Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Klara Skriver Loessl

Født: 26 september 2002

Klub: Sparta Atletik & Løb

  •  2 DM‐bronze
  •  2 IDM‐sølv
  •  1 IDM‐bronze

resultater 2024

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2024

100 m  [1]
11.80
w
Perth, AUSPerth, AUS9.2.24+2.2

2023

100 m  [8]
11.79
=PB Regensburg, GERRegensburg, GER3.6.23+1.7
11.79
PB Regensburg, GERRegensburg, GER3.6.23+0.8
11.74
w
KøbenhavnKøbenhavn7.6.23+2.4
11.86
KøbenhavnKøbenhavn7.6.23+0.7
11.64
w
HvidovreHvidovre10.6.23+3.8
11.93
DMAalborgDM, Aalborg24.6.23-1.0
11.97
DMAalborgDM, Aalborg24.6.230.0
12.00
La Chaux-de-Fonds, SUILa Chaux-de-Fonds, SUI2.7.23+0.2
100 m hæk 84.0 cm  [1]
14.15
SB Malmö/S, SWEMalmö/S, SWE5.8.23+0.2
4 x 100 m stafet  [2]
43.89
SB EM-Hold Div 2Chorzów, POLEM-Hold Div 2, Chorzów, POL22.6.23
 Denmark
Mathilde U. Kramer, Mette Graversgaard
Emma Beiter Bomme, Klara Skriver Loessl
56.24
DT AarhusDT , Aarhus9.9.23
 Sparta Atletik og Løb
Ida Beiter Bomme, Klara Skriver Loessl
Emma Beiter Bomme, Anna Øbakke Lange

2022

60 m  [7]
7.67
i
DUR-20 PB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1.22
7.66
i
DUR-20 PB Växjö, SWEVäxjö, SWE22.1.22
7.63
i
DUR-20 PB RandersRanders30.1.22
7.56
i
DUR-20 PB RandersRanders30.1.22
7.60
i
AarhusAarhus17.2.22
7.55
i
DUR-20 PB AarhusAarhus17.2.22
7.58
i
AarhusAarhus2.3.22
100 m  [9]
11.89
PB TårnbyTårnby7.5.22+1.2
11.87
PB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+1.3
11.74
w
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+2.1
11.53
w
HvidovreHvidovre28.5.22+3.1
11.96
HvidovreHvidovre28.5.22+0.7
12.06
FrederiksbergFrederiksberg4.6.22-1.7
11.90
CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.220.0
11.82
PB CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22+0.7
12.05
w
NordicCMalmö/S, SWENordicC, Malmö/S, SWE16.7.22+2.4
60 m hæk 84.0 cm  [8]
8.74
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1.22
8.73
i
PB Växjö, SWEVäxjö, SWE23.1.22
8.58
i
PB RandersRanders30.1.22
8.66
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.22
8.59
i
DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
8.58
i
=PB DMiSkiveDMi, Skive26.2.22
8.52
i
PB AarhusAarhus2.3.22
8.55
i
AarhusAarhus2.3.22
100 m hæk 84.0 cm  [2]
13.87
PB TårnbyTårnby7.5.22+0.7
13.89
HvidovreHvidovre28.5.22+1.2
Stangspring  [8]
3.92
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE5.2.22
4.00
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
 
3.60
   O
3.70
   O
3.80
   O
4.00
   O
4.05
XXX
   
4.00
i
=PB Kalmar, SWEKalmar, SWE19.2.22
 
3.60
   O
3.75
   O
3.88
  XO
4.00
   O
4.11
XXX
   
3.80
i
DMiSkiveDMi, Skive27.2.22
 
3.55
   O
3.70
   O
3.80
   O
3.90
XXX
    
3.80
SB KøbenhavnKøbenhavn21.5.22
 
3.60
   O
3.80
   O
4.00
XXX
     
4.00
=PB Skara, SWESkara, SWE6.6.22
 
3.65
   O
3.75
   O
3.85
 XXO
4.00
   O
4.07
XXX
   
3.95
Espoo, FINEspoo, FIN8.6.22
 
3.75
   O
3.95
 XXO
4.10
XXX
     
4.01
PB CoAGKøbenhavnCoAG, København16.6.22
 
3.80
  XO
4.01
 XXO
4.14
XXX
     

2021

100 m  [1]
12.05
w
KøbenhavnKøbenhavn9.5.21+2.1
60 m hæk 84.0 cm  [4]
8.93
i
PB RandersRanders16.1.21
8.88
i
PB KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
8.91
i
KøbenhavnKøbenhavn30.1.21
8.85
i
PB DMiRandersDMi, Randers20.2.21
100 m hæk 84.0 cm  [12]
14.53
SB GreveGreve23.5.21+0.7
14.42
w
GreveGreve23.5.21+2.6
13.95
PB KøbenhavnKøbenhavn29.5.21+1.3
14.28
Skara, SWESkara, SWE6.6.21-0.3
14.38
Skara, SWESkara, SWE6.6.21-1.7
14.05
KøbenhavnKøbenhavn8.6.21+0.8
13.91
w
HvidovreHvidovre12.6.21+5.6
14.23
DMOdenseDM, Odense26.6.21+1.0
DNS
DMOdenseDM, Odense26.6.21
14.16
EM U20Tallinn, ESTEM U20, Tallinn, EST16.7.21+0.6
14.12A
VM U20Nairobi, KENVM U20, Nairobi, KEN20.8.21+0.2
DNF
VM U20Nairobi, KENVM U20, Nairobi, KEN20.8.21
Stangspring  [12]
3.80
i
SB (97)AarhusAarhus23.1.21
 
3.40
   O
3.55
   O
3.70
   O
3.80
   O
3.90
XXX
   
3.80
i
=SB KøbenhavnKøbenhavn6.2.21
 
3.50
   O
3.70
  XO
3.80
   O
3.90
XXX
    
3.75
i
KøbenhavnKøbenhavn10.2.21
 
3.55
   O
3.75
  XO
3.95
XXX
     
3.80
i
=SB DMiAarhusDMi, Aarhus21.2.21
 
3.55
   O
3.70
   O
3.80
   O
3.90
XXX
    
3.70
SB KøbenhavnKøbenhavn15.5.21
 
3.50
  XO
3.60
   O
3.70
   O
3.80
XXX
    
4.00
PB (75)Skara, SWESkara, SWE5.6.21
 
3.60
   O
3.75
 XXO
3.85
   O
3.93
  XO
4.00
 XXO
4.07
XS
  
4.00
=PB (75)Skara, SWESkara, SWE5.6.21
 
3.60
   O
3.75
 XXO
3.85
   O
3.93
  XO
4.00
 XXO
4.07
XS
  
3.90
KøbenhavnKøbenhavn8.6.21
 
3.70
 XXO
3.90
  XO
4.10
XXX
     
3.67
KøbenhavnKøbenhavn15.6.21
 
3.67
  XO
3.87
XXX
      
3.95
DMOdenseDM, Odense26.6.21
 
3.55
   O
3.75
  XO
3.95
  XO
4.10
XXX
    
3.90
BauhausMannheim, GERBauhaus, Mannheim, GER3.7.21
 
3.60
   O
3.80
   O
3.90
   O
4.05
XXX
    
3.75
EM U20Tallinn, ESTEM U20, Tallinn, EST15.7.21
 
3.60
   O
3.75
   O
3.90
XXX
     
3.30
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 
3.20
   O
3.30
   O
3.40
R
     
Længdespring  [1]
5.12
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+1.9
5.42
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+3.5
 
