Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Mette Graversgaard

Født: 5 oktober 1995

Klub: Aarhus 1900 Atletik og Løb

  •  13 DM‐guld
  •  3 DM‐sølv
  •  4 DM‐bronze
  •  7 IDM‐guld
  •  5 IDM‐sølv
  •  3 IDM‐bronze

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

60 m  [2]
7.54
i
SB DMiOdenseDMi, Odense16.2.24
7.43
i
=PB DMiOdenseDMi, Odense16.2.24
60 m hæk 84.0 cm  [6]
8.22
i
SB AarhusAarhus23.1.24
8.12
i
SB AarhusAarhus23.1.24
8.08
i
SB (64)ISTAFDüsseldorf, GERISTAF, Düsseldorf, GER4.2.24
8.20
i
Liévin, FRALiévin, FRA10.2.24
DQ
i
Paris, FRAParis, FRA11.2.24
8.25
i
OdenseOdense17.2.24

2023

60 m  [5]
7.55
i
SB AarhusAarhus29.12.22
7.47
i
SB RandersRanders21.1.23
7.47
i
=SB RandersRanders21.1.23
7.51
i
DMiRandersDMi, Randers18.2.23
7.43
i
=PB DMiRandersDMi, Randers18.2.23
100 m  [2]
11.64
PB DMAalborgDM, Aalborg24.6.230.0
11.68
DMAalborgDM, Aalborg24.6.230.0
200 m  [4]
23.51
i
SB (100)v3NatKarlstad, SWEv3Nat, Karlstad, SWE12.2.23
23.30
PB Genève, SUIGenève, SUI10.6.23+0.6
23.56
AthletissimaLausanne, SUIAthletissima, Lausanne, SUI30.6.23-0.4
24.01
DT AarhusDT , Aarhus9.9.230.0
60 m hæk 84.0 cm  [17]
8.27
i
SB AarhusAarhus29.12.22
8.16
i
SB RandersRanders21.1.23
8.04
i
SB AarhusAarhus25.1.23
8.06
i
AarhusAarhus25.1.23
8.07
i
Ostrava, CZEOstrava, CZE2.2.23
8.07
i
Ostrava, CZEOstrava, CZE2.2.23
8.07
i
Łódź, POLŁódź, POL4.2.23
8.01
i
DR PB Łódź, POLŁódź, POL4.2.23
8.09
i
ISTAFBerlin, GERISTAF, Berlin, GER10.2.23
8.04
i
ISTAFBerlin, GERISTAF, Berlin, GER10.2.23
8.04
i
v3NatKarlstad, SWEv3Nat, Karlstad, SWE12.2.23
8.01
i
=DR =PB DMiRandersDMi, Randers18.2.23
8.01
i
=DR =PB Madrid, ESPMadrid, ESP22.2.23
8.00
i
DR PB Madrid, ESPMadrid, ESP22.2.23
7.96
i
DR PB iEMIstanbul, TURiEM, Istanbul, TUR4.3.23
7.94
i
DR PB iEMIstanbul, TURiEM, Istanbul, TUR5.3.23
7.92
i
DR PB (15)iEMIstanbul, TURiEM, Istanbul, TUR5.3.23
100 m hæk 84.0 cm  [14]
12.83
DR PB (49)Savona, ITASavona, ITA24.5.23+2.0
13.25
NordicCKøbenhavnNordicC, København28.5.23-0.4
13.21
NordicCKøbenhavnNordicC, København28.5.23+0.7
13.18
FBKGHengelo, NEDFBKG, Hengelo, NED4.6.23+0.2
13.37
Bydgoszcz, POLBydgoszcz, POL6.6.23-0.8
13.05
Bydgoszcz, POLBydgoszcz, POL6.6.23+1.9
12.96
PNGTurku, FINPNG, Turku, FIN13.6.23+0.6
13.00
PNGTurku, FINPNG, Turku, FIN13.6.23+0.9
12.95
EM-Hold Div 2Chorzów, POLEM-Hold Div 2, Chorzów, POL21.6.23+0.6
12.98
DMAalborgDM, Aalborg24.6.23-0.4
13.06
Bern, SUIBern, SUI4.8.23+0.7
12.87
VMBudapest, HUNVM, Budapest, HUN22.8.23+0.1
12.94
VMBudapest, HUNVM, Budapest, HUN23.8.23-0.4
13.18
DT AarhusDT , Aarhus9.9.23-0.4
4 x 100 m stafet  [4]
44.65
SB Genève, SUIGenève, SUI10.6.23
 Denmark
Emma Beiter Bomme, Line Holm Jensen
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
43.89
SB EM-Hold Div 2Chorzów, POLEM-Hold Div 2, Chorzów, POL22.6.23
 Denmark
Mathilde U. Kramer, Mette Graversgaard
Emma Beiter Bomme, Klara Skriver Loessl
44.14
AthletissimaLausanne, SUIAthletissima, Lausanne, SUI30.6.23
 Denmark
Emma Beiter Bomme, Astrid Glenner-Frandsen
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
48.31
SB DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
 Aarhus 1900 Atletik og Løb
Mathilde Kreiberg Skou, Mette Graversgaard
Mathilde U. Kramer, Ida Boel
4 x 400 m stafet  [1]
3:53.84
SB DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
 Aarhus 1900 Atletik og Løb
Martha Danneskjold Rasmussen, Ida Marie Hartmann
Mathilde Kreiberg Skou, Mette Graversgaard

2022

60 m  [1]
7.43
i
PB AarhusAarhus30.12.21
200 m  [3]
25.02
SB DMAalborgDM, Aalborg26.6.22-0.3
23.70
SB DMAalborgDM, Aalborg26.6.22+0.1
24.46
OdenseOdense3.9.22-0.8
60 m hæk 84.0 cm  [16]
8.27
i
SB AarhusAarhus30.12.21
8.02
i
DR PB (36)Manchester, GBRManchester, GBR22.1.22
8.12
i
Rheinstetten, GERRheinstetten, GER28.1.22
8.13
i
Rheinstetten, GERRheinstetten, GER28.1.22
8.09
i
Ostrava, CZEOstrava, CZE3.2.22
8.08
i
Ostrava, CZEOstrava, CZE3.2.22
8.27
i
Miramas, FRAMiramas, FRA4.2.22
8.08
i
v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE13.2.22
8.08
i
ISTAFDüsseldorf, GERISTAF, Düsseldorf, GER20.2.22
8.07
i
ISTAFDüsseldorf, GERISTAF, Düsseldorf, GER20.2.22
8.18
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
8.14
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
8.10
i
AarhusAarhus2.3.22
8.09
i
AarhusAarhus2.3.22
8.08
i
iVMBeograd, SRBiVM, Beograd, SRB19.3.22
8.03
i
iVMBeograd, SRBiVM, Beograd, SRB19.3.22
100 m hæk 84.0 cm  [18]
13.22
SB Huelva, ESPHuelva, ESP25.5.22+0.1
13.18
SB Manchester, GBRManchester, GBR3.6.22-0.6
12.99
DR PB Manchester, GBRManchester, GBR3.6.22-2.0
12.92
DR PB PTSŠamorín, SVKPTS, Šamorín, SVK9.6.22+2.0
12.87
w
Sollentuna, SWESollentuna, SWE12.6.22+2.5
13.03
CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22+1.1
12.96
CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22+1.2
12.89
DR PB Madrid, ESPMadrid, ESP18.6.22-1.2
12.84
DR PB (48)DMAalborgDM, Aalborg25.6.22+0.9
13.11
BauhausStockholm/S, SWEBauhaus, Stockholm/S, SWE30.6.22+0.8
DNF
CitySCork, IRLCityS, Cork, IRL5.7.22+1.3
13.04
VMEugene, ORVM, Eugene, OR23.7.22-0.3
13.05
VMEugene, ORVM, Eugene, OR24.7.22-0.1
13.11
SkolimowskaChorzów, POLSkolimowska, Chorzów, POL6.8.22+1.0
12.87
EMMünchen, GEREM, München, GER21.8.220.0
12.99
EMMünchen, GEREM, München, GER21.8.22-0.1
13.54
OdenseOdense3.9.22-2.4
13.52
HanžekovićZagreb, CROHanžeković, Zagreb, CRO11.9.22-0.1
Kuglestød 4.0 kg  [1]
9.47
PB AarhusAarhus18.5.22
 
