Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Christian Laugesen

Født: 10 januar 1986

Klub: Københavns Idræts Forening

  •  14 DM‐guld
  •  14 DM‐sølv
  •  8 DM‐bronze
  •  3 IDM‐guld
  •  4 IDM‐sølv

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

Ingen resultater i 2022. Seneste resultat er fra 2019.

2019

60 m  [1]
7.33
i
SB DMiRandersDMi, Randers2.2.19
1000 m  [1]
2:55.82
i
SB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
60 m hæk  [1]
8.63
i
SB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
Højdespring  [1]
1.89
i
SB DMiRandersDMi, Randers2.2.19
Stangspring  [1]
4.20
i
SB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
Længdespring  [1]
6.58
i
SB DMiRandersDMi, Randers2.2.19
Kuglestød 7.26 kg  [1]
12.06
i
SB DMiRandersDMi, Randers2.2.19
Syvkamp  [1]
5.008
i
SB DMiRandersDMi, Randers3.2.19
7.33   6.58   12.06   1.89
8.63   4.20   2:55.82

2018

60 m  [2]
7.47
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
7.29
i
SB DMiRandersDMi, Randers3.2.18
1000 m  [1]
2:43.48
i
SB DMiRandersDMi, Randers4.2.18
60 m hæk  [6]
8.47
i
SB KøbenhavnKøbenhavn7.1.18
8.39
i
SB Lund, SWELund, SWE13.1.18
8.35
i
SB Lund, SWELund, SWE13.1.18
8.33
i
SB DMiRandersDMi, Randers4.2.18
8.26
i
SB v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE11.2.18
8.28
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
110 m hæk  [1]
15.00
SB KøbenhavnKøbenhavn8.9.18+0.8
400 m hæk  [2]
57.01
SB DMOdenseDM, Odense26.8.18
55.45
SB KøbenhavnKøbenhavn8.9.18
Højdespring  [2]
1.93
i
SB DMiRandersDMi, Randers3.2.18
1.80
i
v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE11.2.18
 
1.80
   O
       
Stangspring  [2]
4.00
i
SB KøbenhavnKøbenhavn7.1.18
4.10
i
SB DMiRandersDMi, Randers4.2.18
Længdespring  [1]
6.74
i
SB DMiRandersDMi, Randers3.2.18
Kuglestød 7.26 kg  [3]
11.70
i
SB KøbenhavnKøbenhavn7.1.18
12.62
i
SB DMiRandersDMi, Randers3.2.18
11.66
SB KøbenhavnKøbenhavn8.9.18
Syvkamp  [1]
5.299
i
SB DMiRandersDMi, Randers4.2.18
7.29   6.74   12.62   1.93
8.33   4.10   2:43.48

2017

50 m  [2]
6.40
i
HvidovreHvidovre15.1.17
6.35
i
PB HvidovreHvidovre15.1.17
100 m  [5]
11.58
SB TårnbyTårnby6.5.17+0.1
11.61
TårnbyTårnby16.5.170.0
11.50
SB BallerupBallerup15.6.170.0
11.47
SB EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP1.7.17-1.7
11.22
PB DMKøbenhavnDM, København18.8.17+2.0
400 m  [4]
50.40
SB TårnbyTårnby16.5.17
50.34
SB Ljungby, SWELjungby, SWE27.5.17
50.19
SB EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP1.7.17
50.54
DMKøbenhavnDM, København18.8.17
1500 m  [3]
4:31.13
SB Ljungby, SWELjungby, SWE28.5.17
4:27.56
SB EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP2.7.17
4:32.01
DMKøbenhavnDM, København19.8.17
60 m hæk  [1]
8.37
i
SB DMiSkiveDMi, Skive18.2.17
110 m hæk  [7]
15.07
SB OdenseOdense21.5.17+1.6
15.81
Ljungby, SWELjungby, SWE28.5.17-3.9
15.22
EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP2.7.17+0.3
14.77
SB DMKøbenhavnDM, København19.8.17+2.0
14.79
DMAalborgDM, Aalborg2.9.17
14.79
AalborgAalborg3.9.17-0.7
14.96
OdenseOdense9.9.17+1.0
400 m hæk  [2]
53.51
SB DMAalborgDM, Aalborg3.9.17
54.33
OdenseOdense9.9.17
Højdespring  [3]
1.92
SB Ljungby, SWELjungby, SWE27.5.17
1.95
SB EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP1.7.17
1.92
DMKøbenhavnDM, København18.8.17
Stangspring  [2]
3.90
SB EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP2.7.17
3.90
=SB DMKøbenhavnDM, København19.8.17
Længdespring  [7]
6.48
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1.17
6.47
SB TårnbyTårnby7.5.17+0.5
6.59
SB Ljungby, SWELjungby, SWE27.5.17+0.3
6.85
w
Ljungby, SWELjungby, SWE27.5.17+2.4
6.34
GreveGreve25.6.17+1.6
6.83
SB EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP1.7.17-0.5
6.84
SB DMKøbenhavnDM, København18.8.17+1.0
Kuglestød 7.26 kg  [4]
11.89
SB TårnbyTårnby7.5.17
11.60
BallerupBallerup15.6.17
12.24
SB EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP1.7.17
12.32
SB DMKøbenhavnDM, København18.8.17
Diskoskast 2.0 kg  [6]
35.75
SB TårnbyTårnby6.5.17
34.31
Ljungby, SWELjungby, SWE28.5.17
34.86
GreveGreve25.6.17
33.64
EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP2.7.17
30.46
DMKøbenhavnDM, København19.8.17
30.46
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17
Spydkast 800 gram  [3]
49.86
PB Ljungby, SWELjungby, SWE28.5.17
47.32
EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP2.7.17
52.21
PB DMKøbenhavnDM, København19.8.17
Tikamp  [3]
6.911
SB Ljungby, SWELjungby, SWE28.5.17
            
