100 m  [1]
11.95
SB FrederiksbergFrederiksberg3.6.23+1.2
150 m  [1]
17.85
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23-0.4
200 m  [6]
24.84
i
SB Karlskrona, SWEKarlskrona, SWE15.1.23
24.73
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.23
24.80
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
24.04
w
HvidovreHvidovre11.6.23+4.6
23.76
PB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE2.7.23+1.6
24.31
w
GreveGreve24.9.23+2.6
300 m  [3]
37.73
SB TårnbyTårnby7.5.23
38.42
SlagelseSlagelse19.8.23
38.68
TårnbyTårnby6.10.23
400 m  [6]
56.17
i
SB Karlskrona, SWEKarlskrona, SWE14.1.23
54.12
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.23
54.20
i
iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
51.73
PB FrederiksbergFrederiksberg4.6.23
53.22
Hässleholm, SWEHässleholm, SWE30.7.23
52.72
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
800 m  [2]
DNF
SlagelseSlagelse19.8.23
2:03.96
PB GreveGreve23.9.23
400 m hæk  [7]
59.68
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23
59.67
PB HvidovreHvidovre11.6.23
1:00.42
BallerupBallerup18.6.23
1:00.21
DMAalborgDM, Aalborg25.6.23
59.53
PB Hässleholm, SWEHässleholm, SWE28.7.23
1:00.57
DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
59.42
PB Korsør Korsør 28.9.23
Længdespring  [1]
5.41
SB Korsør Korsør 28.9.23-1.3
 
5.02 SB
 -0.9
5.41 SB
 -1.3
5.37
 -1.4
X
Trespring  [2]
11.15
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
 
10.79 SB11.15 SB10.5810.45XX
10.94
SB BallerupBallerup17.6.23+1.9
 
X
 0.0
10.94 SB
 +1.9
X
 0.0
10.91
 +4.3
10.93
 +1.4
10.88
 +1.7
Spydkast 800 gram  [1]
35.13
SB FrederiksbergFrederiksberg3.6.23
 
X31.73 SB35.13 SBX32.8734.09
4 x 200 m stafet  [1]
1:36.11
PB GreveGreve22.9.23
 Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Tobias Feldborg Nielsen, Elias Solvang
Emil Pontoppidan Jensen, Rasmus Jæger

2022

60 m  [2]
7.67
i
PB BallerupBallerup22.1.22
7.75
i
BallerupBallerup22.1.22
100 m  [5]
12.04
SB GlostrupGlostrup30.4.22-2.1
11.99
SB TårnbyTårnby7.5.22+1.7
11.91
PB BallerupBallerup20.8.22+0.2
12.19
GreveGreve24.9.22-1.3
12.26
GreveGreve24.9.22-1.2
150 m  [1]
17.80
PB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22-0.3
200 m  [5]
24.34
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
23.83
PB HvidovreHvidovre12.6.22+0.6
24.12
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22+1.2
24.14
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22+1.4
24.49
GreveGreve25.9.22-0.8
300 m  [2]
36.50
PB TårnbyTårnby16.8.22
37.79
TårnbyTårnby30.9.22
400 m  [9]
53.97
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
53.56
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
53.76
SB GlostrupGlostrup30.4.22
53.00
PB BagsværdBagsværd18.5.22
54.15
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
53.42
HvidovreHvidovre11.6.22
55.59
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22
55.46
BallerupBallerup20.8.22
52.49
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
400 m hæk  [4]
1:01.27
PB TårnbyTårnby7.5.22
1:02.08
HvidovreHvidovre12.6.22
1:02.03
NordicCMalmö/S, SWENordicC, Malmö/S, SWE16.7.22
1:07.86
BallerupBallerup21.8.22
Højdespring  [1]
NH
i
BallerupBallerup23.1.22
Længdespring  [2]
5.51
i
PB BallerupBallerup22.1.22
 
5.47 PB5.194.665.19X5.51 PB
5.38
SB TårnbyTårnby8.5.22+1.5
 
5.38 SB
 +1.5
5.27
 0.0
X
 +0.6
5.17
 -2.0
5.04
 +0.9
X
 +0.6
Trespring  [3]
12.07
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
11.94 PB11.5211.58X11.2512.07 PB
11.44
PB BallerupBallerup20.8.22+2.0
11.57
w
BallerupBallerup20.8.22+3.0
 
