Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Zarah Buchwald

Født: 24 november 1995

Klub: Hvidovre Atletik & Motion

Tidligere klubber:
Hvidovre Track Club 16.3.2021‐1.10.2021
Hvidovre Atletik & Motion ‐15.3.2021

  •  2 DM‐guld
  •  1 DM‐sølv
  •  1 DM‐bronze
  •  1 IDM‐bronze

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023.

2023

60 m  [2]
7.96
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.23
7.90
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.23
100 m  [3]
12.26
w
KøbenhavnKøbenhavn9.8.23+2.9
12.64
SB Uppsala, SWEUppsala, SWE26.8.23-0.7
12.44
SB Uppsala, SWEUppsala, SWE26.8.23+0.5
200 m  [8]
25.95
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.1.23
25.77
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE20.1.23
25.66
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.23
25.43
i
SB DMiRandersDMi, Randers19.2.23
24.64
w
HvidovreHvidovre11.6.23+3.0
24.98
=PB DMAalborgDM, Aalborg25.6.23-0.2
24.96
PB DMAalborgDM, Aalborg25.6.23-0.3
25.08
KøbenhavnKøbenhavn9.8.23+0.9
300 m  [1]
40.24
PB TårnbyTårnby7.5.23
400 m  [18]
58.28
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE21.1.23
56.76
i
PB RIGReykjavik, ISLRIG, Reykjavik, ISL5.2.23
58.11
i
v3NatKarlstad, SWEv3Nat, Karlstad, SWE12.2.23
57.17
i
DMiRandersDMi, Randers18.2.23
57.04
PB KøbenhavnKøbenhavn11.5.23
57.28
Danderyd, SWEDanderyd, SWE13.5.23
56.88 mix
PB BagsværdBagsværd17.5.23
56.63
PB KøbenhavnKøbenhavn20.5.23
55.51
PB Södertälje, SWESödertälje, SWE6.6.23
55.41
PB Oordegem, BELOordegem, BEL10.6.23
55.21
PB DMAalborgDM, Aalborg24.6.23
55.59
BoysenOslo, NORBoysen, Oslo, NOR28.6.23
55.58
Celle Ligure, ITACelle Ligure, ITA19.7.23
55.92
Björlanda, SWEBjörlanda, SWE22.7.23
56.23
Berlin-Charlottenburg, GERBerlin-Charlottenburg, GER30.7.23
55.99
Malmö/S, SWEMalmö/S, SWE5.8.23
55.67
FrederiksbergFrederiksberg22.8.23
55.72
Uppsala, SWEUppsala, SWE25.8.23
4 x 200 m stafet  [1]
1:42.79
i
PB DMiRandersDMi, Randers19.2.23
 Hvidovre Atletik & Motion
Louise Østergård, Zarah Buchwald
Misja B. Jepsen, Alberte Riber Jakobsen
4 x 400 m stafet  [1]
3:37.14
SB NordicCKøbenhavnNordicC, København28.5.23
 Denmark
Anna Øbakke Lange, Anne Sofie Kirkegaard
Martha Danneskjold Rasmussen, Zarah Buchwald

2022

60 m  [1]
DNF
i
Lund, SWELund, SWE16.1.22
100 m  [9]
12.26
SB Halmstad, SWEHalmstad, SWE2.7.22+1.2
12.25
w
Halmstad, SWEHalmstad, SWE2.7.22+2.5
12.20
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE10.7.22+2.9
12.29
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE10.7.22+2.9
12.51
Ystad, SWEYstad, SWE24.7.220.0
12.49
Ystad, SWEYstad, SWE24.7.220.0
12.56
FrederiksbergFrederiksberg23.8.22+1.8
12.75
FrederiksbergFrederiksberg23.8.22-0.1
12.72
OdenseOdense3.9.22-1.4
200 m  [3]
25.56
SB FrederiksbergFrederiksberg5.6.22-1.7
25.20
SB HvidovreHvidovre12.6.22+1.1
25.79
DMAalborgDM, Aalborg26.6.22-0.5
300 m  [1]
40.33
PB TårnbyTårnby8.5.22
400 m  [6]
57.89
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
57.89
=SB HvidovreHvidovre28.5.22
59.10
HvidovreHvidovre11.6.22
58.68
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22
58.77
FrederiksbergFrederiksberg23.8.22
1:01.85
OdenseOdense3.9.22
4 x 100 m stafet  [1]
49.34
PB OdenseOdense3.9.22
 Hvidovre Atletik & Motion
Zarah Buchwald, Misja B. Jepsen
Signe Boelsmand, Alberte Riber Jakobsen
4 x 400 m stafet  [1]
4:13.73
PB OdenseOdense3.9.22
 Hvidovre Atletik & Motion
Zarah Buchwald, Misja B. Jepsen
Signe Boelsmand, Alberte Riber Jakobsen

