Født: 5 juni 1986
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023. |
5 km [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17:40 | SB | 21 | København | København | 11.11.23 | |||
17:13 | SB | 36 | København | København | 31.12.23 |
200 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22.28 i | SB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.2.17 | ||||
21.83 | SB | Odense | Odense | 21.5.17 | +1.9 | |||
21.86 | København | København | 31.5.17 | +1.6 | ||||
22.07 | 2 | h5 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 3.9.17 | +0.1 | |
400 m [4] | ||||||||
47.79 | SB | 1 | D | IFAM | Oordegem, BEL | IFAM, Oordegem, BEL | 27.5.17 | |
48.19 | 8 | Aarhus | Aarhus | 2.6.17 | ||||
49.92 | København | København | 19.8.17 | |||||
49.18 | Aalborg | Aalborg | 2.9.17 |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22.31 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.16 | -0.1 | |||
400 m [2] | ||||||||
48.88 | SB | 3 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.16 | |||
49.23 | 5 | B | CoAG | København | CoAG, København | 18.6.16 |
100 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.99 | =PB | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | +1.9 | |||
11.00 | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | +0.9 | ||||
11.18 w | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 17.5.14 | +3.8 | ||||
11.09 w | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 17.5.14 | +3.3 | ||||
11.01 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 13.6.14 | +1.6 | ||||
200 m [5] | ||||||||
22.14 w | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 17.5.14 | +2.2 | ||||
22.05 w | Helsingborg, SWE | Helsingborg, SWE | 17.5.14 | +2.8 | ||||
21.94 | SB | 1 | h1 | Randers | Randers | 8.6.14 | +0.2 | |
22.02 | 2 | Randers | Randers | 8.6.14 | -3.3 | |||
22.03 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | +0.4 | ||||
300 m [2] | ||||||||
34.43 | SB | Tårnby | Tårnby | 3.5.14 | ||||
34.44 | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 13.6.14 | |||||
400 m [5] | ||||||||
48.66 | SB | Aabenraa | Aabenraa | 31.5.14 | ||||
48.62 | SB | 1 | Randers | Randers | 7.6.14 | |||
48.36 | SB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 27.6.14 | ||||
49.94 | Odense | Odense | 2.8.14 | |||||
48.30 | SB | 2 | DM | Odense | DM, Odense | 2.8.14 | ||
4 x 400 m stafet [3] | ||||||||
3:09.80 | DR PB | 1 | r2 | ECCC-B | Amsterdam, NED | ECCC-B, Amsterdam, NED | 24.5.14 | |
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Nicolai Trock Hartling, Nicklas Hyde Emil Strøm, Nick Ekelund-Arenander | ||||||||
3:07.57 | SB | 1 | EM-Hold Div 2 | Rīga, LAT | EM-Hold Div 2, Rīga, LAT | 22.6.14 | ||
Denmark | ||||||||
Nicolai Trock Hartling, Andreas Bube Nicklas Hyde, Nick Ekelund-Arenander | ||||||||
3:08.12 | 7 | h1 | EM | Zürich, SUI | EM, Zürich, SUI | 16.8.14 | ||
Denmark | ||||||||
Festus Asante, Andreas Bube Nick Ekelund-Arenander, Nicklas Hyde |