            
6.978
SB EM-Hold Div 2Monzón, ESPEM-Hold Div 2, Monzón, ESP2.7.17
11.47/-1.7   6.83/-0.5   12.24   1.95   50.19
15.22/+0.3   33.64   3.90   47.32   4:27.56
7.028
SB DMKøbenhavnDM, København19.8.17
11.22/+2.0   6.84/+1.0   12.32   1.92   50.54
14.77/+2.0   30.46   3.90   52.21   4:32.01

2016

100 m  [4]
11.34
w
HelsingørHelsingør15.5.16+3.5
11.47
SB TårnbyTårnby24.5.160.0
11.38
SB FrederiksbergFrederiksberg4.6.16+1.2
11.45
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-1.5
400 m  [4]
51.48
SB HelsingørHelsingør15.5.16
50.23
SB TårnbyTårnby24.5.16
49.87
SB FrederiksbergFrederiksberg4.6.16
50.65
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
800 m  [1]
DNF
CoAGKøbenhavnCoAG, København18.6.16
1500 m  [1]
4:35.03
SB KøbenhavnKøbenhavn21.8.16
110 m hæk  [3]
15.28
SB HelsingørHelsingør15.5.16-0.7
15.26
SB KøbenhavnKøbenhavn21.8.16-1.3
15.21
w
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16+3.4
Højdespring  [3]
1.87
SB HelsingørHelsingør15.5.16
1.94
SB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
1.89
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16
Stangspring  [2]
3.70
SB HelsingørHelsingør15.5.16
3.90
SB KøbenhavnKøbenhavn21.8.16
Længdespring  [3]
6.49
w
HelsingørHelsingør15.5.16+4.0
6.46
SB HvidovreHvidovre11.6.16-1.1
6.87
SB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16+0.1
Kuglestød 7.26 kg  [2]
11.66
SB HelsingørHelsingør15.5.16
12.41
SB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
Diskoskast 2.0 kg  [3]
33.57
SB HelsingørHelsingør15.5.16
34.62
SB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
34.62
=SB KøbenhavnKøbenhavn21.8.16
Spydkast 800 gram  [1]
46.22
SB KøbenhavnKøbenhavn21.8.16
Tikamp  [1]
6.920
SB KøbenhavnKøbenhavn21.8.16
11.45/-1.5   6.87/+0.1   12.41   1.94   50.65
15.26/-1.3   34.62   3.90   46.22   4:35.03

2015

100 m  [2]
11.71
SB HelsingørHelsingør9.5.15-1.7
11.63
SB DMMaribo DM, Maribo 15.8.15+0.6
200 m  [1]
23.15
PB Halmstad, SWEHalmstad, SWE28.6.15+0.5
300 m  [1]
35.38
SB TårnbyTårnby2.5.15
400 m  [6]
49.92
SB HelsingørHelsingør9.5.15
50.66
AllerødAllerød12.5.15
49.80
SB FrederiksbergFrederiksberg6.6.15
49.76
SB Halmstad, SWEHalmstad, SWE28.6.15
49.92
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15
50.89
DMMaribo DM, Maribo 15.8.15
1500 m  [1]
4:29.64
SB DMMaribo DM, Maribo 16.8.15
110 m hæk  [6]
14.91
SB ECCCMersin, TURECCC, Mersin, TUR31.5.15-0.5
14.68
SB HvidovreHvidovre13.6.15+1.7
15.09
Halmstad, SWEHalmstad, SWE28.6.15-0.1
14.77
DMAarhusDM, Aarhus9.8.15+1.9
15.19
DMMaribo DM, Maribo 16.8.150.0
14.78
KøbenhavnKøbenhavn5.9.15+0.8
400 m hæk  [4]
54.34
SB HvidovreHvidovre13.6.15
52.61
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7.15
53.57
CoAGKøbenhavnCoAG, København5.8.15
Uregelmæssighed: Unknown irregularity
53.55
DMAarhusDM, Aarhus9.8.15
Højdespring  [1]
1.90
SB DMMaribo DM, Maribo 15.8.15
Stangspring  [1]
3.70
SB DMMaribo DM, Maribo 16.8.15
Længdespring  [1]
6.49
SB DMMaribo DM, Maribo 15.8.15+0.2
Kuglestød 7.26 kg  [1]
12.23
SB DMMaribo DM, Maribo 15.8.15
Diskoskast 2.0 kg  [2]
34.04
SB Maribo Maribo 15.8.15
34.04
=SB DMMaribo DM, Maribo 16.8.15
Spydkast 800 gram  [1]
46.75
SB DMMaribo DM, Maribo 16.8.15
Tikamp  [1]
6.722
SB DMMaribo DM, Maribo 16.8.15
11.63/+0.6   6.49/+0.2   12.23   1.90   50.89
15.19/0.0   34.04   3.70   46.75   4:29.64

2014

100 m  [1]
11.34
SB HolteHolte23.8.14+1.2
400 m  [1]
49.64
SB HolteHolte23.8.14
1500 m  [1]
4:33.47
SB HolteHolte23.8.14
110 m hæk  [3]
14.53
SB DMOdenseDM, Odense3.8.14+1.0
15.03
w
HolteHolte23.8.14+3.2
14.85
AabenraaAabenraa6.9.14+0.6
400 m hæk  [5]
53.35
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
52.61
SB Hässleholm, SWEHässleholm, SWE25.7.14
52.08
SB DMOdenseDM, Odense3.8.14
52.24
CoAGKøbenhavnCoAG, København6.8.14
52.79
AabenraaAabenraa6.9.14
Højdespring  [1]
1.88
SB HolteHolte23.8.14
Stangspring  [1]
3.50
SB HolteHolte23.8.14
Længdespring  [1]
6.63
SB HolteHolte23.8.14+1.4
Kuglestød 7.26 kg  [1]
11.95
SB HolteHolte23.8.14
Diskoskast 2.0 kg  [1]
31.49
SB HolteHolte23.8.14
Spydkast 800 gram  [1]
44.55
SB HolteHolte23.8.14
Tikamp  [1]
6.695
SB DMHolteDM, Holte23.8.14
            
            

