Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Jonathan Sass Møller

Født: 17 februar 2006

Klub: Randers Freja atletik og motion

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

60 m  [1]
8.17
i
PB AarhusAarhus22.1.22
200 m  [1]
26.99
i
PB RandersRanders9.1.22
400 m  [3]
56.98
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
56.67
PB HvidovreHvidovre28.5.22
55.75
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE18.6.22
800 m  [4]
2:16.90
i
PB RandersRanders14.12.21
2:15.52
i
PB RandersRanders9.1.22
2:18.47
i
RandersRanders19.2.22
2:20.98
PB HvidovreHvidovre12.6.22
1000 m  [1]
3:00.20
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.22
2000 m forh.  [1]
DNF
RandersRanders17.4.22
60 m hæk 91.4 cm  [1]
10.37
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.22
400 m hæk 84.0 cm  [3]
1:04.21
PB HvidovreHvidovre28.5.22
1:01.08
PB RandersRanders4.6.22
1:02.01
HvidovreHvidovre12.6.22
Højdespring  [2]
1.63
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.22
 
1.45 SB
   O
1.48 PB
   O
1.51 PB
   O
1.54 PB
   O
1.57 PB
   O
1.60 PB
   O
1.63 PB
   O
1.66
XXX
1.55
i
RandersRanders19.2.22
 
1.45
  XO
1.50
  XO
1.55
 XXO
1.60
XXX
    
Stangspring  [1]
3.10
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.22
 
2.60 SB
   O
2.70 PB
   O
2.80 PB
   O
2.90 PB
   O
3.00 PB
   O
3.10 PB
  XO
  
Længdespring  [8]
4.80
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12.21
 
4.56 SB4.504.80 SB
5.10
i
PB RandersRanders14.12.21
 
4.714.705.10 PB
5.44
i
PB AarhusAarhus23.1.22
 
5.12 PB4.915.26 PBX5.34 PB5.44 PB
5.52
i
PB RandersRanders19.2.22
 
5.165.344.795.52 PB
5.21
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 
5.20X5.205.21X5.21
5.68
PB RandersRanders4.6.22+1.1
 
5.34 PB
 +1.1
5.68 PB
 +1.1
5.58
 -0.6
XX5.42
 -0.6
5.44
HvidovreHvidovre11.6.220.0
 
5.39
 -1.1
X
 0.0
5.39
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
5.44
 0.0
5.40
Göteborg, SWEGöteborg, SWE17.6.22-0.2
5.43
w
Göteborg, SWEGöteborg, SWE17.6.22+3.3
 
X
 +0.1
5.40
 -0.2
5.43
 +3.3
Trespring  [8]
11.41
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE5.12.21
 
10.98 PB11.23 PBX11.1511.1811.41 PB
11.54
i
PB AarhusAarhus22.1.22
 
11.3511.2811.54 PB11.3211.32X
11.60
i
PB RandersRanders30.1.22
 
11.3510.2110.6310.979.5711.60 PB
11.25
i
RandersRanders19.2.22
 
10.8411.2511.23X
11.82
i
PB DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
 
11.5311.44XXX11.82 PB
11.94
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
X10.99X11.7011.5811.94 PB
12.33
PB RandersRanders5.6.22+0.8
 
11.53
 +2.4
11.77
 +3.3
12.13 PB
 +1.6
12.11
 +3.1
11.99
 +2.5
12.33 PB
 +0.8
12.26
Göteborg, SWEGöteborg, SWE19.6.22-0.1
 
X
 +0.5
11.87
 +1.6
X
 +1.1
12.12
 +0.9
12.11
 -0.9
12.26
 -0.1
Kuglestød 5.0 kg  [1]
7.33
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.22
 
6.94 PB6.827.33 PB
Femkamp U18  [1]
2.331
i
PB DMUiRandersDMUi, Randers5.2.22
10.37 3.10 7.33 1.63 3:00.20

2021

300 m  [1]
44.98
PB HerningHerning25.9.21
800 m  [1]
2:21.51
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
1500 m  [1]
4:43.54
PB HerningHerning25.9.21
2000 m forh.  [1]
DNS
RandersRanders2.5.21
300 m hæk 76.2 cm  [3]
47.45
PB RandersRanders2.5.21
46.94
PB RandersRanders19.6.21
45.15
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
100 m hæk 84.0 cm  [1]
17.33
PB HerningHerning25.9.21+2.0
Højdespring  [2]
1.45
PB AalborgAalborg22.5.21
 
