Født: 13 december 1993
Klub: FIF Atletik & Motion
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
800 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:58.46 i | SB | 1 | B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||
1:58.85 i | 4 | B | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
53.56 | SB | 5 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | ||
800 m [7] | ||||||||
1:57.50 i | SB | 2 | A | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | ||
1:56.28 i | PB | 5 | v3Nat | Karlstad, SWE | v3Nat, Karlstad, SWE | 12.2.23 | ||
2:02.37 i | 6 | DMi | Randers | DMi, Randers | 19.2.23 | |||
1:57.45 | SB | 4 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | |||
2:00.16 | 8 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | ||||
1:59.01 | 9 | C | Malmö/S, SWE | Malmö/S, SWE | 5.8.23 | |||
2:01.70 | 2 | København | København | 9.8.23 |
800 m [9] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:56.71 i | PB | 3 | Skive | Skive | 29.1.22 | |||
1:58.95 i | 7 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | |||
1:57.75 | SB | 1 | Tårnby | Tårnby | 7.5.22 | |||
1:54.92 | PB | 1 | København | København | 22.5.22 | |||
DNF | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.5.22 | |||||
1:55.27 | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | ||||
1:56.12 | 6 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 26.6.22 | |||
1:55.10 | 2 | Tårnby | Tårnby | 16.8.22 | ||||
1:55.92 | 1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 23.8.22 |
400 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
51.54 | PB | 1 | København | København | 14.8.21 | |||
51.25 | PB | 4 | Frederiksberg | Frederiksberg | 24.8.21 | |||
800 m [8] | ||||||||
1:59.13 | SB | 1 | København | København | 16.5.21 | |||
1:58.46 | SB | 1 | København | København | 29.5.21 | |||
1:57.72 | SB | 2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | |||
1:59.92 | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 13.6.21 | ||||
1:57.45 | SB | 3 | Aalborg | Aalborg | 19.6.21 | |||
1:56.36 | PB | 6 | DM | Odense | DM, Odense | 27.6.21 | ||
1:57.84 | 2 | København | København | 15.8.21 | ||||
1:55.39 | PB | 2 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:42.80 | SB | 7 | Aarhus | Aarhus | 5.9.21 | |||
Fif Atletik Og Motion | ||||||||
Emil Grovn, Jacob Moos Larsen Yousef Bellouch, Mathias Lundkvist |
800 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2:00.23 | PB | 1 | B | Aarhus | Aarhus | 8.8.20 | ||
1:56.80 | PB | 1 | B | Odense | Odense | 29.8.20 | ||
1:57.75 | 2 | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | ||||
1500 m [1] | ||||||||
4:11.13 | PB | 7 | Tårnby | Tårnby | 27.8.20 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:32.30 | PB | 1 | B | Aarhus | Aarhus | 6.9.20 | ||
Fif Atletik Og Motion | ||||||||
Julian Gregersen, Mathias Lundkvist Joachim Sieverts Nielsen, Yousef Bellouch |
Halvmaraton [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1:22:41 | PB | 28 | Aarhus | Aarhus | 28.9.19 |
Placering på danske alletiders liste på dato
400 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 51.25 | Frederiksberg | 24.8.21 | ||
800 m | |||||
Ude | 1:54.92 | København | 22.5.22 | ||
Inde | 1:56.28 | Karlstad, SWE | 12.2.23 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:11.13 | Tårnby | 27.8.20 | ||
Halvmaraton | |||||
Ude | 1:22:41 | Aarhus | 28.9.19 |
400 m: | 3 |
800 m: | 29 |
1500 m: | 1 |
Halvmaraton: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 2 |
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
800 m | ||||
DM | 2021 | 6 | 1:56.36 | |
DM | 2022 | 6 | 1:56.12 | |
4 x 400 m stafet | ||||
DM | 2020 | 2 | B | 3:32.30 |
DM | 2021 | 5 | 3:42.80 | |
Inde | ||||
800 m | ||||
DMi | 2022 | 7 | 1:58.95 | |
DMi | 2023 | 6 | 2:02.37 | |
DMi | 2024 | 4 | B | 1:58.85 |