11.44 =PB
 +2.0
11.07
 +3.1
XX10.38
 +1.1
11.57
 +3.0
10.86
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.220.0
 
10.75
 0.0
10.49
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
10.86
 0.0
Spydkast 800 gram  [2]
35.95
PB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
 
33.78 PB32.4431.5635.95 PB33.40X
34.51
GreveGreve25.9.22
 
X34.51X31.00X33.92
4 x 200 m stafet  [1]
1:37.23
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Tobias Feldborg Nielsen, Elias Solvang
Rasmus Jæger, Emil Pontoppidan Jensen
4 x 400 m stafet  [1]
3:33.78
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Tobias Feldborg Nielsen, Elias Solvang
Rasmus Jæger, Lucas Søgaard Hjortkjær

2021

100 m  [4]
11.98
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21+0.8
12.11
HvidovreHvidovre12.6.21-0.2
11.70
w
GreveGreve25.9.21+4.7
11.81
w
GreveGreve25.9.21+3.2
200 m  [3]
23.98
PB HvidovreHvidovre13.6.21+0.6
24.30
BallerupBallerup20.6.210.0
24.47
GreveGreve26.9.21-1.3
300 m  [1]
38.00
PB TårnbyTårnby1.10.21
400 m  [6]
53.15
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
54.06
HvidovreHvidovre12.6.21
54.15
BallerupBallerup19.6.21
55.03
KøbenhavnKøbenhavn4.8.21
53.12
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
53.87
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
800 m  [3]
2:10.24
SB KøbenhavnKøbenhavn15.8.21
2:12.22
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
2:10.27
GreveGreve25.9.21
1500 m  [1]
4:44.77
SB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
110 m hæk 99.1 cm  [1]
19.09
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21-1.3
400 m hæk  [3]
1:02.14
PB HvidovreHvidovre12.6.21
1:02.99
BallerupBallerup20.6.21
1:02.46
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
Højdespring  [1]
1.52
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
 
1.40 SB
   O
1.46 SB
   O
1.49 SB
   O
1.52 SB
   O
1.55
XXX
   
Stangspring  [1]
2.30
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
 
2.10 SB
  XO
2.20 =PB
   O
2.30 PB
   O
2.40
XXX
    
Længdespring  [1]
5.23
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.210.0
 
5.19 SB
 0.0
X
 0.0
5.23 SB
 0.0
Kuglestød 6.0 kg  [1]
7.06
PB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
 
6.70 PB6.97 PB7.06 PB
Diskoskast 1.75 kg  [1]
25.03
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
 
24.68 PB22.4325.03 PB
Spydkast 800 gram  [2]
32.51
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
 
32.51 PB31.1431.91
33.20
PB GreveGreve26.9.21
 
29.0430.7831.3729.0833.20 PBX
Tikamp U20  [1]
4.450
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
11.98/+0.8   5.23/0.0   7.06   1.52   53.15
19.09/-1.3   25.03   2.30   32.51   4:44.77
4 x 400 m stafet  [3]
3:45.83
PB BallerupBallerup20.6.21
 Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Tobias Feldborg Nielsen, Rasmus Jæger
Emil Pontoppidan Jensen, Lucas Søgaard Hjortkjær
3:36.44
PB AarhusAarhus5.9.21
 Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Tobias Feldborg Nielsen, Jakob Remontius
Emil Pontoppidan Jensen, Lucas Søgaard Hjortkjær
3:35.05
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Tobias Feldborg Nielsen, Rasmus Jæger
Emil Pontoppidan Jensen, Lucas Søgaard Hjortkjær

2020

100 m  [6]
12.21
w
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+4.4
12.29
SB HvidovreHvidovre1.8.20-0.1
12.04
PB HvidovreHvidovre1.8.20+2.0
12.33
w
SlagelseSlagelse15.8.20+2.2
12.14
SlagelseSlagelse15.8.20+0.9
12.14
DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20-0.9
200 m  [7]
Uregelmæssighed: Oversized track
25.29 OT
i
BallerupBallerup19.1.20
24.91
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
24.88
PB TårnbyTårnby11.7.20+0.9
24.91
HvidovreHvidovre2.8.20+1.8
24.29
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.20+1.1
24.42
DMUAalborgDMU, Aalborg13.9.20-0.7
24.66
GreveGreve27.9.20-1.8
300 m  [1]
38.24
PB TårnbyTårnby2.10.20
400 m  [7]
54.99
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
56.59
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
55.47
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
55.35
SB HvidovreHvidovre1.8.20
54.02
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
54.18
KøbenhavnKøbenhavn4.9.20
54.50
DMUAalborgDMU, Aalborg12.9.20
600 m  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
1:34.78 OT
i
BallerupBallerup27.12.19
800 m  [3]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:12.05 OT
i
BallerupBallerup18.1.20
2:16.76
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
2:06.38
PB GreveGreve26.9.20
1500 m  [2]
4:56.09
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
4:44.83
SB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
110 m hæk 91.4 cm  [2]
18.61
w
KøbenhavnKøbenhavn5.7.20+3.3
18.01
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20+1.1
400 m hæk 84.0 cm  [1]
1:01.76
PB DMUAalborgDMU, Aalborg13.9.20
Højdespring  [2]
1.55
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
 