200 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22.30 | SB | Hvidovre | Hvidovre | 11.5.13 | 0.0 | |||
22.29 | SB | København | København | 20.5.13 | -0.2 | |||
22.15 | SB | Aalborg | Aalborg | 27.7.13 | -1.3 | |||
21.68 | SB | 4 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 28.7.13 | +0.6 | |
22.11 | Oslo, NOR | Oslo, NOR | 15.8.13 | +1.3 | ||||
300 m [1] | ||||||||
34.70 | SB | Tårnby | Tårnby | 4.5.13 | ||||
400 m [11] | ||||||||
48.20 | SB | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 11.5.13 | |||
48.20 | =SB | 6 | ECCC | Vila Real de Santo Antonio, POR | ECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR | 25.5.13 | ||
48.06 | SB | 7 | IFAM | Oordegem, BEL | IFAM, Oordegem, BEL | 1.6.13 | ||
48.88 | Helsingør | Helsingør | 8.6.13 | |||||
48.02 | SB | 2 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 27.7.13 | ||
49.37 | Aalborg | Aalborg | 27.7.13 | |||||
47.90 | SB | 4 | B | CoAG | København | CoAG, København | 1.8.13 | |
47.85 | SB | Blovstrød | Blovstrød | 10.8.13 | ||||
47.55 | SB | 1 | Oslo, NOR | Oslo, NOR | 18.8.13 | |||
47.79 | København | København | 24.8.13 | |||||
48.81 | København | København | 7.9.13 | |||||
5 km [1] | ||||||||
16:14 | PB | Nærum | Nærum | 29.9.13 | ||||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
41.30 | SB | 5 | ECCC | Vila Real de Santo Antonio, POR | ECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR | 25.5.13 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Rasmus Gunnar Jørgensen, Morten Jensen Emil Strøm, Nicklas Hyde | ||||||||
4 x 400 m stafet [2] | ||||||||
DQ | ECCC | Vila Real de Santo Antonio, POR | ECCC, Vila Real de Santo Antonio, POR | 26.5.13 | ||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Emil Strøm, Nick Jensen Christian Laugesen, Nicklas Hyde | ||||||||
3:10.60 | SB | 3 | EM-Hold Div 2 | Kaunas, LTU | EM-Hold Div 2, Kaunas, LTU | 23.6.13 | ||
Denmark | ||||||||
Christian Laugesen, Christian Sand Clausen Nicklas Hyde, Nick Ekelund-Arenander |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.14 i | PB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.2.12 | ||||
200 m [7] | ||||||||
21.95 i | SB | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 4.2.12 | ||||
21.77 i | PB | Skive | Skive | 25.2.12 | ||||
21.71 i | PB | 2 | DMi | Skive | DMi, Skive | 25.2.12 | ||
21.91 i | Steinkjer, NOR | Steinkjer, NOR | 3.3.12 | |||||
22.35 i | Steinkjer, NOR | Steinkjer, NOR | 3.3.12 | |||||
21.81 i | 2 | s3 | NC | Steinkjer, NOR | NC, Steinkjer, NOR | 4.3.12 | ||
21.34 | SB | 1 | B | Hyundai | Florø, NOR | Hyundai, Florø, NOR | 2.6.12 | +0.7 |
400 m [12] | ||||||||
47.74 i | PB | 3 | D | ASVÖ | Wien, AUT | ASVÖ, Wien, AUT | 11.2.12 | |
48.65 i | Skive | Skive | 25.2.12 | |||||
48.50 i | Steinkjer, NOR | Steinkjer, NOR | 3.3.12 | |||||
46.88 | SB | 2 | Hyundai | Oslo, NOR | Hyundai, Oslo, NOR | 24.5.12 | ||
48.11 | 4 | ECCC-B | Dubnica nad Váhom, SVK | ECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK | 27.5.12 | |||
47.03 | 6 | Rhede, GER | Rhede, GER | 7.6.12 | ||||
47.72 | 3 | Pavlov | Sofia, BUL | Pavlov, Sofia, BUL | 9.6.12 | |||
47.36 | 7 | Folksam | Göteborg/S, SWE | Folksam, Göteborg/S, SWE | 14.6.12 | |||
47.24 | 7 | Znam | Zhukovskiy, RUS | Znam, Zhukovskiy, RUS | 17.6.12 | |||
49.09 | 2 | DM | København | DM, København | 25.8.12 | |||
50.33 | København | København | 25.8.12 | |||||
49.20 | København | København | 8.9.12 | |||||
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||
40.26 | SB | 1 | Hyundai | Oslo, NOR | Hyundai, Oslo, NOR | 24.5.12 | ||
Denmark | ||||||||
Andreas Trajkovski, Nicklas Hyde Mike Kalisz, Frederik Thomsen | ||||||||
41.19 | SB | 2 | ECCC-B | Dubnica nad Váhom, SVK | ECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK | 27.5.12 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Jacob Wolfgang, Nicklas Hyde Mike Kalisz, Morten Jensen | ||||||||
40.07 | SB | 5 | Folksam | Göteborg/S, SWE | Folksam, Göteborg/S, SWE | 14.6.12 | ||
Denmark | ||||||||
Andreas Trajkovski, Frederik Thomsen Nicklas Hyde, Mike Kalisz | ||||||||
4 x 400 m stafet [2] | ||||||||
3:15.44 | SB | 3 | ECCC-B | Dubnica nad Váhom, SVK | ECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK | 27.5.12 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Jacob Riis, Nick Jensen, Emil Strøm, Nicklas Hyde | ||||||||
3:09.47 | SB | 1 | Hyundai | Florø, NOR | Hyundai, Florø, NOR | 2.6.12 | ||
Denmark | ||||||||
Nicklas Hyde, Nick Ekelund-Arenander Jacob Riis, Mike Kalisz |
100 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.5h | Halmstad, SWE | Halmstad, SWE | 19.7.09 | 0.0 | ||||
10.99 | PB | Århus | Århus | 12.8.09 | -0.1 | |||
200 m [9] | ||||||||
21.90 | SB | 8 | ECCC | Castellón, ESP | ECCC, Castellón, ESP | 31.5.09 | +0.7 | |
21.62 | SB | 4 | Folksam | Sollentuna, SWE | Folksam, Sollentuna, SWE | 25.6.09 | 0.0 | |
21.88 | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 28.6.09 | -0.2 | ||||
21.45 | SB | 3 | h7 | WUG | Beograd, SRB | WUG, Beograd, SRB | 9.7.09 | -0.5 |
21.39 | SB | 6 | q4 | WUG | Beograd, SRB | WUG, Beograd, SRB | 9.7.09 | +0.8 |
21.69 | 1 | h1 | Laxasp | Halmstad, SWE | Laxasp, Halmstad, SWE | 19.7.09 | -0.8 | |
21.57 | 4 | B | Windsprint | Sundsvall, SWE | Windsprint, Sundsvall, SWE | 25.7.09 | +1.0 | |
22.72 | Odense | Odense | 30.8.09 | +0.2 | ||||
21.82 | 4 | DM | Odense | DM, Odense | 30.8.09 | 0.0 | ||
300 m [1] | ||||||||
33.51 | SB | Frederiksberg | Frederiksberg | 2.7.09 | ||||
400 m [10] | ||||||||
48.90 i | SB | 3 | DMi | Skive | DMi, Skive | 1.3.09 | ||
49.30 i | 6 | h2 | iEM | Torino, ITA | iEM, Torino, ITA | 6.3.09 | ||
47.54 | SB | 2 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 27.6.09 | ||
47.85 | 3 | Folksam | Karlstad, SWE | Folksam, Karlstad, SWE | 23.7.09 | |||
46.92 | SB | 2 | C | DNG | Stockholm/S, SWE | DNG, Stockholm/S, SWE | 31.7.09 | |
47.65 | 4 | CoAG | København | CoAG, København | 6.8.09 | |||
46.93 | 2 | Rasschaert | Ninove, BEL | Rasschaert, Ninove, BEL | 7.8.09 | |||
48.38 | 2 | DM | Odense | DM, Odense | 29.8.09 | |||
50.24 | Odense | Odense | 30.8.09 | |||||
48.33 | 1 | DT | København | DT , København | 12.9.09 | |||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
40.31 | SB | 2 | r2 | EM-Hold Div 3 | Sarajevo, BIH | EM-Hold Div 3, Sarajevo, BIH | 20.6.09 | |
Denmark | ||||||||
Martin Krabbe, Jesper Simonsen Daniel B. Christensen, Nicklas Hyde | ||||||||
4 x 400 m stafet [4] | ||||||||
3:16.61 | PB | 8 | ECCC | Castellón, ESP | ECCC, Castellón, ESP | 31.5.09 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Nicklas Hyde, Jacob Riis Philip Braun, Jacob Wolfgang | ||||||||
3:09.09 | SB | 1 | r2 | EM-Hold Div 3 | Sarajevo, BIH | EM-Hold Div 3, Sarajevo, BIH | 21.6.09 | |
Denmark | ||||||||
Jacob Riis, Nicklas Hyde Daniel B. Christensen, Andreas Bube | ||||||||
3:09.49 | 2 | h1 | WUG | Beograd, SRB | WUG, Beograd, SRB | 11.7.09 | ||
Denmark | ||||||||
Jacob Riis, Daniel B. Christensen Thomas Cortebeeck, Nicklas Hyde | ||||||||
3:11.30 | 7 | WUG | Beograd, SRB | WUG, Beograd, SRB | 12.7.09 | |||
Denmark | ||||||||
Jacob Riis, Nicklas Hyde Thomas Cortebeeck, Matias B. Reedtz |
200 m [11] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
21.76 | PB | 1 | Odense | Odense | 13.5.07 | 0.0 | ||
22.01 | 1 | LyngbyG | Lyngby | LyngbyG, Lyngby | 2.6.07 | -0.8 | ||
21.46 | PB | 1 | h5 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 1.7.07 | +0.7 |
21.47 | 4 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 1.7.07 | +1.5 | ||
21.52 | 1 | Öresundssp | Helsingborg, SWE | Öresundssp, Helsingborg, SWE | 7.7.07 | +1.8 | ||
21.51 | 4 | 22 h5 | EM U23 | Debrecen, HUN | EM U23, Debrecen, HUN | 13.7.07 | -0.5 | |
21.48 | 5 | Folksam | Göteborg/S, SWE | Folksam, Göteborg/S, SWE | 1.8.07 | -0.5 | ||
21.93 | 1 | h2 | DM | Odense | DM, Odense | 5.8.07 | -1.0 | |
21.47 | 2 | DM | Odense | DM, Odense | 5.8.07 | -0.1 | ||
21.30 | PB | 2 | h6 | WUG | Bangkok, THA | WUG, Bangkok, THA | 12.8.07 | -0.8 |
21.32 | 5 | q1 | WUG | Bangkok, THA | WUG, Bangkok, THA | 12.8.07 | -0.8 | |
400 m [8] | ||||||||
49.22 i | SB | 4 | r4 | NC | Malmö/A, SWE | NC, Malmö/A, SWE | 18.2.07 | |
48.81 | SB | 2 | Odense | Odense | 13.5.07 | |||
47.82 | PB | 4 | ECCC-B | Dubnica nad Váhom, SVK | ECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK | 27.5.07 | ||
48.19 | 6 | 22 r1 | Potsdam, GER | Potsdam, GER | 9.6.07 | |||
48.52 | 8 | ÅrhusG | Aarhus | ÅrhusG, Aarhus | 29.6.07 | |||
48.79 | 1 | h1 | DM | Odense | DM, Odense | 4.8.07 | ||
46.99 | PB | 1 | DM | Odense | DM, Odense | 4.8.07 | ||
47.93 | 3 | r2 | Flanders | Merksem, BEL | Flanders, Merksem, BEL | 25.8.07 | ||
4 x 100 m stafet [3] | ||||||||
DNF | ECCC-B | Dubnica nad Váhom, SVK | ECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK | 27.5.07 | ||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Christian Laugesen, Morten Jensen Nicklas Hyde, Thomas Flensborg Madsen | ||||||||
