Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Mia Helene Mørck

Født: 16 november 1999

Klub: Bagsværd Atletik Club

  •  5 DM‐guld
  •  2 DM‐sølv
  •  2 DM‐bronze
  •  2 IDM‐guld
  •  2 IDM‐sølv

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

800 m  [10]
2:08.64
i
SB Fayetteville, ARFayetteville, AR29.1.22
2:07.56
i
SB Chicago, ILChicago, IL12.2.22
Uregelmæssighed: Oversized track
2:10.17
i
Pac 12Seattle, WAPac 12, Seattle, WA26.2.22
DNF
Eugene, OREugene, OR2.4.22
2:16.47
SB Eugene, OREugene, OR23.4.22
2:06.24
SB Corvallis, ORCorvallis, OR30.4.22
2:07.58
Pac 12Eugene, ORPac 12, Eugene, OR14.5.22
2:14.59
WestFayetteville, ARWest, Fayetteville, AR26.5.22
2:05.17
SB Portland, ORPortland, OR11.6.22
2:06.10
DMAalborgDM, Aalborg26.6.22
1500 m  [2]
4:21.94
SB Eugene, OREugene, OR2.4.22
4:24.01
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22
3000 m  [1]
DNF
CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22
  [1]
10:55.52
i
NCAABirmingham, ALNCAA, Birmingham, AL11.3.22
 Oregon
Izzy Thornton-Bott, Katriina Wright
Mia Helene Mørck, Aneta Konieczek

2021

400 m  [1]
57.27
SB Eugene, OREugene, OR7.5.21
600 m  [1]
1:30.64
PB (30)Eugene, OREugene, OR19.2.21
800 m  [10]
2:06.06
i
PB Fayetteville, ARFayetteville, AR13.2.21
2:06.83
SB Eugene, OREugene, OR3.4.21
2:08.53
Eugene, OREugene, OR24.4.21
2:08.11
Pac 12Los Angeles, CAPac 12, Los Angeles, CA15.5.21
2:06.71
SB Pac 12Los Angeles, CAPac 12, Los Angeles, CA16.5.21
2:06.87
WestCollege Station, TXWest, College Station, TX27.5.21
2:06.47
SB WestCollege Station, TXWest, College Station, TX29.5.21
2:06.23
SB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL19.6.21
2:06.00
SB DMOdenseDM, Odense27.6.21
2:07.60
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST8.7.21
1500 m  [1]
4:21.92
PB Eugene, OREugene, OR17.4.21
  [1]
11:22.74
i
NCAAFayetteville, ARNCAA, Fayetteville, AR12.3.21
 Oregon
Mia Helene Mørck, Megan Bolton
Carly Kleefeld, Alessia Zarbo
Cross 4.7 km  [1]
17:12
Lake Oswego, ORLake Oswego, OR1.9.21

2020

800 m  [7]
2:09.79 mix
SB KøbenhavnKøbenhavn28.6.20
2:09.58 mix
SB KøbenhavnKøbenhavn27.7.20
2:07.61
SB HvidovreHvidovre2.8.20
2:05.65
SB Kristiansand, NORKristiansand, NOR7.8.20
2:07.45
DMKøbenhavnDM, København16.8.20
2:06.25
Décines-Charpieu, FRADécines-Charpieu, FRA29.8.20
2:05.19mix
SB ViborgViborg1.9.20
1000 m  [1]
2:53.34
i
DUR-21 PB Lincoln, NELincoln, NE24.1.20
1500 m  [3]
DNF
KøbenhavnKøbenhavn14.6.20
4:27.39 mix
SB KøbenhavnKøbenhavn4.8.20
4:27.29
SB DMKøbenhavnDM, København15.8.20

