Født: 2010
Klub: Amager Atletik Club
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
80 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.63 | PB | 4 | 13 h1 | København | København | 21.5.22 | +1.5 | |||||
100 m [2] | ||||||||||||
16.02 | PB | 3 | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | 0.0 | |||||
16.18 | 4 | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | -0.2 | ||||||
600 m [2] | ||||||||||||
2:05.61 | PB | 3 | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | ||||||
2:05.46 | PB | 3 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | ||||||
Længdespring 1 m zone [6] | ||||||||||||
4.01 | PB | 6 | 13 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | -2.4 | |||||
| ||||||||||||
4.05 | PB | 9 | 13 | København | København | 21.5.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.05 | =PB | 11 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | -1.0 | |||||
| ||||||||||||
4.06 | PB | 3 | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.9 | |||||
| ||||||||||||
3.80 | 2 | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
4.09 | PB | 2 | 12 | Greve | Greve | 25.9.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [3] | ||||||||||||
6.00 | PB | 10 | 13 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | ||||||
| ||||||||||||
6.49 | PB | 5 | 13 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | ||||||
| ||||||||||||
6.50 | PB | 4 | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | ||||||
| ||||||||||||
Diskoskast 0.75 kg [1] | ||||||||||||
19.15 | PB | 2 | 13 | Greve | Greve | 24.9.22 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [5] | ||||||||||||
22.86 | PB | 4 | 13 | Tårnby | Tårnby | 8.5.22 | ||||||
| ||||||||||||
20.20 | 5 | 13 | København | København | 21.5.22 | |||||||
| ||||||||||||
24.00 | PB | 2 | 12 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | ||||||
| ||||||||||||
19.97 | 5 | 13 | Tårnby | Tårnby | 1.9.22 | |||||||
| ||||||||||||
25.82 | PB | 4 | 13 | Greve | Greve | 24.9.22 | ||||||
|
200 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
35.15 w | 6 | 11 | Greve | Greve | 25.9.21 | +2.3 | ||||||
300 m [1] | ||||||||||||
59.06 | PB | 4 | 11 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | ||||||
400 m [1] | ||||||||||||
1:16.20 | PB | 1 | 11 rB | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | ||||||
600 m [2] | ||||||||||||
2:08.97 | PB | 3 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | ||||||
2:05.80 | PB | 4 | 11 | Greve | Greve | 26.9.21 | ||||||
1000 m [1] | ||||||||||||
3:42.00 | PB | 3 | 11 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||
Længdespring 1 m zone [4] | ||||||||||||
4.00 | PB | 6 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
4.02 w | 6 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | +2.9 | ||||||
3.79 | 6 | 11 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | -0.6 | ||||||
| ||||||||||||
3.81 | - | 11 | Greve | Greve | 25.9.21 | 0.0 | ||||||
3.85 w | 5 | 11 | Greve | Greve | 25.9.21 | +2.1 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 2.0 kg [4] | ||||||||||||
7.24 | PB | 7 | 11 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | ||||||
| ||||||||||||
7.01 | 3 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | |||||||
7.39 | PB | 4 | 11 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||
| ||||||||||||
7.17 | 4 | 11 | Greve | Greve | 26.9.21 | |||||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [1] | ||||||||||||
14.64 | PB | 4 | 11 | Tårnby | Tårnby | 2.9.21 | ||||||
| ||||||||||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||||||
38 | PB | 2 | 11 | Greve | Greve | 25.9.21 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
59.17 | PB | 1 | 11 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||||||
Amager Atletik Club | ||||||||||||
Balder Breinholst, Herman Marcussen Otto Qvist, Jonas Wiese Kofoed-Nielsen | ||||||||||||
4 x 60 m stafet [1] | ||||||||||||
35.10 | PB | 1 | 11 | Lyngby | Lyngby | 4.9.21 | ||||||
Amager Atletik Club | ||||||||||||
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen, Otto Qvist Balder Breinholst, Herman Marcussen | ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
2:11.15 | PB | 1 | 11 | Greve | Greve | 24.9.21 | ||||||
Amager Atletik Club | ||||||||||||
Balder Breinholst, Herman Marcussen Otto Qvist, Jonas Wiese Kofoed-Nielsen |
400 m [1] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:29.1h | 7 | 11 | Tårnby | Tårnby | 11.6.20 | |||||||||
Højdespring [1] | ||||||||||||||
.96 i | PB | 5 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||||||||
3.63 w | 4 | 11 | Tårnby | Tårnby | 11.6.20 | +2.5 | ||||||||
Kuglestød 2.0 kg [1] | ||||||||||||||
5.08 i | PB | 6 | 11 | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.20 | ||||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 16.02 | Hvidovre | 11.6.22 | 0.0 | |
400 m | |||||
Ude | 1:16.20 | Frederiksberg | 6.6.21 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:42.00 | Lyngby | 4.9.21 | ||
Højdespring | |||||
Inde | .96 | Hvidovre | 5.1.20 | ||
80 m | |||||
Ude | 12.63 | København | 21.5.22 | +1.5 | |
300 m | |||||
Ude | 59.06 | Tårnby | 2.9.21 | ||
600 m | |||||
Ude | 2:05.46 | Frederiksberg | 5.6.22 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.09 | Greve | 25.9.22 | 0.0 | |
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.39 | Lyngby | 4.9.21 | ||
Inde | 5.08 | Hvidovre | 5.1.20 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 6.50 | Hvidovre | 12.6.22 | ||
Diskoskast 0.75 kg | |||||
Ude | 19.15 | Greve | 24.9.22 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 25.82 | Greve | 24.9.22 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 38 | Greve | 25.9.21 | ||
4 x 60 m stafet | |||||
Ude | 35.10 | Lyngby | 4.9.21 |
80 m: | 1 |
100 m: | 2 |
200 m: | 1 |
300 m: | 1 |
400 m: | 2 |
600 m: | 4 |
1000 m: | 1 |
Højdespring: | 1 |
Længdespring 1 m zone: | 12 |
Kuglestød 2.0 kg: | 5 |
Kuglestød 3.0 kg: | 3 |
Diskoskast 0.75 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 6 |
Boldkast 145 gram: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 60 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |