Født: 28 august 2008
Klub: Amager Atletik Club
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [1] | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.88 i | SB | 2 | h1 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | |||||
Længdespring [1] | |||||||||||
3.32 i | SB | 3 | 17 | Helsingør | Helsingør | 3.2.24 | |||||
|
50 m [2] | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.48 i | PB | 3 | 15 h2 | Hvidovre | Hvidovre | 5.2.23 | ||||||
8.54 i | 3 | 15 B | Hvidovre | Hvidovre | 5.2.23 | |||||||
60 m [4] | ||||||||||||
10.19 i | PB | 3 | 15 h1 | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | ||||||
10.38 i | 4 | 15 B | Helsingør | Helsingør | 7.1.23 | |||||||
9.82 i | PB | 4 | 15 h1 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||||
9.94 i | 4 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | |||||||
100 m [2] | ||||||||||||
15.73 | PB | 8 | 15 h1 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | -0.2 | |||||
15.79 | 7 | 15 h2 | København | København | 20.5.23 | +0.4 | ||||||
200 m [1] | ||||||||||||
33.49 | PB | 3 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | -0.3 | |||||
1000 m [1] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
3:48.11 i | 2 | 15 | Ballerup | Ballerup | 18.12.22 | |||||||
1500 m [1] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
5:59.65 i | 5 | 15 | Ballerup | Ballerup | 29.1.23 | |||||||
3000 m [1] | ||||||||||||
Uregelmæssighed: Oversized track | ||||||||||||
13:11.94 i | 1 | 15 | Ballerup | Ballerup | 28.1.23 | |||||||
50 m hæk 84 cm [1] | ||||||||||||
11.02 i | PB | 3 | 15 | Hvidovre | Hvidovre | 5.2.23 | ||||||
Længdespring [4] | ||||||||||||
3.59 i | PB | 4 | 15 | Helsingør | Helsingør | 11.3.23 | ||||||
| ||||||||||||
3.36 | PB | 9 | 15 | Glostrup | Glostrup | 29.4.23 | 0.0 | |||||
| ||||||||||||
3.62 | PB | 9 | 15 | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | +0.2 | |||||
| ||||||||||||
3.64 | PB | 7 | 15 | København | København | 20.5.23 | -1.3 | |||||
|
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.48 | Hvidovre | 5.2.23 | ||
60 m | |||||
Inde | 9.82 | Helsingør | 11.3.23 | ||
100 m | |||||
Ude | 15.73 | Glostrup | 29.4.23 | -0.2 | |
200 m | |||||
Ude | 33.49 | Tårnby | 7.5.23 | -0.3 | |
Længdespring | |||||
Ude | 3.64 | København | 20.5.23 | -1.3 | |
Inde | 3.59 | Helsingør | 11.3.23 | ||
50 m hæk 84 cm | |||||
Inde | 11.02 | Hvidovre | 5.2.23 |
50 m: | 2 |
60 m: | 5 |
100 m: | 2 |
200 m: | 1 |
1000 m: | 1 |
1500 m: | 1 |
3000 m: | 1 |
50 m hæk 84 cm: | 1 |
Længdespring: | 5 |