Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Emil Keller

Født: 2010

Klub: Idrætsklubben Hellas, Roskilde

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

60 m  [2]
8.85
i
PB Varberg, SWEVarberg, SWE26.11.22
8.66
i
PB Varberg, SWEVarberg, SWE26.11.22
200 m  [1]
28.54
i
PB Varberg, SWEVarberg, SWE26.11.22
Kuglestød 3.0 kg  [1]
5.80
i
PB Varberg, SWEVarberg, SWE26.11.22
 
5.80 PB3.495.005.475.185.79

2022

60 m  [3]
9.14
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22+0.1
9.31
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.220.0
8.88
PB TårnbyTårnby30.9.22+0.5
80 m  [6]
11.61
PB HvidovreHvidovre12.6.22+1.9
11.92
BallerupBallerup21.8.220.0
11.81
GreveGreve25.9.220.0
11.82
GreveGreve25.9.22-0.3
11.38
PB AabenraaAabenraa2.10.22+0.4
11.45
AabenraaAabenraa2.10.22+0.4
100 m  [1]
14.44
PB TårnbyTårnby30.9.22-1.0
200 m  [5]
29.87
w
HvidovreHvidovre12.6.22+2.1
29.87
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22-0.4
29.12
PB BallerupBallerup20.8.22+1.2
29.15
GreveGreve24.9.22-1.8
29.48
EsbjergEsbjerg1.10.22-0.7
600 m  [1]
2:08.58
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE17.6.22
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [2]
11.87
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE17.6.22+1.6
12.04
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE17.6.22+0.8
Længdespring 1 m zone  [1]
3.90
PB Göteborg/U-U, SWEGöteborg/U-U, SWE19.6.22+0.7
 
3.90 PB
 +0.7
3.85
 -0.6
3.79
 +1.4

2021

60 m  [6]
9.52
SB HerlevHerlev26.5.210.0
9.50
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
9.38
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
9.51
SB LyngbyLyngby4.9.21-1.2
9.43
SB GreveGreve26.9.21-1.0
9.38
PB GreveGreve26.9.21-1.1
100 m  [2]
14.70
w
HvidovreHvidovre12.6.21+5.2
15.08
w
HvidovreHvidovre12.6.21+2.1
200 m  [1]
31.90
w
GreveGreve25.9.21+2.3
400 m  [2]
1:20.21
PB HerlevHerlev26.5.21
1:23.48
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
1000 m  [2]
DNF
HvidovreHvidovre12.6.21
4:02.50
SB KøbenhavnKøbenhavn15.8.21
60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m  [1]
12.33
PB LyngbyLyngby4.9.21-0.5
Længdespring 1 m zone  [4]
3.45
SB HerlevHerlev26.5.210.0
 
3.45 SB
 0.0
3.34
 0.0
3.45 =SB
 -0.2
NM
HvidovreHvidovre13.6.21
3.71
SB KøbenhavnKøbenhavn15.8.21+1.7
 
3.71 SB
 +1.7
3.29
 -1.4
3.44
 -0.6
3.45
 -0.3
3.34
 +1.5
3.54
 0.0
3.57
GreveGreve25.9.21+1.8
3.68
w
GreveGreve25.9.21+2.7
 
3.68
 +2.7
3.57
 +1.8
3.52
 +1.1
4 x 100 m stafet  [1]
1:01.33
PB GreveGreve24.9.21
 Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Emil Keller, Viggo Lysemose Nielsen
Theodor Høyer Zacho, Martin Sjørslev
4 x 60 m stafet  [2]
37.99
PB HerlevHerlev26.5.21
 Idrætsklubben Hellas, Roskilde
August Lykke Evensen, Viggo Lysemose Nielsen
Bjørn Jensen, Emil Keller
36.62
PB LyngbyLyngby4.9.21
 Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Emil Keller, Viggo Lysemose Nielsen
Theodor Høyer Zacho, Bjørn Jensen
4 x 200 m stafet  [1]
2:15.03
PB GreveGreve24.9.21
 Idrætsklubben Hellas, Roskilde
Emil Keller, Viggo Lysemose Nielsen
Theodor Høyer Zacho, Martin Sjørslev

2020

50 m  [6]
8.54
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
8.56
i
HvidovreHvidovre8.12.19
8.35
i
PB HvidovreHvidovre5.1.20
8.38
i
HvidovreHvidovre5.1.20
8.62
i
HvidovreHvidovre16.2.20
8.67
i
HvidovreHvidovre16.2.20
60 m  [13]
9.61
i
PB HelsingørHelsingør11.1.20
9.79
i
HelsingørHelsingør11.1.20
10.32
i
BallerupBallerup19.1.20
9.67
w
TårnbyTårnby11.7.20+2.6
9.42
PB TårnbyTårnby11.7.20+1.8
9.75
HvidovreHvidovre2.8.20+1.8
9.92
SlagelseSlagelse15.8.20+1.3
9.82
FrederiksbergFrederiksberg20.8.20-1.9
9.95
KøbenhavnKøbenhavn30.8.20-1.0
9.68
KøbenhavnKøbenhavn4.9.20+0.1
9.72
GreveGreve27.9.20-0.9
9.62
GreveGreve27.9.20+0.2
9.88
TårnbyTårnby2.10.20+0.1
200 m  [3]
33.41
w
HvidovreHvidovre2.8.20+2.4
34.35
PB SlagelseSlagelse15.8.20+0.2
32.10
PB GreveGreve26.9.20+0.8
400 m  [1]
1:21.42
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.20
600 m  [1]
2:12.55
PB GreveGreve27.9.20
800 m  [2]
3:18.79
PB TårnbyTårnby11.7.20
3:14.06
PB TårnbyTårnby2.10.20
1000 m  [1]
4:00.36
PB LyngbyLyngby2.9.20
50 m hæk 68.6 cm, 7.65 m  [1]
11.54
i
PB HvidovreHvidovre16.2.20
50 m hæk 68.6 cm  [1]
10.75
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m  [3]
11.22
i
PB HvidovreHvidovre5.1.20
11.54
i
HvidovreHvidovre5.1.20
13.69
i
HelsingørHelsingør11.1.20
Højdespring  [2]
.95
PB FrederiksbergFrederiksberg20.8.20
 
