Født: 5 september 1991
Klub: Københavns Idræts Forening
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.43 i | SB | 4 | h3 | Lund, SWE | Lund, SWE | 14.1.24 | ||
8.34 i | PB | 7 | A | Lund, SWE | Lund, SWE | 14.1.24 | ||
200 m [2] | ||||||||
27.34 i | PB | 2 | F | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||
27.58 i | 3 | h3 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | ||
400 m [3] | ||||||||
1:02.15 i | SB | 5 | B | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 20.1.24 | ||
1:01.93 i | SB | 2 | C | Göteborg/FH, SWE | Göteborg/FH, SWE | 3.2.24 | ||
1:01.57 i | SB | 3 | C | DMi | Odense | DMi, Odense | 16.2.24 |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.53 i | SB | 7 | h2 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 28.1.23 | ||
100 m [2] | ||||||||
13.22 w | 4 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | +2.4 | |||
13.31 | SB | 4 | Frederiksberg | Frederiksberg | 3.6.23 | -1.4 | ||
200 m [4] | ||||||||
27.65 i | PB | 1 | E | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 29.1.23 | ||
27.66 i | 3 | h2 | DMi | Randers | DMi, Randers | 19.2.23 | ||
26.75 w | 5 | C | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +4.4 | ||
27.29 | SB | 3 | h3 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.23 | -0.6 |
300 m [1] | ||||||||
43.91 | PB | 3 | C | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | ||
400 m [7] | ||||||||
1:03.08 i | SB | 4 | G | Växjö, SWE | Växjö, SWE | 21.1.23 | ||
1:02.13 i | PB | 1 | D | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 11.2.23 | ||
1:01.53 i | PB | 3 | C | DMi | Randers | DMi, Randers | 18.2.23 | |
1:01.67 | SB | 2 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.23 | ||
1:01.57 | SB | 5 | B | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | ||
1:00.84 | PB | 3 | C | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 24.6.23 | |
DNS | C | Göteborg/S, SWE | Göteborg/S, SWE | 1.7.23 |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.37 i | PB | 3 | h4 | Randers | Randers | 30.1.22 | ||
8.39 i | 2 | C | Randers | Randers | 30.1.22 | |||
100 m [3] | ||||||||
13.15 | SB | 5 | h2 | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | -1.0 | |
13.40 | 5 | h2 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | -0.9 | |
13.25 | 1 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 27.8.22 | +1.8 | ||
150 m [1] | ||||||||
20.11 | PB | 3 | h1 | København | København | 22.5.22 | -1.0 | |
200 m [5] | ||||||||
27.95 i | PB | 1 | E | Randers | Randers | 30.1.22 | ||
28.08 i | 3 | h1 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | ||
27.52 | SB | 3 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.22 | -1.7 | |
27.54 | 6 | h2 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 26.6.22 | -0.5 | |
27.65 | 1 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.22 | -0.7 | ||
400 m [8] | ||||||||
1:03.08 i | PB | 1 | Odense | Odense | 5.2.22 | |||
1:03.44 i | 2 | D | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 12.2.22 | |||
1:02.57 i | PB | 3 | B | DMi | Skive | DMi, Skive | 26.2.22 | |
1:02.03 | SB | 1 | Hvidovre | Hvidovre | 28.5.22 | |||
1:01.42 | PB | 4 | Frederiksberg | Frederiksberg | 4.6.22 | |||
1:02.04 | 5 | B | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | |||
1:01.21 | PB | 1 | C | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | |
1:04.08 | 6 | Odense | Odense | 3.9.22 | ||||
4 x 200 m stafet [1] | ||||||||
1:50.01 i | PB | 3 | DMi | Skive | DMi, Skive | 27.2.22 | ||
KIF - København | ||||||||
Annette Juma Nielsen, Maria Venborg Anne Sofie Hyldtoft Olsen, Louise Jørgensen | ||||||||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:00.61 | SB | 4 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||
KIF - København | ||||||||
Louise Jørgensen, Anna Krab Scheibelein Maria Venborg, Rebekka Hillingsø |
100 m [4] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.37 | PB | 4 | h1 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | +0.2 | |
13.10 | PB | 6 | Frederiksberg | Frederiksberg | 5.6.21 | +0.8 | ||
13.04 | PB | 8 | h2 | DM | Odense | DM, Odense | 26.6.21 | +1.6 |
13.33 | 1 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 | +1.3 | ||
150 m [2] | ||||||||
20.13 w | 5 | h1 | København | København | 15.8.21 | +2.7 | ||
20.28 | PB | 5 | København | København | 15.8.21 | -0.1 | ||
200 m [4] | ||||||||
28.32 mix | SB | 3 | B | Bagsværd | Bagsværd | 11.5.21 | +0.5 | |
26.89 | PB | 7 | h1 | DM | Odense | DM, Odense | 27.6.21 | +2.0 |
