Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Hjalte Linnet Løndal

Født: 19 marts 2008

Klub: Skive Atletik- og Motionsklub

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

400 m  [1]
56.00
i
PB SkiveSkive20.1.24
800 m  [1]
2:04.09
i
PB SkiveSkive3.2.24
4 x 200 m stafet  [1]
1:34.85
i
SB DMiOdenseDMi, Odense17.2.24
 Skive A.M.
Jonas Østergaard Stilling, Jakob Rose-Hansen
Hjalte Linnet Løndal, Cornelius Birk Meissner

2023

60 m  [5]
8.39
i
PB SkiveSkive10.12.22
8.15
i
PB SkiveSkive14.1.23
8.22
i
SkiveSkive28.1.23
8.12
i
PB RandersRanders11.2.23
8.26
i
RandersRanders11.2.23
300 m  [1]
40.41
PB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE2.7.23
400 m  [2]
1:01.03
i
PB SkiveSkive10.12.22
59.05
i
PB SkiveSkive14.1.23
800 m  [10]
2:17.10
i
PB SkiveSkive28.1.23
2:17.28
i
RandersRanders11.2.23
2:13.04
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive4.3.23
2:19.94
PB TårnbyTårnby6.5.23
2:10.44
PB HerningHerning13.5.23
2:15.59
HvidovreHvidovre11.6.23
2:10.36
PB Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23
2:09.78
PB ViborgViborg24.8.23
2:08.41
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
2:10.50
SkiveSkive16.9.23
1500 m  [6]
4:46.94
PB HvidovreHvidovre10.6.23
4:45.32
PB AarhusAarhus23.8.23
4:27.13
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre2.9.23
5:01.65
DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
4:35.87
HerningHerning23.9.23
4:25.32
PB ViborgViborg3.10.23
100 m hæk 84.0 cm  [1]
20.98
PB SkiveSkive16.9.23-0.9
Højdespring  [1]
NH
DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
Længdespring  [1]
4.62
w
SkiveSkive9.5.23+4.5
 
4.44
 +3.5
3.14
 +2.1
4.62
 +4.5
R
Kuglestød 4.0 kg  [3]
10.17
i
PB SkiveSkive28.1.23
 
9.99 PB9.0810.17 PB
10.58
i
PB RandersRanders11.2.23
 
9.7010.58 PBR
9.95
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 
9.799.959.799.409.799.91
Diskoskast 1.0 kg  [2]
24.71
PB SkiveSkive16.9.23
 
13.25 PB24.71 PBX
21.08
HerningHerning23.9.23
 
X21.08X
Spydkast 600 gram  [8]
43.43
PB TårnbyTårnby6.5.23
 
43.43 PB39.4636.4935.9335.4039.05
30.84
SkiveSkive9.5.23
 
30.8429.19R
38.44
HerningHerning13.5.23
 
34.86X36.2538.44
40.11
HvidovreHvidovre10.6.23
 
34.6236.9940.11XX34.51
32.91
Göteborg/S, SWEGöteborg/S, SWE1.7.23
 
31.31X32.91
42.96
DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
 
39.1542.6742.9642.4640.3439.36
42.30
SkiveSkive16.9.23
 
42.3038.85X
42.46
HerningHerning23.9.23
 
38.5938.9242.46
4 x 100 m stafet  [2]
45.79
SB DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
 Skive A.M.
Noah Birk Meissner, William Kudsk Sejer
Niklas Haupt, Hjalte Linnet Løndal
47.19
SkiveSkive16.9.23
 Skive A.M.
Malthe Asmussen, Jonas Østergaard Stilling
Hjalte Linnet Løndal, William Kudsk Sejer
4 x 200 m stafet  [2]
1:45.46
i
SB SkiveSkive28.1.23
 Skive A.M.
Jonas Østergaard Stilling, Malthe Asmussen
Hjalte Linnet Løndal, Jakob Rose Hansen
1:42.47
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.23
 Skive A.M.
Jonas Østergaard Stilling, Malthe Asmussen
Hjalte Linnet Løndal, William Kudsk Sejer
4 x 400 m stafet  [1]
3:35.31
SB DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
 Skive A.M.
Noah Birk Meissner, Simon Mortensen Kirkeby
Jakob Rose-Hansen, Hjalte Linnet Løndal
1000 m stafet  [1]
2:08.45
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre3.9.23
 Skive A.M.
Malthe Asmussen, Jonas Østergaard Stilling
William Kudsk Sejer, Hjalte Linnet Løndal

2022

60 m  [1]
8.62
i
PB AarhusAarhus22.1.22
80 m  [1]
11.06
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22-1.8
100 m  [2]
13.4h
w
StoholmStoholm5.9.22
15.29
PB SkiveSkive17.9.22+1.6
200 m  [1]
27.96
PB SkiveSkive18.8.22+1.0
300 m  [1]
43.79
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22
800 m  [1]
2:25.39
PB SkiveSkive17.9.22
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m  [2]
13.14
i
PB AarhusAarhus23.1.22
13.12
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
Højdespring  [5]
1.35
i
PB AarhusAarhus22.1.22
 
