Født: 1962
Klub: Aarhus 1900 Atletik og Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.71 i | SB | 3 | 60 | DMM | Randers | DMM, Randers | 3.2.24 | |
200 m [1] | ||||||||
38.25 i | SB | 2 | 60 | DMM | Randers | DMM, Randers | 4.2.24 |
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.05 i | PB | 3 | 60 | DMM | Randers | DMM, Randers | 4.2.23 | |||||
100 m [4] | ||||||||||||
17.22 | SB | 5 | B | Viby | Viby | 10.5.23 | -1.1 | |||||
17.41 | 4 | Randers | Randers | 8.6.23 | +0.6 | |||||||
DQ | B | Aarhus | Aarhus | 23.8.23 | ||||||||
17.93 | 7 | C | Greve | Greve | 10.9.23 | +1.4 | ||||||
200 m [3] | ||||||||||||
36.86 i | SB | 3 | 60 | DMM | Randers | DMM, Randers | 5.2.23 | |||||
36.88 | SB | 3 | Randers | Randers | 8.6.23 | +0.5 | ||||||
38.60 | 6 | B | Aarhus | Aarhus | 23.8.23 | +0.1 | ||||||
400 m [3] | ||||||||||||
1:20.03 | SB | 4 | Viby | Viby | 10.5.23 | |||||||
1:24.53 | 2 | Aarhus | Aarhus | 23.8.23 | ||||||||
1:28.76 | 8 | C | Greve | Greve | 10.9.23 | |||||||
Længdespring [4] | ||||||||||||
3.05 i | PB | 2 | 60 | DMM | Randers | DMM, Randers | 4.2.23 | |||||
| ||||||||||||
3.15 | SB | 2 | 60 | Viby | Viby | 10.5.23 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
2.88 | 2 | 60 | Randers | Randers | 8.6.23 | +0.8 | ||||||
| ||||||||||||
2.63 | 18 | Greve | Greve | 10.9.23 | +1.8 | |||||||
|
100 m [1] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16.70 | PB | 3 | Randers | Randers | 10.6.22 | -0.2 | ||||
200 m [2] | ||||||||||
36.80 i | PB | 3 | 60 | DMM | Randers | DMM, Randers | 6.2.22 | |||
36.49 | SB | 6 | Randers | Randers | 10.6.22 | -0.1 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||||
3.21 | PB | 1 | 60 | Randers | Randers | 10.6.22 | 0.0 | |||
|
100 m [2] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16.55 w | 3 | Skive | Skive | 31.5.21 | +2.6 | |||||
16.83 | PB | 2 | Randers | Randers | 16.6.21 | -0.6 | ||||
200 m [1] | ||||||||||
36.54 | SB | 2 | Randers | Randers | 16.6.21 | -2.3 | ||||
400 m [1] | ||||||||||
1:23.64 | SB | 7 | C | Greve | Greve | 4.9.21 | ||||
800 m [1] | ||||||||||
3:13.83 | SB | 7 | Randers | Randers | 16.6.21 | |||||
Længdespring [1] | ||||||||||
2.95 | PB | - | B | Greve | Greve | 4.9.21 | +1.3 | |||
3.04 w | 4 | B | Greve | Greve | 4.9.21 | +2.6 | ||||
| ||||||||||
Spydkast 700 gram [1] | ||||||||||
10.02 | PB | 6 | Greve | Greve | 4.9.21 | |||||
|
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.61 | PB | Silkeborg | Silkeborg | 28.9.19 | -1.1 | |||
400 m [1] | ||||||||
1:18.8h | Silkeborg | Silkeborg | 28.9.19 | |||||
1500 m [1] | ||||||||
6:39.69 | SB | Silkeborg | Silkeborg | 28.9.19 |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:14.85 i | PB | Randers | Randers | 11.2.17 | ||||
1500 m [2] | ||||||||
5:56.63 i | PB | Randers | Randers | 11.2.17 | ||||
5:44.03 | PB | Aarhus | Aarhus | 29.7.17 |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:16.50 | SB | Aalborg | Aalborg | 15.6.16 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
6:00.79 | SB | Aalborg | Aalborg | 15.6.16 |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
33.40 | PB | Randers | Randers | 29.8.15 | 0.0 | |||
400 m [3] | ||||||||
1:12.82 | PB | Skive | Skive | 18.5.15 | ||||
1:09.30 | PB | Aalborg | Aalborg | 8.6.15 | ||||
1:09.85 | Randers | Randers | 29.8.15 | |||||
800 m [1] | ||||||||
2:47.89 | PB | Randers | Randers | 29.8.15 | ||||
1500 m [2] | ||||||||
6:03.03 | PB | Skive | Skive | 18.5.15 | ||||
5:52.70 | PB | Aalborg | Aalborg | 8.6.15 | ||||
5000 m [2] | ||||||||
20:05.89 | PB | Skive | Skive | 18.5.15 | ||||
22:16.07 | Randers | Randers | 29.8.15 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 11.05 | Randers | 4.2.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 16.70 | Randers | 10.6.22 | -0.2 | |
200 m | |||||
Ude | 33.40 | Randers | 29.8.15 | 0.0 | |
Inde | 36.80 | Randers | 6.2.22 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:09.30 | Aalborg | 8.6.15 | ||
Inde | 1:14.85 | Randers | 11.2.17 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:47.89 | Randers | 29.8.15 | ||
1500 m | |||||
Ude | 5:44.03 | Aarhus | 29.7.17 | ||
Inde | 5:56.63 | Randers | 11.2.17 | ||
5000 m | |||||
Ude | 20:05.89 | Skive | 18.5.15 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 3.21 | Randers | 10.6.22 | 0.0 | |
Inde | 3.05 | Randers | 4.2.23 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.61 | Silkeborg | 28.9.19 | -1.1 | |
Spydkast 700 gram | |||||
Ude | 10.02 | Greve | 4.9.21 |
60 m: | 2 |
80 m: | 1 |
100 m: | 7 |
200 m: | 8 |
400 m: | 10 |
800 m: | 2 |
1500 m: | 6 |
5000 m: | 2 |
Længdespring: | 7 |
Spydkast 700 gram: | 1 |
Masters | ||||
Inde | ||||
---|---|---|---|---|
60 m | ||||
DMM | 2023 | 3 | 60 | 11.05 |
DMM | 2024 | 3 | 60 | 11.71 |
200 m | ||||
DMM | 2022 | 3 | 60 | 36.80 |
DMM | 2023 | 3 | 60 | 36.86 |
DMM | 2024 | 2 | 60 | 38.25 |
Længdespring | ||||
DMM | 2023 | 2 | 60 | 3.05 |