Født: 2006
Klub: Københavns Idræts Forening
Tidligere klubber:
Allerød Atletik og Motion ‐14.10.2023
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [3] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.53 i | PB | 4 | 19 h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||||||
7.40 i | PB | 6 | h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 10.2.24 | ||||||
7.42 i | 5 | 19 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
5.91 i | PB | 7 | 19 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||||||
|
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
52.23 | SB | 1 | Greve | Greve | 22.9.23 | |||
Allerød AM | ||||||||
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.33 | PB | 1 | 17 | Hillerød | Hillerød | 15.6.22 | +1.9 | |
Længdespring [1] | ||||||||
5.44 | 1 | 17 | Hillerød | Hillerød | 15.6.22 | |||
|
100 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.06 w | 4 | 15 h1 | København | København | 14.8.21 | +2.3 | ||||||
300 m [1] | ||||||||||||
44.04 | PB | 5 | 15 | København | København | 14.8.21 | ||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||
4.91 | PB | 4 | 15 | København | København | 14.8.21 | +1.1 | |||||
| ||||||||||||
5.33 | PB | 6 | 15 | Greve | Greve | 25.9.21 | +0.5 | |||||
|
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.30 i | PB | Helsingør | Helsingør | 3.2.18 | ||||
80 m [2] | ||||||||
11.80 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | +1.5 | |||
11.40 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.18 | +1.6 | |||
200 m [2] | ||||||||
30.24 | PB | Ballerup | Ballerup | 16.6.18 | -0.2 | |||
29.18 | PB | Greve | Greve | 29.9.18 | +0.3 | |||
600 m [1] | ||||||||
1:53.21 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.18 | ||||
60 m hæk 76.2 cm [1] | ||||||||
12.51 w | Helsingør | Helsingør | 3.2.18 | |||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||
7.04 i | PB | Helsingør | Helsingør | 13.1.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.40 | Malmö/A, SWE | 10.2.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.33 | Hillerød | 15.6.22 | +1.9 | |
200 m | |||||
Ude | 29.18 | Greve | 29.9.18 | +0.3 | |
Længdespring | |||||
Ude | 5.33 | Greve | 25.9.21 | +0.5 | |
Inde | 5.91 | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.40 | Frederiksberg | 23.8.18 | +1.6 | |
300 m | |||||
Ude | 44.04 | København | 14.8.21 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:53.21 | Frederiksberg | 23.8.18 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Inde | 7.04 | Helsingør | 13.1.18 |
60 m: | 4 |
80 m: | 2 |
100 m: | 2 |
200 m: | 2 |
300 m: | 1 |
600 m: | 1 |
60 m hæk 76.2 cm: | 1 |
Længdespring: | 4 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Inde | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
60 m | |||||||
iDMU | 2024 | 5 | 19 h2 | 7.42 |