Født: 21 september 2004
Klub: Odense Atletik - O.G.F.
Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste
60 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8.19 i | PB | 2 | Odense | Odense | 5.2.24 | |||
200 m [5] | ||||||||
26.13 i | PB | 1 | Randers | Randers | 13.1.24 | |||
25.73 i | PB | 2 | Skive | Skive | 3.2.24 | |||
25.76 i | 3 | Odense | Odense | 6.2.24 | ||||
25.78 i | 2 | h3 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | ||
26.03 i | 1 | 22 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | ||
400 m [4] | ||||||||
58.27 i | PB | 1 | Randers | Randers | 13.1.24 | |||
58.20 i | PB | 1 | Skive | Skive | 20.1.24 | |||
57.73 i | PB | 1 | B | DMi | Odense | DMi, Odense | 16.2.24 | |
58.18 i | 1 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 2.3.24 | ||
4 x 200 m stafet [2] | ||||||||
1:42.13 i | PB | 3 | DMi | Odense | DMi, Odense | 17.2.24 | ||
Odense Atletik-O.G.F. | ||||||||
Anna-Marie Petráková, Cecilie Carlsen Camilla Motzkus, Caroline Aslerin | ||||||||
1:42.95 i | DUR-21 | 1 | 22 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 3.3.24 | |
Odense Atletik-O.G.F. | ||||||||
Cecilie Carlsen, Vibe Konrad Olsen Rasmine Dyrgaard Tholstrup, Caroline Aslerin |
100 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.31 | SB | 1 | 19 | Odense | Odense | 12.6.23 | -2.5 | |
200 m [7] | ||||||||
26.92 i | PB | 2 | B | Skive | Skive | 28.1.23 | ||
26.55 i | PB | 1 | 19 B | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.23 | |
26.09 w | 1 | 19 | Odense | Odense | 4.6.23 | +2.5 | ||
25.45 w | 1 | C | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.23 | +4.4 | ||
25.87 | PB | 2 | h2 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.23 | -0.3 |
25.67 | PB | 2 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | +1.4 |
25.69 | 1 | Aarhus | Aarhus | 9.9.23 | -0.2 | |||
300 m [1] | ||||||||
41.30 | PB | 1 | C | Tårnby | Tårnby | 7.5.23 | ||
400 m [11] | ||||||||
59.28 i | SB | 1 | 22 | Randers | Randers | 21.1.23 | ||
58.98 mix i | SB | 3 | Odense | Odense | 5.2.23 | |||
58.50 i | SB | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
57.15 | PB | 3 | B | København | København | 20.5.23 | ||
57.33 | 1 | 22 | Odense | Odense | 3.6.23 | |||
56.96 | PB | 4 | Hvidovre | Hvidovre | 10.6.23 | |||
56.66 | PB | 5 | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 24.6.23 | ||
57.55 | 8 | 19 | v3Nat | Oslo, NOR | v3Nat, Oslo, NOR | 22.7.23 | ||
56.75 | 5 | Frederiksberg | Frederiksberg | 22.8.23 | ||||
57.32 | 2 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 2.9.23 | ||
56.60 | PB | 1 | Aarhus | Aarhus | 9.9.23 | |||
800 m [4] | ||||||||
2:24.95 i | PB | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 4.3.23 | |
2:23.23 | SB | 2 | Tårnby | Tårnby | 6.5.23 | |||
2:20.17 | SB | 1 | Odense | Odense | 5.8.23 | |||
2:20.52 | 2 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 3.9.23 | ||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
3:47.74 | DUR-19 | 4 | 19 | v3Nat | Oslo, NOR | v3Nat, Oslo, NOR | 23.7.23 | |
Denmark | ||||||||
Nora Grønnegaard Fischer, Lærke F. Thygesen Amanda Sondrup Henriques, Caroline Aslerin |
