Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Thomas Sitm Madsen

Født: 13 juni 2006

Klub: Randers Freja atletik og motion

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

60 m  [2]
7.48
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
7.31
i
PB RandersRanders10.2.24
200 m  [5]
23.34
i
SB RandersRanders3.12.23
23.23
i
PB RandersRanders13.1.24
23.36
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.24
23.54
i
RandersRanders10.2.24
24.01
i
DMiOdenseDMi, Odense17.2.24

2023

60 m  [2]
7.44
i
PB RandersRanders11.2.23
7.46
i
iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
100 m  [2]
11.59
SB OdenseOdense3.6.23+0.6
11.68
HerningHerning23.9.230.0
200 m  [5]
23.54
i
PB RandersRanders11.2.23
23.29
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
23.18
SB OdenseOdense4.6.23-0.8
23.19
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE2.7.23+0.9
23.22
DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23+0.6
400 m  [4]
52.58
SB OdenseOdense3.6.23
52.90
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23
53.19
DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
53.94
HerningHerning23.9.23
4 x 100 m stafet  [2]
45.79
SB OdenseOdense4.6.23
 Randers Sportsklub Freja
Daniel Kylmäluoma Pedersen, Thomas Sitm Madsen
Nico Schumacher, Jonathan Sass Møller
45.34
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
 Randers Sportsklub Freja
Daniel Kylmäluoma Pedersen, Jonathan Sass Møller
Thomas Sitm Madsen, Nico Schumacher
1000 m stafet  [1]
2:20.01
SB OdenseOdense3.6.23
 Randers Sportsklub Freja
Daniel Kylmäluoma Pedersen, Jonathan Sass Møller
Thomas Sitm Madsen, Nico Schumacher

2022

60 m  [5]
7.63
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12.21
7.63
i
=PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12.21
7.76
i
AarhusAarhus22.1.22
7.81
i
AarhusAarhus22.1.22
7.53
i
PB RandersRanders19.2.22
100 m  [6]
11.54
PB RandersRanders4.6.22-0.7
11.55
RandersRanders4.6.22-1.4
11.55
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22+0.8
11.48
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22+1.7
11.63
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22+1.0
12.06
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22-1.9
200 m  [6]
23.83
i
PB RandersRanders19.2.22
23.79
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
22.96
PB RandersRanders5.6.22-0.6
22.99
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22-0.6
22.99
DMAalborgDM, Aalborg26.6.22-0.3
23.51
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22+0.3
400 m  [3]
55.59
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
52.58
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22
52.42
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
4 x 100 m stafet  [2]
43.73
SB RandersRanders4.6.22
 Randers Sportsklub Freja
Christian Daniel Nørskov, Tobias Roed Garza
Thomas Sitm Madsen, Daniel K. Pedersen
45.73
OdenseOdense3.9.22
 Randers Sportsklub Freja
Max Kørner Andersen, Daniel K. Pedersen
Thomas Sitm Bak, Jonathan Sass Møller
1000 m stafet  [1]
2:06.13
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 Randers Sportsklub Freja
Daniel K. Pedersen, Markus Dufresne
Thomas Sitm Madsen, Jonathan Sass Møller

2021

100 m  [6]
11.96
PB RandersRanders19.6.21+0.7
12.04
RandersRanders19.6.21-1.0
12.26
RandersRanders7.9.21-0.3
11.78
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+2.9
11.97
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.8
12.04
HerningHerning25.9.21+0.9
200 m  [2]
24.49
PB RandersRanders20.6.21-1.9
24.35
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+1.4
300 m  [2]
38.68
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
38.46
PB HerningHerning25.9.21
Længdespring  [2]
5.21
PB RandersRanders7.9.210.0
 
4.55 PB
 0.0
4.99 PB
 0.0
5.21 PB
 0.0
5.24
w
HerningHerning25.9.21+3.0
 
5.24
 +3.0
Spydkast 600 gram  [1]
24.75
PB RandersRanders7.9.21
 
21.05 PB24.75 PB17.70
4 x 100 m stafet  [2]
48.14
SB RandersRanders19.6.21
 Randers Sportsklub Freja
Daniel K. Pedersen, Markus Dufresne
Jonathan Sass Møller, Thomas Sitm Madsen
47.68
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 Randers Sportsklub Freja
Daniel K. Pedersen, Markus Dufresne
Jonathan Sass Møller, Thomas Sitm Madsen
1000 m stafet  [1]
2:15.17
PB RandersRanders20.6.21
 Randers Sportsklub Freja
Markus Dufresne, Jonathan Sass Møller
Daniel Kylmäluoma Pedersen, Thomas Sitm Madsen
1000 m stafet  [1]
2:14.25
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 Randers Sportsklub Freja
Daniel K. Pedersen, Thomas Sitm Madsen
Jonathan Sass Møller, Markus Dufresne

