Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Joel Frederik von d'Ahe

Født: 1 juli 2006

Klub: Sparta Atletik & Løb

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023.

2023

60 m  [1]
7.24
i
PB RandersRanders21.1.23
100 m  [2]
10.95
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23+0.4
11.29
w
Borås, SWEBorås, SWE10.6.23
400 m  [3]
51.43
i
PB RandersRanders21.1.23
49.27
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23
49.36
Borås, SWEBorås, SWE10.6.23
1000 m  [1]
2:41.92
i
DUR

DUR-17
PB (85) (14)
DMUiRandersDMUi, Randers4.2.23
1500 m  [2]
4:26.71
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23
4:27.36
Borås, SWEBorås, SWE11.6.23
60 m hæk 91.4 cm  [4]
8.38
i
PB BallerupBallerup29.1.23
8.52
i
KøbenhavnKøbenhavn1.2.23
8.19
i
PB (80)DMUiRandersDMUi, Randers4.2.23
8.51
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
110 m hæk 91.4 cm  [2]
14.87
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23-0.2
14.54
PB Borås, SWEBorås, SWE11.6.23+0.9
400 m hæk 84.0 cm  [3]
54.03
PB TårnbyTårnby6.5.23
52.76
DUR-17 PB EYOFMaribor, SLOEYOF, Maribor, SLO25.7.23
51.79
DUR-17 PB (13) (13)EYOFMaribor, SLOEYOF, Maribor, SLO28.7.23
400 m hæk  [3]
53.24
PB (44)EM-Hold Div 2Chorzów, POLEM-Hold Div 2, Chorzów, POL21.6.23
55.16
DNA U20Roma, ITADNA U20, Roma, ITA16.9.23
54.48
DNA U20Roma, ITADNA U20, Roma, ITA17.9.23
Højdespring  [3]
1.68
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.23
 
1.50
   O
1.53
   O
1.56
   O
1.59
   O
1.62
   O
1.65
   O
1.68
   O
1.71
XXX
1.70
SB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23
 
1.55
   O
1.58
   O
1.61
   O
1.64
   O
1.67
  XO
1.70
   O
1.73
XR
 
1.68
Borås, SWEBorås, SWE10.6.23
 
1.53
   O
1.62
   O
1.65
   O
1.68
 XXO
1.71
XXX
   
Stangspring  [3]
3.50
i
=PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.23
 
3.00
   O
3.20
 XXO
3.30
   O
3.40
   O
3.50
   O
3.60
XXX
  
3.30
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23
 
3.10
   O
3.20
   O
3.30
 XXO
3.40
XXX
    
3.63
PB Borås, SWEBorås, SWE11.6.23
Længdespring  [2]
6.59
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23-0.2
 
X6.59 PB
 -0.2
5.99
 +1.2
6.37
Borås, SWEBorås, SWE10.6.23+0.9
6.72
w
Borås, SWEBorås, SWE10.6.23+2.9
 
6.19
 +1.5
6.37
 +0.9
6.72
 +2.9
Kuglestød 5.0 kg  [5]
12.24
i
PB KøbenhavnKøbenhavn1.2.23
 
9.46 SB11.85 SB9.4511.91 SB12.24 PB12.20
13.61
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.23
 
13.10 PB12.8813.61 PB
13.97
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 
8.6312.4513.97 PB13.1512.4312.70
13.14
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23
 