2013

60 m  [3]
7.31
i
SB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
7.33
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
7.43
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
100 m  [3]
11.53
TårnbyTårnby4.5.13-1.2
11.49
SB TårnbyTårnby4.5.13-0.5
11.43
SB BagsværdBagsværd16.5.13-0.6
200 m  [1]
23.30
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
300 m  [2]
35.98
SB TårnbyTårnby4.5.13
35.29
PB BagsværdBagsværd16.5.13
400 m  [5]
51.05
i
SB SkiveSkive23.2.13
49.08
PB HelsingørHelsingør8.6.13
49.18
BlovstrødBlovstrød10.8.13
49.67
Oslo, NOROslo, NOR15.8.13
49.07
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
60 m hæk  [3]
8.32
i
KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
8.24
i
SB KøbenhavnKøbenhavn19.1.13
8.30
i
SkiveSkive23.2.13
110 m hæk  [5]
14.85
SB HvidovreHvidovre11.5.13+0.7
14.73
SB ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR26.5.13-1.7
14.51
SB HvidovreHvidovre15.6.13+0.3
14.55
DMAalborgDM, Aalborg28.7.13+0.7
14.76
KøbenhavnKøbenhavn7.9.13-2.3
200 m hæk  [1]
24.31
PB SundbySundby22.8.130.0
400 m hæk  [12]
52.98
SB HvidovreHvidovre11.5.13
53.64
ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR25.5.13
52.78
SB IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL1.6.13
52.06
SB HelsingørHelsingør8.6.13
52.36
HvidovreHvidovre16.6.13
52.00
SB EM-Hold Div 2Kaunas, LTUEM-Hold Div 2, Kaunas, LTU22.6.13
51.87
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.13
52.85
DMAalborgDM, Aalborg28.7.13
51.80
PB CoAGKøbenhavnCoAG, København1.8.13
52.48
Oslo, NOROslo, NOR17.8.13
52.61
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
52.71
KøbenhavnKøbenhavn7.9.13
4 x 400 m stafet  [2]
DQ
ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR26.5.13
 Sparta Atletik og Løb
Emil Strøm, Nick Jensen
Christian Laugesen, Nicklas Hyde
3:10.60
SB EM-Hold Div 2Kaunas, LTUEM-Hold Div 2, Kaunas, LTU23.6.13
 Denmark
Christian Laugesen, Christian Sand Clausen
Nicklas Hyde, Nick Ekelund-Arenander

2012

200 m  [1]
23.11
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
300 m  [1]
37.08
SB TårnbyTårnby5.5.12
400 m  [2]
50.73
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
51.10
i
SkiveSkive25.2.12
60 m hæk  [3]
8.33
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
8.31
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
8.23
i
SB SkiveSkive25.2.12
110 m hæk  [6]
15.05
w
OdenseOdense13.5.12+3.0
14.64
SB ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK27.5.12+2.0
15.24
w
HvidovreHvidovre8.6.12+3.2
14.90
KøbenhavnKøbenhavn18.8.12-0.3
14.64
=SB DMKøbenhavnDM, København26.8.12+1.7
14.48
w
KøbenhavnKøbenhavn8.9.12+2.5
300 m hæk  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
38.08 OT
i
PB (5)StarsTampere, FINStars, Tampere, FIN4.2.12
400 m hæk  [9]
55.73
SB OdenseOdense13.5.12
55.49
SB ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK27.5.12
54.55
SB Florø, NORFlorø, NOR2.6.12
53.28
SB HvidovreHvidovre8.6.12
53.74
LyngbyLyngby16.6.12
53.05
SB KøbenhavnKøbenhavn18.8.12
53.02
SB CoAGKøbenhavnCoAG, København21.8.12
52.32
SB DMKøbenhavnDM, København26.8.12
52.56
KøbenhavnKøbenhavn8.9.12

2011

300 m  [1]
35.92
PB TårnbyTårnby7.5.11
400 m  [2]
49.94
SB Kalmar, SWEKalmar, SWE13.7.11
49.21
PB , ???, ???23.7.11
110 m hæk  [4]
15.07
SB Kalmar, SWEKalmar, SWE13.7.11-2.2
14.50
w
DMKøbenhavnDM, København7.8.11+2.8
14.53
SB DMKøbenhavnDM, København7.8.11+1.1
15.03
SkiveSkive10.9.11-2.5
400 m hæk  [10]
56.91
SB KøbenhavnKøbenhavn14.5.11
53.73
SB ECCCVila Real de Santo Antonio, PORECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR28.5.11
52.50
SB KøbenhavnKøbenhavn3.6.11
52.58
OdenseOdense11.6.11
52.63
EM-Hold Div 2Novi Sad, SRBEM-Hold Div 2, Novi Sad, SRB18.6.11
52.98
FolksamSollentuna, SWEFolksam, Sollentuna, SWE28.6.11
51.91
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE8.7.11
52.66
Wind SprintSundsvall, SWEWind Sprint, Sundsvall, SWE31.7.11
56.30
DMKøbenhavnDM, København7.8.11
54.65
SkiveSkive10.9.11
Kuglestød 7.26 kg  [3]
13.22
i
SB KøbenhavnKøbenhavn18.12.10
12.94
i
KøbenhavnKøbenhavn15.2.11
13.32
i
SB SkiveSkive19.2.11
Diskoskast 2.0 kg  [1]
38.97
PB Olhos de Água, POROlhos de Água, POR25.4.11

