Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Anyel Weis

Født: 2006

Klub: Sparta Atletik & Løb

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2022.

2022

60 m  [4]
7.56
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
7.59
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
7.37
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
7.41
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
100 m  [14]
11.64
w
TårnbyTårnby7.5.22+3.4
11.67
SB TårnbyTårnby7.5.22+0.6
11.58
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+1.1
11.52
w
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+3.4
11.52
SB HvidovreHvidovre28.5.22+1.6
11.71
HvidovreHvidovre28.5.22-2.1
11.64
FrederiksbergFrederiksberg4.6.22-0.8
11.44
SB FrederiksbergFrederiksberg4.6.22-1.0
11.36
w
HvidovreHvidovre11.6.22+2.1
11.28
w
HvidovreHvidovre11.6.22+3.0
11.37
w
BallerupBallerup20.8.22+2.3
11.33
PB BallerupBallerup20.8.22+0.8
11.63
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22-1.7
11.51
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22-0.5
Længdespring  [7]
6.19
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.22
 
5.905.805.845.786.116.19
6.27
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 
6.206.204.39X6.256.27
6.37
TårnbyTårnby8.5.22-1.2
 
6.37
 -1.2
6.29
 +0.4
6.14
 -1.6
6.02
 +1.5
X
 +2.5
X
 0.0
6.41
KøbenhavnKøbenhavn21.5.220.0
 
X6.32
 -0.3
6.11
 0.0
6.41
 0.0
6.27
 0.0
6.23
 0.0
6.77
FrederiksbergFrederiksberg5.6.220.0
 
XX6.77
 0.0
XXX
6.48
HvidovreHvidovre11.6.220.0
 
X
 0.0
6.40
 0.0
X
 0.0
6.33
 0.0
6.48
 0.0
6.28
 -1.1
6.45
BallerupBallerup21.8.22+0.1
 
6.45
 +0.1
6.42
 -2.1
XX3.69
 -0.7
3.68
 -1.0
4 x 100 m stafet  [1]
42.94
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Sophus Emil Ramsgaard Jensen, Joel Frederik von d'Ahé
Anyel Weis, Hector Wandt
4 x 200 m stafet  [1]
1:34.59
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 Sparta Atletik og Løb
Vitus Rosenkrands, Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Anyel Weis, Hector Wandt
1000 m stafet  [1]
2:02.14
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Anyel Weis, Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Hector Wandt, Joel Frederik von d'Ahé

2021

100 m  [12]
11.68
PB KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+0.2
11.42
PB HvidovreHvidovre12.6.21+1.7
11.29
w
HvidovreHvidovre12.6.21+3.1
11.58
BallerupBallerup19.6.21-0.1
11.47
BallerupBallerup19.6.210.0
11.89
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+4.3
11.71
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+2.9
11.81
LyngbyLyngby4.9.21-1.2
11.59
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+0.6
11.43
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.8
11.91
GreveGreve26.9.21-0.1
11.83
GreveGreve26.9.210.0
200 m  [3]
24.57
SB KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+0.8
23.34
w
HvidovreHvidovre13.6.21+2.6
23.81
w
GreveGreve25.9.21+4.2
Højdespring  [1]
1.55
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5.21
 
1.30 PB
   O
1.35 PB
   O
1.40 PB
  XO
1.45 PB
   O
1.50 PB
   O
1.55 PB
  XO
1.60
XXX
 
Længdespring  [7]
6.15
KøbenhavnKøbenhavn24.4.21+1.5
 
6.01
 +3.2
5.92
 +1.4
6.00
 +1.4
6.15
 +1.5
X
 0.0
X
 0.0
6.60
HvidovreHvidovre12.6.21+0.4
6.30
BallerupBallerup20.6.21-0.6
 
6.11
 0.0
6.30
 -0.6
6.10
 -0.7
X
 0.0
X
 +62.4

 0.0
6.30
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21-1.0
 
X
 0.0
6.24
 +1.9
6.27
 -2.4
X
 0.0
6.10
 -0.4
6.30
 -1.0
6.41
LyngbyLyngby4.9.21+1.2
6.57
w
LyngbyLyngby4.9.21+2.2
 
X
 0.0
6.18
 +0.4
6.57
 +2.2
6.41
 +1.2
6.49
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.7
6.66
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+2.2
 
6.21
 +1.7
6.24
 +1.7
6.21
 +1.4
6.49
 +1.7
6.66
 +2.2
6.40
 +1.9
6.57
GreveGreve25.9.21+1.6
 
X6.46
 +2.4
6.20
 +1.8
XX6.57
 +1.6
Kuglestød 4.0 kg  [2]
11.65
PB KøbenhavnKøbenhavn26.4.21
 
11.25 PB11.2110.5911.65 PB8.1010.00
NM
HvidovreHvidovre13.6.21
Spydkast 600 gram  [1]
13.61
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.21
 