400 m [7] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
58.86 i | PB | 1 | 19 | Odense | Odense | 20.2.22 | ||
59.57 i | 1 | C | DMi | Skive | DMi, Skive | 26.2.22 | ||
58.49 i | PB | 2 | 19 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 5.3.22 | |
58.10 | PB | 1 | B | Hvidovre | Hvidovre | 11.6.22 | ||
57.71 | PB | 1 | B | DM | Aalborg | DM, Aalborg | 25.6.22 | |
1:00.22 | 3 | Odense | Odense | 3.9.22 | ||||
58.06 | 3 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 10.9.22 | ||
800 m [2] | ||||||||
2:16.04 mix | PB | 1 | 19 | Odense | Odense | 21.8.22 | ||
2:19.12 | 4 | 19 | DMU | Hvidovre | DMU, Hvidovre | 11.9.22 | ||
4 x 400 m stafet [1] | ||||||||
4:12.71 | SB | 6 | Odense | Odense | 3.9.22 | |||
Odense Atletik-O.G.F. | ||||||||
Anna-Marie Petráková, Cecilie Carlsen Vibe Konrad Olsen, Caroline Aslerin |
200 m [1] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
27.31 | SB | 3 | Odense | Odense | 29.8.20 | -0.4 | ||
400 m [3] | ||||||||
59.77 | PB | 1 | C | Hvidovre | Hvidovre | 1.8.20 | ||
59.72 | PB | 2 | København | København | 4.9.20 | |||
59.02 | PB | 1 | 17 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 12.9.20 | |
800 m [2] | ||||||||
2:21.62 mix | PB | 6 | E | Odense | Odense | 29.8.20 | ||
2:18.32 | PB | 4 | 17 | DMU | Aalborg | DMU, Aalborg | 13.9.20 | |
Længdespring [1] | ||||||||
NM i | 17 | Aarhus | Aarhus | 25.1.20 |
80 m [1] | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10.83 | PB | 3 | 15 h7 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | +0.8 | |
100 m [5] | |||||||||
13.25 | PB | Odense | Odense | 3.6.19 | +0.8 | ||||
13.47 | Randers | Randers | 15.6.19 | -0.5 | |||||
13.08 | PB | Randers | Randers | 15.6.19 | 0.0 | ||||
13.29 | København | København | 17.8.19 | -1.1 | |||||
13.32 | København | København | 17.8.19 | +1.7 | |||||
200 m [5] | |||||||||
27.81 i | PB | Skive | Skive | 2.2.19 | |||||
27.44 i | PB | 1 | 15 r1 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 24.2.19 | ||
27.33 | PB | 1 | Odense | Odense | 7.5.19 | +1.9 | |||
26.41 | PB | Randers | Randers | 16.6.19 | -2.5 | ||||
26.87 | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | -2.3 | ||||
300 m [5] | |||||||||
43.35 | PB | 3 | 15 | Herning | Herning | 4.5.19 | |||
43.22 | PB | Randers | Randers | 15.6.19 | |||||
42.16 | PB | 1 | 15 C | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 30.6.19 | ||
43.70 | København | København | 17.8.19 | ||||||
41.94 | PB | DMU | Greve | DMU, Greve | 24.8.19 | ||||
400 m [1] | |||||||||
1:06.70 i | PB | Skive | Skive | 2.2.19 | |||||
800 m [1] | |||||||||
2:38.0h | PB | Odense | Odense | 3.6.19 | |||||
Højdespring [1] | |||||||||
1.39 | SB | Odense | Odense | 1.6.19 | |||||
Længdespring [12] | |||||||||
4.63 i | PB | Randers | Randers | 16.2.19 | |||||
4.37 i | 13 | 15 | iDMU | Skive | iDMU, Skive | 23.2.19 | |||
| |||||||||
4.98 | PB | 1 | 15 | Herning | Herning | 4.5.19 | +1.6 | ||
5.12 | PB | Odense | Odense | 1.6.19 | +1.2 | ||||
5.09 | Odense | Odense | 3.6.19 | +1.3 | |||||
5.09 | Randers | Randers | 15.6.19 | +0.2 | |||||