8.78 SB8.779.07 SB9.47 PBXX
4 x 100 m stafet  [3]
44.46
SB BauhausStockholm/S, SWEBauhaus, Stockholm/S, SWE30.6.22
 Denmark
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
Astrid Glenner-Frandsen, Emma Beiter Bomme
43.46
DR PB VMEugene, ORVM, Eugene, OR22.7.22
 Denmark
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
Astrid Glenner-Frandsen, Ida Kathrine Karstoft
44.20
EMMünchen, GEREM, München, GER19.8.22
 Denmark
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
Emma Beiter Bomme, Astrid Glenner-Frandsen
4 x 400 m stafet  [1]
3:59.72
SB OdenseOdense3.9.22
 Aarhus 1900 Atletik og Løb
Mathilde Kreiberg Skou, Ida Marie Hartmann
Nikoline Lybæk Petersen, Mette Graversgaard

2021

60 m  [3]
7.63
i
SB AarhusAarhus30.12.20
7.60
i
SB AarhusAarhus30.12.20
7.44
i
PB OdenseOdense23.1.21
200 m  [8]
23.85
i
SB RandersRanders16.1.21
23.72
i
SB (90)OdenseOdense23.1.21
23.73
i
Wien, AUTWien, AUT30.1.21
24.40
w
Castiglione della Pescaia, ITACastiglione della Pescaia, ITA19.5.21+5.6
24.35
SB Weinheim, GERWeinheim, GER22.5.21+0.4
24.12
SB Kladno, CZEKladno, CZE15.6.21+0.1
24.61
DMOdenseDM, Odense27.6.21+2.0
23.65
w
DMOdenseDM, Odense27.6.21
60 m hæk 84.0 cm  [4]
8.23
i
DR PB Wien, AUTWien, AUT30.1.21
8.25
i
Wien, AUTWien, AUT30.1.21
8.23
i
=DR =PB RandersRanders6.2.21
DNF
i
iEMToruń, POLiEM, Toruń, POL6.3.21
100 m hæk 84.0 cm  [13]
13.47
w
Castiglione della Pescaia, ITACastiglione della Pescaia, ITA19.5.21+2.7
13.36
SB Weinheim, GERWeinheim, GER22.5.21+0.4
13.14
SB Weinheim, GERWeinheim, GER22.5.21+2.0
DNF
Haniá, GREHaniá, GRE30.5.21+0.7
13.30
Šamorín, SVKŠamorín, SVK2.6.21+0.4
13.47
KøbenhavnKøbenhavn8.6.21+0.8
13.46
Genève, SUIGenève, SUI12.6.21+0.1
13.48
Genève, SUIGenève, SUI12.6.21+1.5
13.36
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6.21-1.1
13.11
DR PB DMOdenseDM, Odense26.6.21+1.8
13.23
DMOdenseDM, Odense26.6.21+1.4
13.62
SzewinskaBydgoszcz, POLSzewinska, Bydgoszcz, POL30.6.21-2.5
13.70
SzewinskaBydgoszcz, POLSzewinska, Bydgoszcz, POL30.6.21-1.8
4 x 100 m stafet  [4]
44.25
SB WorldRChorzów, POLWorldR, Chorzów, POL1.5.21
 Denmark
Mathilde U. Kramer, Astrid Glenner-Frandsen
Mette Graversgaard, Ida Kathrine Karstoft
45.34
WorldRChorzów, POLWorldR, Chorzów, POL2.5.21
 Denmark
Mathilde U. Kramer, Astrid Glenner-Frandsen
Mette Graversgaard, Emma Beiter Bomme
43.71
DR PB Genève, SUIGenève, SUI12.6.21
 Denmark
Astrid Glenner-Frandsen, Mathilde U. Kramer
Emma Beiter Bomme, Mette Graversgaard
44.58
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL19.6.21
 Denmark
Mathilde U. Kramer, Astrid Glenner-Frandsen
Mette Graversgaard, Emma Beiter Bomme
4 x 200 m stafet  [1]
1:37.80
DR PB WorldRChorzów, POLWorldR, Chorzów, POL2.5.21
 Denmark
Louise Østergaard, Emma Beiter Bomme
Mathilde U. Kramer, Mette Graversgaard

2020

60 m  [8]
7.59
i
SB AarhusAarhus28.12.19
7.70
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
7.67
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
7.70
i
AarhusAarhus13.2.20
7.69
i
Istanbul, TURIstanbul, TUR16.2.20
7.55
i
PB DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
7.52
i
PB DMiOdenseDMi, Odense22.2.20
7.84
PB AarhusAarhus20.6.20-0.9
100 m  [7]
12.11
SB AarhusAarhus20.6.20+0.1
12.18
AarhusAarhus4.7.20+0.5
11.80
=PB AarhusAarhus23.7.20-0.2
11.87
HvidovreHvidovre1.8.20+0.5
11.85
HvidovreHvidovre1.8.200.0
11.86
FrederiksbergFrederiksberg25.8.20+1.4
11.84
HanžekovićZagreb, CROHanžeković, Zagreb, CRO15.9.20-0.2
150 m  [1]
18.33
SB VibyViby18.6.20-1.0
200 m  [12]
24.21
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
23.81
i
DR PB Wien, AUTWien, AUT1.2.20
23.79
i
DR PB v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
23.42
i
DR PB (36)WarholmUlsteinvik, NORWarholm, Ulsteinvik, NOR28.2.20
23.50
i
WarholmUlsteinvik, NORWarholm, Ulsteinvik, NOR28.2.20
24.45
SB AarhusAarhus4.7.20+0.8
24.46
Oslo, NOROslo, NOR8.7.20+0.9
24.28
SB AarhusAarhus23.7.20+0.5
23.81
w
HvidovreHvidovre2.8.20+3.2
24.52
DMKøbenhavnDM, København16.8.20-1.3
23.54
PB (96)DMKøbenhavnDM, København16.8.20+1.5
24.41
AarhusAarhus6.9.20-1.5
300 m  [2]
39.38
PB VibyViby18.6.20
39.45
AarhusAarhus24.6.20
60 m hæk 84.0 cm  [9]
8.38
i
=DR PB AarhusAarhus28.12.19
8.47
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
8.40
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.20
8.40
i
Wien, AUTWien, AUT1.2.20
8.36
i
DR PB Wien, AUTWien, AUT1.2.20
8.43
i
v3NatHelsinki, FINv3Nat, Helsinki, FIN9.2.20
8.47
i
AarhusAarhus13.2.20
8.32
i
DR PB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
8.31
i
DR PB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
100 m hæk 84.0 cm  [12]
13.52
SB AarhusAarhus8.8.20+0.9
13.73
Sollentuna, SWESollentuna, SWE10.8.20-1.8
14.00
DMKøbenhavnDM, København15.8.20-1.6
13.42
SB DMKøbenhavnDM, København15.8.20-1.8
13.13
DR PB (35)BauhausStockholm/S, SWEBauhaus, Stockholm/S, SWE23.8.20+1.4
13.26
VDBruxelles, BELVD, Bruxelles, BEL4.9.20-0.2
13.49
AarhusAarhus6.9.20-0.6
13.25
PTSŠamorín, SVKPTS, Šamorín, SVK11.9.20+0.4
13.21
PTSŠamorín, SVKPTS, Šamorín, SVK11.9.20+0.5
13.28
HanžekovićZagreb, CROHanžeković, Zagreb, CRO15.9.20-0.1
13.30
GGalaRoma, ITAGGala, Roma, ITA17.9.20+0.1
13.25
Doha, QATDoha, QAT25.9.20+1.1
4 x 100 m stafet  [1]
48.68
SB AarhusAarhus6.9.20
 Aarhus 1900 Atletik og Løb
Klara Lind Toustrup, Terese Salling Hansen
Mathilde Kreiberg Skou, Mette Graversgaard
4 x 200 m stafet  [1]
1:39.98
i
SB DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 Aarhus 1900 Atletik og Løb
Mathilde Kreiberg Skou, Martha Danneskjold Rasmussen
Isabell Paprotny, Mette Graversgaard

