Født: 1 august 2009
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [2] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.94 i | SB | 4 | 19 h2 | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | ||||||||
8.80 i | PB | 1 | 19 | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | ||||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.45 i | =PB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 21.1.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.40 i | 6= | 15 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | |||||||||
| ||||||||||||||
Stangspring [1] | ||||||||||||||
2.10 i | PB | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 9.3.24 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||||||||
8.01 i | PB | 8 | 15 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||||||||
|
60 m [7] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.91 i | PB | 4 | 15 h2 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||||
9.01 i | 3 | 15 B | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | |||||||||
8.99 i | 8 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||||||||
9.15 i | 4 | 15 h2 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | |||||||||
9.15 i | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 4.2.23 | |||||||||
8.93 i | 2 | 15 h1 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||||
9.07 i | 2 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||||
80 m [1] | ||||||||||||||
11.61 | PB | 7 | 14 h8 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | -0.7 | |||||||
100 m [3] | ||||||||||||||
13.94 | PB | 7 | 15 h1 | København | København | 20.5.23 | +0.8 | |||||||
14.21 | 6 | 15 h1 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | +1.6 | ||||||||
14.43 | 3 | 15 B | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | -0.2 | ||||||||
200 m [2] | ||||||||||||||
30.01 | PB | 3 | 15 B | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -0.4 | |||||||
28.83 w | 3 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +3.9 | ||||||||
800 m [1] | ||||||||||||||
2:43.37 | PB | 6 | B | København | København | 11.5.23 | ||||||||
2 km [1] | ||||||||||||||
8:54 | 3 | København | København | 31.12.23 | ||||||||||
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m [1] | ||||||||||||||
11.53 i | PB | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | ||||||||
Højdespring [11] | ||||||||||||||
1.45 i | PB | 3 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 i | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.40 i | 10 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.40 i | 1 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.40 | =PB | 6 | 15 | København | København | 21.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.31 | 6 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.45 | PB | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 | 2 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.41 | 8 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | 5 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.39 | 6 | 15 | Greve | Greve | 23.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Stangspring [5] | ||||||||||||||
2.00 | PB | 4 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
NH | København | København | 11.5.23 | |||||||||||
2.00 | =PB | 3 | 15 | København | København | 20.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
2.11 | PB | 9 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.80 | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [6] | ||||||||||||||
4.54 i | PB | 6 | 15 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.37 i | 7 | 15 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.24 i | 18 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.29 | PB | 8 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.6.23 | +0.3 | |||||||
| ||||||||||||||
4.50 | PB | 24 | 14 q2 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | +0.5 | |||||||
| ||||||||||||||
4.19 | 11 | 15 | Greve | Greve | 23.9.23 | -0.7 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||||||||
6.85 i | PB | 7 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 600 gram [8] | ||||||||||||||
27.83 | PB | 4 | 15 | København | København | 21.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
28.12 | PB | 4 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
29.74 | PB | 4 | 15 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
30.97 | PB | 15 | 14 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
33.51 | PB | 3 | 15 | Frederiksberg | Frederiksberg | 17.8.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
28.67 | 9 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
32.88 | 4 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
31.33 | 5 | 15 | Greve | Greve | 23.9.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
53.57 | 3 | 15 | Lyngby | Lyngby | 16.9.23 | |||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||
Samuel Grønlund Brix, David Rouchdi Nielsen Storm Wibskov Schack Balle Jensen, Conrad Rohde |
