Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Olivia Thorsgaard

Født: 4 maj 2000

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  2 DM‐sølv
  •  1 DM‐bronze
  •  1 IDM‐sølv
  •  1 IDM‐bronze

resultater 2022

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2022

400 m  [4]
56.95
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
56.39
SB FrederiksbergFrederiksberg4.6.22
57.34
HvidovreHvidovre11.6.22
57.03
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22
800 m  [6]
2:18.35
i
SB RandersRanders30.1.22
2:19.28
i
OdenseOdense5.2.22
2:18.10
i
SB DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
2:15.92
SB TårnbyTårnby7.5.22
2:12.91
SB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22
2:11.50
SB Weinheim, GERWeinheim, GER28.5.22

2021

100 m  [1]
12.97
SB KøbenhavnKøbenhavn4.8.21-1.7
200 m  [3]
25.45 mix
SB KøbenhavnKøbenhavn4.8.21+1.0
25.93
FrederiksbergFrederiksberg24.8.21-0.6
25.48
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+1.2
400 m  [5]
56.11
SB FrederiksbergFrederiksberg6.6.21
56.40
HvidovreHvidovre12.6.21
55.65
PB DMOdenseDM, Odense26.6.21
56.70
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21
56.61
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21
800 m  [10]
2:16.49
i
PB OdenseOdense23.1.21
2:11.96
i
PB DMiRandersDMi, Randers20.2.21
2:09.83 mix
PB KøbenhavnKøbenhavn16.5.21
2:12.72
Weinheim, GERWeinheim, GER22.5.21
2:12.98
HvidovreHvidovre13.6.21
2:10.95
Karlstad, SWEKarlstad, SWE22.6.21
2:09.21
PB DMOdenseDM, Odense27.6.21
2:12.19 mix
KøbenhavnKøbenhavn15.8.21
2:12.24
AarhusAarhus5.9.21
2:18.86
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
4 x 400 m stafet  [2]
3:44.03
SB AarhusAarhus5.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Annemarie Nissen, Marie Falkebo Jensen
Olivia Thorsgaard, Anne Sofie Kirkegaard
4:09.14
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Anna Øbakke Lange, Louise Bach Moore
Liv Nedergaard, Olivia Thorsgaard

2020

400 m  [3]
Uregelmæssighed: Oversized track
58.86A
i
Flagstaff, AZFlagstaff, AZ17.1.20
58.49A
i
SB Albuquerque, NMAlbuquerque, NM8.2.20
58.76A
i
Albuquerque, NMAlbuquerque, NM14.2.20
600 m  [1]
1:38.66A
i
PB Albuquerque, NMAlbuquerque, NM25.1.20
800 m  [4]
2:22.83A
i
PB Albuquerque, NMAlbuquerque, NM25.1.20
2:20.03A
i
PB Albuquerque, NMAlbuquerque, NM8.2.20
2:18.23A
i
PB Albuquerque, NMAlbuquerque, NM14.2.20
2:20.50
i
WACNampa, IDWAC, Nampa, ID28.2.20

2019

60 m  [4]
8.27
i
SB BallerupBallerup19.1.19
8.26
i
SB BallerupBallerup19.1.19
8.18
i
SB iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
8.26
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
200 m  [5]
26.46
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.19
26.22
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.19
25.95
i
SB DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
25.80
i
SB DMiSkiveDMi, Skive16.2.19
25.97
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
400 m  [7]
57.92
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
57.22
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.19
56.52
i
PB v3NatBærum, NORv3Nat, Bærum, NOR10.2.19
56.22
i
PB DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
57.28
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
57.83 mix
SB BagsværdBagsværd18.5.19
56.79
SB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP25.5.19
4 x 100 m stafet  [1]
47.83
SB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP25.5.19
 Sparta Atletik og Løb
Ida Beiter Bomme, Olivia Thorsgaard
Emma Beiter Bomme, Thea Haahr
4 x 400 m stafet  [1]
3:50.02
SB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP26.5.19
 Sparta Atletik og Løb
Emma Beiter Bomme, Dagmar Olsen
Annemarie Nissen, Olivia Thorsgaard