5.19
 +3.7
4.99
 +2.1
5.08 SB
 +1.4
5.42
 +3.5
X
 0.0
5.12 =PB
 +1.9

2020

50 m  [2]
6.92
i
PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
6.83
i
=PB KøbenhavnKøbenhavn4.1.20
60 m  [6]
8.01
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
7.88
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
7.88
i
=SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.20
7.86
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE8.2.20
7.92
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
7.87
i
iDMUSkiveiDMU, Skive29.2.20
200 m  [1]
25.84
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20-0.1
800 m  [1]
2:43.79
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
100 m hæk 84.0 cm  [7]
14.91
SB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+0.1
14.89 mix
SB KøbenhavnKøbenhavn27.7.20-1.6
14.73
SB HvidovreHvidovre1.8.20-0.6
14.68
SB HvidovreHvidovre1.8.20+0.3
14.90
DMKøbenhavnDM, København15.8.20-0.9
14.60
SB DMKøbenhavnDM, København15.8.20-1.8
14.58
SB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20-1.0
Højdespring  [1]
1.45
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
1.39 PB
   O
1.42 PB
  XO
1.45 PB
  XO
1.48
XXX
    
Stangspring  [8]
3.50
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
 
3.30
   O
3.50
   O
3.60
XXX
     
3.87
i
DUR-18 PB (88)DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 
3.37
   O
3.57
   O
3.67
   O
3.77
   O
3.87
   O
3.97
XXX
  
3.60
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
3.46
SB BallerupBallerup9.7.20
 
3.46
   O
3.61
XXX
      
3.53
SB Karlskrona, SWEKarlskrona, SWE12.7.20
 
3.42
   O
3.53
  XO
3.64
XXX
     
3.42
HvidovreHvidovre2.8.20
 
3.32
   O
3.42
   O
3.52
XXX
     
3.50
DMKøbenhavnDM, København15.8.20
 
3.20
   O
3.40
   O
3.50
   O
3.60
XXX
    
3.40
DMUAalborgDMU, Aalborg13.9.20
 
3.20
   O
3.40
   O
3.60
XXX
     
Længdespring  [1]
4.93
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20-2.4
 
4.57 SB
 -0.3
4.93 PB
 -2.4
4.80
 -1.5
Kuglestød 4.0 kg  [1]
6.78
PB DMUKøbenhavnDMU, København29.8.20
 
6.78 PB6.496.65
Spydkast 600 gram  [1]
15.81
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
 
15.54 PBX15.81 PB
Syvkamp  [1]
3.877
PB DMUKøbenhavnDMU, København30.8.20
14.58/-1.0   1.45   6.78   25.84/-0.1
4.93/-2.4   15.81   2:43.79
4 x 200 m stafet  [2]
1:40.17
i
DR22
DUR-22
PB
DMiOdenseDMi, Odense23.2.20
 Sparta Atletik og Løb
Marie Høgh Larsen, Klara Skriver Loessl
Josephine Koch Jacobsen, Emma Beiter Bomme
1:45.89
i
iDMUSkiveiDMU, Skive1.3.20
 Sparta Atletik og Løb
Ida Beiter Bomme, Liv Winther
Louise Bach Moore, Klara Skriver Loessl

2019

60 m  [10]
7.94
i
PB BallerupBallerup19.1.19
7.88
i
PB BallerupBallerup19.1.19
7.84
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
7.85
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
7.88
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.19
7.81
i
PB Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.19
7.86
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
7.81
i
=PB DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
7.82
i
iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
7.78
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive23.2.19
100 m  [4]
12.74
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+0.2
12.61
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+0.9
12.54
SB DMUGreveDMU, Greve24.8.19-2.1
12.64
DMUGreveDMU, Greve24.8.19-0.7
60 m hæk 76.2 cm, 8.25 m  [2]
9.02
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
8.78
i
PB iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
100 m hæk 76.2 cm  [2]
15.14
SB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19-2.1
14.81
SB GreveGreve25.8.19-2.0
100 m hæk 84.0 cm  [1]
14.49
PB TårnbyTårnby4.5.19+1.8
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [1]
3.57
PB FolksamVarberg, SWEFolksam, Varberg, SWE15.7.19-0.5
Stangspring  [13]
3.40
i
PB BallerupBallerup20.1.19
 