2010

60 m  [3]
7.22
i
PB HelsingørHelsingør7.2.10
7.35
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
7.36
i
SkiveSkive28.2.10
100 m  [5]
11.40
SB TårnbyTårnby1.5.10+1.3
11.55
IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA8.5.10-0.7
11.28
w
ECp-2Tel Aviv, ISRECp-2, Tel Aviv, ISR26.6.10+2.1
11.42
VääksyAsikkala, FINVääksy, Asikkala, FIN14.7.10-0.2
11.31
PB RoskildeRoskilde21.8.10+1.1
200 m  [1]
22.78
w
Korsør Korsør 18.5.10+2.6
400 m  [5]
49.92
SB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA8.5.10
49.87
SB KøbenhavnKøbenhavn4.6.10
50.11
ECp-2Tel Aviv, ISRECp-2, Tel Aviv, ISR26.6.10
49.79
SB VääksyAsikkala, FINVääksy, Asikkala, FIN14.7.10
50.31
RoskildeRoskilde21.8.10
1000 m  [1]
2:54.82
i
SB HelsingørHelsingør7.2.10
1500 m  [4]
4:28.74
SB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA9.5.10
4:25.20
SB ECp-2Tel Aviv, ISRECp-2, Tel Aviv, ISR27.6.10
4:32.08
VääksyAsikkala, FINVääksy, Asikkala, FIN15.7.10
4:40.13
RoskildeRoskilde21.8.10
60 m hæk  [8]
8.37
i
Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
8.30
i
SB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
8.58
i
HelsingørHelsingør7.2.10
8.12
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE13.2.10
8.08
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE13.2.10
8.32
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
8.30
i
SkiveSkive28.2.10
8.07
i
SB DMiSkiveDMi, Skive28.2.10
110 m hæk  [9]
14.97
SB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA9.5.100.0
14.75
SB ECCC-BBern, SUIECCC-B, Bern, SUI30.5.10+1.5
14.88
ECp-2Tel Aviv, ISRECp-2, Tel Aviv, ISR27.6.10+1.0
14.91
VääksyAsikkala, FINVääksy, Asikkala, FIN15.7.10+1.2
14.54
SB Hurdles FestAarhusHurdles Fest, Aarhus21.7.10+1.6
14.94
DMOdenseDM, Odense8.8.10+0.8
14.77
CoAGKøbenhavnCoAG, København12.8.10+0.7
14.95
RoskildeRoskilde21.8.10+1.2
15.49
HvidovreHvidovre11.9.10+1.5
400 m hæk  [4]
54.75
SB EsbjergEsbjerg15.5.10
53.78
SB ECCC-BBern, SUIECCC-B, Bern, SUI30.5.10
52.9h
Hurdles FestAarhusHurdles Fest, Aarhus21.7.10
53.05
SB DMOdenseDM, Odense8.8.10
Højdespring  [8]
1.84
i
SB HelsingørHelsingør7.2.10
1.89
SB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA8.5.10
1.90
SB Korsør Korsør 18.5.10
1.79
Jönköping, SWEJönköping, SWE26.5.10
2.01
SB ECp-2Tel Aviv, ISRECp-2, Tel Aviv, ISR26.6.10
1.93
VääksyAsikkala, FINVääksy, Asikkala, FIN14.7.10
1.97
OdenseOdense7.8.10
1.94
RoskildeRoskilde21.8.10
Stangspring  [4]
4.10
i
SB KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
4.05
SB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA9.5.10
4.00
ECp-2Tel Aviv, ISRECp-2, Tel Aviv, ISR27.6.10
4.20
SB VääksyAsikkala, FINVääksy, Asikkala, FIN15.7.10
Længdespring  [10]
6.37
i
SB KøbenhavnKøbenhavn21.11.09
6.72
i
SB HelsingørHelsingør7.2.10
6.82
SB TårnbyTårnby1.5.10-0.1
6.92
SB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA8.5.10-0.1
6.47
Jönköping, SWEJönköping, SWE26.5.100.0
6.98
SB ECp-2Tel Aviv, ISRECp-2, Tel Aviv, ISR26.6.10+0.8
7.11
SB VääksyAsikkala, FINVääksy, Asikkala, FIN14.7.10-0.2
7.04
DMOdenseDM, Odense7.8.10-0.9
6.84
KøbenhavnKøbenhavn12.8.10-0.2
6.86
RoskildeRoskilde21.8.10+2.0
Kuglestød 7.26 kg  [10]
13.43
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
12.78
i
HelsingørHelsingør7.2.10
12.46
i
KøbenhavnKøbenhavn21.2.10
12.87
PB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA8.5.10
12.09
EsbjergEsbjerg15.5.10
13.19
PB Korsør Korsør 18.5.10
13.01
KøbenhavnKøbenhavn4.6.10
12.52
ECp-2Tel Aviv, ISRECp-2, Tel Aviv, ISR26.6.10
12.80
VääksyAsikkala, FINVääksy, Asikkala, FIN14.7.10
12.96
RoskildeRoskilde21.8.10
Diskoskast 2.0 kg  [10]
34.92
SB Tenerife, ESPTenerife, ESP8.4.10
37.12
SB Tenerife, ESPTenerife, ESP12.4.10
37.98
PB TårnbyTårnby1.5.10
35.82
Desenzano del Garda, ITADesenzano del Garda, ITA8.5.10
35.82
IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA9.5.10
37.23
KøbenhavnKøbenhavn11.5.10
35.68
Tel Aviv, ISRTel Aviv, ISR26.6.10
35.68
ECp-2Tel Aviv, ISRECp-2, Tel Aviv, ISR27.6.10
36.06
VääksyAsikkala, FINVääksy, Asikkala, FIN15.7.10
34.30
RoskildeRoskilde21.8.10
Spydkast 800 gram  [5]
47.70
SB TårnbyTårnby1.5.10
47.45
IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA9.5.10
47.63
ECp-2Tel Aviv, ISRECp-2, Tel Aviv, ISR27.6.10
47.99
SB VääksyAsikkala, FINVääksy, Asikkala, FIN15.7.10
43.90
RoskildeRoskilde21.8.10
Syvkamp  [1]
5.043
i
SB HelsingørHelsingør7.2.10
         