40.60 | SB | 5 | ECp-2 | Odense | ECp-2, Odense | 23.6.07 | ||
Denmark | ||||||||
Martin Krabbe, Jesper Simonsen Nicklas Hyde, Morten Jensen | ||||||||
41.93 | 6 | h2 | WUG | Bangkok, THA | WUG, Bangkok, THA | 9.8.07 | ||
Denmark | ||||||||
Steffen Jørgensen, Nicklas Hyde Marc Lorentzen, Jacob Wolfgang | ||||||||
4 x 400 m stafet [4] | ||||||||
3:25.47 | SB | 6 | ECCC-B | Dubnica nad Váhom, SVK | ECCC-B, Dubnica nad Váhom, SVK | 27.5.07 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Nicklas Hyde, Jeppe Thomsen Martin Pedersen, Christian Laugesen | ||||||||
3:10.75 | SB | 4 | ECp-2 | Odense | ECp-2, Odense | 24.6.07 | ||
Denmark | ||||||||
Espen Gatzwiller, Andreas Bube Nicklas Hyde, Steffen Jørgensen | ||||||||
3:11.21 | 1 | h2 | WUG | Bangkok, THA | WUG, Bangkok, THA | 13.8.07 | ||
Denmark | ||||||||
Steffen Jørgensen, Jacob Riis Marc Lorentzen, Nicklas Hyde | ||||||||
3:09.73 | SB | 7 | WUG | Bangkok, THA | WUG, Bangkok, THA | 14.8.07 | ||
Denmark | ||||||||
Steffen Jørgensen, Jacob Riis Marc Lorentzen, Nicklas Hyde |
100 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.92 w | 1 | 22 h1 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 9.9.06 | +3.9 | |
10.90 w | 2 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 9.9.06 | +3.4 | |
200 m [3] | ||||||||
22.29 i | PB | 1 | h9 | NC | Malmö/A, SWE | NC, Malmö/A, SWE | 25.2.06 | |
22.37 i | 1 | NC | Malmö/A, SWE | NC, Malmö/A, SWE | 25.2.06 | |||
21.99 | PB | 3 | Bowerman | København | Bowerman, København | 6.6.06 | -1.5 | |
400 m [6] | ||||||||
48.91 i | PB | 1 | r5 | NC | Malmö/A, SWE | NC, Malmö/A, SWE | 25.2.06 | |
48.79 | PB | 2 | København | København | 12.5.06 | |||
49.09 | 5 | ECCC-B | Istanbul, TUR | ECCC-B, Istanbul, TUR | 27.5.06 | |||
48.87 | 3 | LyngbyG | Lyngby | LyngbyG, Lyngby | 3.6.06 | |||
48.91 | 2 | r2 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 8.7.06 | ||
48.59 | PB | 1 | 22 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 9.9.06 | |
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
41.19 | SB | 2 | ECCC-B | Istanbul, TUR | ECCC-B, Istanbul, TUR | 27.5.06 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Piotr Buciarski, Nicklas Hyde Espen Gatzwiller, Morten Jensen | ||||||||
4 x 400 m stafet [2] | ||||||||
3:17.53 | PB | 5 | ECCC-B | Istanbul, TUR | ECCC-B, Istanbul, TUR | 28.5.06 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Espen Gatzwiller, Henrik Vincentsen Christian Laugesen, Nicklas Hyde | ||||||||
3:13.34 | SB | 3 | ECp-2 | Banská Bystrica, SVK | ECp-2, Banská Bystrica, SVK | 18.6.06 | ||
Denmark | ||||||||
Steffen Jørgensen, Thomas Cortebeeck Brian Brandt Jørgensen, Nicklas Hyde |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
22.08 | PB | Göteborg, SWE | Göteborg, SWE | 4.6.05 | +0.6 | |||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:16.23 | DUR | Kristiansand, NOR | Kristiansand, NOR | 28.8.05 | ||||