3.30
   O
3.40
  XO
3.50
XXX
     
3.80
i
PB (27)Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE26.1.19
3.75
i
Göteborg/FH, SWEGöteborg/FH, SWE2.2.19
3.75
i
DMiSkiveDMi, Skive17.2.19
 
3.35
   O
3.55
  XO
3.65
  XO
3.75
  XO
3.85
XXX
   
3.70
i
iDMUSkiveiDMU, Skive24.2.19
 
3.30
   O
3.50
  XO
3.70
  XO
3.91
XXX
    
3.65
SB Holzminden, GERHolzminden, GER8.6.19
3.61
BallerupBallerup22.6.19
3.50
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19
3.85
DUR-17 =PB (46)EYOFBaku, AZEEYOF, Baku, AZE25.7.19
 
3.20
   O
3.40
   O
3.60
   O
3.70
   O
3.80
 XXO
3.85
  XO
3.90
XXX
 
3.67
i
V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR17.8.19
3.34
OdenseOdense7.9.19
3.20
AalborgAalborg14.9.19
3.60
ECCCLeiria, PORECCC, Leiria, POR21.9.19
 
3.00
   O
3.20
   O
3.40
  XO
3.50
X-
3.60
   O
3.70
XX
  
4 x 100 m stafet  [1]
47.52
V3NatKristiansand, NORV3Nat, Kristiansand, NOR17.8.19
 Denmark
Marie Høgh Larsen, Caroline Benfeldt Sørensen
Josephine Koch Jacobsen, Klara Skriver Loessl
4 x 200 m stafet  [1]
1:43.35
i
DUR-17 SB SkiveSkive24.2.19
 Sparta Atletik og Løb
Marie Høgh Larsen, Sofie Spiegelhauer
Klara Skriver Loessl, Josephine Koch Jacobsen

2018

60 m  [9]
8.27
i
SB BallerupBallerup27.12.17
8.21
i
BallerupBallerup20.1.18
8.15
i
SB BallerupBallerup20.1.18
8.23
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
8.19
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE27.1.18
8.21
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.18
8.14
i
SB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE10.2.18
8.05
i
PB SkiveSkive24.2.18
8.06
i
SB SkiveSkive24.2.18
100 m  [20]
12.83
SB TårnbyTårnby5.5.18-0.7
12.95
TårnbyTårnby5.5.18-1.8
12.61
PB BallerupBallerup15.5.18+1.3
12.71
SkiveSkive19.5.18+0.2
12.65
KøbenhavnKøbenhavn27.5.18+0.1
12.72
TårnbyTårnby29.5.18-0.7
12.56
PB FrederiksbergFrederiksberg2.6.18+0.3
12.59
PB FrederiksbergFrederiksberg2.6.18+0.5
12.99
HvidovreHvidovre9.6.18-1.9
12.29
PB KøbenhavnKøbenhavn12.6.18+2.0
12.84
BallerupBallerup16.6.18-3.1
12.63
BallerupBallerup16.6.18-2.0
12.40
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.18-0.1
12.49
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.18+1.0
12.38
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18+1.9
12.51
w
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18+3.1
12.38
AalborgAalborg1.9.180.0
12.33
AalborgAalborg1.9.180.0
12.71
BallerupBallerup9.9.18-2.8
12.39
BallerupBallerup22.9.18+0.6
200 m  [1]
27.44
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
100 m hæk 76.2 cm  [7]
14.65
PB TårnbyTårnby5.5.18+0.2
14.57
PB HvidovreHvidovre9.6.18+0.4
14.51
PB BallerupBallerup16.6.180.0
14.65
Göteborg, SWEGöteborg, SWE1.7.18-0.3
14.56
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE1.7.18-4.0
14.74
KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+0.4
14.31
PB AalborgAalborg2.9.18-0.6
100 m hæk 84.0 cm  [6]
14.95
PB SkiveSkive19.5.18+1.8
15.07
KøbenhavnKøbenhavn27.5.18-0.3
14.49
w
NMHvidovreNM, Hvidovre11.8.18+3.1
14.80
PB DMOdenseDM, Odense26.8.18+1.4
14.71
PB DMOdenseDM, Odense26.8.18+1.3
15.03
BallerupBallerup9.9.18-1.2
Stangspring  [17]
3.20
i
=PB BallerupBallerup27.12.17
3.20
i
=PB BallerupBallerup21.1.18
3.35
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.18
3.20
i
SkiveSkive25.2.18
3.60
PB KøbenhavnKøbenhavn6.5.18
3.40
BallerupBallerup15.5.18
3.64
PB SkiveSkive19.5.18
3.50
FrederiksbergFrederiksberg2.6.18
3.52
HvidovreHvidovre9.6.18
3.60
BallerupBallerup17.6.18
3.63
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.18
3.61
NMHvidovreNM, Hvidovre12.8.18
 