2021

200 m  [1]
DNF
GreveGreve30.5.21+1.9

2020

100 m  [1]
12.43
w
TårnbyTårnby11.7.20+4.1
300 m  [1]
40.92
SB TårnbyTårnby11.7.20
400 m  [2]
59.07
SB HvidovreHvidovre27.6.20
59.17
DMKøbenhavnDM, København15.8.20
4 x 100 m stafet  [1]
DQ
AarhusAarhus6.9.20
 Hvidovre Atletik & Motion
Bjørk Nørremark, Zarah Buchwald
Alberte Riber Jakobsen, Misja B. Jepsen
4 x 400 m stafet  [1]
4:19.85
SB AarhusAarhus6.9.20
 Hvidovre Atletik & Motion
Misja B. Jepsen, Zarah Buchwald
Bjørk Nørremark, Alberte Riber Jakobsen

2019

100 m  [14]
12.40
SB GlostrupGlostrup27.4.19-0.2
12.29
SB TårnbyTårnby4.5.19+0.9
12.24
w
TårnbyTårnby4.5.19+2.6
12.68
HvidovreHvidovre13.5.190.0
12.75
HvidovreHvidovre13.5.19-1.5
12.57 mix
BagsværdBagsværd18.5.19+1.3
12.60
Oordegem, BELOordegem, BEL25.5.19-0.4
12.32
OdenseOdense1.6.19-0.3
12.12
w
HvidovreHvidovre8.6.19+2.5
12.09
w
HvidovreHvidovre8.6.19+3.8
12.55
KøbenhavnKøbenhavn18.6.19-1.8
12.60
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19-0.3
12.63
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19-1.1
12.67
HolteHolte8.9.19-0.2
200 m  [8]
25.72
SB HvidovreHvidovre13.5.19+0.2
25.41
SB Oordegem, BELOordegem, BEL25.5.19+0.8
25.10
SB OdenseOdense1.6.19+1.6
25.75
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19+1.2
25.57
WUGNapoli, ITAWUG, Napoli, ITA10.7.19-0.8
25.90
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19+1.5
25.78
DMEsbjergDM, Esbjerg28.7.19-0.1
25.98
HolteHolte8.9.19-0.3
300 m  [1]
41.73
SB TårnbyTårnby5.5.19
400 m  [3]
1:00.04 mix
SB BagsværdBagsværd18.5.19
57.62
PB OdenseOdense1.6.19
58.96
DMEsbjergDM, Esbjerg27.7.19
4 x 100 m stafet  [1]
46.02
WUGNapoli, ITAWUG, Napoli, ITA12.7.19
 Denmark
Louise Østergård, Mette Graversgaard
Mathilde Heltbech, Zarah Buchwald
  [2]
3:27.68
EGMinsk, BLREG, Minsk, BLR23.6.19
 Denmark
3:24.72
DR EGMinsk, BLREG, Minsk, BLR25.6.19
 Denmark