1.40 PB
   O
1.46 PB
   O
1.49 PB
   O
1.52 PB
   O
1.55 PB
 XXO
   
1.53
DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
1.44
   O
1.47
   O
1.50
   O
1.53
 XXO
1.56
XXX
   
Stangspring  [2]
2.20
PB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
 
2.20 PB
  XO
       
2.10
DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
2.00
   O
2.10
   O
2.20
XXX
     
Længdespring  [5]
5.33
i
PB BallerupBallerup18.1.20
 
XX5.33 PBXXX
5.52
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+1.7
 
5.21 SB
 +0.7
5.52 PB
 +1.7
5.30
SlagelseSlagelse15.8.200.0
5.40
w
SlagelseSlagelse15.8.20+2.1
 
XXX5.30
 0.0
4.405.40
 +2.1
5.29
DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20+0.4
 
4.69
 -0.8
4.37
 -0.6
5.29
 +0.4
5.53
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.200.0
 
X
 0.0
5.53 PB
 0.0
X
 0.0
5.52
 -0.3
X
 0.0
4.53
 0.0
Trespring  [4]
11.18
i
SB BallerupBallerup19.1.20
 
10.22 SB11.18 SB10.3010.36X10.75
10.48
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
 
X10.2310.4810.42XX
10.90
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
11.14
SB DMUAalborgDMU, Aalborg12.9.200.0
 
11.14 SB
 0.0
11.11
 0.0
Kuglestød 5.0 kg  [2]
7.90
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
 
7.90 PB7.79
7.53
DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
7.527.536.77
Diskoskast 1.5 kg  [3]
23.06
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
 
23.06 SB
22.24
DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
22.24X21.77
29.74
PB GreveGreve26.9.20
 
29.74 PB23.0923.5626.7123.9627.81
Spydkast 700 gram  [2]
28.60
SB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
 
28.60 SB28.1628.51
32.02
SB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
29.08 SB24.7332.02 SB
Tikamp U18  [2]
4.299
w
KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
12.21W/+4.4   5.52/+1.7   7.90   1.55   55.47
18.61w/+3.3   23.06   2.20   28.60   4:56.09
4.426
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
12.14/-0.9   5.29/+0.4   7.53   1.53   54.02
18.01/+1.1   22.24   2.10   32.02   4:44.83

2019

60 m  [2]
7.98
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
7.99
i
HelsingørHelsingør2.2.19
100 m  [8]
12.59
PB GlostrupGlostrup27.4.19+0.6
12.20
PB TårnbyTårnby4.5.19+1.6
12.29
w
TårnbyTårnby4.5.19+2.6
12.44
HvidovreHvidovre8.6.19+0.2
12.49
HvidovreHvidovre8.6.19+1.1
12.56
HelsingørHelsingør15.6.19-0.7
12.42
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19+0.5
12.43
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19+1.5
200 m  [6]
Uregelmæssighed: Oversized track
25.75 OT
i
BallerupBallerup20.1.19
25.58
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
25.18
w
HvidovreHvidovre9.6.19+2.1
25.59
SB HelsingørHelsingør16.6.19+0.7
25.21
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.19-0.3
25.45
GreveGreve29.9.19+0.5
300 m  [1]
39.87
SB TårnbyTårnby5.5.19
400 m  [10]
55.73
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
55.77
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
56.85
SB GlostrupGlostrup27.4.19
54.37
PB HvidovreHvidovre8.6.19
54.19
PB HelsingørHelsingør15.6.19
56.00
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19
55.00
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19
55.39
DMUGreveDMU, Greve24.8.19
54.86
SlagelseSlagelse7.9.19
56.21
AalborgAalborg14.9.19
800 m  [6]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:12.46 OT
i
BallerupBallerup19.1.19
2:15.37
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
2:15.48
SB TårnbyTårnby4.5.19
2:13.15
SB DMUGreveDMU, Greve25.8.19
2:09.19
SB GreveGreve28.9.19
2:11.92
TårnbyTårnby4.10.19
300 m hæk 84.0 cm  [1]
47.54
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.19
Højdespring  [2]
1.50
i
PB BallerupBallerup9.12.18
1.50
i
=PB BallerupBallerup27.12.18
Længdespring  [4]
4.94
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
 