1.35 PB
   O
1.40 PB
   O
1.45 PB
  XO
1.50
XXX
    
1.45
=PB RandersRanders20.6.21
 
1.30
   O
1.35
 XXO
1.40
   O
1.45 =PB
 XXO
1.50
XXX
   
Længdespring  [2]
4.98
PB AalborgAalborg22.5.21-1.1
 
2.98 SB
 -0.6
4.76 SB
 -0.6
4.78 SB
 +0.2
X
 0.0
X
 0.0
4.98 PB
 -1.1
4.85
RandersRanders19.6.21+0.6
 
2.37
 -1.8
4.85
 +0.6
4.25
 +0.3
Trespring  [3]
11.08
SB RandersRanders20.6.21-0.7
 
10.59 SB
 0.0
10.64 SB
 -0.6
X
 0.0
10.72 SB
 -1.1
X
 0.0
11.08 SB
 -0.7
11.41
PB AarhusAarhus5.9.21+1.4
 
11.03
 0.0
11.41 PB
 +1.4
11.26
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.4
 
X
 0.0
X
 0.0
10.33
 +1.7
9.58
 +2.0
11.01
 +2.3
11.26
 +1.4
4 x 100 m stafet  [2]
48.14
SB RandersRanders19.6.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Daniel K. Pedersen, Markus Dufresne
Jonathan Sass Møller, Thomas Sitm Madsen
47.68
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Daniel K. Pedersen, Markus Dufresne
Jonathan Sass Møller, Thomas Sitm Madsen
1000 m stafet  [1]
2:15.17
PB RandersRanders20.6.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Markus Dufresne, Jonathan Sass Møller
Daniel K. Pedersen, Thomas Sitm Madsen
1000 m stafet  [1]
2:14.25
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Daniel K. Pedersen, Thomas Sitm Madsen
Jonathan Sass Møller, Markus Dufresne
Cross 6 km  [1]
25:43
DMUKorsør DMU, Korsør 27.11.21

2020

60 m  [1]
9.03
i
PB RandersRanders27.11.19
200 m  [1]
28.39
PB RandersRanders1.9.20+0.5
300 m  [1]
49.07
i
PB AalborgAalborg28.12.19
800 m  [1]
2:36.20
i
PB RandersRanders27.11.19
1500 m  [3]
5:23.49
i
PB RandersRanders15.2.20
5:11.64
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
DNF
AarhusAarhus8.8.20
2000 m forh. 76.2 cm  [1]
7:42.01
PB RandersRanders21.6.20
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m  [2]
11.10
i
PB AalborgAalborg28.12.19
11.88
i
AarhusAarhus26.1.20
100 m hæk 84.0 cm  [1]
19.51
PB RandersRanders21.6.20+0.8
400 m hæk 76.2 cm  [1]
1:11.13
PB AarhusAarhus8.8.20
Højdespring  [2]
1.46
i
PB AalborgAalborg28.12.19
 
1.25 SB
   O
1.30 SB
   O
1.35 SB
   O
1.40 =PB
   O
1.43 PB
  XO
1.46 PB
   O
1.49
XXX
 
1.40
i
AarhusAarhus25.1.20
 
1.30
   O
1.35
   O
1.40
  XO
1.45
XXX
    
Stangspring  [6]
2.63
i
PB RandersRanders27.11.19
2.30
i
AarhusAarhus26.1.20
 
2.20
 XXO
2.30
   O
2.40
XXX
     
2.60
i
RandersRanders15.2.20
 
2.30
   O
2.40
   O
2.50
   O
2.60
  XO
2.70
XXX
   
2.60
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
2.70
PB RandersRanders2.8.20
2.40
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20
 
2.20
   O
2.40
 XXO
2.60
XXX
     
Længdespring  [6]
5.00
i
PB AalborgAalborg28.12.19
 
4.65 PB4.575.00 PB
4.63
i
AarhusAarhus26.1.20
 
4.194.544.474.634.48X
4.70
i
RandersRanders15.2.20
 
4.514.624.544.70
4.57
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
4.92
PB AarhusAarhus8.8.20+0.1
 
4.84 PB
 +0.2
X
 +0.2
4.82
 0.0
4.92 PB
 +0.1
4.76
 +0.2

 +0.2
4.84
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20-1.0
 
4.58
 -1.9
4.13
 -1.4
4.83
 -1.3
4.60
 -1.1
4.74
 -1.2
4.84
 -1.0
Længdespring 1 m zone  [1]
4.96
i
PB RandersRanders27.11.19
Trespring  [5]
10.62
i
PB AarhusAarhus25.1.20
10.67
i
PB RandersRanders15.2.20
 
9.8810.139.9110.67 PB
10.68
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
11.28
PB AarhusAarhus6.9.20+0.6
 
10.42 PB
 +0.6
10.55 PB
 +0.7
10.91 PB
 0.0
11.28 PB
 +0.6
11.14
DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.200.0
 
