Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Mia Helene Mørck

Født: 16 november 1999

Klub: Sparta Atletik & Løb

Tidligere klubber:
Bagsværd Atletik Club ‐30.12.2023

  •  5 DM‐guld
  •  3 DM‐sølv
  •  2 DM‐bronze
  •  2 IDM‐guld
  •  2 IDM‐sølv

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2023.

2023

800 m  [9]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:08.90
i
Seattle, WASeattle, WA14.1.23
Uregelmæssighed: Oversized track
2:06.93
i
Seattle, WASeattle, WA28.1.23
2:10.99
i
SB Boston, MABoston, MA10.2.23
2:06.92
SB ClayAzusa, CAClay, Azusa, CA14.4.23
2:10.26
Stanford, CAStanford, CA22.4.23
2:07.59
Eugene, OREugene, OR5.5.23
2:06.24
SB WestSacramento, CAWest, Sacramento, CA27.5.23
2:08.11
WestSacramento, CAWest, Sacramento, CA27.5.23
2:08.35
DMAalborgDM, Aalborg25.6.23
1500 m  [5]
4:27.32
SB Eugene, OREugene, OR18.3.23
4:19.59
PB ClayAzusa, CAClay, Azusa, CA15.4.23
4:38.39
Eugene, OREugene, OR5.5.23
DNF
Portland, ORPortland, OR13.5.23
4:22.34
Gresham, ORGresham, OR4.6.23
1 mile  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
4:43.80
i
Seattle, WASeattle, WA14.1.23
1 mile landevej  [2]
4:51
PB KøbenhavnKøbenhavn17.9.23
4:54.95
VMRīga, LATVM, Rīga, LAT1.10.23
10 km  [1]
37:12
PB KøbenhavnKøbenhavn31.12.23

2022

800 m  [10]
2:08.64
i
SB Fayetteville, ARFayetteville, AR29.1.22
2:07.56
i
SB Chicago, ILChicago, IL12.2.22
Uregelmæssighed: Oversized track
2:10.17
i
Pac 12Seattle, WAPac 12, Seattle, WA26.2.22
DNF
Eugene, OREugene, OR2.4.22
2:16.47
SB Eugene, OREugene, OR23.4.22
2:06.24
SB Corvallis, ORCorvallis, OR30.4.22
2:07.58
Pac 12Eugene, ORPac 12, Eugene, OR14.5.22
2:14.59
WestFayetteville, ARWest, Fayetteville, AR26.5.22
2:05.17
SB Portland, ORPortland, OR11.6.22
2:06.10
DMAalborgDM, Aalborg26.6.22
1500 m  [2]
4:21.94
SB Eugene, OREugene, OR2.4.22
4:24.01
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22
3000 m  [1]
DNF
CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22
  [1]
10:55.52
i
NCAABirmingham, ALNCAA, Birmingham, AL11.3.22
 Oregon
Isabella Thornton-Bott, Katriina Wright
Mia Helene Mørck, Aneta Konieczek

2021

400 m  [1]
57.27
SB Eugene, OREugene, OR7.5.21
600 m  [1]
1:30.64
PB (30)Eugene, OREugene, OR19.2.21
800 m  [10]
2:06.06
i
PB Fayetteville, ARFayetteville, AR13.2.21
2:06.83
SB Eugene, OREugene, OR3.4.21
2:08.53
Eugene, OREugene, OR24.4.21
2:08.11
Pac 12Los Angeles, CAPac 12, Los Angeles, CA15.5.21
2:06.71
SB Pac 12Los Angeles, CAPac 12, Los Angeles, CA16.5.21
2:06.87
WestCollege Station, TXWest, College Station, TX27.5.21
2:06.47
SB WestCollege Station, TXWest, College Station, TX29.5.21
2:06.23
SB EM-Hold Div 2Stara Zagora, BULEM-Hold Div 2, Stara Zagora, BUL19.6.21
2:06.00
SB DMOdenseDM, Odense27.6.21
2:07.60
EM U23Tallinn, ESTEM U23, Tallinn, EST8.7.21
1500 m  [1]
4:21.92
PB Eugene, OREugene, OR17.4.21
  [1]
11:22.74
i
NCAAFayetteville, ARNCAA, Fayetteville, AR12.3.21
 Oregon
Mia Helene Mørck, Megan Bolton
Carly Kleefeld, Alessia Zarbo
Cross 4.7 km  [1]
17:12
Lake Oswego, ORLake Oswego, OR1.9.21