2018

60 m  [4]
8.08
i
PB BallerupBallerup20.1.18
8.16
i
PB BallerupBallerup20.1.18
8.01
i
PB SkiveSkive24.2.18
8.08
i
=PB SkiveSkive24.2.18
100 m  [8]
12.59
PB BallerupBallerup15.5.18+1.3
12.76
Regensburg, GERRegensburg, GER3.6.18-1.1
12.70
KøbenhavnKøbenhavn7.6.18+1.2
12.76
BallerupBallerup16.6.18-1.2
12.87
KøbenhavnKøbenhavn2.8.18
12.72
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18+1.4
12.68
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18+0.7
12.82
BallerupBallerup22.9.18+0.6
150 m  [2]
19.13
KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.9
18.87
PB (34)KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.4
200 m  [14]
25.81
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
25.79
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE3.2.18
25.98
i
SkiveSkive17.2.18
25.88
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
25.86
i
SkiveSkive24.2.18
25.35
PB Regensburg, GERRegensburg, GER2.6.18+0.7
25.17
PB HvidovreHvidovre10.6.18+2.0
25.61
BallerupBallerup17.6.18-0.3
25.22
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.18+1.9
25.52
KøbenhavnKøbenhavn2.8.18
25.50
w
DMOdenseDM, Odense26.8.18+2.3
25.56
DMOdenseDM, Odense26.8.18+1.7
25.68
AalborgAalborg2.9.180.0
25.38
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18-0.5
400 m  [16]
58.20
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
57.79
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE3.2.18
58.12
i
DMiSkiveDMi, Skive18.2.18
57.38
i
PB SkiveSkive24.2.18
57.93
SB BallerupBallerup15.5.18
56.69
PB SkiveSkive19.5.18
56.82
ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR26.5.18
56.50
PB Regensburg, GERRegensburg, GER2.6.18
56.45
PB HvidovreHvidovre9.6.18
56.60
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.18
56.23
PB NMHvidovreNM, Hvidovre11.8.18
56.65
DMOdenseDM, Odense25.8.18
57.28
AalborgAalborg1.9.18
57.05
KøbenhavnKøbenhavn8.9.18
56.02
PB ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18
58.46
BallerupBallerup22.9.18
400 m hæk  [3]
1:04.59
PB SkiveSkive19.5.18
1:06.45
ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR26.5.18
1:06.17
BallerupBallerup17.6.18
4 x 100 m stafet  [1]
47.39
PB DMOdenseDM, Odense25.8.18
 Sparta Atletik og Løb
Amanda Bergsten, Ida Kathrine Karstoft
Olivia Thorsgaard, Sandra Böll
4 x 400 m stafet  [3]
3:49.89
SB ECCCBirmingham, GBRECCC, Birmingham, GBR27.5.18
 Sparta Atletik og Løb
Olivia Thorsgaard, Dagmar Olsen
Annemarie Nissen, Ida Kathrine Karstoft
3:47.61
SB NMHvidovreNM, Hvidovre12.8.18
 Denmark
Martha Danneskjold Rasmussen, Freja Wærness
Olivia Thorsgaard, Mia Helene Mørck
3:57.38
ECCCCastellón, ESPECCC, Castellón, ESP15.9.18
 Sparta Atletik og Løb
Laura Nørrung Poulsen, Sofie Spiegelhauer
Anna Mark Helwigh, Olivia Thorsgaard

