Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Luis F. Maillet

Født: 1 maj 2004

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  2 IDM‐bronze

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2022.

2022

60 m  [2]
7.19
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
7.23
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
200 m  [7]
22.55
i
RandersRanders30.1.22
22.39
i
DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
22.59
i
DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
DNF
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
22.95
KøbenhavnKøbenhavn13.8.22+0.5
23.23
BallerupBallerup21.8.220.0
22.80
FrederiksbergFrederiksberg23.8.22-0.5
400 m  [11]
49.56
i
RandersRanders30.1.22
49.14
i
OdenseOdense5.2.22
48.97
i
v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE13.2.22
48.94
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
49.30
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
DNF
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
48.72
CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22
48.96
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22
49.12
Mannheim, GERMannheim, GER2.7.22
49.31
NordicCMalmö/S, SWENordicC, Malmö/S, SWE16.7.22
49.35
BallerupBallerup20.8.22
4 x 200 m stafet  [1]
1:28.76
i
SB DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
 Sparta Atletik og Løb
Gustav Lundholm Nielsen, Luis F. Maillet
Christian Gundersen, Dánjal Dahl Ljósheim
4 x 400 m stafet  [2]
3:20.24
PB NordicCMalmö/S, SWENordicC, Malmö/S, SWE17.7.22
 DenmarkIceland
Jónas Gunnleivsson Isaksen, Luis F. Maillet
Tobias Roed Garza, Jonathan Drechsler Sigvardsen
3:11.36
SB OdenseOdense3.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Benjamin Lobo Vedel, Gustav Lundholm Nielsen
Luis F. Maillet, Sebastian Højriis Monneret

2021

60 m  [3]
7.41
i
PB KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
7.47
i
KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
7.51
i
KøbenhavnKøbenhavn13.2.21
100 m  [2]
11.49
w
GreveGreve23.5.21+2.7
11.60
SB GreveGreve23.5.21-2.5
200 m  [4]
23.33
i
OdenseOdense23.1.21
23.10
GreveGreve23.5.21-2.1
22.53
HvidovreHvidovre13.6.21+1.5
22.90
BallerupBallerup20.6.210.0
300 m  [1]
35.90
PB KøbenhavnKøbenhavn9.5.21
400 m  [9]
51.00
i
OdenseOdense23.1.21
50.76
i
RandersRanders6.2.21
49.75
i
DMiOdenseDMi, Odense21.2.21
50.52
KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
49.69
KøbenhavnKøbenhavn8.6.21
49.94
HvidovreHvidovre12.6.21
51.17
BallerupBallerup19.6.21
49.98
DMOdenseDM, Odense26.6.21
50.12
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21

2020

50 m  [2]
6.60
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
6.51
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
60 m  [2]
7.52
i
PB BallerupBallerup18.1.20
7.48
i
PB BallerupBallerup18.1.20
100 m  [2]
11.37
PB KøbenhavnKøbenhavn4.9.200.0
11.61
DMUAalborgDMU, Aalborg12.9.20+0.2
200 m  [6]
23.65
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.20
23.68
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.20
23.53
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
22.99
HvidovreHvidovre2.8.20+1.7
22.91
w
KøbenhavnKøbenhavn5.9.20+2.4
22.97
DMUAalborgDMU, Aalborg13.9.20-0.3
300 m  [1]
36.27
SB TårnbyTårnby11.7.20
400 m  [8]
52.22
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
52.03
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE1.2.20
51.13
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
50.28
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
50.53
KøbenhavnKøbenhavn27.7.20
50.41
HvidovreHvidovre1.8.20
49.77
DMKøbenhavnDM, København15.8.20
50.75
DMUAalborgDMU, Aalborg12.9.20
800 m  [4]
2:04.06
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
2:03.95
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.20
2:04.82
i
DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
2:02.93
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
4 x 200 m stafet  [1]
1:33.74
i
DUR-16 iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
 Sparta Atletik og Løb
Vilhelm Krüger, Frederik Thorup Sørensen
Luis F. Maillet, Tobias Jappe Bjerre

