Født: 2007
Klub: Sæby Idrætsklub 80
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [13] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.90 i | PB | 2 | Aalborg | Aalborg | 28.10.23 | |||||||
7.66 i | PB | 2 | Aalborg | Aalborg | 22.11.23 | |||||||
7.63 i | PB | 2 | Randers | Randers | 2.12.23 | |||||||
7.79 i | 1 | 19 | Randers | Randers | 3.12.23 | |||||||
7.78 i | 3 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | ||||||||
7.79 i | 3 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | ||||||||
7.53 i | PB | 5 | h3 | Randers | Randers | 13.1.24 | ||||||
7.57 i | 1 | B | Randers | Randers | 13.1.24 | |||||||
7.42 i | PB | 1 | 17 h2 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | ||||||
7.45 i | 2 | 17 | Aarhus | Aarhus | 27.1.24 | |||||||
7.51 i | 2= | 17 h1 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||||||
7.59 i | 3 | 17 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||||||
7.64 i | 5 | 17 h4 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||||||
200 m [4] | ||||||||||||
25.17 i | PB | 3 | 17 | Randers | Randers | 3.12.23 | ||||||
24.58 i | PB | 2 | 17 C | Randers | Randers | 13.1.24 | ||||||
24.49 i | PB | 2 | 17 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||||||
24.72 i | 2 | 17 E | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||
Længdespring [8] | ||||||||||||
5.21 i | PB | 1 | 17 | Aalborg | Aalborg | 28.10.23 | ||||||
| ||||||||||||
5.09 i | 1 | 17 | Aalborg | Aalborg | 22.11.23 | |||||||
| ||||||||||||
5.34 i | PB | 1 | 17 | Aalborg | Aalborg | 29.12.23 | ||||||
| ||||||||||||
NM i | 17 B | Randers | Randers | 13.1.24 | ||||||||
Uregelmæssighed: Uncertified facility | ||||||||||||
4.84 i | 1 | 17 | Sæby | Sæby | 21.1.24 | |||||||
| ||||||||||||
5.89 i | PB | 1 | 17 | Aarhus | Aarhus | 28.1.24 | ||||||
| ||||||||||||
5.88 i | 1 | 17 | Randers | Randers | 10.2.24 | |||||||
| ||||||||||||
5.59 i | 7 | 17 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 5.0 kg [1] | ||||||||||||
8.51 i | PB | 1 | 17 | Sæby | Sæby | 21.1.24 | ||||||
|
100 m [6] | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.71 | SB | 3 | Aalborg | Aalborg | 29.4.23 | -0.2 | ||||||||
12.70 | SB | 2 | Sæby | Sæby | 16.5.23 | -0.2 | ||||||||
12.52 | SB | 4 | 17 h1 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 10.6.23 | +0.1 | |||||||
12.49 | SB | 1 | 17 | Sæby | Sæby | 24.8.23 | +1.5 | |||||||
12.23 w | 6 | 17 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | +3.3 | |||||||
12.62 | 2 | 17 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | -0.3 | ||||||||
200 m [5] | ||||||||||||||
25.78 | SB | 2 | Sæby | Sæby | 16.5.23 | +1.2 | ||||||||
25.61 | SB | 5 | 17 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 11.6.23 | +1.4 | |||||||
25.85 | 1 | 17 | Sæby | Sæby | 24.8.23 | +0.1 | ||||||||
25.58 | PB | 8 | 17 C | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +1.4 | ||||||
25.31 | PB | 2 | 17 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | +0.4 | |||||||
Højdespring [3] | ||||||||||||||
1.50 | PB | 1 | 17 | Sæby | Sæby | 16.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.50 | =PB | 1 | 17 | Sæby | Sæby | 24.8.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
1.55 | PB | 4 | 15 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Længdespring [4] | ||||||||||||||
4.82 | SB | 7 | 17 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 11.6.23 | -0.1 | |||||||
| ||||||||||||||
5.24 w | 1 | 17 | Sæby | Sæby | 24.8.23 | |||||||||