      
Tikamp  [4]
7.087
SB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA9.5.10
11.55/-0.7   6.92/-0.1   12.87   1.89   49.92
14.97/0.0   35.82   4.05   47.45   4:28.74
7.257
PB ECp-2Tel Aviv, ISRECp-2, Tel Aviv, ISR27.6.10
11.28w/+2.1   6.98/+0.8   12.52   2.01   50.11
14.88/+1.0   35.68   4.00   47.63   4:25.20
7.236
VääksyAsikkala, FINVääksy, Asikkala, FIN15.7.10
11.42/-0.2   7.11/-0.2   12.80   1.93   49.79
14.91/+1.2   36.06   4.20   47.99   4:32.08
6.989
DMRoskildeDM, Roskilde21.8.10
            
            

2009

60 m  [2]
7.34
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.09
7.38
i
NCHamburg, GERNC, Hamburg, GER31.1.09
100 m  [2]
11.27
w
Hässleholm, SWEHässleholm, SWE26.7.09+3.2
11.41
SB SkiveSkive8.8.090.0
400 m  [1]
49.87
SB SkiveSkive8.8.09
1000 m  [1]
2:39.86
i
SB NCHamburg, GERNC, Hamburg, GER1.2.09
1500 m  [1]
4:39.76
SB SkiveSkive8.8.09
60 m hæk  [7]
8.24
i
PB NCCMalmö/A, SWENCC, Malmö/A, SWE25.1.09
8.12
i
PB NCCMalmö/A, SWENCC, Malmö/A, SWE25.1.09
8.20
i
NCHamburg, GERNC, Hamburg, GER31.1.09
7.98
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE14.2.09
8.02
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE14.2.09
8.09
i
DMiSkiveDMi, Skive28.2.09
8.24
i
iEMTorino, ITAiEM, Torino, ITA6.3.09
110 m hæk  [7]
15.1h
OdenseOdense16.5.09-1.0
15.09
SB Karlskrona, SWEKarlskrona, SWE6.7.09+0.1
14.92
SB Halmstad, SWEHalmstad, SWE19.7.090.0
14.84
SB Hässleholm, SWEHässleholm, SWE26.7.090.0
15.02
SkiveSkive8.8.090.0
14.62
SB DMOdenseDM, Odense30.8.09+0.7
15.06
KøbenhavnKøbenhavn12.9.090.0
400 m hæk  [5]
55.3h
OdenseOdense16.5.09
55.71
SB ÅrhusÅrhus14.6.09
59.15
OdenseOdense30.8.09
54.73
SB DMOdenseDM, Odense30.8.09
53.60
SB KøbenhavnKøbenhavn12.9.09
Højdespring  [3]
1.94
i
SB NCHamburg, GERNC, Hamburg, GER31.1.09
1.87
SB Halmstad, SWEHalmstad, SWE19.7.09
1.92
SB SkiveSkive8.8.09
Stangspring  [4]
3.70
i
SB NCHamburg, GERNC, Hamburg, GER1.2.09
3.95
SB Hässleholm, SWEHässleholm, SWE26.7.09
3.82
KøbenhavnKøbenhavn1.8.09
3.90
SkiveSkive8.8.09
Længdespring  [7]
6.88
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.09
6.60
i
NCHamburg, GERNC, Hamburg, GER31.1.09
6.50
SB Halmstad, SWEHalmstad, SWE19.7.090.0
7.02
SB SkiveSkive8.8.09-1.6
7.19
w
DMOdenseDM, Odense29.8.09+2.5
7.00
OdenseOdense30.8.090.0
7.04
SB KøbenhavnKøbenhavn12.9.09-0.7
Kuglestød 7.26 kg  [9]
12.30
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.09
12.08
i
NCHamburg, GERNC, Hamburg, GER31.1.09
12.15
SB Alicante, ESPAlicante, ESP13.4.09
12.86
PB TårnbyTårnby4.5.09
12.76
Malmö/S-K, SWEMalmö/S-K, SWE1.7.09
12.41
KøbenhavnKøbenhavn9.7.09
12.80
Halmstad, SWEHalmstad, SWE19.7.09
12.34
Hässleholm, SWEHässleholm, SWE26.7.09
12.14
SkiveSkive8.8.09
Diskoskast 2.0 kg  [6]
37.43
PB Alicante, ESPAlicante, ESP13.4.09
34.94
TårnbyTårnby4.5.09
33.23
Malmö/S-K, SWEMalmö/S-K, SWE1.7.09
37.58
PB KøbenhavnKøbenhavn9.7.09
31.02
Hässleholm, SWEHässleholm, SWE26.7.09
30.47
SkiveSkive8.8.09
Spydkast 800 gram  [4]
48.04
PB TårnbyTårnby4.5.09
43.24
Malmö/S-K, SWEMalmö/S-K, SWE1.7.09
45.43
Hässleholm, SWEHässleholm, SWE26.7.09
44.69
SkiveSkive8.8.09
Syvkamp  [1]
5.174
i
SB NCHamburg, GERNC, Hamburg, GER1.2.09
7.38   6.60   12.08   1.94
8.20   3.70   2:39.86
Tikamp  [2]
6.859
SB DMSkiveDM, Skive8.8.09
            
            
6.842
NCEskilstuna, SWENC, Eskilstuna, SWE6.9.09
11.52w/+2.1   6.67/+2.0   12.02   1.90   50.51
15.09/+0.3   33.66   3.86   48.08   4:32.27

