Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Tobias Gorgone Larsen

Født: 2 januar 2000

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  1 DM‐sølv
  •  2 DM‐bronze
  •  1 IDM‐sølv

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2022.

2022

60 m  [11]
6.96
i
SB AarhusAarhus22.1.22
6.94
i
SB AarhusAarhus22.1.22
NT
i
RandersRanders30.1.22
6.79
i
PB RandersRanders30.1.22
6.83
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE5.2.22
DNF
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE5.2.22
6.85
i
v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE13.2.22
6.88
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
6.82
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
6.93
i
AarhusAarhus2.3.22
DNF
i
AarhusAarhus2.3.22
100 m  [15]
10.70
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22-0.1
10.74
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22-1.4
10.68
SB Vári, GREVári, GRE2.6.22+2.0
10.66
w
Mannheim, GERMannheim, GER6.6.22+2.2
10.69
w
Mannheim, GERMannheim, GER6.6.22+2.9
10.73
HvidovreHvidovre11.6.22-0.3
10.57
PB HvidovreHvidovre11.6.22+1.6
10.60
CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22+0.6
10.52
w
CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22+2.1
10.59
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22+0.3
10.62
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22-0.1
10.27A
PB Sestriere, ITASestriere, ITA31.7.22+1.5
10.39A
Sestriere, ITASestriere, ITA31.7.22+1.0
10.53
KøbenhavnKøbenhavn13.8.22+0.7
10.47
KøbenhavnKøbenhavn13.8.22+1.2
4 x 100 m stafet  [4]
39.61
SB Vári, GREVári, GRE2.6.22
 Denmark
Simon Hansen, Frederik Schou-Nielsen
Tobias Gorgone Larsen, Emil Mader Kjær
39.26
SB BauhausStockholm/S, SWEBauhaus, Stockholm/S, SWE30.6.22
 Denmark
Simon Hansen, Frederik Schou-Nielsen
Tobias Gorgone Larsen, Rasmus Thornbjerg Klausen
DNF
VMEugene, ORVM, Eugene, OR22.7.22
 Denmark
Simon Hansen, Frederik Schou-Nielsen
Tobias Gorgone Larsen, Kojo Musah
DNF
EMMünchen, GEREM, München, GER19.8.22
 Denmark
Rasmus Thornbjerg Klausen, Frederik Schou-Nielsen
Tobias Gorgone Larsen, Tazana Kamanga-Dyrbak

2021

60 m  [9]
7.10
i
SB RandersRanders16.1.21
7.03
i
SB RandersRanders16.1.21
6.99
i
SB OdenseOdense23.1.21
7.06
i
OdenseOdense23.1.21
7.01
i
KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
7.04
i
KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
7.05
i
KøbenhavnKøbenhavn13.2.21
6.99
i
=SB DMiRandersDMi, Randers20.2.21
6.98
i
SB DMiRandersDMi, Randers20.2.21
100 m  [14]
11.18
SB Skara, SWESkara, SWE6.6.21-1.8
10.98
SB Skara, SWESkara, SWE6.6.21-0.3
10.90
SB KøbenhavnKøbenhavn8.6.21+0.8
10.97
w
HvidovreHvidovre12.6.21+2.3
10.80
w
HvidovreHvidovre12.6.21+4.1
10.91
Skara, SWESkara, SWE19.6.21+2.0
10.81
SB Skara, SWESkara, SWE19.6.21+1.7
10.77
SB DMOdenseDM, Odense26.6.21+1.0
10.72
SB DMOdenseDM, Odense26.6.21+0.9
10.88
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+1.2
10.80
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+2.3
10.81
TårnbyTårnby19.8.210.0
10.74
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.9
10.70
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+0.8
200 m  [2]
22.27
i
SB RandersRanders16.1.21
22.27
i
=SB DMiRandersDMi, Randers20.2.21
4 x 100 m stafet  [2]
DNF
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST11.7.21
 Denmark
Emil Mader Kjær, Mads Lunø
Tobias Gorgone Larsen, Rasmus Thornbjerg Klausen
40.31
PB AarhusAarhus5.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Jacob Hvorup, Frederik Schou-Nielsen
Tobias Gorgone Larsen, Tazana Kamanga-Dyrbak
4 x 400 m stafet  [1]
3:17.32
SB AarhusAarhus5.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Nicolai Trock Hartling, Tobias Gorgone Larsen
Jacob Hvorup, Gustav Lundholm Nielsen

