Født: 27 juni 1999
Klub: Sparta Atletik & Løb
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
Ingen resultater i 2024. Seneste resultat er fra 2015. |
60 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.37 i | SB | Ballerup | Ballerup | 17.1.15 | ||||
8.27 i | PB | Ballerup | Ballerup | 17.1.15 | ||||
8.38 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 24.1.15 | |||||
8.33 i | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 24.1.15 | |||||
8.22 i | PB | Skive | Skive | 7.3.15 | ||||
8.29 i | Skive | Skive | 7.3.15 | |||||
100 m [7] | ||||||||
12.78 w | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 3.7.15 | +2.3 | ||||
12.66 w | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 3.7.15 | +2.4 | ||||
12.63 | PB | København | København | 5.8.15 | +0.4 | |||
12.74 | Aarhus | Aarhus | 8.8.15 | -0.7 | ||||
12.79 | Aarhus | Aarhus | 8.8.15 | 0.0 | ||||
12.84 | Hvidovre | Hvidovre | 22.8.15 | -0.7 | ||||
12.70 w | Hvidovre | Hvidovre | 22.8.15 | +2.6 | ||||
200 m [3] | ||||||||
26.77 i | PB | Skive | Skive | 7.3.15 | ||||
26.14 | PB | Göteborg/U, SWE | Göteborg/U, SWE | 3.7.15 | +0.8 | |||
26.52 | Hvidovre | Hvidovre | 22.8.15 | -2.3 | ||||
4 x 100 m stafet [2] | ||||||||
47.61 | DR22 DUR-21 PB | Aarhus | Aarhus | 8.8.15 | ||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Cecilie Schou-Nielsen, Sandra Fürstenberg Böll Emma Beiter Bomme, Martha Traoré | ||||||||
49.71 | 6 | 19 | ECCC | Istanbul, TUR | ECCC, Istanbul, TUR | 19.9.15 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Katrine Koch Jacobsen, Emma Beiter Bomme Laura Tølløse, Cecilie Schou-Nielsen | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:56.34 | 3 | 19 | ECCC | Istanbul, TUR | ECCC, Istanbul, TUR | 19.9.15 | ||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Cecilie Schou-Nielsen, Karoline Mangor Josephine Thestrup, Anne Sofie Kirkegaard | ||||||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:14.57 | DUR-17 PB | Hvidovre | Hvidovre | 23.8.15 | ||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Katrine Koch Jacobsen, Cecilie Schou-Nielsen Emma Beiter Bomme, Anne Sofie Kirkegaard |
100 m [6] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
12.97 | PB | København | København | 12.8.14 | +1.9 | |||
12.83 | PB | København | København | 16.8.14 | +1.8 | |||
12.90 w | København | København | 16.8.14 | +3.5 | ||||
12.99 | København | København | 30.8.14 | 0.0 | ||||
13.09 | København | København | 30.8.14 | -1.3 | ||||
12.97 | Aalborg | Aalborg | 13.9.14 | -1.6 | ||||
200 m [3] | ||||||||
27.09 | København | København | 16.8.14 | +0.1 | ||||
26.73 | PB | København | København | 16.8.14 | +0.2 | |||
27.25 | København | København | 30.8.14 | -2.6 |
60 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.31 i | PB | København | København | 13.2.13 | ||||
8.41 i | PB | København | København | 13.2.13 | ||||
8.44 i | Skive | Skive | 9.3.13 | |||||
100 m [2] | ||||||||
13.47 | PB | København | København | 24.8.13 | -1.5 | |||
13.48 | København | København | 24.8.13 | -2.0 | ||||
200 m [2] | ||||||||
27.35 | PB | København | København | 24.8.13 | -3.0 | |||
27.75 | København | København | 24.8.13 | -3.3 | ||||
1000 m stafet [1] | ||||||||
2:17.81 | DUR-15 PB | Århus | Århus | 1.9.13 | ||||
Sparta Atletik og Løb | ||||||||
Maria Selck, Anne Sofie Kirkegaard Cecilie Schou-Nielsen, Natalja Norius-Petersen |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.22 | Skive | 7.3.15 | ||
100 m | |||||
Ude | 12.63 | København | 5.8.15 | +0.4 | |
200 m | |||||
Ude | 26.14 | Göteborg/U, SWE | 3.7.15 | +0.8 | |
Inde | 26.77 | Skive | 7.3.15 | ||
1000 m stafet | |||||
Ude | 2:14.57 DUR-17 | Hvidovre | 23.8.15 |
60 m: | 9 |
100 m: | 15 |
200 m: | 8 |
4 x 100 m stafet: | 2 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
1000 m stafet: | 2 |