X4.94 PB4.78
4.93
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
 
4.934.754.75
5.13
w
TårnbyTårnby5.5.19+4.0
5.49
PB SlagelseSlagelse7.9.19+0.9
Trespring  [4]
10.85
i
PB BallerupBallerup20.1.19
 
10.85 PB10.77XXXX
11.19
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
 
10.6310.2711.19 PB10.14X10.32
10.46
SB BallerupBallerup25.5.19+0.1
10.07
GreveGreve29.9.19+1.4
Kuglestød 5.0 kg  [1]
7.29
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
 
7.29 PB7.226.55X
Diskoskast 1.5 kg  [1]
28.82
PB GreveGreve28.9.19
Diskoskast 1.75 kg  [2]
22.21
PB BallerupBallerup25.5.19
23.83
PB AalborgAalborg14.9.19
Spydkast 700 gram  [3]
28.51
PB GlostrupGlostrup27.4.19
33.29
PB SlagelseSlagelse7.9.19
33.74
PB GreveGreve29.9.19

2018

100 m  [8]
12.94
PB TårnbyTårnby5.5.18+1.0
12.73
PB FrederiksbergFrederiksberg2.6.18+1.8
12.69
w
FrederiksbergFrederiksberg2.6.18+2.3
12.91
HvidovreHvidovre9.6.18-2.6
13.02
HvidovreHvidovre9.6.18-1.0
13.28
BallerupBallerup16.6.18-2.2
13.23
BallerupBallerup16.6.18-2.2
12.64
PB GreveGreve15.9.18+1.3
200 m  [3]
26.22
PB TårnbyTårnby6.5.18-0.4
25.50
PB FrederiksbergFrederiksberg3.6.18+1.9
26.05
AalborgAalborg2.9.18-0.6
300 m  [3]
40.57
PB BallerupBallerup16.6.18
40.12
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.18
39.70
PB AalborgAalborg1.9.18
400 m  [6]
57.31
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
56.27
PB BallerupBallerup15.5.18
56.61
TårnbyTårnby29.5.18
56.12
PB HvidovreHvidovre10.6.18
57.29
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18
56.73
SlagelseSlagelse8.9.18
800 m  [9]
2:13.78
SB TårnbyTårnby5.5.18
2:17.14
FrederiksbergFrederiksberg2.6.18
2:12.95
SB HvidovreHvidovre9.6.18
2:12.47
SB BallerupBallerup17.6.18
2:11.22
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.18
2:11.66
KøbenhavnKøbenhavn19.8.18
2:08.76
PB AalborgAalborg2.9.18
2:15.07
GreveGreve29.9.18
2:12.36
TårnbyTårnby5.10.18
1500 m  [3]
5:04.03
SB GlostrupGlostrup28.4.18
4:43.50
PB GreveGreve15.9.18
4:44.47
GreveGreve30.9.18
300 m hæk 76.2 cm  [2]
44.39
PB HvidovreHvidovre10.6.18
46.33
BallerupBallerup17.6.18
Længdespring  [1]
4.98
PB SlagelseSlagelse8.9.18-1.4
Trespring  [1]
11.19
PB GreveGreve30.9.18+0.4
Diskoskast 1.0 kg  [4]
24.98
SB TårnbyTårnby5.5.18
29.53
PB FrederiksbergFrederiksberg3.6.18
25.74
KøbenhavnKøbenhavn19.8.18
23.04
GreveGreve29.9.18
Spydkast 600 gram  [3]
31.57
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.18
29.05
SlagelseSlagelse8.9.18
29.15
GreveGreve29.9.18