2020

50 m  [1]
6.13
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
100 m  [1]
11.10
SB AarhusAarhus8.8.20+0.6
200 m  [5]
22.34
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.20
21.95
w
GreveGreve12.7.20+4.1
21.94
SB HvidovreHvidovre2.8.20+0.8
22.24
AarhusAarhus8.8.20+1.0
22.16
DMUAalborgDMU, Aalborg13.9.20-0.3
300 m  [1]
35.13
SB TårnbyTårnby11.7.20
400 m  [4]
49.15
SB KøbenhavnKøbenhavn27.7.20
48.69
SB HvidovreHvidovre1.8.20
48.11
SB DMKøbenhavnDM, København15.8.20
48.99
DMUAalborgDMU, Aalborg12.9.20
4 x 400 m stafet  [1]
3:16.03
DR22
DUR-22
SB
AarhusAarhus6.9.20
 Sparta Atletik og Løb
Jacob Hvorup, Tobias Gorgone Larsen
Christian Gundersen, Gustav Lundholm Nielsen

2019

60 m  [9]
7.07
i
SB BallerupBallerup19.1.19
7.07
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
7.01
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
6.97
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.19
7.05
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.19
7.00
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
6.96
i
SB DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
7.11
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
7.01
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
100 m  [8]
10.82
SB Mannheim, GERMannheim, GER29.6.19
10.65
PB Mannheim, GERMannheim, GER29.6.19+0.3
10.91
EM U20Borås, SWEEM U20, Borås, SWE18.7.19-0.8
10.84
EM U20Borås, SWEEM U20, Borås, SWE18.7.19+1.2
11.05
V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR17.8.19-2.0
10.95
DMUGreveDMU, Greve24.8.19-1.6
11.13
DMUGreveDMU, Greve24.8.19-1.8
10.96
AalborgAalborg14.9.19+0.5
200 m  [8]
22.10
w
HvidovreHvidovre9.6.19+2.4
22.99
SB KøbenhavnKøbenhavn13.6.19+0.9
22.15
SB GreveGreve22.6.19-0.5
21.98
SB DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19-1.7
21.84
SB DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19-0.6
22.23
V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR18.8.19-1.9
21.79
SB OdenseOdense7.9.19-1.3
21.64
SB ECCCLeiria, PORECCC, Leiria, POR21.9.190.0
400 m  [2]
48.55
PB AalborgAalborg14.9.19
48.04
PB ECCCLeiria, PORECCC, Leiria, POR21.9.19
4 x 100 m stafet  [2]
41.32
V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR17.8.19
 Denmark
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak
Tobias Gorgone Larsen, Frederik Andersson
43.40
SB ECCCLeiria, PORECCC, Leiria, POR21.9.19
 Sparta Atletik og Løb
Bertram Bing Costa, Andreas Christoffersen
Dhruv Mehrotra, Tobias Gorgone Larsen
4 x 400 m stafet  [1]
3:23.32
V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR18.8.19
 Denmark
Sebastian Larvad, Tobias Andersson
William Devantier, Tobias Gorgone Larsen

2018

60 m  [5]
6.99
i
PB BallerupBallerup20.1.18
7.02
i
BallerupBallerup20.1.18
7.02
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
6.93
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
6.99
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE3.2.18
100 m  [3]
10.86
w
ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR26.5.18+2.3
11.05
SB Regensburg, GERRegensburg, GER3.6.18-0.5
10.74
w
Skara, SWESkara, SWE6.6.18+2.3
200 m  [8]
22.29
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
21.98
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE3.2.18
22.40
i
v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE11.2.18
22.59
i
SkiveSkive17.2.18
21.82
SB SkiveSkive19.5.18+1.2
21.79
SB Regensburg, GERRegensburg, GER2.6.18-0.1
22.20
Skara, SWESkara, SWE6.6.18-0.7
22.80
AalborgAalborg2.9.18-0.1
400 m  [2]
50.04
SB AalborgAalborg1.9.18
49.17
PB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18
4 x 100 m stafet  [2]
40.97
SB ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR26.5.18
 Sparta Atletik og Løb
Andreas Trajkovski, Sebastian Ree Pedersen
Tobias Gorgone Larsen, Frederik Schou-Nielsen
41.47
DUR-19
DR22
DUR
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18
 Sparta Atletik og Løb
Oliver Chabert, Tobias Gorgone Larsen
Emil Frænde, Tazana Kamanga-Dyrbak
4 x 400 m stafet  [2]
3:16.01
SB ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR27.5.18
 Sparta Atletik og Løb
Gustav Lundholm Nielsen, Philip Braun
Oliver Chabert, Tobias Gorgone Larsen
3:25.13
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18
 Sparta Atletik og Løb
Christian Gundersen, Tobias Gorgone Larsen
Samuel Marcus, William Devantier

