Født: 28 maj 2007
Klub: Randers Freja atletik og motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2022. |
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
33.50 | PB | 5 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:49.80 i | SB | 4 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||
Randers Sportsklub Freja | ||||||||||||
Aleksei Schack Andersen, Nico Schumacher Marius Johannes Holgersen Goos, Nikolaj Trankjær Andersen |
60 m [1] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.55 i | PB | 3 | Randers | Randers | 6.12.20 | |||||||
800 m [1] | ||||||||||||
2:31.27 i | PB | 4 | Randers | Randers | 6.12.20 | |||||||
Længdespring [1] | ||||||||||||
4.68 | PB | 10 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | +1.1 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [1] | ||||||||||||
10.30 | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||||||
9.57 i | PB | 1 | 13 | Randers | Randers | 6.12.20 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 600 gram [1] | ||||||||||||
31.81 | PB | 6 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||||||
| ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
2:28.80 | PB | 2 | 15 | Randers | Randers | 20.6.21 | ||||||
Randers Sportsklub Freja | ||||||||||||
Nico Schumacher, Aleksei Schack Andersen Nikolaj Trankjær Andersen, Theis Mohr Olsen |
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.56 i | PB | 4 | 13 h2 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||||||
9.47 i | PB | 6 | 13 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||||||
80 m [1] | ||||||||||||
11.92 w | 3 | 12 r2 | Sæby | Sæby | 20.6.20 | +2.3 | ||||||
600 m [1] | ||||||||||||
1:50.19 | PB | 2 | 13 | Sæby | Sæby | 20.6.20 | ||||||
800 m [2] | ||||||||||||
2:40.77 i | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||||||
2:39.15 | PB | 4 | Randers | Randers | 3.9.20 | |||||||
1000 m [3] | ||||||||||||
3:19.10 | PB | 1 | 13 | Sæby | Sæby | 19.9.20 | ||||||
3:19.10 | =PB | 1 | Randers | Randers | 24.9.20 | |||||||
3:14.38 | PB | 2 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | ||||||
Længdespring 1 m zone [2] | ||||||||||||
3.85 i | PB | 7 | 13 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||||||
| ||||||||||||
3.76 | PB | 3 | 12 | Sæby | Sæby | 20.6.20 | +1.7 | |||||
| ||||||||||||
Kuglestød 3.0 kg [4] | ||||||||||||
8.14 i | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 15.2.20 | ||||||
| ||||||||||||
8.18 | PB | 1 | 13 | Sæby | Sæby | 20.6.20 | ||||||
| ||||||||||||
9.18 | PB | 3 | 13 | Sæby | Sæby | 19.9.20 | ||||||
| ||||||||||||
9.28 | PB | 4 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 7.26 kg [1] | ||||||||||||
9.18 | PB | 1 | Randers | Randers | 24.9.20 | |||||||
| ||||||||||||
Spydkast 400 gram [3] | ||||||||||||
NM | 13 | Sæby | Sæby | 20.6.20 | ||||||||
27.96 | PB | 3 | 13 | Sæby | Sæby | 19.9.20 | ||||||
31.09 | PB | 3 | 13 | Randers | Randers | 27.9.20 | ||||||
| ||||||||||||
Spydkast 800 gram [1] | ||||||||||||
27.96 | PB | 1 | Randers | Randers | 24.9.20 | |||||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.55 | Randers | 6.12.20 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:39.15 | Randers | 3.9.20 | ||
Inde | 2:31.27 | Randers | 6.12.20 | ||
1000 m | |||||
Ude | 3:14.38 | Randers | 27.9.20 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 4.68 | Randers | 19.6.21 | +1.1 | |
Kuglestød 7.26 kg | |||||
Ude | 9.18 | Randers | 24.9.20 | ||
Spydkast 800 gram | |||||
Ude | 27.96 | Randers | 24.9.20 | ||
600 m | |||||
Ude | 1:50.19 | Sæby | 20.6.20 | ||
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 3.76 | Sæby | 20.6.20 | +1.7 | |
Inde | 3.85 | Randers | 15.2.20 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 10.30 | Randers | 19.6.21 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 9.28 | Randers | 27.9.20 | ||
Inde | 9.57 | Randers | 6.12.20 | ||
Spydkast 400 gram | |||||
Ude | 31.09 | Randers | 27.9.20 | ||
Spydkast 600 gram | |||||
Ude | 33.50 | Randers | 4.6.22 |
60 m: | 3 |
80 m: | 1 |
600 m: | 1 |
800 m: | 3 |
1000 m: | 3 |
Længdespring: | 1 |
Længdespring 1 m zone: | 2 |
Kuglestød 4.0 kg: | 1 |
Kuglestød 3.0 kg: | 5 |
Kuglestød 7.26 kg: | 1 |
Spydkast 400 gram: | 3 |
Spydkast 600 gram: | 2 |
Spydkast 800 gram: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Inde | ||||
---|---|---|---|---|
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2022 | 4 | 15 | 1:49.80 |