2020

60 m  [6]
8.07
i
PB RandersRanders27.11.19
7.89
i
PB AarhusAarhus25.1.20
7.92
i
AarhusAarhus25.1.20
7.98
i
RandersRanders15.2.20
8.02
i
RandersRanders15.2.20
7.87
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
100 m  [1]
12.29
PB AarhusAarhus8.8.20+0.1
200 m  [4]
25.13
i
PB RandersRanders15.2.20
25.25
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
25.14
PB AarhusAarhus8.8.20+1.0
26.13
DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20-1.2
800 m  [1]
2:27.10
i
PB RandersRanders27.11.19
Længdespring 1 m zone  [1]
5.02
i
PB RandersRanders27.11.19
Kuglestød 3.0 kg  [1]
7.71
i
PB RandersRanders27.11.19
4 x 200 m stafet  [1]
1:46.25
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
 Randers Sportsklub Freja
Markus Dufresne, Jonathan Sass Møller
Christoffer Ballisager, Thomas Sitm Madsen

2019

80 m  [3]
11.11
PB RandersRanders15.6.19-0.8
10.43
PB HerningHerning21.9.19-0.4
9.98
w
RandersRanders28.9.19+2.9
200 m  [2]
27.54
PB RandersRanders16.6.19+0.9
26.33
PB RandersRanders28.9.19+0.3
300 m  [2]
43.24
PB AalborgAalborg25.5.19
41.72
PB AalborgAalborg14.9.19
800 m  [1]
2:27.65
PB SønderborgSønderborg7.9.19
Længdespring  [1]
4.41
PB AalborgAalborg14.9.190.0
Hammerkast 4.0 kg  [2]
14.82
=PB AalborgAalborg25.5.19
14.82
=PB AalborgAalborg22.9.19
Hammerkast 3.0 kg  [1]
17.97
PB RandersRanders16.6.19

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde
7.31
Randers10.2.24
100 m
Ude
11.48
Göteborg/U, SWE18.6.22+1.7
200 m
Ude
22.96
Randers5.6.22-0.6
Inde
23.23
Randers13.1.24
400 m
Ude
52.42
Hvidovre10.9.22
Inde
55.59
Skive5.3.22
800 m
Ude
2:27.65
Sønderborg7.9.19
Inde
2:27.10
Randers27.11.19
Længdespring
Ude
5.21
Randers7.9.210.0
4 x 200 m stafet
Inde
1:46.25
Skive1.3.20

80 m
Ude
10.43
Herning21.9.19-0.4
300 m
Ude
38.46
Herning25.9.21
Længdespring 1 m zone
Inde
5.02
Randers27.11.19
Kuglestød 3.0 kg
Inde
7.71
Randers27.11.19
Hammerkast 3.0 kg
Ude
17.97
Randers16.6.19
Spydkast 600 gram
Ude
24.75
Randers7.9.21
1000 m stafet
Ude
2:15.17
Randers20.6.21
Ude
2:06.13
Hvidovre11.9.22

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 90
Per disciplin:
60 m:15
80 m:3
100 m:15
200 m:24
300 m:4
400 m:7
800 m:2
Længdespring:3
Længdespring 1 m zone:1
Kuglestød 3.0 kg:1
Hammerkast 4.0 kg:2
Hammerkast 3.0 kg:1
Spydkast 600 gram:1
4 x 100 m stafet:6
4 x 200 m stafet:1
1000 m stafet:1
1000 m stafet:3

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2022
7
h2
11.63
200 m
DM 2022
6
h3
22.99
Inde
200 m
DMi 2024
3
h2
24.01

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2021 5
15
11.97 3
15
h3
11.78
DMU 2022
6
17
h3
12.06
200 m
DMU 2020 12
15
26.13
DMU 2021 8
15
C
24.35
DMU 2022 6
17
23.51
DMU 2023 7
17
23.22
300 m
DMU 2021 1
15
38.68
400 m
DMU 2022 5
17
52.42
DMU 2023 3
17
53.19
4 x 100 m stafet
DMU 2021 2
15
47.68
DMU 2023 2
17
45.34
1000 m stafet
DMU 2022 3
17
2:06.13
Inde
60 m
iDMU 2020
5
15
h2
7.87
iDMU 2023
3
17
h1
7.46
200 m
iDMU 2020 4
15
B
25.25
iDMU 2022 1
17
D
23.79
iDMU 2023 1
17
23.29
400 m
iDMU 2022 1
17
B
55.59
4 x 200 m stafet
iDMU 2020 3
15
1:46.25
Ude
1000 m stafet
DMU 2021
2:14.25