2019

400 m  [1]
58.03
SB BallerupBallerup2.6.19
600 m  [3]
1:33.41
i
PB Lincoln, NELincoln, NE2.2.19
1:32.42
i
PB Lincoln, NELincoln, NE15.2.19
1:33.94
i
Big 10Ann Arbor, MIBig 10, Ann Arbor, MI22.2.19
800 m  [9]
2:16.30
i
SB Ann Arbor, MIAnn Arbor, MI19.1.19
Uregelmæssighed: Oversized track
2:12.72
i
Ames, IAAmes, IA9.2.19
2:09.78
SB Azusa, CAAzusa, CA19.4.19
2:11.40
Long Beach, CALong Beach, CA20.4.19
2:11.32
Lubbock, TXLubbock, TX26.4.19
2:09.83
Lincoln, NELincoln, NE4.5.19
2:11.52
Big 10Iowa City, IABig 10, Iowa City, IA11.5.19
2:11.87
BMCLoughborough, GBRBMC, Loughborough, GBR15.6.19
2:14.85
Folksam GPSollentuna, SWEFolksam GP, Sollentuna, SWE18.6.19
1000 m  [2]
2:56.95
i
PB Lincoln, NELincoln, NE8.12.18
2:57.68
i
DUR-20 Lincoln, NELincoln, NE12.1.19
1500 m  [1]
4:44.88
SB Lincoln, NELincoln, NE6.4.19

2018

400 m  [2]
58.14
SB TårnbyTårnby20.5.18
57.32
SB BallerupBallerup16.6.18
800 m  [12]
2:11.31
i
SB Bratislava, SVKBratislava, SVK28.1.18
2:09.23
i
PB (23)v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE11.2.18
2:10.65
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
2:11.05
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.18
2:09.08
SB BallerupBallerup15.5.18
2:19.51
TårnbyTårnby20.5.18
2:07.55
SB IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL26.5.18
2:04.77
PB (26)Oordegem, BELOordegem, BEL2.6.18
2:10.57
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.18
2:09.82
VM U20Tampere, FINVM U20, Tampere, FIN10.7.18
2:08.5h
AarhusAarhus7.8.18
2:14.75
NMHvidovreNM, Hvidovre11.8.18
1500 m  [2]
4:44.75
i
SB SkiveSkive25.2.18
4:23.12
PB (80)KøbenhavnKøbenhavn2.8.18
400 m hæk  [1]
1:05.46
SB TårnbyTårnby20.5.18
4 x 400 m stafet  [1]
3:47.61
SB NMHvidovreNM, Hvidovre12.8.18
 Denmark
Martha Danneskjold Rasmussen, Freja Wærness
Olivia Thorsgaard, Mia Helene Mørck

2017

200 m  [1]
26.19
PB EsbjergEsbjerg10.9.17-1.4
400 m  [4]
59.34
SB OdenseOdense21.5.17
57.35
SB KøbenhavnKøbenhavn17.6.17
56.49
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8.17
56.54
DMAalborgDM, Aalborg2.9.17
800 m  [21]
2:13.97
i
SB SMCGöteborg/FH, SWESMC, Göteborg/FH, SWE21.1.17
2:09.79
i
DUR-18 PB (34)Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
Uregelmæssighed: Oversized track
2:08.50
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
2:12.70
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.17
2:10.44
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
2:13.13
i
iDMUSkiveiDMU, Skive25.2.17
2:09.77
SB TårnbyTårnby6.5.17
2:13.87
OdenseOdense21.5.17
2:09.08
SB IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL27.5.17
2:05.77
PB (44)BuyleOordegem, BELBuyle, Oordegem, BEL3.6.17
2:08.43
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN24.6.17
2:09.09
BagsværdBagsværd27.6.17
2:09.71
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER2.7.17
2:10.09
EM U20Grosseto, ITAEM U20, Grosseto, ITA21.7.17
2:08.88
EM U20Grosseto, ITAEM U20, Grosseto, ITA22.7.17
2:08.73
KøbenhavnKøbenhavn10.8.17
2:13.44
Manchester, GBRManchester, GBR16.8.17
2:11.34
NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE20.8.17
2:17.79
HvidovreHvidovre27.8.17
2:13.39
DMAalborgDM, Aalborg2.9.17
2:10.81
DMAalborgDM, Aalborg3.9.17
1000 m  [1]
2:45.09
DUR-18
DUR
PB (18) (2)
HolbækHolbæk29.8.17
1500 m  [5]
4:40.52
i
SB SkiveSkive26.2.17
4:35.55
SB KøbenhavnKøbenhavn20.6.17
DNS
NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE19.8.17
4:48.23
HvidovreHvidovre26.8.17
4:49.42
EsbjergEsbjerg10.9.17
400 m hæk  [2]
1:04.48
SB OdenseOdense21.5.17
1:03.45
PB EsbjergEsbjerg10.9.17
4 x 400 m stafet  [2]
3:48.01
SB EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN25.6.17
 Denmark
Nathalie Richter-Mikkelsen, Olivia Thorsgaard
Mia Helene Mørck, Freja Wærness
3:47.79
SB NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE20.8.17
 Denmark
Freja Wærness, Nathalie Richter-Mikkelsen
Olivia Thorsgaard, Mia Helene Mørck