2017

60 m  [2]
8.40
i
SB BallerupBallerup21.1.17
8.46
i
SB BallerupBallerup21.1.17
100 m  [6]
12.89
PB TårnbyTårnby6.5.17+1.6
12.97
PB TårnbyTårnby6.5.17+1.8
13.22
BallerupBallerup28.5.17-0.4
12.75
w
KøbenhavnKøbenhavn20.6.17+2.4
12.80
PB TårnbyTårnby16.8.17+0.2
12.81
KøbenhavnKøbenhavn23.9.17-0.2
200 m  [14]
26.73
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
26.68
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE5.2.17
26.92
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.17
26.53
i
SB SkiveSkive18.2.17
26.21
i
PB SkiveSkive26.2.17
25.78
w
KøbenhavnKøbenhavn31.5.17+2.9
25.85
PB FrederiksbergFrederiksberg4.6.17+0.3
25.88
w
HvidovreHvidovre11.6.17+2.2
25.63
PB KøbenhavnKøbenhavn18.6.17+1.7
25.83
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.17+1.1
25.76
TårnbyTårnby16.8.17+0.6
25.17
w
HvidovreHvidovre27.8.17+2.9
25.52
PB AalborgAalborg3.9.17
25.44
PB ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.170.0
300 m  [1]
42.31
SB TårnbyTårnby7.5.17
400 m  [16]
1:00.11
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
59.03
i
SB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE4.2.17
59.51
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE11.2.17
58.52
i
PB SkiveSkive19.2.17
58.52
i
=PB SkiveSkive25.2.17
58.45
SB TårnbyTårnby16.5.17
58.52
OdenseOdense21.5.17
58.19
SB BallerupBallerup28.5.17
58.30
FrederiksbergFrederiksberg3.6.17
58.15
SB HvidovreHvidovre10.6.17
58.20
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.17
57.38
PB KøbenhavnKøbenhavn10.8.17
57.12
PB HvidovreHvidovre27.8.17
57.07
PB DMAalborgDM, Aalborg2.9.17
56.97
PB ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17
57.15
KøbenhavnKøbenhavn23.9.17
4 x 400 m stafet  [4]
3:48.01
SB EM-Hold Div 1Vaasa, FINEM-Hold Div 1, Vaasa, FIN25.6.17
 Denmark
Nathalie Richter-Mikkelsen, Olivia Thorsgaard
Mia Helene Mørck, Freja Wærness
3:48.06
EM U20Grosseto, ITAEM U20, Grosseto, ITA22.7.17
 Denmark
Freja Wærness, Nathalie Richter-Mikkelsen
Olivia Thorsgaard, Helene Holm Gottlieb
3:47.79
SB NMUmeå, SWENM, Umeå, SWE20.8.17
 Denmark
Freja Wærness, Nathalie Richter-Mikkelsen
Olivia Thorsgaard, Mia Helene Mørck
3:54.64
SB ECCCBrno, CZEECCC, Brno, CZE16.9.17
 Sparta Atletik og Løb
Viktoria Dommer, Olivia Thorsgaard
Laura Nørrung Poulsen, Anna Mark Helwigh

2016

60 m  [3]
8.32
i
PB HelsingørHelsingør9.1.16
8.30
i
PB BallerupBallerup23.1.16
8.33
i
BallerupBallerup23.1.16
100 m  [4]
13.17
SB TårnbyTårnby7.5.16-0.9
13.49
TårnbyTårnby7.5.16-2.0
13.23
BallerupBallerup18.5.16+1.5
13.05
PB TårnbyTårnby29.5.160.0
200 m  [8]
26.34
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
26.45
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
26.55
i
SkiveSkive27.2.16
26.69
i
SkiveSkive27.2.16
26.25
i
PB SkiveSkive5.3.16
26.53
SB FrederiksbergFrederiksberg4.6.16-2.0
26.82
BallerupBallerup18.6.16-1.4
27.08
KøbenhavnKøbenhavn4.8.16+1.3
300 m  [2]
42.09
SB TårnbyTårnby7.5.16
42.39
BallerupBallerup18.5.16
400 m  [11]
59.06
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
59.41
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE6.2.16
59.50
i
SkiveSkive27.2.16
58.81
i
PB SkiveSkive5.3.16
59.99
SB KøbenhavnKøbenhavn12.5.16
59.13
SB AalborgAalborg21.5.16
58.49
PB TårnbyTårnby29.5.16
58.26
PB HvidovreHvidovre11.6.16
58.43
BallerupBallerup18.6.16
57.99
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16
1:00.07
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
Højdespring  [1]
1.50
i
SB HelsingørHelsingør9.1.16