X13.61 PB
4 x 100 m stafet  [4]
46.22
BallerupBallerup19.6.21
 Sparta Atletik og Løb
Nikolaj Krüger, Anyel Weis
Sophus Emil Ramsgaard Jensen, Thor Knudsen
49.09
LyngbyLyngby4.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Tobias Lykke Nørgaard, Joel Frederik von d'Ahé
William Hvass, Anyel Weis
47.03
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Mads Vincentsen, Anyel Weis
Thor Knudsen, Joel Frederik von d'Ahé
46.63
GreveGreve24.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Viggo Hammer, Joel Frederik von d'Ahé
Thor Knudsen, Anyel Weis
4 x 200 m stafet  [1]
1:38.93
SB GreveGreve24.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Viggo Hammer, Joel Frederik von d'Ahé
Thor Knudsen, Anyel Weis
1000 m stafet  [1]
2:13.86
SB BallerupBallerup20.6.21
 Sparta Atletik og Løb
Tobias Lykke Nørgaard, Mads Vincentsen
Anyel Weis, Sophus Emil Ramsgaard Jensen

2020

60 m  [10]
7.78
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
7.77
i
PB BallerupBallerup18.1.20
7.77
i
=PB BallerupBallerup18.1.20
7.84
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
7.69
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
7.77
i
HelsingørHelsingør1.2.20
7.69
i
=PB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
7.70
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
7.81
i
HelsingørHelsingør7.3.20
7.74
i
HelsingørHelsingør7.3.20
100 m  [9]
12.43
PB KøbenhavnKøbenhavn14.6.20+1.2
11.9h
KøbenhavnKøbenhavn28.6.20+2.0
12.16
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+1.3
11.93
PB TårnbyTårnby11.7.20+1.7
12.06
TårnbyTårnby11.7.20+1.6
11.96
HvidovreHvidovre1.8.200.0
11.91
PB HvidovreHvidovre1.8.20+0.9
11.90
w
KøbenhavnKøbenhavn4.9.20+2.1
11.92
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20-1.0
200 m  [5]
Uregelmæssighed: Oversized track
25.39 OT
i
BallerupBallerup19.1.20
24.9h
w
KøbenhavnKøbenhavn28.6.20+2.9
25.35
w
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+3.5
24.55
PB HvidovreHvidovre2.8.20-0.7
24.60
KøbenhavnKøbenhavn5.9.20+1.7
Længdespring  [11]
5.90
i
HelsingørHelsingør11.1.20
 
5.585.905.05
5.39
i
BallerupBallerup18.1.20
 
5.245.095.335.275.39X
5.49
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
 
5.412.954.605.385.494.67
5.37
i
HelsingørHelsingør1.2.20
5.70
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
NM
i
HelsingørHelsingør7.3.20
5.84
KøbenhavnKøbenhavn5.7.20+0.5
 
5.795.785.845.582.66
6.00
TårnbyTårnby11.7.20+1.6
 
X5.53
 +0.5
5.98
 +1.0
5.58
 +1.8
6.00
 +1.6
X
6.26
HvidovreHvidovre1.8.200.0
5.88
KøbenhavnKøbenhavn4.9.20+0.7
 
5.88
 +0.7
X
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
X
 0.0
5.95
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20-1.3
 
X5.95
 -1.3
5.68
 -1.2
5.92
 -2.0
5.91
 -1.5
5.89
 -1.0
Kuglestød 4.0 kg  [10]
10.29
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
 
10.12 PB10.19 PB10.29 PB9.30
10.72
i
PB BallerupBallerup19.1.20
 
10.62 PB10.0910.72 PB10.0910.17X
10.90
i
PB HelsingørHelsingør1.2.20
11.30
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
11.15
i
HelsingørHelsingør7.3.20
10.92
PB BallerupBallerup20.6.20
 
10.92 PBXXXXX
10.97
PB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20
 
10.3010.8710.97 PB
10.81
TårnbyTårnby11.7.20
 
X9.7610.6110.8110.3310.66
10.86
HvidovreHvidovre2.8.20
10.79
KøbenhavnKøbenhavn5.9.20
 
X10.79XX
Diskoskast 1.0 kg  [5]
26.93
PB KøbenhavnKøbenhavn27.6.20
 
XX26.93 PBX23.4625.89
29.87
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20
 
25.0529.57 PB29.87 PB28.0325.71
34.78
PB HvidovreHvidovre2.8.20
32.80
KøbenhavnKøbenhavn5.9.20
 
32.8027.0232.20XXX
NM
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20
4 x 100 m stafet  [1]
45.81
DUR-14 DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20
 Sparta Atletik og Løb
Anyel Weis, Hakeem Ali
Joel Frederik von d'Ahé, Vitus Rosenkrands
4 x 200 m stafet  [1]
DQ
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
 Sparta Atletik og Løb
Anyel Weis, Joel Frederik von d'Ahé
Vitus Rosenkrands, Hakeem Ali
1000 m stafet  [1]
2:06.81
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20
 Sparta Atletik og Løb
Anyel Weis, Vitus Rosenkrands
Hakeem Ali, Joel Frederik von d'Ahé