2019

60 m  [6]
7.80
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE19.1.19
7.82
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE19.1.19
7.67
i
SB SkiveSkive2.2.19
7.75
i
AalborgAalborg13.2.19
7.60
i
SB DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
7.61
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
100 m  [7]
11.68
w
Skara, SWESkara, SWE6.6.19+3.2
11.80
PB Skara, SWESkara, SWE6.6.19+0.8
12.08
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19+0.7
12.28
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-2.3
12.32
Varaždin, CROVaraždin, CRO10.8.19-2.2
11.97
Meet ParisParis, FRAMeet Paris, Paris, FRA24.8.19+0.1
12.00
OdenseOdense7.9.19-0.1
150 m  [1]
17.78
PB (8)KøbenhavnKøbenhavn18.8.19-0.3
200 m  [6]
24.57
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
23.99
SB OdenseOdense1.6.19+1.6
23.87
w
HvidovreHvidovre9.6.19+2.5
24.08
WUGNapoli, ITAWUG, Napoli, ITA10.7.19-0.6
DNS
WUGNapoli, ITAWUG, Napoli, ITA11.7.19+0.1
24.62
OdenseOdense7.9.19+0.4
60 m hæk 84.0 cm  [7]
8.47
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
8.50
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
8.55
i
FolksamSätra, SWEFolksam, Sätra, SWE4.2.19
8.48
i
v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
8.80
i
AalborgAalborg13.2.19
8.53
i
AalborgAalborg13.2.19
8.46
i
SB DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
100 m hæk 84.0 cm  [9]
14.14
SB Bergen, NORBergen, NOR22.5.19-1.0
13.62
w
OdenseOdense1.6.19+2.9
13.56
SB Skara, SWESkara, SWE6.6.19+0.7
13.56
=SB Skara, SWESkara, SWE6.6.19-0.1
13.89
EGMinsk, BLREG, Minsk, BLR23.6.19+0.3
14.03
EGMinsk, BLREG, Minsk, BLR25.6.19-1.1
13.61
WUGNapoli, ITAWUG, Napoli, ITA10.7.19-0.5
13.76
WUGNapoli, ITAWUG, Napoli, ITA11.7.19-0.9
13.89
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19+0.3
4 x 100 m stafet  [6]
43.90
DR PB WorldRYokohama, JPNWorldR, Yokohama, JPN11.5.19
 Denmark
Astrid Glenner-Frandsen, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
45.32
WorldRYokohama, JPNWorldR, Yokohama, JPN12.5.19
 Denmark
Louise Østergård, Astrid Glenner-Frandsen
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
DNF
Oslo, NOROslo, NOR4.6.19
 Denmark
Louise Østergård, Astrid Glenner-Frandsen
Mette Graversgaard, Emma Beiter Bomme
46.02
WUGNapoli, ITAWUG, Napoli, ITA12.7.19
 Denmark
Louise Østergård, Mette Graversgaard
Mathilde Heltbech, Zarah Buchwald
44.88
EM-Hold Div 2Varaždin, CROEM-Hold Div 2, Varaždin, CRO10.8.19
 Denmark
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft
Astrid Glenner-Frandsen, Mette Graversgaard
43.92
VMDoha, QATVM, Doha, QAT4.10.19
 Denmark
Astrid Glenner-Frandsen, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
4 x 200 m stafet  [1]
1:38.55
i
=DR PB DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
 Aarhus 1900 Atletik og Løb
Sara Slott Petersen, Martha Danneskjold Rasmussen
Thea Lyng Møller Jensen, Mette Graversgaard

2018

100 m  [2]
12.19
SB KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER26.5.180.0
12.23
w
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18+2.7
200 m  [6]
24.46
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
24.63
SB SkiveSkive19.5.18+2.0
24.74
KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER26.5.18+1.9
24.53
SB Genève, SUIGenève, SUI9.6.180.0
24.15
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.18+3.2
24.13
w
AarhusAarhus15.8.18+2.2
60 m hæk 84.0 cm  [7]
9.66
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
8.59
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
8.74
PB (11)Amsterdam, NEDAmsterdam, NED3.2.18
8.46
i
SB v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE11.2.18
8.47
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.18
8.52
i
SkiveSkive17.2.18
8.52
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
100 m hæk 84.0 cm  [16]
14.07
SB SkiveSkive19.5.18+1.8
13.84
SB EAFBydgoszcz, POLEAF, Bydgoszcz, POL29.5.18-1.3
13.56
SB Regensburg, GERRegensburg, GER3.6.18-0.2
13.47
SB Regensburg, GERRegensburg, GER3.6.18+0.1
13.73
AarhusAarhus5.6.18+0.9
13.63
AarhusAarhus5.6.18+0.1
13.70
Genève, SUIGenève, SUI9.6.180.0
13.80
KøbenhavnKøbenhavn26.6.18+0.8
13.63
KøbenhavnKøbenhavn26.6.18+1.6
13.39
DR PB Sollentuna, SWESollentuna, SWE28.6.18+1.0
13.82
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.18-1.8
13.64
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.18-0.5
13.86
Loughborough, GBRLoughborough, GBR25.7.18-0.2
13.83
Loughborough, GBRLoughborough, GBR25.7.18-0.7
14.02
AarhusAarhus15.8.18+1.9
13.73
AarhusAarhus15.8.18+1.1
4 x 100 m stafet  [6]
46.05
SB Regensburg, GERRegensburg, GER3.6.18
 Denmark
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
45.18
SB Genève, SUIGenève, SUI9.6.18
 Denmark
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
45.72
Sollentuna, SWESollentuna, SWE28.6.18
 Denmark
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
44.95
DR PB AthletissimaLausanne, SUIAthletissima, Lausanne, SUI5.7.18
 Denmark
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
45.06
MüllerLondon, GBRMüller, London, GBR22.7.18
 Denmark
44.09
DR PB EMBerlin, GEREM, Berlin, GER12.8.18
 Denmark
Louise Østergård, Ida Kathrine Karstoft
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer

2017

60 m  [8]
7.63
i
PB AarhusAarhus21.1.17
7.69
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.64
i
RIGReykjavik, ISLRIG, Reykjavik, ISL4.2.17
7.56
i
PB RIGReykjavik, ISLRIG, Reykjavik, ISL4.2.17
7.59
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
7.68
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
7.66
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
7.66
i
iDMUSkiveiDMU, Skive25.2.17
100 m  [5]
12.23
SB OdenseOdense21.5.17+0.2
11.90
PB Skara, SWESkara, SWE6.6.17-0.9
11.93
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17+1.5
12.11
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17-0.4
12.49
OdenseOdense9.9.170.0
200 m  [11]
24.19
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
24.82
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.17
24.29
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.17
24.53
i
iDMUSkiveiDMU, Skive26.2.17
24.75
w
OdenseOdense21.5.17+3.0
24.88
SB Weinheim, GERWeinheim, GER27.5.17+1.4
24.07
SB Genève, SUIGenève, SUI10.6.17+0.7
24.16
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.17+0.8
24.74
Manchester, GBRManchester, GBR16.8.17+1.6
24.78
DMAalborgDM, Aalborg3.9.170.0
24.58
DMAalborgDM, Aalborg3.9.17-0.1
60 m hæk 84.0 cm  [7]
8.56
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
8.49
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
8.44
i
DR22
DUR-22
PB
RIGReykjavik, ISLRIG, Reykjavik, ISL4.2.17
8.54
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
8.45
i
iDMUSkiveiDMU, Skive26.2.17
8.52
i
AarhusAarhus8.3.17
8.49
i
AarhusAarhus8.3.17
100 m hæk 84.0 cm  [17]
13.69
SB Weinheim, GERWeinheim, GER27.5.17+0.6
13.64
SB Weinheim, GERWeinheim, GER27.5.17+0.9
13.81
AarhusAarhus2.6.17+1.5
13.62
SB Skara, SWESkara, SWE6.6.17+1.2
13.59
w
Skara, SWESkara, SWE6.6.17+2.1
13.63
Genève, SUIGenève, SUI10.6.17+1.6
13.98
KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+1.7
13.55
w
KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+2.2
13.74
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.17+1.6
13.65
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.17+0.7
13.61
SB EM U23Bydgoszcz, POLEM U23, Bydgoszcz, POL14.7.17+0.7
13.76
EM U23Bydgoszcz, POLEM U23, Bydgoszcz, POL14.7.17+0.8
13.87
w
Manchester, GBRManchester, GBR16.8.17+2.4
13.82
WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE25.8.17+0.8
14.12
WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE26.8.17-1.8
13.87
DMAalborgDM, Aalborg3.9.17-1.0
14.34
OdenseOdense9.9.17
4 x 100 m stafet  [2]
45.88
SB Manchester, GBRManchester, GBR16.8.17
 Denmark
Louise Østergård, Mathilde U. Kramer
Astrid Glenner-Frandsen, Mette Graversgaard
46.29
WUGTaipei, TPEWUG, Taipei, TPE27.8.17
 Denmark
Annemarie Nissen, Mathilde U. Kramer
Astrid Glenner-Frandsen, Mette Graversgaard
4 x 300 m stafet  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:38.76
i
PB v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
 Mixed team
Ida Kathrine Karstoft, Anne Sofie Kirkegaard
Mette Graversgaard, Sandra Böll

