Født: 30 oktober 2007
Klub: Københavns Idræts Forening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [8] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.35 i | PB | 1 | 17 h2 | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 20.1.24 | ||
7.38 i | 6 | 17 | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 20.1.24 | |||
7.28 i | PB | 3 | 17 h1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||
7.26 i | PB | 4 | 17 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||
7.35 i | 1 | 17 h3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 10.2.24 | |||
7.32 i | 3 | 17 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 10.2.24 | |||
7.30 i | 1 | 17 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||
7.28 i | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||
200 m [4] | ||||||||
23.29 i | PB | 1 | B | Randers | Randers | 13.1.24 | ||
23.10 i | PB | 2 | rK | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 19.1.24 | ||
23.43 i | 3 | 17 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | |||
23.51 i | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 |
60 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.80 i | PB | 2 | h1 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | ||
7.74 i | PB | 2 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | |||
7.69 i | PB | 6 | 17 h1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
100 m [11] | ||||||||
11.71 | PB | 1 | 17 h3 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | +0.3 | |
11.94 | 5 | 17 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -2.9 | ||
11.87 | 1 | B | København | København | 11.5.23 | -1.2 | ||
11.71 | =PB | 5 | 17 h5 | Berlin, GER | Berlin, GER | 27.5.23 | -1.2 | |
11.65 | PB | 4 | 17 | Berlin, GER | Berlin, GER | 27.5.23 | -1.5 | |
11.39 w | 4 | 17 h1 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +2.7 | ||
11.58 | PB | 1 | 17 h2 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +0.6 | |
11.36 w | 2 | 17 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +3.8 | ||
11.21 | PB | 1 | 17 h3 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +1.4 |
11.07 w | 4= | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +2.7 | |
11.34 | 4 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | -0.2 | ||
200 m [5] | ||||||||
23.66 | PB | 1 | F | Berlin, GER | Berlin, GER | 28.5.23 | -0.6 | |
23.39 | PB | 4 | 17 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | 0.0 | |
22.75 w | 1 | 16 B | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 2.7.23 | +2.4 | ||
23.04 | PB | 1 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | +0.3 | |
23.13 | 5 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +0.6 | |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
43.95 | SB | 1 | 17 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | ||
KIF - København | ||||||||
August Juhl Horsgaard, Toke Rosendal Samuel Kærhøg, Adam Skytte | ||||||||
43.20 | 3 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | |||
KIF - København | ||||||||
Andreas Bjarnastein Antoft, August Juhl Horsgaard Samuel Kærhøg, Adam Skytte | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:36.75 i | PB | 1 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
KIF - København | ||||||||
Samuel Kærhøg, Jonathan Mansfeldt August Juhl Horsgaard, Adam Skytte |
60 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.07 i | PB | 2 | 15 h2 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | ||
8.14 i | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 5.2.22 | |||
8.00 i | PB | 4 | 15 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |
8.30 i | 3 | 15 h4 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||
8.24 i | 2 | 15 B | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||
100 m [1] | ||||||||
12.54 | PB | 2 | 15 h3 | Berlin, GER | Berlin, GER | 4.6.22 | +0.2 | |
200 m [1] | ||||||||
25.47 | PB | 3 | Berlin, GER | Berlin, GER | 5.6.22 | -1.1 |
100 m [6] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.68 | PB | 3 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | -2.1 | |||
13.24 w | 5 | 15 h1 | København | København | 14.8.21 | +2.3 | ||||
12.92 w | 3 | 17 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | +2.3 | ||||
12.86 w | 3 | 17 h1 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | +2.2 | ||||
13.18 | PB | 3 | 15 h2 | Greve | Greve | 26.9.21 | -2.2 | |||
13.29 | 6 | 15 | Greve | Greve | 26.9.21 | 0.0 | ||||
200 m [1] | ||||||||||
27.28 w | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 28.8.21 | +4.0 | ||||
300 m [1] | ||||||||||
45.30 | PB | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||
Diskoskast 1.0 kg [1] | ||||||||||
14.10 | PB | 3 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||
| ||||||||||
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||||
DQ | 15 | Herlev | Herlev | 26.5.21 | ||||||
KIF - København | ||||||||||
Adam Skytte, August Juhl Horsgaard Jonathan Mansfeldt, Samuel Kærhøg | ||||||||||
50.57 | SB | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | ||||
KIF - København | ||||||||||
Adam Skytte, August Juhl Horsgaard Jonathan Mansfeldt, Samuel Kærhøg | ||||||||||
49.91 | SB | 2 | 15 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||