2016

200 m  [2]
26.78
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-1.1
27.11
BagsværdBagsværd11.9.160.0
400 m  [5]
58.75
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
58.66
SB BagsværdBagsværd26.4.16
58.44
SB BagsværdBagsværd22.5.16
58.28
SB BallerupBallerup18.6.16
57.60
SB KøbenhavnKøbenhavn3.9.16
800 m  [20]
2:14.93
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE24.1.16
2:13.66
i
SB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE31.1.16
2:11.95
i
SB Hvam, NORHvam, NOR6.2.16
2:14.80
i
DMiSkiveDMi, Skive27.2.16
2:12.20
i
DMiSkiveDMi, Skive28.2.16
2:11.07
i
PB (56) (14)iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.16
2:10.55
SB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby7.5.16
2:15.38
BagsværdBagsværd22.5.16
2:07.54
PB (34)IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL28.5.16
2:08.31
BagsværdBagsværd2.6.16
2:10.40
KøbenhavnKøbenhavn16.6.16
2:11.31
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7.16
2:14.47
EM U18Tbilisi, GEOEM U18, Tbilisi, GEO14.7.16
2:11.73
EM U18Tbilisi, GEOEM U18, Tbilisi, GEO15.7.16
2:11.91
EM U18Tbilisi, GEOEM U18, Tbilisi, GEO16.7.16
2:08.51
KøbenhavnKøbenhavn4.8.16
2:09.80
NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL13.8.16
2:13.93
DMAarhusDM, Aarhus27.8.16
DNF
DMAarhusDM, Aarhus28.8.16
2:14.49
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16
1500 m  [3]
4:35.51
i
PB v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2.16
4:33.53
i
PB (44) (12)iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.16
5:16.44
SB BagsværdBagsværd11.9.16
5 km  [1]
19:01
PB SkovlundeSkovlunde16.4.16
400 m hæk  [2]
1:03.87
SB BagsværdBagsværd22.5.16
1:04.57
BagsværdBagsværd11.9.16