1.20
   O
1.25
   O
1.30
   O
1.35
   O
1.40
XXX
   
1.50
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
 
1.35
   O
1.40
  XO
1.45
  XO
1.50
  XO
1.55
XXX
   
1.44
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22
 
1.37
   O
1.44
   O
1.50
XXX
     
1.50
PB StoholmStoholm5.9.22
 
1.35
   O
1.40
   O
1.45
   O
1.50
   O
1.55
XXX
   
1.45
SkiveSkive17.9.22
 
1.35
   O
1.40
   O
1.45
   O
1.50
XXX
    
Kuglestød 4.0 kg  [3]
8.10
i
PB AarhusAarhus23.1.22
 
7.30 PB7.97 PB8.10 PB
9.02
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22
 
9.02 PB8.748.40
10.10
PB SkiveSkive17.9.22
 
10.10 PB9.459.879.869.859.57
Spydkast 600 gram  [4]
29.58
PB SkiveSkive18.8.22
 
X28.10 PB29.03 PB29.58 PBXX
32.61
PB StoholmStoholm5.9.22
 
32.61 PB
34.83
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
 
34.77 PB34.3129.6431.6329.7834.83 PB
39.63
PB SkiveSkive17.9.22
 
33.8133.9236.95 PB37.75 PB38.21 PB39.63 PB
4 x 200 m stafet  [1]
1:49.55
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 Skive A.M.
Jonas Østergaard Stilling, Hjalte Linnet Løndal
Malte Asmudson, William Kudsk Sejer

2021

Højdespring  [1]
1.35
PB SkiveSkive19.9.21
 
1.20
   O
1.25
  XO
1.30
  XO
1.35
 XXO
1.37
XXX
   
Længdespring 1 m zone  [2]
4.27
w
SkiveSkive17.8.21+3.2
 
4.27
 +3.2
4.09
 +2.6
X
 0.0
4.25
PB SkiveSkive19.9.21-0.8
 
4.05 PB
 0.0
4.25 PB
 -0.8
4.22
 0.0
Spydkast 400 gram  [2]
29.59
PB SkiveSkive17.8.21
 
25.78 PB20.8517.6921.5029.59 PB26.61
25.69
SkiveSkive19.9.21
 
25.6925.1124.60
4 x 80 m stafet  [1]
45.69
PB SkiveSkive19.9.21
 Skive A.M.
Sebastian Strøbeck, Sebastian Jeppesen
William Kudsk Sejer, Hjalte Linnet Løndal

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde
8.12
Randers11.2.23
100 m
Ude
15.29
Skive17.9.22+1.6
200 m
Ude
27.96
Skive18.8.22+1.0
400 m
Inde
56.00
Skive20.1.24
800 m
Ude
2:08.41
Hvidovre3.9.23
Inde
2:04.09
Skive3.2.24
1500 m
Ude
4:25.32
Viborg3.10.23
Højdespring
Ude
1.50
Stoholm5.9.22
Inde
1.50
Skive5.3.22

80 m
Ude
11.06
Göteborg/U, SWE18.6.22-1.8
300 m
Ude
40.41
Göteborg/S, SWE2.7.23
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m
Inde
13.12
Skive6.3.22
100 m hæk 84.0 cm
Ude
20.98
Skive16.9.23-0.9
Længdespring 1 m zone
Ude
4.25
Skive19.9.21-0.8
Kuglestød 4.0 kg
Ude
10.10
Skive17.9.22
Inde
10.58
Randers11.2.23
Diskoskast 1.0 kg
Ude
24.71
Skive16.9.23
Spydkast 400 gram
Ude
29.59
Skive17.8.21
Spydkast 600 gram
Ude
43.43
Tårnby6.5.23
4 x 80 m stafet
Ude
45.69
Skive19.9.21
1000 m stafet
Ude
2:08.45
Hvidovre3.9.23

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 77
Per disciplin:
60 m:6
80 m:1
100 m:2
200 m:1
300 m:2
400 m:3
800 m:12
1500 m:6
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m:2
100 m hæk 84.0 cm:1
Højdespring:7
Længdespring:1
Længdespring 1 m zone:2
Kuglestød 4.0 kg:6
Diskoskast 1.0 kg:2
Spydkast 400 gram:2
Spydkast 600 gram:12
4 x 100 m stafet:2
4 x 80 m stafet:1
4 x 200 m stafet:4
4 x 400 m stafet:1
1000 m stafet:1

Danske mesterskaber

Inde
4 x 200 m stafet
DMi 2024 3
1:34.85

Ungdom
Ude
800 m
DMU 2023 7
15
2:08.41
1500 m
DMU 2023 6
15
4:27.13
Spydkast 600 gram
DMU 2022 7
15
34.83
DMU 2023 2
15
42.96
1000 m stafet
DMU 2023 2
15
2:08.45
Inde
800 m
iDMU 2023 6
15
2:13.04
60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m
iDMU 2022
6
15
h2
13.12
Højdespring
iDMU 2022 7
15
1.50
Kuglestød 4.0 kg
iDMU 2023 8
15
9.95
4 x 200 m stafet
iDMU 2022 2
15
B
1:49.55
iDMU 2023 2
15
1:42.47