Født: 30 august 2008
Klub: Silkeborg Atletik Klub 77
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [9] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.77 i | PB | 4 | 16 h1 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.12.23 | ||||||
7.76 i | PB | 6 | 16 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.12.23 | ||||||
7.70 i | PB | 3 | 15 | Skive | Skive | 16.12.23 | ||||||
7.71 i | 2 | C | Aarhus | Aarhus | 28.12.23 | |||||||
7.81 i | 5 | h1 | Skive | Skive | 20.1.24 | |||||||
7.83 i | 5 | Skive | Skive | 20.1.24 | ||||||||
7.79 i | 4 | h2 | Skive | Skive | 3.2.24 | |||||||
7.81 i | 5 | 17 h2 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||
7.71 i | 3 | 17 | Randers | Randers | 23.3.24 | |||||||
200 m [4] | ||||||||||||
24.86 i | PB | 1 | 15 B | Skive | Skive | 16.12.23 | ||||||
25.03 i | 2 | B | Skive | Skive | 3.2.24 | |||||||
25.14 i | 3 | 17 E | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||
24.81 i | PB | 3 | 19 | Randers | Randers | 23.3.24 | ||||||
Længdespring [4] | ||||||||||||
5.31 i | PB | 6 | 16 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 2.12.23 | ||||||
| ||||||||||||
5.29 i | 2 | Skive | Skive | 20.1.24 | ||||||||
| ||||||||||||
5.28 i | 12 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||
| ||||||||||||
5.43 i | PB | 2 | 17 | Randers | Randers | 23.3.24 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:39.04 i | SB | 4 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |||||
Silkeborg Atletik Klub 77 | ||||||||||||
Sylvester Tau Mansachs Larsen, Thor Rytter Larsen Gustav Monrad Hansen, Oscar Laycock |
60 m [4] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.08 i | PB | 4 | 15 h2 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | ||||
7.98 i | PB | 1 | 15 h3 | Randers | Randers | 11.2.23 | ||||
7.88 i | PB | 3 | 15 | Randers | Randers | 11.2.23 | ||||
8.10 i | 5 | 15 h4 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||
100 m [1] | ||||||||||
12.46 | PB | 2 | 22 B | Aarhus | Aarhus | 14.6.23 | -0.4 | |||
200 m [1] | ||||||||||
25.32 | PB | 5 | Aarhus | Aarhus | 14.6.23 | +1.3 | ||||
Længdespring [3] | ||||||||||
4.74 i | PB | 11 | 15 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.12.22 | ||||
| ||||||||||
4.61 i | 8 | 15 | Randers | Randers | 11.2.23 | |||||
| ||||||||||
4.79 i | PB | 11 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||
| ||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||
1:40.53 i | 1 | 17 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||
Silkeborg Atletik Klub 77 | ||||||||||
Emil Ellersgaard Kruse, Thor Rytter Larsen Gustav Monrad Hansen, Daniel Bertelsen |
60 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.63 i | PB | 4 | 14 h2 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | ||||||
8.57 i | PB | 4 | 15 h3 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||
Længdespring [2] | ||||||||||||
4.06 i | PB | 11 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | ||||||
| ||||||||||||
4.18 i | PB | 11 | 15 | Aarhus | Aarhus | 23.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [2] | ||||||||||||
7.10 i | PB | 8 | 14 | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | ||||||
| ||||||||||||
6.91 i | 12 | 15 | Aarhus | Aarhus | 23.1.22 | |||||||
|
80 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.52 | PB | 4 | 13 | Viborg | Viborg | 12.10.21 | +1.9 | |
Længdespring 1 m zone [1] | ||||||||
4.11 w | 3 | 13 | Viborg | Viborg | 12.10.21 | |||
| ||||||||
Kuglestød 3.0 kg [1] | ||||||||
7.08 | PB | 2 | 13 | Viborg | Viborg | 12.10.21 | ||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.70 | Skive | 16.12.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.46 | Aarhus | 14.6.23 | -0.4 | |
200 m | |||||
Ude | 25.32 | Aarhus | 14.6.23 | +1.3 | |
Inde | 24.81 | Randers | 23.3.24 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 5.43 | Randers | 23.3.24 | ||
80 m | |||||
Ude | 11.52 | Viborg | 12.10.21 | +1.9 | |
Længdespring 1 m zone | |||||
Ude | 4.11 | Viborg | 12.10.21 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Inde | 7.10 | Göteborg/FH, SWE | 4.12.21 | ||
Kuglestød 3.0 kg | |||||
Ude | 7.08 | Viborg | 12.10.21 |
60 m: | 15 |
80 m: | 1 |
100 m: | 1 |
200 m: | 5 |
Længdespring: | 9 |
Længdespring 1 m zone: | 1 |
Kuglestød 4.0 kg: | 2 |
Kuglestød 3.0 kg: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
Ungdom | |||||||
Inde | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
60 m | |||||||
iDMU | 2023 | 5 | 15 h4 | 8.10 | |||
iDMU | 2024 | 5 | 17 h2 | 7.81 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2024 | 3 | 17 E | 25.14 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2023 | 11 | 15 | 4.79 | |||
iDMU | 2024 | 12 | 17 | 5.28 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 1 | 17 B | 1:40.53 | |||
iDMU | 2024 | 4 | 17 | 1:39.04 |