Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Anna Pedersen

Født: 2005

Klub: Sparta Atletik & Løb

resultater 2023

Placering på verdens Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U20 Top-100 liste ( ) efter årsbedste,
Placering på verdens U18 Top-100 liste ( ) efter årsbedste

2023

Ingen resultater i 2023. Seneste resultat er fra 2022.

2022

60 m  [7]
8.11
i
PB BallerupBallerup22.1.22
8.04
i
PB BallerupBallerup22.1.22
8.06
i
RandersRanders30.1.22
8.14
i
RandersRanders30.1.22
8.02
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE12.2.22
8.11
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
8.07
i
iDMUSkiveiDMU, Skive5.3.22
100 m  [13]
12.62
w
TårnbyTårnby7.5.22+4.8
12.61
w
TårnbyTårnby7.5.22+2.3
12.55
w
KøbenhavnKøbenhavn21.5.22+2.3
12.44
PB HvidovreHvidovre28.5.22+1.6
12.52
HvidovreHvidovre28.5.220.0
12.81
FrederiksbergFrederiksberg4.6.22-0.8
12.53
HvidovreHvidovre11.6.22+0.9
12.33
PB HvidovreHvidovre11.6.22+1.2
12.73
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22+0.7
12.60
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE18.6.22+1.4
12.68
DMAalborgDM, Aalborg25.6.22-0.9
12.85
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22-1.3
12.82
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22+0.6
200 m  [10]
Uregelmæssighed: Oversized track
27.21
i
BallerupBallerup23.1.22
27.54
i
PB RandersRanders30.1.22
26.58
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE13.2.22
27.04
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
26.58
PB TårnbyTårnby8.5.22-1.2
26.40
PB KøbenhavnKøbenhavn22.5.22+0.5
26.39
PB HvidovreHvidovre28.5.22+1.4
25.84
PB HvidovreHvidovre12.6.22+1.1
26.42
Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE19.6.22-0.4
26.84
DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22+0.6
4 x 100 m stafet  [1]
50.13
DMUHvidovreDMU, Hvidovre10.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Anna Pedersen, Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Pil Nedergaard, Amaya Kruse Jørgensen
4 x 200 m stafet  [1]
1:47.19
i
iDMUSkiveiDMU, Skive6.3.22
 Sparta Atletik og Løb
Anna Pedersen, Sofia Thøgersen
Pil Nedergaard, Amaya Kruse Jørgensen
1000 m stafet  [1]
2:18.54
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.22
 Sparta Atletik og Løb
Anna Pedersen, Aurora Suarez Alvarez Thostrup
Amaya Kruse Jørgensen, Sofia Thøgersen

2021

100 m  [10]
13.13
w
KøbenhavnKøbenhavn29.5.21+3.0
12.86
PB HvidovreHvidovre12.6.21+1.5
13.42
BallerupBallerup19.6.21-2.9
13.06
BallerupBallerup19.6.210.0
13.02
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+2.4
13.03
w
KøbenhavnKøbenhavn14.8.21+2.4
12.84
w
HelsingørHelsingør28.8.21+2.5
12.66
w
HelsingørHelsingør28.8.21+3.3
12.76
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+0.8
12.56
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre11.9.21+1.7
200 m  [5]
26.61
PB HvidovreHvidovre13.6.21+1.3
27.29
BallerupBallerup20.6.21+1.8
27.09
KøbenhavnKøbenhavn15.8.21+1.2
27.01
w
HelsingørHelsingør28.8.21+2.6
26.53
w
DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21+2.2
1000 m stafet  [1]
2:19.94
SB DMUHvidovreDMU, Hvidovre12.9.21
 Sparta Atletik og Løb
Amaya Kruse Jørgensen, Anna Pedersen
Emilie Frida Carving Voigt, Betty Marie Ramsgaard Jensen

2020

60 m  [4]
8.71
i
PB BallerupBallerup18.1.20
8.82
i
Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
8.65
i
PB HelsingørHelsingør1.2.20
8.90
i
HelsingørHelsingør7.3.20
100 m  [10]
13.74
PB KøbenhavnKøbenhavn4.7.20-0.4
13.82
TårnbyTårnby11.7.20+1.2
13.65
PB HvidovreHvidovre1.8.20+0.8
13.50
PB HvidovreHvidovre1.8.20+1.2
13.34
PB KøbenhavnKøbenhavn4.9.20+1.3
13.34
=PB KøbenhavnKøbenhavn4.9.20-0.2
13.31
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20+1.0
13.54
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20-0.9
13.79
GreveGreve27.9.20-2.9
13.23
PB GreveGreve27.9.20-0.2
200 m  [7]
Uregelmæssighed: Oversized track
29.55
i
BallerupBallerup19.1.20
29.30
i
PB Malmö/A, SWEMalmö/A, SWE25.1.20
28.37
w
KøbenhavnKøbenhavn4.7.20+3.1
27.66
w
HvidovreHvidovre2.8.20+3.1
27.55
PB KøbenhavnKøbenhavn5.9.20+1.5
28.12
DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20-0.5
27.32
PB GreveGreve26.9.20+2.0
300 m  [1]
44.99
PB KøbenhavnKøbenhavn4.9.20
Længdespring  [7]
4.05
i
PB BallerupBallerup19.1.20
 