12.40 PBX13.14 PB
13.91
PB Borås, SWEBorås, SWE10.6.23
 
13.91 PB12.25X
Diskoskast 1.5 kg  [2]
30.99
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23
 
30.99 SBX28.68
37.77
PB Borås, SWEBorås, SWE11.6.23
 
34.97 PB37.77 PBX
Spydkast 700 gram  [2]
45.92
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.23
 
42.14 PB45.92 PBX
48.19
PB Borås, SWEBorås, SWE11.6.23
 
41.4540.0848.19 PB
Femkamp D17  [1]
3.501
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers4.2.23
8.19 3.50 13.61 1.68 2:41.92
Tikamp U18  [2]
6.733
KøbenhavnKøbenhavn21.5.23
10.95/+0.4   6.59/-0.2   13.14   1.70   49.27
14.87/-0.2   30.99   3.30   45.92   4:26.71
7.006
(14)Borås, SWEBorås, SWE11.6.23
11.29   6.72w/+2.9   13.91   1.68   49.36
14.54/+0.9   37.77   3.63   48.19   4:27.36
4 x 100 m stafet  [1]
42.53
DUR-17 DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
 Sparta Atletik og Løb
Anyel Weis, Thor Knudsen
Sophus Emil Ramsgaard Jensen, Joel Frederik von d'Ahe
4 x 200 m stafet  [1]
DQ
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 Sparta Atletik og Løb
Thor Knudsen, Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Nicklas Gravgaard Nielsen, Joel Frederik von d'Ahe
4 x 400 m stafet  [1]
3:13.78
DUR
DUR-19
SB
NordicCKøbenhavnNordicC, København28.5.23
 Denmark
Sofus Olivarius Vølund, Jónas Gunnleivsson Isaksen
Joel Frederik von d'Ahe, Carl Bäckström Nielsen
4 x 400 m stafet mix  [3]
3:24.90
SB EM-Hold Div 2Chorzów, POLEM-Hold Div 2, Chorzów, POL22.6.23
 Denmark
3:49.70
SB DNA U20Roma, ITADNA U20, Roma, ITA16.9.23
 Sparta Atletik og Løb
3:42.38
SB DNA U20Roma, ITADNA U20, Roma, ITA17.9.23
 Sparta Atletik og Løb
1000 m stafet  [1]
1:55.65
PB EYOFMaribor, SLOEYOF, Maribor, SLO28.7.23
 Denmark
Lance Christian Aabo, Adam Skytte
Joel Frederik von d'Ahe, Carl Bäckström Nielsen
1000 m stafet  [1]
1:58.60
DUR-17 SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
 Sparta Atletik og Løb
Anyel Weis, Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Nicklas Gravgaard Nielsen, Joel Frederik von d'Ahe

2022

60 m  [3]
7.45
i
PB BallerupBallerup22.1.22
7.51
i
KøbenhavnKøbenhavn30.1.22
7.43
i
PB KøbenhavnKøbenhavn30.1.22
100 m  [2]
11.42
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+1.6
11.53
DMKøbenhavnDM, København13.8.22+0.7
400 m  [2]
51.19
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
50.99
PB DMKøbenhavnDM, København13.8.22
800 m  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:10.10
i
BallerupBallerup22.1.22
1000 m  [1]
2:46.73
i
PB (30)DMUiRandersDMUi, Randers5.2.22
1500 m  [2]
4:36.64
PB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
4:37.31
DMKøbenhavnDM, København14.8.22
60 m hæk 91.4 cm  [1]
8.82
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.22
110 m hæk 91.4 cm  [3]
16.69
PB TårnbyTårnby7.5.22+1.4
15.81
PB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22+0.1
17.28
DMUKøbenhavnDMU, København14.8.22-1.9
400 m hæk 84.0 cm  [4]
55.36
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE17.6.22
54.24
PB EM U18Jerusalem, ISREM U18, Jerusalem, ISR5.7.22
54.09
PB (63) (60)EM U18Jerusalem, ISREM U18, Jerusalem, ISR6.7.22
54.62
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
Højdespring  [4]
1.66
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.22
 
1.45
  XO
1.48
   O
1.51
  XO
1.54
   O
1.57
  XO
1.60
   O
1.63
   O
1.66
 XXO
1.69
XXX
       
1.71
PB TårnbyTårnby7.5.22
 
1.50
   O
1.55
   O
1.60
   O
1.65
   O
1.68
   O
1.71
   O
1.74
XXX
 
1.64
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
 
1.55
  XO
1.58
   O
1.61
   O
1.64
 XXO
1.67
XXX
   
1.66
DMKøbenhavnDM, København13.8.22
 
1.57
   O
1.60
   O
1.63
  XO
1.66
  XO
1.69
R
   
Stangspring  [3]
3.50
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.22
 
2.70
   O
2.90
   O
3.10
   O
3.20
   O
3.30
 XXO
3.40
   O
3.50
  XO
3.60
XXX
3.50
PB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
 
3.00
   O
3.10
   O
3.20
   O
3.30
   O
3.40
   O
3.50
  XO
3.60
XXX
 
NH
DMKøbenhavnDM, København14.8.22
Længdespring  [3]
5.91
i
PB BallerupBallerup22.1.22
 