2015

200 m  [1]
27.71
PB BallerupBallerup17.5.15+0.3
400 m  [8]
1:01.75
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
1:00.23
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
59.14
PB AllerødAllerød12.5.15
57.43
PB BagsværdBagsværd9.6.15
57.16
PB BallerupBallerup20.6.15
57.52
DMAarhusDM, Aarhus8.8.15
59.25
AarhusAarhus8.8.15
57.21
TårnbyTårnby6.9.15
800 m  [19]
2:18.47
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
2:15.63
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
2:24.65
i
SkiveSkive21.2.15
2:11.79
i
PB (68) (20)DMiSkiveDMi, Skive22.2.15
2:15.42
i
SkiveSkive7.3.15
2:15.14
SB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby2.5.15
2:18.69
KøbenhavnKøbenhavn27.5.15
2:12.24
PB HvidovreHvidovre14.6.15
2:12.52
BallerupBallerup20.6.15
2:11.50
PB FrederiksbergFrederiksberg25.6.15
2:11.37
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7.15
2:11.00
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE5.7.15
2:09.79
PB VM U18Cali, COLVM U18, Cali, COL16.7.15
2:13.44
VM U18Cali, COLVM U18, Cali, COL17.7.15
2:09.73
PB DMAarhusDM, Aarhus9.8.15
2:09.86
OdenseOdense16.8.15
2:15.59
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8.15
2:09.62
PB (91)NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN29.8.15
2:16.97
TårnbyTårnby6.9.15
1500 m  [3]
4:49.63
i
PB SkiveSkive7.3.15
4:34.08
PB HelsingørHelsingør30.7.15
4:38.96
DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8.15
5 km  [1]
19:06
PB SkovlundeSkovlunde18.4.15
400 m hæk  [2]
1:05.66
PB BallerupBallerup17.5.15
1:03.70
PB TårnbyTårnby6.9.15
Højdespring  [1]
1.44
SB BallerupBallerup17.5.15

2014

200 m  [1]
28.48
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
300 m  [1]
44.35
PB KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
400 m  [1]
1:01.09
PB HvidovreHvidovre14.6.14
800 m  [15]
2:19.30
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
2:18.99
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
2:19.99
i
SkiveSkive1.3.14
2:20.84
SB TårnbyTårnby3.5.14
2:19.49
SB HelsingørHelsingør24.5.14
2:24.09
Maribo Maribo 9.6.14
2:19.23
SB HvidovreHvidovre14.6.14
2:24.62
BallerupBallerup21.6.14
2:17.06
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
2:21.59
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.7.14
2:23.22
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
2:19.12
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14
2:22.89
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
2:18.89
BagsværdBagsværd21.9.14
2:14.71
PB GreveGreve27.9.14
1500 m  [5]
4:52.58
i
SB SkiveSkive1.3.14
4:46.69
PB BallerupBallerup21.6.14
4:51.00
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
4:51.97
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14
4:47.02
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
3000 m  [1]
11:47.2h
PB Maribo Maribo 9.6.14
300 m hæk  [1]
48.64
=PB HvidovreHvidovre14.6.14
400 m hæk  [2]
1:07.03
PB BallerupBallerup1.6.14
1:08.78
AalborgAalborg7.9.14
Højdespring  [5]
1.45
i
PB HelsingørHelsingør11.1.14
1.45
i
=PB HelsingørHelsingør1.2.14
1.40
i
HelsingørHelsingør22.2.14
1.53
PB AalborgAalborg7.9.14
1.50
BagsværdBagsværd21.9.14
Trespring   [2]
10.27
PB AalborgAalborg7.9.140.0
10.85
PB GreveGreve27.9.14+0.3
Kuglestød 3.0 kg  [1]
8.09
GreveGreve27.9.14