2015

60 m  [8]
8.46
i
PB HelsingørHelsingør4.1.15
8.48
i
PB HelsingørHelsingør4.1.15
8.49
i
BallerupBallerup17.1.15
8.44
i
PB BallerupBallerup17.1.15
8.46
i
=PB BallerupBallerup17.1.15
8.49
i
Malmö/M, SWEMalmö/M, SWE25.2.15
8.38
i
PB Malmö/M, SWEMalmö/M, SWE25.2.15
8.49
i
SkiveSkive7.3.15
80 m  [2]
10.57
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+1.4
10.68
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15+0.3
100 m  [9]
13.16
PB TårnbyTårnby2.5.15+1.9
13.03
w
TårnbyTårnby2.5.15+3.9
13.57
HelsingørHelsingør9.5.15-2.3
13.31
KøbenhavnKøbenhavn31.5.15+0.7
13.68
KøbenhavnKøbenhavn5.8.15-1.9
13.30
KøbenhavnKøbenhavn29.8.15+1.4
13.31
KøbenhavnKøbenhavn29.8.15+1.5
13.31
GreveGreve26.9.15+1.3
13.24
GreveGreve26.9.15+1.0
200 m  [13]
27.10
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
27.02
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1.15
27.07
i
SkiveSkive7.3.15
27.22
SB TårnbyTårnby2.5.15-2.0
26.86
PB EsbjergEsbjerg17.5.150.0
26.61
PB KøbenhavnKøbenhavn27.5.15+1.6
26.09
w
FrederiksbergFrederiksberg6.6.15+3.2
26.29
PB BallerupBallerup20.6.15+0.5
26.01
w
FrederiksbergFrederiksberg25.6.15+3.0
26.49
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE10.7.15+2.0
26.35
w
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE10.7.15+2.9
27.57
HvidovreHvidovre22.8.15-3.1
26.73
KøbenhavnKøbenhavn29.8.15-0.2
300 m  [6]
41.40
PB HvidovreHvidovre13.6.15
41.4h
BallerupBallerup20.6.15
41.00
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15
42.24
HvidovreHvidovre22.8.15
42.28
KøbenhavnKøbenhavn29.8.15
42.54
SkiveSkive12.9.15
400 m  [6]
1:00.90
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE24.1.15
59.82
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE31.1.15
59.97
SB HelsingørHelsingør9.5.15
58.81
PB FrederiksbergFrederiksberg6.6.15
59.66
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE10.7.15
59.24
FolksamGöteborg/S, SWEFolksam, Göteborg/S, SWE14.8.15
800 m  [3]
2:23.54
i
PB SkiveSkive7.3.15
2:22.83
PB KøbenhavnKøbenhavn31.5.15
2:23.10
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15
Højdespring  [1]
1.55
SB GreveGreve26.9.15

