Født:
Klub: Aarhus 1900 Atletik og Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:50.43 i | SB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
Holger Fuusgaard-Olesen, Storm Willum Tang Magne Skotte Lippert, Kaleb Berling | ||||||||
1:37.91 i | SB | 3 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
Gustav Odgaard, Carl Emil Sehestedt Bohn Linus Holst Sørensen, Theo Gervang |
4 x 100 m stafet [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
54.45 | SB | 3 | 17 | Odense | Odense | 4.6.23 | ||
Gustav Odgaard, Magne Skotte Lippert Aksel Jul Jakobsen, Kaleb Berling | ||||||||
1:34.85 | 1 | Aarhus | Aarhus | 14.6.23 | ||||
Ove Hartvigsen, Peter Bjerre Niels Guldager, John Wiltoft | ||||||||
47.64 | SB | 3 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |
Linus Holst Sørensen, Emil Winther Tørring Jonathan Alfred Fensten, Carl Emil Sehestedt Bohn | ||||||||
41.20 | SB | 2 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
Torúr Mortensen, Simon Hansen Rinalds Valts Zarins, Tristan Rønn Poulsen | ||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
47.24 | SB | 2 | 13 | Randers | Randers | 16.9.23 | ||
Kaleb Berling, Ulrik Busk Madsen Frederik Blom Olesen, Adam Julius Larsen O'Brien | ||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
2:13.58 i | SB | 1 | 11 | Skive | Skive | 28.1.23 | ||
Christian Heegaard Klæstrup, Kaare Brøchner Bonnet Sebastian Hagensen, Tobias Slott Cortebeeck | ||||||||
1:42.97 i | SB | 3 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
Carl Emil Sehestedt Bohn, Linus Holst Sørensen Jonathan Alfred Fensten, Emil Winther Tørring | ||||||||
4 x 400 m stafet [2] | ||||||||
7:15.80 | SB | 1 | Aarhus | Aarhus | 14.6.23 | |||
John Wiltoft, Ove Hartvigsen Niels Guldager, Peter Bjerre | ||||||||
3:26.16 | SB | 2 | DT | Aarhus | DT , Aarhus | 9.9.23 | ||
Adam Sandbjerg Lind, Emil Hviid Pedersen Tristan Rønn Poulsen, Simon Hansen | ||||||||
4 x 1500 m stafet [1] | ||||||||
31:06.75 | PB | 1 | Aarhus | Aarhus | 14.6.23 | |||
Peter Bjerre, Niels Guldager Ove Hartvigsen, John Wiltoft | ||||||||
1000 m stafet [2] | ||||||||
2:29.59 | SB | 2 | 17 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||
Kaleb Berling, Aksel Jul Jakobsen Gustav Odgaard, Magne Skotte Lippert | ||||||||
2:09.66 | SB | 4 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |
Linus Holst Sørensen, Emil Winther Tørring Carl Emil Sehestedt Bohn, Elias Skaarup |
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
50.28 | SB | 2 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||
Linus Sørensen, Carl Emil Bohn Aske Larsen, Theo Gervang | ||||||||
41.32 | SB | 2 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||
Steffen Udengaard Knudsen, Simon Hansen Torúr Mortensen, Rinalds Valts Zarins | ||||||||
47.50 | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||
Linus Sørensen, Carl Emil Bohn Theo Gervang, Simon Winther Tørring | ||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
47.67 | SB | 2 | 13 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||
Oskar Vagtborg, Gustav Holm Johan Thuesen, Magne Skotte Lippert | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:42.75 i | SB | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
Simon Winther Tørring, Sofus Paavig Linus Sørensen, Carl Emil Bohn | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:34.23 | SB | 5 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||
Alexander Bertelsen, Tristan Rønn Poulsen Adam Sandbjerg Lind, Rune Drongesen | ||||||||
1000 m stafet [3] | ||||||||
2:22.38 | PB | 2 | 15 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||
Carl Emil Bohn, Linus Sørensen Aske Larsen, Theo Gervang | ||||||||
2:12.82 | 2 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | ||
Linus Sørensen, Carl Emil Bohn Theo Gervang, Simon Winther Tørring | ||||||||
2:08.08 | PB | 5 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | |
Viggo Lind Toustrup, Tristan Rønn Poulsen Adam Sandbjerg Lind, Jonathan Alfred Fensten |
4 x 100 m stafet [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
53.21 | SB | 3 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||
Sofus Paavig, Linus Sørensen Jonathan Alfred Fensten, Emil Winther Tørring | ||||||||