3.31
   O
3.41
   O
3.51
   O
3.61
   O
3.71
XXX
   
3.41
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18
3.50
AalborgAalborg2.9.18
3.85
PB (42)BallerupBallerup5.9.18
3.24
BallerupBallerup9.9.18
3.50
BallerupBallerup22.9.18
 
3.20
   O
3.40
   O
3.50
   O
3.60
XXX
    
4 x 100 m stafet  [1]
47.77
NMHvidovreNM, Hvidovre11.8.18
 Denmark
Klara Skriver Loessl, Caroline Benfeldt Sørensen
Mie Mikkelsen, Thea Lyng Møller Jensen

2017

60 m  [9]
8.25
i
PB BallerupBallerup11.12.16
8.42
i
BallerupBallerup27.12.16
8.26
i
BallerupBallerup22.1.17
8.16
i
PB BallerupBallerup22.1.17
8.18
i
BallerupBallerup22.1.17
8.09
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
8.20
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE28.1.17
8.06
i
PB SkiveSkive25.2.17
8.13
i
SkiveSkive25.2.17
80 m  [2]
10.20
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.17+2.9
10.40
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.17+2.4
100 m  [12]
13.03
SB TårnbyTårnby6.5.17+0.8
12.96
PB TårnbyTårnby6.5.17+0.3
13.40
TårnbyTårnby6.5.17-1.4
12.87
PB KøbenhavnKøbenhavn17.6.17+0.4
12.89
KøbenhavnKøbenhavn17.6.17-0.4
12.88
BallerupBallerup21.6.17+0.7
13.29
BallerupBallerup12.8.17-0.6
12.63
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.17+2.0
12.82
w
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17+2.2
12.70
HvidovreHvidovre26.8.17+0.2
12.69
HvidovreHvidovre26.8.17-0.2
12.81
EsbjergEsbjerg10.9.17+0.1
200 m  [2]
26.69
PB EsbjergEsbjerg10.9.17-1.4
26.51
PB GreveGreve30.9.17+1.0
100 m hæk 84.0 cm  [2]
15.57
PB BallerupBallerup21.6.17+1.4
15.74
EsbjergEsbjerg10.9.17-2.4
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [12]
12.46
PB TårnbyTårnby6.5.170.0
12.57
BallerupBallerup28.5.17-0.1
12.42
PB KøbenhavnKøbenhavn17.6.17+1.2
12.23
PB KøbenhavnKøbenhavn17.6.17+0.7
12.19
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.17-1.7
12.23
w
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.17+4.8
12.15
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.17+1.7
12.20
KøbenhavnKøbenhavn20.8.17+1.7
12.04
PB HvidovreHvidovre27.8.17+0.9
12.01
PB HvidovreHvidovre27.8.17+0.3
12.24
KøbenhavnKøbenhavn23.9.17-0.3
12.95
GreveGreve30.9.17-1.2
Stangspring  [16]
2.80
i
=PB BallerupBallerup11.12.16
2.50
i
BallerupBallerup27.12.16
3.00
i
PB BallerupBallerup22.1.17
3.20
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE29.1.17
3.10
i
SkiveSkive26.2.17
2.92
i
HelsingørHelsingør11.3.17
3.00
PB TårnbyTårnby7.5.17
3.00
=PB BallerupBallerup21.5.17
3.30
PB BallerupBallerup28.5.17
3.20
BallerupBallerup15.6.17
3.10
KøbenhavnKøbenhavn18.6.17
3.14
BallerupBallerup21.6.17
3.25
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE2.7.17
3.21
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17
3.30
=PB HvidovreHvidovre27.8.17
3.20
KøbenhavnKøbenhavn23.9.17
Længdespring  [1]
4.78
SB BallerupBallerup12.8.17+1.1
Kuglestød 3.0 kg  [1]
7.56
PB BallerupBallerup12.8.17