2014

60 m  [10]
8.56
i
PB HelsingørHelsingør11.1.14
8.63
i
PB HelsingørHelsingør11.1.14
8.76
i
BallerupBallerup18.1.14
8.66
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
8.69
i
HelsingørHelsingør1.2.14
8.61
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
8.69
i
HelsingørHelsingør22.2.14
8.74
i
SkiveSkive1.3.14
8.67
i
KøbenhavnKøbenhavn18.9.14
8.72
i
KøbenhavnKøbenhavn18.9.14
80 m  [1]
11.19
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14-1.0
100 m  [6]
13.66
SB TårnbyTårnby3.5.14+0.3
13.49
PB TårnbyTårnby3.5.140.0
13.79
HelsingørHelsingør24.5.14-1.4
13.48
PB HelsingørHelsingør24.5.140.0
13.33
PB Maribo Maribo 9.6.14+2.0
13.81
GreveGreve27.9.14+0.7
200 m  [6]
27.61
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
28.14
i
SkiveSkive1.3.14
27.23
PB TårnbyTårnby3.5.14+1.3
27.36
HelsingørHelsingør24.5.140.0
27.14
PB HvidovreHvidovre14.6.14+1.4
27.17
w
GreveGreve27.9.14+2.3
300 m  [8]
43.30
PB BallerupBallerup14.5.14
42.36
PB Maribo Maribo 9.6.14
42.45
HvidovreHvidovre14.6.14
42.79
BallerupBallerup21.6.14
42.48
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
43.71
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14
43.68
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
43.21
TårnbyTårnby9.9.14
400 m  [4]
1:01.48
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
1:01.28
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
1:01.70
PB KøbenhavnKøbenhavn8.5.14
59.81
PB Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.7.14
800 m  [6]
2:27.74
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
2:28.66
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.14
2:22.89
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
2:23.25
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14
2:25.67
KøbenhavnKøbenhavn30.8.14
2:25.84
AalborgAalborg13.9.14
60 m hæk 76.2 cm  [1]
9.96
i
PB HelsingørHelsingør22.2.14
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [6]
13.10
PB TårnbyTårnby3.5.14+0.1
13.27
w
TårnbyTårnby3.5.14+2.8
13.52
HelsingørHelsingør24.5.14+0.6
13.55
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14-2.2
13.65
GreveGreve27.9.14+2.0
13.17
w
GreveGreve27.9.14+2.6
Højdespring  [15]
1.55
i
PB HelsingørHelsingør11.1.14
1.56
i
PB BallerupBallerup18.1.14
1.53
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.14
1.50
i
HelsingørHelsingør1.2.14
1.50
i
HelsingørHelsingør22.2.14
1.50
i
SkiveSkive1.3.14
1.41
SB TårnbyTårnby3.5.14
1.55
=PB HelsingørHelsingør24.5.14
1.49
HvidovreHvidovre14.6.14
1.53
BallerupBallerup21.6.14
1.60
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE27.6.14
1.54
Helsingborg, SWEHelsingborg, SWE4.7.14
1.46
Stockholm/S, SWEStockholm/S, SWE23.8.14
1.55
TårnbyTårnby9.9.14
1.50
GreveGreve27.9.14
Længdespring  [2]
3.89
PB TårnbyTårnby3.5.14+1.4
4.21
w
TårnbyTårnby3.5.14+2.8

2013

80 m  [4]
11.49
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-1.6
11.45
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13-1.8
11.38
PB GreveGreve28.9.13-1.9
11.27
PB GreveGreve28.9.13-0.4
300 m  [1]
43.82
PB KøbenhavnKøbenhavn14.9.13
400 m  [3]
1:03.30
PB , ???, ???18.5.13
1:03.76
, ???, ???8.6.13
1:02.90
PB , ???, ???25.6.13
600 m  [3]
1:43.16
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
1:41.34
PB KøbenhavnKøbenhavn2.9.13
1:39.74
PB GreveGreve28.9.13
1000 m  [2]
3:13.02
PB KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
3:14.23
BagsværdBagsværd22.9.13
60 m hæk 76.2 cm  [1]
10.06
PB GreveGreve28.9.13+1.4
Højdespring  [8]
1.50
PB , ???, ???18.5.13
1.52
PB , ???, ???8.6.13
1.55
PB , ???, ???25.6.13
1.48
KøbenhavnKøbenhavn24.8.13
1.43
KøbenhavnKøbenhavn2.9.13
1.50
KøbenhavnKøbenhavn14.9.13
1.50
BagsværdBagsværd22.9.13
1.45
GreveGreve28.9.13