2020

800 m  [7]
2:09.79 mix
SB KøbenhavnKøbenhavn28.6.20
2:09.58 mix
SB KøbenhavnKøbenhavn27.7.20
2:07.61
SB HvidovreHvidovre2.8.20
2:05.65
SB Kristiansand, NORKristiansand, NOR7.8.20
2:07.45
DMKøbenhavnDM, København16.8.20
2:06.25
Décines-Charpieu, FRADécines-Charpieu, FRA29.8.20
2:05.19mix
SB ViborgViborg1.9.20
1000 m  [1]
2:53.34
i
DUR-21 PB Lincoln, NELincoln, NE24.1.20
1500 m  [3]
DNF
KøbenhavnKøbenhavn14.6.20
4:27.39 mix
SB KøbenhavnKøbenhavn4.8.20
4:27.29
SB DMKøbenhavnDM, København15.8.20

2019

400 m  [1]
58.03
SB BallerupBallerup2.6.19
600 m  [3]
1:33.41
i
PB Lincoln, NELincoln, NE2.2.19
1:32.42
i
PB Lincoln, NELincoln, NE15.2.19
1:33.94
i
Big 10Ann Arbor, MIBig 10, Ann Arbor, MI22.2.19
800 m  [9]
2:16.30
i
SB Ann Arbor, MIAnn Arbor, MI19.1.19
Uregelmæssighed: Oversized track
2:12.72
i
Ames, IAAmes, IA9.2.19
2:09.78
SB Azusa, CAAzusa, CA19.4.19
2:11.40
Long Beach, CALong Beach, CA20.4.19
2:11.32
Lubbock, TXLubbock, TX26.4.19
2:09.83
Lincoln, NELincoln, NE4.5.19
2:11.52
Big 10Iowa City, IABig 10, Iowa City, IA11.5.19
2:11.87
BMCLoughborough, GBRBMC, Loughborough, GBR15.6.19
2:14.85
Folksam GPSollentuna, SWEFolksam GP, Sollentuna, SWE18.6.19
1000 m  [2]
2:56.95
i
PB Lincoln, NELincoln, NE8.12.18
2:57.68
i
DUR-20 Lincoln, NELincoln, NE12.1.19
1500 m  [1]
4:44.88
SB Lincoln, NELincoln, NE6.4.19

2018

400 m  [2]
58.14
SB TårnbyTårnby20.5.18
57.32
SB BallerupBallerup16.6.18
800 m  [12]
2:11.31
i
SB Bratislava, SVKBratislava, SVK28.1.18
2:09.23
i
PB (23)v3NatUppsala, SWEv3Nat, Uppsala, SWE11.2.18
2:10.65
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
2:11.05
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.18
2:09.08
SB BallerupBallerup15.5.18
2:19.51
TårnbyTårnby20.5.18
2:07.55
SB IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL26.5.18
2:04.77
PB (27)Oordegem, BELOordegem, BEL2.6.18
2:10.57
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.18
2:09.82
VM U20Tampere, FINVM U20, Tampere, FIN10.7.18
2:08.5h
AarhusAarhus7.8.18
2:14.75
NMHvidovreNM, Hvidovre11.8.18
1500 m  [2]
4:44.75
i
SB SkiveSkive25.2.18
4:23.12
PB (81)KøbenhavnKøbenhavn2.8.18
400 m hæk  [1]
1:05.46
SB TårnbyTårnby20.5.18
4 x 400 m stafet  [1]
3:47.61
SB NMHvidovreNM, Hvidovre12.8.18
 Denmark
Martha Danneskjold Rasmussen, Freja Wærness
Olivia Thorsgaard, Mia Helene Mørck