2017

60 m  [14]
7.29
i
Lund, SWELund, SWE14.1.17
7.26
i
SB Lund, SWELund, SWE14.1.17
7.20
i
BallerupBallerup22.1.17
7.12
i
SB BallerupBallerup22.1.17
7.12
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.06
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.15
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2.17
7.05
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2.17
7.06
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.17
7.16
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.17
7.12
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
7.07
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
7.14
i
SkiveSkive25.2.17
7.01
i
PB SkiveSkive25.2.17
100 m  [21]
11.03
SB Malmö/He, SWEMalmö/He, SWE23.5.17-0.2
11.17
BallerupBallerup28.5.17-0.9
10.84
PB FrederiksbergFrederiksberg3.6.17+1.7
11.05
FrederiksbergFrederiksberg3.6.17-0.6
10.86
Skara, SWESkara, SWE6.6.17+0.4
10.74
w
Skara, SWESkara, SWE6.6.17+2.3
10.89
HvidovreHvidovre10.6.17+1.0
10.83
PB HvidovreHvidovre10.6.17+0.7
11.02
KøbenhavnKøbenhavn20.6.17-0.8
10.96
KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+0.6
10.82
PB BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER1.7.17+1.7
1DNS
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER1.7.17+1.0
10.73A
PB VM U18Nairobi, KENVM U18, Nairobi, KEN12.7.17-0.6
10.74A
VM U18Nairobi, KENVM U18, Nairobi, KEN12.7.17+0.7
10.88
TårnbyTårnby16.8.17-0.1
10.87
w
NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE19.8.17+2.4
10.76
DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8.17+0.8
10.78
DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8.17+0.3
10.97
OdenseOdense9.9.170.0
10.77
ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17+0.2
10.77
Brno, CZEBrno, CZE17.9.17+0.2
200 m  [20]
22.69
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
22.36
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2.17
22.73
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.17
22.40
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.17
22.70
i
SkiveSkive18.2.17
22.52
i
SkiveSkive26.2.17
22.42
SB KøbenhavnKøbenhavn31.5.17+1.6
21.75
w
HvidovreHvidovre11.6.17+2.4
22.23
PB KøbenhavnKøbenhavn18.6.17+1.0
21.81
PB BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER2.7.17+1.7
21.35A
PB (37)VM U18Nairobi, KENVM U18, Nairobi, KEN14.7.170.0
21.85A
VM U18Nairobi, KENVM U18, Nairobi, KEN15.7.17-1.4
21.99
TårnbyTårnby16.8.17-0.8
21.71
NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE20.8.17+0.1
21.64
DMUHvidovreDMU, Hvidovre27.8.17+1.2
21.88
DMAalborgDM, Aalborg3.9.17+0.6
22.00
DMAalborgDM, Aalborg3.9.17-1.2
21.71
OdenseOdense9.9.17
21.89
ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17-0.3
21.89
Brno, CZEBrno, CZE17.9.17-0.3
400 m  [1]
49.50
PB KøbenhavnKøbenhavn23.9.17
4 x 100 m stafet  [2]
42.19
NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE19.8.17
 Denmark
Emil Mader Kjær, Tobias Gorgone Larsen
Jacob Hvorup, Peter Andersson
41.55
SB ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17
 Sparta Atletik og Løb
Emil Frænde, Jonathan Aquino
Nicolai Lind Andersen, Tobias Gorgone Larsen
4 x 200 m stafet  [1]
1:31.61
i
DUR-17 SB SkiveSkive26.2.17
 Sparta Atletik og Løb
Emil Frænde, Vincent Plas
Mikkel Ramlow, Tobias Gorgone Larsen
1000 m stafet  [1]
1:59.79
DUR-17 SB HvidovreHvidovre27.8.17
 Sparta Atletik og Løb