X4.05 PBX
4.20
i
PB HelsingørHelsingør1.2.20
4.34
i
PB HelsingørHelsingør7.3.20
4.49
PB KøbenhavnKøbenhavn5.7.20+1.9
 
3.69 SB3.484.49 PB4.154.084.35
4.33
TårnbyTårnby11.7.20+1.5
4.46
w
TårnbyTårnby11.7.20+2.5
 
4.46
 +2.5
4.33
 +1.5
4.31
 +1.3
4.00
HvidovreHvidovre1.8.200.0
4.51
PB KøbenhavnKøbenhavn4.9.200.0
 
4.36
 +0.9
4.51 PB
 0.0
4.38
 +0.1
4 x 100 m stafet  [1]
50.72
DMUHvidovreDMU, Hvidovre19.9.20
 Sparta Atletik og Løb
Aurora Suarez Alvarez Thostrup, Helena Reijnen
Anna Pedersen, Emilie Børregaard Voigt
1000 m stafet  [1]
2:31.52
PB DMUHvidovreDMU, Hvidovre20.9.20
 Sparta Atletik og Løb
Anna Pedersen, Emilie Børregaard Voigt
Helena Reijnen, Alberte Brok

2019

60 m  [2]
9.00
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
8.90
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
80 m  [1]
11.29
PB VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE29.6.19+1.1
100 m  [3]
14.14
PB HvidovreHvidovre8.6.19+0.5
13.92
PB KøbenhavnKøbenhavn17.8.19+1.7
14.15
GreveGreve29.9.19-0.9
200 m  [4]
Uregelmæssighed: Oversized track
30.65
i
BallerupBallerup20.1.19
29.73
PB TårnbyTårnby5.5.19-0.1
28.27
w
HvidovreHvidovre9.6.19+3.0
29.16
PB GreveGreve28.9.19-0.7
300 m  [5]
45.86
PB BallerupBallerup25.5.19
47.54
HvidovreHvidovre8.6.19
46.07
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE30.6.19
47.26
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19
46.16
DMUGreveDMU, Greve24.8.19
Længdespring  [8]
4.00
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
 
4.00 PB3.72X
3.91
i
BallerupBallerup20.1.19
 
3.913.50X
3.93
i
HelsingørHelsingør2.2.19
 
3.93XX
4.13
SB TårnbyTårnby5.5.190.0
4.42
SB HvidovreHvidovre9.6.19+1.7
4.28
VUSGöteborg/U, SWEVUS, Göteborg/U, SWE28.6.190.0
4.39
w
KøbenhavnKøbenhavn17.8.19+3.1
4.40
GreveGreve28.9.190.0
Kuglestød 3.0 kg  [5]
6.05
i
PB HelsingørHelsingør12.1.19
 
5.63 PB6.05 PB5.905.71
6.79
i
PB HelsingørHelsingør2.2.19
 
5.686.79 PB6.145.80
6.73
TårnbyTårnby5.5.19
6.59
BallerupBallerup25.5.19
6.76
HvidovreHvidovre8.6.19
Spydkast 500 gram  [2]
18.25
PB GreveGreve15.6.19
18.25
=PB GreveGreve28.9.19

2018

60 m  [5]
9.43
i
PB HelsingørHelsingør13.1.18
9.44
i
BallerupBallerup20.1.18
9.32
i
PB HelsingørHelsingør3.2.18
9.26
i
PB HelsingørHelsingør3.3.18
9.16
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE30.6.18-0.4
80 m  [6]
12.20
PB GlostrupGlostrup28.4.18-0.9
11.74
PB BallerupBallerup17.6.18+0.4
11.78
w
KøbenhavnKøbenhavn18.8.18+2.1
11.76
w
GreveGreve15.9.18+2.2
11.61
PB GreveGreve30.9.18+1.0
11.78
GreveGreve30.9.18+1.0
200 m  [3]
30.43
PB BallerupBallerup16.6.18-2.3
30.22
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.18+1.5
29.76
PB GreveGreve29.9.18+0.5
400 m  [1]
1:09.35
PB KøbenhavnKøbenhavn7.6.18
600 m  [4]
2:00.85
PB GreveGreve12.5.18
1:58.79
PB BallerupBallerup16.6.18
1:56.97
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE29.6.18
1:55.86
PB KøbenhavnKøbenhavn18.8.18
1500 m  [1]
5:56.26
PB KøbenhavnKøbenhavn26.6.18
Længdespring  [1]
4.47
PB BallerupBallerup16.6.180.0
Kuglestød 2.0 kg  [9]
6.64
i
PB HelsingørHelsingør13.1.18
7.62
i
PB BallerupBallerup20.1.18
6.79
i
HelsingørHelsingør3.2.18
7.47
i
HelsingørHelsingør3.3.18
6.56
PB GlostrupGlostrup28.4.18
6.71
PB GreveGreve12.5.18
7.32
PB Göteborg/U, SWEGöteborg/U, SWE1.7.18
7.71
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.18
8.00
PB GreveGreve30.9.18
Spydkast 400 gram  [1]
13.68
PB GreveGreve12.5.18