2016

60 m  [8]
8.49
i
PB BallerupBallerup27.12.15
8.55
i
HelsingørHelsingør9.1.16
8.39
i
PB BallerupBallerup23.1.16
8.41
i
PB BallerupBallerup23.1.16
8.50
i
BallerupBallerup23.1.16
8.39
i
=PB SkiveSkive5.3.16
8.41
i
SkiveSkive5.3.16
8.41
i
HelsingørHelsingør12.3.16
80 m  [1]
10.97
SB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16-4.3
100 m  [15]
13.26
PB TårnbyTårnby7.5.16-0.6
13.34
TårnbyTårnby7.5.16-2.8
13.05
PB BallerupBallerup18.5.16+1.5
13.07
BagsværdBagsværd22.5.160.0
12.94
w
TårnbyTårnby29.5.16+2.1
13.04
PB BallerupBallerup18.6.16+0.7
13.05
=PB BallerupBallerup18.6.16-0.6
13.48
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-1.3
13.44
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16-0.4
13.24
BallerupBallerup27.8.16+1.6
13.16
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+1.1
13.06
w
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16+2.2
13.00
w
BallerupBallerup24.9.16+2.3
12.99
PB GreveGreve1.10.16+0.1
13.27
GreveGreve1.10.16-0.2
200 m  [1]
27.67
PB BagsværdBagsværd22.5.16-1.2
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [9]
12.58
PB TårnbyTårnby7.5.16-0.4
12.76
PB TårnbyTårnby7.5.16-0.3
12.70
TårnbyTårnby29.5.160.0
12.54
PB BallerupBallerup18.6.16+0.4
12.59
BallerupBallerup18.6.16-2.8
12.95
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16+0.2
12.82
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16-0.7
12.62
KøbenhavnKøbenhavn3.9.16-0.9
12.50
PB BallerupBallerup24.9.16-1.4
Stangspring  [17]
2.60
i
PB BallerupBallerup27.12.15
2.60
i
=PB HelsingørHelsingør9.1.16
2.70
i
PB BallerupBallerup23.1.16
2.50
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE30.1.16
2.70
i
=PB HelsingørHelsingør6.2.16
2.80
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.16
2.70
i
SkiveSkive5.3.16
2.75
i
HelsingørHelsingør12.3.16
2.90
PB TårnbyTårnby7.5.16
2.80
BallerupBallerup18.5.16
2.62
HvidovreHvidovre11.6.16
2.70
BallerupBallerup18.6.16
2.63
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.16
2.70
KøbenhavnKøbenhavn20.8.16
2.90
=PB KøbenhavnKøbenhavn3.9.16
2.72
BallerupBallerup22.9.16
2.65
GreveGreve1.10.16
Længdespring  [3]
4.38
w
BallerupBallerup18.5.16+3.6
4.48
PB BagsværdBagsværd22.5.160.0
4.85
PB BallerupBallerup27.8.16+1.3
Kuglestød 2.0 kg  [1]
8.95
i
PB BallerupBallerup27.12.15
Kuglestød 3.0 kg  [1]
7.21
PB BallerupBallerup27.8.16