2017

200 m  [1]
26.19
PB EsbjergEsbjerg10.9.17-1.4
400 m  [4]
59.34
SB OdenseOdense21.5.17
57.35
SB KøbenhavnKøbenhavn17.6.17
56.49
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre26.8.17
56.54
DMAalborgDM, Aalborg2.9.17
800 m  [21]
2:13.97
i
SB SMCGöteborg/FH, SWESMC, Göteborg/FH, SWE21.1.17
2:09.79
i
DUR-18 PB (34)Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
Uregelmæssighed: Oversized track
2:08.50
i
v3NatTampere, FINv3Nat, Tampere, FIN11.2.17
2:12.70
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.17
2:10.44
i
DMiSkiveDMi, Skive19.2.17
2:13.13
i
iDMUSkiveiDMU, Skive25.2.17
2:09.77
SB TårnbyTårnby6.5.17
2:13.87
OdenseOdense21.5.17
2:09.08
SB IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL27.5.17
2:05.77
PB (45)BuyleOordegem, BELBuyle, Oordegem, BEL3.6.17
2:08.43
EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN24.6.17
2:09.09
BagsværdBagsværd27.6.17
2:09.71
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER2.7.17
2:10.09
EM U20Grosseto, ITAEM U20, Grosseto, ITA21.7.17
2:08.88
EM U20Grosseto, ITAEM U20, Grosseto, ITA22.7.17
2:08.73
KøbenhavnKøbenhavn10.8.17
2:13.44
Manchester, GBRManchester, GBR16.8.17
2:11.34
NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE20.8.17
2:17.79
HvidovreHvidovre27.8.17
2:13.39
DMAalborgDM, Aalborg2.9.17
2:10.81
DMAalborgDM, Aalborg3.9.17
1000 m  [1]
2:45.09
DUR-18
DUR
PB (18) (2)
HolbækHolbæk29.8.17
1500 m  [5]
4:40.52
i
SB SkiveSkive26.2.17
4:35.55
SB KøbenhavnKøbenhavn20.6.17
DNS
NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE19.8.17
4:48.23
HvidovreHvidovre26.8.17
4:49.42
EsbjergEsbjerg10.9.17
400 m hæk  [2]
1:04.48
SB OdenseOdense21.5.17
1:03.45
PB EsbjergEsbjerg10.9.17
4 x 400 m stafet  [2]
3:48.01
SB EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN25.6.17
 Denmark
Nathalie Richter-Mikkelsen, Olivia Thorsgaard
Mia Helene Mørck, Freja Wærness
3:47.79
SB NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE20.8.17
 Denmark
Freja Wærness, Nathalie Richter-Mikkelsen
Olivia Thorsgaard, Mia Helene Mørck

2016

200 m  [2]
26.78
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-1.1
27.11
BagsværdBagsværd11.9.160.0
400 m  [5]
58.75
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
58.66
SB BagsværdBagsværd26.4.16
58.44
SB BagsværdBagsværd22.5.16
58.28
SB BallerupBallerup18.6.16
57.60
SB KøbenhavnKøbenhavn3.9.16
800 m  [20]
2:14.93
i
SB Växjö, SWEVäxjö, SWE24.1.16
2:13.66
i
SB PallasspMalmö/A, SWEPallassp, Malmö/A, SWE31.1.16
2:11.95
i
SB Hvam, NORHvam, NOR6.2.16
2:14.80
i
DMiSkiveDMi, Skive27.2.16
2:12.20
i
DMiSkiveDMi, Skive28.2.16
2:11.07
i
PB (56) (14)iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.16
2:10.55
SB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby7.5.16
2:15.38
BagsværdBagsværd22.5.16
2:07.54
PB (34)IFAMOordegem, BELIFAM, Oordegem, BEL28.5.16
2:08.31
BagsværdBagsværd2.6.16
2:10.40
KøbenhavnKøbenhavn16.6.16
2:11.31
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7.16
2:14.47
EM U18Tbilisi, GEOEM U18, Tbilisi, GEO14.7.16
2:11.73
EM U18Tbilisi, GEOEM U18, Tbilisi, GEO15.7.16
2:11.91
EM U18Tbilisi, GEOEM U18, Tbilisi, GEO16.7.16
2:08.51
KøbenhavnKøbenhavn4.8.16
2:09.80
NordicCHafnarfjördur, ISLNordicC, Hafnarfjördur, ISL13.8.16
2:13.93
DMAarhusDM, Aarhus27.8.16
DNF
DMAarhusDM, Aarhus28.8.16
2:14.49
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16
1500 m  [3]
4:35.51
i
PB v3NatVäxjö, SWEv3Nat, Växjö, SWE13.2.16
4:33.53
i
PB (44) (12)iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.16
5:16.44
SB BagsværdBagsværd11.9.16
5 km  [1]
19:01
PB SkovlundeSkovlunde16.4.16
400 m hæk  [2]
1:03.87
SB BagsværdBagsværd22.5.16
1:04.57
BagsværdBagsværd11.9.16