| ||||||||||||||
4.89 | 10 | 17 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +0.2 | |||||||
| ||||||||||||||
4.78 | 2 | 17 | Aalborg | Aalborg | 9.9.23 | 0.0 | ||||||||
| ||||||||||||||
Kuglestød 5.0 kg [1] | ||||||||||||||
8.04 | PB | 1 | 17 | Sæby | Sæby | 16.5.23 | ||||||||
| ||||||||||||||
Diskoskast 1.5 kg [1] | ||||||||||||||
16.63 | PB | 9 | 17 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 11.6.23 | ||||||||
|
60 m [7] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.38 i | PB | 1 | 15 h4 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||
8.15 i | PB | 3 | 15 s1 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||
8.15 i | =PB | 6 | 15 | Aarhus | Aarhus | 22.1.22 | ||||||
7.98 i | PB | 2 | 15 h3 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||
7.92 i | PB | 2 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||
7.97 i | 4 | 15 h4 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | ||||||
7.8h i | 2 | 15 | Aalborg | Aalborg | 30.3.22 | |||||||
80 m [2] | ||||||||||||
10.70 | PB | 5 | 15 h2 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 12.6.22 | -1.8 | |||||
10.65 | PB | 6 | 15 h5 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | -0.9 | |||||
100 m [8] | ||||||||||||
12.30 w | 2 | 17 | Sæby | Sæby | 28.4.22 | +4.4 | ||||||
12.87 | PB | 2 | 15 | Dybvad | Dybvad | 17.5.22 | +0.1 | |||||
12.41 | PB | 2 | 15 C | Herning | Herning | 21.5.22 | +1.8 | |||||
12.20 | PB | 2 | 15 h3 | Randers | Randers | 4.6.22 | +0.1 | |||||
12.25 | 5 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | +0.3 | ||||||
13.48 | 4 | 15 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | -3.8 | ||||||
13.03 | 5 | 15 h4 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.0 | |||||
12.49 w | 3 | 15 | Herning | Herning | 24.9.22 | |||||||
200 m [7] | ||||||||||||
26.35 i | PB | 2 | 15 D | Randers | Randers | 19.2.22 | ||||||
25.88 i | PB | 3 | 15 D | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | |||||
25.84 w | 2 | 17 | Sæby | Sæby | 28.4.22 | +2.8 | ||||||
26.40 | PB | 3 | Aalborg | Aalborg | 7.5.22 | -1.5 | ||||||
25.59 | PB | 3 | 15 B | Randers | Randers | 5.6.22 | -1.5 | |||||
26.52 | 1 | 15 | Korsør | Korsør | 4.9.22 | -1.9 | ||||||
26.17 | 7 | 15 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | -1.8 | |||||
300 m [4] | ||||||||||||
41.47 | PB | 3 | 15 | Herning | Herning | 21.5.22 | ||||||
41.40 | PB | 3 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||||||
41.37 | PB | 4 | 15 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 12.6.22 | ||||||
41.45 | 4 | 15 | Herning | Herning | 24.9.22 | |||||||
Længdespring [12] | ||||||||||||
4.91 i | PB | 5 | 15 | Aarhus | Aarhus | 23.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.73 i | 4 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | |||||||
| ||||||||||||
4.46 i | 13 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 6.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
4.50 i | 1 | 15 | Aalborg | Aalborg | 30.3.22 | |||||||
| ||||||||||||
4.22 | PB | 2 | 15 | Sæby | Sæby | 28.4.22 | +0.4 | |||||
| ||||||||||||
4.49 | PB | 2 | 15 | Aalborg | Aalborg | 7.5.22 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
3.75 | 2 | 15 | Dybvad | Dybvad | 17.5.22 | +0.1 | ||||||
| ||||||||||||
4.80 | PB | = | 15 | Herning | Herning | 21.5.22 | +1.1 | |||||
| ||||||||||||
4.51 | 10 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | +0.6 | ||||||
| ||||||||||||
5.00 | PB | 4 | 15 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 11.6.22 | +0.8 | |||||