2016

60 m  [5]
7.80
i
SB AarhusAarhus28.12.15
7.68
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
7.72
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
7.70
i
DMiSkiveDMi, Skive28.2.16
7.66
i
PB DMiSkiveDMi, Skive28.2.16
100 m  [1]
11.97
PB KøbenhavnKøbenhavn10.9.16+0.6
200 m  [15]
24.40
i
PB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE31.1.16
24.32
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
23.99
i
DR22
DUR-21
PB
v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2.16
25.03
i
DMiSkiveDMi, Skive27.2.16
24.60
i
DMiSkiveDMi, Skive27.2.16
24.61
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.16
25.54
SB Skara, SWESkara, SWE6.6.160.0
24.89
SB Genève, SUIGenève, SUI11.6.16-0.2
24.71
SB SchulekBudapest, HUNSchulek, Budapest, HUN18.6.16+1.0
24.75
AarhusAarhus25.6.160.0
24.59
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7.16-0.6
23.91
DR22
DUR-21
PB
NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN21.8.16+1.0
24.48
DMAarhusDM, Aarhus28.8.16+1.4
24.48
DMAarhusDM, Aarhus28.8.160.0
24.83
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16-1.3
50 m hæk 76.2 cm  [2]
7.28
i
DR =PB AarhusAarhus28.12.15
7.42
i
AarhusAarhus18.2.16
60 m hæk 84.0 cm  [12]
8.59
i
AarhusAarhus28.12.15
8.52
i
PB AarhusAarhus28.12.15
8.55
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
8.51
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
8.55
i
PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE31.1.16
8.51
i
=PB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE31.1.16
8.57
i
v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2.16
8.64
i
AarhusAarhus18.2.16
8.57
i
AarhusAarhus18.2.16
8.50
i
PB DMiSkiveDMi, Skive27.2.16
8.48
i
PB DMiSkiveDMi, Skive27.2.16
8.45
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.16
100 m hæk 84.0 cm  [16]
14.53
SB DT AalborgDT , Aalborg21.5.160.0
13.87
SB Skara, SWESkara, SWE6.6.16+0.9
13.75
PB Skara, SWESkara, SWE6.6.16+2.0
14.30
Genève, SUIGenève, SUI11.6.16-0.5
13.94
SchulekBudapest, HUNSchulek, Budapest, HUN18.6.16+1.4
13.91
SchulekBudapest, HUNSchulek, Budapest, HUN18.6.16+1.2
13.89
AarhusAarhus25.6.16-0.1
14.01
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7.16-0.3
14.06
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7.16+0.6
14.04
HelsingørHelsingør13.8.16+1.4
13.90
HelsingørHelsingør13.8.16-0.4
13.45
DR
DR22
DUR-21
PB
NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN21.8.16+1.9
13.68
DMAarhusDM, Aarhus28.8.16+1.2
13.57
DMAarhusDM, Aarhus28.8.16+0.6
13.99
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16-1.5
13.96
KøbenhavnKøbenhavn10.9.16-0.1
400 m hæk  [1]
1:03.39
PB KøbenhavnKøbenhavn3.9.16
4 x 200 m stafet  [1]
1:37.85
i
PB v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2.16
 Denmark/Iceland
Mette Graversgaard, Mathilde U Kramer
Anne Sofie Kirkegaard, Arna Stefanía Gudmundsdóttir
4 x 400 m stafet  [1]
3:52.05
DUR-22 PB AarhusAarhus28.8.16
 Aarhus 1900 Atletik og Løb

2015

60 m  [3]
8.09
i
SB AarhusAarhus6.12.14
7.89
i
PB AarhusAarhus29.12.14
7.79
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive7.3.15
100 m  [12]
12.23
w
EsbjergEsbjerg17.5.15+2.3
12.56
SB AarhusAarhus23.5.15-3.6
12.23
PB Nordic ChallAarhusNordic Chall, Aarhus23.5.15-0.6
12.18
PB HvidovreHvidovre13.6.150.0
12.05
PB HvidovreHvidovre13.6.150.0
12.50
AarhusAarhus27.6.15-0.4
11.98
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7.15+1.9
11.98
=PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE4.7.15+1.8
12.31
CoAGKøbenhavnCoAG, København5.8.15-0.2
12.20
CoAGKøbenhavnCoAG, København5.8.15-0.2
12.18
DMAarhusDM, Aarhus8.8.15-0.8
12.34
DMAarhusDM, Aarhus8.8.150.0
200 m  [12]
25.52
i
SB SkiveSkive21.2.15
25.41
i
PB SkiveSkive21.2.15
25.03
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive7.3.15
25.26
SB AarhusAarhus23.5.15-2.4
25.16
SB Weinheim, GERWeinheim, GER30.5.15-0.9
24.54
PB HvidovreHvidovre14.6.15+1.0
24.45
PB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL21.6.15-0.4
25.62
AarhusAarhus27.6.15-0.3
24.55
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE5.7.15+0.9
25.83
AarhusAarhus8.8.15+1.9
24.76
DMAarhusDM, Aarhus9.8.15-1.3
24.59
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8.15-0.5
400 m  [3]
58.17
i
PB SkiveSkive21.2.15
58.14
i
PB SkiveSkive7.3.15
57.29
PB AalborgAalborg8.6.15
800 m  [2]
2:24.30
i
PB NCNorrköping, SWENC, Norrköping, SWE7.2.15
2:26.56
i
AalborgAalborg14.3.15
60 m hæk 84.0 cm  [8]
9.18
i
SB AarhusAarhus6.12.14
8.77
i
PB AarhusAarhus29.12.14
9.20
i
AarhusAarhus29.12.14
8.83
i
NCNorrköping, SWENC, Norrköping, SWE7.2.15
8.98
i
SkiveSkive21.2.15
9.00
i
SkiveSkive21.2.15
8.77
i
=PB iDMUSkiveiDMU, Skive7.3.15
8.75
i
PB AalborgAalborg14.3.15
100 m hæk 84.0 cm  [12]
14.56
SB EsbjergEsbjerg17.5.15+1.9
14.36
PB Nordic ChallAarhusNordic Chall, Aarhus23.5.15+0.6
14.02
w
KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER30.5.15+2.9
14.34
PB KurpfalzWeinheim, GERKurpfalz, Weinheim, GER30.5.15-0.8
13.84
PB HvidovreHvidovre13.6.15+1.8
14.08
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL21.6.15-1.3
14.07
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE5.7.150.0
14.21
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE5.7.15+0.5
14.03
w
AarhusAarhus8.8.15+2.2
13.85
DMAarhusDM, Aarhus9.8.15+1.0
14.32
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8.15-2.2
15.12
KøbenhavnKøbenhavn5.9.15+0.2
Højdespring  [3]
1.50
i
SB AarhusAarhus29.12.14
1.60
i
SB NCNorrköping, SWENC, Norrköping, SWE7.2.15
1.61
i
SB AalborgAalborg14.3.15
Længdespring  [3]
5.07
i
SB AarhusAarhus6.12.14
5.29
i
SB NCNorrköping, SWENC, Norrköping, SWE7.2.15
5.70
i
PB AalborgAalborg14.3.15
Kuglestød 4.0 kg  [2]
8.41
SB Norrköping, SWENorrköping, SWE7.2.15
8.77
SB AalborgAalborg14.3.15
Femkamp  [2]
3.514
i
PB NCNorrköping, SWENC, Norrköping, SWE8.2.15
8.83 1.60 8.41 5.29 5.29 2:24.30
3.655
i
PB AalborgAalborg14.3.15
4 x 100 m stafet  [1]
46.37
SB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6.15
 Denmark
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
Zarah Buchwald, Martha Traoré
4 x 400 m stafet  [1]
3:41.06
SB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL21.6.15
 Denmark
Anne Sofie Kirkegaard, Anna Thestrup Andersen
Mette Graversgaard, Sara Slott Petersen