2015

200 m  [1]
27.71
PB BallerupBallerup17.5.15+0.3
400 m  [8]
1:01.75
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
1:00.23
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
59.14
PB AllerødAllerød12.5.15
57.43
PB BagsværdBagsværd9.6.15
57.16
PB BallerupBallerup20.6.15
59.25
AarhusAarhus8.8.15
57.52
DMAarhusDM, Aarhus8.8.15
57.21
TårnbyTårnby6.9.15
800 m  [19]
2:18.47
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
2:15.63
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE7.2.15
2:24.65
i
SkiveSkive21.2.15
2:11.79
i
PB (68) (20)DMiSkiveDMi, Skive22.2.15
2:15.42
i
SkiveSkive7.3.15
2:15.14
SB TårnbyGTårnbyTårnbyG, Tårnby2.5.15
2:18.69
KøbenhavnKøbenhavn27.5.15
2:12.24
PB HvidovreHvidovre14.6.15
2:12.52
BallerupBallerup20.6.15
2:11.50
PB FrederiksbergFrederiksberg25.6.15
2:11.37
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE3.7.15
2:11.00
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE5.7.15
2:09.79
PB VM U18Cali, COLVM U18, Cali, COL16.7.15
2:13.44
VM U18Cali, COLVM U18, Cali, COL17.7.15
2:09.73
PB DMAarhusDM, Aarhus9.8.15
2:09.86
OdenseOdense16.8.15
2:15.59
DMUHvidovreDMU, Hvidovre23.8.15
2:09.62
PB (91)NordicCEspoo, FINNordicC, Espoo, FIN29.8.15
2:16.97
TårnbyTårnby6.9.15
1500 m  [3]
4:49.63
i
PB SkiveSkive7.3.15
4:34.08
PB HelsingørHelsingør30.7.15
4:38.96
DMUHvidovreDMU, Hvidovre22.8.15
5 km  [1]
19:06
PB SkovlundeSkovlunde18.4.15
400 m hæk  [2]
1:05.66
PB BallerupBallerup17.5.15
1:03.70
PB TårnbyTårnby6.9.15
Højdespring  [1]
1.44
SB BallerupBallerup17.5.15

2014

200 m  [1]
28.48
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
300 m  [1]
44.35
PB KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
400 m  [1]
1:01.09
PB HvidovreHvidovre14.6.14
800 m  [15]
2:19.30
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
2:18.99
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
2:19.99
i
SkiveSkive1.3.14
2:20.84
SB TårnbyTårnby3.5.14
2:19.49
SB HelsingørHelsingør24.5.14
2:24.09
Maribo Maribo 9.6.14
2:19.23
SB HvidovreHvidovre14.6.14
2:24.62
BallerupBallerup21.6.14
2:17.06
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
2:21.59
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.7.14
2:23.22
KøbenhavnKøbenhavn16.8.14
2:19.12
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14
2:22.89
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
2:18.89
BagsværdBagsværd21.9.14
2:14.71
PB GreveGreve27.9.14
1500 m  [5]
4:52.58
i
SB SkiveSkive1.3.14
4:46.69
PB BallerupBallerup21.6.14
4:51.00
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
4:51.97
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14
4:47.02
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
3000 m  [1]
11:47.2h
PB Maribo Maribo 9.6.14
300 m hæk  [1]
48.64
=PB HvidovreHvidovre14.6.14
400 m hæk  [2]
1:07.03
PB BallerupBallerup1.6.14
1:08.78
AalborgAalborg7.9.14
Højdespring  [5]
1.45
i
PB HelsingørHelsingør11.1.14
1.45
i
=PB HelsingørHelsingør1.2.14
1.40
i
HelsingørHelsingør22.2.14
1.53
PB AalborgAalborg7.9.14
1.50
BagsværdBagsværd21.9.14
Trespring   [2]
10.27
PB AalborgAalborg7.9.140.0
10.85
PB GreveGreve27.9.14+0.3
Kuglestød 3.0 kg  [1]
8.09
GreveGreve27.9.14