27.52 mix | 3 | København | København | 4.8.21 | +1.0 | |||
27.73 | 1 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 29.8.21 | +0.9 | ||
400 m [4] | ||||||||
1:02.81 | PB | 2 | B | Greve | Greve | 23.5.21 | ||
1:01.61 | PB | 2 | B | Frederiksberg | Frederiksberg | 6.6.21 | ||
1:02.32 | 5 | København | København | 14.8.21 | ||||
1:02.85 | 1 | DMM | Ballerup | DMM, Ballerup | 28.8.21 |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.51 i | PB | 6 | h1 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 8.2.20 | ||
100 m [1] | ||||||||
13.68 mix | SB | 5 | C | København | København | 15.9.20 | -1.0 | |
200 m [2] | ||||||||
29.10 i | PB | 2 | I | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.20 | ||
28.06 mix | PB | 3 | B | København | København | 15.9.20 | +0.2 | |
400 m [6] | ||||||||
1:05.59 i | PB | 4 | D | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 25.1.20 | ||
1:04.62 | SB | 4 | Hvidovre | Hvidovre | 27.6.20 | |||
1:03.85 | PB | 4 | Hvidovre | Hvidovre | 23.7.20 | |||
1:03.40 mix | PB | 2 | C | København | København | 27.7.20 | ||
1:03.70 | 3 | C | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | |||
1:03.76 | 6 | B | DM | København | DM, København | 15.8.20 |
50 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7.39 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | ||||
7.42 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 | ||||
60 m [1] | ||||||||
8.78 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | ||||
200 m [3] | ||||||||
29.31 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 10.2.19 | ||||
28.85 | PB | København | København | 13.6.19 | +0.1 | |||
28.94 | 6 | G | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 30.6.19 | -1.2 | |
400 m [4] | ||||||||
1:06.55 i | PB | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 26.1.19 | ||||
1:05.92 | PB | 2 | B | Amager | Amager | 28.5.19 | ||
1:06.06 | 7 | D | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | ||
1:04.61 | PB | 7 | B | DM | Esbjerg | DM, Esbjerg | 27.7.19 | |
Længdespring [1] | ||||||||
3.58 i | PB | Hvidovre | Hvidovre | 5.1.19 |
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.01 i | PB | 7 | h3 | Malmö/A, SWE | Malmö/A, SWE | 27.1.18 | ||
100 m [7] | ||||||||
14.05 | PB | Tårnby | Tårnby | 5.5.18 | -1.1 | |||
13.90 | PB | Ballerup | Ballerup | 15.5.18 | +1.2 | |||
13.73 | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | +1.4 | ||||
13.63 | PB | Hvidovre | Hvidovre | 9.6.18 | +1.2 | |||
13.74 | København | København | 12.6.18 | +0.9 | ||||
13.84 w | Frederiksberg | Frederiksberg | 21.6.18 | +6.3 | ||||
14.23 | København | København | 2.8.18 | -1.6 | ||||
200 m [1] | ||||||||
29.40 | PB | København | København | 2.8.18 | ||||
400 m [1] | ||||||||
1:06.76 | PB | Frederiksberg | Frederiksberg | 21.6.18 |
Placering på danske alletiders liste på dato
50 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 7.39 | Hvidovre | 5.1.19 | ||
60 m | |||||
Inde | 8.34 | Lund, SWE | 14.1.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.04 | Odense | 26.6.21 | +1.6 | |
200 m | |||||
Ude | 26.89 | Odense | 27.6.21 | +2.0 | |
Inde | 27.34 | Malmö/A, SWE | 28.1.24 | ||
400 m | |||||
Ude | 1:00.84 | Aalborg | 24.6.23 | ||
Inde | 1:01.53 | Randers | 18.2.23 | ||
Længdespring | |||||
Inde | 3.58 | Hvidovre | 5.1.19 | ||
150 m | |||||
Ude | 20.11 | København | 22.5.22 | -1.0 | |
300 m | |||||
Ude | 43.91 | Tårnby | 7.5.23 |
50 m: | 2 |
60 m: | 8 |
100 m: | 17 |
150 m: | 3 |
200 m: | 21 |
300 m: | 1 |
400 m: | 33 |
Længdespring: | 1 |
4 x 200 m stafet: | 1 |
4 x 400 m stafet: | 1 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
100 m | |||||||
DM | 2021 | 8 | h2 | 13.04 | |||
DM | 2022 | 5 | h2 | 13.40 | |||
200 m | |||||||
DM | 2021 | 7 | h1 | 26.89 | |||
DM | 2022 | 6 | h2 | 27.54 | |||
DM | 2023 | 3 | h3 | 27.29 | |||
400 m | |||||||
DM | 2019 | 7 | B | 1:04.61 | |||
DM | 2020 | 6 | B | 1:03.76 | |||
DM | 2022 | 1 | C | 1:01.21 | |||
DM | 2023 | 3 | C | 1:00.84 | |||
Inde | |||||||
200 m | |||||||
DMi | 2022 | 3 | h1 | 28.08 | |||
DMi | 2023 | 3 | h2 | 27.66 | |||
DMi | 2024 | 3 | h3 | 27.58 | |||
400 m | |||||||
DMi | 2022 | 3 | B | 1:02.57 | |||
DMi | 2023 | 3 | C | 1:01.53 | |||
DMi | 2024 | 3 | C | 1:01.57 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
DMi | 2022 | 3 | 1:50.01 | ||||
Masters | |||||||
Ude | |||||||
100 m | |||||||
DMM | 2021 | 1 | 13.33 | ||||
DMM | 2022 | 1 | 13.25 | ||||
200 m | |||||||
DMM | 2021 | 1 | 27.73 | ||||
DMM | 2022 | 1 | 27.65 | ||||
400 m | |||||||
DMM | 2021 | 1 | 1:02.85 |