60 m [8] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.16 i | PB | 2 | h3 | København | København | 18.12.21 | ||||||||
9.27 i | 5 | B | København | København | 18.12.21 | |||||||||
9.32 i | 4 | h1 | København | København | 15.1.22 | |||||||||
9.34 i | 3 | C | København | København | 15.1.22 | |||||||||
9.42 i | 7 | 13 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | |||||||||
9.42 i | 5 | 13 h2 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||||
9.34 i | 4 | 13 rB | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||||
9.15 | PB | 5 | 13 h7 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +1.0 | |||||||
80 m [5] | ||||||||||||||
12.21 | SB | 4 | 13 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | -0.2 | |||||||
11.84 | SB | 3 | 13 h2 | København | København | 21.5.22 | +1.3 | |||||||
12.06 | 5 | 13 | København | København | 21.5.22 | +0.3 | ||||||||
11.97 | 4 | 13 h2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | +0.6 | ||||||||
11.88 | 5 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | +1.2 | ||||||||
100 m [1] | ||||||||||||||
14.85 | PB | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | -0.2 | |||||||
200 m [2] | ||||||||||||||
31.77 | SB | 1 | 13 rB | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | +0.9 | |||||||
30.21 | PB | 3 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +0.3 | |||||||
600 m [2] | ||||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||||
2:00.78 i | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | |||||||||
2:00.57 | SB | pen | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | |||||||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m [1] | ||||||||||||||
11.86 i | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m [2] | ||||||||||||||
11.77 i | PB | 1 | 13 | København | København | 18.12.21 | ||||||||
11.99 i | 1 | 13 | København | København | 15.1.22 | |||||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [3] | ||||||||||||||
16.16 | SB | 2 | 13 | København | København | 22.5.22 | +0.8 | |||||||
15.61 | PB | pen | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | +0.6 | ||||||
15.91 | 4 | 13 | Greve | Greve | 24.9.22 | -1.8 | ||||||||
Højdespring [12] | ||||||||||||||
1.35 i | PB | 1 | 13 | København | København | 15.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.35 i | =PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.40 i | PB | 2 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | SB | 1 | 13 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | =SB | 2 | 13 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.37 | PB | 3 | 13 | København | København | 21.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.34 | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.36 | 3 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.38 | PB | 4 | 13 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.39 | PB | 2 | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.37 | 1 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.40 | PB | 2= | 13 | Greve | Greve | 24.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [9] | ||||||||||||||
4.37 i | 3 | 13 | København | København | 18.12.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.38 i | 2 | 13 | Ballerup | Ballerup | 22.1.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.17 i | 8 | 13 | Helsingør | Helsingør | 12.3.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.54 | 3 | 13 | Glostrup | Glostrup | 30.4.22 | -1.6 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.42 | 7 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | -1.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.20 | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.6 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.44 | 30 | 13 | Göteborg/U-U, SWE | Göteborg/U-U, SWE | 19.6.22 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.36 | pen | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | 0.0 | |||||||
| ||||||||||||||
4.37 | 6 | 13 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | +1.7 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [6] | ||||||||||||||
7.46 i | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 23.1.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.09 | PB | 5 | 13 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
8.30 | PB | 2 | 13 | København | København | 22.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.33 | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
6.85 | 37 | 13 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 19.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
7.54 | pen | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [9] | ||||||||||||||
31.92 | PB | 1 | 13 | København | København | 21.5.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
31.63 | 1 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
30.42 | 1 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
31.89 | 6 | 13 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 17.6.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