10.86
 0.0
10.64
 0.0
10.85
 0.0
10.92
 0.0
11.00
 0.0
11.14
 0.0
Kuglestød 3.0 kg  [1]
6.68
i
PB RandersRanders27.11.19
4 x 200 m stafet  [1]
1:46.25
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
 Randers Freja Atletik og Motion
Markus Dufresne, Jonathan Sass Møller
Christoffer Ballisager, Thomas Sitm Madsen

2019

80 m  [1]
12.17
PB SæbySæby31.8.19-0.7
200 m  [3]
30.12
PB SilkeborgSilkeborg13.6.19-1.6
29.81
PB SønderborgSønderborg7.9.19-1.3
31.15
RandersRanders28.9.19+0.3
600 m  [3]
1:51.45
PB RandersRanders15.6.19
1:48.55
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.19
1:50.46
SæbySæby31.8.19
800 m  [3]
2:36.30
i
PB AalborgAalborg20.1.19
2:38.72
SB RandersRanders28.5.19
2:35.26
PB RandersRanders28.9.19
1000 m  [2]
3:28.76
SB SilkeborgSilkeborg13.6.19
3:16.31
PB (76)RandersRanders16.6.19
3000 m  [1]
11:02.75
PB AalborgAalborg14.9.19
5000 m  [1]
19:57.50
PB AalborgAalborg15.8.19
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [1]
11.53
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.19-0.1
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [4]
15.25
PB RandersRanders28.5.19+1.9
15.98
RandersRanders16.6.19+1.5
15.30
HerningHerning21.9.19+1.4
14.83
w
RandersRanders28.9.19+4.8
Højdespring  [2]
1.40
i
PB RandersRanders28.12.18
1.38
i
AalborgAalborg20.1.19
Stangspring  [8]
2.10
i
PB RandersRanders16.2.19
2.10
PB AalborgAalborg25.5.19
2.30
PB RandersRanders28.5.19
2.30
=PB RandersRanders15.6.19
2.27
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19
2.60
PB AalborgAalborg15.8.19
2.60
=PB AalborgAalborg14.9.19
2.60
=PB RandersRanders28.9.19
Længdespring  [1]
4.59
PB AalborgAalborg25.5.190.0
Længdespring 1 m zone  [1]
4.97
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19+2.6
Trespring 1 m zone  [1]
9.92
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19-1.1
Kuglestød 3.0 kg  [1]
6.52
PB SæbySæby31.8.19
Diskoskast 0.75 kg  [3]
18.50
PB SilkeborgSilkeborg13.6.19
20.23
PB RandersRanders15.6.19
22.46
PB SønderborgSønderborg7.9.19
Spydkast 400 gram  [2]
22.33
PB RandersRanders28.5.19
19.60
SæbySæby31.8.19

2018

60 m  [3]
9.47
i
PB AarhusAarhus20.1.18
9.53
i
SB AarhusAarhus20.1.18
9.77
i
AalborgAalborg13.2.18
80 m  [4]
12.28
PB SilkeborgSilkeborg8.5.180.0
12.72
SæbySæby9.6.18-0.5
12.27
PB SkiveSkive16.6.18-0.9
12.72
SkiveSkive16.6.18-0.7
200 m  [1]
32.54
i
PB RandersRanders14.4.18
600 m  [2]
1:54.80
PB SæbySæby9.6.18
1:54.18
PB SkiveSkive16.6.18
800 m  [4]
2:48.60
i
PB AarhusAarhus21.1.18
2:48.64
i
RandersRanders14.4.18
2:49.37
PB SilkeborgSilkeborg8.5.18
2:37.83
PB RandersRanders29.9.18
1000 m  [2]
3:39.33
PB RandersRanders14.6.18
3:25.37
PB SæbySæby8.9.18
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [4]
18.01
PB RandersRanders14.6.18-3.4
17.76
PB SæbySæby8.9.18-0.3
17.33
PB HerningHerning16.9.18-1.2
17.15
PB RandersRanders29.9.18-0.5
Højdespring  [3]
1.30
i
PB AalborgAalborg13.2.18
1.19
i
RandersRanders14.4.18
1.25
PB HerningHerning16.9.18
Kuglestød 3.0 kg  [3]
5.25
i
PB AarhusAarhus20.1.18
5.66
i
PB RandersRanders14.4.18
5.68
PB SæbySæby9.6.18
Diskoskast 0.75 kg  [2]
12.59
PB RandersRanders14.6.18
15.58
PB RandersRanders29.9.18
Spydkast 400 gram  [2]
17.23
PB SilkeborgSilkeborg8.5.18
21.01
PB SæbySæby9.6.18