2016

60 m  [6]
7.16
i
PB BallerupBallerup23.1.16
7.21
i
PB BallerupBallerup23.1.16
7.09
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
7.17
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
7.22
i
SkiveSkive5.3.16
7.09
i
=PB SkiveSkive5.3.16
100 m  [14]
11.15
PB TårnbyTårnby7.5.16-1.1
11.23
TårnbyTårnby7.5.16-2.0
10.97
PB TårnbyTårnby24.5.160.0
10.86
PB CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16+1.5
10.63
w
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16+3.5
11.02
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+0.3
11.08
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+1.9
11.08
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.16+1.9
11.02
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.16+0.3
10.96
EM U18Tbilisi, GEOEM U18, Tbilisi, GEO14.7.16+0.7
11.13
EM U18Tbilisi, GEOEM U18, Tbilisi, GEO14.7.16+0.2
11.56
Reykjavik, ISLReykjavik, ISL13.8.16-2.1
11.04
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+1.2
10.85
w
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+2.4
200 m  [9]
22.78
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
22.69
i
PB SkiveSkive5.3.16
22.84
SB TårnbyTårnby7.5.16-1.7
22.96
BallerupBallerup18.6.16-0.8
22.36
PB AarhusAarhus25.6.16-0.5
22.24
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+0.2
22.24
=PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7.16+0.2
22.73
FrederiksbergFrederiksberg25.8.16-1.6
22.43
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16-0.8
400 m  [1]
49.63
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16

2015

60 m  [8]
7.27
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
7.31
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
7.31
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
7.32
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
7.37
i
HelsingørHelsingør28.2.15
7.39
i
HelsingørHelsingør28.2.15
7.43
i
SkiveSkive7.3.15
7.36
i
SkiveSkive7.3.15
80 m  [2]
9.15
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+1.5
9.07
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+2.5
100 m  [7]
11.18
PB TårnbyTårnby2.5.15+1.6
11.21
w
TårnbyTårnby2.5.15+2.2
11.76
LyngbyLyngby17.5.15-1.8
11.01
w
BallerupBallerup20.6.15+3.1
11.15
w
BallerupBallerup20.6.15+4.0
11.45
HvidovreHvidovre22.8.15+0.7
11.59
HvidovreHvidovre22.8.15-1.5
200 m  [8]
23.38
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
23.38
i
=PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
23.21
i
PB SkiveSkive7.3.15
23.21
PB TårnbyTårnby2.5.15+0.1
22.74
PB HvidovreHvidovre13.6.15+0.3
22.90
BallerupBallerup20.6.15+0.4
24.35
HvidovreHvidovre22.8.15-4.0
22.60
PB GreveGreve26.9.15+1.4
300 m  [4]
35.51
PB KøbenhavnKøbenhavn31.5.15
35.74
BallerupBallerup20.6.15
35.10
DUR-15 PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15
36.07
SkiveSkive12.9.15
400 m  [1]
50.52
PB HolbækHolbæk2.10.15
Længdespring  [2]
5.71
PB KøbenhavnKøbenhavn31.5.15+1.6
5.36
SkiveSkive12.9.15+0.1