28.77 | pen | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
33.43 | PB | 1 | 13 | Ballerup | Ballerup | 21.8.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
32.18 | 2 | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
31.25 | 1 | 13 | Lyngby | Lyngby | 18.9.22 | |||||||||
| ||||||||||||||
33.74 | PB | 2 | 13 | Greve | Greve | 24.9.22 | ||||||||
| ||||||||||||||
Femkamp D13 [1] | ||||||||||||||
2.631 | PB | 4 | 13 | DMU | København | DMU, København | 13.8.22 | |||||||
15.61/+0.6 7.54 4.36/0.0 28.77 2:00.57 |
80 m [6] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.29 w | 6 | 13 rB | København | København | 9.5.21 | +4.4 | ||||||||
12.71 | PB | 5 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | -2.0 | |||||||
12.15 | PB | 3 | 13 h2 | København | København | 14.8.21 | +1.0 | |||||||
11.80 | PB | 3 | 13 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | +1.6 | |||||||
12.39 | 5 | 12 h2 | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.9 | ||||||||
12.18 | 6 | 12 rB | Greve | Greve | 26.9.21 | -0.7 | ||||||||
200 m [2] | ||||||||||||||
31.63 | PB | 4 | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | +0.1 | |||||||
30.48 w | 4 | 13 | København | København | 15.8.21 | |||||||||
600 m [3] | ||||||||||||||
2:06.72 | PB | 7 | 13 | København | København | 29.5.21 | ||||||||
1:58.26 | PB | pen | 13 | København | København | 21.8.21 | ||||||||
1:59.69 | 6 | 13 | Greve | Greve | 26.9.21 | |||||||||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m [3] | ||||||||||||||
16.54 | PB | 3 | 13 h2 | København | København | 15.8.21 | +1.0 | |||||||
15.94 | PB | 7 | 13 | København | København | 15.8.21 | +2.0 | |||||||
15.89 | PB | pen | 13 | København | København | 21.8.21 | -0.1 | |||||||
Højdespring [6] | ||||||||||||||
1.31 | PB | 4 | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | ||||||||
1.25 | 2 | 12 | Ballerup | Ballerup | 20.6.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.26 | 6 | 13 | København | København | 14.8.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
1.34 | PB | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.30 | 5 | 13 | Greve | Greve | 25.9.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [6] | ||||||||||||||
4.08 | - | 13 | København | København | 25.4.21 | +1.1 | ||||||||
4.22 w | 6 | 13 | København | København | 25.4.21 | +2.8 | ||||||||
| ||||||||||||||
NM | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | ||||||||||
4.21 | 6 | 12 | Ballerup | Ballerup | 19.6.21 | +0.1 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.50 | 4 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 19.8.21 | +1.7 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.47 | pen | 13 | København | København | 21.8.21 | +0.4 | ||||||||
| ||||||||||||||
4.50 | 3 | 12 | Greve | Greve | 26.9.21 | +1.7 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||||||
6.77 | PB | 6 | 13 | København | København | 29.4.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
7.06 | PB | 8 | 13 | København | København | 15.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
6.60 | pen | 13 | København | København | 21.8.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [5] | ||||||||||||||
NM | 13 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | ||||||||||
26.14 | PB | 3 | 13 | København | København | 14.8.21 | ||||||||
| ||||||||||||||
22.63 | pen | 13 | København | København | 21.8.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
24.65 | 3 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
24.82 | 4 | 13 | Greve | Greve | 25.9.21 | |||||||||
| ||||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||||
56.61 | 2 | 13 | Greve | Greve | 24.9.21 | |||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||
Samuel Grønlund Brix, Sofus Houman-Prassé Mads Augustinus Rasmussen, Anton Maaløe | ||||||||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||||||||
49.87 | 4 | 13 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | |||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||
Villy Reedtz Funder, Anton Maaløe Sofus Houman-Prassé, Samuel Grønlund Brix | ||||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||||
2:00.19 | 2 | 13 | Greve | Greve | 24.9.21 | |||||||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||||||||
Samuel Grønlund Brix, Sofus Houman-Prassé Mads Augustinus Rasmussen, Oliver Someya Elklint | ||||||||||||||
Femkamp D13 [1] | ||||||||||||||
2.404 | PB | 7 | 13 | København | København | 21.8.21 | ||||||||
15.89/-0.1 6.60 4.47/+0.4 22.63 1:58.26 |
60 m [8] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.86 i | PB | 5 | 11 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
9.87 i | 4 | 11 h3 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | |||||||||
9.80 i | PB | 3 | 11 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | ||||||||
9.89 i | 4 | 11 h | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||||||
9.66 i | PB | 6 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||||||
9.67 | PB | 5 | 11 | København | København | 4.9.20 | +0.1 | |||||||