2017

200 m  [1]
28.06
PB TårnbyTårnby7.5.17-1.4
300 m  [5]
43.23
PB GlostrupGlostrup29.4.17
41.96
PB BallerupBallerup28.5.17
42.24
HvidovreHvidovre10.6.17
41.45
PB KøbenhavnKøbenhavn17.6.17
42.90
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17
400 m  [2]
57.77
PB HvidovreHvidovre11.6.17
56.53
PB HolbækHolbæk29.8.17
800 m  [8]
2:22.04
i
PB SkiveSkive25.2.17
2:40.86
SB HvidovreHvidovre10.6.17
2:15.91
PB KøbenhavnKøbenhavn18.6.17
2:18.14
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17
2:17.07
HvidovreHvidovre27.8.17
2:15.30
PB HelsingørHelsingør9.9.17
2:12.25
PB GreveGreve30.9.17
2:13.87
TårnbyTårnby6.10.17
1000 m  [1]
3:17.16
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
1500 m  [3]
5:03.13
i
PB SkiveSkive26.2.17
4:53.77
PB TårnbyTårnby7.5.17
4:48.14
PB GreveGreve1.10.17
2000 m forh.  [2]
8:14.70
PB KøbenhavnKøbenhavn17.6.17
8:16.37
HvidovreHvidovre26.8.17
300 m hæk 76.2 cm  [3]
46.55
PB HvidovreHvidovre11.6.17
48.12
KøbenhavnKøbenhavn18.6.17
47.27
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17
Længdespring  [1]
4.19
PB RoskildeRoskilde31.7.17+1.3
Trespring  [3]
9.81
PB OdenseOdense2.8.17+1.5
9.85
w
OdenseOdense2.8.17+2.3
9.89
PB GreveGreve1.10.17+0.7
Diskoskast 1.0 kg  [7]
24.73
PB BallerupBallerup28.5.17
24.98
PB HvidovreHvidovre11.6.17
26.22
PB KøbenhavnKøbenhavn18.6.17
25.94
OdenseOdense2.8.17
23.00
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17
23.75
HvidovreHvidovre27.8.17
26.93
PB GreveGreve30.9.17
Spydkast 600 gram  [3]
22.85
PB GlostrupGlostrup29.4.17
24.90
PB RoskildeRoskilde31.7.17
25.14
PB HelsingørHelsingør9.9.17

2016

600 m  [2]
1:49.52
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
1:42.94
PB GreveGreve1.10.16
800 m  [1]
2:24.78
PB TårnbyTårnby7.10.16
1500 m  [1]
5:36.21
PB GreveGreve18.9.16
Diskoskast 0.75 kg  [1]
21.32
PB GreveGreve1.10.16
Diskoskast 1.0 kg  [1]
16.22
PB GreveGreve18.9.16
Spydkast 400 gram  [2]
14.90
SB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
20.72
PB GreveGreve1.10.16

2015

200 m  [1]
32.67
PB GreveGreve26.9.15+1.3
600 m  [3]
2:04.30
PB HvidovreHvidovre13.6.15
1:59.30
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.15
1:55.98
PB GreveGreve26.9.15
1000 m  [1]
3:32.19
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.15
1500 m  [1]
5:44.90
PB HvidovreHvidovre13.6.15
Spydkast 400 gram  [1]
17.03
PB GreveGreve26.9.15

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde
7.67
Ballerup22.1.22
100 m
Ude
11.91
Ballerup20.8.22+0.2
200 m
Ude
23.76
Göteborg/S, SWE2.7.23+1.6
Inde
24.34
Skive6.3.22
400 m
Ude
51.73
Frederiksberg4.6.23
Inde
53.56
Skive5.3.22
800 m
Ude
2:03.96
Greve23.9.23
Inde
2:15.37
Skive23.2.19
1000 m
Ude
3:32.19
København29.8.15
Inde
3:17.16
Malmö/A, SWE28.1.17
1500 m
Ude
4:43.50
Greve15.9.18
Inde
5:03.13
Skive26.2.17
400 m hæk
Ude
59.42
Korsør 28.9.23
Højdespring
Ude
1.55
København4.7.20
Inde
1.50
Ballerup9.12.18
Stangspring
Ude
2.30
København16.5.21
Længdespring
Ude
5.53
København5.9.200.0
Inde
5.51
Ballerup22.1.22
Trespring
Ude
11.44
Ballerup20.8.22+2.0
Inde
12.07
Skive5.3.22
Spydkast 800 gram
Ude
35.95
København22.5.22
4 x 200 m stafet
Inde
1:37.23
Skive6.3.22
4 x 400 m stafet
Ude
3:33.78
Hvidovre11.9.22