0.90 PB
   O
0.95 PB
   O
1.00
XXX
     
.96
PB KøbenhavnKøbenhavn4.9.20
 
0.91
   O
0.96 PB
   O
1.01
XS
1.06
R
    
Længdespring 1 m zone  [10]
3.20
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
 
3.14 PB3.20 PB3.163.19
3.27
i
PB HvidovreHvidovre5.1.20
 
X3.27 PB3.183.25
3.09
i
BallerupBallerup19.1.20
 
3.093.032.93
3.20
i
HvidovreHvidovre16.2.20
 
X3.203.183.14
3.45
HvidovreHvidovre2.8.20+1.7
3.46
PB HvidovreHvidovre2.8.20+1.7
3.32
SlagelseSlagelse15.8.20+0.5
 
3.32
 +0.5
3.18
 0.0
2.96
 0.0
2.40
 0.0
3.16
 +1.8
3.08
 +1.3
3.46
=PB FrederiksbergFrederiksberg20.8.200.0
 
3.46 =PB
 0.0
3.31
 0.0
3.36
 +0.6
3.82
PB KøbenhavnKøbenhavn30.8.200.0
 
3.82 PB
 0.0
X
 0.0
3.50
 0.0
3.67
LyngbyLyngby2.9.200.0
 
3.67
 0.0
3.67
 0.0
3.53
 0.0
3.63
KøbenhavnKøbenhavn5.9.200.0
 
3.46
 0.0
3.63
 0.0
3.63
 -0.2
3.43
 0.0
3.40
 +1.3
3.43
 +0.8
Kuglestød 2.0 kg  [4]
4.46
i
PB HvidovreHvidovre8.12.19
 
3.72 PB4.42 PB4.414.46 PB
4.14
i
HvidovreHvidovre5.1.20
 
4.143.87X4.03
4.09
i
BallerupBallerup19.1.20
 
3.743.964.09
4.04
i
HvidovreHvidovre16.2.20
 
3.544.043.392.93
Trekamp  [1]
1.774
PB KøbenhavnKøbenhavn29.8.20
Boldkast 145 gram  [3]
26
PB SlagelseSlagelse15.8.20
 
X18.45 PB23.25 PB26.12 PB24.5021.89
25
KøbenhavnKøbenhavn30.8.20
 
21.8921.8224.54
24
KøbenhavnKøbenhavn4.9.20
 
23.4320.4322.3723.2522.5123.83

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde8.35   Hvidovre5.1.20
60 m
Inde8.66   Varberg, SWE26.11.22
100 m
Ude14.44   Tårnby30.9.22-1.0
200 m
Ude29.12   Ballerup20.8.22+1.2
Inde28.54   Varberg, SWE26.11.22
400 m
Ude1:20.21   Herlev26.5.21
800 m
Ude3:14.06   Tårnby2.10.20
1000 m
Ude4:00.36   Lyngby2.9.20
Højdespring
Ude.96   København4.9.20

60 m
Ude8.88   Tårnby30.9.22+0.5
80 m
Ude11.38   Aabenraa2.10.22+0.4
600 m
Ude2:08.58   Göteborg/U, SWE17.6.22
50 m hæk 68.6 cm
Inde10.75   Hvidovre8.12.19
60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m
Ude12.33   Lyngby4.9.21-0.519 
Længdespring 1 m zone
Ude3.90   Göteborg/U-U, SWE19.6.22+0.7
Inde3.27   Hvidovre5.1.20
Kuglestød 2.0 kg
Inde4.46   Hvidovre8.12.19
Kuglestød 3.0 kg
Inde5.80   Varberg, SWE26.11.22
Trekamp
Ude1.774   København29.8.20
Boldkast 145 gram
Ude26   Slagelse15.8.20
4 x 60 m stafet
Ude36.62   Lyngby4.9.21

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 99
Per disciplin:
50 m:6
60 m:24
80 m:6
100 m:3
200 m:10
400 m:3
600 m:2
800 m:2
1000 m:3
:1
50 m hæk 68.6 cm:1
60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m:1
:5
Højdespring:2
Længdespring 1 m zone:17
Kuglestød 2.0 kg:4
Kuglestød 3.0 kg:1
Trekamp:1
Boldkast 145 gram:3
4 x 100 m stafet:1
4 x 60 m stafet:2
4 x 200 m stafet:1