2014

60 m  [5]
7.98
i
PB AarhusAarhus7.12.13
7.99
i
AarhusAarhus29.12.13
8.04
i
AarhusAarhus29.12.13
8.06
i
AarhusAarhus1.2.14
7.90
i
PB AarhusAarhus1.2.14
100 m  [2]
12.43
SB AabenraaAabenraa31.5.14+0.5
12.50
AabenraaAabenraa6.9.14-0.5
200 m  [7]
26.01
i
SkiveSkive22.2.14
25.84
i
PB SkiveSkive22.2.14
26.08
i
SkiveSkive1.3.14
25.41
SB HelsingørHelsingør24.5.14+1.5
25.80
Kópavogur, ISLKópavogur, ISL7.6.140.0
25.82
HolteHolte23.8.14+0.8
25.69
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-2.0
800 m  [4]
2:29.61
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE8.2.14
2:24.25
PB HelsingørHelsingør24.5.14
2:29.99
Kópavogur, ISLKópavogur, ISL7.6.14
2:33.86
HolteHolte23.8.14
60 m hæk 84.0 cm  [7]
8.94
i
PB AarhusAarhus7.12.13
9.00
i
AarhusAarhus29.12.13
9.20
i
AarhusAarhus1.2.14
9.19
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE8.2.14
9.17
i
SkiveSkive22.2.14
9.13
i
SkiveSkive22.2.14
9.02
i
SkiveSkive1.3.14
100 m hæk 84.0 cm  [9]
14.64
SB HelsingørHelsingør24.5.140.0
14.45
PB AabenraaAabenraa31.5.14+1.8
15.15
Kópavogur, ISLKópavogur, ISL7.6.14-0.8
15.16
OdenseOdense2.8.14-1.5
15.19
OdenseOdense2.8.14-0.6
14.66
w
HolteHolte23.8.14+2.4
15.62
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-2.4
14.62
AabenraaAabenraa6.9.14-0.4
14.43
PB AalborgAalborg13.9.140.0
Højdespring  [7]
1.60
i
SB AarhusAarhus1.2.14
1.58
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE8.2.14
1.58
i
AarhusAarhus8.3.14
1.60
SB HelsingørHelsingør24.5.14
1.56
Kópavogur, ISLKópavogur, ISL7.6.14
1.63
SB HolteHolte23.8.14
1.57
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
Længdespring  [16]
5.40
i
SB AarhusAarhus7.12.13
5.39
i
AarhusAarhus29.12.13
5.65
i
PB AarhusAarhus1.2.14
5.22
i
Växjö, SWEVäxjö, SWE8.2.14
5.48
i
SkiveSkive22.2.14
5.37
i
SkiveSkive1.3.14
5.61
i
AarhusAarhus8.3.14
5.38
SB HelsingørHelsingør24.5.140.0
5.59
SB Kópavogur, ISLKópavogur, ISL7.6.14+1.9
5.60
SB OdenseOdense21.6.14+1.8
5.03
OdenseOdense2.8.14-1.0
5.41
w
OdenseOdense2.8.14+3.3
5.47
HolteHolte23.8.14+0.8
5.44
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-1.1
5.47
AabenraaAabenraa6.9.14-0.2
5.64
=PB AalborgAalborg13.9.14+2.0
Trespring   [2]
10.93
i
SB AarhusAarhus29.12.13
11.39
i
PB SkiveSkive1.3.14
Kuglestød 4.0 kg  [5]
8.75
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE8.2.14
7.44
AarhusAarhus8.3.14
9.20
PB HelsingørHelsingør24.5.14
8.27
Kópavogur, ISLKópavogur, ISL7.6.14
7.92
HolteHolte23.8.14
Spydkast 600 gram  [3]
29.30
SB HelsingørHelsingør24.5.14
27.38
Kópavogur, ISLKópavogur, ISL7.6.14
26.28
HolteHolte23.8.14
Femkamp  [1]
3.349
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE8.2.14
Syvkamp  [3]
4.848
SB HelsingørHelsingør24.5.14
         
      
4.589
Kópavogur, ISLKópavogur, ISL7.6.14
         
      
4.607
HolteHolte23.8.14
         
      

2013

60 m  [2]
8.03
i
=PB AarhusAarhus8.12.12
8.33
i
AarhusAarhus13.2.13
100 m  [4]
13.17
SB SkiveSkive4.5.13-2.8
12.71
PB HerningHerning18.5.13-0.3
12.44
AarhusAarhus31.8.130.0
12.33
PB AarhusAarhus31.8.13-0.1
200 m  [7]
27.11
i
SB SkiveSkive23.2.13
26.66
SB RoskildeRoskilde25.5.13-3.1
25.96
PB Huddinge/J, SWEHuddinge/J, SWE8.6.13-1.4
25.37
PB AalborgAalborg27.7.13-1.2
24.99
PB DMAalborgDM, Aalborg28.7.13-0.5
25.50
HerningHerning10.8.13+1.7
25.24
Espoo, FINEspoo, FIN17.8.13-0.4
400 m  [1]
1:01.73
i
SB SkiveSkive23.2.13
800 m  [4]
2:44.34
i
SB AarhusAarhus2.2.13
2:26.82
SB RoskildeRoskilde25.5.13
2:26.15
SB Huddinge/J, SWEHuddinge/J, SWE8.6.13
2:25.51
SB HerningHerning10.8.13
60 m hæk 84.0 cm  [6]
9.19
i
PB AarhusAarhus8.12.12
9.17
i
PB AarhusAarhus26.1.13
9.51
i
AarhusAarhus2.2.13
9.58
i
AarhusAarhus13.2.13
9.60
i
AarhusAarhus13.2.13
9.60
i
SkiveSkive23.2.13
100 m hæk 84.0 cm  [7]
15.08
SB HerningHerning18.5.13+0.3
15.86
RoskildeRoskilde25.5.13-2.2
15.06
SB Huddinge/J, SWEHuddinge/J, SWE8.6.13+1.4
14.53
PB SkiveSkive15.6.130.0
14.76
DMAalborgDM, Aalborg28.7.13-0.6
14.83
HerningHerning10.8.13-1.3
14.95
Espoo, FINEspoo, FIN17.8.13-1.5
Højdespring  [7]
1.61
i
SB AarhusAarhus2.2.13
1.55
i
AarhusAarhus13.2.13
1.55
SB HerningHerning18.5.13
1.57
SB RoskildeRoskilde25.5.13
1.56
Huddinge/J, SWEHuddinge/J, SWE8.6.13
1.57
=SB SkiveSkive15.6.13
1.64
PB HerningHerning10.8.13
Længdespring  [10]
5.28
i
SB AarhusAarhus2.2.13
5.24
SB SkiveSkive4.5.13+0.4
5.34
SB HerningHerning18.5.13+0.6
5.53
w
HerningHerning18.5.13+3.0
5.21
RoskildeRoskilde25.5.13+1.5
5.56
w
RoskildeRoskilde25.5.13+2.1
5.42
SB Huddinge/J, SWEHuddinge/J, SWE8.6.13+1.3
5.63
PB SkiveSkive15.6.13+2.0
5.63
=PB HerningHerning10.8.13-0.7
5.64
PB AarhusAarhus31.8.13+0.9
Trespring   [9]
11.28
i
SB AarhusAarhus13.2.13
10.79
i
SkiveSkive23.2.13
11.78
PB HerningHerning18.5.13+1.0
11.80
w
HerningHerning18.5.13+2.2
11.18
SkiveSkive15.6.13+0.7
11.72
DMAalborgDM, Aalborg27.7.13
11.61
Espoo, FINEspoo, FIN17.8.13+0.8
11.45
AarhusAarhus31.8.13+0.5
11.79
w
AarhusAarhus31.8.13+3.5
Kuglestød 4.0 kg  [4]
8.04
SB AarhusAarhus2.2.13
7.68
RoskildeRoskilde25.5.13
8.44
PB Huddinge, SWEHuddinge, SWE8.6.13
8.47
PB HerningHerning10.8.13
Spydkast 600 gram  [4]
31.60
PB SkiveSkive4.5.13
30.21
RoskildeRoskilde25.5.13
27.06
Huddinge/J, SWEHuddinge/J, SWE8.6.13
29.81
HerningHerning10.8.13
Femkamp  [1]
3.116
i
PB AarhusAarhus2.2.13
Syvkamp  [3]
4.483
PB RoskildeRoskilde25.5.13
         