60 m
Ude
7.67
Tårnby6.10.230.0
150 m
Ude
17.80
København22.5.22-0.3
300 m
Ude
36.50
Tårnby16.8.22
600 m
Ude
1:42.94
Greve1.10.16
2000 m forh.
Ude
8:14.70
København17.6.17
110 m hæk 91.4 cm
Ude
18.01
København30.8.20+1.1
110 m hæk 99.1 cm
Ude
19.09
København16.5.21-1.3
300 m hæk 76.2 cm
Ude
44.39
Hvidovre10.6.18
300 m hæk 84.0 cm
Ude
47.54
Göteborg/U, SWE28.6.19
400 m hæk 84.0 cm
Ude
1:01.76
Aalborg13.9.20
Kuglestød 5.0 kg
Ude
7.90
København4.7.20
Inde
7.29
Helsingør2.2.19
Kuglestød 6.0 kg
Ude
7.06
København15.5.21
Diskoskast 0.75 kg
Ude
21.32
Greve1.10.16
Diskoskast 1.0 kg
Ude
29.53
Frederiksberg3.6.18
Diskoskast 1.5 kg
Ude
29.74
Greve26.9.20
Diskoskast 1.75 kg
Ude
25.03
København16.5.21
Spydkast 400 gram
Ude
20.72
Greve1.10.16
Spydkast 600 gram
Ude
31.57
København19.8.18
Spydkast 700 gram
Ude
33.74
Greve29.9.19
Tikamp U20
Ude
4.450
København16.5.21
Tikamp U18
Ude
4.426
København30.8.20
4 x 200 m stafet
Ude
1:36.11
Greve22.9.23

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 308
Per disciplin:
60 m:6
100 m:32
150 m:2
200 m:33
300 m:16
400 m:47
600 m:6
800 m:32
1000 m:2
1500 m:11
2000 m forh.:2
110 m hæk 91.4 cm:2
110 m hæk 99.1 cm:1
300 m hæk 76.2 cm:5
300 m hæk 84.0 cm:1
400 m hæk 84.0 cm:1
400 m hæk:14
Højdespring:6
Stangspring:3
Længdespring:16
Trespring:18
Kuglestød 5.0 kg:3
Kuglestød 6.0 kg:1
Diskoskast 0.75 kg:1
Diskoskast 1.0 kg:12
Diskoskast 1.5 kg:4
Diskoskast 1.75 kg:3
Spydkast 400 gram:3
Spydkast 600 gram:6
Spydkast 700 gram:5
Spydkast 800 gram:5
Tikamp U20:1
Tikamp U18:2
4 x 200 m stafet:2
4 x 400 m stafet:4

Danske mesterskaber

Ude
400 m
DMU 2019
55.39
800 m
DMU 2019
2:13.15
400 m hæk
DM 2023 3
1:00.21
Inde
400 m
DMi 2024 3
C
55.50

Ungdom
Ude
200 m
DMU 2020 10
17
24.42
DMU 2022 6
19
24.14
400 m
DMU 2020 5
17
54.50
DMU 2021 7
19
B
53.87
DMU 2022 2
19
52.49
DMU 2023 1
22
52.72
800 m
DMU 2021 10
19
2:12.22
400 m hæk 84.0 cm
DMU 2020 5
17
1:01.76
400 m hæk
DMU 2021 3
19
1:02.46
DMU 2023 2
22
1:00.57
Trespring
DMU 2020 4
17
11.14
DMU 2022 1
19
10.86
Tikamp U18
DMU 2020 10
17
4426
4 x 400 m stafet
DMU 2021 1
19
3:35.05
DMU 2022 1
22
3:33.78
Inde
200 m
iDMU 2019 3
17
r1
25.58
iDMU 2020 2
17
D
24.91
iDMU 2022 2
19
B
24.34
iDMU 2023 3
22
B
24.80
400 m
iDMU 2019 2
17
r1
55.77
iDMU 2020 4
17
56.59
iDMU 2022 2
19
B
53.56
iDMU 2023 4
22
54.20
800 m
iDMU 2019 5
17
r1
2:15.37
Længdespring
iDMU 2019 13
17
4.93
Trespring
iDMU 2019 6
17
11.19
iDMU 2020 5
17
10.90
iDMU 2022 1
19
12.07
iDMU 2023 2
22
11.15
4 x 200 m stafet
iDMU 2022 2
19
1:37.23