9.54 | PB | 4 | 11 r1 | Greve | Greve | 27.9.20 | -1.1 | |||||||
9.41 | PB | 4 | 11 r2 | Greve | Greve | 27.9.20 | +0.1 | |||||||
200 m [1] | ||||||||||||||
32.54 | PB | 1 | 11 r1 | Greve | Greve | 26.9.20 | +0.6 | |||||||
1000 m [1] | ||||||||||||||
4:02.54 | PB | 5 | 11 | Lyngby | Lyngby | 2.9.20 | ||||||||
Højdespring [4] | ||||||||||||||
1.15 i | PB | 3 | 11 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.10 i | 4 | 11 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||||||
1.21 i | PB | 1 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | ||||||||
1.24 | PB | 1 | 11 | København | København | 4.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||||
3.90 i | 3 | 11 | Helsingør | Helsingør | 11.1.20 | |||||||||
| ||||||||||||||
3.72 i | 3 | 11 | Helsingør | Helsingør | 1.2.20 | |||||||||
3.79 i | 5 | 11 | Helsingør | Helsingør | 7.3.20 | |||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||||
7.77 | PB | 4 | 11 | Greve | Greve | 27.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||||
13.32 | PB | 3 | 11 | Greve | Greve | 26.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||||
22.51 | PB | 1 | 11 | Lyngby | Lyngby | 2.9.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||||||||
41 | PB | 1 | 11 | København | København | 4.9.20 | ||||||||
|
60 m [3] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.21 i | PB | 3 | 11 h4 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||||||
10.29 i | 3 | 11 h4 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | |||||||||
10.22 i | 2 | 11 h5 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||||||||
Højdespring [2] | ||||||||||||||
1.05 i | PB | 0 | 11 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | ||||||||
| ||||||||||||||
.95 i | 8 | 11 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [3] | ||||||||||||||
3.28 i | 14 | 11 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | |||||||||
| ||||||||||||||
3.20 i | 0 | 11 | Helsingør | Helsingør | 2.2.19 | |||||||||
| ||||||||||||||
3.49 i | 11 | 11 | Helsingør | Helsingør | 9.3.19 | |||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||||
6.13 i | PB | 6 | 11 | Helsingør | Helsingør | 12.1.19 | ||||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.80 | Helsingør | 9.3.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.94 | København | 20.5.23 | +0.8 | |
200 m | |||||
Ude | 30.01 | Tårnby | 7.5.23 | -0.4 | |
800 m | |||||
Ude | 2:43.37 | København | 11.5.23 | ||
1000 m | |||||
Ude | 4:02.54 | Lyngby | 2.9.20 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.45 | Ballerup | 18.6.23 | ||
Inde | 1.45 | Helsingør | 7.1.23 | ||
Stangspring | |||||
Ude | 2.11 | Hvidovre | 11.6.23 | ||
Inde | 2.10 | Helsingør | 9.3.24 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.50 | Göteborg/S, SWE | 30.6.23 | +0.5 | |
Inde | 4.54 | Helsingør | 7.1.23 | ||
60 m | |||||
Ude | 9.15 | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | +1.0 | |
80 m | |||||
Ude | 11.61 | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 | -0.7 | |
600 m | |||||
Ude | 1:58.26 | København | 21.8.21 | ||
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m | |||||
Inde | 11.53 | Ballerup | 29.1.23 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m | |||||
Inde | 11.86 | Ballerup | 23.1.22 | ||
60 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Inde | 11.77 | København | 18.12.21 | ||
80 m hæk 76.2 cm, 8 m | |||||
Ude | 15.61 | København | 13.8.22 | +0.6 | |
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.77 | Greve | 27.9.20 | ||
Inde | 6.13 | Helsingør | 12.1.19 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Inde | 8.01 | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 8.30 | København | 22.5.22 | ||
Inde | 7.46 | Ballerup | 23.1.22 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 13.32 | Greve | 26.9.20 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 33.74 | Greve | 24.9.22 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 33.51 | Frederiksberg | 17.8.23 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 41 | København | 4.9.20 | ||
Femkamp D13 | |||||
Ude | 2.631 | København | 13.8.22 |
60 m: | 28 |
80 m: | 12 |
100 m: | 4 |
200 m: | 7 |
600 m: | 5 |
800 m: | 1 |
1000 m: | 1 |
Väg: | 1 |
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m: | 1 |
: | 1 |
: | 2 |
: | 6 |
Højdespring: | 37 |
Stangspring: | 6 |
Længdespring: | 6 |
Længdespring 1 m zone: | 22 |
Kuglestød 2.0 kg: | 2 |
Kuglestød 4.0 kg: | 2 |
Kuglestød 3.0 kg: | 9 |
Diskoskast 0.75 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 15 |
Spydkast 600 gram: | 8 |
Boldkast 145 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 80 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Femkamp D13: | 2 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
Højdespring | ||||
DMU | 2023 | 8 | 15 | 1.41 |
Spydkast 600 gram | ||||
DMU | 2023 | 9 | 15 | 28.67 |
Femkamp D13 | ||||
DMU | 2022 | 4 | 13 | 2631 |
Inde | ||||
Højdespring | ||||
iDMU | 2023 | 10 | 15 | 1.40 |
Længdespring | ||||
iDMU | 2023 | 18 | 15 | 4.24 |