      
4.592
PB Huddinge/J, SWEHuddinge/J, SWE8.6.13
         
      
4.879
PB HerningHerning10.8.13
14.83   1.64   8.47   25.50
5.63   29.81   2:25.51

2012

50 m  [2]
6.6h
i
AarhusAarhus7.1.12
7.10
i
PB AarhusAarhus16.2.12
60 m  [5]
7.9h
i
AarhusAarhus7.1.12
8.09
i
PB AarhusAarhus21.1.12
8.16
i
SB AarhusAarhus21.1.12
8.03
i
PB AarhusAarhus16.2.12
8.20
i
AarhusAarhus16.2.12
100 m  [2]
13.6h
Hvide SandeHvide Sande28.4.12
12.91
PB HerningHerning26.5.120.0
200 m  [9]
26.35
i
PB SkiveSkive3.3.12
26.5h
w
SkiveSkive5.5.12+2.9
26.54
PB HerningHerning19.5.12-1.3
26.30
PB HerningHerning26.5.120.0
26.57
Sandnes, NORSandnes, NOR16.6.12-0.9
27.01
SkiveSkive23.6.120.0
25.99
PB BallerupBallerup11.8.12+0.1
25.35
w
HvidovreHvidovre1.9.12+3.3
26.29
VejleVejle12.9.12-2.2
400 m  [3]
1:00.46
i
PB SkiveSkive3.3.12
1:05.58
SB SkiveSkive5.5.12
1:00.1h
VejleVejle12.9.12
800 m  [4]
2:41.1h
i
PB AarhusAarhus10.12.11
2:32.24
i
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.2.12
2:30.86
SB HerningHerning19.5.12
2:25.82
SB BallerupBallerup11.8.12
50 m hæk 76.2 cm  [1]
8.14
i
PB AarhusAarhus16.2.12
60 m hæk 84.0 cm  [2]
9.42
i
PB SkiveSkive25.2.12
9.52
i
PB SkiveSkive25.2.12
60 m hæk 76.2 cm  [1]
8.98
i
PB SkiveSkive3.3.12
100 m hæk 76.2 cm  [9]
14.96
w
SkiveSkive5.5.12+4.2
15.38
PB HerningHerning19.5.12-0.4
14.95
PB HerningHerning26.5.12-0.7
16.28
Sandnes, NORSandnes, NOR16.6.120.0
15.34
SkiveSkive23.6.12-1.9
14.86
PB BallerupBallerup11.8.12+0.3
14.52
w
HvidovreHvidovre1.9.12+2.1
14.58
w
HvidovreHvidovre1.9.12+4.5
14.8h
ViborgViborg22.9.12
100 m hæk 84.0 cm  [2]
14.94
PB DMKøbenhavnDM, København25.8.12+1.7
14.93
w
DMKøbenhavnDM, København25.8.12+2.5
Højdespring  [15]
1.62
i
SB AarhusAarhus10.12.11
1.60
i
AarhusAarhus7.1.12
1.54
i
AarhusAarhus21.1.12
1.56
i
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.2.12
1.50
i
AarhusAarhus16.2.12
1.55
i
SkiveSkive25.2.12
1.54
i
SkiveSkive3.3.12
1.50
SB Hvide SandeHvide Sande28.4.12
1.55
SB SkiveSkive5.5.12
1.61
PB HerningHerning19.5.12
1.55
HerningHerning26.5.12
1.55
Sandnes, NORSandnes, NOR16.6.12
1.51
SkiveSkive23.6.12
1.63
PB BallerupBallerup11.8.12
1.60
ViborgViborg22.9.12
Længdespring  [17]
5.33
i
PB AarhusAarhus10.12.11
5.32
i
AarhusAarhus7.1.12
5.27
i
AarhusAarhus21.1.12
5.42
i
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.2.12
5.42
i
=PB AarhusAarhus16.2.12
5.36
i
SkiveSkive25.2.12
5.41
i
SkiveSkive3.3.12
4.80
SB Hvide SandeHvide Sande28.4.12
5.11
w
SkiveSkive5.5.12+4.3
5.33
PB HerningHerning19.5.12+0.9
5.24
HerningHerning26.5.12+1.8
4.94
Sandnes, NORSandnes, NOR16.6.12+1.4
5.27
SkiveSkive23.6.12+1.0
5.36
w
SkiveSkive23.6.12+2.2
5.20
BallerupBallerup11.8.12+0.1
5.30
HvidovreHvidovre1.9.12+1.7
5.46
PB ViborgViborg22.9.12
Trespring   [9]
11.32
i
PB AarhusAarhus7.1.12
10.99
i
AarhusAarhus21.1.12
11.13
i
AarhusAarhus16.2.12
10.79
i
SkiveSkive25.2.12
11.14
i
SkiveSkive3.3.12
11.19
PB SkiveSkive23.6.12+0.4
10.96
HvidovreHvidovre1.9.12+1.3
11.55
w
HvidovreHvidovre1.9.12+2.4
11.40
PB VejleVejle12.9.12+0.7
Kuglestød 3.0 kg  [1]
8.41
PB Sandnes, NORSandnes, NOR16.6.12
Kuglestød 4.0 kg  [7]
7.07
SB ÅrhusÅrhus7.1.12
7.67
SB ÅrhusÅrhus21.1.12
7.07
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.2.12
7.24
Hvide SandeHvide Sande28.4.12
7.98
SB HerningHerning19.5.12
8.24
SB BallerupBallerup11.8.12
8.11
ÅrhusÅrhus8.12.12
Diskoskast 1.0 kg  [1]
23.26
PB Hvide SandeHvide Sande28.4.12
Spydkast 600 gram  [4]
23.66
PB HerningHerning19.5.12
18.98
Sandnes, NORSandnes, NOR16.6.12
27.45
PB BallerupBallerup11.8.12
24.88
ViborgViborg22.9.12
Syvkamp  [1]
4.378
PB HerningHerning19.5.12
         
      
Syvkamp U18  [1]
4.632
PB BallerupBallerup11.8.12
         
      

