Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Thomas Sitm Madsen

Født: 2006

Klub: Randers Freja atletik og motion

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

60 m  [5]
7.63
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12.21
7.63
i
=PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.12.21
7.76
i
AarhusAarhus22.1.22
7.81
i
AarhusAarhus22.1.22
7.53
i
PB RandersRanders19.2.22
100 m  [4]
11.54
PB RandersRanders4.6.22-0.7
11.55
RandersRanders4.6.22-1.4
11.55
Göteborg, SWEGöteborg, SWE18.6.22+0.8
11.48
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE18.6.22+1.7
200 m  [4]
23.83
i
PB RandersRanders19.2.22
23.79
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
22.96
PB RandersRanders5.6.22-0.6
22.99
Göteborg, SWEGöteborg, SWE19.6.22-0.6
400 m  [2]
55.59
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
52.58
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE18.6.22
4 x 100 m stafet  [1]
43.73
SB RandersRanders4.6.22
 Randers Freja Atletik og Motion
Christian Daniel Nørskov, Tobias Roed Garza
Thomas Sitm Madsen, Daniel K. Pedersen

2021

100 m  [5]
11.96
PB RandersRanders19.6.21+0.7
12.04
RandersRanders19.6.21-1.0
11.78
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+2.9
11.97
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.8
12.04
HerningHerning25.9.21+0.9
200 m  [2]
24.49
PB RandersRanders20.6.21-1.9
24.35
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+1.4
300 m  [2]
38.68
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
38.46
PB HerningHerning25.9.21
Længdespring  [1]
5.24
w
HerningHerning25.9.21+3.0
 
5.24
 +3.0
4 x 100 m stafet  [2]
48.14
SB RandersRanders19.6.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Daniel K. Pedersen, Markus Dufresne
Jonathan Sass Møller, Thomas Sitm Madsen
47.68
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Daniel K. Pedersen, Markus Dufresne
Jonathan Sass Møller, Thomas Sitm Madsen
1000 m stafet  [1]
2:15.17
PB RandersRanders20.6.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Markus Dufresne, Jonathan Sass Møller
Daniel K. Pedersen, Thomas Sitm Madsen
1000 m stafet  [1]
2:14.25
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 Randers Freja Atletik og Motion
Daniel K. Pedersen, Thomas Sitm Madsen
Jonathan Sass Møller, Markus Dufresne

2020

60 m  [6]
8.07
i
PB RandersRanders27.11.19
7.89
i
PB AarhusAarhus25.1.20
7.92
i
AarhusAarhus25.1.20
7.98
i
RandersRanders15.2.20
8.02
i
RandersRanders15.2.20
7.87
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
100 m  [1]
12.29
PB AarhusAarhus8.8.20+0.1
200 m  [4]
25.13
i
PB RandersRanders15.2.20
25.25
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
25.14
PB AarhusAarhus8.8.20+1.0
26.13
DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20-1.2
800 m  [1]
2:27.10
i
PB RandersRanders27.11.19
Længdespring 1 m zone  [1]
5.02
i
PB RandersRanders27.11.19
Kuglestød 3.0 kg  [1]
7.71
i
PB RandersRanders27.11.19
4 x 200 m stafet  [1]
1:46.25
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
 Randers Freja Atletik og Motion
Markus Dufresne, Jonathan Sass Møller
Christoffer Ballisager, Thomas Sitm Madsen

2019

80 m  [3]
11.11
PB RandersRanders15.6.19-0.8
10.43
PB HerningHerning21.9.19-0.4
9.98
w
RandersRanders28.9.19+2.9
200 m  [2]
27.54
PB RandersRanders16.6.19+0.9
26.33
PB RandersRanders28.9.19+0.3
300 m  [2]
43.24
PB AalborgAalborg25.5.19
41.72
PB AalborgAalborg14.9.19
800 m  [1]
2:27.65
PB SønderborgSønderborg7.9.19
Længdespring  [1]
4.41
PB AalborgAalborg14.9.190.0
Hammerkast 4.0 kg  [2]
14.82
=PB AalborgAalborg25.5.19
14.82
=PB AalborgAalborg22.9.19
Hammerkast 3.0 kg  [1]
17.97
PB RandersRanders16.6.19

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde7.53   Randers19.2.22
100 m
Ude11.48   Göteborg, SWE18.6.22+1.7
200 m
Ude22.96   Randers5.6.22-0.6
Inde23.79   Skive6.3.22
400 m
Ude52.58   Göteborg, SWE18.6.22
Inde55.59   Skive5.3.22
800 m
Ude2:27.65   Sønderborg7.9.19
Inde2:27.10   Randers27.11.19
Længdespring
Ude4.41   Aalborg14.9.190.0
4 x 200 m stafet
Inde1:46.25   Skive1.3.20

80 m
Ude10.43   Herning21.9.19-0.4
300 m
Ude38.46   Herning25.9.21
Længdespring 1 m zone
Inde5.02   Randers27.11.19
Kuglestød 3.0 kg
Inde7.71   Randers27.11.19
Hammerkast 3.0 kg
Ude17.97   Randers16.6.19
1000 m stafet
Ude2:15.17   Randers20.6.21
Ude2:14.25   Hvidovre12.9.21

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 57
Per disciplin:
60 m:11
80 m:3
100 m:10
200 m:12
300 m:4
400 m:2
800 m:2
Længdespring:2
Længdespring 1 m zone:1
Kuglestød 3.0 kg:1
Hammerkast 4.0 kg:2
Hammerkast 3.0 kg:1
4 x 100 m stafet:3
4 x 200 m stafet:1
1000 m stafet:1
1000 m stafet:1

Danske mesterskaber


Ungdom
Ude
100 m
DMU 2021 5
15
11.97 3
15
h3
11.78
200 m
DMU 2020 12
15
26.13
DMU 2021 8
15
C
24.35
300 m
DMU 2021 1
15
38.68
4 x 100 m stafet
DMU 2021 2
15
47.68
Inde
60 m
iDMU 2020
5
15
h2
7.87
200 m
iDMU 2020 4
15
B
25.25
iDMU 2022 1
17
D
23.79
400 m
iDMU 2022 1
17
B
55.59
4 x 200 m stafet
iDMU 2020 3
15
1:46.25
Ude
1000 m stafet
DMU 2021
2:14.25