2019

60 m  [6]
7.73
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
7.68
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
7.83
i
BallerupBallerup19.1.19
7.69
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
7.74
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
7.80
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
100 m  [9]
11.85
PB TårnbyTårnby4.5.19+0.5
11.91
w
TårnbyTårnby4.5.19+2.1
11.83
PB HelsingørHelsingør15.6.19-0.7
11.77
PB HelsingørHelsingør15.6.19-1.4
11.82
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19+0.1
12.04
DMUGreveDMU, Greve24.8.19-3.0
12.06
DMUGreveDMU, Greve24.8.19-1.7
11.89
GreveGreve29.9.19-0.6
12.00
GreveGreve29.9.19-1.2
200 m  [8]
Uregelmæssighed: Oversized track
24.19 OT
i
BallerupBallerup20.1.19
24.05
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
24.15
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
24.13
TårnbyTårnby5.5.19+0.9
23.72
FrederiksbergFrederiksberg2.6.19-1.2
23.27
w
HvidovreHvidovre9.6.19+3.6
23.59
HelsingørHelsingør16.6.19+0.1
23.49
GreveGreve28.9.19-1.7
300 m  [6]
36.97
PB BallerupBallerup25.5.19
37.03
HvidovreHvidovre8.6.19
36.96
PB HelsingørHelsingør15.6.19
36.76
PB KøbenhavnKøbenhavn17.8.19
36.21
PB DMUGreveDMU, Greve24.8.19
36.29
AalborgAalborg14.9.19
400 m  [2]
51.95
KøbenhavnKøbenhavn28.5.19
52.12
HvidovreHvidovre9.6.19
800 m  [9]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:13.06 OT
i
BallerupBallerup19.1.19
2:09.96
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
2:07.12
PB TårnbyTårnby4.5.19
2:06.43
PB BallerupBallerup25.5.19
2:03.39
PB HelsingørHelsingør16.6.19
2:01.65
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19
2:03.01
KøbenhavnKøbenhavn18.8.19
1:59.91
PB DMUGreveDMU, Greve25.8.19
2:05.12
AalborgAalborg14.9.19
4 x 100 m stafet  [1]
43.91
DUR-15 SB AalborgAalborg14.9.19
 Sparta Atletik og Løb
1000 m stafet  [1]
2:03.67
DUR-15 SB GreveGreve25.8.19
 Sparta Atletik og Løb

2018

60 m  [8]
7.97
i
PB BallerupBallerup10.12.17
8.04
i
HelsingørHelsingør13.1.18
7.95
i
PB HelsingørHelsingør13.1.18
8.03
i
BallerupBallerup20.1.18
7.91
i
PB BallerupBallerup20.1.18
8.01
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
8.04
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
7.99
i
SkiveSkive24.2.18
80 m  [2]
10.15
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.180.0
10.05
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.18+1.6
100 m  [9]
12.54
PB GlostrupGlostrup28.4.18-0.7
12.68
GlostrupGlostrup28.4.18-1.3
12.27
PB FrederiksbergFrederiksberg2.6.18+1.8
12.09
w
FrederiksbergFrederiksberg2.6.18+2.3
12.46
HvidovreHvidovre9.6.18-1.0
12.41
HvidovreHvidovre9.6.18-1.5
12.21
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.18+1.4
12.19
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.18+1.4
12.20
w
FrederiksbergFrederiksberg23.8.18+2.8
200 m  [9]
25.67
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
25.29
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.18
25.23
i
SkiveSkive25.2.18
25.30
KøbenhavnKøbenhavn6.5.18-2.3
24.06
FrederiksbergFrederiksberg3.6.18+1.9
24.00
HvidovreHvidovre10.6.18+0.1
24.65
w
FrederiksbergFrederiksberg23.8.18+2.3
24.32
AalborgAalborg2.9.18-0.5
24.03
w
GreveGreve29.9.18+2.5
300 m  [8]
39.85
PB GlostrupGlostrup28.4.18
38.45
PB KøbenhavnKøbenhavn27.5.18
38.22
PB HvidovreHvidovre9.6.18
38.13
PB BallerupBallerup16.6.18
38.56
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.18
38.83
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18
38.12
PB AalborgAalborg1.9.18
37.98
PB BallerupBallerup22.9.18
400 m  [2]
55.06
KøbenhavnKøbenhavn6.5.18
52.89
HvidovreHvidovre10.6.18
800 m  [3]
2:24.46
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.18
2:24.67
i
SkiveSkive24.2.18
2:23.09
PB FrederiksbergFrederiksberg2.6.18
Længdespring  [2]
4.22
PB KøbenhavnKøbenhavn5.5.18+1.3
4.39
w
KøbenhavnKøbenhavn5.5.18+2.9
4 x 100 m stafet  [1]
47.03
DUR-14 HvidovreHvidovre9.6.18
 Sparta Atletik og Løb
1000 m stafet  [1]
2:08.43
DUR-14 SB GreveGreve30.9.18
 Sparta Atletik og Løb