2017

60 m  [2]
9.81
i
PB HelsingørHelsingør7.1.17
10.01
i
BallerupBallerup22.1.17
80 m  [3]
13.1h
SilkeborgSilkeborg1.6.17-2.1
12.34
w
KøbenhavnKøbenhavn18.6.17+2.8
12.30
PB KøbenhavnKøbenhavn19.8.17+1.0
200 m  [3]
32.75
PB HvidovreHvidovre10.6.17+1.4
31.18
PB KøbenhavnKøbenhavn17.6.17+0.9
31.67
w
GreveGreve30.9.17+3.2
600 m  [4]
2:07.40
PB BagsværdBagsværd12.5.17
2:01.32
PB HvidovreHvidovre10.6.17
2:02.03
KøbenhavnKøbenhavn17.6.17
2:03.35
KøbenhavnKøbenhavn19.8.17
800 m  [1]
3:46.4h
PB SilkeborgSilkeborg1.6.17
1000 m  [2]
3:47.51
PB KøbenhavnKøbenhavn18.6.17
3:46.72
PB GreveGreve16.9.17
60 m hæk 76.2 cm  [1]
13.69
PB HvidovreHvidovre10.6.17+1.7
Kuglestød 2.0 kg  [5]
6.16
i
PB HelsingørHelsingør7.1.17
6.11
i
BallerupBallerup21.1.17
6.04
PB BagsværdBagsværd12.5.17
6.27
PB HvidovreHvidovre10.6.17
6.48
PB KøbenhavnKøbenhavn20.8.17
Spydkast 400 gram  [1]
10.14
PB BagsværdBagsværd12.5.17

Personlige rekorder

Placering på danske alletiders liste på dato

60 m
Inde8.02   Malmö/A, SWE12.2.22
100 m
Ude12.33   Hvidovre11.6.22+1.2
200 m
Ude25.84   Hvidovre12.6.22+1.1
Inde26.58   Malmö/A, SWE13.2.22
400 m
Ude1:09.35   København7.6.18
800 m
Ude3:46.4h   Silkeborg1.6.17
1000 m
Ude3:46.72   Greve16.9.17
1500 m
Ude5:56.26   København26.6.18
Længdespring
Ude4.51   København4.9.200.0
Inde4.34   Helsingør7.3.20

60 m
Ude9.16   Göteborg/U, SWE30.6.18-0.4
80 m
Ude11.29   Göteborg/U, SWE29.6.19+1.1
300 m
Ude44.99   København4.9.20
600 m
Ude1:55.86   København18.8.18
60 m hæk 76.2 cm
Ude13.69   Hvidovre10.6.17+1.7
Kuglestød 2.0 kg
Ude8.00   Greve30.9.18
Inde7.62   Ballerup20.1.18
Kuglestød 3.0 kg
Inde6.79   Helsingør2.2.19
Spydkast 400 gram
Ude13.68   Greve12.5.18
Spydkast 500 gram
Ude18.25   Greve15.6.19
1000 m stafet
Ude2:31.52   Hvidovre20.9.20

bedste resultater



Antal resultater i databasen: 164
Per disciplin:
60 m:20
80 m:10
100 m:36
200 m:32
300 m:6
400 m:1
600 m:8
800 m:1
1000 m:2
1500 m:1
60 m hæk 76.2 cm:1
Længdespring:17
Kuglestød 2.0 kg:14
Kuglestød 3.0 kg:5
Spydkast 400 gram:2
Spydkast 500 gram:2
4 x 100 m stafet:2
4 x 200 m stafet:1
1000 m stafet:3

Danske mesterskaber

Ude
100 m
DM 2022
3
h2
12.68
300 m
DMU 2019
46.16

Ungdom
100 m
DMU 2020 5
15
13.54 3
15
h2
13.31
DMU 2021 3
17
12.56 2
17
h1
12.76
DMU 2022 3
17
12.82 1
17
h2
12.85
200 m
DMU 2020 10
15
28.12
DMU 2021 4
17
C
26.53
DMU 2022 4
17
26.84
4 x 100 m stafet
DMU 2020 1
15
50.72
DMU 2022 1
17
50.13
1000 m stafet
DMU 2020 4
15
2:31.52
DMU 2021 1
17
2:19.94
DMU 2022 1
17
2:18.54
Inde
60 m
iDMU 2022 3
17
8.07 1
17
h3
8.11
200 m
iDMU 2022 3
17
27.04
4 x 200 m stafet
iDMU 2022 1
17
1:47.19