Født: 9 juni 2009
Klub: Aabenraa Idræts- og Gymnastikforening - Atletik & Triathlon
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
1500 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4:41.32 i | PB | 1 | 15 | Randers | Randers | 10.2.24 | ||
4:34.97 i | PB | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
3000 m [2] | ||||||||
10:21.22 i | PB | 9 | C | Skive | Skive | 16.12.23 | ||
9:41.98 i | PB | 3 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 |
100 m [4] | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16.42 | PB | 4 | 22 | Aabenraa | Aabenraa | 22.5.23 | +0.1 | |||
15.57 w | 2 | 17 | Sønderborg | Sønderborg | 28.8.23 | +3.0 | ||||
15.23 | PB | 4 | Aabenraa | Aabenraa | 20.9.23 | +0.2 | ||||
15.61 w | 3 | 17 | Haderslev | Haderslev | 1.10.23 | |||||
400 m [2] | ||||||||||
1:10.59 i | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||
1:10.07 | PB | 3 | 17 | Haderslev | Haderslev | 1.10.23 | ||||
800 m [7] | ||||||||||
2:36.08 i | PB | 4 | 13 | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||
2:45.06 i | 6 | B | Skive | Skive | 28.1.23 | |||||
2:31.96 | PB | 2 | 17 | Aabenraa | Aabenraa | 22.5.23 | ||||
2:34.38 | 8 | 17 | Odense | Odense | 4.6.23 | |||||
2:24.33 | PB | 2 | 15 | Sønderborg | Sønderborg | 28.8.23 | ||||
2:26.42 | 11 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | ||||
2:21.92 | PB | 4 | 17 | Aabenraa | Aabenraa | 20.9.23 | ||||
1500 m [2] | ||||||||||
4:49.15 | PB | 10 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | |||
4:50.25 | 5 | Haderslev | Haderslev | 1.10.23 | ||||||
3000 m [4] | ||||||||||
10:47.73 i | PB | 1 | 13 | Skive | Skive | 10.12.22 | ||||
11:03.58 i | 5 | 15 | Skive | Skive | 28.1.23 | |||||
10:31.91 | PB | 6 | 22 | Odense | Odense | 3.6.23 | ||||
10:21.47 | PB | 6 | 15 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | |||
Længdespring [2] | ||||||||||
3.47 | PB | 3 | 15 | Aabenraa | Aabenraa | 22.5.23 | 0.0 | |||
| ||||||||||
3.60 w | 1 | 15 | Sønderborg | Sønderborg | 28.8.23 | |||||
| ||||||||||
Kuglestød 4.0 kg [2] | ||||||||||
5.48 | PB | 1 | 15 | Sønderborg | Sønderborg | 28.8.23 | ||||
| ||||||||||
6.52 | PB | 2 | 15 | Aabenraa | Aabenraa | 20.9.23 | ||||
| ||||||||||
Cross 6 km [1] | ||||||||||
21:03 | 7 | 15 | DMU | Aarhus | DMU, Aarhus | 18.11.23 |
Placering på danske alletiders liste på dato
100 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ude | 15.23 | Aabenraa | 20.9.23 | +0.2 | |
400 m | |||||
Ude | 1:10.07 | Haderslev | 1.10.23 | ||
Inde | 1:10.59 | Skive | 10.12.22 | ||
800 m | |||||
Ude | 2:21.92 | Aabenraa | 20.9.23 | ||
Inde | 2:36.08 | Skive | 10.12.22 | ||
1500 m | |||||
Ude | 4:49.15 | Hvidovre | 2.9.23 | ||
Inde | 4:34.97 | Skive | 3.3.24 | ||
3000 m | |||||
Ude | 10:21.47 | Hvidovre | 3.9.23 | ||
Inde | 9:41.98 | Skive | 2.3.24 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 3.60 | Sønderborg | 28.8.23 | ||
Kuglestød 4.0 kg | |||||
Ude | 6.52 | Aabenraa | 20.9.23 |
100 m: | 4 |
400 m: | 2 |
800 m: | 7 |
1500 m: | 4 |
3000 m: | 6 |
Længdespring: | 2 |
Kuglestød 4.0 kg: | 2 |
Cross: | 1 |
Ungdom | ||||
Ude | ||||
---|---|---|---|---|
800 m | ||||
DMU | 2023 | 11 | 15 | 2:26.42 |
1500 m | ||||
DMU | 2023 | 10 | 15 | 4:49.15 |
3000 m | ||||
DMU | 2023 | 6 | 15 | 10:21.47 |
km cross | ||||
DMU | 2023 | 7 | 15 | 21:03 |
Inde | ||||
1500 m | ||||
iDMU | 2024 | 3 | 15 | 4:34.97 |
3000 m | ||||
iDMU | 2024 | 3 | 15 | 9:41.98 |