Født:
Klub: Holte Atletik
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
44.61 | PB | 1 | 19 | Ballerup | Ballerup | 17.6.23 | ||
Sebastian Abildgaard Glyb, Jeppe Stetkær Bohr Gustav Stetkær Bohr, Jakob Hee Schmidt | ||||||||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
1:37.14 i | PB | 1 | 19 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
Sebastian Abildgaard Glyb, Jeppe Stetkær Bohr Jakob Hee Schmidt, Gustav Stetkær Bohr | ||||||||
1:42.05 i | 4 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||
Christian Gottlieb, Jude Pedersen Nathan Philibert, Thomas Jersild Olsen |
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
45.71 | PB | 1 | 17 | Ballerup | Ballerup | 20.8.22 | ||
47.47 | 3 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||
Jeppe Stetkær Bohr, Oliver Buus Nilsson Jakob Hee Schmidt, Alfred Roig | ||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:44.29 i | SB | 1 | 15 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |
Jeppe Stetkær Bohr, Emil Fischer Schiltmann Oliver Buus Nilsson, Jakob Hee Schmidt |
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:37.22 i | PB | 3 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | |
Mads Mørch, Thomas Olesen Thor Wiskum, Marius Hytholm Alex Petersen | ||||||||
1:45.11 i | 2 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 1.3.20 | ||
Kasper Mørch, Christian Gottlieb Sebastian Abildgaard Glyb, Gustav Stetkær Bohr |
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3:27.6h | DUR-18 PB | Århus | Århus | 29.6.75 | ||||
Johnny Vinkel, Mikkel Sørensen Lars Michalsik, Peter Vinkel |
Placering på danske alletiders liste på dato
4 x 100 m stafet | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 44.61 | Ballerup | 17.6.23 | 15 | |
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:37.14 | Skive | 5.3.23 | 16 | |
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:27.6h DUR-18 | Århus | 29.6.75 | 9 |
4 x 100 m stafet: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 5 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
4 x 100 m stafet | ||||
DMU | 2022 | 3 | 15 | 47.47 |
Inde | ||||
4 x 200 m stafet | ||||
iDMU | 2020 | 2 | 15 | 1:45.11 |
iDMU | 2022 | 1 | 15 B | 1:44.29 |
iDMU | 2023 | 1 | 19 B | 1:37.14 |