2011

60 m  [4]
8.40
i
PB AarhusAarhus30.12.10
8.40
i
=PB AarhusAarhus8.1.11
8.40
i
=PB AarhusAarhus22.1.11
8.34
i
PB AarhusAarhus22.1.11
100 m  [4]
13.66
SB HerningHerning7.5.11-0.9
13.53
SB SkiveSkive9.5.11+1.3
15.31
RingkøbingRingkøbing8.6.110.0
13.32
SB HolbækHolbæk3.9.11-0.5
200 m  [10]
27.58
i
PB SkiveSkive9.12.10
27.96
PB HerningHerning7.5.11-2.0
26.89
PB GreveGreve28.5.11-0.4
26.76
w
Sipoo, FINSipoo, FIN18.6.11+2.3
26.77
PB KøbenhavnKøbenhavn6.8.11+1.4
26.89
KøbenhavnKøbenhavn6.8.11+1.9
27.28
AabenraaAabenraa20.8.110.0
27.10
OdenseOdense27.8.11-1.6
27.44
HolbækHolbæk3.9.11-0.6
26.91
Eslöv, SWEEslöv, SWE10.9.110.0
400 m  [3]
1:05.56
i
PB SkiveSkive9.12.10
1:03.14
i
PB SkiveSkive5.3.11
1:03.56
PB SkiveSkive9.5.11
800 m  [6]
2:41.71
i
PB AarhusAarhus5.2.11
2:29.79
PB EsbjergEsbjerg15.5.11
2:32.00
GreveGreve28.5.11
2:30.74
Sipoo, FINSipoo, FIN18.6.11
2:35.09
HolbækHolbæk3.9.11
2:24.51
PB Eslöv, SWEEslöv, SWE10.9.11
3000 m  [1]
12:59.42
PB HerningHerning7.5.11
10 km  [2]
40:53
PB BornholmBornholm25.7.11
40:54
BornholmBornholm29.7.11
100 m hæk 76.2 cm  [9]
16.93
PB HerningHerning7.5.11-1.9
16.05
w
SkiveSkive9.5.11+2.6
15.29
w
EsbjergEsbjerg15.5.11+2.7
15.68
PB GreveGreve28.5.11-0.3
15.92
Sipoo, FINSipoo, FIN18.6.11+0.5
15.55
PB AabenraaAabenraa20.8.11-0.2
15.39
PB OdenseOdense27.8.11-1.9
16.36
OdenseOdense27.8.11-1.6
15.61
Eslöv, SWEEslöv, SWE10.9.11+0.9
400 m hæk  [2]
1:05.99
PB AarhusAarhus23.6.11
1:12.56
KøbenhavnKøbenhavn6.8.11
Højdespring  [16]
1.55
i
=PB SkiveSkive9.12.10
1.55
i
=PB AarhusAarhus30.12.10
1.58
i
PB AarhusAarhus8.1.11
1.45
i
AarhusAarhus22.1.11
1.63
i
PB AarhusAarhus5.2.11
1.60
i
SkiveSkive5.3.11
1.50
SB SkiveSkive9.5.11
1.48
GreveGreve28.5.11
1.55
SB RingkøbingRingkøbing8.6.11
1.49
Sipoo, FINSipoo, FIN18.6.11
1.50
AarhusAarhus23.6.11
1.58
PB KøbenhavnKøbenhavn6.8.11
1.48
AabenraaAabenraa20.8.11
1.48
OdenseOdense27.8.11
1.54
HolbækHolbæk3.9.11
1.53
Eslöv, SWEEslöv, SWE10.9.11
Stangspring  [2]
2.00
i
PB SkiveSkive9.12.10
2.10
PB EsbjergEsbjerg15.5.11
Længdespring  [15]
5.18
i
PB AarhusAarhus30.12.10
5.16
i
AarhusAarhus8.1.11
5.10
i
AarhusAarhus22.1.11
5.11
i
AarhusAarhus5.2.11
5.32
i
PB SkiveSkive5.3.11
5.13
PB HerningHerning7.5.11-0.2
5.09
EsbjergEsbjerg15.5.110.0
4.91
w
GreveGreve28.5.11+3.2
5.10
RingkøbingRingkøbing8.6.110.0
4.92
Sipoo, FINSipoo, FIN18.6.11+1.1
5.05
w
AarhusAarhus23.6.11+3.1
5.02
KøbenhavnKøbenhavn6.8.11-0.5
5.18
PB OdenseOdense27.8.110.0
5.18
=PB HolbækHolbæk3.9.11-0.8
5.15
Eslöv, SWEEslöv, SWE10.9.11+1.3
Trespring   [11]
10.52
i
SB AarhusAarhus30.12.10
10.93
i
PB AarhusAarhus8.1.11
10.25
i
AarhusAarhus22.1.11
10.57
i
SkiveSkive19.2.11
10.80
i
SkiveSkive5.3.11
10.35
SB EsbjergEsbjerg15.5.11+1.2
11.13
PB AarhusAarhus23.6.11+0.8
11.28
w
AarhusAarhus23.6.11+3.0
11.01
KøbenhavnKøbenhavn6.8.11+1.6
11.08
w
KøbenhavnKøbenhavn6.8.11+2.2
10.96
OdenseOdense27.8.11+0.4
Kuglestød 3.0 kg  [1]
8.17
PB Sipoo, FINSipoo, FIN18.6.11
Kuglestød 4.0 kg  [8]
6.66
PB AarhusAarhus5.2.11
6.84
PB EsbjergEsbjerg15.5.11
7.27
PB GreveGreve28.5.11
7.28
PB HolstebroHolstebro2.6.11
8.28
PB RingkøbingRingkøbing8.6.11
7.20
AabenraaAabenraa20.8.11
7.01
Eslöv, SWEEslöv, SWE10.9.11
7.23
ÅrhusÅrhus10.12.11
Diskoskast 1.0 kg  [2]
17.03
PB HerningHerning7.5.11
16.46
HolstebroHolstebro2.6.11
Hammerkast 4.0 kg  [1]
12.89
PB EsbjergEsbjerg15.5.11
Spydkast 600 gram  [6]
21.99
PB HerningHerning7.5.11
19.53
EsbjergEsbjerg15.5.11
20.71
GreveGreve28.5.11
20.15
HolstebroHolstebro2.6.11
19.84
Sipoo, FINSipoo, FIN18.6.11
21.55
Eslöv, SWEEslöv, SWE10.9.11
Syvkamp  [3]
3.931
PB GreveGreve28.5.11
         
      
3.984
PB Sipoo, FINSipoo, FIN18.6.11
         
      
4.155
PB Eslöv, SWEEslöv, SWE10.9.11
         
      

2010

60 m  [2]
8.50
i
PB AarhusAarhus24.1.10
8.52
i
PB AarhusAarhus24.1.10
100 m  [4]
14.40
PB Hvide SandeHvide Sande24.4.10
13.31
PB HerningHerning29.5.10+1.6
13.74
HerningHerning28.8.10+0.2
13.6h
ViborgViborg18.9.10
200 m  [1]
29.08
PB HerningHerning4.5.10+0.3
800 m  [2]
2:51.18
i
PB AarhusAarhus5.12.09
2:48.3h
PB ViborgViborg18.9.10
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [7]
13.90
PB Hvide SandeHvide Sande24.4.10
12.96
PB HerningHerning29.5.10+1.0
13.01
Sävedalen, SWESävedalen, SWE5.6.10
13.29
AalborgAalborg19.6.10+1.1
13.37
GlostrupGlostrup4.9.10+0.2
13.17
GlostrupGlostrup4.9.10+2.0
12.6h
ViborgViborg18.9.10
Højdespring  [12]
1.55
i
PB AarhusAarhus5.12.09
1.47
i
AarhusAarhus24.1.10
1.50
i
AarhusAarhus27.2.10
1.44
i
SkiveSkive7.3.10
1.50
PB Hvide SandeHvide Sande24.4.10
1.45
HerningHerning4.5.10
1.52
PB HerningHerning29.5.10
1.40
Sävedalen, SWESävedalen, SWE5.6.10
1.50
AalborgAalborg19.6.10
1.56
PB HerningHerning28.8.10
1.50
GlostrupGlostrup4.9.10
1.50
ViborgViborg18.9.10
Længdespring  [10]
4.94
i
PB AarhusAarhus5.12.09
4.90
i
AarhusAarhus24.1.10
4.85
i
AarhusAarhus27.2.10
4.88
i
SkiveSkive7.3.10
4.40
PB Hvide SandeHvide Sande24.4.10
4.92
PB HerningHerning29.5.10-0.6
4.75
Sävedalen, SWESävedalen, SWE5.6.10
4.89
AalborgAalborg19.6.10+0.3
5.02
PB GlostrupGlostrup4.9.10-2.0
4.99
ViborgViborg18.9.10
Trespring   [8]
10.05
i
PB AarhusAarhus5.12.09
9.47
i
AarhusAarhus24.1.10
10.85
i
PB AarhusAarhus27.2.10
8.89
i
SkiveSkive7.3.10
10.83
PB Sävedalen, SWESävedalen, SWE5.6.10+1.2
10.38
AalborgAalborg19.6.10+0.5
10.77
OdenseOdense7.8.10+0.5
10.55
GlostrupGlostrup4.9.10+0.4
Kuglestød 3.0 kg  [3]
7.03
i
PB ÅrhusÅrhus5.12.09
7.20
PB Hvide SandeHvide Sande24.4.10
7.53
PB ViborgViborg18.9.10
Diskoskast 0.75 kg  [3]
23.12
PB Hvide SandeHvide Sande24.4.10
21.06
HerningHerning4.5.10
25.53
PB ViborgViborg18.9.10
Spydkast 600 gram  [1]
8.54
PB ViborgViborg18.9.10