2018

100 m  [15]
12.78
SB SkiveSkive19.5.18+0.2
12.50
SB FrederiksbergFrederiksberg2.6.18+0.2
12.67
FrederiksbergFrederiksberg2.6.18-0.7
12.62
AarhusAarhus5.6.18+1.0
12.34
HvidovreHvidovre9.6.18+1.4
12.21
SB HvidovreHvidovre9.6.18+0.8
12.30
KøbenhavnKøbenhavn26.6.18-0.2
12.39
KøbenhavnKøbenhavn26.6.18+0.7
12.56
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.18+0.6
12.02
w
HvidovreHvidovre10.8.18+4.0
12.38
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18+0.7
12.42
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18+1.4
12.40
DMOdenseDM, Odense25.8.18+2.0
12.41
DMOdenseDM, Odense25.8.18+1.7
12.60
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18-2.9
150 m  [1]
18.49
PB (71)KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.3
200 m  [6]
25.64
SB FrederiksbergFrederiksberg3.6.18+0.5
25.51
SB HvidovreHvidovre10.6.18+1.4
25.51
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE7.7.18+2.8
25.44
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE7.7.18+3.6
25.33
w
DMOdenseDM, Odense26.8.18+2.5
25.41
SB DMOdenseDM, Odense26.8.18+1.7
300 m  [1]
40.44
PB HvidovreHvidovre10.8.18
400 m  [3]
59.60
SB FrederiksbergFrederiksberg2.6.18
58.83
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE8.7.18
59.74
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18
4 x 100 m stafet  [1]
49.71
PB DMOdenseDM, Odense25.8.18
 Hvidovre Atletik & Motion
Mette B. Jepsen, Zarah Buchwald
Alberte Riber Jakobsen, Carla Nørremark

2017

60 m  [7]
7.92
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE21.1.17
7.85
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1.17
7.82
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.89
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
7.87
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
7.87
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
7.76
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive25.2.17
100 m  [11]
12.24
SB OdenseOdense21.5.17+0.2
12.23
SB HvidovreHvidovre10.6.17+0.5
12.23
=SB HvidovreHvidovre10.6.17+0.8
12.16
SB KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+1.9
12.29
KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+0.6
12.27
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.17+2.2
12.36
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17+1.2
12.31
HvidovreHvidovre26.8.17+0.3
12.50
AalborgAalborg2.9.17-0.5
12.40
AalborgAalborg2.9.17-0.5
12.32
OdenseOdense9.9.170.0
150 m  [1]
18.53
PB (98)KøbenhavnKøbenhavn20.8.17+1.1
200 m  [11]
25.13
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1.17
25.26
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
25.56
i
SkiveSkive18.2.17
25.40
i
SkiveSkive26.2.17
24.91
w
OdenseOdense21.5.17+3.0
25.14
w
HvidovreHvidovre11.6.17+2.6
25.13
w
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE2.7.17+3.0
24.98
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre27.8.17+0.4
25.09
AalborgAalborg3.9.17-0.1
25.28
AalborgAalborg3.9.170.0
25.01
OdenseOdense9.9.17
300 m  [1]
40.80
PB TårnbyTårnby7.5.17
400 m  [1]
59.45
PB OdenseOdense9.9.17

2016

60 m  [8]
7.84
i
PB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE30.1.16
7.85
i
PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE30.1.16
7.93
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
7.92
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.16
7.90
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.16
7.86
i
DMiSkiveDMi, Skive28.2.16
7.83
i
PB DMiSkiveDMi, Skive28.2.16
7.80
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.16
100 m  [10]
12.62
SB AalborgAalborg21.5.16-0.9
12.46
SB KøbenhavnKøbenhavn4.8.16+0.8
12.62
GreveGreve7.8.16-0.8
12.59
GreveGreve7.8.16+0.1
12.78
TårnbyTårnby11.8.16-0.8
12.37
SB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16+0.2
12.42
AarhusAarhus27.8.160.0
12.55
AarhusAarhus27.8.16-1.6
12.32
SB KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+0.9
12.35
BagsværdBagsværd11.9.16+0.6
150 m  [1]
19.00
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-1.0
200 m  [6]
25.84
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
25.98
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.16
26.05
i
SkiveSkive27.2.16
25.48
i
PB SkiveSkive5.3.16
25.76
SB KøbenhavnKøbenhavn3.9.16-1.3
25.40
SB BagsværdBagsværd11.9.160.0

