Født: 1998
Klub: Odense Atletik - O.G.F.
Nationalitet: CZE
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.43 i | PB | 1 | h2 | Skive | Skive | 20.1.24 | ||
8.38 i | PB | 3 | Skive | Skive | 20.1.24 | |||
8.46 i | 6 | h1 | Skive | Skive | 3.2.24 | |||
8.41 i | 6 | h1 | DMi | Odense | DMi, Odense | 16.2.24 | ||
200 m [4] | ||||||||
27.24 i | PB | 1 | Odense | Odense | 11.12.23 | |||
27.06 i | PB | 3 | B | Skive | Skive | 3.2.24 | ||
27.48 i | 1 | B | Odense | Odense | 6.2.24 | |||
26.75 i | PB | 3 | h4 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | |
400 m [1] | ||||||||
1:03.11 i | PB | 1 | B | Skive | Skive | 20.1.24 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:42.13 i | PB | 3 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | ||
Odense Atletik-O.G.F. | ||||||||
Anna-Marie Petráková, Cecilie Carlsen Camilla Motzkus, Caroline Aslerin |
100 m [5] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.30 w | 5 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | +2.4 | |||
13.20 | SB | 3 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | -1.4 | ||
12.99 w | 7 | h2 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +4.6 | ||
12.92 w | 2 | C | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | +2.3 | ||
13.20 | =SB | 5 | h1 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 24.6.23 | -1.0 |
200 m [3] | ||||||||
26.69 | SB | 2 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | +1.0 | ||
26.46 w | 6 | B | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +3.3 | ||
26.37 | SB | 5 | h2 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.23 | -0.3 |
400 m [2] | ||||||||
1:02.63 | SB | 2 | København | København | 11.5.23 | |||
1:01.85 | SB | 2 | København | København | 20.5.23 |
100 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.85 | SB | 1 | h2 | Hvidovre | Hvidovre | 28.5.22 | +1.6 | |
12.67 w | 2 | B | Hvidovre | Hvidovre | 28.5.22 | +2.3 | ||
12.99 | 4 | h1 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +0.2 | ||
12.86 w | 5 | B | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | +3.2 | ||
200 m [5] | ||||||||
27.54 i | SB | 2 | B | Odense | Odense | 5.2.22 | ||
27.39 i | SB | 2 | h4 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | |
26.11 w | 2 | Hvidovre | Hvidovre | 28.5.22 | +2.2 | |||
26.16 | SB | 7 | B | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.22 | +1.1 | |
26.70 | 5 | h2 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 26.6.22 | -0.5 | |
400 m [3] | ||||||||
1:02.64 | SB | 5 | B | København | København | 21.5.22 | ||
1:00.71 | PB | 1 | Randers | Randers | 4.6.22 | |||
1:01.55 | 4 | B | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | ||
400 m hæk [1] | ||||||||
1:14.35 | PB | 7 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||
4 x 100 m stafet [1] | ||||||||
50.08 | PB | 6 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||
Odense Atletik-O.G.F. | ||||||||
Cecilie Carlsen, Anna-Marie Petráková Vibe Konrad Olsen, Camilla Motzkus | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:12.71 | SB | 6 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||
Odense Atletik-O.G.F. | ||||||||
Anna-Marie Petráková, Cecilie Carlsen Vibe Konrad Olsen, Caroline Aslerin |
100 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.15 mix | PB | 3 | Odense | Odense | 7.6.21 | +0.7 | ||
12.91 w | 4 | h3 | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 | +3.2 | ||
12.84 | PB | 7 | h2 | DM | Odense | DM, Odense | 26.6.21 | +1.6 |
200 m [2] | ||||||||
26.78 mix | PB | 2 | Odense | Odense | 7.6.21 | |||
26.05 | PB | 6 | h1 | DM | Odense | DM, Odense | 27.6.21 | +2.0 |
400 m [3] | ||||||||
1:01.30 mix | PB | 8 | Odense | Odense | 18.5.21 | |||
1:01.6h | 1 | København | København | 29.5.21 | ||||
1:02.38 | 4 | B | Hvidovre | Hvidovre | 12.6.21 |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.53 i | PB | 3 | Odense | Odense | 28.1.20 | |||
100 m [1] | ||||||||
13.56 | PB | 4 | Odense | Odense | 29.8.20 | -0.1 | ||
200 m [3] | ||||||||
27.51 i | PB | 2 | Odense | Odense | 28.1.20 | |||
27.35 i | PB | 3 | h2 | DMi | Odense | DMi, Odense | 23.2.20 | |
27.20 | PB | 6 | Odense | Odense | 23.6.20 | +1.2 | ||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:50.76 i | PB | 1 | B | DMi | Odense | DMi, Odense | 23.2.20 | |
Odense Atletik-O.G.F. | ||||||||
Cecilie Carlsen, Sabrina Kjær Møller Sissel Lentz Christensen, Anna-Marie Petráková |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27.84 | PB | 2 | Odense | Odense | 7.5.19 | +1.9 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.38 | Skive | 20.1.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.84 | Odense | 26.6.21 | +1.6 | |
200 m | |||||
Ude | 26.05 | Odense | 27.6.21 | +2.0 | |
Inde | 26.75 | Odense | 17.2.24 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:00.71 | Randers | 4.6.22 | ||
Inde | 1:03.11 | Skive | 20.1.24 | ||
400 m hæk | |||||
Ude | 1:14.35 | Odense | 3.9.22 | ||
4 x 100 m stafet | |||||
Ude | 50.08 | Odense | 3.9.22 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:42.13 | Odense | 17.2.24 |
60 m: | 5 |
100 m: | 13 |
200 m: | 18 |
400 m: | 9 |
400 m hæk: | 1 |
4 x 100 m stafet: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DM | 2021 | 7 | h2 | 12.84 | |||
DM | 2023 | 5 | h1 | 13.20 | |||
200 m | |||||||
DM | 2021 | 6 | h1 | 26.05 | |||
DM | 2022 | 5 | h2 | 26.70 | |||
DM | 2023 | 5 | h2 | 26.37 | |||
400 m | |||||||
DM | 2022 | 4 | B | 1:01.55 | |||
Inde | |||||||
60 m | |||||||
DMi | 2024 | 6 | h1 | 8.41 | |||
200 m | |||||||
DMi | 2020 | 3 | h2 | 27.35 | |||
DMi | 2022 | 2 | h4 | 27.39 | |||
DMi | 2024 | 3 | h4 | 26.75 |