2012

80 m  [1]
12.05
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.12+0.7
400 m  [3]
1:09.79
i
PB , ???, ???14.2.12
1:08.10
i
PB Cambridge, GBRCambridge, GBR5.3.12
1:04.56
PB , ???, ???5.5.12
Højdespring  [3]
1.42
i
PB , ???, ???14.2.12
1.37
i
Cambridge, GBRCambridge, GBR5.3.12
1.37
PB , ???, ???5.5.12
Kuglestød 2.0 kg  [1]
6.77
PB BallerupBallerup11.8.12
Spydkast 400 gram  [1]
13.25
PB BallerupBallerup11.8.12

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde8.01   Skive24.2.18
100 m
Ude12.59   Ballerup15.5.18+1.3
200 m
Ude25.17   Hvidovre10.6.18+2.0
Inde25.79   Göteborg/FH, SWE3.2.1846 
400 m
Ude55.65   Odense26.6.2126 
Inde56.22   Skive17.2.1911 
800 m
Ude2:09.21   Odense27.6.2136 
Inde2:11.96   Randers20.2.2125 
1000 m
Ude3:13.02   København24.8.13
400 m hæk
Ude1:04.59   Skive19.5.18
Højdespring
Ude1.60   Göteborg/U, SWE27.6.14
Inde1.56   Ballerup18.1.14
Længdespring
Ude3.89   Tårnby3.5.14+1.4

80 m
Ude10.57   Göteborg/U, SWE3.7.15+1.420 
150 m
Ude18.87   København19.8.18+0.414 
300 m
Ude41.00   Göteborg/U, SWE3.7.1537 
600 m
Ude1:39.74   Greve28.9.1312 
Inde1:38.66A   Albuquerque, NM25.1.20
60 m hæk 76.2 cm
Ude10.06   Greve28.9.13+1.428 
Inde9.96   Helsingør22.2.14
Kuglestød 2.0 kg
Ude6.77   Ballerup11.8.12
Spydkast 400 gram
Ude13.25   Ballerup11.8.12

bedste resultater


Antal resultater i databasen: 324
Per disciplin:
60 m:31
80 m:8
100 m:34
150 m:2
200 m:63
300 m:18
400 m:78
600 m:4
800 m:29
1000 m:2
60 m hæk 76.2 cm:2
400 m hæk:3
:6
Højdespring:28
Længdespring:2
Kuglestød 2.0 kg:1
Spydkast 400 gram:1
4 x 100 m stafet:2
4 x 400 m stafet:10

Danske mesterskaber

Ude
200 m
DM 2018 7
25.56 2
h1
25.50
400 m
DM 2017 2
57.07
DM 2018 2
56.65
DM 2021 4
55.65
DM 2022 5
57.03
800 m
DM 2021 3
2:09.21
4 x 100 m stafet
DM 2018 2
47.39
4 x 400 m stafet
DM 2021 1
3:44.03
Inde
200 m
DMi 2018 4
25.88
DMi 2019 2
B
25.80 1
h3
25.95
400 m
DMi 2018 3
58.12
DMi 2019 2
56.22
800 m
DMi 2021 4
2:11.96
DMi 2022 7
2:18.10

Ungdom
Ude
200 m
DMU 2021 2
22
25.48
400 m
DMU 2021 1
22
56.61
800 m
DMU 2021 2
22
2:18.86
4 x 400 m stafet
DMU 2021 1
22
4:09.14
Inde
60 m
iDMU 2019 8
19
8.26 5
19
h1
8.18
200 m
iDMU 2019 2
19
r3
25.97
400 m
iDMU 2019 1
19
r2
57.28

Internationale stævner

Ude
4 x 400 m stafet
EM-Hold Div 1 2017 6
B
3:48.01

EM U20 2017
5
19
h2
3:48.06