2015

60 m  [3]
7.90
i
SB SkiveSkive21.2.15
7.92
i
SB SkiveSkive21.2.15
7.85
i
PB SkiveSkive7.3.15
100 m  [20]
12.40
w
EsbjergEsbjerg17.5.15+2.3
12.68
AarhusAarhus23.5.15-1.6
12.60
SB AarhusAarhus23.5.15-0.6
12.27
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+3.1
12.30
PB HvidovreHvidovre13.6.15-0.1
12.17
PB HvidovreHvidovre13.6.150.0
12.45
EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL19.6.15-0.9
12.33
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+0.7
12.40
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+1.9
12.29
HvidovreHvidovre1.8.15+1.8
12.20
w
HvidovreHvidovre1.8.15+3.5
12.34
CoAGKøbenhavnCoAG, København5.8.15-0.2
12.40
KøbenhavnKøbenhavn5.8.15-0.2
12.46
AarhusAarhus8.8.150.0
12.44
AarhusAarhus8.8.15-1.0
12.42
FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE14.8.15+0.1
12.53
FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE14.8.150.0
12.09
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8.15+1.9
12.02
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8.15+1.2
12.07
KøbenhavnKøbenhavn5.9.15+1.2
200 m  [8]
26.13
SB EsbjergEsbjerg17.5.150.0
25.90
SB AarhusAarhus23.5.15-2.4
25.12
PB HvidovreHvidovre13.6.15+1.0
25.76
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+2.1
25.39
AarhusAarhus8.8.15+0.9
25.18
DMAarhusDM, Aarhus9.8.15-1.3
25.22
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8.15-0.5
25.07
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.15+0.8
300 m  [1]
42.56
SB TårnbyTårnby2.5.15
4 x 100 m stafet  [1]
46.37
SB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL20.6.15
 Denmark
Mette Graversgaard, Mathilde U. Kramer
Zarah Buchwald, Martha Traoré

2014

100 m  [16]
12.64
SB FrederiksbergFrederiksberg17.5.14+1.3
12.51
SB AabenraaAabenraa31.5.14+1.5
12.43
SB RandersRanders7.6.14+1.0
12.74
RandersRanders7.6.14-1.0
12.55
HvidovreHvidovre14.6.14-0.2
12.54
HvidovreHvidovre14.6.14-0.9
12.75
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14-0.7
12.57
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14+0.1
12.39
PB KøbenhavnKøbenhavn26.7.14+1.2
12.68
HolbækHolbæk29.7.140.0
12.83
OdenseOdense2.8.14-1.1
12.65
OdenseOdense2.8.14-0.4
12.56
Kristiansand, NORKristiansand, NOR16.8.14+1.6
12.63
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14-1.5
12.49
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-0.5
12.56
AalborgAalborg7.9.140.0
200 m  [9]
26.22
SB FrederiksbergFrederiksberg17.5.14-1.5
25.83
SB AabenraaAabenraa31.5.14+1.7
25.43
PB RandersRanders7.6.14-0.4
25.55
w
HvidovreHvidovre14.6.14+2.5
25.96
OdenseOdense2.8.14-1.3
25.71
DMOdenseDM, Odense3.8.14-1.4
25.80
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14+1.2
25.96
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14-2.0
25.47
AalborgAalborg7.9.140.0
300 m  [1]
42.84
SB TårnbyTårnby3.5.14
4 x 100 m stafet  [2]
47.69
SB EM-Hold Div 2Rīga, LATEM-Hold Div 2, Rīga, LAT21.6.14
 Denmark
Camilla Motzkus, Martha Traoré
Zarah Buchwald, Mathilde U. Kramer
47.27
SB NMKøbenhavnNM, København26.7.14
 Denmark
Camilla Mozkos, Stella Jørgensen
Zarah Buchwald, Mathilde U. Kramer