2015

60 m  [4]
8.96
i
PB BallerupBallerup28.12.14
8.76
i
PB BallerupBallerup17.1.15
8.84
i
PB BallerupBallerup17.1.15
8.81
i
SB BallerupBallerup17.1.15
80 m  [13]
11.38
PB BallerupBallerup22.4.15-0.6
11.54
GlostrupGlostrup25.4.15-0.6
11.87
GlostrupGlostrup25.4.15-4.1
11.54
TårnbyTårnby2.5.15+1.5
11.24
w
TårnbyTårnby2.5.15+2.2
11.60
HelsingørHelsingør9.5.15-2.2
11.45
HelsingørHelsingør9.5.15-1.7
11.35
w
BallerupBallerup13.5.15+3.4
10.82
PB BallerupBallerup20.6.15+1.6
10.78
w
BallerupBallerup20.6.15+2.9
10.83
BallerupBallerup29.8.15+0.3
10.67
PB GreveGreve26.9.15+0.9
10.87
GreveGreve26.9.15+0.7
100 m  [3]
14.05
PB BagsværdBagsværd6.5.15-1.2
13.67
PB KøbenhavnKøbenhavn31.5.15+0.7
13.54
PB SkiveSkive12.9.15-2.7
200 m  [1]
28.42
PB FrederiksbergFrederiksberg21.5.15+1.7
60 m hæk 76.2 cm  [1]
9.83
PB GreveGreve26.9.15+1.5
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [2]
13.91
PB KøbenhavnKøbenhavn31.5.150.0
13.28
PB SkiveSkive12.9.15-2.0
Højdespring  [4]
1.25
i
PB BallerupBallerup18.2.15
1.30
PB BagsværdBagsværd6.5.15
1.30
=PB BallerupBallerup13.5.15
1.30
=PB BallerupBallerup20.9.15
Stangspring  [11]
2.10
i
PB BallerupBallerup28.12.14
2.20
i
PB HelsingørHelsingør4.1.15
2.40
i
PB BallerupBallerup17.1.15
2.30
i
HelsingørHelsingør31.1.15
2.50
i
PB HelsingørHelsingør28.2.15
2.30
PB BallerupBallerup22.4.15
2.30
=PB HelsingørHelsingør9.5.15
2.30
=PB FrederiksbergFrederiksberg6.6.15
2.60
PB BallerupBallerup20.6.15
2.61
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE3.7.15
2.50
GreveGreve26.9.15
Kuglestød 2.0 kg  [2]
8.59
PB BagsværdBagsværd6.5.15
8.47
BallerupBallerup29.8.15
Spydkast 400 gram  [2]
15.83
PB FrederiksbergFrederiksberg21.5.15
16.71
PB BallerupBallerup29.8.15

2014

60 m  [4]
9.61
i
PB HelsingørHelsingør11.1.14
9.45
i
BallerupBallerup18.1.14
9.67
i
BallerupBallerup18.1.14
9.44
i
PB BallerupBallerup18.1.14
80 m  [7]
11.83
w
BallerupBallerup30.4.14+2.1
11.80
PB TårnbyTårnby3.5.14+1.3
11.89
BallerupBallerup14.5.14+1.0
11.75
PB BallerupBallerup21.6.140.0
11.60
w
BallerupBallerup21.6.14+2.2
11.53
PB KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+0.1
11.64
PB KøbenhavnKøbenhavn16.8.14+0.9
100 m  [1]
14.62
PB BallerupBallerup20.8.14-0.6
80 m hæk 76.2 cm, 8 m  [1]
14.89
PB Maribo Maribo 9.6.14+1.3
Stangspring  [2]
2.00
PB BallerupBallerup20.8.14
2.15
PB BallerupBallerup18.9.14
Længdespring  [1]
4.19
PB Maribo Maribo 9.6.14+1.2
Kuglestød 2.0 kg  [2]
7.22
PB Cambrils, ESPCambrils, ESP19.4.14
7.09
BallerupBallerup23.8.14
Boldkast 145 gram  [2]
34
PB BallerupBallerup14.5.14
33
BallerupBallerup23.8.14