XXXX5.81 PB5.91 PB
6.28
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+0.5
 
X6.17 SB
 +1.4
6.28 SB
 +0.5
6.27
DMKøbenhavnDM, København13.8.22-0.7
 
6.27
 -0.7
6.18
 0.0
4.60
 0.0
Kuglestød 5.0 kg  [4]
11.98
i
PB KøbenhavnKøbenhavn30.1.22
 
X11.98 PB10.7310.99
11.70
i
DMUiRandersDMUi, Randers5.2.22
 
11.089.9311.70
12.20
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
 
11.42 PB12.20 PB11.35
10.33
DMUKøbenhavnDMU, København13.8.22
 
10.33XX
Diskoskast 1.5 kg  [3]
22.72
PB TårnbyTårnby7.5.22
 
XXX22.62 PB22.72 PBX
31.70
PB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
 
29.12 PBX31.70 PB
29.86
DMUKøbenhavnDMU, København14.8.22
 
X28.4129.86
Spydkast 700 gram  [3]
32.22
PB TårnbyTårnby7.5.22
 
29.53 PBXX32.22 PBXX
34.20
PB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
 
33.72 PB30.6034.20 PB
30.14
DMUKøbenhavnDMU, København14.8.22
 
30.14R
Femkamp D17  [1]
3.168
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.22
8.82 3.50 11.70 1.66 2:46.73
Tikamp U18  [2]
6.088
KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
11.42/+1.6   6.28/+0.5   12.20   1.64   51.19
15.81/+0.1   31.70   3.50   34.20   4:36.64
5.234
DMUKøbenhavnDMU, København14.8.22
11.53/+0.7   6.27/-0.7   10.33   1.66   50.99
17.28/-1.9   29.86   Nm   30.14   4:37.31
4 x 100 m stafet  [1]
42.94
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Sophus Emil Ramsgaard Jensen, Joel Frederik von d'Ahe
Anyel Weis, Hector Wandt
1000 m stafet  [1]
2:02.14
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Anyel Weis, Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Hector Wandt, Joel Frederik von d'Ahe

2021

100 m  [3]
11.77
PB KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+0.2
11.70
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+3.3
11.94
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+2.9
200 m  [3]
24.09
PB KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+0.8
23.68
PB DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21+1.2
23.34
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+1.4
300 m  [3]
37.81
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
37.76
PB LyngbyLyngby4.9.21
36.87
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
800 m  [4]
2:01.71
PB KøbenhavnKøbenhavn29.5.21
2:05.22
KøbenhavnKøbenhavn15.8.21
2:04.43
DMUKøbenhavnDMU, København22.8.21
2:06.46
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
100 m hæk 84.0 cm  [3]
15.04
w
KøbenhavnKøbenhavn15.8.21+2.6
14.61
w
DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21+3.0
14.44
PB LyngbyLyngby4.9.21-0.1
Højdespring  [2]
1.60
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5.21
 
1.40
   O
1.45
   O
1.50
   O
1.55
  XO
1.60
 XXO
1.65
XXX
  
1.58
DMUKøbenhavnDMU, København22.8.21
 
1.46
   O
1.49
   O
1.52
   O
1.55
   O
1.58
  XO
1.61
XXX
  
Stangspring  [1]
2.80
PB DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21
 
2.40
   O
2.50
   O
2.60
   O
2.70
   O
2.80
 XXO
2.90
XXX
  
Længdespring  [6]
5.95
PB KøbenhavnKøbenhavn24.4.21+1.4
 
5.74 PB
 0.0
5.73
 +1.0
5.95 PB
 +1.4
5.70
 +1.6
X
 0.0
4.26
 -0.7
6.22
PB KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+1.3
 
X
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
5.37
 0.0
5.93
 +0.3
6.22 PB
 +1.3
6.08
DMUKøbenhavnDMU, København22.8.210.0
 
X
 0.0
6.08
 0.0
X
 0.0
6.44
PB HelsingørHelsingør28.8.21+2.0
 
6.44 PB
 +2.0
X
 0.0
6.10
 +2.4
6.29
 +2.5
5.97
 +3.4
6.23
 +3.2
6.44
=PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.3
 