2008

60 m  [2]
7.34
i
PB NCFrankfurt-Kalbach, GERNC, Frankfurt-Kalbach, GER26.1.08
7.28
i
PB HelsingørHelsingør29.2.08
100 m  [5]
11.40
SB TårnbyTårnby3.5.08-0.4
11.46
IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA10.5.08+0.2
11.40
=SB LyngbyLyngby31.5.08-1.0
10.93
w
IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA7.6.08+8.9
11.45
w
HolteHolte9.8.08+2.1
400 m  [3]
49.98
SB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA10.5.08
49.69
PB IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA7.6.08
50.95
HolteHolte9.8.08
1000 m  [2]
2:39.25
i
PB NCFrankfurt-Kalbach, GERNC, Frankfurt-Kalbach, GER27.1.08
2:47.83
i
HelsingørHelsingør29.2.08
1500 m  [3]
4:20.98
PB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA11.5.08
4:22.74
IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA8.6.08
4:57.78
HolteHolte9.8.08
60 m hæk  [3]
8.34
i
SB NCFrankfurt-Kalbach, GERNC, Frankfurt-Kalbach, GER26.1.08
8.31
i
PB DMiSkiveDMi, Skive16.2.08
8.32
i
HelsingørHelsingør29.2.08
110 m hæk  [8]
15.03
SB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA11.5.08+0.3
14.94
SB ECCC-BVila Real de Santo Antonio, PORECCC-B, Vila Real de Santo Antonio, POR25.5.08-3.6
14.37
PB IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA8.6.08+1.7
14.78
OdenseOdense15.6.08-1.1
14.44
w
DMKøbenhavnDM, København3.8.08+2.3
15.39
HolteHolte9.8.08+0.7
14.89
DT HvidovreDT , Hvidovre30.8.08-1.6
14.42
NMTampere, FINNM, Tampere, FIN7.9.08+0.3
400 m hæk  [7]
52.46
PB ECCC-BVila Real de Santo Antonio, PORECCC-B, Vila Real de Santo Antonio, POR24.5.08
52.54
ECp-2Tallinn, ESTECp-2, Tallinn, EST21.6.08
59.21
KøbenhavnKøbenhavn2.8.08
52.47
DMKøbenhavnDM, København3.8.08
54.95
DT HvidovreDT , Hvidovre30.8.08
52.69
NMTampere, FINNM, Tampere, FIN6.9.08
1:10.64
HvidovreHvidovre14.9.08
Højdespring  [6]
1.97
i
PB NCFrankfurt-Kalbach, GERNC, Frankfurt-Kalbach, GER26.1.08
1.93
i
SkiveSkive15.2.08
1.94
i
HelsingørHelsingør29.2.08
1.98
PB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA10.5.08
2.05
PB IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA7.6.08
1.96
HolteHolte9.8.08
Stangspring  [7]
4.20
i
PB NCFrankfurt-Kalbach, GERNC, Frankfurt-Kalbach, GER27.1.08
4.30
i
PB SkiveSkive15.2.08
4.24
i
, ???, ???23.2.08
4.25
SB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA11.5.08
4.30
=PB LyngbyLyngby31.5.08
4.35
PB IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA8.6.08
3.70
HolteHolte9.8.08
Længdespring  [10]
6.66
i
SB NCFrankfurt-Kalbach, GERNC, Frankfurt-Kalbach, GER26.1.08
7.00
i
SB DMiSkiveDMi, Skive17.2.08
7.13
PB TårnbyTårnby3.5.08+1.9
6.88
IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA10.5.08+0.1
6.99
w
LyngbyLyngby31.5.08+4.2
7.08
w
IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA7.6.08+6.3
6.85
OdenseOdense15.6.08-0.2
7.07
DMKøbenhavnDM, København2.8.08-0.6
6.79
KøbenhavnKøbenhavn2.8.08+1.5
6.81
HolteHolte9.8.08-0.2
Kuglestød 7.26 kg  [5]
12.27
i
PB NCFrankfurt-Kalbach, GERNC, Frankfurt-Kalbach, GER26.1.08
13.11
i
PB HelsingørHelsingør29.2.08
12.56
PB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA10.5.08
11.57
IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA7.6.08
12.05
HolteHolte9.8.08
Diskoskast 2.0 kg  [6]
35.21
SB , ???, ???10.5.08
35.21
=SB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA11.5.08
34.83
LyngbyLyngby31.5.08
34.11
Arles, FRAArles, FRA7.6.08
34.11
IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA8.6.08
33.12
HolteHolte9.8.08
Spydkast 800 gram  [3]
47.36
PB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA11.5.08
45.45
IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA8.6.08
44.60
HolteHolte9.8.08
Syvkamp  [2]
5.351
i
PB NCFrankfurt-Kalbach, GERNC, Frankfurt-Kalbach, GER27.1.08
7.34   6.66   12.27   1.97
8.34   4.20   2:39.25
5.386
i
PB HelsingørHelsingør29.2.08
         
      
Tikamp  [3]
7.244
PB IAAF ChallDesenzano del Garda, ITAIAAF Chall, Desenzano del Garda, ITA11.5.08
11.46/+0.2   6.88/+0.1   12.56   1.98   49.98
15.03/+0.3   35.21   4.25   47.36   4:20.98
7.472
w
IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA8.6.08
10.93W/+8.9   7.08W/+6.3   11.57   2.05   49.69
14.37/+1.7   34.11   4.35   45.45   4:22.74
6.625
DMHolteDM, Holte9.8.08
            
            
4 x 400 m stafet  [2]
DQ
ECCC-BVila Real de Santo Antonio, PORECCC-B, Vila Real de Santo Antonio, POR25.5.08
 Sparta Atletik og Løb
Christian Laugesen, Jacob Wolfgang
Martin Pedersen, Nicklas Hyde
3:11.10
DR22 Tampere, FINTampere, FIN9.7.08
 Denmark
Rasmus Olsen, Nicklas Hyde
Christian Laugesen, Andreas Bube