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde8.17   Aarhus22.1.22
200 m
Ude28.39   Randers1.9.20+0.5
Inde26.99   Randers9.1.22
400 m
Ude55.75   Göteborg, SWE18.6.22
Inde56.98   Skive5.3.22
800 m
Ude2:20.98   Hvidovre12.6.22
Inde2:15.52   Randers9.1.22
1000 m
Ude3:16.31   Randers16.6.19
Inde3:00.20   Randers5.2.22
1500 m
Ude4:43.54   Herning25.9.21
Inde5:11.64   Skive1.3.20
3000 m
Ude11:02.75   Aalborg14.9.19
5000 m
Ude19:57.50   Aalborg15.8.19
Højdespring
Ude1.45   Aalborg22.5.21
Inde1.63   Randers5.2.22
Stangspring
Ude2.70   Randers2.8.20
Inde3.10   Randers5.2.22
Længdespring
Ude5.68   Randers4.6.22+1.1
Inde5.52   Randers19.2.22
Trespring
Ude12.33   Randers5.6.22+0.8
Inde11.94   Skive5.3.22
4 x 200 m stafet
Inde1:46.25   Skive1.3.20

80 m
Ude12.17   Sæby31.8.19-0.7
300 m
Ude44.98   Herning25.9.21
Inde49.07   Aalborg28.12.19
600 m
Ude1:48.55   Göteborg/U, SWE28.6.19
2000 m forh. 76.2 cm
Ude7:42.01   Randers21.6.20
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m
Inde11.10   Aalborg28.12.1947 
60 m hæk 91.4 cm
Inde10.37   Randers5.2.2244 
300 m hæk 76.2 cm
Ude45.15   Hvidovre11.9.2147 
100 m hæk 84.0 cm
Ude17.33   Herning25.9.21+2.0
400 m hæk 84.0 cm
Ude1:01.08   Randers4.6.2210 
400 m hæk 76.2 cm
Ude1:11.13   Aarhus8.8.20
Længdespring 1 m zone
Inde4.96   Randers27.11.1911 
Trespring 1 m zone
Ude9.92   Göteborg/U, SWE29.6.19-1.1
Kuglestød 3.0 kg
Ude6.52   Sæby31.8.19
Inde6.68   Randers27.11.19
Kuglestød 5.0 kg
Inde7.33   Randers5.2.22
Diskoskast 0.75 kg
Ude22.46   Sønderborg7.9.19
Spydkast 400 gram
Ude22.33   Randers28.5.19
Femkamp U18
Inde2.331   Randers5.2.2247 
1000 m stafet
Ude2:15.17   Randers20.6.21
Ude2:14.25   Hvidovre12.9.21

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 159
Per disciplin:
60 m:5
80 m:5
200 m:6
300 m:2
400 m:3
600 m:5
800 m:13
1000 m:5
1500 m:4
3000 m:1
5000 m:1
2000 m forh.:2
2000 m forh. 76.2 cm:1
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m:2
:1
60 m hæk 91.4 cm:1
300 m hæk 76.2 cm:3
100 m hæk 84.0 cm:2
400 m hæk 84.0 cm:3
400 m hæk 76.2 cm:1
:8
Højdespring:11
Stangspring:15
Længdespring:18
Længdespring 1 m zone:2
Trespring:16
Trespring 1 m zone:1
Kuglestød 3.0 kg:5
Kuglestød 5.0 kg:1
Diskoskast 0.75 kg:5
Spydkast 400 gram:4
Femkamp U18:1
4 x 100 m stafet:2
4 x 200 m stafet:1
1000 m stafet:1
1000 m stafet:1
Cross:1

Danske mesterskaber

Inde
Trespring
DMi 2022 5
11.82

Ungdom
Ude
800 m
DMU 2021 1
15
2:21.51
300 m hæk 76.2 cm
DMU 2021 3
15
45.15
Stangspring
DMU 2020 6
15
2.40
Længdespring
DMU 2020 7
15
4.84
Trespring
DMU 2020 1
15
11.14
DMU 2021 1
15
11.26
4 x 100 m stafet
DMU 2021 2
15
47.68
DM 14-15 år km cross
DMU 2021 6
15
25:43
Inde
400 m
iDMU 2022 3
17
B
56.98
1500 m
iDMU 2020 6
15
B
5:11.64
Stangspring
iDMU 2020 4
15
2.60
Længdespring
iDMU 2020 15
15
4.57
iDMU 2022 6
17
5.21
Trespring
iDMU 2020 4
15
10.68
iDMU 2022 1
17
11.94
Femkamp U18
DMUi 2022 5
17
2331
4 x 200 m stafet
iDMU 2020 3
15
1:46.25
Ude
1000 m stafet
DMU 2021
2:14.25