2009

Højdespring  [1]
1.44
PB EsbjergEsbjerg6.9.09
Længdespring  [1]
4.27
i
PB SkiveSkive28.2.09

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde
7.10
Aarhus16.2.12
60 m
Inde
7.43
Aarhus30.12.21
100 m
Ude
11.64
Aalborg24.6.230.0
200 m
Ude
23.30
Genève, SUI10.6.23+0.6
Inde
23.42
DR
Ulsteinvik, NOR28.2.20
400 m
Ude
57.29
Aalborg8.6.15
Inde
58.14
Skive7.3.1536 
800 m
Ude
2:24.25
Helsingør24.5.14
Inde
2:24.30
Norrköping, SWE7.2.15
3000 m
Ude
12:59.42
Herning7.5.11
10 km
Ude
40:53
Bornholm25.7.11
60 m hæk 84.0 cm
Inde
7.92
DR
Istanbul, TUR5.3.23
100 m hæk 84.0 cm
Ude
12.83
DR
Savona, ITA24.5.23+2.0
400 m hæk
Ude
1:03.39
København3.9.1650 
Højdespring
Ude
1.64
Herning10.8.13
Inde
1.63
Aarhus5.2.11
Stangspring
Ude
2.10
Esbjerg15.5.11
Inde
2.00
Skive9.12.10
Længdespring
Ude
5.64
Aarhus31.8.13+0.9
Inde
5.70
Aalborg14.3.1543 
Trespring
Ude
11.78
Herning18.5.13+1.028 
Inde
11.39
Skive1.3.1426 
Kuglestød 4.0 kg
Ude
9.47
Aarhus18.5.22
Diskoskast 1.0 kg
Ude
23.26
Hvide Sande28.4.12
Spydkast 600 gram
Ude
31.60
Skive4.5.13
Femkamp
Inde
3.655
Aalborg14.3.1518 
Syvkamp
Ude
4.879
Herning10.8.1336 
4 x 100 m stafet
Ude
43.46
DR
Eugene, OR22.7.22
4 x 200 m stafet
Inde
1:37.85
Växjö, SWE13.2.16
Inde
1:38.55
=DR
Skive17.2.19
4 x 400 m stafet
Ude
3:52.05
DUR-22
Aarhus28.8.16

60 m
Ude
7.84
Aarhus20.6.20-0.9
150 m
Ude
17.78
København18.8.19-0.3
300 m
Ude
39.38
Viby18.6.20
60 m hæk 84.0 cm
Ude
8.74
Amsterdam, NED3.2.18
60 m hæk 76.2 cm
Inde
8.98
Skive3.3.12
100 m hæk 76.2 cm
Ude
14.86
Ballerup11.8.12+0.3
80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Ude
12.96
Herning29.5.10+1.0
Kuglestød 3.0 kg
Ude
8.41
Sandnes, NOR16.6.12
Diskoskast 0.75 kg
Ude
25.53
Viborg18.9.10
Syvkamp U18
Ude
4.632
Ballerup11.8.12
4 x 200 m stafet
Ude
1:37.80
DR
Chorzów, POL2.5.21
4 x 300 m stafet
Inde
2:38.76
Tampere, FIN11.2.17

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 830
Per disciplin:
50 m:2
60 m:59
100 m:52
150 m:2
200 m:111
300 m:2
400 m:10
800 m:22
3000 m:1
10 km:2
50 m hæk 76.2 cm:3
60 m hæk 84.0 cm:108
60 m hæk 76.2 cm:1
100 m hæk 76.2 cm:18
100 m hæk 84.0 cm:145
400 m hæk:3
:7
Højdespring:61
Stangspring:2
Længdespring:72
Trespring :39
Kuglestød 3.0 kg:5
Kuglestød 4.0 kg:27
Diskoskast 0.75 kg:3
Diskoskast 1.0 kg:3
Hammerkast 4.0 kg:1
Spydkast 600 gram:18
Femkamp:4
Syvkamp:10
Syvkamp U18:1
4 x 100 m stafet:27
4 x 200 m stafet:4
4 x 300 m stafet:1
4 x 400 m stafet:4

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2015 3
12.34 1
h2
12.18
DM 2019 3
12.28 1
h1
12.08
DM 2023 1
11.68 1
h2
11.64
200 m
DM 2013 1
24.99
DM 2015 1
24.76
DM 2016 2
24.48 1
h1
24.48
DM 2017
1
h1
24.58 5
h1
24.78
DM 2020 1
23.54 1
h2
24.52
DM 2021 2
23.65 2
h1
24.61
DM 2022 1
23.70 1
h1
25.02
100 m hæk 84.0 cm
DM 2012 3
14.94 2
14.93
DM 2013 1
14.76
DM 2015 1
13.85
DM 2016 1
13.57 1
h1
13.68
DM 2017 1
13.87
DM 2019
1
h2
13.89
DM 2020 1
13.42 1
h1
14.00
DM 2021 1
13.23 1
h1
13.11
DM 2022 1
12.84
DM 2023 1
12.98
Trespring
DM 2013 3
11.72
4 x 100 m stafet
DM 2020 3
48.68
Inde
60 m
DMi 2016 2
7.66 1
h2
7.70
DMi 2017 3
7.66 2
h2
7.68
DMi 2019 3
7.61 1
h3
7.60
DMi 2020 2
7.52 1
h3
7.55
DMi 2023 1
7.43 1
h1
7.51
DMi 2024 1
7.43 1
h1
7.54
200 m
DMi 2016 2
24.60 1
h1
25.03
DMi 2017 2
24.29 1
h4
24.82
60 m hæk 84.0 cm
DMi 2016 1
8.48 1
h1
8.50
DMi 2018 2
8.52 1
h2
8.47
DMi 2019 1
8.46
DMi 2020 1
8.31 1
h1
8.32
DMi 2022 1
8.14 1
h1
8.18
DMi 2023 1
8.01
4 x 200 m stafet
DMi 2019
1:38.55

Ungdom
Ude
200 m
DMU 2015 1
22
24.59
100 m hæk 84.0 cm
DMU 2015 1
22
14.32
Inde
60 m
iDMU 2015 1
22
7.79
iDMU 2017 1
22
7.66
200 m
iDMU 2015 1
22
25.03
iDMU 2016 1
22
24.61
iDMU 2017 1
22
24.53
60 m hæk 84.0 cm
iDMU 2015 1
22
8.77
iDMU 2016 1
22
8.45
iDMU 2017 1
22
8.45

Internationale stævner

Ude
200 m
EM-Hold Div 2 2015 5
24.45
100 m hæk 84.0 cm
EM-Hold Div 2 2015 5
14.08
EM-Hold Div 2 2021 2
13.36
EM 2022 6
12.99 3
s1
12.87
VM 2022
7
s2
13.05 3
h1
13.04
EM-Hold Div 2 2023 2
12.95
VM 2023
7
s3
12.94 5
h1
12.87
4 x 100 m stafet
EM-Hold Div 2 2015 6
46.37
EM 2018
6
h2
44.09
EM-Hold Div 2 2019 3
B
44.88
VM 2019
6
h1
43.92
EM-Hold Div 2 2021 2
44.58
EM 2022
6
h1
44.20
VM 2022
6=
h2
43.46
EM-Hold Div 2 2023 2
43.89
4 x 400 m stafet
EM-Hold Div 2 2015 2
3:41.06
Inde
60 m hæk 84.0 cm
iEM 2021
h2
DNF
iVM 2022
4
s3
8.03 1
h2
8.08
iEM 2023 4
7.92 2
s1
7.94 2
h3
7.96

Ude
100 m hæk 84.0 cm
EM U23 2017
8
22
s1
13.76 4
22
h2
13.61