2014

60 m  [5]
7.61
i
PB BallerupBallerup18.1.14
7.69
i
PB BallerupBallerup18.1.14
7.53
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
7.62
i
SkiveSkive1.3.14
7.70
i
SkiveSkive1.3.14
80 m  [4]
9.69
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.7.14-1.5
10.12
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.7.14-5.0
9.60
PB Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14-1.0
9.71
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14+0.2
100 m  [12]
11.68
PB TårnbyTårnby3.5.14+1.5
11.85
PB TårnbyTårnby3.5.14+0.4
12.08
FrederiksbergFrederiksberg17.5.14-1.4
11.68
w
FrederiksbergFrederiksberg17.5.14+2.2
11.91
HvidovreHvidovre14.6.14-1.7
12.14
HvidovreHvidovre14.6.14-1.1
11.72
BallerupBallerup21.6.14+1.2
11.56
PB BallerupBallerup21.6.14+0.3
11.66
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+1.4
11.38
w
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+3.6
11.62
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-0.1
11.72
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14+0.1
200 m  [7]
25.18
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
24.69
i
PB SkiveSkive1.3.14
24.38
PB TårnbyTårnby3.5.14+1.7
23.43
w
HvidovreHvidovre14.6.14+2.4
23.62
PB BallerupBallerup21.6.14+0.3
23.44
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.140.0
23.36
DUR-14 PB Jönköping, SWEJönköping, SWE7.9.14+0.2
300 m  [2]
37.10
PB KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
36.89
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
400 m  [1]
51.87
PB SlagelseSlagelse3.10.14

2013

80 m  [8]
10.35
PB HelsingørHelsingør18.5.13-1.1
10.40
PB HelsingørHelsingør18.5.13-2.4
10.36
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-1.1
10.40
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-1.0
10.13
PB HolteHolte14.9.13-0.1
10.06
PB BagsværdBagsværd22.9.13-1.4
10.25
GreveGreve28.9.13-1.5
10.31
GreveGreve28.9.13-1.4
200 m  [4]
25.86
PB HelsingørHelsingør18.5.13-2.6
25.25
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE5.7.13+1.7
25.04
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8.130.0
25.52
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-2.0
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [1]
12.81
PB BagsværdBagsværd22.9.130.0

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde6.13   København4.1.2021 
60 m
Inde6.79   Randers30.1.2213 
100 m
Ude10.27A   Sestriere, ITA31.7.22+1.5
200 m
Ude21.35A   Nairobi, KEN14.7.170.024 
Inde21.98   Göteborg/FH, SWE3.2.1826 
400 m
Ude48.04   Leiria, POR21.9.1931 
Længdespring
Ude5.71   København31.5.15+1.6
4 x 100 m stafet
Ude40.31   Aarhus5.9.21

80 m
Ude9.15   Göteborg/U, SWE3.7.15+1.5
300 m
Ude35.10   DUR-15Göteborg/U, SWE3.7.1535 

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 289
Per disciplin:
50 m:1
60 m:67
80 m:14
100 m:95
200 m:71
300 m:7
400 m:12
:1
Længdespring:2
4 x 100 m stafet:12
4 x 200 m stafet:1
4 x 400 m stafet:5
1000 m stafet:1

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DMU 2019
11.13
10.95
DM 2021 8
10.72 3
h1
10.77
DM 2022 3
10.62 2
h1
10.59
200 m
DM 2017 5
22.00 2
h4
21.88
DM 2019 3
21.84 3
h3
21.98
400 m
DM 2020 2
48.11
4 x 100 m stafet
DM 2021 2
40.31
4 x 400 m stafet
DM 2020 1
3:16.03
DM 2021 1
3:17.32
Inde
60 m
DMi 2017 5
7.07 2
h3
7.12
DMi 2019 4
6.96 1
h1
7.00
DMi 2021 6
6.98 3
h1
6.99
DMi 2022 2
6.82 1
h3
6.88
200 m
DMi 2017 1
B
22.40
DMi 2021 3
B
22.27

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2017 1
17
10.78 1
17
h1
10.76
DMU 2021 2
22
10.70 1
22
h2
10.74
200 m
DMU 2017
1
17
h2
21.64
DMU 2020 5
22
22.16
400 m
DMU 2020 1
22
48.99
Inde
60 m
iDMU 2019 1
19
7.01 1
19
h2
7.11

Internationale stævner

Ude
4 x 100 m stafet
EM 2022
h2
DNF
VM 2022
h2
DNF

100 m
EM U18 2016
8
17
s3
11.13 5
17
h4
10.96
VM U18 2017
5
17
s1
10.74A 4
17
h4
10.73A
EM U20 2019
8
19
s3
10.84 4
19
h1
10.91
200 m
VM U18 2017
7
17
s2
21.85A 4
17
h1
21.35A
4 x 100 m stafet
EM U23 2021
22
h1
DNF