2013

400 m  [1]
1:04.49
PB HvidovreHvidovre15.6.13
800 m  [14]
2:22.08
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
2:21.38
i
PB SkiveSkive9.3.13
2:25.99
SB GlostrupGlostrup27.4.13
2:21.73
PB TårnbyTårnby4.5.13
2:23.85
GreveGreve9.5.13
2:19.19
PB FrederiksbergFrederiksberg4.6.13
2:17.89
PB BallerupBallerup22.6.13
2:17.04
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13
2:18.40
BlovstrødBlovstrød10.8.13
2:22.73
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
2:21.50
AarhusAarhus31.8.13
2:18.94
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13
2:21.10
BagsværdBagsværd22.9.13
2:19.09
GreveGreve28.9.13
1000 m  [1]
3:04.09
PB HvidovreHvidovre15.6.13
1500 m  [6]
4:57.21
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
4:52.27
i
PB SkiveSkive9.3.13
4:57.70
PB TårnbyTårnby4.5.13
4:48.54
PB BallerupBallerup22.6.13
4:57.85
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13
5:04.79
AarhusAarhus31.8.13
5 km  [2]
19:48
SB KøbenhavnKøbenhavn3.2.13
19:46
SB KøbenhavnKøbenhavn31.12.13
10 km  [1]
41:47
PB AarhusAarhus24.3.13
60 m hæk 76.2 cm  [1]
11.14
i
PB HelsingørHelsingør17.3.13
300 m hæk  [2]
50.23
PB HvidovreHvidovre15.6.13
49.18
PB BallerupBallerup22.6.13
400 m hæk  [1]
1:12.65
PB BallerupBallerup20.5.13
Højdespring  [12]
1.35
i
=PB HvidovreHvidovre6.1.13
1.40
i
PB HelsingørHelsingør2.2.13
1.35
i
HelsingørHelsingør23.2.13
1.35
i
HelsingørHelsingør17.3.13
1.30
SB GlostrupGlostrup27.4.13
1.52
PB BallerupBallerup20.5.13
1.46
HvidovreHvidovre15.6.13
1.47
BallerupBallerup22.6.13
1.49
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
1.40
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13
1.40
BagsværdBagsværd22.9.13
1.45
GreveGreve28.9.13
Længdespring  [4]
3.88
i
PB HvidovreHvidovre6.1.13
3.77
i
HelsingørHelsingør2.2.13
4.20
i
PB HelsingørHelsingør23.2.13
3.83
i
HelsingørHelsingør17.3.13
Trespring   [3]
9.33
i
PB BallerupBallerup12.1.13
9.33
PB BallerupBallerup20.5.130.0
9.53
PB GreveGreve29.5.130.0
Kuglestød 3.0 kg  [1]
8.30
PB BagsværdBagsværd10.10.13
Spydkast 500 gram  [2]
16.50
PB GreveGreve9.5.13
17.51
PB GreveGreve29.5.13

2012

80 m  [1]
11.78
w
GreveGreve13.6.12+3.2
200 m  [2]
Uregelmæssighed: Oversized track
31.02
i
BallerupBallerup21.1.12
30.42
PB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12+0.7
400 m  [1]
1:08.11
PB GreveGreve13.6.12
600 m  [11]
1:46.43
SB TårnbyTårnby5.5.12
1:44.83
SB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12
1:44.77
SB HillerødHillerød30.5.12
1:44.14
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE2.6.12
1:43.77
PB FrederiksbergFrederiksberg9.6.12
1:44.30
LyngbyLyngby16.6.12
1:44.46
GreveGreve23.6.12
1:46.07
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12
1:42.67
PB Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE18.8.12
1:43.97
FrederiksbergFrederiksberg27.8.12
1:42.85
GreveGreve29.9.12
800 m  [4]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:31.21
i
BallerupBallerup21.1.12
2:30.17
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
2:26.35
PB SundbySundby23.8.12
2:22.2h
PB BagsværdBagsværd20.9.12
1000 m  [3]
3:15.20
SB GlostrupGlostrup28.4.12
3:09.82
PB LyngbyLyngby16.6.12
3:09.39
PB GreveGreve23.6.12
1500 m  [4]
Uregelmæssighed: Oversized track
5:06.08
i
BallerupBallerup21.1.12
5:07.34
PB TårnbyTårnby5.5.12
5:20.85
FrederiksbergFrederiksberg9.6.12
5:14.03
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12
3000 m  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
11:48.53
i
BallerupBallerup21.1.12
5 km  [1]
19:39
PB TårnbyTårnby11.10.12
Højdespring  [11]
1.35
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
1.28
i
BallerupBallerup21.1.12
1.20
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
1.25
i
HvidovreHvidovre12.2.12
1.30
i
HelsingørHelsingør24.3.12
1.25
SB TårnbyTårnby5.5.12
1.25
=SB BagsværdBagsværd14.6.12
1.38
PB FrederiksbergFrederiksberg27.8.12
1.40
PB TårnbyTårnby11.9.12
1.40
=PB BagsværdBagsværd16.9.12
1.35
GreveGreve29.9.12
Kuglestød 2.0 kg  [7]
6.93
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
7.72
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
7.91
i
PB HvidovreHvidovre12.2.12
8.02
i
PB HelsingørHelsingør24.3.12
7.13
SB GlostrupGlostrup28.4.12
7.32
PB TårnbyTårnby5.5.12
7.78
PB HillerødHillerød30.5.12
Diskoskast 0.75 kg  [2]
16.71
PB BagsværdBagsværd14.6.12
15.63
LyngbyLyngby16.6.12
Spydkast 400 gram  [3]
20.28
PB BagsværdBagsværd14.6.12
18.86
FrederiksbergFrederiksberg27.8.12
16.61
TårnbyTårnby11.9.12