KIF - København | ||||||||||
Adam Skytte, Samuel Kærhøg August Juhl Horsgaard, Johan Emil Nygård |
60 m [4] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.88 i | PB | 4 | 13 h8 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||
8.96 i | 5 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | |||||
8.76 i | PB | 4 | 13 h2 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | ||||
8.83 i | 7 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||||
80 m [4] | ||||||||||
11.25 | PB | 1 | 13 h1 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +0.8 | |||
11.13 w | 6 | 13 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +2.4 | ||||
11.37 | 3 | 13 rB | København | København | 4.9.20 | +0.3 | ||||
11.47 | 5 | 13 | København | København | 4.9.20 | +0.4 | ||||
1000 m [1] | ||||||||||
3:36.06 | PB | 2 | 13 | København | København | 22.9.20 | ||||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||||
4.11 i | PB | 13 | 13 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||
| ||||||||||
3.96 i | 12 | 13 | Ballerup | Ballerup | 18.1.20 | |||||
| ||||||||||
4.35 w | 7 | 13 | Tårnby | Tårnby | 11.7.20 | +2.7 | ||||
| ||||||||||
4.23 | PB | 4 | 13 | København | København | 22.9.20 | 0.0 | |||
|
60 m [3] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.11 i | PB | 1 | 13 h3 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||
8.93 i | PB | 1 | 13 h3 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||
9.15 i | 4 | 13 h5 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||||
80 m [6] | ||||||||||
11.64 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | +2.0 | |||||
11.49 w | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | +2.2 | ||||||
11.47 | PB | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | +1.3 | |||||
11.55 | PB | Helsingør | Helsingør | 16.6.19 | 0.0 | |||||
11.90 | Greve | Greve | 29.9.19 | -1.0 | ||||||
11.81 | Greve | Greve | 29.9.19 | -0.8 | ||||||
100 m [2] | ||||||||||
14.57 w | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.19 | +3.2 | ||||||
14.28 w | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.19 | +2.7 | ||||||
200 m [3] | ||||||||||
30.35 w | Hvidovre | Hvidovre | 8.6.19 | +3.3 | ||||||
30.98 | PB | Helsingør | Helsingør | 15.6.19 | -0.8 | |||||
29.28 | PB | Greve | Greve | 28.9.19 | +0.2 | |||||
600 m [1] | ||||||||||
2:06.6h | PB | København | København | 9.10.19 | ||||||
Højdespring [1] | ||||||||||
1.10 | PB | København | København | 7.10.19 | ||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||
3.99 i | PB | 12 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||
| ||||||||||
3.98 i | 0 | 13 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | |||||
| ||||||||||
3.56 i | 23 | 13 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||||
| ||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||
4.02 i | PB | 16 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||
| ||||||||||
4.39 i | PB | 16 | 13 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | ||||
| ||||||||||
3.98 | PB | København | København | 9.10.19 | ||||||
Diskoskast 1.0 kg [1] | ||||||||||
7.56 | PB | Ballerup | Ballerup | 25.5.19 | ||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||
9.90 | PB | København | København | 9.10.19 | ||||||
Boldkast 250 gram [2] | ||||||||||
17.02 | PB | København | København | 7.10.19 | ||||||
16.29 | København | København | 9.10.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.26 | Malmö/A, SWE | 27.1.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 11.21 | Hvidovre | 2.9.23 | +1.4 | |
200 m | |||||
Ude | 23.04 | Frederiksberg | 22.8.23 | +0.3 | |
Inde | 23.10 | Växjö, SWE | 19.1.24 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:36.06 | København | 22.9.20 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.10 | København | 7.10.19 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.25 | Tårnby | 11.7.20 | +0.8 | |
300 m | |||||
Ude | 45.30 | Lyngby | 4.9.21 | ||
600 m | |||||
Ude | 2:06.6h | København | 9.10.19 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.23 | København | 22.9.20 | 0.0 | |
Inde | 4.11 | Helsingør | 11.1.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 3.98 | København | 9.10.19 | ||
Inde | 4.39 | Helsingør | 9.3.19 | ||
Diskoskast 1.0 kg | |||||
Ude | 14.10 | Lyngby | 4.9.21 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 9.90 | København | 9.10.19 | ||
Boldkast 250 gram | |||||
Ude | 17.02 | København | 7.10.19 |
60 m: | 23 |
80 m: | 10 |
100 m: | 20 |
200 m: | 14 |
300 m: | 1 |
600 m: | 1 |
1000 m: | 1 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring 1 m zone: | 7 |
Kuglestød 3.0 kg: | 3 |
Diskoskast 1.0 kg: | 2 |
Spydkast 400 gram: | 1 |
Boldkast 250 gram: | 2 |
4 x 100 m stafet: | 5 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2023 | 4= | 17 | 11.07 | 1 | 17 h3 | 11.21 |
200 m | |||||||
DMU | 2023 | 5 | 17 | 23.13 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2022 | 4 | 15 h3 | 8.00 | |||
iDMU | 2023 | 6 | 17 h1 | 7.69 | |||
iDMU | 2024 | 2 | 17 | 7.28 | 1 | 17 h2 | 7.30 |
200 m | |||||||
iDMU | 2024 | 3 | 17 | 23.51 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 1 | 17 | 1:36.75 |