5.83
 +0.4
6.41
 +1.5
5.95
 +0.9
6.44 =PB
 +1.3
6.20
 +0.8
4.41
 +0.9
3.95
w
GreveGreve25.9.21+4.5
 
3.95
 +4.5
Kuglestød 4.0 kg  [2]
11.77
PB KøbenhavnKøbenhavn26.4.21
 
X11.77 PB11.2211.5211.3211.40
11.62
DMUKøbenhavnDMU, København22.8.21
 
10.5511.0111.62
Diskoskast 1.0 kg  [2]
26.22
PB KøbenhavnKøbenhavn15.8.21
 
22.04 PB26.22 PBX21.4524.6222.00
23.31
DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21
 
X23.31X
Spydkast 600 gram  [2]
30.69
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.21
 
30.69 PB28.20X
35.04
PB DMUKøbenhavnDMU, København21.8.21
 
35.04 PB29.0728.60
4 x 100 m stafet  [3]
49.09
LyngbyLyngby4.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Tobias Lykke Nørgaard, Joel Frederik von d'Ahe
William Hvass, Anyel Weis
47.03
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Mads Vincentsen, Anyel Weis
Thor Knudsen, Joel Frederik von d'Ahe
46.63
GreveGreve24.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Viggo Hammer, Joel Frederik von d'Ahe
Thor Knudsen, Anyel Weis
4 x 200 m stafet  [1]
1:38.93
SB GreveGreve24.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Viggo Hammer, Joel Frederik von d'Ahe
Thor Knudsen, Anyel Weis
1000 m stafet  [1]
2:08.54
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Mads Vincentsen, Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Thor Knudsen, Joel Frederik von d'Ahe
Nikamp U16  [1]
5.318
PB DMUKøbenhavnDMU, København22.8.21
14.61w/+3.0 23.31 2.80 35.04 23.68/+1.2 6.08/0.0 11.62 1.58 2:04.43

2020

60 m  [1]
8.28
i
PB BallerupBallerup18.1.20
100 m  [2]
12.39
PB KøbenhavnKøbenhavn14.6.20+1.2
12.24
w
KøbenhavnKøbenhavn4.9.20+2.1
200 m  [2]
24.49
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20-0.1
DNF
KøbenhavnKøbenhavn5.9.20
300 m  [2]
39.28
PB KøbenhavnKøbenhavn4.9.20
38.03
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20
400 m  [1]
55.75
PB HvidovreHvidovre1.8.20
800 m  [4]
Uregelmæssighed: Oversized track
DNF
i
BallerupBallerup18.1.20
2:12.71
PB KøbenhavnKøbenhavn28.6.20
2:08.81
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
2:04.26
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20
1500 m  [2]
Uregelmæssighed: Oversized track
4:47.67 OT
i
BallerupBallerup19.1.20
4:45.08
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m  [4]
10.63
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
10.25
i
PB BallerupBallerup19.1.20
10.75
i
DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
10.48
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
100 m hæk 84.0 cm  [1]
16.01
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20+1.0
Højdespring  [1]
1.52
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
1.40
   O
1.43
  XO
1.46
   O
1.49
  XO
1.52
   O
1.55
XXX
  
Stangspring  [3]
2.20
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
NH
i
DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
2.50
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
1.80
   O
1.90
   O
2.00
   O
2.10
   O
2.20
   O
2.30
 XXO
2.40
  XO
2.50
   O
2.60
XXX
       
Længdespring  [4]
4.73
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
5.52
PB HvidovreHvidovre1.8.20+0.9
5.48
DMUKøbenhavnDMU, København30.8.200.0
 
5.39
 0.0
4.09
 0.0
5.48
 0.0
5.34
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20-1.9
 
5.34
 -1.9
5.32
 -1.5
3.70
 -2.0
Kuglestød 4.0 kg  [3]
9.31
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
11.15
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
X10.99 PB11.15 PB
10.99
KøbenhavnKøbenhavn5.9.20
 