2019

60 m  [13]
8.57
i
PB BallerupBallerup27.12.18
8.31
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
8.37
i
HelsingørHelsingør12.1.19
8.26
i
PB BallerupBallerup19.1.19
8.25
i
PB BallerupBallerup19.1.19
8.32
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
8.31
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
8.29
i
HelsingørHelsingør2.2.19
8.24
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
8.31
i
HelsingørHelsingør9.3.19
8.28
i
HelsingørHelsingør9.3.19
7.98
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+0.3
8.03
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+2.6
80 m  [11]
10.88
PB GlostrupGlostrup27.4.19+0.8
10.94
PB GlostrupGlostrup27.4.19+0.1
10.89
HerlevHerlev15.5.19-1.1
10.57
PB HvidovreHvidovre8.6.19+1.8
10.49
PB HvidovreHvidovre8.6.19+1.6
10.38
PB HelsingørHelsingør16.6.19+0.2
10.53
HelsingørHelsingør16.6.19+1.0
10.42
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19-0.2
10.40
w
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19+3.1
10.24
SB GreveGreve29.9.19-0.3
10.21
PB GreveGreve29.9.19-2.7
100 m  [2]
13.02
PB HvidovreHvidovre9.6.19+1.3
12.83
w
HvidovreHvidovre9.6.19+3.5
200 m  [4]
26.66
w
HvidovreHvidovre8.6.19+2.9
26.71
PB HelsingørHelsingør15.6.19-1.9
26.28
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.19-0.4
25.63
PB GreveGreve28.9.19-1.8
600 m  [1]
1:50.54
PB GreveGreve29.9.19
Længdespring  [2]
5.12
GlostrupGlostrup27.4.190.0
5.20
w
GlostrupGlostrup27.4.19+2.2
Længdespring 1 m zone  [4]
5.37
i
PB BallerupBallerup19.1.19
 
5.31 PB5.37 PB5.315.115.085.35
5.15
i
HelsingørHelsingør2.2.19
 
5.154.984.99
5.35
i
HelsingørHelsingør9.3.19
 
5.064.985.35
5.63
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19+2.6
Kuglestød 3.0 kg  [10]
8.98
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
 
7.97 PB8.75 PB8.76 PB8.98 PB
10.00
i
PB BallerupBallerup20.1.19
 
8.619.83 PB10.00 PB8.348.509.30
11.15
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE27.1.19
10.48
i
HelsingørHelsingør2.2.19
 
9.999.439.6610.48
10.76
i
HelsingørHelsingør9.3.19
 
9.809.8610.1710.76
10.03
PB GlostrupGlostrup27.4.19
9.89
HerlevHerlev15.5.19
11.03
PB HvidovreHvidovre9.6.19
10.86
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19
10.59
KøbenhavnKøbenhavn18.8.19

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde7.37   Skive5.3.22
100 m
Ude11.33   Ballerup20.8.22+0.8
200 m
Ude24.55   Hvidovre2.8.20-0.7
Højdespring
Ude1.55   København11.5.21

60 m
Ude7.98   Göteborg/U, SWE29.6.19+0.328 
80 m
Ude10.21   Greve29.9.19-2.7
600 m
Ude1:50.54   Greve29.9.19
Længdespring 1 m zone
Inde5.37   Ballerup19.1.19
Kuglestød 4.0 kg
Ude11.65   København26.4.21
Inde11.30   Skive1.3.20
Kuglestød 3.0 kg
Ude11.03   Hvidovre9.6.1949 
Inde11.15   Malmö, SWE27.1.1936 
Diskoskast 1.0 kg
Ude34.78   Hvidovre2.8.20
Spydkast 600 gram
Ude13.61   København20.5.21

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 162
Per disciplin:
60 m:27
80 m:11
100 m:37
200 m:12
600 m:1
Højdespring:1
Længdespring:29
Længdespring 1 m zone:4
Kuglestød 4.0 kg:12
Kuglestød 3.0 kg:10
Diskoskast 1.0 kg:5
Spydkast 600 gram:1
4 x 100 m stafet:6
4 x 200 m stafet:3
1000 m stafet:3

Danske mesterskaber


Ungdom
Ude
100 m
DMU 2020
2
15
h1
11.92
DMU 2021 2
15
11.43 1
15
h2
11.59
DMU 2022 4
17
11.51 2
17
h2
11.63
Længdespring
DMU 2020 3
15
5.95
DMU 2021 1
15
6.66
Diskoskast 1.0 kg
DMU 2020
15
4 x 100 m stafet
DMU 2020 1
15
45.81
DMU 2021 1
15
47.03
DMU 2022 1
17
42.94
1000 m stafet
DMU 2020 1
15
2:06.81
DMU 2022 1
17
2:02.14
Inde
60 m
iDMU 2020 8
15
7.70 3
15
h3
7.69
iDMU 2022 8
17
7.41 2
17
h2
7.37
Længdespring
iDMU 2020 5
15
5.70
iDMU 2022 3
17
6.27
Kuglestød 4.0 kg
iDMU 2020 7
15
11.30
4 x 200 m stafet
iDMU 2020
15
iDMU 2022 1
17
1:34.59