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde
7.55
DUR-20
Aarhus17.2.2214 
100 m
Ude
11.79
Regensburg, GER3.6.23+0.8
200 m
Ude
25.84
København29.8.20-0.1
Inde
27.44
Malmö/A, SWE28.1.18
800 m
Ude
2:43.79
København30.8.20
60 m hæk 84.0 cm
Inde
8.52
Aarhus2.3.2213 
100 m hæk 84.0 cm
Ude
13.87
Tårnby7.5.22+0.717 
Højdespring
Ude
1.45
København29.8.20
Inde
1.25
Ballerup18.2.15
Stangspring
Ude
4.01
København16.6.22
Inde
4.00
Malmö/A, SWE12.2.22
Længdespring
Ude
5.12
Hvidovre12.9.21+1.9
Kuglestød 4.0 kg
Ude
6.78
København29.8.20
Spydkast 600 gram
Ude
15.81
København30.8.20
Syvkamp
Ude
3.877
København30.8.20

80 m
Ude
10.67
Greve26.9.15+0.9
60 m hæk 76.2 cm, 8.25 m
Inde
8.78
Skive24.2.19
60 m hæk 76.2 cm
Ude
9.83
Greve26.9.15+1.5
100 m hæk 76.2 cm
Ude
14.31
Aalborg2.9.18-0.6
80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Ude
3.57
Varberg, SWE15.7.19-0.5
Kuglestød 2.0 kg
Ude
8.59
Bagsværd6.5.15
Inde
8.95
Ballerup27.12.15
Kuglestød 3.0 kg
Ude
7.56
Ballerup12.8.17
Spydkast 400 gram
Ude
16.71
Ballerup29.8.15
Boldkast 145 gram
Ude
34
Ballerup14.5.14

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 381
Per disciplin:
50 m:2
60 m:57
80 m:23
100 m:74
200 m:6
800 m:1
:2
60 m hæk 84.0 cm:12
60 m hæk 76.2 cm:1
100 m hæk 76.2 cm:9
100 m hæk 84.0 cm:31
:25
Højdespring:5
Stangspring:104
Længdespring:8
Kuglestød 2.0 kg:5
Kuglestød 3.0 kg:2
Kuglestød 4.0 kg:1
Spydkast 400 gram:2
Spydkast 600 gram:1
Boldkast 145 gram:2
Syvkamp:1
4 x 100 m stafet:4
4 x 200 m stafet:3

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DMU 2019
12.64
12.54
DM 2023 5
11.97 2
h1
11.93
100 m hæk 84.0 cm
DM 2018 3
14.71 2
h1
14.80
DM 2020 6
14.60 4
h2
14.90
DM 2021
2
h2
14.23
Stangspring
DM 2020 5
3.50
DM 2021 3
3.95
Inde
60 m
DMi 2019 7
7.81 3
h2
7.86
60 m hæk 84.0 cm
DMi 2021 5
8.85
DMi 2022 4
8.58 3
h2
8.59
Stangspring
DMi 2019 4
3.75
DMi 2020 2
3.87
DMi 2021 2
3.80
DMi 2022 3
3.80
4 x 200 m stafet
DMi 2020 2
1:40.17

Ungdom
Ude
Stangspring
DMU 2020 2
19
3.40
DMU 2021 1
19
3.30
Længdespring
DMU 2021 3
19
5.42
Syvkamp
DMU 2020 10
19
3877
Inde
60 m
iDMU 2019 3
17
7.78 1
17
h2
7.82
iDMU 2020 2
19
7.87 2
19
h1
7.92
Stangspring
iDMU 2019 1
17
3.70
iDMU 2020 1
19
3.60
4 x 200 m stafet
iDMU 2020 1
19
1:45.89

Internationale stævner

Ude
4 x 100 m stafet
EM-Hold Div 2 2023 2
43.89

100 m hæk 84.0 cm
EM U20 2021
6
19
h2
14.16
VM U20 2021
19
s2
DNF 6
19
h1
14.12A
Stangspring
EYOF 2019 3
17
3.85
EM U20 2021
19
19
Q
3.75