2013

400 m  [1]
1:04.49
PB HvidovreHvidovre15.6.13
800 m  [14]
2:22.08
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.13
2:21.38
i
PB SkiveSkive9.3.13
2:25.99
SB GlostrupGlostrup27.4.13
2:21.73
PB TårnbyTårnby4.5.13
2:23.85
GreveGreve9.5.13
2:19.19
PB FrederiksbergFrederiksberg4.6.13
2:17.89
PB BallerupBallerup22.6.13
2:17.04
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13
2:18.40
BlovstrødBlovstrød10.8.13
2:22.73
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
2:21.50
AarhusAarhus31.8.13
2:18.94
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13
2:21.10
BagsværdBagsværd22.9.13
2:19.09
GreveGreve28.9.13
1000 m  [1]
3:04.09
PB HvidovreHvidovre15.6.13
1500 m  [6]
4:57.21
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE9.2.13
4:52.27
i
PB SkiveSkive9.3.13
4:57.70
PB TårnbyTårnby4.5.13
4:48.54
PB BallerupBallerup22.6.13
4:57.85
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE28.6.13
5:04.79
AarhusAarhus31.8.13
5 km  [2]
19:48
SB KøbenhavnKøbenhavn3.2.13
19:46
SB KøbenhavnKøbenhavn31.12.13
10 km  [1]
41:47
PB AarhusAarhus24.3.13
60 m hæk 76.2 cm  [1]
11.14
i
PB HelsingørHelsingør17.3.13
300 m hæk  [2]
50.23
PB HvidovreHvidovre15.6.13
49.18
PB BallerupBallerup22.6.13
400 m hæk  [1]
1:12.65
PB BallerupBallerup20.5.13
Højdespring  [12]
1.35
i
=PB HvidovreHvidovre6.1.13
1.40
i
PB HelsingørHelsingør2.2.13
1.35
i
HelsingørHelsingør23.2.13
1.35
i
HelsingørHelsingør17.3.13
1.30
SB GlostrupGlostrup27.4.13
1.52
PB BallerupBallerup20.5.13
1.46
HvidovreHvidovre15.6.13
1.47
BallerupBallerup22.6.13
1.49
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
1.40
Löwenberg, GERLöwenberg, GER7.9.13
1.40
BagsværdBagsværd22.9.13
1.45
GreveGreve28.9.13
Længdespring  [4]
3.88
i
PB HvidovreHvidovre6.1.13
3.77
i
HelsingørHelsingør2.2.13
4.20
i
PB HelsingørHelsingør23.2.13
3.83
i
HelsingørHelsingør17.3.13
Trespring   [3]
9.33
i
PB BallerupBallerup12.1.13
9.33
PB BallerupBallerup20.5.130.0
9.53
PB GreveGreve29.5.130.0
Kuglestød 3.0 kg  [1]
8.30
PB BagsværdBagsværd10.10.13
Spydkast 500 gram  [2]
16.50
PB GreveGreve9.5.13
17.51
PB GreveGreve29.5.13