10.3810.8210.93X10.9410.99
Diskoskast 1.0 kg  [1]
21.60
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
X21.60 PB19.80
Spydkast 600 gram  [1]
30.46
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
28.57 PBX30.46 PB
Firekamp  [1]
DNF
i
DMUiRandersDMUi, Randers1.2.20
4 x 100 m stafet  [1]
45.81
DUR-14 DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20
 Sparta Atletik og Løb
Anyel Weis, Hakeem Ali
Joel Frederik von d'Ahe, Vitus Rosenkrands
4 x 200 m stafet  [1]
DQ
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
 Sparta Atletik og Løb
Anyel Weis, Joel Frederik von d'Ahe
Vitus Rosenkrands, Hakeem Ali
1000 m stafet  [1]
2:06.81
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20
 Sparta Atletik og Løb
Anyel Weis, Vitus Rosenkrands
Hakeem Ali, Joel Frederik von d'Ahe
Nikamp U16  [1]
4.650
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20

2019

60 m  [1]
8.63
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
80 m  [2]
10.69
SB HelsingørHelsingør16.6.19+1.0
10.60
PB HelsingørHelsingør16.6.19+1.5
200 m  [1]
26.65
PB HelsingørHelsingør15.6.19-1.7
600 m  [5]
1:44.41
SB HelsingørHelsingør15.6.19
1:38.24
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.19
1:40.30
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19
1:42.12
KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
1:36.40
PB GreveGreve29.9.19
60 m hæk 76.2 cm, 8 m  [1]
10.87
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [1]
12.89
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19+1.7
Længdespring 1 m zone  [2]
4.68
i
PB HelsingørHelsingør9.3.19
 
4.65 PBX4.68 PB
5.12
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19+2.6
Kuglestød 3.0 kg  [1]
9.42
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19
Spydkast 400 gram  [1]
25.39
PB KøbenhavnKøbenhavn31.8.19

2018

60 m  [2]
8.77
i
SB HelsingørHelsingør3.3.18
8.75
i
PB HelsingørHelsingør3.3.18
80 m  [2]
11.21
SB BallerupBallerup17.6.18-1.9
10.98
PB BallerupBallerup17.6.18+1.1
200 m  [4]
30.59
PB HvidovreHvidovre9.6.18+1.4
28.49
PB BallerupBallerup16.6.18-4.0
27.17
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.180.0
27.15
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.7
300 m  [1]
44.39
PB KøbenhavnKøbenhavn27.5.18
600 m  [1]
1:43.83
PB GreveGreve12.5.18
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [4]
14.64
PB GreveGreve12.5.180.0
14.44
SB BallerupBallerup16.6.18-1.5
13.99
PB BallerupBallerup16.6.180.0
14.84
KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.3
Kuglestød 3.0 kg  [3]
6.90
i
PB HelsingørHelsingør3.3.18
7.13
PB GreveGreve12.5.18
7.17
PB BallerupBallerup17.6.18
Spydkast 400 gram  [1]
17.31
PB GreveGreve12.5.18

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde
7.24
Randers21.1.23
100 m
Ude
10.95
København20.5.23+0.4
200 m
Ude
23.34
Hvidovre12.9.21+1.4
400 m
Ude
49.27
København20.5.23
Inde
51.43
Randers21.1.23
800 m
Ude
2:01.71
København29.5.21
1000 m
Inde
2:41.92
DUR

DUR-17
Randers4.2.2314 
1500 m
Ude
4:26.71
København21.5.23
Inde
4:45.08
Skive1.3.20
400 m hæk
Ude
53.24
Chorzów, POL21.6.2330 
Højdespring
Ude
1.71
Tårnby7.5.22
Inde
1.68
Randers4.2.23
Stangspring
Ude
3.63
Borås, SWE11.6.23
Inde
3.50
Randers5.2.22
Længdespring
Ude
6.59
København20.5.23-0.2
Inde
5.91
Ballerup22.1.22