40.00 | PB | 1 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||
Jakub Sikorski, Kojo Musah Simon Hansen, Steffen Udengaard Knudsen | ||||||||
44.44 | 1 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | ||
Adam Sandbjerg Lind, Malte Dam Korsbjerg Sofus Ingemann Harmsen, Jeppe Ege Nielsen | ||||||||
51.71 | 4 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.21 | ||
Sofus Paavig, Jonathan Alfred Fensten Carl Emil Bohn, Theo Gervang | ||||||||
4 x 80 m stafet [1] | ||||||||
46.30 | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 19.6.21 | ||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:18.79 | PB | 3 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||
Jeppe Ege Nielsen, Martin Johansen Torúr Mortensen, Benjamin Lobo Vedel | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:36.49 | PB | 3 | 15 | Randers | Randers | 20.6.21 | ||
Emil Winther Tørring, Linus Holst Sørensen Carl Emil Sehestedt Bohn, Jonathan Alfred Fensten | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:27.01 | PB | 7 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 12.9.21 | |
Carl Emil Bohn, Sofus Paavig Theo Gervang, Jonathan Alfred Fensten |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
40.24 | DR PB | 1 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
Steffen Udengaard Knudsen, Andreas Martinsen Simon Hansen, Kojo Musah | ||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
1:33.04 i | SB | 3 | DMi | Odense | DMi, Odense | 23.2.20 | ||
Alexander Bertelsen, Lasse Møller Alm Malte Dam Korsbjerg, Steffen Udengaard Knudsen | ||||||||
1:40.19 i | 2 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||
Adam Lind, Benjamin Coop Christoffer Erritsø, Malte Dam Korsbjerg | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:26.16 | SB | 3 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | |||
Lasse Møller Alm, Steffen Udengaard Knudsen Torúr Mortensen, Andreas Martinsen |
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:28.99 i | DR22 DUR-22 PB | Skive | Skive | 26.2.17 | ||||
Frederik Peschardt, Casper Henningsen Emil Søndergaard, Steffen Udengaard Knudsen |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
41.49 | DUR-20 PB | Aarhus | Aarhus | 8.8.15 | ||||
42.75 | 2 | 19 B | ECCC-B | Leiria, POR | ECCC-B, Leiria, POR | 19.9.15 | ||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:29.77 | SB | 2 | 19 B | ECCC-B | Leiria, POR | ECCC-B, Leiria, POR | 19.9.15 | |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
42.73 | DUR-18 PB | Aalborg | Aalborg | 13.9.14 | ||||
44.26 | DUR-16 | Herning | Herning | 27.9.14 | ||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:19.55 | DUR DUR-19 PB | Aabenraa | Aabenraa | 6.9.14 | ||||
Placering på danske alletiders liste på dato
4 x 100 m stafet | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 40.00 | Aarhus | 5.9.21 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:28.99 DR22 DUR-22 | Skive | 26.2.17 | 3 | |
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:18.79 | Aarhus | 5.9.21 | 4 | |
4 x 80 m stafet | |||||
Ude | 46.30 | Randers | 19.6.21 | ||
4 x 1500 m stafet | |||||
Ude | 31:06.75 | Aarhus | 14.6.23 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:36.49 | Randers | 20.6.21 | ||
Ude | 2:08.08 | Hvidovre | 11.9.22 |
4 x 100 m stafet: | 16 |
4 x 80 m stafet: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 8 |
4 x 400 m stafet: | 7 |
4 x 1500 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 6 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | |||||||
DM | 2020 | 1 | 40.24 | ||||
4 x 400 m stafet | |||||||
DM | 2020 | 3 | 3:26.16 | ||||
DM | 2021 | 2 | 3:18.79 | ||||
Inde | |||||||
4 x 200 m stafet | |||||||
DMi | 2020 | 3 | 1:33.04 | ||||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
4 x 100 m stafet | |||||||
DMU | 2021 | 4 | 15 | 51.71 | 1 | 19 | 44.44 |
DMU | 2022 | 4 | 15 | 47.50 | |||
DMU | 2023 | 3 | 17 | 47.64 | |||
1000 m stafet | |||||||
DMU | 2021 | 15 | 2:27.01 | ||||
DMU | 2022 | 5 | 17 | 2:08.08 | 2 | 15 | 2:12.82 |
DMU | 2023 | 4 | 17 | 2:09.66 | |||
Inde | |||||||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2022 | 2 | 15 | 1:42.75 | |||
iDMU | 2023 | 3 | 17 B | 1:42.97 | |||
iDMU | 2024 | 3 | 17 | 1:37.91 | 2 | 15 | 1:50.43 |