Født: 1 april 2006
Klub: FIF Atletik & Motion
Tidligere klubber:
Sparta Atletik og Løb 18.1.2020‐3.6.2023
FIF Atletik og Motion ‐17.1.2020
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
400 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
54.78 | PB | 2 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | ||
55.94 | 4 | 17 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | |||
800 m [2] | ||||||||
2:04.79 | PB | 2 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | ||
2:03.66 | PB | 2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 20.6.23 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:34.36 | SB | 1 | B | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |
Fif Atletik Og Motion | ||||||||
Villads Fredsted Andersen, Christopher Strandgaard Jonas Mesbih, Emil Svenstrup Berger |
1000 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:46.06 | PB (71) (30) | 6 | Herlev | Herlev | 15.9.21 | |||
1500 m [1] | ||||||||
4:27.28 | PB | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | |
3000 m [3] | ||||||||
DNF | København | København | 18.5.21 | |||||
9:20.47 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | ||
9:26.94 | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 |
1500 m [2] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
4:38.75 OT i | 3 | 15 r1 | Ballerup | Ballerup | 19.1.20 | ||||
4:40.99 i | PB | 5 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||
3000 m [3] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
10:11.61 OT i | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||
9:48.02 i | PB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 29.2.20 | ||
9:31.20 | PB | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 20.9.20 | ||
Cross 6 km [1] | |||||||||
21:44 | 2 | 15 | DMU | Roskilde | DMU, Roskilde | 8.3.20 |
600 m [2] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
1:42.27 OT i | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 19.1.19 | ||||
1:40.87 | PB | 5 | 13 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | ||
800 m [2] | |||||||||
2:26.04 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | |||||
2:30.79 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 10.2.19 | ||||||
1000 m [1] | |||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | |||||||||
3:04.10 OT i | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.1.19 | ||||
1500 m [4] | |||||||||
4:42.04 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.19 | |||||
4:37.97 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 16.5.19 | |||||
4:37.97 | =PB | 9 | C | Bagsværd | Bagsværd | 18.5.19 | |||
4:41.51 | 4 | 13 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | |||
3000 m [2] | |||||||||
10:23.17 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | |||||
10:31.18 | 16 | B | Amager | Amager | 28.5.19 |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.01 i | PB | Ballerup | Ballerup | 20.1.18 | ||||
600 m [5] | ||||||||
1:52.82 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.5.18 | ||||
1:48.02 | PB | Ballerup | Ballerup | 16.6.18 | ||||
1:48.37 | København | København | 18.8.18 | |||||
1:44.89 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.18 | ||||
1:48.14 | Ballerup | Ballerup | 28.8.18 | |||||
800 m [1] | ||||||||
2:32.42 | PB | Bagsværd | Bagsværd | 29.5.18 | ||||
1000 m [3] | ||||||||
3:19.26 | PB | Ballerup | Ballerup | 17.6.18 | ||||
3:09.40 | PB | København | København | 19.8.18 | ||||
3:08.91 | PB (79) (51) | Greve | Greve | 15.9.18 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
5:22.92 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.18 | ||||
3000 m [1] | ||||||||
10:55.91 | PB | København | København | 27.5.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 10.01 | Ballerup | 20.1.18 | ||
400 m | |||||
Ude | 54.78 | Frederiksberg | 4.6.23 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:03.66 | Frederiksberg | 20.6.23 | ||
Inde | 2:26.04 | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | ||
1000 m | |||||
Ude | 2:46.06 | Herlev | 15.9.21 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:27.28 | Hvidovre | 11.9.21 | ||
Inde | 4:40.99 | Skive | 1.3.20 | ||
3000 m | |||||
Ude | 9:20.47 | Ballerup | 20.6.21 | ||
Inde | 9:48.02 | Skive | 29.2.20 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:40.87 | Göteborg/U, SWE | 28.6.19 |
60 m: | 1 |
400 m: | 2 |
600 m: | 7 |
800 m: | 5 |
1000 m: | 5 |
1500 m: | 8 |
3000 m: | 9 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Cross: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
1500 m | ||||
DMU | 2021 | 4 | 15 | 4:27.28 |
3000 m | ||||
DMU | 2020 | 3 | 15 | 9:31.20 |
DMU | 2021 | 2 | 15 | 9:26.94 |
6 km cross | ||||
DMU | 2020 | 2 | 15 | 21:44 |
Inde | ||||
1500 m | ||||
iDMU | 2020 | 5 | 15 | 4:40.99 |
3000 m | ||||
iDMU | 2020 | 2 | 15 | 9:48.02 |