2013

100 m  [12]
12.68
SB HvidovreHvidovre11.5.13+1.0
12.81
HelsingørHelsingør8.6.13+1.2
12.56
PB HvidovreHvidovre15.6.13+1.0
12.54
PB HvidovreHvidovre15.6.13-1.1
12.72
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13-0.1
12.58
Halmstad, SWEHalmstad, SWE13.7.13+1.3
12.62
AalborgAalborg27.7.13-0.4
12.68
AalborgAalborg27.7.13+0.7
12.83
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE24.8.13-1.1
12.41
PB AarhusAarhus31.8.130.0
12.57
AarhusAarhus31.8.13-2.4
12.86
KøbenhavnKøbenhavn7.9.13-4.1
200 m  [14]
25.86
SB HelsingørHelsingør8.6.13+0.8
26.17
HelsingørHelsingør8.6.13+0.7
25.64
PB HvidovreHvidovre15.6.13+1.2
26.43
BallerupBallerup22.6.13-1.9
25.58
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13+1.2
25.67
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13+0.5
25.98
Halmstad, SWEHalmstad, SWE13.7.13-0.4
26.29
Halmstad, SWEHalmstad, SWE13.7.13-1.1
26.01
AalborgAalborg27.7.130.0
25.61
AalborgAalborg27.7.13-0.5
25.61
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE24.8.13+0.2
25.74
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE24.8.13+0.2
25.47
PB AarhusAarhus31.8.13-1.1
25.53
KøbenhavnKøbenhavn7.9.13-1.0
100 m hæk 84.0 cm  [1]
18.05
PB KøbenhavnKøbenhavn7.9.13-2.8

2012

50 m  [2]
6.94
i
PB HvidovreHvidovre8.1.12
6.91
i
PB HvidovreHvidovre8.1.12
60 m  [8]
7.93
i
SB BallerupBallerup21.1.12
7.91
i
SB BallerupBallerup21.1.12
7.97
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
7.99
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
8.10
i
Malmö, SWEMalmö, SWE4.2.12
7.96
i
Malmö, SWEMalmö, SWE4.2.12
7.89
i
SB SkiveSkive3.3.12
7.87
i
=PB SkiveSkive3.3.12
100 m  [16]
12.44
w
TårnbyTårnby5.5.12+2.2
12.47
w
TårnbyTårnby5.5.12+2.9
12.41
w
OdenseOdense13.5.12+2.2
12.45
w
HvidovreHvidovre8.6.12+4.2
12.67
SB LyngbyLyngby16.6.12-0.7
12.64
SB LyngbyLyngby16.6.12-0.5
12.99
GreveGreve23.6.12-3.5
12.60
SB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12+1.9
12.70
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12+0.8
12.70
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12-0.9
12.90
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12-0.1
12.73
HvidovreHvidovre8.8.12+1.9
12.68
w
HvidovreHvidovre8.8.12+2.8
12.63
HvidovreHvidovre1.9.12+1.7
12.40
w
HvidovreHvidovre1.9.12+2.3
12.48
w
KøbenhavnKøbenhavn8.9.12+2.8
200 m  [9]
26.04
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
26.30
i
Malmö, SWEMalmö, SWE4.2.12
25.99
i
PB SkiveSkive3.3.12
26.26
w
OdenseOdense13.5.12+3.1
25.90
w
HvidovreHvidovre8.6.12+3.2
26.20
SB LyngbyLyngby16.6.12-2.0
26.25
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12-2.9
25.92
SB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE29.6.12-0.1
25.55
w
HvidovreHvidovre1.9.12+3.3
300 m  [1]
41.64
PB TårnbyTårnby5.5.12