2007

100 m  [3]
11.06
w
IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA2.6.07+5.0
11.37
PB NMVejleNM, Vejle23.6.070.0
11.51
EM U23Debrecen, HUNEM U23, Debrecen, HUN12.7.07-0.2
400 m  [3]
50.31
PB IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA2.6.07
49.81
PB NMVejleNM, Vejle23.6.07
50.34
EM U23Debrecen, HUNEM U23, Debrecen, HUN12.7.07
1500 m  [3]
4:27.34
SB IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA3.6.07
4:31.78
NMVejleNM, Vejle24.6.07
4:28.26
EM U23Debrecen, HUNEM U23, Debrecen, HUN13.7.07
60 m hæk  [1]
8.33
i
SB NCMalmö/A, SWENC, Malmö/A, SWE17.2.07
110 m hæk  [6]
15.10
SB OdenseOdense13.5.07+1.7
14.82
SB ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK27.5.070.0
14.67
PB IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA3.6.07+1.6
15.19
NMVejleNM, Vejle24.6.07-0.2
14.89
EM U23Debrecen, HUNEM U23, Debrecen, HUN13.7.07-0.3
15.14
DMOdenseDM, Odense5.8.07+0.1
400 m hæk  [3]
53.82
SB OdenseOdense13.5.07
55.72
ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK27.5.07
52.81
PB DMOdenseDM, Odense5.8.07
Højdespring  [3]
1.86
SB IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA2.6.07
1.92
SB NMVejleNM, Vejle23.6.07
1.90
EM U23Debrecen, HUNEM U23, Debrecen, HUN12.7.07
Stangspring  [3]
4.30
PB IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA3.6.07
4.03
NMVejleNM, Vejle24.6.07
4.00
EM U23Debrecen, HUNEM U23, Debrecen, HUN13.7.07
Længdespring  [5]
7.13
i
PB NCMalmö/A, SWENC, Malmö/A, SWE18.2.07
7.25
w
IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA2.6.07+6.0
6.95
SB CoAGKøbenhavnCoAG, København13.6.07-0.1
6.88
NMVejleNM, Vejle23.6.070.0
6.91
EM U23Debrecen, HUNEM U23, Debrecen, HUN12.7.07+1.1
Kuglestød 7.26 kg  [3]
11.88
PB IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA2.6.07
11.09
NMVejleNM, Vejle23.6.07
11.52
EM U23Debrecen, HUNEM U23, Debrecen, HUN12.7.07
Diskoskast 2.0 kg  [3]
35.30
SB IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA3.6.07
33.28
NMVejleNM, Vejle24.6.07
36.55
SB EM U23Debrecen, HUNEM U23, Debrecen, HUN13.7.07
Spydkast 800 gram  [3]
46.70
PB IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA3.6.07
43.82
NMVejleNM, Vejle24.6.07
45.59
EM U23Debrecen, HUNEM U23, Debrecen, HUN13.7.07
Tikamp  [3]
7.263
w
IAAF ChallArles, FRAIAAF Chall, Arles, FRA3.6.07
11.06W/+5.0   7.25W/+6.0   11.88   1.86   50.31
14.67/+1.6   35.30   4.30   46.70   4:27.34
6.883
SB NMVejleNM, Vejle24.6.07
11.37/0.0   6.88/0.0   11.09   1.92   49.81
15.19/-0.2   33.28   4.03   43.82   4:31.78
6.987
PB EM U23Debrecen, HUNEM U23, Debrecen, HUN13.7.07
11.51/-0.2   6.91/+1.1   11.52   1.90   50.34
14.89/-0.3   36.55   4.00   45.59   4:28.26
4 x 100 m stafet  [1]
DNF
ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK27.5.07
 Sparta Atletik og Løb
Christian Laugesen, Morten Jensen
Nicklas Hyde, Thomas Flensborg Madsen
4 x 400 m stafet  [1]
3:25.47
SB ECCC-BDubnica nad Váhom, SVKECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK27.5.07
 Sparta Atletik og Løb
Nicklas Hyde, Jeppe Thomsen
Martin Pedersen, Christian Laugesen

2006

100 m  [1]
11.76
PB ECp-2Monzón, ESPECp-2, Monzón, ESP1.7.06-2.6
400 m  [1]
50.41
PB ECp-2Monzón, ESPECp-2, Monzón, ESP1.7.06
1500 m  [1]
4:23.78
PB ECp-2Monzón, ESPECp-2, Monzón, ESP2.7.06
60 m hæk  [1]
8.32
i
PB NCMalmö/A, SWENC, Malmö/A, SWE25.2.06
110 m hæk  [4]
15.15
w
ECCC-BIstanbul, TURECCC-B, Istanbul, TUR28.5.06+2.3
15.54
=PB ECp-2Monzón, ESPECp-2, Monzón, ESP2.7.06-1.5
14.91
PB DMOdenseDM, Odense23.7.06+0.2
14.70
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.06+0.8
400 m hæk  [5]
53.83
SB ECCC-BIstanbul, TURECCC-B, Istanbul, TUR27.5.06
53.76
SB BowermanKøbenhavnBowerman, København6.6.06
54.02
ECp-2Banská Bystrica, SVKECp-2, Banská Bystrica, SVK17.6.06
53.56
SB DMOdenseDM, Odense23.7.06
53.44
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre9.9.06
Højdespring  [1]
1.95
PB ECp-2Monzón, ESPECp-2, Monzón, ESP1.7.06
Stangspring  [1]
4.20
PB ECp-2Monzón, ESPECp-2, Monzón, ESP2.7.06
Længdespring  [2]
6.90
PB ECp-2Monzón, ESPECp-2, Monzón, ESP1.7.06+1.2
6.96
PB DMOdenseDM, Odense23.7.06
Kuglestød 7.26 kg  [1]
11.51
PB ECp-2Monzón, ESPECp-2, Monzón, ESP1.7.06
Diskoskast 2.0 kg  [1]
37.04
PB ECp-2Monzón, ESPECp-2, Monzón, ESP2.7.06
Spydkast 800 gram  [1]
41.82
PB ECp-2Monzón, ESPECp-2, Monzón, ESP2.7.06
Syvkamp  [1]
5.004
i
PB NCFrankfurt-Kalbach, GERNC, Frankfurt-Kalbach, GER29.1.06
         
      
Tikamp  [2]
6.345
SB DMGlostrupDM, Glostrup21.5.06
            
            
6.938
PB ECp-2Monzón, ESPECp-2, Monzón, ESP2.7.06
11.76/-2.6   6.90/+1.2   11.51   1.95   50.41
15.54/-1.5   37.04   4.20   41.82   4:23.78
4 x 400 m stafet  [1]
3:17.53
PB ECCC-BIstanbul, TURECCC-B, Istanbul, TUR28.5.06
 Sparta Atletik og Løb
Espen Gatzwiller, Henrik Vincentsen
Christian Laugesen, Nicklas Hyde