2011

80 m  [2]
12.6h
BagsværdBagsværd7.6.110.0
11.9h
BagsværdBagsværd1.9.11+0.2
100 m  [1]
15.84
PB BallerupBallerup11.5.11+0.8
400 m  [1]
1:09.0h
TårnbyTårnby19.5.11
600 m  [7]
1:47.42
PB TårnbyTårnby7.5.11
1:50.19
GreveGreve28.5.11
1:47.83
LyngbyLyngby4.6.11
1:47.92
BallerupBallerup18.6.11
1:45.49
PB FrederiksbergFrederiksberg25.6.11
1:44.62
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11
1:52.40
GreveGreve24.9.11
800 m  [2]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:39.11
i
BallerupBallerup22.1.11
2:31.3h
PB BagsværdBagsværd21.6.11
1000 m  [5]
3:23.08
PB GlostrupGlostrup30.4.11
3:15.55
PB BallerupBallerup11.5.11
3:16.93
LyngbyLyngby4.6.11
3:15.04
PB BallerupBallerup18.6.11
3:14.43
PB BallerupBallerup7.9.11
1500 m  [3]
Uregelmæssighed: Oversized track
5:35.56
i
BallerupBallerup22.1.11
5:21.61
PB TårnbyTårnby7.5.11
5:13.43
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11
Højdespring  [6]
1.15
i
PB HelsingørHelsingør15.1.11
1.20
i
PB BallerupBallerup22.1.11
1.20
i
=PB HelsingørHelsingør26.2.11
1.20
i
=PB HelsingørHelsingør26.3.11
1.25
PB BagsværdBagsværd7.6.11
1.35
PB TårnbyTårnby13.9.11
Kuglestød 2.0 kg  [5]
6.29
PB GreveGreve28.5.11
5.75
BagsværdBagsværd14.6.11
7.25
PB BagsværdBagsværd1.9.11
6.70
TårnbyTårnby13.9.11
6.41
GreveGreve24.9.11
Diskoskast 0.75 kg  [1]
14.90
PB BagsværdBagsværd7.6.11
Spydkast 400 gram  [4]
11.57
PB TårnbyTårnby7.5.11
15.90
PB GreveGreve28.5.11
11.82
BallerupBallerup18.6.11
13.05
BagsværdBagsværd21.6.11
Boldkast 145 gram  [2]
29
PB GlostrupGlostrup30.4.11
32
PB TårnbyTårnby19.5.11