2011

50 m  [4]
6.98
i
PB HvidovreHvidovre12.12.10
7.03
i
PB HvidovreHvidovre12.12.10
6.99
i
HvidovreHvidovre9.1.11
7.00
i
HvidovreHvidovre9.1.11
60 m  [12]
8.07
i
PB HelsingørHelsingør15.1.11
8.02
i
PB HelsingørHelsingør15.1.11
8.20
i
BallerupBallerup22.1.11
8.15
i
BallerupBallerup22.1.11
8.12
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
8.09
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
8.04
i
Vellinge, SWEVellinge, SWE5.2.11
8.02
i
=PB Vellinge, SWEVellinge, SWE5.2.11
8.09
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.11
8.10
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.11
7.87
i
PB SkiveSkive5.3.11
7.98
i
PB SkiveSkive5.3.11
100 m  [20]
13.09
TårnbyTårnby7.5.11-2.6
13.00
SB TårnbyTårnby7.5.11-1.2
12.79
w
HvidovreHvidovre25.5.11+2.3
12.80
w
HvidovreHvidovre25.5.11+4.6
12.91
w
KøbenhavnKøbenhavn3.6.11+2.6
12.70
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE1.7.11+1.0
12.60
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE1.7.11+1.2
12.60
=PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11+0.3
12.74
Kalmar, SWEKalmar, SWE24.7.11-0.7
12.81
HvidovreHvidovre27.7.11-0.8
12.75
HvidovreHvidovre27.7.11-0.1
12.77
KøbenhavnKøbenhavn6.8.11+0.9
12.62
KøbenhavnKøbenhavn6.8.11+1.8
12.57
PB HvidovreHvidovre10.8.11+2.0
12.61
w
HvidovreHvidovre10.8.11+3.2
12.90
HvidovreHvidovre24.8.11+0.2
12.57
=PB OdenseOdense27.8.11-1.2
12.64
OdenseOdense27.8.11+0.6
12.70
KøbenhavnKøbenhavn3.9.11-2.1
12.78
SkiveSkive10.11.11-3.5
200 m  [8]
26.32
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.11
26.67
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.11
26.50
i
SkiveSkive5.3.11
26.84
SB HvidovreHvidovre27.7.110.0
26.17
SB KøbenhavnKøbenhavn6.8.11-0.9
26.14
PB KøbenhavnKøbenhavn6.8.11+1.9
25.66
PB OdenseOdense27.8.11-1.6
26.18
SkiveSkive10.11.11-2.2
300 m  [1]
42.28
SB HvidovreHvidovre10.8.11

2010

50 m  [5]
7.0h
i
HvidovreHvidovre27.12.09
7.11
i
PB HvidovreHvidovre17.1.10
7.17
i
PB HvidovreHvidovre17.1.10
7.13
i
HvidovreHvidovre14.2.10
7.26
i
HvidovreHvidovre14.2.10
60 m  [8]
8.29
i
PB BallerupBallerup24.1.10
8.27
i
PB BallerupBallerup24.1.10
8.38
i
PB BallerupBallerup24.1.10
8.29
i
Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
8.26
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
8.32
i
Vellinge, SWEVellinge, SWE6.2.10
8.28
i
Vellinge, SWEVellinge, SWE6.2.10
8.44
i
SkiveSkive7.3.10
100 m  [16]
13.42
PB TårnbyTårnby1.5.10-1.3
13.34
w
TårnbyTårnby1.5.10+2.3
13.31
w
EsbjergEsbjerg15.5.10+4.7
13.32
PB GlostrupGlostrup29.5.10-0.1
13.41
PB GlostrupGlostrup29.5.10+1.1
13.0h
LyngbyLyngby5.6.10+1.4
13.23
PB LyngbyLyngby5.6.10-1.5
13.15
w
HvidovreHvidovre14.6.10+3.4
13.32
w
HvidovreHvidovre14.6.10+3.6
13.40
GreveGreve19.6.100.0
13.01
PB GreveGreve19.6.10+0.1
12.91
PB OdenseOdense27.6.10+0.9
13.18
Vellinge, SWEVellinge, SWE7.8.100.0
12.9h
VejleVejle12.9.10-0.4
13.05
GreveGreve25.9.100.0
13.33
GreveGreve25.9.10-1.0
200 m  [15]
28.01
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
27.86
i
PB Malmö, SWEMalmö, SWE31.1.10
27.47
i
PB SkiveSkive7.3.10
27.23
PB TårnbyTårnby2.5.10+0.2
27.61
w
EsbjergEsbjerg15.5.10+5.4
27.15
PB LyngbyLyngby5.6.10-0.4
27.51
GreveGreve19.6.100.0
26.80
PB OdenseOdense27.6.10-0.2
27.62
HvidovreHvidovre11.8.10+0.4
26.80
w
HvidovreHvidovre18.8.10+2.9
26.56
w
HvidovreHvidovre18.8.10+2.9
26.84
GlostrupGlostrup4.9.100.0
27.0h
HvidovreHvidovre8.9.10-4.2
26.89
VejleVejle12.9.10+0.5
26.62
PB GreveGreve25.9.10+2.0
300 m  [4]
44.71
PB HvidovreHvidovre21.7.10
44.25
PB Vellinge, SWEVellinge, SWE7.8.10
43.41
PB HvidovreHvidovre11.8.10
42.24
PB GlostrupGlostrup4.9.10