| ||||||||||||
4.79 | 2 | 15 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | -2.5 | ||||||
| ||||||||||||
4.65 | 5 | 15 B | Herning | Herning | 24.9.22 | 0.0 | ||||||
| ||||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [8] | ||||||||||||
7.57 i | PB | 9 | 15 | Aarhus | Aarhus | 23.1.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.36 i | 7 | 15 | Randers | Randers | 19.2.22 | |||||||
| ||||||||||||
7.58 i | PB | 5 | 15 | Aalborg | Aalborg | 30.3.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.29 | PB | 4 | 15 | Sæby | Sæby | 28.4.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.21 | 3 | 15 | Aalborg | Aalborg | 7.5.22 | |||||||
| ||||||||||||
8.32 | PB | 7 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||||||
| ||||||||||||
7.54 | 1 | 15 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 12.6.22 | |||||||
| ||||||||||||
8.14 | 3 | 15 | Korsør | Korsør | 3.9.22 | |||||||
| ||||||||||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||||||
49.34 | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 4.6.22 | ||||||
Sæby Idrætsklub 80 | ||||||||||||
Nikolaj R. Jensen, Mads Frahm Pelle Christiansen, Willas Harrig Mogensbæk | ||||||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||||||
2:19.10 | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 5.6.22 | ||||||
Sæby Idrætsklub 80 | ||||||||||||
Nikolaj R. Jensen, Pelle Christiansen Mads Frahm, Willas Harrig Mogensbæk | ||||||||||||
Femkamp D15 [1] | ||||||||||||
DNF i | 15 | DMUi | Randers | DMUi, Randers | 5.2.22 | |||||||
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.42 | Aarhus | 27.1.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.20 | Randers | 4.6.22 | +0.1 | |
200 m | |||||
Ude | 25.31 | Aalborg | 9.9.23 | +0.4 | |
Inde | 24.49 | Randers | 10.2.24 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.55 | Aalborg | 9.9.23 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.24 | Sæby | 24.8.23 | ||
Inde | 5.89 | Aarhus | 28.1.24 | ||
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 49.34 | Randers | 4.6.22 | ||
80 m | |||||
Ude | 10.65 | Göteborg/U, SWE | 18.6.22 | -0.9 | |
300 m | |||||
Ude | 41.37 | Göteborg/S, SWE | 12.6.22 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 8.32 | Randers | 4.6.22 | ||
Inde | 7.58 | Aalborg | 30.3.22 | ||
Kuglestød 5.0 kg | |||||
Ude | 8.04 | Sæby | 16.5.23 | ||
Inde | 8.51 | Sæby | 21.1.24 | ||
Diskoskast 1.5 kg | |||||
Ude | 16.63 | Göteborg/S, SWE | 11.6.23 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:19.10 | Randers | 5.6.22 |
60 m: | 20 |
80 m: | 2 |
100 m: | 14 |
200 m: | 16 |
300 m: | 4 |
Højdespring: | 3 |
Længdespring: | 24 |
Kuglestød 4.0 kg: | 8 |
Kuglestød 5.0 kg: | 2 |
Diskoskast 1.5 kg: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 1 |
Femkamp D15: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2022 | 5 | 15 h4 | 13.03 | |||
DMU | 2023 | 6 | 17 h1 | 12.23 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2022 | 7 | 15 B | 26.17 | |||
DMU | 2023 | 8 | 17 C | 25.58 | |||
Længdespring | |||||||
DMU | 2023 | 10 | 17 | 4.89 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2022 | 4 | 15 h4 | 7.97 | |||
iDMU | 2024 | 5 | 17 h4 | 7.64 | |||
200 m | |||||||
iDMU | 2022 | 3 | 15 D | 25.88 | |||
iDMU | 2024 | 2 | 17 E | 24.72 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2022 | 13 | 15 | 4.46 | |||
iDMU | 2024 | 7 | 17 | 5.59 | |||
Femkamp D15 | |||||||
DMUi | 2022 | 15 |