5.26 | PB | 3 | 15 qB | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | 0.0 | |
5.41 | PB | 6 | 15 | VUS | Göteborg/U, SWE | VUS, Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | +0.2 | |
5.18 | København | København | 17.8.19 | +1.4 | |||||
5.34 w | København | København | 17.8.19 | +6.1 | |||||
5.08 | DMU | Greve | DMU, Greve | 25.8.19 | +1.3 | ||||
5.17 | Odense | Odense | 7.9.19 | +1.1 |
60 m [2] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.17 i | PB | Aarhus | Aarhus | 20.1.18 | ||||
9.12 i | PB | Aarhus | Aarhus | 3.3.18 | ||||
100 m [4] | ||||||||
13.8h | Svendborg | Svendborg | 24.6.18 | |||||
14.39 | PB | Nyborg | Nyborg | 18.8.18 | -2.2 | |||
14.30 | PB | Nyborg | Nyborg | 18.8.18 | -1.5 | |||
13.88 | PB | Odense | Odense | 23.9.18 | +1.3 | |||
200 m [3] | ||||||||
28.94 | PB | Skive | Skive | 17.6.18 | -0.7 | |||
29.69 | Nyborg | Nyborg | 18.8.18 | 0.0 | ||||
30.12 | Nyborg | Nyborg | 18.8.18 | -2.9 | ||||
300 m [2] | ||||||||
47.46 | PB | Skive | Skive | 16.6.18 | ||||
45.57 | PB | Herning | Herning | 16.9.18 | ||||
Højdespring [6] | ||||||||
1.41 i | PB | Aarhus | Aarhus | 3.3.18 | ||||
1.30 | PB | Skive | Skive | 16.6.18 | ||||
1.40 | PB | Svendborg | Svendborg | 24.6.18 | ||||
1.30 | Nyborg | Nyborg | 18.8.18 | |||||
1.30 | Herning | Herning | 16.9.18 | |||||
1.35 | Odense | Odense | 23.9.18 | |||||
Længdespring [6] | ||||||||
4.14 i | PB | Aarhus | Aarhus | 3.3.18 | ||||
4.27 | SB | Skive | Skive | 16.6.18 | 0.0 | |||
4.43 | PB | Svendborg | Svendborg | 24.6.18 | ||||
4.46 | PB | Nyborg | Nyborg | 18.8.18 | -1.4 | |||
4.54 | PB | Herning | Herning | 16.9.18 | 0.0 | |||
4.24 | Odense | Odense | 23.9.18 | |||||
Spydkast 500 gram [1] | ||||||||
17.58 | PB | Odense | Odense | 23.9.18 |
60 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.37 i | Aarhus | Aarhus | 21.1.17 | |||||
9.31 i | SB | Aarhus | Aarhus | 21.1.17 | ||||
9.30 i | SB | Aarhus | Aarhus | 4.3.17 | ||||
80 m [2] | ||||||||
11.75 | PB | Skive | Skive | 10.6.17 | -0.1 | |||
11.75 | =PB | Vejen | Vejen | 19.8.17 | +0.7 | |||
100 m [1] | ||||||||
14.42 | PB | Randers | Randers | 17.6.17 | +1.5 | |||
200 m [1] | ||||||||
29.93 | PB | Skive | Skive | 11.6.17 | -1.3 | |||
800 m [1] | ||||||||
3:05.79 i | SB | Aarhus | Aarhus | 22.1.17 | ||||
60 m hæk 76.2 cm [1] | ||||||||
13.64 i | PB | Aarhus | Aarhus | 4.3.17 | ||||
Længdespring [1] | ||||||||
4.32 | PB | Randers | Randers | 17.6.17 | +0.2 | |||
Kuglestød 2.0 kg [3] | ||||||||
6.29 i | PB | Aarhus | Aarhus | 21.1.17 | ||||
7.17 i | PB | Aarhus | Aarhus | 4.3.17 | ||||
7.70 | PB | Skive | Skive | 11.6.17 | ||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||
30 | SB | Vejen | Vejen | 19.8.17 |
60 m [3] | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9.32 i | SB | Aarhus | Aarhus | 30.1.16 | ||||
9.28 i | PB | Aarhus | Aarhus | 30.1.16 | ||||
9.41 i | Aarhus | Aarhus | 30.1.16 | |||||
80 m [3] | ||||||||
11.90 | PB | Skive | Skive | 18.6.16 | +1.6 | |||
11.99 | SB | Skive | Skive | 18.6.16 | 0.0 | |||
12.45 | Vejen | Vejen | 20.8.16 | -2.3 | ||||
200 m [1] | ||||||||