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

100 m
Ude15.84   Ballerup11.5.11+0.8
200 m
Ude26.19   Esbjerg10.9.17-1.4
Inde28.48   Malmö/A, SWE8.2.14
400 m
Ude56.49   Hvidovre26.8.1744 
Inde58.75   Malmö/A, SWE30.1.1643 
800 m
Ude2:04.77   Oordegem, BEL2.6.18
Inde2:06.06   Fayetteville, AR13.2.21
1000 m
Ude2:45.09   DUR-18 DURHolbæk29.8.17
Inde2:53.34   DUR-21Lincoln, NE24.1.20
1500 m
Ude4:21.92   Eugene, OR17.4.2128 
Inde4:33.53   Skive6.3.1624 
3000 m
Ude11:47.2h   Maribo 9.6.14
5 km
Ude19:01   Skovlunde16.4.16
10 km
Ude41:47   Aarhus24.3.13
400 m hæk
Ude1:03.45   Esbjerg10.9.17
Højdespring
Ude1.53   Aalborg7.9.14
Inde1.45   Helsingør11.1.14
Længdespring
Inde4.20   Helsingør23.2.13
Trespring
Ude10.85   Greve27.9.14+0.3
Inde9.33   Ballerup12.1.13

300 m
Ude44.35   København16.8.14
600 m
Ude1:30.64   Eugene, OR19.2.21
Inde1:32.42   Lincoln, NE15.2.19
60 m hæk 76.2 cm
Inde11.14   Helsingør17.3.13
Kuglestød 2.0 kg
Ude7.78   Hillerød30.5.12
Inde8.02   Helsingør24.3.12
Kuglestød 3.0 kg
Ude8.30   Bagsværd10.10.13
Diskoskast 0.75 kg
Ude16.71   Bagsværd14.6.12
Spydkast 400 gram
Ude20.28   Bagsværd14.6.12
Spydkast 500 gram
Ude17.51   Greve29.5.13
Boldkast 145 gram
Ude32   Tårnby19.5.11

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 354
Per disciplin:
80 m:3
100 m:1
200 m:7
300 m:1
400 m:25
600 m:22
800 m:143
1000 m:13
1500 m:38
3000 m:3
5 km:5
10 km:1
60 m hæk 76.2 cm:1
300 m hæk:3
400 m hæk:10
Højdespring:35
Længdespring:4
Trespring :5
Kuglestød 2.0 kg:12
Kuglestød 3.0 kg:2
Diskoskast 0.75 kg:3
Spydkast 400 gram:7
Spydkast 500 gram:2
Boldkast 145 gram:2
4 x 400 m stafet:3
:2
Cross:1

Danske mesterskaber

Ude
400 m
DM 2015 2
57.52
DM 2017 1
56.54
800 m
DM 2015 1
2:09.73
DM 2016
3
h2
2:13.93
DM 2017 1
2:10.81 1
h1
2:13.39
DM 2020 2
2:07.45
DM 2021 1
2:06.00
DM 2022 1
2:06.10
1500 m
DM 2020 3
4:27.29
DM 2022 3
4:24.01
Inde
800 m
DMi 2015 2
2:11.79
DMi 2016 2
2:12.20 2
h1
2:14.80
DMi 2017 1
2:10.44 1
h2
2:12.70
DMi 2018 1
2:10.65

Ungdom
Ude
400 m
DMU 2017 1
19
56.49
800 m
DMU 2015 1
17
2:15.59
1500 m
DMU 2015 1
17
4:38.96
Inde
800 m
iDMU 2016 1
17
2:11.07
iDMU 2017 1
19
2:13.13
iDMU 2018 1
19
2:11.05
1500 m
iDMU 2016 2
17
4:33.53

Internationale stævner

Ude
800 m
EM-Hold Div 1 2017 7
2:08.43
EM-Hold Div 2 2021 5
2:06.23
4 x 400 m stafet
EM-Hold Div 1 2017 6
B
3:48.01

800 m
VM U18 2015
5
17
s1
2:13.44 7
17
h1
2:09.79
EM U18 2016 8
17
2:11.91 4
17
s2
2:11.73 2
17
h2
2:14.47
EM U20 2017 6
19
2:08.88 1
19
h3
2:10.09
VM U20 2018
6
19
h1
2:09.82
EM U23 2021
7
22
h1
2:07.60