80 m
Ude
10.60
Helsingør16.6.19+1.5
300 m
Ude
36.87
Hvidovre11.9.21
600 m
Ude
1:36.40
Greve29.9.19
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m
Inde
10.25
Ballerup19.1.20
60 m hæk 76.2 cm, 8 m
Inde
10.87
Helsingør9.3.19
60 m hæk 91.4 cm
Inde
8.19
Randers4.2.23
110 m hæk 91.4 cm
Ude
14.54
Borås, SWE11.6.23+0.9
100 m hæk 84.0 cm
Ude
14.44
Lyngby4.9.21-0.1
400 m hæk 84.0 cm
Ude
51.79
DUR-17
Maribor, SLO28.7.23
80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Ude
12.89
København31.8.19+1.7
Længdespring 1 m zone
Inde
4.68
Helsingør9.3.19
Kuglestød 4.0 kg
Ude
11.77
København26.4.21
Inde
9.31
København4.1.20
Kuglestød 3.0 kg
Ude
9.42
København31.8.19
Inde
6.90
Helsingør3.3.18
Kuglestød 5.0 kg
Ude
13.91
Borås, SWE10.6.23
Inde
13.97
Skive5.3.23
Diskoskast 1.0 kg
Ude
26.22
København15.8.21
Diskoskast 1.5 kg
Ude
37.77
Borås, SWE11.6.23
Spydkast 400 gram
Ude
25.39
København31.8.19
Spydkast 600 gram
Ude
35.04
København21.8.21
Spydkast 700 gram
Ude
48.19
Borås, SWE11.6.23
Femkamp D17
Inde
3.501
Randers4.2.23
1000 m stafet
Ude
1:55.65
Maribor, SLO28.7.23
Nikamp U16
Ude
5.318
København22.8.21

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 201
Per disciplin:
60 m:8
80 m:4
100 m:9
200 m:10
300 m:6
400 m:6
600 m:6
800 m:9
1000 m:2
1500 m:6
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m:4
:1
60 m hæk 91.4 cm:5
110 m hæk 91.4 cm:5
100 m hæk 84.0 cm:4
400 m hæk 84.0 cm:7
400 m hæk:3
:5
Højdespring:10
Stangspring:10
Længdespring:16
Længdespring 1 m zone:2
Kuglestød 4.0 kg:5
Kuglestød 3.0 kg:4
Kuglestød 5.0 kg:9
Diskoskast 1.0 kg:3
Diskoskast 1.5 kg:5
Spydkast 400 gram:2
Spydkast 600 gram:3
Spydkast 700 gram:5
Femkamp D17:2
Firekamp:1
Tikamp U18:4
4 x 100 m stafet:6
4 x 200 m stafet:3
4 x 400 m stafet:1
4 x 400 m stafet mix:3
1000 m stafet:1
1000 m stafet:4
Nikamp U16:2

Danske mesterskaber


Ungdom
Ude
200 m
DMU 2021 2
15
C
23.34
300 m
DMU 2020 3
15
38.03
DMU 2021 1
15
B
36.87
800 m
DMU 2020 3
15
2:04.26
DMU 2021 1
15
B
2:06.46
400 m hæk 84.0 cm
DMU 2022 1
17
54.62
Længdespring
DMU 2020 4
15
5.34
DMU 2021 2
15
6.44
Nikamp U16
DMU 2020 3
15
4650
DMU 2021 3
15
5318
Tikamp U18
DMU 2022 1
17
5234
4 x 100 m stafet
DMU 2020 1
15
45.81
DMU 2021 1
15
47.03
DMU 2022 1
17
42.94
DMU 2023 1
17
42.53
1000 m stafet
DMU 2020 1
15
2:06.81
DMU 2021
15
2:08.54
DMU 2022 1
17
2:02.14
DMU 2023 1
17
1:58.60
Inde
1500 m
iDMU 2020 7
15
4:45.08
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m
iDMU 2020
5
15
h2
10.48
60 m hæk 91.4 cm
iDMU 2023 1
17
8.51
Stangspring
DMUi 2020
15
Kuglestød 5.0 kg
iDMU 2023 1
17
13.97
Firekamp
DMUi 2020
15
Femkamp D17
DMUi 2022 2
17
3168
DMUi 2023 1
17
3501
4 x 200 m stafet
iDMU 2020
15
iDMU 2023
17

Internationale stævner

Ude
400 m hæk
EM-Hold Div 2 2023 4
B
53.24
4 x 400 m stafet mix
EM-Hold Div 2 2023 8
3:24.90

400 m hæk 84.0 cm
EM U18 2022
5
17
s1
54.09 3
17
h2
54.24
EYOF 2023 1
17
51.79 1
17
h3
52.76
1000 m stafet
EYOF 2023
4
17
h2
1:55.65