Denmark | ||||||||
Rasmus Olsen, Mikkel Klejnstrup Nicklas Hyde, Andreas Bube |
400 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
49.01 | PB | 3 | DM | København | DM, København | 8.8.04 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.14 | Göteborg/FH, SWE | 4.2.12 | ||
100 m | |||||
Ude | 10.99 | Århus | 12.8.09 | -0.1 | |
200 m | |||||
Ude | 21.30 | Bangkok, THA | 12.8.07 | -0.8 | 24 |
Inde | 21.71 | Skive | 25.2.12 | 18 | |
400 m | |||||
Ude | 46.53 | Göteborg/U, SWE | 28.6.08 | 8 | |
Inde | 47.74 | Wien, AUT | 11.2.12 | 7 | |
5 km | |||||
Ude | 16:14 | Nærum | 29.9.13 | ||
4 x 400 m stafet | |||||
Ude | 3:09.80 DR | Amsterdam, NED | 24.5.14 | ||
Ude | 3:07.08 DR | Uden, NED | 2.7.11 | ||
150 m | |||||
Ude | 16.21 | , ??? | 27.7.11 | ||
300 m | |||||
Ude | 33.19 | Sollentuna, SWE | 8.7.08 |
60 m: | 3 |
100 m: | 12 |
150 m: | 1 |
200 m: | 94 |
300 m: | 8 |
400 m: | 115 |
5 km: | 3 |
4 x 100 m stafet: | 12 |
4 x 400 m stafet: | 29 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DMU | 2008 | 1 | 11.39 | ||||
200 m | |||||||
DM | 2007 | 2 | 21.47 | 1 | h2 | 21.93 | |
DM | 2008 | 2 | 21.12 | 1 | h4 | 21.90 | |
DM | 2009 | 4 | 21.82 | ||||
DM | 2010 | 3 | 21.66 | ||||
DM | 2011 | 1 | 21.48 | 1 | h3 | 21.62 | |
DM | 2013 | 4 | 21.68 | ||||
DM | 2015 | 3 | 21.40 | 1 | h2 | 22.12 | |
DM | 2017 | 2 | h5 | 22.07 | |||
400 m | |||||||
DM | 2004 | 3 | 49.01 | ||||
DM | 2007 | 1 | 46.99 | 1 | h1 | 48.79 | |
DM | 2008 | 1 | 47.25 | 1 | h3 | 49.41 | |
DM | 2009 | 2 | 48.38 | ||||
DM | 2010 | 1 | 47.45 | ||||
DM | 2011 | 1 | 46.85 | ||||
DM | 2012 | 2 | 49.09 | ||||
DM | 2013 | 2 | 48.02 | ||||
DM | 2014 | 2 | 48.30 | ||||
DM | 2015 | 2 | 47.50 | 1 | h2 | 48.52 | |
Inde | |||||||
200 m | |||||||
DMi | 2008 | 1 | 22.32 | 1 | h8 | 22.21 | |
DMi | 2010 | 1 | 22.02 | ||||
DMi | 2012 | 2 | 21.71 | ||||
400 m | |||||||
DMi | 2008 | 2 | 48.99 | ||||
DMi | 2009 | 3 | 48.90 | ||||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
100 m | |||||||
DMU | 2006 | 2 | 22 | 10.90 | 1 | 22 h1 | 10.92 |
400 m | |||||||
DMU | 2006 | 1 | 22 | 48.59 |
Ude | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
200 m | |||||||||
EM-Hold Div 3 | 2010 | 3 | r2 | 21.68 | |||||
EM-Hold Div 2 | 2015 | 4 | 21.74 | ||||||
400 m | |||||||||
EM | 2010 | 5 | h3 | 48.65 | |||||
4 x 100 m stafet | |||||||||
EM-Hold Div 3 | 2009 | 2 | r2 | 40.31 | |||||
EM-Hold Div 2 | 2015 | 2 | 40.40 | ||||||
4 x 400 m stafet | |||||||||
EM-Hold Div 3 | 2009 | 1 | r2 | 3:09.09 | |||||
EM | 2010 | 8 | h2 | 3:09.04 | |||||
EM-Hold Div 3 | 2010 | 1 | r2 | 3:08.62 | |||||
EM-Hold Div 2 | 2011 | 2 | 3:09.27 | ||||||
EM-Hold Div 2 | 2013 | 3 | 3:10.60 | ||||||
EM | 2014 | 7 | h1 | 3:08.12 | |||||
EM-Hold Div 2 | 2014 | 1 | 3:07.57 | ||||||
EM-Hold Div 2 | 2015 | 1 | 3:08.01 | ||||||
Inde | |||||||||
400 m | |||||||||
iEM | 2009 | 6 | h2 | 49.30 | |||||
Ude | |||||||||
200 m | |||||||||
EM U23 | 2007 | 4 | 22 h5 | 21.51 |