2005

50 m hæk 99.1 cm  [1]
7.32
i
DUR-19 PB HvidovreHvidovre15.1.05
110 m hæk  [3]
16.09
SB ECp-2Maribor, SLOECp-2, Maribor, SLO3.7.05
15.54
PB OdenseOdense31.7.05-1.3
14.89
w
ECCC-BTuzla, BIHECCC-B, Tuzla, BIH17.9.05
400 m hæk  [2]
54.16
PB DMOdenseDM, Odense31.7.05
53.10
PB SkiveSkive3.9.05
Femkamp  [1]
3.166
PB DMGlostrupDM, Glostrup21.5.05
Tikamp  [1]
6.433
SB ECp-2Maribor, SLOECp-2, Maribor, SLO3.7.05
11.91   6.10   11.80   1.91   50.33
16.09   34.90   3.70   42.46   4:30.47

2004

110 m hæk  [1]
15.57
PB ECp-2Rīga, LATECp-2, Rīga, LAT4.7.04
Femkamp  [1]
3.070
PB DMGlostrupDM, Glostrup15.5.04
Tikamp  [1]
6.436
PB ECp-2Rīga, LATECp-2, Rīga, LAT4.7.04
12.04   6.49   10.64   1.80   51.18
15.57   32.41   3.70   47.77   4:21.62

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde6.35   Hvidovre15.1.17
60 m
Inde7.22   Helsingør7.2.10
100 m
Ude11.22   København18.8.17+2.0
200 m
Ude23.15   Halmstad, SWE28.6.15+0.5
Inde23.11   Malmö/A, SWE28.1.12
400 m
Ude49.07   København24.8.13
Inde50.73   Malmö/A, SWE28.1.1246 
1000 m
Inde2:39.25   Frankfurt-Kalbach, GER27.1.08
1500 m
Ude4:20.98   Desenzano del Garda, ITA11.5.08
60 m hæk
Inde7.98   Göteborg/FH, SWE14.2.09
110 m hæk
Ude14.37   Arles, FRA8.6.08+1.7
400 m hæk
Ude51.80   København1.8.13
Højdespring
Ude2.05   Arles, FRA7.6.0844 
Inde1.97   Frankfurt-Kalbach, GER26.1.0833 
Stangspring
Ude4.35   Arles, FRA8.6.08
Inde4.30   Skive15.2.0848 
Længdespring
Ude7.13   Tårnby3.5.08+1.9
Inde7.13   Malmö/A, SWE18.2.0730 
Kuglestød 7.26 kg
Ude13.19   Korsør 18.5.10
Inde13.43   Malmö, SWE31.1.1046 
Diskoskast 2.0 kg
Ude38.97   Olhos de Água, POR25.4.11
Spydkast 800 gram
Ude52.21   København19.8.17
Syvkamp
Inde5.386   Helsingør29.2.08
Tikamp
Ude7.257   Tel Aviv, ISR27.6.10

300 m
Ude35.29   Bagsværd16.5.1345 
50 m hæk 99.1 cm
Inde7.32   DUR-19Hvidovre15.1.05
200 m hæk
Ude24.31   Sundby22.8.130.0
300 m hæk
Inde38.08 OT   Tampere, FIN4.2.12
Femkamp
Ude3.166   Glostrup21.5.0545 

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 547
Per disciplin:
50 m:2
60 m:13
100 m:31
200 m:4
300 m:5
400 m:37
800 m:1
1000 m:6
1500 m:18
50 m hæk 99.1 cm:1
60 m hæk:34
110 m hæk:73
200 m hæk:1
300 m hæk:1
400 m hæk:70
Højdespring:32
Stangspring:28
Længdespring:48
Kuglestød 7.26 kg:43
Diskoskast 2.0 kg:39
Spydkast 800 gram:22
Femkamp:2
Syvkamp:7
Tikamp:22
4 x 100 m stafet:1
4 x 400 m stafet:6

Danske mesterskaber

Ude
110 m hæk
DM 2006 2
14.91
DM 2007 3
15.14
DM 2008 1=
14.44
DM 2009 3
14.62
DM 2010 2
14.94
DM 2011 3
14.53 1
h1
14.50
DM 2012 1
14.64
DM 2013 2
14.55
DM 2014 2
14.53
DM 2015 3
14.77
DM 2017 1
14.79
400 m hæk
DM 2005 2
54.16
DM 2006 2
53.56
DM 2007 2
52.81
DM 2008 1
52.47
DM 2009 2
54.73
DM 2010 1
53.05
DM 2011 1
56.30
DM 2012 1
52.32
DM 2013 1
52.85
DM 2014 2
52.08
DM 2015 2
53.55
DM 2017 1
53.51
DM 2018 3
57.01
Længdespring
DM 2006 2
6.96
DM 2008 2
7.07
DM 2009 3
7.19
DM 2010 3
7.04
Femkamp
DM 2004 3
3070
DM 2005 2
3166
Tikamp
DM 2006 2
6345
DM 2008 1
6625
DM 2009 1
6859
DM 2010 1
6989
DM 2014 1
6695
DM 2015 1
6722
DM 2017 1
7028
Inde
60 m hæk
DMi 2008 2
8.31
DMi 2009 2
8.09
DMi 2010 1
8.07
DMi 2017 2
8.37
DMi 2018 1
8.28
Længdespring
DMi 2008 1
7.00
Syvkamp
DMi 2018 2
5299
DMi 2019 4
5008

Ungdom
Ude
110 m hæk
DMU 2006 1
22
14.70
400 m hæk
DMU 2006 1
22
53.44

Internationale stævner

Ude
400 m hæk
EM-Hold Div 2 2011 4
52.63
EM-Hold Div 2 2013 3
52.00
Tikamp
EM-Hold Div 2 2017 7
6.978
4 x 400 m stafet
EM-Hold Div 2 2013 3
3:10.60
Inde
60 m hæk
iEM 2009
7
h3
8.24

Ude
Tikamp
EM U23 2007 9
22
6.987