Født: 26 februar 1997
Klub: Københavns Idræts Forening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
300 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
35.95 | PB | 3 | D | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | ||
400 m [4] | ||||||||
50.09 | SB | 4 | København | København | 11.5.23 | |||
50.07 | SB | 4 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | |||
50.16 | 1 | B | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 24.6.23 | ||
50.98 | 2 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||
800 m [2] | ||||||||
DNF | NordicC | København | NordicC, København | 28.5.23 | ||||
DNF | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | |||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:27.88 | 3 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||
KIF - København | ||||||||
Adam Skytte, Andreas Holst Lange Filip Aligrudic, Jonathan Kure Friis |
400 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
50.18 | SB | 5 | Hvidovre | Hvidovre | 28.5.22 | |||
49.59 | SB | 4 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | ||
49.37 | PB | 5 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | ||
49.69 | 2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 | ||||
49.14 | PB | 4 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
43.54 | PB | 1 | B | Odense | Odense | 3.9.22 | ||
KIF - København | ||||||||
Jonathan Kure Friis, Jonathan Khan Troels Kaas, Mikkel Ringsted | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:32.37 | PB | 1 | B | Odense | Odense | 3.9.22 | ||
KIF - København | ||||||||
Jonathan Kure Friis, Jonathan Makwarth Jan Wildeman, Mikkel Ringsted |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.81 | SB | 1 | B | København | København | 4.8.21 | -1.3 | |
400 m [7] | ||||||||
50.63 | SB | 1 | Odense | Odense | 18.5.21 | |||
50.23 | SB | 3 | B | København | København | 8.6.21 | ||
49.53 | PB | 4 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | |||
DQ | DM | Odense | DM, Odense | 26.6.21 | ||||
50.18 | 3 | København | København | 4.8.21 | ||||
50.08 | 3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | ||||
50.10 | 3 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | ||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
DQ | B | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | ||||
KIF - København | ||||||||
Jesse Lasquite, Jonathan Kure August Østergaard, Lukas Medina Sørensen | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:33.43 | PB | 1 | B | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | ||
KIF - København | ||||||||
Neloo Falck, Jonathan Kure August Østergaard, Jonathan M. Adamsen |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.47 i | PB | 6 | h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 8.2.20 | ||
300 m [1] | ||||||||
37.11 | PB | 4 | r2 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | ||
400 m [5] | ||||||||
51.12 | PB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 23.7.20 | |||
50.88 | PB | 7 | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | |||
51.12 | 2 | Aarhus | Aarhus | 8.8.20 | ||||
51.09 | 1 | Odense | Odense | 29.8.20 | ||||
49.86 | PB | 3 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:34.32 | PB | 6 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
KIF - København | ||||||||
August Østergaard, Jonathan Kure Andreas Holst Lange, Christoffer Madsen |
400 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
53.50 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | ||||
51.82 | SB | København | København | 20.7.19 | ||||
800 m [1] | ||||||||
2:03.48 | PB | København | København | 10.8.19 |
100 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.87 | PB | Ballerup | Ballerup | 15.5.18 | +1.6 | |||
12.11 | Tårnby | Tårnby | 29.5.18 | -1.6 | ||||
11.98 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.6.18 | +1.4 | ||||
11.77 | PB | Tårnby | Tårnby | 21.8.18 | +1.4 | |||
200 m [1] | ||||||||
23.78 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.18 | +1.2 | |||
300 m [1] | ||||||||
37.73 | PB | Tårnby | Tårnby | 6.5.18 | ||||
400 m [6] | ||||||||
53.34 | PB | Ballerup | Ballerup | 15.5.18 | ||||
53.35 | 6 | Skive | Skive | 19.5.18 | ||||
52.27 | PB | Tårnby | Tårnby | 29.5.18 | ||||
52.66 | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.6.18 | |||||
51.30 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 21.6.18 | ||||
51.39 | København | København | 8.9.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.47 | Malmö/A, SWE | 8.2.20 | ||
100 m | |||||
Ude | 11.77 | Tårnby | 21.8.18 | +1.4 | |
200 m | |||||
Ude | 23.78 | Hvidovre | 10.6.18 | +1.2 | |
400 m | |||||
Ude | 49.14 | Odense | 3.9.22 | ||
Inde | 53.50 | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:03.48 | København | 10.8.19 | ||
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 43.54 | Odense | 3.9.22 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:32.37 | Odense | 3.9.22 | ||
300 m | |||||
Ude | 35.95 | Tårnby | 7.5.23 |
60 m: | 1 |
100 m: | 5 |
200 m: | 1 |
300 m: | 3 |
400 m: | 29 |
800 m: | 3 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 400 m stafet: | 4 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
400 m | ||||
DM | 2021 | |||
DM | 2022 | 5 | 49.37 | |
DM | 2023 | 1 | B | 50.16 |
4 x 400 m stafet | ||||
DM | 2020 | 6 | 3:34.32 | |
DM | 2021 | 1 | B | 3:33.43 |