2012

80 m  [1]
11.78
w
GreveGreve13.6.12+3.2
200 m  [2]
Uregelmæssighed: Oversized track
31.02
i
BallerupBallerup21.1.12
30.42
PB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12+0.7
400 m  [1]
1:08.11
PB GreveGreve13.6.12
600 m  [11]
1:46.43
SB TårnbyTårnby5.5.12
1:44.83
SB Lillestrøm, NORLillestrøm, NOR26.5.12
1:44.77
SB HillerødHillerød30.5.12
1:44.14
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE2.6.12
1:43.77
PB FrederiksbergFrederiksberg9.6.12
1:44.30
LyngbyLyngby16.6.12
1:44.46
GreveGreve23.6.12
1:46.07
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12
1:42.67
PB Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE18.8.12
1:43.97
FrederiksbergFrederiksberg27.8.12
1:42.85
GreveGreve29.9.12
800 m  [4]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:31.21
i
BallerupBallerup21.1.12
2:30.17
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
2:26.35
PB SundbySundby23.8.12
2:22.2h
PB BagsværdBagsværd20.9.12
1000 m  [3]
3:15.20
SB GlostrupGlostrup28.4.12
3:09.82
PB LyngbyLyngby16.6.12
3:09.39
PB GreveGreve23.6.12
1500 m  [4]
Uregelmæssighed: Oversized track
5:06.08
i
BallerupBallerup21.1.12
5:07.34
PB TårnbyTårnby5.5.12
5:20.85
FrederiksbergFrederiksberg9.6.12
5:14.03
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE7.7.12
3000 m  [1]
Uregelmæssighed: Oversized track
11:48.53
i
BallerupBallerup21.1.12
5 km  [1]
19:39
PB TårnbyTårnby11.10.12
Højdespring  [11]
1.35
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
1.28
i
BallerupBallerup21.1.12
1.20
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
1.25
i
HvidovreHvidovre12.2.12
1.30
i
HelsingørHelsingør24.3.12
1.25
SB TårnbyTårnby5.5.12
1.25
=SB BagsværdBagsværd14.6.12
1.38
PB FrederiksbergFrederiksberg27.8.12
1.40
PB TårnbyTårnby11.9.12
1.40
=PB BagsværdBagsværd16.9.12
1.35
GreveGreve29.9.12
Kuglestød 2.0 kg  [7]
6.93
i
PB HelsingørHelsingør7.1.12
7.72
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.12
7.91
i
PB HvidovreHvidovre12.2.12
8.02
i
PB HelsingørHelsingør24.3.12
7.13
SB GlostrupGlostrup28.4.12
7.32
PB TårnbyTårnby5.5.12
7.78
PB HillerødHillerød30.5.12
Diskoskast 0.75 kg  [2]
16.71
PB BagsværdBagsværd14.6.12
15.63
LyngbyLyngby16.6.12
Spydkast 400 gram  [3]
20.28
PB BagsværdBagsværd14.6.12
18.86
FrederiksbergFrederiksberg27.8.12
16.61
TårnbyTårnby11.9.12

2011

80 m  [2]
12.6h
BagsværdBagsværd7.6.110.0
11.9h
BagsværdBagsværd1.9.11+0.2
100 m  [1]
15.84
PB BallerupBallerup11.5.11+0.8
400 m  [1]
1:09.0h
TårnbyTårnby19.5.11
600 m  [7]
1:47.42
PB TårnbyTårnby7.5.11
1:50.19
GreveGreve28.5.11
1:47.83
LyngbyLyngby4.6.11
1:47.92
BallerupBallerup18.6.11
1:45.49
PB FrederiksbergFrederiksberg25.6.11
1:44.62
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11
1:52.40
GreveGreve24.9.11
800 m  [2]
Uregelmæssighed: Oversized track
2:39.11
i
BallerupBallerup22.1.11
2:31.3h
PB BagsværdBagsværd21.6.11
1000 m  [5]
3:23.08
PB GlostrupGlostrup30.4.11
3:15.55
PB BallerupBallerup11.5.11
3:16.93
LyngbyLyngby4.6.11
3:15.04
PB BallerupBallerup18.6.11
3:14.43
PB BallerupBallerup7.9.11
1500 m  [3]
Uregelmæssighed: Oversized track
5:35.56
i
BallerupBallerup22.1.11
5:21.61
PB TårnbyTårnby7.5.11
5:13.43
PB Göteborg, SWEGöteborg, SWE8.7.11
Højdespring  [6]
1.15
i
PB HelsingørHelsingør15.1.11
1.20
i
PB BallerupBallerup22.1.11
1.20
i
=PB HelsingørHelsingør26.2.11
1.20
i
=PB HelsingørHelsingør26.3.11
1.25
PB BagsværdBagsværd7.6.11
1.35
PB TårnbyTårnby13.9.11
Kuglestød 2.0 kg  [5]
6.29
PB GreveGreve28.5.11
5.75
BagsværdBagsværd14.6.11
7.25
PB BagsværdBagsværd1.9.11
6.70
TårnbyTårnby13.9.11
6.41
GreveGreve24.9.11
Diskoskast 0.75 kg  [1]
14.90
PB BagsværdBagsværd7.6.11
Spydkast 400 gram  [4]
11.57
PB TårnbyTårnby7.5.11
15.90
PB GreveGreve28.5.11
11.82
BallerupBallerup18.6.11
13.05
BagsværdBagsværd21.6.11
Boldkast 145 gram  [2]
29
PB GlostrupGlostrup30.4.11
32
PB TårnbyTårnby19.5.11

