Født: 11 maj 2004
Klub: Hvidovre Atletik & Motion
Tidligere klubber:
FIF Atletik og Motion ‐31.12.2022
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
60 m [8] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.30 i | PB | 1 | h3 | Randers | Randers | 21.1.23 | ||||||
7.25 i | PB | 1 | B | Randers | Randers | 21.1.23 | ||||||
7.41 i | 3 | h4 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.23 | |||||||
7.38 i | 8 | B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.23 | |||||||
7.34 i | 4 | 19 h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | |||||||
7.36 i | 8 | 19 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | |||||||
7.22 i | PB | 3 | 19 h3 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |||||
7.31 i | 6 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | ||||||
100 m [2] | ||||||||||||
11.53 | PB | 1 | 19 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | -1.3 | |||||
11.81 | 6 | København | København | 11.5.23 | -1.2 | |||||||
200 m [5] | ||||||||||||
24.18 i | PB | 1 | D | Randers | Randers | 21.1.23 | ||||||
24.05 i | PB | 2 | D | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | ||||||
23.73 i | PB | 1 | 19 B | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | ||||||
23.28 i | PB | 1 | 19 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |||||
23.53 | PB | 1 | 19 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -1.1 | |||||
400 m [1] | ||||||||||||
55.45 | PB | 5 | København | København | 11.5.23 | |||||||
Længdespring [3] | ||||||||||||
6.10 i | PB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 15.1.23 | |||||||
| ||||||||||||
5.84 i | 8 | 19 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.23 | |||||||
| ||||||||||||
5.70 i | 4 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||
| ||||||||||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||||||
1:38.99 i | 3 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | ||||||
Hvidovre Atletik & Motion | ||||||||||||
Affou Adlouni, Obed Imani Utshu Nicklas Struve, Kasper Birk |
100 m [9] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
11.72 | PB | 5 | h2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | -0.2 | |
11.72 | =PB | 1 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | -1.5 | |
11.61 | PB | 7= | h3 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | 0.0 | |
11.24 w | 1 | D | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +3.7 | ||
11.60 | PB | 3 | h1 | Greve | Greve | 6.8.22 | +2.0 | |
11.50 w | 4 | B | Greve | Greve | 6.8.22 | +3.0 | ||
11.86 | 5 | B | Tårnby | Tårnby | 16.8.22 | -0.7 | ||
11.92 | 7 | Tårnby | Tårnby | 16.8.22 | -0.4 | |||
11.79 | 6 | 19 h2 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | -1.7 | |
200 m [3] | ||||||||
24.36 | PB | 3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | +1.0 | ||
23.88 w | 5 | B | Greve | Greve | 6.8.22 | +4.9 | ||
23.78 | PB | 1 | 19 B | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | +0.9 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.22 | Skive | 4.3.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 11.53 | Tårnby | 6.5.23 | -1.3 | |
200 m | |||||
Ude | 23.53 | Tårnby | 7.5.23 | -1.1 | |
Inde | 23.28 | Skive | 5.3.23 | ||
400 m | |||||
Ude | 55.45 | København | 11.5.23 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 6.10 | Hvidovre | 15.1.23 |
60 m: | 8 |
100 m: | 11 |
200 m: | 8 |
400 m: | 1 |
Længdespring: | 3 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2022 | 6 | 19 h2 | 11.79 | |||
200 m | |||||||
DMU | 2022 | 1 | 19 B | 23.78 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
iDMU | 2023 | 6 | 19 | 7.31 | 3 | 19 h3 | 7.22 |
200 m | |||||||
iDMU | 2023 | 1 | 19 B | 23.28 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2023 | 4 | 19 | 5.70 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2023 | 3 | 22 | 1:38.99 |