2017

60 m  [2]
8.41
i
PB BallerupBallerup11.12.16
8.51
i
BallerupBallerup27.12.16
80 m  [15]
10.65
PB GlostrupGlostrup29.4.170.0
10.74
GlostrupGlostrup29.4.170.0
10.46
PB TårnbyTårnby6.5.17+0.9
10.74
TårnbyTårnby6.5.17-0.7
10.27
w
HillerødHillerød7.6.17+5.8
10.31
PB HvidovreHvidovre10.6.17+0.8
10.27
PB HvidovreHvidovre10.6.17+1.8
10.38
KøbenhavnKøbenhavn18.6.17+0.6
10.35
KøbenhavnKøbenhavn18.6.17+0.8
10.79
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17+0.2
10.40
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17+0.6
10.27
=PB HelsingørHelsingør9.9.17-1.5
10.43
GreveGreve16.9.17-0.7
10.41
GreveGreve1.10.17-2.3
10.25
PB GreveGreve1.10.17-2.1
100 m  [2]
13.02
HvidovreHvidovre11.6.17+1.0
12.93
PB HvidovreHvidovre11.6.17-0.6
200 m  [6]
26.64
w
GlostrupGlostrup29.4.17+2.1
26.70
TårnbyTårnby7.5.17-0.3
25.81
HvidovreHvidovre10.6.17+1.0
25.60
KøbenhavnKøbenhavn17.6.17+1.1
26.09
w
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17+3.0
25.31
GreveGreve30.9.17+0.9
400 m  [1]
59.82
HvidovreHvidovre11.6.17
600 m  [6]
1:41.56
PB TårnbyTårnby6.5.17
1:37.08
PB HvidovreHvidovre10.6.17
1:42.54
KøbenhavnKøbenhavn17.6.17
1:38.85
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17
1:35.95
PB HelsingørHelsingør9.9.17
1:38.05
GreveGreve1.10.17
1000 m  [2]
3:21.52
PB HillerødHillerød7.6.17
3:12.98
PB (59)GreveGreve16.9.17
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [3]
15.17
PB HelsingørHelsingør9.9.170.0
14.68
SB GreveGreve30.9.17-1.7
14.54
PB GreveGreve30.9.17-1.4

2016

60 m  [1]
8.58
PB TårnbyTårnby7.10.16-0.1
80 m  [6]
10.9h
HillerødHillerød8.6.16-1.6
11.36
PB HelsingørHelsingør13.8.16+1.1
11.12
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-0.8
11.22
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-0.3
11.05
PB GreveGreve1.10.16-0.5
11.09
PB GreveGreve1.10.16-0.3
100 m  [1]
13.59
w
TårnbyTårnby7.10.16+2.2
200 m  [1]
28.66
GreveGreve1.10.16-0.4
300 m  [1]
44.80
PB TårnbyTårnby7.10.16
600 m  [1]
1:41.86
PB GreveGreve1.10.16
800 m  [1]
2:49.43
PB HelsingørHelsingør13.8.16
1000 m  [1]
3:40.4h
PB HillerødHillerød8.6.16

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde6.51   København4.1.20
60 m
Inde7.19   Skive5.3.22
100 m
Ude11.37   København4.9.200.0
800 m
Ude1:59.91   Greve25.8.19
Inde2:02.93   Skive29.2.20
1000 m
Ude3:12.98   Greve16.9.17
Længdespring
Ude4.22   København5.5.18+1.3
4 x 400 m stafet
Ude3:20.24   Malmö/S, SWE17.7.22

60 m
Ude8.58   Tårnby7.10.16-0.1
80 m
Ude10.05   Göteborg/U, SWE30.6.18+1.639 
300 m
Ude35.90   København9.5.21
600 m
Ude1:35.95   Helsingør9.9.1720 

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 205
Per disciplin:
50 m:2
60 m:24
80 m:23
100 m:25
200 m:41
300 m:17
400 m:33
600 m:7
800 m:17
1000 m:3
:3
Længdespring:2
4 x 100 m stafet:2
4 x 200 m stafet:2
4 x 400 m stafet:2
1000 m stafet:2

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DMU 2019
12.06
12.04
300 m
DMU 2019
36.21
400 m
DM 2020 5
49.77
DM 2021 1
B
49.98
DM 2022 4
48.96
800 m
DMU 2019
1:59.91
Inde
200 m
DMi 2022 4
22.59 1
h2
22.39
400 m
DMi 2021 3
49.75
DMi 2022 3
48.94
800 m
DMi 2020
4
h2
2:04.82
4 x 200 m stafet
DMi 2022 2
1:28.76

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2020 4
17
11.61
200 m
DMU 2020 3
17
22.97
400 m
DMU 2020 1
17
50.75
DMU 2021 1
17
B
50.12
Inde
60 m
iDMU 2019 6
15
7.80 2
15
h1
7.74
iDMU 2022 4
19
7.23 1
19
h2
7.19
200 m
iDMU 2019 1
15
r4
24.15
iDMU 2020 3
17
23.53
iDMU 2022
19
400 m
iDMU 2020 1
17
51.13
iDMU 2022 1
19
49.30
800 m
iDMU 2019 2
15
r2
2:09.96
iDMU 2020 3
17
2:02.93
4 x 200 m stafet
iDMU 2020 1
17
1:33.74