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

100 m
Ude
15.84
Ballerup11.5.11+0.8
200 m
Ude
26.19
Esbjerg10.9.17-1.4
Inde
28.48
Malmö/A, SWE8.2.14
400 m
Ude
56.49
Hvidovre26.8.1749 
Inde
58.75
Malmö/A, SWE30.1.1648 
800 m
Ude
2:04.77
Oordegem, BEL2.6.1812 
Inde
2:06.06
Fayetteville, AR13.2.21
1000 m
Ude
2:45.09
DUR-18
DUR
Holbæk29.8.17
Inde
2:53.34
DUR-21
Lincoln, NE24.1.20
1500 m
Ude
4:19.59
Azusa, CA15.4.2317 
Inde
4:33.53
Skive6.3.1626 
3000 m
Ude
11:47.2h
Maribo 9.6.14
5 km
Ude
19:01
Skovlunde16.4.16
10 km
Ude
37:12
København31.12.23
400 m hæk
Ude
1:03.45
Esbjerg10.9.17
Højdespring
Ude
1.53
Aalborg7.9.14
Inde
1.45
Helsingør11.1.14
Længdespring
Inde
4.20
Helsingør23.2.13
Trespring
Ude
10.85
Greve27.9.14+0.3
Inde
9.33
Ballerup12.1.13

300 m
Ude
44.35
København16.8.14
600 m
Ude
1:30.64
Eugene, OR19.2.21
Inde
1:32.42
Lincoln, NE15.2.19
1 mile landevej
Ude
4:51
København17.9.23
60 m hæk 76.2 cm
Inde
11.14
Helsingør17.3.13
Kuglestød 2.0 kg
Ude
7.78
Hillerød30.5.12
Inde
8.02
Helsingør24.3.12
Kuglestød 3.0 kg
Ude
8.30
Bagsværd10.10.13
Diskoskast 0.75 kg
Ude
16.71
Bagsværd14.6.12
Spydkast 400 gram
Ude
20.28
Bagsværd14.6.12
Spydkast 500 gram
Ude
17.51
Greve29.5.13
Boldkast 145 gram
Ude
32
Tårnby19.5.11

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 372
Per disciplin:
80 m:3
100 m:1
200 m:7
300 m:1
400 m:25
600 m:22
800 m:152
1000 m:13
1500 m:43
1 mile:1
1 mile landevej:2
3000 m:3
5 km:5
10 km:2
60 m hæk 76.2 cm:1
300 m hæk:3
400 m hæk:10
Højdespring:35
Længdespring:4
Trespring :5
Kuglestød 2.0 kg:12
Kuglestød 3.0 kg:2
Diskoskast 0.75 kg:3
Spydkast 400 gram:7
Spydkast 500 gram:2
Boldkast 145 gram:2
4 x 400 m stafet:3
:2
Cross:1

Danske mesterskaber

Ude
400 m
DM 2015 2
57.52
DM 2017 1
56.54
800 m
DM 2015 1
2:09.73
DM 2016
3
h2
2:13.93
DM 2017 1
2:10.81 1
h1
2:13.39
DM 2020 2
2:07.45
DM 2021 1
2:06.00
DM 2022 1
2:06.10
DM 2023 2
2:08.35
1500 m
DM 2020 3
4:27.29
DM 2022 3
4:24.01
Inde
800 m
DMi 2015 2
2:11.79
DMi 2016 2
2:12.20 2
h1
2:14.80
DMi 2017 1
2:10.44 1
h2
2:12.70
DMi 2018 1
2:10.65

Ungdom
Ude
400 m
DMU 2017 1
19
56.49
800 m
DMU 2015 1
17
2:15.59
1500 m
DMU 2015 1
17
4:38.96
Inde
800 m
iDMU 2016 1
17
2:11.07
iDMU 2017 1
19
2:13.13
iDMU 2018 1
19
2:11.05
1500 m
iDMU 2016 2
17
4:33.53

Internationale stævner

Ude
800 m
EM-Hold Div 1 2017 7
2:08.43
EM-Hold Div 2 2021 5
2:06.23
1 mile landevej
VM 2023 26
4:54.95
4 x 400 m stafet
EM-Hold Div 1 2017 6
B
3:48.01

800 m
VM U18 2015
5
17
s1
2:13.44 7
17
h1
2:09.79
EM U18 2016 8
17
2:11.91 4
17
s2
2:11.73 2
17
h2
2:14.47
EM U20 2017 6
19
2:08.88 1
19
h3
2:10.09
VM U20 2018
6
19
h1
2:09.82
EM U23 2021
7
22
h1
2:07.60