31.38 w | Skive | Skive | 18.6.16 | +2.5 | ||||
600 m [1] | ||||||||
2:05.49 | PB | Skive | Skive | 18.6.16 | ||||
800 m [2] | ||||||||
3:04.69 i | PB | Aarhus | Aarhus | 30.1.16 | ||||
3:00.01 | PB | Vejen | Vejen | 20.8.16 | ||||
Kuglestød 2.0 kg [2] | ||||||||
6.05 i | PB | Aarhus | Aarhus | 30.1.16 | ||||
6.06 | PB | Skive | Skive | 18.6.16 | ||||
Boldkast 145 gram [1] | ||||||||
32 | PB | Vejen | Vejen | 20.8.16 |
Placering på danske alletiders liste på dato
60 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Inde | 8.19 | Odense | 5.2.24 | ||
100 m | |||||
Ude | 13.08 | Randers | 15.6.19 | 0.0 | |
200 m | |||||
Ude | 25.67 | Hvidovre | 3.9.23 | +1.4 | |
Inde | 25.73 | Skive | 3.2.24 | ||
400 m | |||||
Ude | 56.60 | Aarhus | 9.9.23 | ||
Inde | 57.73 | Odense | 16.2.24 | 27 | |
800 m | |||||
Ude | 2:16.04 mix | Odense | 21.8.22 | ||
Inde | 2:24.95 | Skive | 4.3.23 | ||
Højdespring | |||||
Ude | 1.40 | Svendborg | 24.6.18 | ||
Inde | 1.41 | Aarhus | 3.3.18 | ||
Længdespring | |||||
Ude | 5.41 | Göteborg/U, SWE | 28.6.19 | +0.2 | |
Inde | 4.63 | Randers | 16.2.19 | ||
4 x 200 m stafet | |||||
Inde | 1:42.13 | Odense | 17.2.24 | ||
80 m | |||||
Ude | 10.83 | Göteborg/U, SWE | 29.6.19 | +0.8 | |
300 m | |||||
Ude | 41.30 | Tårnby | 7.5.23 | ||
600 m | |||||
Ude | 2:05.49 | Skive | 18.6.16 | ||
60 m hæk 76.2 cm | |||||
Inde | 13.64 | Aarhus | 4.3.17 | ||
Kuglestød 2.0 kg | |||||
Ude | 7.70 | Skive | 11.6.17 | ||
Inde | 7.17 | Aarhus | 4.3.17 | ||
Spydkast 500 gram | |||||
Ude | 17.58 | Odense | 23.9.18 | ||
Boldkast 145 gram | |||||
Ude | 32 | Vejen | 20.8.16 |
60 m: | 9 |
80 m: | 6 |
100 m: | 11 |
200 m: | 23 |
300 m: | 8 |
400 m: | 26 |
600 m: | 1 |
800 m: | 12 |
60 m hæk 76.2 cm: | 1 |
Højdespring: | 7 |
Længdespring: | 20 |
Kuglestød 2.0 kg: | 5 |
Spydkast 500 gram: | 1 |
Boldkast 145 gram: | 2 |
4 x 200 m stafet: | 2 |
4 x 400 m stafet: | 2 |
Ude | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
200 m | |||||||
DMU | 2019 | 26.87 | |||||
DM | 2023 | 2 | h2 | 25.87 | |||
300 m | |||||||
DMU | 2019 | 41.94 | |||||
400 m | |||||||
DM | 2022 | 1 | B | 57.71 | |||
DM | 2023 | 5 | 56.66 | ||||
Længdespring | |||||||
DMU | 2019 | 5.08 | |||||
Inde | |||||||
200 m | |||||||
DMi | 2024 | 2 | h3 | 25.78 | |||
400 m | |||||||
DMi | 2022 | 1 | C | 59.57 | |||
DMi | 2024 | 1 | B | 57.73 | |||
Ungdom | |||||||
Ude | |||||||
200 m | |||||||
DMU | 2023 | 2 | 19 | 25.67 | |||
400 m | |||||||
DMU | 2020 | 1 | 17 | 59.02 | |||
DMU | 2022 | 3 | 19 | 58.06 | |||
DMU | 2023 | 2 | 19 | 57.32 | |||
800 m | |||||||
DMU | 2020 | 4 | 17 | 2:18.32 | |||
DMU | 2022 | 4 | 19 | 2:19.12 | |||
DMU | 2023 | 2 | 19 | 2:20.52 | |||
Inde | |||||||
200 m | |||||||
iDMU | 2019 | 1 | 15 r1 | 27.44 | |||
iDMU | 2023 | 1 | 19 B | 26.55 | |||
iDMU | 2024 | 1 | 22 B | 26.03 | |||
400 m | |||||||
iDMU | 2022 | 2 | 19 | 58.49 | |||
iDMU | 2023 | 2 | 19 | 58.50 | |||
iDMU | 2024 | 1 | 22 | 58.18 | |||
800 m | |||||||
iDMU | 2023 | 2 | 19 | 2:24.95 | |||
Længdespring | |||||||
iDMU | 2019 | 13 | 15 | 4.37 | |||
4 x 200 m stafet | |||||||
iDMU | 2024 | 1 | 22 | 1:42.95 |