2009

100 m  [3]
13.35
w
KøbenhavnKøbenhavn12.9.09+3.5
13.63
PB GreveGreve27.9.09+0.5
13.46
PB GreveGreve27.9.09+1.9
200 m  [3]
28.88
i
PB SkiveSkive28.2.09
28.79
PB AarhusAarhus14.6.09+0.8
27.88
PB GreveGreve27.9.09+0.8
400 m  [1]
1:09.6h
OdenseOdense16.5.09
800 m  [1]
2:50.46
i
PB SkiveSkive28.2.09
1500 m  [1]
5:35.85
i
PB SkiveSkive28.2.09
60 m hæk 76.2 cm  [1]
11.40
i
PB SkiveSkive28.2.09

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

50 m
Inde
6.91
Hvidovre8.1.1232 
60 m
Inde
7.76
Skive25.2.1741 
100 m
Ude
12.02
Hvidovre22.8.15+1.227 
200 m
Ude
24.96
Aalborg25.6.23-0.345 
Inde
25.13
Växjö, SWE22.1.1721 
400 m
Ude
55.21
Aalborg24.6.2319 
Inde
56.76
Reykjavik, ISL5.2.2317 
800 m
Inde
2:50.46
Skive28.2.09
1500 m
Inde
5:35.85
Skive28.2.09
100 m hæk 84.0 cm
Ude
18.05
København7.9.13-2.8
4 x 100 m stafet
Ude
49.34
Odense3.9.22
4 x 200 m stafet
Inde
1:42.79
Randers19.2.23
4 x 400 m stafet
Ude
4:13.73
Odense3.9.22

150 m
Ude
18.49
København19.8.18+0.3
300 m
Ude
40.24
Tårnby7.5.23
60 m hæk 76.2 cm
Inde
11.40
Skive28.2.09

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 403
Per disciplin:
50 m:11
60 m:49
100 m:166
150 m:3
200 m:109
300 m:14
400 m:34
800 m:1
1500 m:1
60 m hæk 76.2 cm:1
100 m hæk 84.0 cm:1
4 x 100 m stafet:7
4 x 200 m stafet:1
4 x 400 m stafet:3
:2

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2018 6
12.41 2
h1
12.40
DM 2019
3
h2
12.63
200 m
DM 2014 1
25.71
DM 2015 2
25.18
DM 2018 6
25.41 2
h2
25.33
DM 2019 7
25.78 3
h2
25.90
DM 2022
4
h2
25.79
DM 2023 3
24.96 2
h1
24.98
400 m
DM 2019 6
58.96
DM 2020 7
59.17
DM 2022 6
58.68
DM 2023 1
55.21
4 x 100 m stafet
DM 2018 4
49.71
DM 2020
B
4 x 400 m stafet
DM 2020 6
4:19.85
Inde
60 m
DMi 2016 7
7.83 3
h2
7.86
DMi 2017 6
7.87 4
h1
7.87
200 m
DMi 2023
1
h4
25.43
400 m
DMi 2023 3
57.17
4 x 200 m stafet
DMi 2023 3
1:42.79

Ungdom
Ude
100 m
DMU 2015 2
22
12.02 1
22
h1
12.09
200 m
DMU 2015 3
22
25.22
DMU 2017 2
22
24.98
Inde
60 m
iDMU 2016 2
22
7.80
iDMU 2017 2
22
7.76

Internationale stævner

Ude
100 m
EM-Hold Div 2 2015 1
r1
12.45
4 x 100 m stafet
EM-Hold Div 2 2014 8
47.69
EM-Hold Div 2 2015 6
46.37